J. F. VAN LIESHOUT, Bij H. SCHOEN, te Akersloot zijn I 1 Boelhnis. BefeoadmaMag. Bekendmaking. ZATERDAG 16 SEPTEMBER a.s., bij aan de ZAADMARKT TWEE OULDEM. i t llr II Iflll kerknieuws. een flinke Dagmeid een Winkeljuffrouw, een Dienstbode, mooie gerookte rolkammen fe koop a 55 ct. de vijf ons. Gevestigd Mej. JONGKOEN, PRIJS-COURANT C. EEKEN. firma Appel Matthijsen, 1 Kilo PRIMA CACAO, waarbij ieder kooper CADEAU ontvangt: 1 Chocolade-kop en -schotel en 5 verpakte Suikertabletten (3 tabletjes) Alles te zamens ii:r II II, of in erfpacht' te mogen W. stellen voor om even, gev.allen die-taan b.v. voor ptiejaren, te verhuren. It den weg te verhuren te Tuinbouwvereeniging nde zoo mogelijk;, in 't be. ruiten tandscheni handel, j.e >penen les te Kunnen nemen oeken Zij1 bij die a.s. be- ubsidie te geven voor <je de onderwijzers mochten tot de begrootimg. 'het onderwijzerspersoneel irisverhooging, en wel het met f 150, tevens 5 perj. ngen om: de 4 ja,ar, groot wel van oordeel, dat de laag1 is, en hebben ge. hooging te moeten voor- echter nog all spoedig 0p„ en Wi willen voorstel- duurtetoesüag toe te ken- saiariswij'ziging terug te i li u.( evenals vorig jaar aan en aan de anderen f25 te staan. Over den toe- Aosset wordt jptvoerig ge. Slot-era wordt aan Mej, Mos- staan. Staten, betreffende 'de jaar- urgemeester, Secretaris en 'den Burg.- Stand; Ged. St. salaris van den Biuro-e- 1050 op f1200, van 700 op f1000, of zoo zij ti, op f 825 te brengen, slten vo'or met de regeling het salaris van den ambt erhoogen. -Geesteranus zou- het aardig regeling mede te gaan, ilgemeester op het verlangen edankt heeft als Secretaris, rr. van den concierge van het verzoekende over 1916 de 75 met f25 te verhoogen lar salaris te willlen herzien, n. Molen bracht namens de eg uit over de gemeeiite- art komt het vreemd voor, electriisch bedrijf verward nterekening. zegt, dat CÜedL Staten ook naakt hebben. Nu zat een ;aak onderzoeken en v.oor j ar in orde brengen, wordt goedgekeurd met een groot f 584. begrooting. De heer v. d, post schoten te hoog te deelt mode. dat deze post 00 op f 1600 gebracht is, Molen vond den post ad hoog. t Veer zou liever eens iets over de begrooting. leest hierna de begrooting ie post ontvangsten H. 0, Veer zou gaarne zien, dat afregelen gehomen hadden ien genomen van de Rijks- iing. De indruk naar bui. ;n f1500 te kort betaald u beslagen op het ijs u heeft geen zekerheid, terecht kamt. htrijdersrekeningen a f 1500, Leeren verbazend hoog, idem lenoodigdheden a f800. zegt hierop te zullen letten, met de P. M. post a f25 van den veldwachter, dee# mede, dat hij' liever f50 Besloten wordt f 25 ver ven. ig in ontvangsten en uit' edgekeurd op f 32200.—, ®et orziene groot f529.44. Burgerlijk Armbestuur wordt p f 3517.461/2. Ie uitbreiding van het eleo en schrijven ingekomen van loor de Commissie over dit rtter zegt, dat de kwestie 'cft. r: De heerera weten, dat de bet vorig jaar om aansku* De Raad heeft dit verzoe arop De Vries zich wendde M., welke pen begrooting is een begrooting voor aan- en dee! der Oosterzijde. W en f l625j zoodat het samen orden. ijn niet zoo bijzonder li°°Si Iuiting. j Molen' vraagt, of er wi voor uitbreiding van ran worden. wordt, dat die Hojteni iveren, doch dat de Oos eïijk is. j, rdt in het contract niet n /fat bepaling op te i kabel hebben om te m met 1 Nov. a.s.,, °Pdlt