uur Van Ho Bede om steun. Zondag na 12 uur Zomer-Oprnim van Dames- en Heerenseho B. J. Meddens Amsterdam - Halvt J NIEUW, OORLOGSCf n Bij de Tweede Kamer is. werp ingediend, waarbij opn« iogscrediet van f 75.000,000 j vraagdi I ,,<r revue is, zooals de Voorwoor<1 de Eur er, geknield voor het altaar, de gebrui kelijke gebeden; toen begeleid door de commissieleden, en vele eerw. heeren gees telijken, w.o. de zeereerw. heer Deken van Alkmaar.en de zeereerw. heer Seuter werden de terreinen in oogemschouw geno men; omringd van velen knielde Mgr. eeni- gen tijd' neer voor het St. "W'illbrordus- beeld; en verder ging het toen, naar de nieuwe kapell, om daarna nog een laatste bezoek te brengen aan den fraaien Kruis berg. Meerdere maten gaf Mgr. uiting aan Zijn.e bewondering. Velen zat het genoegen doen, dat Mgr. Caiier van deze Vom-reis heeft witten gebruik maken het zoo bloeiende genade oord met een bezoek te vereeren! Uitvoer van schapenvleesch op consenten. De Minister van Landbouw heeft, met intrekking voor zooverre het betrekking heeft op den uitvoer van schapenvleesch, van zijn beschikking did. 4 Maart No. 622, bepaald: Uitvoer van schapenvlees Oh mag alleen geschieden op vertoon van consenten, af gegeven door de Rijkscommissie van Toe zicht op de Varkensvleesdhvereenigimg. De Koningin te Katwijk. Men meldt uit Katwijk Het verblijf van H. M- de Koningin en Prinses Juliana te Katwijk aan Zee wekt veel belangstelling, die zich afteekent in het dagelij ksch bezoek aan deze badplaats. H. M. stelt vooral- de hartelijkheid der bevolking zeer op prijs. Bij aankomst werd zij en de Prinses met een bloemenhulde verwelkomd, de laatste voornamelijk door de Katwijksche jeugd. Als antwoord daarop heeft de Koningin een schoolfeest toegezegd aan al de schoolgaande kinderen in de gemeente, in het geheel ongeveer 2000. De kinderen zullen aan het strand worden opgesteld, waar liederen zullen worden ge zongen. Verder zullen ze in optocht door de gemeente wandelen en daarna in de respectieve scholen worden getracteerd. De Prinses zal de feestelijkheden bijwonen. Deze zijn bepaald op Dinsdag 25 Juli. Ds. A. S. Talmat. Men meldt ons uit Haarlem Ds. A. S. Talma is gisterenavond 0111 7 uur in het Diaconessenhuis alhier over leden. De begrafenis zal te liennebroek plaats hebben. I I nq» BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Op het Oostelijk oorlogsterrein ontwik kelen de Russen een geweldige kracht, vooról op de strook lands tusschen de Stochod en de Styr. Uit berichten van beide zijden is het nu nóg niet duidelijk, of de Russen eigen lijk de Stochod overtrokken; zij melden: In de streek van de Stochod duren de ge vechten voort. De vijand ontwikkelt er een groote hardnekkigheid. Terzelidertijd doen vijandelijke vliegers vluchten achter onze troepen, waarbij tal rijke bommen geworpen worden en met mitrailleuses geschoten wordt. Het geheele aantal gevangenen bij het Russisch offensief bedroeg tot ia Juli 5620 officieren en 266000 militairen van minderen rang. Verder namen ze 200 kanonnen en 86o- machinegeweren. De Duitsche en Oostenrijksche berich ten spraken over afgeslagen aanvallen. De totale verliezen van de Russen worden tot op lieden op 850 duizend man geschat. De bevolking heeft veel te lijden tenge volge van de ruwheid van de soldaten, vooral door het in brand steken der woningen. Iets nieuws waaraan wij thans nog allerminst zouden denken iets nieuws, tot nu toe bij