1S. CLOECK Van Holism Bede om steun. geslaagd. Zondag na 12 uur gesloten. ELCK WAT Wi I waardig en diefstal, uitgevoer schilder, prof. Emunuel Grosser, z«er groot schilderij had gemaa «narek op zijn sterfbed" voorste rende naar de machinekamer, maar kon daar niet meer kamen; stoom en rook belet ten dit en zijn ook de oorzaak, dat at die andere mannen mét het 2000-ton groote schip in de golven verdronken. De ramp gebeurde op ongeveer één mijl van de Noord-Hinder, maar was gelukkig ook waargenomen door de bemanning van de „Zeehond",, die mededeelde, dat de boot in 90 seconden verdwenen was. Na ongeveer een half uiur op gordels en wrakhout, vrij ver van elkaar, te hebben rondgedreven, werden alten dloor de beman ning van de „Zeehond" aan boord gehaald en daar zeer hartelijk verwelkomd. In de eerste plaats werden droge kleenen ver schaft en werd' een gewonde matroos ver bonden. Nog geruimen tijd werd diaair rondgeva ren, maar niemand werd verder aangetrof fen; alleen werd nog wat wrakhout opge- vischt De kapitein trof aan boord van de „Zeehond" direct vier kennissen aan,, ter wijl hij hier in Vhssingen eveneens geen onbekende was, daar hij hier lang op de Zeevaartschool1 is geweest. Over het verblijf aan boord van het marinevaartuig hadden^ de mannen niets dan lof. Vragende naar de oorzaak van de romp, vernamen wij, dat men deze zelf niet kan vaststellen^ ail is het zoo goed als zeker, dat liet hier een mijn geldt Op een vier mijl afstand werd wel een onderzeeër waar genomen, maar een bellenbaan is niet ge zien. Een vertegenwoordiger der reedierij was hier om de mannen te verwelkomen. Allen hadden gehoopt Maandag voor vijf uur te Rotterdam te zijn, maar moeten nu hier overnachten om morgen vroeg te 7.10 naar Rotterdam te vertrekken. De ontvangst thuis zal na de redding zeer dankbaar zijn, doch het moeten •achterlaten van tien dooden is een vreeselijke gedachte. Retraltenhols „De Thabor." De Gedelegeerde van het Rjetraitenlhuis „De Thabor" te Rotterdam verzoekt ons mede te deelen, dat de Retraiten van 26 Juli, 9, 15, 20 en 26 Augustus voltallig zijn. Afscheid Ds. Vethake. Zondagavond heeft Ds. Vethake in de Ned. Herv. Kerk te Koedijk, daartoe door het Kerkbestuur van de gemeente in staat gesteld, een afscheidstoespraak tot zijn ge- meentenaren gehouden. Een 80-tal bezoekers woonden deze bij eenkomst bij. Vóór den aanvang deelde Ds. Boeke uit SchoorI mede, dat hem verzocht was mede te deelen, dat de bijeenkomst een intiem karakter had, waardoor er over het gespro kene niets in de bladen geschreven mocht worden. Aan het einde van de bijeenkomst fes een der kerkeraadsleden een waardleerend woord aan Ds. Vethake namens den ker- keraad, waarin diens uittreden betreurd werd, aangezien Dts. Vethake zooveel voor de Ned. Herv. Kerk had kunnen zijn. Dit laatste mag voor ons, Roomschen, zeker wel verheugend genoemd worden, dat wij vol goede hoop mogen wezen. BUITENLAND. OORLOOSOVERZICHT. Als de berichten niet al te zeer mislei dend zijn, dan staat het vast, dat er door de Russen alweer een nieuw offensief met de bekende muziek is ingezet, n.l. aan het Riga-front. 