FEIIEN's Xoordbi ingericht is dus DE N Cl* LAMGEST [f n\ in IIKMIAB een A[L|K|M|* Uitnood benoeming. van Klollandsch N Door del zie dan ter bezichtiging v ECHTE KAPKA> Hullen en Hulle-kt Kap-ondermuts Mei. M. KER perstribune over twee mooie nieuwe tele fooncellen door een twist over die quaestie of do ceremonie der sluiting 51 of 52 seconden had geduurd. DE TROONREDE. Blij de opening der Kamers sprak H. M. de Koningin hedenmiddag de hiernavoi- gende rede: Mijne Heeren! Ten derde male sedert de rampzalige oorlog uitbrak, die Europa verscheurt, ben Hik in Uw midden, vervuld door de zorg voor de hoogste belangen van ons Vader land. Dat voor Mijn volk tot dusver de vrede behouden kon blijven stemt Mij tot dankbaarheid. Gelukkig bleven onze betrekkingen met alle Mogendheden van vrrendschappel ijken aard. Ik zaf ook in het vervolg jde plichten nakomen, die eene neutrale natie door het .Volkenrecht zijn opgelegd, maar Ik ben vast besloten onze onafhankelijkheid' te ver dedigen en naar vermogen, tegenover wien het ook ziji, onze rechten te handhaven, fitj de vervulling van die taak steun Ik, behalve op ons goed1 recht en de eens gezindheid der Natie, op onze Zee- en Landmacht, die 'op alleszins lofwaardige Wijze den haar opgelegden last blijven dragen. De aflossing van onder de wapenen staande dienstplichtigen door nieuw opge leide manschappen en de daaraan gepaarde belangrijke uitbreiding onzer levende strijd krachten worden geregeld voortgezet. De voorraden wapenen, munitie en ander materiaal worden, ondartks te overwinnen moeilijkheden, voortdurend vermeerderd. De mogelijkheid om, met handhaving onzer weerbaarheid, den druk der mobili satie te verlichten, wordt door Mij op nieuw overwogen. Het economische leven van ons land ondervindt meer en meer den invloed van de omstandigheden, welke door den oor log zijn in het leven geroepen. De toestand van land- en tuinbouw is over het geheel nog niet ongunstig. Toch worden de moeilijkheden bij de uitoefening van deze juist in de tegenwoordige om standigheden voor de volkshuishouding zoo belangrijke bedrijven ondervonden, steeds grooter en is bij enkele onderdeelen reeds een remmend» invloed op de productie merkbaar. Op het gebied van handel en nijverheid trachten zoowei de Regeering als de be langhebbenden de nadeelige gevolgen te beperken van de moeilijkheden, die maat regelen, in het buitenland genomen in ver band met den oorlogstoestand, voor onze aanvoeren uit den vreemde en voor onzen uitvoerhandel medebrengen, in toenemende mate was de Regeering genoodzaakt maat regelen te nemen in het belang van de volksvoeding. In verband daarmee was beperking van den uitvoer en ingrijpen in het binnenïandsch economisch leven nood zakelijk. Het scheepvaartverkeer in de Ncderiand- sche havens bleef gering, de groote vracht vaart leverde bij voortduring gunstige uit komsten op, terwijl ook de toestand der kleine vaart eenige verbetering vertoonde. Ook de zeevisscherij gaf gunstige resulta- ten, doch ondervond in den iaatsten tijd ernstige moeilijkheden, naar welker oplos sing wordt gestreefd. De yndere takken van visscberij gaven met erikoie uitzon deringen ook betere uitkomsten'. De maatregelen tot handhaving van de neutraliteit en tot tempering yan de na deelige gevolgen van de crisis voor de economisch zwakkeren blijven bij voortdu ring zeer hooge eischen aan de schatkist stellen. Voorshands zal kunnen worden af gewacht in hoeverre de opbrengst der be reids tojt stand gekomen buitengewone be tastingen in de