gerucht vernomen, wordt thans gemeld het ontembare Montenegro het land der Zwarte Bergen dat in een zijner volksliederen zoo treffend zijn broederschap met de Serviërs betuigt en zijn eeuwigen trouw Alwat er ook gebeuren moog', O Serven, weest verheugd: Zoo lalig er Zwarte Bergen zijn, Blijft ons een'vrije grond, Blijft ons een Vaderland Dót Montenegro is in opstand gekomen tegen zijn overweldigers. De consul-generaal van Montenegro te Londen heeft officieel bericht onvangen van den opstand in Montenegro, die door den oud-minister van Oorlog, generaal Vechovits, georgeniseerd is. De opstand heeft zich uitgebreid tot de Noordelijke districten van Albanië, die aan Montenegro grenzen, de generaal heett daar grooten invloed. De Oostenrijksche troepen zijn naar Cet- tinje teruggeroepen. Vele hunner zijn in hinderlaag gevallen. De stad Skoetari wordt bedreigd. Het schijnt, dat de Oostenrijkers troepen naar Rusland hebben gezonden. Ook dót krijgen de Oostenrijkers nu weer te duchten Aan het Westelijk front duurt de strijd aan de Somme voort, en de geallieerden gaan voort, zij het ook langzaam, terrein te winnen. Voor het Engelsche front is gisteren de strijd voornamelijk gevoerd om het Trönes bosch, dat ongeveer vier kilo meter ten westen van Combles gelegen is. Meer naar het zuiden hebben de Fngel- schen O. van Montauban het bosch van Bernafay bezet, terwijl de Franschen hun aanvallen op Hardecourt voortzetten, en daarbij een heuvel bezetten, die een be- heerschende positie biedt. Ten noorden en ten zuiden van de Somme, waar de Franschen de stellingen van Curlu, Hem en Monacu bezetten, be nevens een linie die loopt O. van Feuil- lères, W. van Biaches, Fleaucotirt en Barlay met een bocht naar Estrées, ging de dag en de nacht gisteren kalm voorbij. Het Duitsche bericht maakt nog melding van de bestorming der hoogte met boerderij Maisonnette, door Fransche negersoldaten, die achter in het Duitsche vuur mislukte. Bij Verdun bepaalde zich de strijd hoofd- zakelijk tot artilleriebeschieting, behalve in de stellingen tusschen Fleury en het bosch van Chenois, waar de Duitschers tot den aanval overgingen en voet vatten in de voorste Fransche linies, waaruit ze echter bij een Franschen tegenaanval werden ver dreven. Een later bericht meldt echter, dat de Duitschers Fransche stellingen in de Damlaup batterij en in het Fumin-bosch bezet hebben. Ook op andere punten in de uitgestrekte linie van het westelijk front wordt de strijd j met groote hevigheid gevoerd, zonder dat echter het algemeen verloop der linies daardoor werd gewijzigd. De Italianen deelen mee, dat de Oosten rijksche troepenafdeelingen, die reeds wa ren vertrokken naar het Russische front naar het Italiaansche zijn teruggekeerd. De op dit front geleverde gevechten waren niet van beteekenis. Voor de Missie van Pater J. Kerk- hoff (Oeganda) C. D„ Egmond a. Zee, - 1. N. N., Alkmaar, - 10.— Een Weduwe te W, kwam mij een kwartje geven, Dit penningske staat wis in 't gulden boek geschreven. Ook te Kerkbuurt gaf een Weduwe mij 25 centen. Ontvangt ook van den Heer, well honderd voudig rente. Op Warmenhuizen gaf men tot eer van St. Jozeph twee kartjes mee. Wie volgt! is Pater Kerkhoff's, en is ook mijne bee. W. Schouten, Warmenhuizen, f 1. ALKMAAR. 