J f I I YI0LEI, A. KLOOSTER BOELHUI Puik best HOOBN Woonhuis mei alkmaar. plaatselijk nieuws. retraite n. ingezonden stukken. kerklijsten. advertentie n. B -«•--©»- -ex»- es -tm- -mm- LAURENTIUS KLAVER EDUARDA E. GROOT, A. P. KLAVER M. HOEBE, j W. KLAVER J D. KEIZER, J. DE WIT A. G. KLAVER, Anna Schavemaker, Voor GITAREN, CITERS MANDOLINE'S, HARMONICA'* MONDORGELS enz. HeKelstraat 11, Alkmaar HERMAN PLAS, Viool Cello Blaas lnstr. alkmaar HST ADRES J. H. WAGENAAR' Het voordeeligst adresj voor alle voorkomende metsel* is bij Jul, HAZEH. Mr. ttjf Vrijdag 27 October 1916, 0 nor, ten sterfhuize var Jn MOSCH Sr. te Schoorld. 2 prachtige vosp te Warmenhuizi Oproeping Publieke Verkoi te Zijdewind JOHANN W. C. KR DE „BREMEN". Dezer dagen werd naar Reutèr uit Washington meldtdoor voorname Duitsche diplomaten, die met de bewegingen van de „Bremen" op de hoogte waren, erkend, dat het schip verloren is gegaan. JEUGDIGE MISDADIGERS. Een noodkreet wordt geuit, zoowel door de „Daily Telegraph" als door de „Times", over de gestadige vermeerdering van mis daden, gepleegd door jeugdige personen in Engeland. Het is natuurlijk een gevolg van den oorlog. In de huisgezinnen wordt de vader ge mist, die aan het front staat, of reeds ge vallen is. De schooluren zijn verminderd, en de onderwijzers hebben minder autoriteit. De straten van de groote steden zijn des avonds in duister gehuld, vanwege het Zeppelin-gevaar, wat vele misdaden in de hand werkt. Dit zou men knnnen noemen de drie negatieve oorzaken van de misdadigheid der jeugd. Er zijn ook positieve oorzaken. Ten eersten hebben de kinderen meer geld te verteren dan vroeger, daar kinde ren reeds voor mannen arbeid gebruikt worden en naar evenredigheid dus ook meer verdienen. Zij verkwisten dit geld op echt Engelsche manier door wedden en hazard-spelen. Ten tweede is het aantal bioscopen door den oorlog vertiendubbeld, en in Engeland bestaat geen verbod voor kinderen, om de bioscopen te bezoeken. Er bestaat ook geen controle op de gru weldaden en onzedelijke voorstellingen, die er ten tooneele gebracht worden. In Liverpool werd officieel vastgesteld, dat op één enkelen dag 13.000 kinderen be neden de 13 jaar de verschillende biosco pen bezochten. Het is dan ook geen wonder, dat het aantal jeugdige misdadigers in Engeland in één jaar tijds is vermeerderd met 34 pCt. Ontzettende verwildering door den oorlog! En we weten, dat het in de andere oor logvoerende landen weinig beter is. KAZERNES AAN DE GRENS. Even over de Nederl. grens bij de Ou- denburgsche Sluis, een gehuchtje tusschen Sas van Gent en Overslag is men van Duitsche zijde begonnen 4 kazernes te bou wen, ongeveer 28 X 7 M. De inbeslagge- nomen particuliere huisjes aldaar leveren het metselmaterieel. De afstand tot de Nederlandsche grens is slechts weinige meters, waarschijnlijk met het oog op een eventueel luchtbombarde ment, waarbij de Nederlandsche neutrali teit toch moet worden ontzien. „INTER NOS" ONTWAAKT. 