TWEEDE BLAD. Zaterdag 7 October 1916. No. 116 Het leven van den Neder- landschen veldsoldaat. na den watersnood. «NS BLAD. VI. Na een rustpooze van ongeveer een maand achter onze eerste linie, de grens, hvam wederom het bericht, dat we een grensvak moesten bezetten, ter aflossing vaneen ander troependeel. Alhoewel bij een verplaatsing, die bij het Veldleger maar jl te veel plaats heeft, een verandering niet steeds een verbetering is te noemen, juichen toch de soldaten een verwisseling van garnizoensplaats over het algemeen wel toe; immers een ieder is benieuwd of hij misschien ook van kwartier zal ver beteren. of z'n nieuwe garnizoensplaats een betere verbinding vormt met zijn geboorte plaats en vele andere bijkomende omstan digheden. En dan, .de vraag, 'die zich bij ieder weer opdringt: „Hoe zal het er daar uitzien aan de grens?" Immers reeds veel hadden we gehoord over de nieuwe eleclri- sche grensversperring, maar nog geen onzer had' er iets van gezien. Nog nauwelijks had de nacht plaats gemaakt vojor den nieuw geboren dag. of allerwege zag men reeds een groote bedrijvigheid. Groote verhuis wagens. door de soldaten zelf gehuurd, werden overvol gepakt met persoonlijke eigendommen en geriefelijkheden van de soldaten; immers het Rijk vervoert geen particuliere bagage. Somwijlen is het amu sant een verhuizend1 onderdeel te zien voor bijtrekken. immers een trein van karren, bepakt met dp meest fantastische voorwer pen. als vogelkooien, leunstoelen, hang klokken. fietsen en dergelijke, volgt steeds zulk een doortrekkende stoet. Iets eigenaardigs is 't voor 'n burger zeker wel te vernemen, dat bijna iedere compagnie bij het Veldleger zijn z.g. compagnieshond bezit, die onafscheidelijk bij dit onderdeel behoort. Ook onze compagnie bezat zulk een beest. Bij een onzer verplaatsingen wil echter het toeval, dat het diertje juist de gelukkige moeder was geworden van vier kleintjes, allerliefste, nu mede compagnies- hondjes en voor deze hondenfamilie werd dan ook door de soldaten raadi geschaft,, door deze beestjes voor eigen rekening te laten vervoeren. Reeds was het vier uur in den namid dag. dat onze compagnie deN wachtposten aan de grens betrok, in een voor ons geheel onbekende streek. Mooi was dieze i streek voorzeker te noemen, voor iemand', natuurschoon zoekt, maar wat inter- resseert dit een soldatenoog, die zoo lang onafgebroken ziet heigrond), als doorploegt met kronkelende, hobbelige zand) weggetjes? Niets bijzonders nog teekendie zich af hier aan de grens, nog geen. spoor van I draadversperring was aanwezig. Ongeveer een uur hadiden we ter plaatse vertoeft, toen onze neven-grensbezetting ons het tele foonbericht bracht, dat men aldaar was begonnen de draadversperring te maken, en ziet, slechts enkele dagen verliepen, en ook in ons grensvak begon de arbeid hieraan. Een groote ploeg Belgische bur gers, door de Duitsche autoriteiten hiervoor aangewezen, maakte deze versperring, be staande uit 6 rijen draden, op ongeveer veertig c.M. tusschenruimte boven elkaar aan palen bevestigd. Links en rechts van dit soort rasterwerk werd! op pl.m. 2 M. land van deze draadversperring een uit 3 rijen bestaande prikkeldiraddafsluiting ge plaatst, zoadat een ieder, die deze afsluiting wilde passeeren;, als waarschuwing eerst met het prikkeldraad kennis maakte. Ver wonderlijk vlug gebeurde dit alles en bui tengewoon was de bewaking,, waaronder deze Belgische burgers werkten. Toch wis ten enkelen hunner, daar die