0EDEVIAART NAAR RUNXPUTTE. Het treffend voorbeeld van Haarlem's Vereerden Bisschop, die dezer dagen de vermoeiende Vormreis besloot door Zijne devotie te komen verrichten op het Genade oord, zal zijne uitwerking niet missen. Nu Zondag komen wij, leden der Man nen- en der Jongelings.Congregatie, naar gewoonte op den dag van ons Patroon feest, om de beschermende voorbede in te roepen van O. L. Vrouw vóór de dui zenden armen, die noodiijkten tengevolge van den Europeeschen oorlog. Genoegzaam bekend is het al, dat pater v. d. Geest, oud-Kapelaan van de Laat, zoowel te Alkmaar als te Heffio de predi katies houden zal. Nu zulten er zeker weer veten mede opgaan naar Ruinxputte, zooals trouwens altijd. Maar,.... er zall, hopen wij, ook reke ning gehouden worden imet Mgr.'s uitge- drukten wensch met betrekking fot Zon dagsrust. - Mr, AUGUST. GOEDKOOPE LEVENSMIDDELEN. Rund) vet. De door de Regeering ter beschikking ge stelde hoeveelheid rund'vet zal van heden af tegen den prijs van 40 cent per half kilogram voor houders van 'broodkaarten en op vertoon der kaart verkrijgbaar zijn bij de volgende winkeliers: T. Appci, v. d'. Woudestraat 45, P. de Graaf, Ver{. Landstraat 18, G, C. Groet, Landstraat 60, C. Kag«r, Wester weg 34, J, Gi. Knaap, Verdr. oord 34, P, Nijmain, Oudiegracht 2, J. Pastoor, Oudiegracht 241, Al. Rentenaar, Smaanmansliaan 71, Th. Schouten, Voormeer 3, Wed. D: Sougeé, Ropjeskuil 60, L. C. Veel, Westerhofje 30, P. Vennik, Ged. Nieuwesloot 127, C. J. Verkerk, 3e Oosterstraat 1, J. L. Wallast, Scharloo 2, C. A, Wolzak, Snaarmanslaan 24. Broodkaarten. Broodkaarten kunnen worden aangevraagd aan het bureau voor levensmiiddelenvoor- ziening, Limmerhoak 8. Zij zullen voortaan worden verstrekt aan hen, wier inkomen volgens het kohier van den hoofdelijken omslag minder dan f 1500 bedraagt. N o o r d z e e h a r i n g. Regeeringsharing, die zondefr 'kop ver kocht zal worden tegen den prijs van 5 cent per stuk, zullen verkrijgbaar zijn bij: C. Blom, Zoudstraat 3, P. de Graaf, Verl. Landstraat 18, M. Grootkerk, Gr. Nieuw land 18, J, Hoogland, Laat 171, C, Hovestad, Kt. Nieuwiaod 37, Th. J, Kloppenburg, Spoorstraat 77, Wed. S. P. G. Knuist, Magdalenenstr. 10. J. Smit, Fnkteen 53, Jlb. Tjeertjes, Verl. Landstraat 4, Hl. J,. Vaske, Verdir. oord 90, F, Vaske, Verdr. oord 80, A. G. Meijer, Langestraat 50. B|ij bovenstaande winkeliers is, met uit zondering van verpakt plantenvet, geen ander dan uitsluitend1 Regeeringsvet ver krijgbaar onder de voorwaarden, bekend gemaakt in de aankondiging van 4 Juli LI. GEVONDEN VOORWERPEN. Een zilveren sierspeld, eenigé portemon- naies, met en zonder geld, twee rijwielen, een schippersboom, een zakje met geld, een meisjeshoed, eenige staaldraad, een gouden damesring, een boodschappentasch- je, een duimstok, eenige handschoenen, een dasje, een zakkammetje, twee honden, een zilveren armband, een gouden ring met sten, een étui inh, damesgarnituur, een paar schoenen, een gouden medaillon met ket ting, een zilveren halsketting, een fiets- taschjè en een kinderbeursje niet geld. MITITIE. Wenschen met betrekking tot de inlijving. De Burgemeester der gemeente Alkmaar brengt ter kennis van de ingeschrevenen der militie voor de lichting 1917 dezer gemeente, die niet bij den Keuringsraad of ter gelegenheid van het in art. 76 van het Militiebesluit bedoelde onderzoek hunne wenscheh met betrekking tot de inlijving heibben kenbaar gemaakt, dat zij alsnog ter gemeente-secretarie alhier, vóór 1 Au gustus a.s., van bedoelde wenschen kun nen doen blijken. GYMNASIUM. Na voortgezet examen slaagde alsnog voor Diploma A: Hl J. J. M. Dorbeck, zoodat