't Is al vrij lang geleden, dat de Duit- schers daar hardnekkige doorbraak pogin gen waagden; ieder oogenblik verwachtte men daar toen een catastrophe voor de Russen doch de Russische kolos hield stand; toen vernam men vandaar langen tijd niets en nu wordt ons (juist uit Duitsche berichten) duidelijk, dat de Rus sen bij Riga heftig gaan aanvallen. Het Duitsche communiqué luidt „Ten Zuid-Oosten van Riga is des avonds laat een vijandelijke aanval door spervuur gefnuikt." De Russen zeiden daarover: „Op den linkervleugel van de stellingen bij Riga hadden verscheidene hevige ont moetingen met den vijand plaats. „Onze afdeelingen drongen op verschei dene punten in de eerste linie vatf de vijan delijke verdedigingswerken door. Er werd hevig artillerievuur gewisseld. En vóór dien meldden zij reeds In de stellingen van Riga, aan het westelijke front, intens artillerie-duel. Ten Noordoosten van Smorgon, in de streek van het dorp Martisji hebben de Duitschers getracht het gedeelte van de stelling dat wij hun den vorigen dag afgenomen had den, te heroveren. Maar onder het vuur van onze batterijen zijn zij naar hun eigen loopgraven teruggeweken. Alle verdere po gingen van den tegenstander om een tegen aanval te doen zijn door ons artillerie-vuur verdelgd. Aan den Stochod heeft de vijand om gisteravond om negen uur in de streek van Zaretsji Bereznitza aangevallen. Hij werd afgeslagen. Gisteren hebben wij in de streek Worokti Tartarof op de wegen DalatynMaratmaroszSiget 65 officieren krijgsgevangen gemaakt, onder wie de bataljonscommandant en 483 soldaten. Wij hebben drie kanonnen en vier machine geweren buitgemaakt. Op den 2 oen en 21 en dezer hebben wij 370 officieren krijgsgevangen gemaakt, on der wie één generaal en een kolonel voorts 13.700 soldaten. Wij hebben tien kanonnen buitgemaat. Het geheele aantal krijgsgevangenen wordt hierdoor op 26.000 gebracht, met de officieren op 27 000. En 40 kanonnen. Nog meerdere successen behaalden zij, als men hen gelooven mag: „In de streek van de dorpen Werben en Plaischowo, op den rechteroever van de Styr, ten Zuiden van de samenvloeiing van deze rivier met de Lipa, bemerkten wij het 13e Oostenrijkksche regiment landweer, dat zich in zijn geheel overgaf. „In de streek van Vorochta, aan de wegen van Delatyn naar Marmarosz-Siget, bezetten wij gisteren de hoogten, waarbij wij gevangenen maakten en 3 mitrailleurs veroverden. In dezelfde streek, ten Westen van Jaremtschie namen wij een met machine geweren uitgeruste Oostenrijksche compag nie gevangen." De Oostenrijkers moeten melden „Ten Zuid-Oosten van Tartarof (circa 45 K.M. ten Z.W. van Kolomea) door een krachtigen aanval der Russen bedreigd, verplaatsten wij het front van de op de Magura strijdende troepen naar den voor- naamsten kam der Karpathen." In Rusland is de, door dezen oorlog zoo bekend geworden minister-president, Sas- sanof, afgetreden. Er valt niet naar te gissen, wat hiervan de reden zijn kan. Ondanks de heftigste gevechten op het Westelijk front, wil de oorlogskaart van dat terrein nog maar niet of heel weinig van aanschijn veranderen. „De slag is vandaag langs het geheele Duitsche front van Pozières tot Guillemont, hervat en bereikte een graad van uiterste heftigheid. Er wordt hevig gevochten bij het dorp Pozières, waar de Duitschers wan- hopigen tegenstand bieden met veel ma chinegeweren. Op andere gedeelten van het front wordt even intens gevochten. Er is nog geen bepaalde vooruitgang beperkt. Aan het overig front tusschen Pozières en Guillemont wordt de slag met groote verwoedheid voortgezet." Ook van de Italianen wordt weer eens iets vernomengetallen en afstanden zijn daar altijd de miniatuur van die der groote fronten „Op de hellingen van den Monte Zebio namen onze Bersaglieri. na een schitterenden aanval, een stelling over een breedte van 300 M.zij namen daar 120 Oostenrijkers gevangen en maakten een machinegeweer buit. „In de streek der Dolomieten verover den onze troepen tusschen de uitgangen van de valleien van Traviguolo en (Jisinon. de zeer versterkte