het werk aflevert en li geen licht krijgen- raag bespreekt de beer voor kostelooize genees :r zal ze nazien en, zoo 1,0 dl. Molen zegt, dat het öjj, veel te iaat is, met 1 rihijraen. we enkele opmerkingen ten sloot de Voorzitter de vet j SCHAGEN, nte van den Raad der ge londerdag 7 September. Meurs. j|tr, van den If L. waarin, <jntsMaiU1 waag a-ls h'd der Schattiiigscommissie voor 's Rijks inkomstenbelasting en ambtenaar van den Burgerlijken Stand; adres van den heer Tjafcens, om ver hooging van uurloon voor het.geven van onderwijs op de herhalingsschool; werd in handen gesteld van 0. en W. dm advies; 'adres directeur der Gem.-gas,fabriek, om verhooging van jaarwedde. B. en W. stellen voor. otj het ingewonnen advies der Gas- commissie de jaarwedde niet te verhoogep, maar een duurtetoesïag toe te staan voor 1916 van flOO; schrijven van Ged1. 'Staten ipet betrek king tot de jaarwedden van. Burgemeester, Secretaris en Ontvanger; Ged. Staten vin den, geen aanleiding om de salarissen der beide eersten te verhoogen. Bi. en W. stel len voor de salarissen van Biurgemeester en Ontvanger te handhaven, op f 1400 en f700 en dat van den Sécretarisi te bren gen van f ,1300 op f 1400. Het voorstel van B. en Wi. werd met algemeene stem men aangenomen; adres van het Blestuur van den R,K. iValksbondi, met het verzoek, evenals het vorige jaar, goedkoope cokes beschikbaar te stollen. Bi en W. deeüien mee, dat het in hun v-oornemen lag met voorstellen bij den Raad te komen; werd algemeen goed gevonden voorstel tot wijziging van die verorde ning op het beheer der gasfabriek. Na lezing wordt het voorste! van fï. en W. aangenomen. Tot Commissie inzake reclames Hoofde- iüjken Omslag werden-benoemd de heeren Roggeveen en Meurs. V.oorste! tot verhooging van de jaar wedde van de plaatselijke vroedvrouw en dit te brengen van f400 op f600; alten vóór. Het werk'lieden-regtemient werd eveneens aangenomen. Voorstel tot het verteenen van. een cre- diet inzake levensmliddefenvporziening. Bi en W. vragen een blanco crediet in deze voorziening. Het werd met algemeene stem men toegestaan. Een tweetal leden, werd1 aan het College toegevoegd om de Ievensmiddelendiistributi.e te regelen. BI en W. steliien voor de heeren Roggeveen en Meurs; algemeen werd dit goedgekeurd. Blij die rondvraag deel't de Voorzitter mede, dat de heer Hopman door B. 'en W. is aangewezen tot tijdelijk voorzitter der Qascommissie. Hierna sluiting. HARENKARSPEL. Gemeenteraad van 11 September. Na opening deelde de Voorzitter mede, dat dia heer Hoogland ddor ongesteldheid verhinderd is; ook de heer 0alkker is door buitengewone omstandigheden verhinderd. Mededeeiliingen Goedgekeurd door Ged'. Staten de sup- pletoire begrooting: verbouw school Dirks- horn. Goedgekeurd'de gelid teeming, benoodigd voor <die verbouwing. Goedgekeurd' de gelden uit onvoorziene genomen voor duurtetoesïag. Bericht, dat de gemeente Harenkarspel in de maanid Juli heeft verbruikt 4892 kub. Meter gas. Ingekomen een financieel overzicht van de N. V. Station Noordschiarwoude. Uit dit overzicht blijkt, dat deze lijn goed loopt; het aandeel van f3000, dat de ge meente Harenkarspel1 er In heeft, is goed geplaatst. ingekomen een mtssieve uit Amsterdam, betreffende de Nationale Arbeidsbeurs. De gemeente Harenkarspel' heeft hieraan bij te dragen f12. De Voorzitter deelt mee, .diajt wjj deze