thans alle canddiaten geslaagd zijn. TOELATINGSEXAMEN RIJKS HOOGERE BURGERSCHOOL. Tot klasse II: G. A- Lap, E. Verbeek, J. Gouwe, J» S. Keijzer, S. N. Koorn. Tot klasse I: W, Appel, C. .Baan, P, A. de Bjerth, J. Boiman, R. C. Boot, H|. Au H. Blosch, C. Bosman Dz., M. Brjnkgreve, p. A„ Brunsmann, A. H. Claa- sen, J. E. van Eenennoam, M. J. L. Gdet- makers, J, de Groot, A. J. Harp, H. A. Hazetoop, J. G, Hoogland', R. J. Huijsman, M. A, de Korver, C. Wl Koster, R. A. H, die Croes, B. H. M. v. d. Meuten, H. A. Oushoorn, K. Piepenbroek, W. Ros kam; N, Hi. Slinger, G. Stins, J. P, Stuy, D. Pi Tuyn, Nico J. Wortelj Th. P. H. Wortel, L. Wouters, A. Zwaanswijk. J. Zwarteveen, C. L. van dien Btergh, J. R. (Bruinsma, D. M. Bus, J. W. Geertsema, W. M. A. de Goeije, F. Hataa, J. C. Hopman, D. W, Koppen, J. M. Klink hamer, J. Uil J. M. v. d. Meuten, M. E. Nottelman, S. Rempt, Com. Roggeveen, W, Jacob Roggeveen, W. C. Sehnaaltz, D. Sluys, J„ Teensma, A. Vader, W. v. d. Vis, R. C. Vis, K. Bakker, J. Wentholt. ONGEVAL. Dinsdagmiddag kreeg de arbeider P. Zonderhuis, wonende Middenstraat alhier, op het werk aan dein aanbouw zijnde gas fabriek een dakpan op het hoofd, waarop de man, na door dr. Wicherink verbonden te zijn, per brancard naar het gasthuis is vervoerd. Naar wij vernomen hebben is zijn toestand op het oogenblik bevredigend. AANKOOP PAKHUIS „DE VIGILANTIE'L B. en W. stellen den Raad der gemeente Alkmaar voor te besluiten Overwegende dat het pakhuis „De Vigi- lantie" staande aan het Verdronkenoord, der gemeente te koop is aangeboden voor de som van f 4000.plus de kosten van overdracht, onder voorwaarde dat het voor den tijd van drie jaren na den aankoop verhuurd zal worden aan F. Veer voor f 250.'s jaars; Overwegende, dat de gevraagde koopsom en de daaraan verbonden voorwaarde aan nemelijk zijn Gelet op de artl. 137 en 194 sub c der Gemeentewet Besluit. A. het pakhuis „De Vigilantie" aan het Verdronkenoord Wijk D no. 41, onder de gestelde som van f 4000.plus de kosten van overdracht; B. aan Burgemeester en Wethouders een crediet te verleenen van f 1000.ten einde aanstonds te kunnen overgaan tot de meest noodzakelij ke herstellingen van het sub A genoemde perceel. BEGROOTING VAN DE GEZOND HEIDSCOMMISSIE, DIENST 1917. De commissie tot belastingzaken stelt den Raad voor te besluiten de bijdrage van de gemeente Alkmaar ter bestrijding van de uitgaven der Gezondheidscommissie alhier, voor hef jaar 1917 te bepalen op f331.10, REKENING ALGEMEENE BEWAAR SCHOOL, DIENST 1915, De commissie tot belastingzaken stelt den Raad voor te besluiten de rekening van de algemeene bewaarschool, dienst 1915, goed te keuren in ontvangst op f 3995.44'en in uitgaaf op f 3614.116, met een batig saldo van f 381.33, als éérsten post van ontvaïigst te brengen op den dienst van 1917. BENOEMING VAN ZETTERS VOOR 's RIJKS DIRECTE BELASTINGEN. B. en W. noodigen den Raad uit van een opgaaf voor de benoeming van zetters voor 's Rijks directe belastingen over te gaan en deze te doen luiden als volgt: Vac. H. J. Vonk: 1. H. J. Vonk, 2. J. P. Kool Pz. Vac. C. G. Zaadnoordijk. 1. C. G. Zaadnoordijk, 2. J. Vlothuizen. Vac. H. P. Ibink Meienbrink1. H. P. Ibink Meienbrink, 2. W. M. H. Pels. AFZONDERLIJK AANBESTEDEN VAN BESTEKSONDERDEELEN. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten aan de Afdeeling Alkmaar van den Bond der Nederlandsche schilderspotroons, als beschikking op haar adres d.d. 18 Maart 1.1. te berichten, dat op de belangen der Alk- maarsche schilderspatroons bij het1 uitvoe ren van publieke werken zooveel mogelijk zal worden gelet, doch dat het afzonderlijk aanbesteden van verschillende besteksonder- deelen niet in het belang van de gemeente wordt geacht en dat dus haar daartoe strekkend verzoek wordt van de hand ge wezen. BENOEMING VAN EEN DIRECTEUR DER BURGERAVONDSCHOOL EN DER AVONDSCHOOL VOOR HANDSWERK LIEDEN, De Coihmissie van toezicht op het mid delbaar onderwijs en de Inspecteur op dat onderwijs kunnen zich niet de keuze van den heer J. van Reijendam geheel veree nigen, terwijl eindelijk de minister van Binnenlandsche Zaken heeft bericht, dat eene benoeming van den heer J. van Reijen dam Cz., tot directeur der Avondschool voor Handwerkslieden werd goedgekeurd. Mitsdien geven B. en W. in overweging te benoemen tot directeur der Burgeravond school en der Avondschool voor Handwerks lieden, den heer J. van "Reijendam Cz., directeur der Ambachtsschool te Nijmegen, op een jaarwedde van f 600 voor elk der beide betrekkingen, met voorloopige vast stelling van het bedrag naar hetwelk voor pensioen zal zijn bij te dragen op f 600 als directeur der Avondschool voor hand werkslieden, wordende het bepalen van den datum zijner in functietreding aan B, en W. overgelaten. TIJDELIJKE ARBEIDSBEURS. Aan liet verslag der Tijdelijke Arbeids beurs over 1915 ontkenen wij: Door de Tijdelijke Arbeidsbeurs te Alk maar werden in 1915 ingeschreven 930 mannen en 27 vrouwen; daarvan werden geplaatst 301 mannen en 23 vrouwen. Den 1 Augustus werd als regel gesteld, dat elke inschrijving na 14 dagen als ver vallen zou worden beschouwd. Den 13 Januari gaf de Kamer van Koop handel aan den Raad in overweging om de Tijdelijke Arbeidsbeurs om te zetten in een Gemeentelijke. Naar aanleiding van dat verzoek noo- digden Burgemeester en Wethouders den 1 April een Commissie uit het Bestuur der Tijdelijke Arbeidsbeurs en het Steuncomité tot een bespreking uit. Deze bespreking had tot resultaat, dat het College van Bur gemeester en Wethouders den Raad voor- stélde de Kamer van Koophandel en Fa- briekeu te melden, dat: „Het omzetten van de in deze gemeente bestaande Tijdelijke Aibeidsbeurs niet noodzakelijk wordt ge acht; dat indien aan een dergelijke instelling in normale tijden behoefte mocht bestaan, het particulier initiatief zich zeker zal laten gelden en dat als dan de gemeente deze instelling zou knnnen subsidieeren, indien mocht blijken, dat de steun van de zijde der arbeidgevers en arbeidnemers onvol doende mocht zijn. In September besloot het Bestuur der Tijdelijke Arbeidsbeurs tot het bijeenroepen van afgevaardigden van alle Patroons- en Werkliedenverenigingen .hier ter stede. Nadat to October gebléken was, dat voor deze zaak voldoende belangstelling bestond, werd tegen 25 November een vergadering van,werkgevers en werknemers uilgeschreven, waartoe ook uitgenoodigd werdenHet College van Burgemeester en Wethouders, de leden van den Raad, het Bestuur van de Kamer van Koophandel en Fabrieken, het Gemeentelijk Werkloozenfonds, van de Middenstandsvereeniging „de Hanze", van de Alkmaarsche Vereeniging van den Han- deldrij venden en Industrieelen Middenstand, van den R. K. Volksbond, van de Nat. Ver. tot Steun aan Militairen, van het Armbestuur, den Armenraad en het Steun comité. Op die vergadering sprak de Secretaris van Nederlandsche Arbeidsbeurzen te 's Gra- venhage, de heer Folmer, die