stellingen van Catallazza op een hoogte van 2325 M. en die van de Col Bricon op een hoogte van 2626 M. „Daarbij werden door ons 142 gevange nen genomen, waaronder 3 officieren. Wij maakten 2 kanonnen, enkele mijnwerpers en een groote hoeveelheid wapens en munitie buit." De overbrenging van bet UJk van Leo XIII. Vrijdagavond om 8 uur werd de lijkkist van Leo XIII naar het voorloopig graf der Rausen overgebracht De basiliek van St. Piieter werd gesloten, daar de ceremo nie een strikt particulier karakter droeg. Tegenwoordig waren kardinaal Merry del Val en de mgrs. De Bisogno, Oreco en Casoioli. De lijkkist werd uit de oude graftombe op een wagentje geplaatst, waarmede de lijkkist naar de nieuwe graftombe in de kapel der Presentatie overgebracht werd. De aanwezigen baden de De profuimdis. Kardinaal Merry del Vail stelde zich op de hoogte van den toestand der lijkkisten. De houten lijkkist had een scheur van enkele centimeters, die van zink was on geschonden. Mgr. De Bisogno reciteerde gebeden en verrichtte de absoute. Mgr, Cascioli fes da acte van overbrenging voor. Daarna werd de lijkkist in de graftombe geplaatst,waarvoor kaarsen brandden. De ceremonie duurde 15 minuten. Op de plaats waar de oude graftombe van Leo XIII was, zal1 het monument van Plus X opgericht worden. De Paus en de Oorlog. De Paus zal ter gelegenheid van den 2den verjaardag van den oorlog een vredes oproep richten tot de oorlogvoerende staten. Het slot Tatol. Naar de „Temps" meldt, heeft de Griek- sohe koning bevolen, dat het slot Tatoi herbouwd zal worden. De koninklijke familie vertoeft op het oogenblik in Dekelia, op het slot van de koningin-moeder. Een aanvaring. In de beurt van Berlijn gebeurde Zon dag een ernstig ongeluk op de Boven-Spree. Een passagiersschip kwam daar nil in aan varing met een motorboot Naar het heet zijn twintig personen, die met de motor boot een watertochtje maakten, verdron ken. Blijkens nadere berichten over de ramp op de Lanjensee bij Grünau, zijn bij de aanvaring 16 personen omgekomen. Verkiezings-manifest van Venizelos. Men schrijft uit Zürich aan het „Hbld.": In de „Kiryx" publiceert Venizelos zijn manifest voor de September-verkiezingen. Het Grieksche volk, aldus de expremier, zal in de as. September-dagen niet te kiezen hebben tusschen den Koning en Venizelos, niet tusschen vredle en oorlóg. Hef zal alleen hebben te beslissen, of Venizelos of een andere politieke leider de verantwoordelijke macht zal hebben uit te oefenen. De verschillende quaesties be treffen het binnenlandscb beheer en de buitenlandsche politiek. Het gaat om de vraag of de Kroon het recht heeft, als verantwoordelijke raadgevers personen te kiezen, die wegens hun politieke richting of om hun persoonlijke eigenschappen de Kroon aangenaam zijn; of dat zij verplicht is hare raadgevers te kiezen onder de man nen, die de constitutioneel uitgesproken volkswil haar aanbeveelt Veroordeeld. 'Dia Duitschers jbebben AJbbé Scheyven, prof. aan het instituut Slt Louis en zoon van den oud-president van het Belgische Hof van Cassatie, tot vijf jaren dwang arbeid veroordeeld. Abbé Scheyven werd op Goeden Vrijdag gearresteerd en te Charleroi opgesloten; waar hij tot einde Juni bleef. Men deelde hem toen mede, dat de krijgsraad hem tot vijf jaren dwangarbeid had veroordeeld. .Hij is overgebracht naar de gevangenis te Rheinsbach bij Bomt, k Rnsslsche zwaar gewonden. Naar uit Petrogrado aan de „Tel." wordt geseind, heeft het Russische Roode Kruis liet plan goedgekeurd, dat ernstig gewonde Russen uit de Duitsche concentratiekampen tot algeheel herstel van gezondheid naar Nederland zullen gezonden worden. Uitvoer van eieren. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft bepaald, dat aan de grens stations, waarlangs de uitvoer van eieren zal plaats hebben, wordt toegevoegd het station Winterswijk. Het opbrengen van vlsschersschepen. Reuter seint uit Londen De uitgebreidheid waarmede de Holland- sche visschersvloot gebruikt werd om i Duitschland van visch te voorzien, heeft 1 een ernstig punt van overweging uitgemaakt bij de Engelsche regeering. Het is algemeen bekend, dat circa 90 pet. van de haring en een zeer belangrijk gedeelte van andere visch, die door de Hollandsche visschers- vaartuigen waren gevangen, direct werden betaald door Duitsche koopers. De Engelsche regeering heeft het daarom noodig geacht een aantal visschersschepen voor het prijshof te brengen en heeft ook een aantal schepen vastgehouden, omdat zij in verboden wateren vischten, een be drijf, waarin de Nederlandsche visscherij- belanghebbenden koppig blijven volharden, niettegenstaande de waarschuwingen gege ven door hun eigen regeering. Door de Engelsche regeering is erkend, dat eenige moeilijkheden worden veroor zaakt door deze handelwijze en zij heeft zich bereid verklaard met de vertegen woordigers van de Nederlandsche visscherij- belanghebbenden te confereeren, ten einde eenige maatregelen te overwegen om den toestand te verlichten. Het aftreden van Sasonoff. BERLIJN, 24 Juli. (H.N.) Het bericht j van het aftreden van Sasonoff wordt in een groot gedeelte van de pers zonder verderen j commentaar afgedrukt. Eenige bladen geven een overzicht van zijn politieke loopbaan, maar de meeste onthouden zich er van een oordeel te vellen. Het „Berl. Tagebl." zegt, dat Sasonoff's val te wijten is aan de doorhem gevolgde Balkan-politiek en de overeenkomst met Japan. Het wekt verbazing dat Sasonoff, nadat zijn Balkan-politiek op een fiasco was uitgeloopen, in zijn ambt kon blijven gehandhaafd, maar dat het mislukken van de Oost-Aziatische politiek, hetgeen, ook al mogen de gevolgen daarvan van groot gewicht zijn, toch van minder belang ge noemd kan worden, voldoende aanleiding opleverde voor zijn aftreden. Het is mo gelijk dat de meeningsverschillen met Zweden en Roemenie de schaal hebben doen overslaan. De Iersche kwestie. Casement. De attorney-generaal wei gerde aan Casement de vergunning om bij het Hoogerhuis in hooger beroep te gaan. Voor de Missie van Rater J. Kerk- hoff (Oeganda): N- N, te Akersloot f 2.— Agenit „Ons Blad" Th. Buter - 2.— N» N. te Alkmaar - 1. Wij stellen ons vóór a.s. Zaterdag deze „Bede om Steun" te sliuitoi'; allwie dus Pater Kerkhoff nog een' giftje voor zijn missiekerkje had toegedacht, dien verzoeken we vriendelijk de bijdrage Vrijdagavond a.s. I in ons bezit te dóen zijn. ALKMAAR. DE KAASMARKT, Het was Vrijdag een taaie beweging aan de kaasmarkt De handelaren wilden minder betalen en de boeren...... ja graag wat meer vangen. Het gevolg was, dat tien uur bijna niets verkocht was en am half elf nog menige boer met fabriekskaas stond te markten. Da prijs was evenwel toch nog véél hooger dan die der Algimex en .bedroeg f58.50 voor kléine 'Fabriekskaas, (vorige week f59.50), Deze prijs werd echter niet dikwijls gemaakt, veel werd verkocht voor f54.- a f55.