f 12 moeten betalen, doch dat B. en W. besloten hebben zich vain die Beurs af te scheiden, wjjl er in de 7 maanden, waarin de gemeente was aangesloten, noch door de arbeiders, noch dioor de werk gevers gebruik van gemaakt is,. De heer De Groot informeert naar den arbeid, dioor die Beurs te verrichten. .Na ingewonnen advies stelt de heer De Qtoot voor, Harenkarspel nog niet af te scheiden; nog een jaar af te wachten. De heer Doekes ondersteunt dit voorstel. De Voorzitter: Ik ben er ook niet tegen; 't is gemakkelijk en 't werkt 'snél, elke werkfooze en elke pferkgerver kan er ge bruik van maken. Na eenige bespreking wiordt besloten r.og niet af te scheiden en te zien of er meer gebruik van gemaakt wordt. Een schrijven is ingekomen, dat de pro vinciale krankzinnigengestichten duurtetoe sïag- aanvragen van 11 et. per patiënt per dag. Ook een Christelijike inrichting voor krankzinnigen had bericht gedaan, dat ze duurtetoesïag hadden ingesteld van 16 ct. PM patiënt per dag. Nu moet elke ge- jneeiite, die patiënten telt. 10 pCit. .extra betalen. Na eenige bespreking wordt dit schrijven 'v<l!0r kennisgeving aangenolmen. Een verzoek is ingekomen van den Com-: toissarfe der Koningin in Noord-Holland, om bij oventpeele demobilisatie 't drank misbruik tegen te gaan. 1 Ged. Staten hebben de salarisseri van "urgemeester en Secretaris herzien en wen cellen deze gesteld te zien op f 1200 voor Burgemeester en f 1000 en vrije wo- b"ng voor den Secretaris. De Gemeente ontvanger geniet, f475 salaris. heer Börsit stelt voor dit verzoek ui te wiilligen. De heer Zutt: Er wordt veel geëiseht .an de heeren, ik ga er mee accoord. De heer De Groot: Wijl de Biurgemeester de Secretaris de Hoofdambtenaren zijn, vind ik het heel' best. De f 100 verhoogirag van salaris van Bur gmeester en Secretaris weidi dus alge meen goedgevonden. De Voorzitter dankt .ook namers den öcrertanis de heeren leden voor de royale opvatting bij deze aanvrage. Ua gemeentebegroioting, dltónst 1917, hier- a aanffebodeii, was in ontvangst en uitgaaf heer brieven Doorn, op f 275419.121/2, met een post on voorziene groot f 1213.69. P03* Hoofdelijke Ötnsliag was f 1700 d, dus van f6300. op f8000 ge- JJ -JjJ De begrooting van het Blurgerlijk Arm bestuur was gesteld op f4272, met een post onvoorzien van f432. De gemeentelijke sub- sidliie is gesteld op f 2500 t;egen f 2000 in 1916. Hierna wordt er toestemming gevraagd en verkrpgen am uit de post onvoorziene f 12 te putten voor betaling Arbeidsbeurs en f 15 als subsi-die voor de proef- en schooltuin „Keunomeriand" te Alkmaar. Een volledig verslag van deze inrichting zal bij de leden circuleeren. Uit de besprekingen blijkt, dat niemand uit de gemeente -er van profiteert. De heer De Groot vraagt, o-f men zich daar toelegt op veredeling der koolsoorten óf bestrijding der bacteriën. Hoewel de Voorzitter hierop ontkennend antwoordt, wordt toch dé inrichting ten zeerste door hem geprezen, wijl zij in de toekomst veel nut kan afwerpen. De heer Doek-es, als rapporteur der Com missie voor het toezien op 't gebruiken en schouwen der gemeeniéfanderijen, ver klaart alles in de beste orde bevondert te hebben. Hierna ko-nit het voorstel ter tafel van B. en W. o-m een blanco crediet tot liet uitvoeren van de distributlewet. Werd de distributie .tot heden geheel ge dragen door het rijk, bij de 'inwerking treding