warm het oprichten van een Gemeentelijke Arbeids beurs bepleitte. Op voorstel van den afgevaardigde van den R. K. Volksbond werd besloten de voorgestelde motie tot een volgende ver gadering aan te houden om den afgevaar digden gelegenheid te geven deze motie in hunne vereenigingen te bespreken. De eerste vergadering van Burgemeesters en Correspondenten in Noord-Holland werd gehouden op 17 November te Amsterdam. Door omstandigheden was de Correspon dente verhinderd die vergadering bij te wonen en ging als haar plaatsvervanger de Voorzitter van het Bestuur der Tijdelijke Arbeidsbeurs, de heer J. Cloeck. Deze ver gadering werd ook bijgewoond door den FdelAchtbaren Heer Burgemeester dezer gemeente. 1916 zal ons, hopen we, een Gemeentelijke Arbeidsbeurs brengen. Uit de Statistiek van de Tijd. Arbeids beurs over het jaar 1915 blijkt, dat in de maand Januari het aantal geplaatsten dat der ingeschrevenen te bovengaat. Dit komt hierdoor: Op 1 Januari 1915 stonden nog als werkloos ingeschreven 406 mannen en 30 vrouwen, waardoor ook het aantal terug- getrokkenen over de maand Februari veel hooger is dan hel aantal ingeschrevenen over die maand. FEESTDAG DER SCHOOLKINDEREN. Honderden kleintjes hebben gisteren een dagje buiten in het heerlijke Schoorl mogen gemeten. Het was toch voor de drie en dertigste maal dat het schoolfeest door de Alkmaar sche jeugd zou gevierd worden. Geen wonder dat de oogen der kleinen schitterden, bij het vooruitzicht van al het te genieten plezier en allen juichend en joelend plaats namen op de mooie drié- dekken-salonboot „Alkmaar". Het feest werd opgeluisterd door het muziekkorps van het Depot-Batailjon, welk korps de tocht meemaakte. Veel belangstellende familieleden waren samengekomen om de boot, die om r uur onder de hoera's der kinderen wegstoomde, te zien vertrekken en langen, langen tijd na te wuiven, terwijl petten of zakdoeken dien groet van verre beantwoorden. Om half negen arriveerde de boot weer te Alkmaar onder 't klinken van vele hoera's, met zijn lading kinderen, wier ge zichtjes nog straalden van de genoten heerlijke dag, den kinderen aangeboden door „Volksonderwijs". „KINDERVOEDING," Dinsdagavond vergaderde in café „Cen tral" de vereeniging „Kindervoeding" te Alkmaar, onder voorzitterschap van den heer J. J. 'I'. Kooij bij afwezigheid yan den heer Udo. Aan het jaarverslag ontleenen wij Het ledental klom van 113 tot zoover- wijl bovendien 96 bijdragen werden toe gezegd en 76 bijdragen in eens ontvangen. Het ontbijt werd aan 168 kinderen ver strekt. Aan de iste Gemeenteschool 35 2de Gemeenteschool 44; 5de Gemeente school 33; St. Jozefschool 22; Zusterschool 32; Chr. school 2. In 't geheel werden verbruikt 2366 K.G. brood, 86 K.G. boter en 3820 L. melk. Het verslag van den penningmeester, den heer Andriesma, gaf aan ontvangsten tot een bedrag van f 1070.636, met aan uit gaven f981.726, zoodat batig saldo is f 88.91. Voorz. dankte den penningmeester voor zijn accuraat beheer en sprak den wensch uit, dat hij nog lange jaren zijn functie mag vervullen. De aftredende bestuursleden Mej. Nie- meijer en de heer J. J. T. Kooij werden herkozen, terwijl in plaats van den heer K. van 't Veer (niet herkiesbaar), ija Bossert werd gekozen. Besloten werd aan het Gemeentebestun, I weer een subsidie te vragen van f 500, Ine[ machtiging aan het Bestuur, zoo nooilie een hoogere subsidie aan te vragen. 