draad onmid dellijk aan de grens werd gemaakt., som wijlen het waakzaam oog van hun be spieders te ontgippen,. en zochten dan een toevluchtsoord op ons gebied1. Zeker was hun behandeling niet alte rooskleurig te noemen, immers dit bewees wel hun poging tot de vlucht. Of K.M. van elkaar werden z.g. blok huizen gebouwd, waarin de schakelborden werden aangebracht, was dan ook een af stand van 5 K.M. wederom voltooid; zoo stondi reeds dienzelfden avond een zwaren stroom1 op die afsluiting. Nog geen uur was dien eersten avond de stroom aangezet, of reeids viel het eerste slachtoffer, een arme smokkelaar. Reeds vlug was iik ter plaatse, maar wat er aan te doen? De man was met zijn linkerschouder tegen den ondersten draad gekomen en lag nu vrij onder den draad, maar leefde hoogstwaarsdhijniijik niet meer. Zijn schouder was tot een. diepte van pl.m. e.M. uitgebrand en slechts een zwart, geheel verkoold gat. wees de plaats aan, waar hij had kennis gemaakt met dit pas in werking getreden folter-instrument. Treurig was het wel zooiets fte zien, mtüeVen treur« 's h'6* voorzeker, dat men- schen. die hetzij juist in Nederland, hetzij juist in België wonend, afgesneden zijm van hun omgeving met de gemeente, waar- ,CK! 2e hehooren, en daardoor gedoemd 2'jn hun waren te betrekken uren ver weg; 200 zijn mij' verschillende gevallen be kend1. dat vele gezinnen hierdoor veiihinderd1 2|]n Zondags hun godsdienstplichten waar e nemen en dat vele kinderen, nu al zoo aig, het zoo broodnaodige lager onderwijs «weten missen MM Êlfl G. B., Reserve 2e Luitenant. binnenland. i gedeputeerde Staten hebben Provinciale Staten van Noord-Holland' voorgesteld hen te machtigen: A. ten laste der Provincie aan te gaan een geldleeniing van. zoodaniig mamaal be drag als noodig zal blijken,, olm een soul van ten hoogste f 19.700.000 te verkrij gen). met bepaling, dat deze leening zal worden aangegaan tegen een rente van ten hoogste 4i/o pCt. 's jaars era dat telken jare ten minste een vijftigste gedeelte van het nominale bedrag zal worden afgelost, niet dien verstande, dat de eersite aflossing zal plaats hebben, in bet jaar 1919. B. De opbrengst der slib1 a bedoelde geld- leening onder voorbehoud1 vam. de nader door idle Provinciale Staten te treffen rege ling omtrent de definitieve verdeeling van. nia te noemen kosten, en uitgaven, te be steden lo. tot voorlcopige dekking der door de Provincie gemiaakte en nog te maken kos ten ten behoeve Van de noodwaterkeering langs de Oostzijde van Zaandam1 enz. en ten behoeve van de drooglegging der over stroomde gebieden; 2o. tot bestrijding dier kosten van ver zwaring en ophoogirag van den provinci alen zeedijk tussehen Muidierberg en Waar den en van den aanleg van een dijk aan die Oostzijde der hooge gromden van M.ui- derherg en verschillende! andere Iwerken; 3o. tot het voorloopig ter beschikking van de waterschapsbesturen stellen van de middelen, welke deze noodig hebben lot bestrijding der kosten van herstel en ver betering hunner zeeweringen, en. waterkee- ningen. voor zoover de noodzakelijkheid dier herstelling veroorzaakt is dioór den water snood' van 1916 en voorts tot aflossing om rentebepalèng der door hen opgenomen gelden ten. behoeve hiervan; 4o. tot teruggave aan de gemeente Pur- raerebd en eventueel aan. de gemeente Zaan dam van een. nader door de Provinciale Staten te bepalen, gedeelte der uitgaven, welke die gemeenten hebben besteed aan werken tot keering van het overstroomings- water; 