'tWas iets geheel eeniigs, een zeldzaam Versdiijnset zelfs, dat wij roomsdhe Alk- maarders toch op een punt bij zoo menig nuttig ondernemen niet achterstonden. Neen, Wij Ondergingen een streelend gevoel van voldoening, als wij aan onze roomsche tGoneelvereenigiïig „Inter Nos" dachten en eens een vergelijken maakten met andere plaatsen van meerdere beteekenis, Wel ja er scholen nog uitstekende krachten weg, die hun bijstand verleenden aan af zonderlijke clubs van enkele vereenigingen. Wij hadden immers nog onze Violier, onze Vondel, enz.; doch slechts ééne algemeene tooneelvereeniging, Die er dan trouwens ook wezen mocht. In korten tijd was „Inter Nos" toch door gelukkige keuze van het Répertoire en niet te vergeten door uit stekende leiding, opgebeurd tot de hoogte Van vele dilettanten clubs van goeden naam. 't Applaus, dat goedkoop is, ontbrak nooit. Wel blèef de onmisbare financieel® steun achterwege, omdatnu ja, omdat o. a. niet goed begrepen werd, hoe broodnoodig eeiie roomsche tooneelvereeniging is, die Stelling neemt en door kunstvol spel en Verheffende moraliseering de roeping volgt, die het tooneel volgens de eenig ware opvatting Heeft. Door gebrek aan onmisbare hulp strekte „Inter Nos" zich al voor dé rust uit. Gelulkkig Leo Speet, door en door thuis op tooneelgebred, jonge man van idéalen, met koenen durf, vat nu de lei ding op. Hij gaat ons binnen tamelijk korten tijd Verrassen met een der beste blijspelen van Molière, vol fijnen humor en sprankelend vernuft. En ik durf verwachten, dat nu zoo lang- Bamerhand gezonde denkbeelden omtrent da roeping van het roomsche tooneel bij Welen ingang hebben gevonden. Niet waar? als wij tegenover al het verkeerde, dat uitwast, het goede willen planten i als wij tegenover alles wat we Verderfelijk achten het goede ook steunen: vereeniging tegenover vereenitging, lectuur tegenover lectuur enz. dan is het plicht matig tegenover het moderne tooneel, dat Verderft, zoo krachtig mogelijk het goede töoneel té steunen, dat de kiemen van het goedé tenminste niet verwoest en ze liefst nog tot ontwikkeling brengt. Mc durf nog meer verwachten. Ik zie ïelfs vele goede krachten, welke dusver alleen medewerking verleenden voor af zonderlijke vereenigingen, zich scharen om den nieuwen artistieken leider van „Inter Nos", om voortaan behalve voor dien enke len keer hun gewaardeerden steun te geven aan de eigen vereeniging, óók mede te weiken tot het algemeen welzijn, door do kracht van „Inter Nos" te ver- hoogen. O, ja en dan zie ik die vele scheids- muurtjes weg vallen, die ons zoo verdeden in Ontelbare standen en standjes, in de gedachte dik en zwaar als de pantsermuren Van eed Verdun-fort, iit werkelijkheid op getrokken van belasting-biljetten. We voorspellen „Inter Nos" onder Leo Speet éen mooie toekomst. Vooruit -* ik begin maar alvast te toasten, nu „Inter Nos"' ontwaakt. Hoezee voor „Inter Nós" i 1 Mr, AUGUST, UITGEEST. Dienstweigeraars. J. Brommert en J. Vollenga, beiden van hier, die als lan4stormplichtigen weigerden onder de wapenen te komen, zijn Donderdagmorgen onder geleide van den veldwachter Elmers naar. de kazerne te Haarlem getranspor teerd. DE RIJP. Door 59 winkeliers alhier is besloten, hunne winkels 'sav. om 9 uur te sluiten. Voorwaar een mooi besluit, dat navolging verdient. In het tijdvak 1 April—30 Sept. 1916 is in deze gemeenten afgeleverd, 140527 liter consumtie-melk. Door het bestuur van de Gezinsverple ging alhier is m.t ingang van 1 Januari a. s. benoemd tot verpleegster zuster Brandt te den Helder. De Minister van oorlog heeft