der nieuwe wet moeten de gemeen ten 1/10 bijdragen. Uit do besprekingen blijkt,'diat de Voor zitter d-e noodzakelijke levensbehoeften, als rijst, vets ej-wte-n, bo-onen, meel, suiker, wenscht te distribueeren. Ook boter, kaas en varkensvlëesdh zal' worden verkrijgbaar gesteld. Vooral laatstgenoemd artikel zal de gemeente geld kosten. Na zakelijke bespreking wordt aan B,. en W. het gevraagde blanco crediet ver leend. Op advies van dr. Hamburg, inspecteur der Volksgezondheid te Amsterdam, in over-' leg 'inet dr. Groenhout, wordt de zieken barak thans te Oud'c Niedorp geplaatst, nog eenige weken gereserveerd in Haren karspel. Sporadisch komen ook hier typhus- gevaien voor; thans in een groot huis gezin; 't niooht soms van nut kunnen zijn. 't Is volgens den Voorzitter ee'n voorzorgs maatregel'. De lieer Zutt, wijzende op de gunstige resultaten te Oude Niedorp, schrijft dit meer toe aan het nauwgezet voigen van de ver ordening, die de geneesheer voorschrijft; deze wordt tehuis nooit zoo stipt gevolgd als door de yerpleeg-sters. Door Voorzitter en Secretaris wordt ook de verwijdering uit den kring der gemeen schap ten zeerste' gieroemd. Wordt besloten nog eenige weken te huren. De Voorzitter bespreekt thans een ver gadering, onlangs gehouden te Schagen, betreffende de distributie varkensvleesch. Van da 14 varkens, die de gemeente 'Scha gen wekelijks verkrijgt, gaan' -er yijf bui ten de geeniente. j^u verlangt Schagen, dat die buitengemeenten ook naar verhouding bijdragen in de distributie-onikosten. Die billijkheid1 van het voorstel wordt door alle leden erkent, doch men zou alles moeten doorvoeren, niet alléén wat in de gemeente Harenkarspel 'komt uit andere plaatsen, doch ook wat dioor de nering doenden buiten de gemeente wordt ver kocht. Na lange discussie wordt besloten voor eerst Schagen. een maand lang tegemoet te komen met uit vo er va rke n svllee sch Hierna brengt de Voorzitter nog ter sprake een vergadering, die 19 Sept. a.s. te Am sterdam gehouden' zat worden ter oprich ting eener Provinciate Vereenigiiing yan alle gémeenten in Noord-Hloiland. Doel dezer Vereenjgin-g is, die moeilijke vraagstukken, die zich voordoen i-n de ge meenten, vooral thans weer de distributie- wet, gemeenschappelijk te bespreken. De Voorzitter gevoelt ve-ef voor deze vereen-igiing; wenscht gaarne deze bijeen komst bij te wonen. De heer De Groot vraagt maar het' prac- tisch nut. De Voorzitter: De heeren moesten er samen eens heen gaan, dia» ^pinden wjj hooien, wat nut er i» zit. Hierna sluiting. sliet jaarverslag bracht de secretaris onder 'applaus der vergadering, dank aan de R. K. pers voor den steun gedurende het af- geloopen jaar aan de liturgische beweging geschonken. Het jaarverslag werd goedgekeurd. Pastoor Van Beukering bracht het finan cieel verslag uit, De inkomsien bedroegen f 1.689.35^ de uitgaven f1.40727. Het verslag werd onder applaus goedgekeurd evenals het verslag van den bibliothecaris De catalogus der biblotheek telt thans ruim elf honderd nummers. De voorzitter deelde vervolgens mee, dat hij volgens de statuten dit jaar moest af treden. Z. D. H. de Bisschop heeft den voorzitter opnieuw benoemd. (Applaus). Het wóórd was vervolgens aan den Zeer- eerw. heer Pastoor Van Kersbergen, die een inleiding hield over het gezamenlijk gebed. De tweede spreker was kapelaan Van Adrichem uit Alkmaar, die