daardoor ontstane behoeften voorziet. Een wetsontwerp tot nadere regeling én versterking der inkomsten van het leenings- fonds 1914 zal U worden aangeboden. De voorstellen tot versterking der middelen teneinde, afgezien van de uitgaven in ver band met den buitengewonen toestand, het financieel evenwicht te herstellen, zullen Uwe aandacht blijven vragen, evenais die tot verruiming van het belastinggebied der gemeenten en tot heffing van opcenten ten behoeve der gemeenten op de belasting der naamtooze vennootschappen. Ook in Nederlandschdndië wordt veel ongemak ondervonden van de belemmerin gen in het overzeesch verkeer als gevolg van den in Europa woedenden oorlog. De uitkomsten van handel en scheepvaart in alle koloniën geven niettemin reden tot tevredenheid. In Suriname mocht zoowei het klein ais het groot landbouwbedrijf op niet onbevredigenden uitslag wijzen. De weldra verwachte voltooiing der havenver- betering op ^urgjao en de vestiging op het eiland van groote werken t.ot opslag en bereiding van aardolie-voortbrengselen, die aan honderden arbeid zullen verschaf fen, rechtvaardigen de hoop op betere toekomst. Het stemt Mij tot erkentelijkheid, dat op tai van plaatsen in Nederlandsch- indië door ingezetenen van allerlei land aarden betoogingen zijn gehouden om ge hechtheid te betuigen aan het Nederlandsch gezag en bereidvaardigheid om daarvoor persoonlijke en geldelijke offers te brengen. De Regeermg zal niet nalaten harerzijds datgene te doen, wat gedaan kan worden Hot versterking der levende strijdkrachten in Nederlandsch-Indië en voor zoover de uiterst bezwarende omstandigheden bet ge- doogen, voortgaan met de uitbreiding der Vloot en verdere toerusting tot krachtige verdediging ter zee. De te Tandjong, Priok, Soerabaja en Makassar aangelegde haven werken zulten weldra in gebruik kunnen worden gesteld, Veel' zal opnieuw van Uwe toewijding worden gevraagd, belangrijke .wetsontwer pen zullen ooik in dit zittingsjaar Uwe aandacht vorderen. Ik verklaar met de bede, dat God ons ook in dezen zorgvollen tijd moge bijstaan, de gewone zitting der Staten-Generaai ge opend. Mr. P. J. TROELSTRA, Het „Volk" meldt, dat mr. P. J. Troel stra zich niet meer beschikbaar stelt als tweede voorzitter der Tweede Kamer. D:E ONLUSTEN IN DJAMBI. Men seint uit Soerabaja aan de „N. R. Ct.": Majoor van der Linde, die met 2 com- pagniën in de richting van Bangko op rukt, is aan alle zijden door den vijand omsingeld. Gemeenschap met jhem is on mogelijk, maar toch is er geen gevaar daar de inlanders weinig geweren hebben! BÜÏYE N L A~N~P. OORLOGSOVERZICHT. Werd het al niet reeds vroeger gezegd, dat de oorlog nu pas goed en wet be ginnen zou? Zóó is 't trouwens aldoor de Engel- sche opvatting geweest: twintig jaar kon de oorlog wei duren, beweerde twee jaar geleden een der voornaamste Engelsclie bladen. En nü eerst ya ruim twee jaar oor- Iog-voerens verschijnt aan het Engel- sche front een toelsche oorlogsmachine, een heel nieuwe uitvinding tot verdelging der menschlieid: -een vuurspuwende toreg, een Jandi-dreadnoiiglitiets, dat naar alle kan ten dood en verderf braakt, en toch zélf onaantastbaar is, dat is nog heel iets anders als dd zooveel bewonderde 42-c.M.'s ka nonnen Aan deize wonderbare instrumenten is dan ook misschien het laatste belangrijke succes der Engefechen aan het Westfront te danken. - Opmerkelijk is het in ieder geval, dat de berichten omtrent het optreden van die wagens, samenvieiteii met het bezetten in één „run" van de dorpen Courcelette,! Martinpuich