aan Barend Langereis, landstormplichtige dezer gemeen te jaarklasse 1909 tot Februari 1917 uit stel van werkelijken dienst verleend. SCHOORL'. Uitslag verkiezing Gemeente raad J. Kaag 138 stemmen, W> Schoone 149 stemmen, zoodat gekozen is dé heer J. W. Schoone, de candidaat der Vrijzinnigen. (Hiermede verliezen de Katholieken een raadszetel, zoodait er thans van die 7 raads leden 1 Katholiek is, WAlRMENiHUlZEN. De heer A. A. Hosang, thans tijdelijk werkzaam, ter Secretarie alhier, is op zijn verzoek uit deze functie eervol ontslagen, met ingang van 1 November a.s., iin ver band met zijne benoeming tot Inspecteur der N. V. Noorder-Spaarkas te W-armen huizen. Opgespoord, Door dien gemeente- Veldwachter Pronk alhier zijn een viertal jongens opgespoord1, van 13- tot 16-jarigen leeftijd', die zich schuldig hadden gemaakt aan diefstal van .druiven, ten nadeele van een ingezetene alhier. Telgen d'e jeugdige dadlers, allen alhier woonachtig, is proces-verbaal opgemaakt. D u u r t e t o e s 1 a ig. Geef t de gem.ee nte als werkgever een goed voorbeeld betref fende duurtetoeslag aan werklieden der gas fabriek en anderenkam het onderwijs personeel ook getuigen van de milde geest dér raadsleden; ooifc dé particuliere werk gevers zijn doordrongen van. den abnorma le levensomstandigheden van. 'hunne werk lieden, Was het onlangs die firma Wage naar. die haar personeel goed bedacht, deze week gaf de heer W, Gutker Jac.z. zijne werklieden elk f 25 fooi. Ook worden werk gevers genoemd, die ongevraagd voor den geheelen winter 'hun personeel f 1, zelfs f2 per week boven hun bedongen loon uitbetalen. Moge dit goede begrip: „draagt elkanders lasten", hoe langer hoe meer ingang vinden en zulke voorbeelden steeds worden opgevolgd, voorzeker zal de vriend schapsband', die er moet zijn tusschen werk gever en werknemer, hoe langer hoe inni ger worden, en alle partijen ten zegen zijn. HARENKARSPEL. In d'e vergadering der banne werd her kozen d'e heer P, Nieuwboer. Besloten werd het Noordeinde van Tuitjenihorn bij den heer P. Borst zoo mogelijk te verbeteren. IDe banne, groot ongeveer 1500 bunders, telt 637 aangeslagenen, de lasten bedragen voor dé banne Harenkarspel f 12.50 per H.A., voor de Geestmer-Ambacht f 19,80; de totaal-aanslag is beraamd op f 19946.10. WORMERVEER. Roomsche actie. De af deeling Wor- merveer van den Ned. R.K. Volksbond, pas dit voorjaar opgericht, geeft onder leiding van haar energiek bestuur, blijken van 'groote .activiteit. De afdeeling had namelijk d'e besturen van de verschillende arbeiders-organisaties, in deze gemeente tot een gemeenschappelijke vergadering uitge noodigd ter bespreking van die distributie van levensmiddelen. Woensdag j.l. had; die vergadering plaats. Algemeen bracht men hulde aan de Ed.Achtb. Heer Cluysenaer, burgemeester dezer gemeente, die in deze uitstekend werk verricht, doch' voortdurend stuit op de bureaucratische langzaamheid in Den Haag. Een drietal punten in de distributiewet zal men trachten verbeterd te 'krijgen: 1. meer soorten levensmidde len en noodzakelijke levensbehoeften als sajet, leer, enz. dienen in de wet opge nomen te worden; 2. de onmiddellijke be schikbaarstelling van de toegezegde levens- middelens o.a. erwten, boenen, rijst enz. is nodlzalkelijk; 