sprak over lichtbeelden betreffende liturgische onder werpen. Dé Zeer Eerw. Hooggeleerde heer M. W.'A. Wytenburg, professor in de liturgie te' Warmond, sprak over de liturgische voor schriften. Na pastoor Postma, wiens inleiding met hartelijk applaus werd besloten, sprak de ZeerEerw. heer Willénborg," benoemd pastoor te Bloemendaal, over de zegeningen van het rituale romanum, die minder gebruike lijk zijn. Na rondvraag werd de vergadering ge sloten. In de vergaderzaal waren eenige litur gische gewaden van de firma Rietfort, boeken en andere voorwerpen, ten toon gesteld. EL C K WAT WILS. Liturgische vereeniglng in het bisdom Haarlem. Dinsdag op den feestdag .van Maria's naam is te Plaarlem de algemeene vergadering van bovengenoemde vereeniging gehouden. Op echt liturgische wijze werd de dag begonnen met een plechtige H. Mis in de Kathedraal „Sint Bavo". De Hoogeerw. Heer Vicaris-Generaal Mgr. M. Möllmann, droeg het H. Misoffer op voor den bloei der vereeniging. Zijn Hoogeerw. werd hierbij geassisteerd door Eerwaarde Heeren theolo ganten als diaken, subdiaken, ceremoniarius en ceroferarij. In het priesterkoor was het bekende knapenkoor van de Kathedraal opgesteld met de schola cantorium der theologanten. Aangevoerd door den directeur kwam het. koor twee aan twee met gevouwen handen het kerkgebouw binnen en onder hield gedurende het geheele Misoffer in loopen en gebaren den grootsten eerbied. Met begeleiding van een harmonium werden de wisselende Gregoriaansche ge zangen van de Missa „Saneti Nominis Mariae" gezongen. Verder werden de vaste gezangen op streng.liturgische wijze uitge voerd, zooda: de geheele plechtigheid een ontroerend schoonen indruk maakte. Na het H. Evangelie besteeg de Eerw. Heer Th. Beukers, rector te 's Gravenhage, den kansel, voor het houden van'een koyte liturgische predikatie, Te twaalf uur werd de algemeene ver gadering geopend in de zaal der St. Jozefs- Gezellen- Vereeni ging. De voorzitter, kanunnik Th. Bosman, opende de vergadering, heette allen wel kom en bracht dank aan de Eerw. heeren theologanten en allen, die den kerkdienst hadden helpen opluisteren. De Weleerw. pater v. d. Valk O.F.M. bracht het jaarverslag, uit. Aan het slot van De „Matin" verneemt uit Boekarest, dat in het concentratiekamp te Palomiza 32.000 onderdanen vau vijandelijke landen geïnterneerd zijn. De particuliere giften, welke in Eoe dapest verzameld worden ter ondersteuning van de vluchtelingen uit Zevenburgen, heb ben reeds een fonds van drie millioen kronen bijeengebracht. Er worden vijf bataljons Kaffers, elk van 2000 man, bijeengebracht, die naar Frankrijk zullen gaan om in de dokken te werken. De Kaffers zullen een militair corps vormen en onder militaire discipline staan, maar ze zullen niet meevechten Te Glasgow heeft een ontslagen ver minkt soldaat/die eenigen tijd in een mu nitiefabriek he'eft gewerkt, bij een ruzie met een buurvrouw haar een handgranaat na geworpen, die te midden van een groep toeschouwers ontplofte. Twee personen werden gedood en twaalf gewond. Volgens een P. T. A.