5o. tot betaling van d'e rente, welke de Provincie voor de door haar krachtens het bepaalde sub a van dit besluit opgeno men gelden over een gedieelte van het jaar 1915 en over de jaren 1917 en 1918 verschuldigd zal zijn. GEWASSEN. WAARVAN DE VERBOUW KAN WORDEN VERBODEN. Stct. jio. 234 'bevat helt Ko.n. besluit van den 30«ten September 1916. Door Onzen Minister vam Landbouw, Nijverheid era Wandel kan, indien naar zijm oordeel de verbouw van andiere gewassen van meer belang voor de voeding van mensch en dier is, het verbouwen van de navolgende gewassen in het algemeen of im bepaalde gedeelten des land's worden verboden) beperkt of niet dan voorwaar delijk worden toegestaanbruin mosterd zaad). .geel mosterdzaad, karwijzaad, blauw- miaamzaad), kanariezaaidi, spinaziezaad, vlas, suikerbieten, zaai-uien. AARDAPPELTEELT. De ervaring der laatsite jaren heeft ge leerd), dat tem gevolge der prijsverhoogingen, de teelt van de fabrieksaardappelen 'zich' uitbreidt era die van consumptie-aardappelen afneemt. Het is de bedoeling door inwerking op d'e prijzen deze beweging zooveel moge lijk tegen te houden. Miet het oog op het bovenstaande wor den telers van aardappelen, speciaal in de vier Noordelijke provincies, er attent op gemaakt, tijdig maatregelen te nemen, die hen dn staat stellen bet a.s. voorjaar eene behoorlijke oppervlakte met consumptie aardappelen te bezetten. (Stcrt.) DE UITVOERING DER DISTRIBU- TIEWET. Te Hoorn is een vergadering gehouden van besturen van 26 omliggende gemeen ten;. ter bespreking van de uitvoering der Düstributiewet. Mem kwam1 overeen,, dat de ingezetenen uit de omliggende gemeenten vrij zoudien zijn, naar gewoonte, de be- noodigde artikelen v.an Hoorn te betrek ken,' rraiits de gemeentebesturen zich be reid verklaren voor d'le artikelen,, welke een mad'eelig verschil tussehen. inkoop- en ver koopprijzen. opleveren, aan deze gemeente terug te betalen 1/10 gedeelte van het nadieelig verschil, berekend naar de hoe veelheid' door ingezetenen hujnner gemeen te aldaar betrokken. Daartoe zal Hoorn elke week een op gaaf doen van de hoeveelheid der betrokken waren en door wie en van Wie deze zijn gieikodhit Elke kooper tuiit een andere ge meente dient dan een koop-bewijs te tee kenen. Van de 26 gemeentebesturen waren 23 onmiddellijk voor deze regeling, 2 wa ren niet gemachtigd1 te beslissen, 1 verklaar de zelf te handelen. I Voor Hoorn worden de koeten, uithoofde der Distributiewet. geraamd op f 10.000. ALKMAAR. De salarissen der agenten van politie. In ons vorig nr. deelden wij onzen lezers med'e het voorstel van BI en Wl van Alkmaar, betreffende d'e uitbreiding van het politiekorps, de nieuwe salarïsregelimg, de bdooming voor overuren en de vergoe ding voor schoeisel 'en kleeding. IWij zouden nog op de salarisregeling terugkomen. Voorgesteld wordt te bepalen, dat de jaarwedden voortaan zullen zijn: voor de hoofdagenten van politie, ieder f950. met 2 drie-jaarl. verhoogingen van 25. de agenten v. politie, 2e kil, ieder 875,-- met 2 drie-jaarl. verhoogingen van 25.— de agenten van politie, 2e kl., ieder 800.— met 2 drie-jaarl. verhoogingen van 25.