en Fiers. Want werkelijk, dat is een niet-te-onder- schatten vordering. Zaterdagavond hebben de Engelschen hun terreinwinst iu de nabijheid van Courcelette „over een front van duizend yards" uit gebreid, terwijl zij hij Thiepval een vijande lijke versterking hebben genomen. Duor deze vorderingen zouden de Duitsche "stel lingen by Thiepval nog verder ih gevaar worden gebracht, zoodat de ontruiming er van door de Duitschers spoedig misschien te verwachten wezen zal. Gisteren maakten de Engelschen hun overwinning volledig tusschen de Ancre en den weg Albert Bapaume. Sinds het begin van het offensief aan de Somme zijn thans 36 dorpen herovert. Gok de Transchen zaten niet stil. De uitputtingsstrijd, zooals de Duitschers zeg gen, duurt voort aan de Somme. Een schitterende aanval der Franschc troepen stelde hen in het bezit van twee dorpen, een ingewikkeld loopgravenstelsel, 700 krijgsgevangenen; met de 2700 krijgsgevan genen sinds 12 September en de 4249 krijgs gevangenen van de Engelschen maakt dit 7649 in ongeveer een week. De aanval werd tegelijkertijd doorgezet tegen de uitgestrekte loopgraven tusschen Vermanduvillers, De- niecourt en Berny, die in Fransche handen vielen ondanks den hardnekkig» tegen stand. Aan het Oostelijk tront hebben de Rus sen met buitengewone kracht hunne iianval- len hernieuwd in bet gebied van de Zlota- Lipa, in de richting van den spoorweg van Podvysoke naar Halitsj, dat nog steeds in handen der O osf e n rijkscli-Ho11gaarsche troe pen is. De Duitsche troepen onder bevel van generaal v. Gerok gingen aan beide zijden van de Narajowska over tot een tegenaan val, waartegen de Russen geen stand kon den .houden. De Duitschers hebben hel grootste gedeelte van het eergisteren ver loren terrein weder in handen. De vijand heeft niet alleen zeer bloedige verliezen geleden, maar ook meer dan 3500 man aan gevangenen en 16 mitrailleurs verloren. Het felst werd' echter gestreden aan de Karpathen, waar reeds nu de naderende winter zich doet gevoelen en volgens het Russische bericht aj sneeuw gevallen is. De krachtige pogingen der Russen om daai nog over de groote passen te komen, ten einde in de Hongaarsche vlakte,te val len, zijn tot dusver nog steeds mislukt. Uit Roemenië komt 'opvallend weinig nieuws. Aan het Roemeensche front in Transsyl- vanie deden de Roemeensche troepen, die de Aluta (de Alt) overtrokken, verken ningen uit het N.W'. in de richting van Szekely-Udvartoeiy (Ode libellen). Bij Hatszeg werd een aanval gedaan, die door Duitsche troepen en Hongaarsche Honyèds werd afgeslagen. Van den grooten slag in de Dobroedsja hebben wij nog geen nadere bijzonder heden vernomen. Uit Londen komt echter een bericht, uit het Roemeensche hoofd kwartier afkomstig, waaruit blijkt, dat de Russisch-Roemeensche strijdmacht op den terugtocht ,een positie heeft ingenomen in de linie RasowaTuzia, dus een eind ver op het oude Roemeensche gebied. Daaruit blijkt, dat de Bulgaren reeds in staat' waren het geheele vroeger tot Bulgarije behoord hebbende deel der Dobroedsja terug te nemen, en daardoor in het bud-Röemeensclie deel der Dobroedsja zijn binnengerukt, waar zij nu dte stad Rasowa^ bedreigen. Of zij rnu definitief tegengehouden zullen worden? Op bet Saloniiki-front hebben de Entente troepen, vooral op den linkervleugel, suc ces behaald'. De Serviërs zijn Oostelijk van die Czrnareka verder in de richting van Monastir opgerulkt. Die troepen der geallieerden hebben Fio rina bezet. Aan het Italiaansclie front zetten de Ita lianen