-bericht heeft de bevelhebber van het Russi'che noorderleger order gegeven een lijst op te maken van de grafmonumenten van de Duitsche ge sneuvelden, de noodige zorg daaraan te besteden en de opschriften te vernieuwen, Door het gerechtshof in Bischofswerda (Duitschland) zijn twee jonge meisjes tot tien dagen hechtenis veroordeeld, wijl zij eenigszins vertrouwelijken omgang hadden gehad met twee krijgsgevangen Fransche officieren. GEMENGD NIEUWS. Branden. Dinsdag zijn bij den land bouwer Eggink te Didam twee hooibergen, veimoelijk door hooibroei afgebrand. Een interessant avontuur. Men schrijft uit Moeara Enim, dd. 27 Juni, aan het „N v. d. D. v. N.-I": Gisteren, Zondag, reed ik met de auto van Lahat naar Moeara Enim, Ongeveer op 15 K.M. afstand van Lahat zat ik kalm naar den Kilometerteller te kijken hoeveel K.M. wij liepen. De auto maakte op dat oogenblik 40 a 45 K.M., toen opeens een groote tijger rakelings voorbij de auto sprong en onmiddellijk aan de andere zijde van den weg een geit te pakken had, waar van ik duidelijk het angstige geblaat hoor de en zag dat de andere geiten brutaal den tijger aanvielen. Dat alles ging zoo snel, dat het wel een bioscoop-opneming geleek. Ook zag ik nog goed hoe de geit werd heen en weer geschud. Het beest kwam in eens uit de rimboe gesprongen, moet geloerd hebben op de geiten die daar liepen, en is, denkende dat door het geraas van de auto zijn prooi zou ontsnappen wellicht zoo rakelings voor de auto gepasseerd. De chauffeur wilde stoppen, want ik voelde de vaart verminderen, hij dacht dat de tijger geraakt was, maar ik riep hem toe: troes, tida kena, en voort vlogen we weer. De chauffeur en zijn helper mopperden dat de matjan niet onder de auto was ge komen, dan had hij een premie van f25 gekregen van den controleur. Ik vond het daarentegen beter dat wij het beest niet hadden aangereden, want als wij het dier overreden, en slechts met een wiel hadden geraakt, waren we misschien in de bermsloot terrecht gekomen en wie weet met welke gevolgen. Het is en blijft intusschen een brutaal stukje, en ik concludeer daaruit, dat een tijger niet bang. is voor een auto. Of heeft hij den wagen niet zien komen, daar zijn aandacht te veel gevestigd was op de geiten Ik ben 23 iaar in Indië maar nog nooit heb ik meegemaakt, dat je zoo'11 sinjeur ziet passeeren en tevens zijn prooi ziet be machtigen en verscheuren. Cheque verloren. Omstreeks 12 uur Dinsdagmiddag is te Amsterdam door een der loopers van een effectenfirma hier ter stede verloren een cheque op de Kas- vereeniging, groot f1985. Wanhoopsdaad. Te Berlijn heeft zich dezer dagen een droevig drama afge speeld. Een ingenieursvrouw, wier man sinds verscheiden weken naar het front is ver trokken, was dientengevolge zoo zwaarmoe dig geworden, dat ze in een vlaag van wan hoop met haar 3-jarig zoontje van de vierde verdieping harer woning is gesprongen. De moeder was onmiddellijk een lijk, terwijl het kind alken een beenbreuk be kwam. Bij een door de politie ingesteld onder zoek in de woning der vrouw weid een schrijven gevonden, waarin zij van haar man afscheid nam. Een spionnage-geval De Duit- schèr Han sen te Vlaarlingen en de Hol lander Jacob Dirkzwager te Maassluis zijn gearresteerd, verdacht van spionnage. De „Tel." verneemt, dat er sterke aan wijzingen zijn, dat het tweetal de hand heeft gehad in het in brand schieten van den Hollandschen motor-schoener „Zee arend" velleden week Vrijdag. Doch nog sterker zijn de bewijzen, dat zij de Duitschers op de hoogte hebben ge steld van vertrekuur, lading en passagiers lijst van de „Batavier IV". Jacob Dirkzwager had dit bericht ge stuurd aan den Duitscher