— Voorop stellende en herhalende, wat wij in ons vorig artikel schreven, dat het voor stel bevat eene verbetering van de sala rissen der agenten van politie, die hun in dezen duren tijd wel te pas zal komen, waarvoor zij dan'khaar mogen zijn. mee- tnen wij 'toch ond'er de aandacht onzer lezers te moeten brengen „dat 't al gees goudi i:s. wat er blinkt". Menigeen, die bo venstaande cijfers leest, zou geneigd zijn te besluiten, dat de agenten in Alkmaar, .na aanneming van dit voorstel door den Raad', „flink betaald worden". Maar laten wij met de cijfers voor ons eens een berekening maken. We zullen bet gunstigste geval tot voor beeld nemen: iemand, die wordt aange steld tot agent 2e 'klasise, regelmatig de verhocgingen geniet en zoo spoedig mo gelijk wordt bevorderd1. (D'e verhoogingen en de bevorderingen geschieden vol gens art. 3 der verordening slechts dan wartneer op levensgedrag, ijver en plichts betrachting van den betrokken persoon, ter beoordeeling van den Burgemeester, den Commissaris van Politie gehoord', geen aan merkingen zijn te maken.) We nemen dus .aan, d'at de persoon, wiien wij op het oog hebben, zidh: zoodanig gedraagt, dat op levensgedrag, ijver en plichtsbetrachting van d'en mam geen aan merkingen zijn te maken. Hij begint met een salaris van f 800. Na 3 jaar verdient hij 825. Na ,6 jaar 850. Na 9 jaar wordt hij bevorderd tot agent le klasse en verdient hij „875. Na 12 jaar verdient hij „900.— Na 15 jaar 925. Dan is hij aan zijn maximum, hooger komt hij niet. want zoo lezen wij in art. 3 „de bevordering tot hoofdagent van politie geschiedt bij vacature en in den regel volgens anciënniteit", m. a. w. hij heeft af te wachten tot er een hoofdagent overlijdt of met pensioen den dienst ver laat; groot is d'e kan® om tot hoofdagent te worden bevorderd' dus niet. Een agent van politie, 15 jaar in dienst bij de gemeente, verdient dus f925.We hébben vooropgesteld', dat we ons het gun stigste geval voorstelden, dus laten wij, bij de f925.salaris, nog f25.-r- voegen we gen® het behalen van bet politiie-diploima. Nu rekenen we verder: salaris f925. politic-diploma 25. bij voor kleeding schoeisel af 8 0/0 voor pensioenbijdrage blijft waarvan af f950.— WO.- - f 1050.— &■- f966.— „100.— voorkleediing j blijft f866.—, diiie een agent van politie per jaar of 52 welken in klln- 'kenidle munt ontvangt. da|t is. gemiddeld per week f 16.65. Thans stellen wij onzen lezers de vraag of er van een „flink" salaris sprake is, wanneer iemand, die de gemeente 15, zegge vijftien jaar, eerlijk en trouw heeft gediend (wat blijkt uit bovenvermeld arti kel 3); die zijn beroep verstaat (wat blijkt uit zijn diploma), f 16.65 per week ver dient? Wij spatie eren, om te doen uitkomen, dkt het hier geen particulieren patroon, doch de gemeente geldt, diie als werk geefster een voorbeeld dient te geven. Gesteld, dat iemand op 25-jarigen leeftijd politiie-agent wordt, dan verdient hij, als hij 35 jaar is en dus zooals men dat noemt „in zijn kinderen" zit, ongeveer f 15.50. Wij wilton terstond op deze berekening latera volgen, idlat de agent van politie dan toch ook vrije klpedliing en schoeisel beeft, maar daartegenover staat, d'at hij, om zijn prestige, een stand heeft op te houden; dat zijn lichaam bij nachtdienst meer voedsel verlangt dan dat van iemand, die over dag werkt. Zeker, het ambt van agent van politie is niet vermoeiend', maar men stelle zich die nachtdiensten eens voor en dan: ,,'t is hier drie maanden zomer en negen maan den winter". Blijkens de M. v. T., behoorende bij de gemeente-begrooting. dienst 1916, bestaan er thans 2 vacatures bij het politiekorps. Zal de gemeente met deze nieuwe salaris- regeling spoedig voldoende geschikte solli citanten krijgen om in deze heide vaca tures plus vier wegens uitbreiding van het corps te kunnen voorzien? Wij