hunne hevige aanvallen op het woes te, met vele ravijnen doorsneden Karst- plateu voort; 'het hevigst woédde er de slag tusschen. Lokvica en de Karstkruta. De Italianen mélden, dat zij nieuwe ver sterkte linies hehben genyjp^n en hun posi tie er hebben uitgebreid. Véél zal deze melding wel niet te be duiden hebben; die Italiaainsche oorlog is in zijn uitwerking toch maar een oorlog- van-niets DE GENTSÖHE HOOGESCHOOL. Een particulier telegram uit Havre aan de „N. R. Ct." meldt: „De XXe Siècle" behelst een lijst van namen van Vlamingen die het besluit van gouverneur-generaal Bissing, inzake de hoogeschool te Gent, wraken. Het blad geeft interviews met minister Helleputte, Colaert, afgevaardigde van Yperen, en van Cauwelaert, afgevaar digde van Antwerpen. De beide eersten kenschetsen het feit als verraad, de.derde beantwoordt de vraag, of hij een geschenk vaneen vijand aan zijn land zou aanvaar den, met een eenvoudig „neen". DE CRISIS IN GRIEKENLAND. Kalogeropoulos, heeft een kabinet ge vormd. Het „Berliner Tageblatt" zegt, dat het nieuwe Grieksche kabinet een groote ver rassing is en constateert evenals de „Vos- sische Zeitung" dat alle ministers zonder uitzondering den naam hebben van trouw te zijn aan den koning en zelfs eenigszins vijandig tegenover Venizelos te slaan. Dit verwondert niet zoozeer, als men weet dat deze Kalogeropoulos vroeger deel uitmaakte van het kabinet-Theotokis, den befaamden pro-Duitscher. ALKMAAR. HOLL. Mij. VAN LANDBOUW. Iu de te Alkmaar gehouden algemeene vergadering van de afdeeling Alkmaar van de Holllandische Maatschappij van Landbouw werden tot candiidaat-hd voor het boofd- bestuur benoemd: voor de provincie Noord- HoBiand de heer D. de Boer Dz. te Stom- petoren en vóór die provincie Zuid-Holland de heer J. H. v. d. Torren te Gouda. VORDERING VAN HONDEN VOOR HET LEGER, Gisterenmorgen ten 10Va ure had op het Doelevéid die vordering van honden voor het leger plaats. De' dieren werden gekeurd door dr. Key- sier, directeur van het Gemeente-slachthuis alhier. Van de 60 honden, werden er 5 voor het gebruik bij het leger uitgekozen. De eigenaars krijgen f 40 per stuk voor hun dieren. DE WINKELWEEK. In blijde -afwachting leven we, van wat de Alkmaarsphe middenstand, iij de te hou den winkelweek ons te zien zal geven. In blijde verwachting, omdat' we al dik wijls het étalage-talent van onze winke liers tpochten bewonder»; doch wat wil dat zeggen, tegenover morgen, a-Is ieder zijn beste beentje eens voorgezet zal heb ben. Het belooft een schitterende demonstra tie van étaleer-kunst te worden, en naar we 'hopen zullen de resultaten, de beloften, gegeven door de nu nog neergelaten gor dijnen, verre overtreffen. De middenstanders moeten zulke mooie étalages ma-ken, dat de buitenlui er door overbluft worden; dan zij koopen, onwil lekeurig Doch dan mag het weer van heden wel een beetje beter worden. DE OUVERTURE HÉROfQUE VAN DEN HEER MAAS TE AMSTERDAM. Het fanfarekorps van conducteurs 'en wagenbestuurders der Amsterdamsche ge meentetram „Kunst na Inspanning" her dacht Zaterdag 16 September j.ll. zijn 10- jarig bestaan, bij wellke gelegenheid in den tuin van het Concertgebouw een con cert werd gegeven, waar o. m. ten gehoore gebracht werd de „Ouverture Héroiqué" van den heer Maas, alhier. De 'heer G. H. Fulhri Snetlage, inge nieur bij het Gemeentelijk Eiectrisch Bedrijf alhier, is als zoodanig benoemd te Dor drecht. WAARSCHUWING. De Commissaris van Politie waarschuwt dat liet afsteken van vuurwerk verboden- is; en dat