Hanssen te Vlaardingen. Deze zond het verder naar de Duitschers. De directie van de Batavierlijn, die tijdig op de hoogte was gesteld, heeft het vertrek van de „Batavier IV" toen een dag opgehouden en het stoomschip 24 uur aan den Hoek van Holland laten liggen. Reeds lang had de directie der Batavier- lijn vermoedens, dat het doen en laten van hare schepen werd bespionneerd, doch nog vóór dit vermoeden zekerheid was gewor den, had de Rotterdamsche rivierpolitie, die in deze zaak met groote bekwaamheid en voortvarendheid heeft gewerkt, op eigen initiatief reeds een onderzoek ingesteld. De gangen van Hanssen en Jacob Dirk zwager werden nagegaan, met het gelukkig gevolg, dat men thans meent, de bewijzen tegen het tweetal in handen te hebben. Zaterdag hebben er uitgebreide huis zoekingen plaats gehad bij verschillende handlangers van Hanssen en Dirkzwager. Er hadden nog geen nieuwe arrestaties plaats, doch ze worden wel verwacht. HANDELS- EN MARKTBERICHTEN. SQHAGEN, 14 Sept. Aangev. 2 paarden f 350—f 500, 15 stieien f 130—f 400, 57 get- doeikoeieni (magere) f250f350; 150 id. (v.) f220—f490, 60 kalfikoeieni f320-f460, 54 pi'ritoen f 170—f 230, 28 nuchtere kalveren f 12f 22, 210 schapen (magere) f 26—f 36, 545 id. (vette) f32—f50.25, 68 lammeren f 16—f 24, 5 bokken en geiten f 9—f 12, 3 varkens (vette) per Jfcg. f 0.80—f 0.92, 118 biggen f7.50f 16, 37 konijnen f0.30 f 1.25, .300 'kippen f 0.25—f 1.50. 359 'kg, boter f 1.75; 25 kaas f 0.60f 0.80. 16487 st. ikipeieren f9f 10 per 100. HOORN, 14 Sept. Kaasmarkt. Kleine f76.50, Commissie f75.50', Faibrieks f77. Aangevoerd 155 stapels. BROEK OP: LANGEN DIJK. Ochtendmarkt 12 Sept.: 6700 st. bloem kool le soort f 12—f 17.80, id1, buitenland f28—f40.80, 2e soort f 7.40—f9.10, 615 bos wortelen f3.30f3.80, 40500 st. roodekool f3.80—f7.40, id'. buitenland f 10.60—f 19, 11700 st. gele kool f10f 14, id. buiten land f 12—f 18.50, .1,1300 st. witte kool f 7.60—f 15.40, id. buitenland f 16.10—f 3070,, Mididag'markt 12 Sept.: 190 zalk aardappe len: muizen -f 1.60f2.05, sehoolm. f2.45 —f2.50, 460 baal uien f4.20—f4.50, 180 baal nep (gele) f 4.60—f 5.40, 66 baal wor telen f 1.85f 2.85, id. buitenland f3f3.05 2000 pond'slaboonen f7.60f9.10. Ochtendmarkt 13Sept.14000 st. bloem kool le srt. 111.50—115.80, idl. buitenland f20—f28.80, 2e srt. f9.30—10,20, 1300 bos wortelen f4.80f7.40, 51800 st. roode kooi f3.80— f7.20, id. buitenland f 11f 18 12570 st. gele kool f 10f 13.90, ld. bpi- téniiandl f 15—f 19.20, 21000 ®t. witte kool f9—f 16.40, id'. buitenland f20—f32.40. Middagmarkt 13 Sept.: Aardappelen: mui zen 2.25, 186 baal uien f4—f 4.60. 13£ baal nep (gele) f 5f5.40, 56 haal wor telen fl.90f 1.95, id'. buitenland f2,35— 13.600 pond slaboonen f8.40—f9.10. 500 rammenas f 18.40. NOQRDSCHARWOUDE, 12 Sept. Roode kool f5.10f7, jid. buitenland f 13—f 22, witte kool f 10—f 13.20, id. uitent, f 16— f29.30, gele» koof f 9—f 13.10, id. buiten!!, f 13.10—f 18.90, bloemkool f 13f 16, id. buitenland f21.60f23, aanvoer 42605 st. Wortelen f5—f 6.10, wortelen per baal f 1.60f 1.85, id. buitemlandl f3.10—f3.35. baeuiwe aard. f2.20—f 2.50, nep f5.40— f5.80, drielingen f3.50—f3.70, jiien f4.40 f 4,70. 