betwijfelen dlat ten zeerste; die peri odieke verhoogingen gaan te langizaampas na drie jaar krijgt een agent verhooging era dan nog (na aftrek van pensioen en in aanmerking genomen, dat een jaar geen 50. maar 52 weiken telt) slechts pl.m. f 0.45 per week. Mag dat nu een belooming voor gedurende drie jaren betoonde „ijver en trouwe plichtsbetrachting" heeten Bovenstaande schreven wij niet om kritiek uit te oefenen op bet voorstel van B. en W.. noch om een bepaalde categorie amb tenaren nu eens „een pleizier te doen"; neen, alleen en uitsluitend Qra het voorstel van B. en W. te vervolmaken vol maakt "Ss immers igeen enkel' menschen- weilk! We deden dit, omdat wij het van een allergrootst belang achten voor de burgerij, d'at Alklmaar niet elk ooigenblik „nieuwe agenten" heeft, waarvan toahi nog moet blijken of ze al of niet geschikt zijn voor hun dienst. Nuchter beschouwd is dan toch het publiek het „proefkonijn" van die hee rara en de gemeente Alkmaar een „door gangshuis" Voor die orde en rust in de gemeente is 'het noodig, dat de salarisregeling zoo- i danig is), dat de goede agenten hier blij ven, omdat zij nu en in de toekomst een bestaan vinden in dien gemeente-dienst. „LIEFDADIGHEID NAAR VERMOGEN." In die op 4 Oct. 1.1. gehouden vergade ring van „Liefdadigheid naar Vermogen", is voor diverse personen hulp toegestaan ten bedrage van f 132.50. 'AFSTEKEN VAN ONSCHADELIJK yUURWERK. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen', ingevolge het bepaalde bij art. 206 dier Algemeerae Politieverordening tier algemeene kennis, dat vam het verbod' tot het afsteken van vuurwerken, door buni Collega, d'ooh alléén voor zoover be treft onschadelijke vuurwerken, ontheffing wordt verleend) op Maandag, 9 October a.s.. na zonsondergang tot mid dernacht. uitsluitend op het Raas markt plein. RECHTEN VOOR HET GEBRUIK VAN HET GEMEENTE-SLACHTHUIS'. B. en W. stellen voor de bedoelde ver ordening te wijzigen als volgt In art. a sub lila worden de woorden „naar G.oo'.-Brittannië en Ierland" ge royeerd en worden de volgende slacht- tarieven vastgesteld avoor een rund f 1. b. voor een varken boven 75 K.G. geslacht gewicht 0.50 c. voor een varken, van 75 K.G, geslacht gewicht of minder 0.30 d. voor een vet kalf of graskalf o 40 e. voor een schaap of lam 0.20 f. voor een nuchter kalf 0.15 In art. 2 sub IV een nieuw onderdeel toe te voegen als volgt c. voor 5 of meer stuks klein vee (kalf, varken, schaap, lam, bok, geit) tegelijk ge wogen, per stuk f 0.05 Omtrent bovenbedoeld voorstel is over leg gepleegd met de Commissie voor het gemeente-slachthuis en met den Directeur van de genoemde inrichting. MINIMUMLOON VAN DE SCHILDERS. B. en W. stellen den raad voor te be sluiten De afdeeling Alkmaar van den Ned. Roomsch Katholieke Sehildersgezellenbond heeft zich bij adres dd. 14 Aug. 11. tot den Raad gewend met het verzoek 1. het uurloon in de gemeentebestekken met 2 cent te willen verhoogen en vast te stellen op 26 cent; 2. in de bestekken de bepaling op te nemen om bij onvrijwillige werkloosheid, dus buiten schuld van den gezel, de uit betaling van het onvrijwillig verzuimde uurloon verplichtend te stellen. Na het advies te hebben ingewonnen van den Directeur der Gemeentewerken, stellen B. en W. den Raad voor te besluiten, dat bij de eerstvolgende wijziging der Veror dening, houdende bepalingen omtrent mi nimumloon en maximum-arbeidstijd, in acht te nemen bij het uitvoeren van open bare werken in deze gemeente met