—. Door de handelaren werd de volgende Circulaire ontvangen: In aansluiting op de circulaire, welke het Bureau van Verkoop U- op 15 Juli deea toekomen, kunnen wij U alsnog mededee- len, dat uit een onderhoud met die Directie van de Algimex te 's-Oravenhage is ge bleken., dat men voorlóopig geen plan heeft een hoogeren prijs dan Ft 62.consent inbegrepen, voor prima kwaliteit Edammer kaas te besteden. Wanneer dus exporteurs in Noord-Holland er niet toe zulten ovengaan om voor prij zen te koopen, die hun op op dien basis een behoorlijken winst laten, dan zal men het aan zich zelf te wijten hebben, zoo die kaas zal moeten worden afgenomen met verlies. Exporteurs, d;ie de bedoeliijg mochten hebben om kaas te blijven koopen tegen hoogere prijzen, met speculatieve doelein den, worden er op gewezen, dat de Algimex het vaste voornemen heeft deze, hunne kaas, niet af te nemen, ook later niet, zelfs wanneer men bereid zal worden ge vonden om een verlies te aamvaarden. De Algimex wil daarmede aanduiden, dat wanneer men thans de in de 'laatste weken gekochte kaas nog aan haar wil afstaan tegen FL 62.—, zij bereid is hier toe over te gaan, dat echter verdere inkoopen getoetst zullen worden aan het bovenstaande en men dus aan hen, die de markten opzettelijk opdrijven geen ge legenheid zal geven om aan de Algimex te verkoopen. Wij geven U dus ingevolge deze mede- deel'ing in overweging mede te werken om de zaken niet de "Algimex mogelijk te maken, in aanmerking neurende, dat deze thans de eenige afnemer zal blijken te rijn. Voor Duitschland eu Oostenrijk is dit te meer, daar ernstige maatregelen zijn getroffen, dat alle kaas, welke buiten de Z. E. G. om in die landen komt, onverwijld' zal worden in beslag genomen met de ge volgen daaraan verbonden. Nog wenscht het Bureau van Verkoop er op te wijzen, dat de Algimex zeer véél moeilijkheden ondervindt met die oude Edammerkaas en als zoodanig van nu af geen oude kaas meer zal koopen, nu niet en later niet. 'De laatste zin, betreffende het niet koo pen van betegen Edammerkaas, zal wel niet veel doaltreffen, meenen wij, de groote kooplieden kochten .gister even goed weer kaas en niet weinig. De Allgimex heeft den prijs nog niet verhoogd, dodh als de aan voer zooveel minder gaat worden, en de kooplieden blijven zulk een belangrijk deel der voorraad opkoop en, zal zij vermoedelijk wel gedwongen zijn meer te betalen. Hot is eigenaardig, schreven wij vorige week, dat de heer Heib.v. f59.be steed; en de Algimex betaald 56 gulden de kosten, waardoor ,de kleine handelaren absoluutniets kunnen koopen. Zij toch mogen niet meer besteden dan den vastgesteïden prijs, waarvoor zij toch niets krijgen. Of deze heeren ontevreden zijn en het oude bureau terug wensdhieh? Geen wonder, dat in de Vrijdag iin Café „Central" gehouden vergadering, in welke vergadering door het vorig Exportbureau de rekeningen werden vereffend',' huldle aan dit bureau werd gebracht, daar toen toab door alle handelaren iets verdiend werd. De nieuwe toestand is te scherper voor de kleine handelaren, daar de him toegewe zen leverantie a 1/4 wagon per week, dóór het nieuwe bureau teruggebracht is op 1/8 wagon. De verschillende minderingen iin leveran tie van deze kleinhandelaren zijn door eenige groothandelaren naar zich toegetrok ken, waardoor b.v. een der leden men zégt van het Alkmaarsche Iïd i/2 wagon wekelijks meer mag leveren. Hierover zijn 'de kleine handelaren zeer ontevreden. Of de prijsdaling van gister verband heeft met de circulaire der Algimex, diurft men betwijfelen. CENTRAAL BUREAU VOOR ADVIES. Gisteravond vergaderde in café „Central" de verschillende afgevaardigden van mid- denstandersvereenigingen, die zich zouden aansluiten aan het Bureau voor Advies. De Voorz., de heer Jb. Cloeck riep allen het welkom toe, hij achtte zich ontslagen van een inle:ding te houden, na het arti kel wat Zaterdag in Ons Blad voorkwam. Voorz. las