13 Sept, Roode kool f4.50f6.40, id. buitenland' f 10.50f 17.60, witte kool f 10 f 13.50, id. buiten! f 15—f23.90, gele kool f7—f 12.10, idl buiten! f 8—f 16.40. bloem kool f 14.80—f 17.20, id'. buitenland f27— f 28.10, aanvoer 48715 st. kool. Wortelen f5f6.40 per 10Ó bos, idl ,per baal fl.SO fl.95. idl butienl. f3.15f3.25, gele nep f 5.50—f5.80, drielingen f 3.70—f3.90, uien f 4.20f 4.70. BEVERWIJK, 13 Sept. R.K. Coöp. Tuin- dersvereén. „Kennemerlland". Sla lie soort f 1.50—f 2.20, 2e soort 40—80 ct. per 100 króp; postelein 2045 ct. per ben; wor telen 814 ct. per bos; komkommers le soort 8—11 ct., 2e soort 4—6 ot. per stuk; andijvie ,1e jsoort fO.80— f 1.20, 2e soort 3060 ct. per kist van 35 stukisj groene kool 2—5 ct. per stuik; snijboonen 22—26 ct., fijne tros 23—27 ct., groote tros 22—24 ct„ stam trosboonen 21—23 ct.v dubbele stam 17—21 ct., per kg, Exportveilimg. Snijboonen f21—f23.30, fijne trosboonen f 23f 25, groote id. f 22— f23.80, stamboonen f21—f22.40, dubb. id). f 18—f 20.60, per 100 kg. Aanvoer 100.000 kg. boonen. •WjARMENHUIZEN, 14 Sept. Nep f4.50 f 4.90, drielingen f 3—f 3.50', uien f 4 f4.20, aardappelen 'f2.65, slaboonen f6.90. f 8, roode 'kool f 5.50f 5.90,. id. bui tenland f 15.10—f 16.40, geie kool f 11.90 —f 14.80, id'. buitere! fl3,.9Qf 15.20, witte kool f 12—f 15.20, id. btil f 13.50—f 21.80. FAILLISSEMENTEN. ARIE GREEUWi Sr., melkslij'ter en tuinder te Heiloo. Cur. Mr. A. M. de Lange, te Alkmaar. Blokker, Jb., Heiloo f 905.855 Coöperatieve Bioerenfeenbank Heiloo - 204.75 Frans Jzn., P. Heiioo - 100.— Frans Pz., P., Warmenhuizen - 331.20 Greeuw, Wed. At, Alkmaar, - 1572.93 Greeuw Jr., A., Heiloo - 361.— Harder, Dl, - 68.20 Kuitman Wz„ J., Alkmaar - 80.— Lange Corn. Jolizn., J. de, Alkmaar pref. - 2354.08 Lobach, J. N., Alkmaar, - 462.43 Maas Geesteranus, A. J. p., Heiloo - 275.10 Moerbeek, ,P.\ Heiloo - 247.05 Noord-H'bllanidsch Grondcrediet, Alkmaar jiref. 1352.615 NoordiHoitlaiiidseh Landbouiw- crediet, Alkmaar - 738.03 pref. 32.50 Reenen, C. vain.. Alkmaar - 50. Rijk der Nederlanden, pref. 6.43 Zaaniandsche Spaar- en Voor schotbank, Krommenie - 222.— AD'VERTE NTIËN. Geboren: WILHELMUS J0HANNUS MARTINUS TEN BERGE. Buitenzorg (N.-I.), 13 Juli 1916. Eenige kennisgeving. GEVRAAGD: bij HOOGLAND—SMIT, Laat 171. Te Amsterdam wordt gevraagd in een klein gezin, bewonende een benedenhuis, een R. K. DIENSTBODE, loon f 150. AdresJ. ROHOLL, v. Woustraat 64, Amsterdam. GEVRAAGD bij J. H. WILLERS, Verdronkenoord 117. Gevraagd met 1 November a.s. wasch buitenshuis. Adres Mej, KEIJSPER, Laat 197. te HEERHUGOWAARD Verloskundige, p/a den Heer J. BOEKESTEIN, Winkelier. zoo laag mogelijk genoteerd: Ossenhaas f i.oo per 5 ons. Biefstuk - 0.90 Rosbief ot Lende „0.85 Roilade „0.75 Ossenlappen 0.70 Aanbevelend, Aangifte van in te brengen goederen voor het dezer dagen te houden BOELHUIS kan nu reeds geschieden bij de Makelaars en Ondernemers van publieke verkoopingen, Oudegracht 146, Alkmaar. De 'biljetten voor bestelling van vee-= voeder van de Regeering over October zijn verkrijgbaar bij S. Pi K|A!P|TEilN, Ni'euw- poiortslaan: De biljetten moeten vóór 18 Septeriiber a.s. Ingeleverd zijn. Bij genoegzame deelname zal door de afd. Alkmaar van den Land- en Tuinbouw- bond een Lanbouwcursus worden geopend voor de twee volgende Winfér-halfjaren ■Jongelieden boven 15 jaar kunnen zich opgeven bijl de volgende heeren: Jb, KLAVER, A. J. ,v. BENTHEM, P. BLANKENDAAL, S. WOKKE, J. W1JN- KER en S. P. KAPTE1N, 2e Secretaris. I

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 3