1 Besloten wertl met 1 November weer te beginnen met het uitreiken van het ontbijt Betreffende het ontbijt werd alleen V zwaarlijk gevonden, dat het brood wel wat oudbakken is, daar het reeds de vorige (te, gebakken wordt. Het Bestuur werd opgt dragen, zoo mogelijk in dit gebrek te voor- zien. De heer Andriesma vindt het vreemd dat het ontbijt op 31 Maart verstrekt wordt en op 1 April plotseling niet meer noodig is Voorz. deelt mede, dat dit aan de hooi den gevraagd wordt, doch dat er geen aanvragen inkomen. De heer Andriesma vermeent dat het verzoek als een formaliteit beschouwd wordi en zou dus liever een andere maatregel zien ingevoerd. De schuld werd hiervan aan den klasse, onderwijzer gegeven, waarom heeren onder wijzers hierop nog èens extra zullen worden attent gemaakt. JUBjILÊ KAPELMEESTER VAN «EDEL. Dinsdag was dan de dag aangebroken, waarop den, ons allen sympathieken la, pelmeester Van, Hiedei zijn 40-jar.igen in. diensttreding feestelijk zou herdenken. Aan den straatweg, waar de jubilaris met zijne familie woont, waren allle hui- zen in den omtrek bevlagd en des morgens half zeven trok het muziekkorps, onder de opgewekte tonen van klinkende marsdien naar (het huis van haren .directeur, ten- einde hem te verrassen niet een schitte- rende aubade, ter eere van hunnen be minden directeur, aan wien zij allen ge, hecht zijn. De jubilaris werd door den voor- zitter der feestcommissie hartelijk gelul, gewenscht, door de feestcommissie en eeni. ge andere belangstellenden gefeliciteerd en werd door het muziekkorps een ommegang dtaor de stad gehouden, nadat de troepen voor de- feestvierenden hadldlen gedefileerd, Ten 10 uur werd de jubilaris daarna afgehaald en met zijne familie naar df cadettenschool gebracht. Zijn jongens ont- vingen hem met gejubel, welke hem, a's bewijs van waardeering en hoogachting, twee sierlijke schilderijen aanboden, welkf den heer Van Hedet aangenaam verraste en door hem ontroerd onder hartelijke dank. zegging in ontvangst werden genomen. Ongeveer 3 uur kwam de jubilaris met zijne familie in een rijtuig aangereden aan het terrein van de Cadettenschool en nam men plaats aan eene aparte tafel voor de cantiue der cadetten. Door een officier werd de jubilaris begroet, naar zijne plaats geleid en aan zijne echtgenoote een bloem stuk aangeboden. Luitenant Haremakers sprak daarop den jubilaris toe uit naam van de officieren en schetste in gloedvolle woorden het leven en de daden van den heer van Hedel, die zich alom bemind heeft gemaakt, den wensch uitende, dat de jubilaris steeds zoo moge voortgaan en bood hem namens de officieren twee crapauds aan. Door een deputatie van de heeren, Ca detten werd de jubilaris nog geluk ge wenscht, In een korte toespraak bedankte de ju bilaris voor de hem gebrachte hulde. De Harmonie, keurig versierd door den heer Van Kessel, bood! een aardtgen aan blik toen ten half negen die jubilaris en familie de zaai binnentrad. Op het tooneel' stond' de muziek opge steld en speelde een welkomstlied: De cere moniemeester, die serg.