het artikel voor en zeide het geheel te onderschrijven. - Voorgesteld werd Artikel 20 te wijzigen, welk artikel voorschrijft, dat er een accoun tant, M. O aan het Bureau voor Advies moet verbonden zijn. De Voorz. en na hem de heer Begelmans, drongen aan op hand having van dit artikel. Door de Borgmaatschappij wordt dit be slist gevraagd voor het onderzoek der boe ken van- die middenstanders die voor een crediet in aanmerking willen komen.. Temeer, in het belang der middenstand zelf, daar, indien een Directeur aan het hoofd staat, die geen accountant is, en er ook geen aan het Bureau verbonden is, er nooit overtuigend bewezen zal kunnen wor den, wie crediet noodig heeft en waardig is. Hierna kwam de bestuursverkiezing aan de orde. Tegenwoordig waren de volgende afdeelingende Hanze Uitgeest, met 34 leden; Slagersvereeniging Alkmaar, met 23 leden; Drukkersbond Alkmaar, io leden; Hanze 't Zand, 16 leden; Hanze Blokker, 50 leden; Hanze Spierdijk, 70 leden; Hanze Hoorn, 85 leden; HanzeZd. Schar- woude, 72 leden; Hanze Krommenie, 38 ledenHanze Wervershoof, 68 leden Hanze Purmerend, 75 leden; W. V.Scha- gen, 80 ledenA. W. V. Alkmaar, 80 leden; W. V. Hoorn, 126 leden; Aan- nemersbond Alkmaar, 30 ledenHanze Alkmaar 140 ledenW. V. Purmerend, 85 leden, en Hanze Assendelft met 30 leden Tot bestuursleden werden de heeren Cloeck en Keijsper, AlkmaarBoon, Krom menie; Eilander, Hoorn; de Wolf Purme rend Appelman, Blokkeren Koster van Schagen, gekozen met resp. 171713 10rz10 en 10 stemmen. De gekozenen namen de benoeming aan, Voorz. dankt de vergadering voor deze stemming. Persoonlijk is Spr. zeer verheugd, daar uit deze stemming blijkt, dat het vertrou wen der Middenstand, hetwelk hij voor eenigen tijd meende te hebben verloren, thans hem weer geschonken wordt. In een stemming hebt ge het geheele bestuur gekozen, die Uw bureau zullen lei den, hieruit constateer ik dat het Bureau ook succesvol zal werken. De Voorz. schorste hierna de vergadering voor 5 minuten, waarna hij mededeelde dat hij als Voorz. was gekozen en de heer Keijsper als secretaris. Het Bestuur meende echter niet tot de verkiezing van een Directeur te moeten overgaan, voor het bestuur kennis had ge nomen- van de sollicitaties en met candi- daten persoonlijk had kennisgemaakt, waar het hier een zoo ernstige zaak betreft. De heer Begelman constateerde, uit het verloop dezer vergadering, waar allen het zoo eens zijn, dat men in Alkmaar op den goeden weg is. Niet altijd kon spr. dat bij de oprichting van een Bureau van Advies verzekeren, spr. hoopte dat het nieuw be stuur zijn beste krachten zal geven aan het Bureau. Nadat eenige heeren woorden van dank aan het voorloopig bestuur gebracht had den, sloot de voorz. de vergadering. J.l. Zaterdag slaagde voor het examen voor 'hoofdacte te Haarlem, de heer K. Seenstra, onderwijzer aah de schóól met dén bijbel, alhier. De heer S. was leerling van den gemeen telijken hoofdactencursus te Alkmaar. Voor het Staats-examen (diploma A) is geslaagd1 de heer J. W, A. van Hattum, alhier. De heer v. H, was leerling der 5, klas van het Gymnasium. Onze stadgenooten, de dames C. M, Dorbeck en M. Mplijit, slaagden voor i,.l examen M. L. O. J. C. KUIPER. De heer J. C. Kuiper, alhier, slaagt te 's-Oravenhage voor d'e Ned. Toonkujisi ver. voor het examen solo-zang, met abe meene stemmen. Den geachten musicus ons welgetnetnd „Proficiat!" Sic itur ad' astra! SCHOOLFEEST VOOR DE MEISJES. .Wij kunnen alvast met genoegen con- stateeren, dat ons idee om alsnog voor I meisjes der Zusterscholen een (tuinfeest m organiseeren, algemeen