3. de bijdrage van 10 0/0 in de kosten der distributiewet door de gemeente te betalen, dient opgeheven te worden, Wijl dan de gemeente in staat zal zijn meer op dit gebied te doen. Omi meer aandrang uit te oefenen op de autoriteiten, zal spoedig in „Dé Nieuwe Sociëteit" alhier een groote volksverga dering gehouden worden, waar sprekers van verschillende richting de distributiewet zullen behandelen. Vanwege dien R.K., Volks bond zal optreden d'e heer Th. Hooij, lid van den Gemeenteraad te Schoten. Een commissie, bestaande uit Vijf leden, weid benoemd uit de bestuursleden van den R.K. Volksbond', Patrimonium, Onafhanke lijke en Moderne Vakverenigingen en de Coöperatie „Vooruit", om die vergadering te organiseeren en te leiden. Benoemingen. Dé heer A. J. Van der Hoeve, werkzaam! bij de administra tie der Aanstetdamsche politie, is. niet in gang van 15 Nov. a.s, benoemd1 tot ad junct-inspecteur van politie alhier. Als volontair bij dé politie alhier, ter opleiding tot inspecteur van politie, is met ingang van 15 Oct. aangesteld) de heer A. J. van 't Hof t« Amsterdam. zuiver nOemen,- om mij aan dé - kaak te stellen? Is hij baing, dat hij door zijn leugens 'en laster met den strafrechter in aanraking zal komen? Gij schrijft van het armoedig figuur, dat ik in deze zaak maak; me dunkt, dat u dat wel gedaan heeft, als men de leden betaalt en er dan een grove leugen bij gaat zeggen: ik heb het in dé boeken ge zien wat Limmen gemaakt heeft. Klaassen behoeft niet bang te zijn, dat ik, als ik wat voor de vereeniging ver koop, er geld' zal bij leggen om meerdere posten voor de vereeniging te doen, zooals hij beweert en dat ik hem oneerlijke con currentie aan zal doen. Dankende voor de plaatsrupnrte, Hoogachtend, K. LIMMEN. Hiermede sluiten wij' bet verder noode- laois debat over deze onverkwikkelijke zaak. Red'. Mijnheer de Redacteur. Vergun mij nog een klein plaatsje in uw veelgelezen blad', om den heer A, Klaassen Jr. te antwoorden. Waarom durft Klaassen mijn naam niet „St. Clemenshuls", te Noordwflkerhont. 2629 Oct. Mannen en Jongelingen gew. st. (Pater der H.H. Harten) f 4 31 Oct.—3 Nov. Gehuwden v. d. netten burgerstand (Pater Franc.) f 6 1114 Nov. Mannen en Jongelingen vooral uit Schiedam (Pater Norbetijn) f 4 16—19 Bestuurderen v. d. Ned. R. K. Volksb. en Vakver- eenigingen. (Pater Augustijn) f 4 2124 Leden v. d. Hanzebond, uit Alkemade. (Pater Dominic.) f 4 „De Thabor", te Rotterdam. 2023 Nov. Dames Communiebond en andere deelneemsters Am sterdam gew. st. (Pater Jezuïet) f 4 2730 Huismoeders gew. stand (Pater der H.H, Harten) f 4 47 Dec. Meisjes gew. stand. (Pater Redempt.) f 4 10—13 Ongehuwde Dames m. st. (Pater Dominic.) f 6 1316 Gehuwde Dames m. st. (Fater Franc.) f 6 N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- nicussecretariaat resp. de heer P. C. van Eijk Jr., Luttik Oudorp 85, en Mej. Joh. Klaverweijden, Laat 160. ALKMAAR. EarochJe van den H, Laurentius^ Zo. te half 7, kwart voor 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis. 1 en 3 uur Cat., 6 uur Lof met predicatie en Octobermaand gebeden, waarna congre gatie v. d. H. Aloysius.. Ma. 7 uur Congregatie der H. Maagd, ook toegankelijk voor niet leden. Eiken avond 7 uur Lof met de October maand gebeden. Do. 9 uur Veni