de be langen van de schildersgezellen zal worden rekening gehouden. ONGIEVALLENVERZiE KERING BRANDWEERPERSONEEL. Bij adres dd. 28 Juli II. heeft de heer C. Rempt, te Oudkarspel, vertegenwoordi ger van „The Ocean" te Amsterdam, zich tot den Raad gewend, met eene aanbieding voor de verzekering tegen ongevallen van het plaatselijk brandweercorps. B. en W. berichten daarop, dat bij raads besluit van 28 Juli 1909, No. 3, werd be- slpten tot H.M. de Koningin een adres te richten, om het ricico ingevolge de On gevallenwet zelve te mogen dragen. Bij K.B. van 25 Augustus d.a.v., No. 79, werd dat verzoek ingewilligd, ingaande 1 Januari 1910. Ook het brandweerpersoneel valt onder de Ongevallenwet en is mitsdien in ditr ri- sioo begrepen. B. en W. stellen dus voor te berichten, dat op zijn aanbieding tot verzekering te gen ongevallen van het brandweercorps al hier, niet wordt ingegaan, aangezien op al leszins voldoende wijze in die verzekering is voorzien. UITBREIDING ALGEMEENE begraafplaats. B. en W. stellen den Raad voor te be sluiten A. B. en W. te machtigen uitvoering te geven aan het door den Opzichter van de Algemeene Begraafplaats opgemaakte plan, tot uitbreiding der Begraafplaats, waarvan de kosten op I41800.zijn geraamd; B. Genoemd College uit te noodigen te zijner tijd de noodige voorstellen te doen k>t vinding van de gelden, welke voor de uitvoering van de sub A bedoelde werken zullen blijken noodig te zijn. HERBENOEMING VAN EEN PRESI DENT-WAAGMEESTER. B. en W. stellen den Raad voor, den heer H. de" Rover opnieuw te benoemen voor den tijd van 6 jaren tot president- waagmeester, op eene jaarwedde van f550. AANKOOP SLOOT LANGS DiE POPELMANSLAAN. Ten einde afdoende, verbetering te ver krijgen in den toestand van die sloot langs de Popelmanslaan. zijn door 0. jn W: met den eigenaar, het Bestuur van den pol der Overdie en Achtermeer, onderhande lingen aangeknoopt om' die sloot in eigen dom1 bij de gemeente te ttoen overgaan. Deze onderhandelingen hebben er toe ge leid. dat genoemd polderbestuur zich be reid verklaard heeft de sloot tegen den ge boden koopprijs van fl.af te staan. Die toestand! van déze sloot ia in de zomermaanden van ongunstige» invloed op de gezondheid van die omwonenden, waar in alteen door demping afdoende verbete ring is te brengen. Bovendien zal de gemeente, na deze dem ping. den eigendom verkrijigen van eene pl.m'. 7 M. breede strook grond langs de Popelmanslaan, zoover deze laan strekt, welke strook in het plan van uitbreiding der gemeente is opgenomen en waarvan de waarde voor de gemeente niet onbelang rijk is te achten in verband met den in vloed die daarmede zal kunnen worden uitgeoefend op eventueele bouwplannen, welke later in die omgeving tot uitvosring mochten komen. 0 en W. doen dti|S aan den Raad de noodige voorstellen tot aankoop van deze sloot, BENOEMING ONDERWIJZEND PER SONEEL AAN DE 6e GEMEENTE SCHOOL. Voor de benoeming van onderwijzend per soneel aan de 6e Gemeenteschool zijn de navolgende voordrachten opgemaakt in overleg met den Arrondifisements-schooi- öpziener. na ingewonnen bericht van liet hoofd der betrokken school: I. voor onderwijzer: 1. P. S. Duiraker, tijdelijk onderwijzer te Alkmaar. 2. J. Bt Til. Kelch', tijdelijk onderwijzer te Baar». 3. HL Smedes, onderwijzer te Zuldhorn. II. voor onderwijzer (met verplichte hoofd akte) 1. P. Ooijkaas. onderwijzer aan de 6e Gemeenteschool te Alkmaar. 2. D. van den Bjerg, onderwijzer aan de 2e Gemeenteschöol te Alkmaar. 