instemming vindt. Vele jonge dames stelden zich reeds to schikbaar. Nu hopen wij Donderdag nader te kunnen mededeeien, welke dames even. tueet de leiding op zich, zullen, nemen.' Iemand; die bijzonder belang stelt in Zusterscholen, beeft zich op ons verzot met de vorming van een Dames-comité be. last En deze slaagt altijd, BENOEMD. De heer D. van Diepen, volontair ttI j Secretarie te Ursem, wonende te Alkmaar werd' bij besluit van B, en W, dier ft! meente d.d, 20 Juli j.l1. benoemd tot Amb- tenaar ter Secretarie aldaar. VERGADERING VAN DEN GEMEENTE- j RAAD VAN ALKMAAR, op Woensdag 26 Juli 1916, 'snam. 1 Punten van behandeling: 1. Beëedigimg van den beer F, Bak als lid vap den Gemeenteraad. 2. Vaststelling der notulen van de vorige vergadering. Mededeelingen, Ingekomen stukken. 3. Benoeming van een Directeur der Bur- geravondschool en der Avondschool voor handwerkslieden (Bijlage no. 77), 4. Vaststelling van de 2d-e suppl begro» ting der gemeente, dienst 1916. 5. Benoeming van zetters voor 'j Rijks directe belastingen (Bijlage no. 73), 6. Benoeming van onderwijzers, belas; I met de leiding van het herhatingsondmijs, cursus 1916-17 (Bijlage no. 74), 7. Benoeming van onderwijzend perso neel aan de herhalingsscholen, cursus 1916- 17 (Bijlage no. 78), 8. Vioorstel jtot het huren van lokal voor hel Gymnasium (Bijlage no. 75), 9. Behandeling van het kohier van d Hoofbellj'ken Omslag, dienst 1916. UITBETALING VERGOEDINGEN MILITIE, LANDWEER en LANDSTORM, De Burgemeester van Alkmaar br ter kennis van belanghebbenden, dat ae I uitbetaling der vergoedingen, toepende over het tijdvak van 16 tot en met 25 Jul, zal plaats hebben ten Stadlhuize, op Woens dag 26 Juli a.s,, voor zooveel de Land weer en den Landstorm aangaat van 10-11 I uur en voor zooveel' de Militie betreft van 11—12 uur, REGEERINGS-EIEREN. De Wethouder. Voorzitter der Raadscom missie van advies inzake de levensmiddelen- voorziening, te Alkmaar, brengt hicimede ter kennis van de ingezetenen, dat va jporgen, Woensdag 26 Juli a.s., af, lij onderstaande winkeliers en handelaren Re- geerings-eteren verkrijgbaar zijn, tegen be taling van 61/2 cent per stuik; de eieren mogen bij geen grootere hoeveelheid dan 10 stuks tegelijk worden verkocht A. Schellingen, Magd.straat 48. J. Z. Bierman, Lbidenlaam 1. Th, Schouten, Voorineer 3. L, Elizas, Achterstraat 51, K, van Maarléveld, Lomb.steeg 9. J. G. Knaap, Verdr.oord 34. H. Pastoor, Doelenstraat 14. C. W. Keijsper, Laat 197. P. Vennik, 'Nieuwesloot 127, Wed,. M. F. Beudeker, Nieuwesloot 41, J, Pastoor, Oudegracht 241. J, Bos, Lindlenlaan 80. J» Kieft, KI. Nieuwland 9. M- Rentenaar, Snaarm, Haiti 71. A. Rentenaar, Scharloo 25. N. Oudeman, Varnebroek 41, Wed. D. Verduin, Laait 182. A. de Graaf, Boterstraat 14. J, Weijling, Laat 188 en Voormeer 6. H„ Haijtema, Hoogstraat 16. J, Hoogland; Laat 171, BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 20 Juli. Hendrikus Petrus Hermanns, 1 v. Cornelis Augustiniis van Houten ai' J® reigjen Landman. 21 Juli. Lamberdina, d. v. Klaas 0£ïi I en Anna Maria Grada Heijer. Ló®1 loos aangegeven kind van Wilhelmus Ni® I laas Voormanen Johanna Wilbetai® 1 neikes. 24 Juli. Thaeke, z. v. Pieter R®® Troost en Rinkje die Bloer. ONDERTROUWD: Hendricus Johannes Bieman, brc- 23 jaar, en Geertje op den Kelder, zon® beroep, 27 jaar. Jacobus Hartog, sc'" 28 jaar, en Jantje Essen, zonder 26 jaar. Johannes Henrtkus OMW gescheiden echtgenoot van Frederfc 'Z ■lippina Johanna Regenbogen, reserve Els* luitenant der inf., 24 jaar, en Maria t' betn Amoureus, zonder beroep, 24 I- onlanigs te Utrecht. - GETROUWD: 25 Juli, Petrus Bernardds Delemartf Tubina Adriana Jorens, weduwe van J-'"' nas Butter. 