aan de politie-verordening streng die hand zal worden gehouden. SO.BRIËTAS-BLOEMENDAG. Men verzoekt ons mede te dieefen, dat B. em W. hebben goedgevonden, dat te Alkmaar de Sobriëtas-bioemenverkoop zal gehouden worden op Vrijdag a.s. OVERLEDEN: 17 Sept. Trijntje Ursem, gehuwd met Diirk Dekker, "34 jaar, wonende te Haren- karspel. KERKNIEUWS. Z. D. Hi. de Bisschop van Haarlem -heeft benoemd1 tot pastoor te Hoogimade. den W.Eerw. Heer C. j, A. Borsboom, en tot pastoor in 't Kalf-Zaandani, den W. Eerw. Heer D. J. E. Zitrtohe, kapelaan te Amsterdam (H. Catharina). ELCK WAT WILS. De schade, veroorzaakt door de Land en Zeebeving, wordt in de residentie Bon- joemas op f 10.000 begroot De Mexicaansche onlusten zijn nog niet voorbij. Villa viel eergisteren met 6oo man de stad Chihuahua aan. Hij drong een ge deelte der stad binnen, doch werd met zware verliezen verdreven, Alle aanhangers van Villa, die gevangen genomen werden, zijn ter dood gebracht. Er is in Duitschland een verordening verschenen, waarbij ieder, die uit het bui tenland groenten ,en ooft, zoowel versch als ingemaakt ot gedroogd of op andere wijze verduurzaamd invoert, daarvan ken nis moet geven aan de rijkscentralen voor die artikelen, dat en welke hoeveelheden hij invoert. De goederen mogen slechts door of met goedvinden van de rijkscen tralen in den handel gebracht worden. De „Temps" verneemt, dat de Oosten- rijksche militaire autoriteiten in Servié alle vrouwen en jonge meisjes in den leeftijd van 13 tot 40 jaren, onder voorwendsel dat zij in speciale concentratiekampen geïnterneerd zullen worden, wegvoeren. In werkelijkheid echter worden die vrou wen en meisjes naar Oostenrijk gezonden 0111 in de fabrieken van oorlogsmateriaal of op het veld te werken, of om dienstbode te worden bij officieren ot in kazernes. Twee zonen Israels zitten in de coupé. De eene zegt: „ik hep me van de week verassureerd tegen brand- en hagelschade". „Zoo", zegt de andere, „hoe je brand maakt, dat weet ik wel, maar hoe maak j e ha ge 1?" Een advertentie uit een Rotterdamsch dagblad Een net persoon zoekt een nette vrouw, ongeveer 35 jaar, voor de wasch, 0111 met wederzijds goedvinden een huwelijk aan te gaan. Geknipt uit de „N. R. Crt." deze advertentie „Te koop Joffre. uitstekend jacht- en dienstpaard, Prijs f8oo." Luitenant Raymond Asquith, oudste zoon van Asquith, die luitenant was bij de Grenadier Guards, is den i5den Sept. gesneuveld. Naar een mededeeling van het te Sofia verschijnende blad „Mir", bevinden zich onder de oorlogsschepen, die voor Piraeus liggen, ook drie J apansche kruisers< Ook Roemenie is toegetreden tot de overeenkomst van Londen, waarbij de ge allieerden overeenkwamen, geen afzonder lijken vrede te sluiten. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 17 Sept. Christin-a Arnoida, d. v. Bar- tholomeus Johannes Bal-der en Berendina Jacoba Cramer. 18 Sept. Roelof, z. v. Pi-eter van der Veer en Gepke Poelstra. GEMENGD NIEUWS. Langs de grens. Men meldt uit Esschen aan de „Grw.": Langs de geheele grens is- stads eenigen tijd de grenswacht weggenomen en over geplaatst naar de z.g. tweede linie, in de buurt van Wiildert, zoodat men zou ver moeden, dat tusschen de eerste en tweede linie men thans vrij spél heeft. Niets is echter minder waar en men moet nog steeds buitengewoon voorzichtig zijn, wil men niet leelijk bedrogen uitkomen. Vier Belgen en twee Hollanders, die al lang op de zwarte lijst stond-», meenden thans hun slag te kunnen slaan en zoud-en met twee Antwerpenaren een