3. M. J. Lufterot, onderwijzer aan de 4e Gemeenteschool te Alkmaar. INTERCOMMUNALE ARBEIDS BEMIDDELING'. 0. en W. stellen d'en Raad' voor te besluiten, aan heeren Burgemeester en Wet houders van Amsterdam, In. antwoord op hunne circulaire d.d. 19 Augustus 1.1. no. 17007/1608 G. A. B'. te berichten, dat deze vergadering zich met dc daarin aan gegeven regeling met betrekking tot de intercommunale arbeidisbemidideling kan vereenigen en zich mitsdien bereid' verklaart het aandeel dezer gemeente in de kosten, ad f91.— te betalen. AANGIETEN VARKENS. Blijkens ingekomen aangiften waren in deze gemeente op 30 September aanwe zig: 105 biggen beneden 6 weken, 32 fcikvarker». 107 loopvarkens en 57 mest- varkens beneden en 167 boven 50 K.G'. getaxeerd sladhtgewiciht, te zamen alzoo 468 situks. TIJU ARBEIDSBEURS,, STADHUIS, Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Tel 153, Spreekuur iedere» werkdag, Mn, Zaterdag, van 10—12 uur v.tra. 7 Get. Gevraagd worden: 1 dienstbode;. 1 jongen (hulpvoerman), 2 schilders,, werklieden (los). Bieden zich aan: I 1 reizigster, 1 timmermian, 1 werkman (los). MATINEE te geven door het Stedelijk Muziekkorps'. Directeur: H. A. Maas, op Zondag 8 Oct. 1916, van 2%.41/2 uur, in den Hout. Aaingebodleti door Directeur en leden aan Burgemeester era Wethouders en Burgerij. Pir ogramm a: 1. Alcmaria et Ratriai Hl. A. Maas, Opgedragen aan Alkmaar» burgerij. 2. Ouverture tot de Operette „Penelope" M. W. Petri, 3. a. Van mannen in oorlog). van mannen in vree' J. J. Vioitta. b. Wij wille® Holland honen A. Spoel. 4. „8 Octoher" (Reveille feestmarsch HI. A. Maas. Opgedragen aan Burgemeester G. Ripping. 5. Groote fantasie over Weber's „'t Vrije schot". F. Dnnkler. Pauze. 6. Onze Superieurenmarsch Jhr. W, va® dc Poli. 7. Oud-Hollandschc boerendansen Wt F. Step. 8. Kenau-Hasselaar, ouverture- heroiqua, arr. A-. Lj. Maas HL A. Maas. 9. Rammei lied R. Hol. Alkmaar's Cadlettenlied Wilhelmus. 10. Het 5e Regiment defileer-marsch O. K. O. v. Aken No. 3 en 9 arr. Hi. A. Maas. PLAATSELIJK NIEUWS. CASTRIQUM. De veiling van de Boerenplaats met aarahoorigheden onder Castricum en Heems kerk. groot 33.78.60 H;A., staat in bod': koop 1, Huis en land1, 0.72.50 f 2600.— koop 2. Weiland', 4.14.90 - 12500, koop 3, Idem, koop la, idem, b, idem, koop 5, idem koop 6, idem koqp 7a, idem', b, idem1, koop 8. EJouwlarad', 5.05.50 - 11800.— 3,82.40 - 7100.— 5.85.00 - 10000 3.47.20' - 6200.— 2.64.30' - 7100.— 3.18.30 - 5000.— 4.71.30' - 6600 0.17.20 - 1963.— Totaal 33.78.60' f 70,765.— Da combinatiën en eindtoewijzing heeft plaats op 12 October 1916, ten 10 ure, te Castricum, iu het lokaal van L. A. van Benthem. i I «|J it lil EGMOND AAN ZEE. Donderdag 1.L herdacht in afte stilte Pastoor Suidigeest het feit), dat hij hier 10 jaar als pastoor in die gemeente was. In die kerk werd deze dag door eeni gezongen HL Mis gevierd, een onvoorbereide huid a door het Zangkoor gehraaht. EGMONDSBINNEN. Naar wij vernemen zal 26 October a.s.1 Z. K. H|. Rriras Hendrik de jacht mede maiken iln de duinen van den heer Gulcker. als Htooge gast van de heeren Lucassc* van der Vliet en Cnemier. BERGEN. M'et d.e distributie ram diverse levensmiddelen in deze gleiraeente en Tiet voeren van administratie daarover, is door B. en W. aangesteld de heer W, Rensink alhier. iUitslag Getnieenter aad's v e m k i e z 1 m g. Bij de Donderdag gehouden stemming ter verkiezing van één lid vu®

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 1