1 LHAT, hoek Boterslr. Alkmaar. - Te'®'- 212 Opger, 15 Maart 1865. Eigen werkplaatten aan het M a g a z ij n. Geruimen tijd werd het o toegelaten, dat Duitsche militaire de grenswacht behoorden, naar H gebied gingen, om zich daar een verzadigen. Daar het in de laat meermalen voorkwam, dat daai bruik werd gemaakt en de solda teerden, is deze gunst ingetrokke In het Lagerhuis vroeg de 1 chill of het niet mogelijk was 01 meesterde Duitsche duikboot, dit meedeelden te Londen ter beziel worden gesteld, tegen den vija bruiken. Neen, zeide dr. Macams voor een vijandelijke duikboot ku den gehouden en dan zouden er vel menschenlevens verloren kunnen Een medewerker van de Abendzeitung" heeft een onderht met den oud-minister-president d; Deze sprak daarbij„De economi dien Engeland op ons uitoefen schrikkelijk. Men wil ons niet a bieden hetgeen wij over Engelan gekregen naar Duitschland uit t maar ons ook beletten onze eig producten aan Duitschland te v Dat is een buitengewoon groot zei de Doctor. Eiken dag ontvangt het ge stuur van Berlijn duizenden aanvi inmaak-suiker, maar de voorraat lang uitgeput, zooals thans in officieel bekend gemaakt wordt, wen die zich voor 25 Mei j.l. ha gemeld, hebben haar deel van wezigen voorraad ontvangen. Dc niet bevredigd worden. Mr. Fenwick Harrison, die ken geleden 6000 P. st. besteedc door wijlen Lord Kitchener ei; geschreven oproep voor recrut< brief, zooals men weet ten bat Engelsche Roode Kruis werd verl eigendom te mogen noemen, secretaris van het te stichten fonds thans voor dit doel 50.000 hand gesteld. Volgens berichten uit Ital de zwavelmijn Germini bij Pale instorting plaats van verscheidene s waardoor 200 arbeiders werden Naar uit Italië bericht wc Woensdag eene ontploffing pla; buskruitfabriek van Borgofranco waarbij 12 menschen gedood en bene gewond'werden. Te Eindhoven werd gistere regimentsbureau gebracht een Di derofficier, die bij Budel over was gekomen en geïnterneerd. H IJzeren Kruis verdiend bij een val in den Elzas. „Wat beteekent dat toch sumus"?". ..Nog al glad, dat beteekent niet voor Posthumus". GEMENGD NIEUW Geer* I OVERLEDEN 23 Juli. Pieter de Boorder, 49 j. truida Elisabeth Room, gehuwd md I odorus Arnoldus Johannes Smeets, - I 24 Juli. Simorvtje Kruit, gehuwd nid Cornelis Klómp, 28 j. 25 Juli, Dirk Pater, 72 j. O r oe n t en a an voer. De rondom Amsterdam' zijn heden, vair weggebleven, met uitzondering v die vaste leveringen hebben as tingen. Toch was de aanvoer va ongeveer voldoende. Van bloem de aanvoer beneden het g-emidid wortelen gering. Van tuiraboone tegen was de aanvoer zeer ruim. erwten waren er ruim, andijvie m net gemiddelde. Roode kool in hoeveelheid, gerekend dat hiervoc 2oen nog sléchts begint Alles bijeen was er wel onge doende voor de voorziening der vc Gedood. Bij de fimalie Melk dam is telegrafisch bericht ontva I de zoon, die als milicien aan de I de etectrische grensafsluitiij 5 zonderlinge die f s K „National Ztg." maakt melding /thans gestolen is Hij bewaarde derij, dat volgens bem een grooi eel» Amerikaan had er een dollars voor geboden! in z kolenkelder! ■Aan dit schilderij is een ges verbonden. Herhaaldelijk was be\ 1 vLr.?SS®r ^en ddoden kanselier op óed met had gezien, of dat hij, a kende photografen Triesler en W een omgekochten bewaker, bij he den kanselier was toegelaten. Gro zijn schilderij en de door hem schetsen met verkoopen, omdat t "-nen hij niet uit winstbejag

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 3