-majoor Uding, riep de aanwezigen een hartelijk welkom toe. Vervolgens betrad de heer Wijk het too neel en bood' den jubilaris in eene zeer aardige speech namens de onderofficieren een eikenhouten buffet aan. Als lid en namens den Bond van Oud- Onderofficieren bood de heer Oosterveld den heer Van Hedel een fraai bierglas met zilveren deksel aan. De heer Tummers droeg het bekende „Erlkönig" in zeven nuanceeringen voor. Dit nummer vond algemeenen bijval. Mej. Teunissen gaf eenige zeer goed ge zongen Holl. liederen. De dames, die medewerkten aan de ope rette Schinderhannes, boden den jubilaris eene sigarenkoker aan. De heer C. A. Beudeker bracht ui' naam van de Alkmaarsche burgerij den heer Van Hedel dank voor hetgeen hij voor de burgerij had gedaan. In Augustus 1914, toen een ieder somber gestemd was, brachten de tonen der muziek ons vroolijk- heid. Spr. bood den jubilaris een theetafel aan. De heer Hedel bracht dank aan allen, die deze dag voor hem en zijn familie onvergetelijk hebben gemaakt. Majoor Uding brengt een woord van dank aan den heer J. Hoed voor hetgeen hij voor het welslagen van dezen dag beeft gedaan. Ook onze hartelijke gelukwenschen op deze, voor hem en zijn lamilie zóó gedenk- waardigen dag. De heer van Hedel is toch voor ons, Alkmaarders, b.jna onontbeerlijk geworden, als kapelmeester van het korpa, dat ons menig aangenaam oogenblik bied'. Wij hopen, dat wij den geachten hetf van Hedel nog vele, velé jaren in ollS midden mogen hebben BURGERLIJKE STAND, LAAT, hoek Boteritr. Alkmaar. - Telel. 212 Opflir. 15 Maait 1865. Eigen werkplaateen aan het M a g a z ij n. m mtm tegen belangrijk verlat GETROUWD: 13 Juli. Hendrik Segaar van Wleringen, fOVERLEDEN: 11 Juli. Cornelia Dam, ge I tem Koopman, 61 j. Frar sius de Vleesohouwer, 74 j 12 Juli» Hendrik Simon I WEERBERIC Hloogste barometerstand Duitschland'. Laagste barometerstand 75 Verwachting van den avoa j tot den avond van 14 Juli matige tot krachtige Zuidt telijke wind, meest zwaarbew ken, waarschijnlijk eenige reg peratuur. ALKMAAR, GEBOREN: 8 Juli, Adriana Margaretha, d. v. He11' drik van Dijk en Alida Kuiper. 12 Juli. Eva WdlheHmina, d. v. Johanne» Anthonius Kramer en Wilhelm ina Anna Nienweboer. 11 Juli. Maria, d. v. Klaas Snijders el Cornelia Ruis» 12 J.uli» Jan, z. v. Paulus Bijvoet e Engelina Jansen. LAATSTE BERIC1 MET KLEIN .VER 's-G ra venlh age, 13 Juli eeL) De dienstplichtige onder poraals en manschappen der vin de bereden wapens, pan j rie en de torpedisten zulten .28 Juli in het genot van ont verlof worden gesteld. TORREDO VERLOR IJ m u i d e a Niet ver van I IJmuiden is een aan de Marine toebehoorende torped* Jgaan, waarvoor het Ministeri 1 thans f 250kuitlooft aan ien I bunnen veertien dagen terug levert. Tusschen veertien en wordt het verminderd tot f Uiten tp tot f75.—. KERKNIEUWS. Eerste-steenleggin Hedenmorgen werd door I Heer.J. J, de Graaf, Deken (eerste steen gelegd voor de laan Den Hoorn, onder de e van Delft. De kerk moet op dit jaar klaar zijn; de pastori ber. Bij de kerk wordt spo jongens- tevens meisjesschool g |Feriv. Zusters bestuurd. Rector J. van den DrI Men meldt ons uit Amster Naar wij vernemen is de Ze I Jacobus van den Dries, ree i ooster der Eerw. Zusters de «van dochters van Maria en lileer ontslapen. I De overledene was een mai scheiden optreden, doch groot. '■j. werd in 1872 te Hein '"Beveland geboren en maaki fop de seminaries van het bisd I e Warmond echter deden 2 verschijnselen voor van de kv •Eerw. nu overleden is. 1TÜ~N S T. NIEUWE UITGAVE EEN PjOOLSCHE Te Lausanne is het eer< Van een groMsch titer 1 9uestioms polonaises E t -'Aigle Mane", naar het wapen van voornaamste doel Echten over den l^ woordige omsl I ,orkze nationale ■Komst, over de RE1 eerste op es' dei Po van red e toe Europ - den to» omstandighedei "nale aspiraties onsterfelijke

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2