onderhoud hebben nabij „Spijkershoef" tusschen Wib diert en Essen. Over de grens was geenen Duis te zien en ongestoord kond» z-e verder trekken. Nabij de plaats van samen komst ontmoetten zij twee burgers op de fiets, waarvaner één een lekken band bezig w,as te r_eparceren. Ze maakten daarmee een praatje en toen ze als geboren Vlamingen in het yiaamsch antwoordden, informeerden zij of den jyeg thans veilig was en geen „Moffen" meer de wacht hadden. Pas hadden ze dit ge zegd of twee revolverloopen werden op hen gericht en één der z.g. burgers ge bood hen vo-or hun uit te loop» met de bedreiging, dat bij de minste poging om te onitsnapp» ze zouden worden neerge schoten. Zoo marcheerden ze naar Wildert, al waar ze aan de Duitsche militaire wacht werden overgeleverd. Een half uur daarna zaten ze in den tcei.u naar Antwerp» om in de gevangenis te worden opgesloten. Het is waar, de Duitsche grenswacht is vertrokken, maarvoortdiur»d wordt de geheele streek nog afgepatrouiileerd, waar bij de Duitschers als gewone boeren of burgers rondtrekken. Russisch gevangene doodge schoten. Men méldt uit Zevenaar d.d. 15 September: 'Hedenmiddag is nabij de ZD. grens van Gelderland door Duitsche militairen een ontvluchtte .Russische gevangene doodge- schoteni. Nader meldt men: De Pruisische grenswacht schoot op den Rus, toen deze reeds per boot het Hof landsche grensgebied had bereikt. De nian werd door een kogei dwars door de bóst en in den arm getroffen. Het stoffelijk overschot is op de algemeene begraafplaat* te Herwen en Aerdt ter aarde besteld. Een smokkelende Gejant. s_chaps-attaché. Uit Zevenaar wordt gemeld, dat daar door de douane beslag j is gelegd op de bagage van den Oosten. rijkschen attaché, die op zijn doorrreis was naar .Weenen. Bij het openen der bagage bleek hij daarin pl.m. 100 pond aan vet cacao eit puddingpoeder verborgen te liet' ben. Alles werd in beslag genomen. INGEZONDEN STUKKEN?" .WelEd. Heer Redacteur, Beleefd verzoeken wij UEd. onderstaan^ in Uw geacht blad te plaatsen; bij yoor- baat onzen dank. BLOEMENDAG ZONDAG 24 SEP- TEMBER 1916, (ingericht ten bate der Noodlijdenden in Blelgië.), Aan de Alkmaarsche Bevolking. Mtet welwillende toestemming van Jm I Edi, Achtb. College van Burgemeester en .Wiethouders dezer Gemeente, zak op Zondag 24 Stept. e.k. in deze Gemeente een blot- rmendag met collecte gehouden worden ten bate der Noodlijdende Bevolking in België. - In verband met de groote en steeds stijgende nood in België, doet het Comité een dringend beroep op de bekende aller- vaardigde Alkmaarsche Bevolking, ombuut gave mild te doen vloeien voor de onje- lullekige Beigen (van alle Religie), die zorg. I vol de a.s. winter tegemoet gaan, PVS. Dames en Heeren, welke bereid I zijn voor dit edel doel bloempjes te ver- koopen; worden beleefd verzocht zich hier-; voor aan tegeven, a.s. Woensdag 20 Sept. 11916, des avonds van 7—9 uur bi de Noord-Hollaiidschc Lunchroom Larigesiraal 57, Alkmaar. Namens de Commissie, L. COMBERS, Secretaris, WEERBERICHT. Hoogste barometerstand- 757.0 te Herno-1 sand. Laagste barometerstand- 745.0 te Skagen. Verwachting van den avond van 19 tol den avond van- 20 Sept.Aanvaakeljjk zwak ke tot matige winden uit zuidelijke rich tingen, meest zwaarbewolkt, waarschjjniiji regenbuien; zelfde temperatuur. HANDELS- en MARKTBERICHTEN, ALKMAAR, 18 Sept. Aangevoerd: I) koeien en ossen f 300—f 450, 29 vette lat veren f70f120, per ned. pond f 1f 1.00, 23 nuclit. kalveren f 15f25, 152 veilt schapen f28f39 per stuik. 204 vette var kens 8299 ct. per ned'. pond. BROEK OR LANGEN'DJJK. Middagmarkt 16 Sept.94 zak aardappelen muizien f2—f2.95, 365 baal uien f4.50- f5, 230 baal nep (gele) f5—f5.60, 23i baal wortelen f 1.65f 1.90, id. buiterlaul f3.75f4.05, 3800 pond slaboonen f 7.40- Oohtendmarkt 18 Sept.: 13000 sit. bloem- koot le soort f 10 40f 25, id. buitenhui f23—f 31.70, 2e soort f 7.40-f 9.50, 45SO0 st. roode koot f 4f 7.60, id. buitenland f 10,50—f 20.50, 11200 st. gele kool fS- f 13.40, id. buitenland f8.50f 18.20, 15000 st. witte kool f9f 14.10, id. bui teste f 15f 22.10, llOO bos wortelen f3—f5.31 Middagmarkit 18 Sept.: Schotsche mus» fl.60-fl.65, 11 baal uien f5.30, 137 bui nep f5f5.90, 70 baal wortélen flM~ fl.95, id. buitenland f4.15f4.20, dato» nen f 9.40—f 9.60. NOORDSQHARWÖUDE, N.M.boiul. 18 Sept. Roode kool f2.30f6.70j Ül buitenland f4—f 16.70, witte kool f4.70-." f 14.70, ld. buitenland f 12f 22.20, g kool f2.70f 11.10, id. buitenland b —f 12,90, bloemkool f 15.50-f 24.50 i<U teraland f 17.30—f25.10, aanvoert' kool. Gr. muizen f 5.40f 5.90, driel H", f5, wortelen fl.60fl.85 id. buitenWj f3.65—f4.25. PURMEREND, 19 Sept. Kaas: 23 stap» Fabr. f76.91 st. Kleine Boeren f7L 3 st. Commissie f73.—, 9 st. Middeibr" f73.— per 50 kilo. 363 kg. boter f 1.75 per kilo. 787 Runderen, waaronder 405 vette- j 382 melk- en gelde. Vette per kg. fl.20, melk- en geide per stuk fl» f490, handel stug; 48 stieren; 26 pas("! f 110—f500; 26 vette kalveren pet fl.20f 1.40, vlug; slacht- f 15—f28,' f 18f35, vlug; 253 nuchtere id'.; 269 v' varkens per kg. f0.88—fO.OSj vlug! magere ld. per stuk f25—f40, stug! biggen f 7f T5, stug; 2133 schapen 42, matig; 712 lammeren f 13f 23, t Kipeieren f 10f 10.25 per 100 s"* j 500 zak appel» f 2—f 5, 200 zak I f3—f 15, per zak. BEVERWIJK, 18 Sept. R.K. Coöp. jjj dersvereen. Kennemertand". Sla 1£ - f2—f4, 2e soort fl—f2 per 100 m spinazie 3045 ct., postelein 40-*' per ben; wortelen 915 ct. pet k°s' kommers le soort 7—9 ct., 2e so*"1 ct. 'per stuk; pieterselie 4—6 f. 9 23 ct., per bos; andijvie le soort H 2e soort f2—f3, per 100 struikj 24 ct. per stuk. v Exportveiling. Snijboonen f 25-50— J fijne trosboonen f 15.80f 29.80, ,i| 26.50—f27.70, stamboonen fl5'f;l1 dubb. stamboonen f 20f 24.80, P kg. Aanvoer 48000 kg. boonen. De^ on: WARMENHUIZEN, 19 Sept! —f5.90, drielingen f4.50—f5.1| £7.30—f9.40, wortelen f2.90,; land f 3.85, roode kool f 2.86 buitenland fllf 14.10, witte —f 18.80, gele kool f jdj f 11.80. HOOFDPRIJZEN STAATS! No. 19162 f 100.000. No. 15340 f 1500. Nos. 430 en 16661 elk f IC Nos. 10148, 12722 en 1564 'Nos. 2837 en 16693 elk fj Nos. 1387, 7639, 76910 1 19109 en 20637 elk f100. ADVERTENT!^ Aanbevelend, Fnidsen C I Bij H. VAN DE KAMER, werstraat wordt een SLAGERS leerling gevraagd. Gevraagd een R. K. B0EE1 om direct in dienst te tre ij vervoegen bij K. UREM Jz. I H.I1, Waard. Gevraagd twee SMIDSKNEt hoog loon eenigszins bekend 1 werk en hoefbeslag bij J. M£ derij, Vierstaten, Alkmaar. een R. K. BURGERBUITENME veer 19 jaar om in een klein in dienst te treden. Br. om bureau „Ons Blad". Gevraagd met Kerstmis a.s DIENSTBODE, goed kunnende TH. BROERS, Venne waters wc Er wordt gevraagd 0111 met dienst te treden een nette R. 1 BODE, bij G. A. DE WIT, C: N. H. Nette DIENSTBODE gevraag gezin te Bergen. Br. lett. M., V rasdonk, Bergen. Met Kerstmis gevraagd een HUISHOUDSTER, van middelba bij C. HOUTENBOSCH, café 1 buurt, Heilo. Gevraagd een BR00DBAKKE 01 flinke Halfwas, bij P. BAK gen.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 2