Creator en gezongen Huwelijksmis voor den heer Leonardus Hu- bertus Schmitz en Joanna van de Kamer. Vr. van 6—7 uur gelegenheid om te biechten voor de kinderen. Za. van 4—6 uur en van half 7 tot 9 u. gelegenheid om te biechten. Van 6 uur tot half 7 geen biechthooren. Zondagsmorgens alleen biechthooren voor de parochianen van den Omval, Schermer en Heiloërdijk. Parochie van den HL DoanJnfcua, Na den middag ten 2 ure Cat., ten 3 ure Vespers, Ten 6 ure PI. Algem. H. Communie voor de leden der Mannen en der Jongelings- Congregatie. 's Avonds te 6 uur Plechtige Feestcongregatie waaronder de PI. Introni- satie (huldiging van Onzen Heer J. Chr. als Koning en Toewijding aan Zijn Goddelijk Hart), voor leden en niet-leden. Feestrede door den Zeereerw. Pater N. Peeters, Prior van Dominicanenklooster te Huissen. Ma.middag te 5 uur gel. om te biechten. Di. 7de der 15 Dinsdaagsche devotie ter eere van St. Dom., te 9 uur gez. D., 's avonds te 7 uur Lof met predicatie. Wo. avond te 7 uur Congregatie v. d. H. Familie, afd. Vrouwen. Verder andere avonden te 7 uur Lofge zangen en Rozenhoedje. SE Jozefkerk* Zo, te half 8 en 9 uur de stille H,H. Mis sen, 10 uur Hoogmis, half 7 Lof met ge zangen. Ma. van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten. Di. 7e der 15 Dinsdagen v. d. H. Vader Dominicus, zij die 2 achtereenvolgende Dinsdagen de godvruchtige oefeningen bij wonen en op een dier 2 dagen Communi- ceeren kunnen een vollen aflaat verdienen. Wo. onder de H. Mis van half 8 algem. H. Communie voor de kinderen der leering van Pater van Bergen. Gedurende de maand October eiken avond in de week te 7 uur Lof, rozenhoedje en gezangen. "HEEMSKERK. Zo. 7 en 8 uur stille H.H. Missen, 10 u. Hoogmis, half 2 voorbereiding tot de Gen. H. Communie voor de kinderen der Vr. en Za. leering, half 3 Vespers met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden, daarna Rozen krans voor Joanna Vrouwe geb. Duin lid der Westl. Proc., half 7 H. Familie. Ma. en overige dagen de H.H. Missen te 7 uur en kwart voor 8. 's Morgens te half 9 en 's middags te 4 uur voorb. der kinderen. Di. 7 uur generale H. Communie der kinderen. üo.avond te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars met Rozen hoedje en voorgeschreven gebeden. Za,middag van 4 uur af gel, om te biech ten, 7 uur Lof ter eere van de Allerheigste Maagd met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. In de week Cat. als naar gewoonte be halve Maandag. OMMEN. I Zo. half 8 stille H. Mis. 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Vespers, met roz. en gebeden, daarna H. Fam. afd. vrouwen. Wo. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacra ment met roz. en gebeden. Cat. naar gewoonte. BediendMaria Duin-Haanraads en Catha- rina Admiraal-Pepping. OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart voor 2 Catechismus, half 3 .Vespers met rozenkrans. Do. gezongen HL Mis voor dé Broeder schap der gedurige aanbidding. Gelegenheid om te biechten dagelijks voor en na de Hl Mis en Za.nam. 34l/a en 51/2—7:1/2 uur. KROMMENIE. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Lof met ge beden voor de Octobermaand. Ma. en verdere dagen behalve Do. na de eerste H. Mis, gebeden v. d. October maand. Do.avond half 8 Lof ter eere van Maria. Za, van 49 uur biechthooren. EQMOND AAN ZEE. Zo. Hl HL Missen half 8, half 9 en 10 uur, Vespers 2 uur, Congregatie 6 uur. Cat. Ma. en Vr. voor de Parochie-kinderen. Di., Wo. en Do. voor de Belgische kinderen. Biechthooren Vr. voor de Belgische kin deren, Za. voor de parochie. UITGEEST. Zo. dé H. Missen te half 8 en 10 uur, de Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Vespers en Rozenhoedje, 7 uur Lof en de voorgeschreven gebeden. In deze week Gat. naar gewoonte. Ma. en volgende dagen de H.H. Missen te half 8 en half 9. Do. half 9 gez. H. Mis, 7 uur Lof en ue voorgeschreven gebeden. Zo. feestdag der H.H. Apostelen Simon en Judas, 4 uur biechthooren, 7 uur Marialof en de voorgeschreven gebeden. CASTEICTJM. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Lof ter eere van Maria, daarna de H. Fam. Ma., Di., Wo. en Za. de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Do. de H.H. Missen te 7 uur en 7 uur aan het Maria-altaar en 8 uur uit dankbaarheid tot zekere intentie. Vr. de H.H. Missen te 7 uur uit dank baarheid tot zekere intentie, 8 uur en half 9. Za. van 48 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere van Maria. TUJTJENJHDm Zo. 7 uur voor Alida van Duin hvr. van Dirk Zutt, half 10 voor de parochie, 2 uur- Lof met Octobergebeden, daarna Cat. Ma. 9 uur Jgt. voor Marijtje Dorst. Di. half 8 voor Jacobus Karsten. Wo. half 8 voor Jan Kossen. Do. half 8 voor Jan Jonker. Vr. half 8 voor L. Groot en A.Slijkerman. Za. half 8 voor C. Bos en M. Strooper. OverledenWed. Naatje Korver geb. Timmen. DE RIJP. Zo. half 2 Cat., half 3 Vespers met Rozenhoedje en October-gebeden. Za. biechthooren van 48 uur. Ma. 8 uur voor Maria Alida Goman wed, Joês Bern. Sunder. Di. 8 uur voor Cornelia Stuit, hvr. van Joês Stroet. Wo. 8 uur voor overl. fam. Zurlohe efl Kuilenberg. Do. 8 uur voor Adriaan Blokdijk. Vr, 8 uur voor Paulus Root. Za. 8 uur voor overl. fam. v. Diepen en Beerepoot. WORMERVEER. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. 's Middags te kwart over 2 Cat. en te 3 uur Vespers. Ma., Di. en Wo. te 8 uur de H. Mis. Do, te 8 uur gez. H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament met Rozenhoedje. Vr. en Za. te 8 uur de H. Mis en Za.- avond van 4—6 en van 78 uur gelegen heid om te biechten. Cat. volgens gewoonte. 3KORMER. St Maria Magdalma, Zo. 6 uur H. Communie, 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 3 openbare aanbidding, half 7 PI. Lof enz. tot sluiting der Missie. Ma. 7 uur en half 8 stille H.H. Missen, te 8 uur PI. Requiem voor alle overledenen. Vr.middag half 4 biechthooren voor de kinderen, 's avonds 7 uur Lof met Rozen hoedje. Za. van 3—5 en van 6—8 uur biechth., 's morgens na de H. Mis Rozenhoedje. BEEMSTER. Zo. H.H. Missen te half 8 en 10 uur, Geeen Cat. 2 uur Vespers. In de week de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8. Onder de H. Mis van kwart over 8 worden de gebeden v. d. October maand gebeden, waarbij uitstelling van het Allerh. Sacrament. Za. van 3—4 en van 68 uur heid om te biechten. AKERSLOOT* Zo. half Voor Trijntje Boersen, 10 uur de Parochie. Half 2 Cat., half 3 Lof met Rozenhoedje en lied 111. Ma. half 8 voor Simon Duin en Christina Groot. Di. v. Pieter Verduin en Guurtje Molenaar. Wo. voor Agatha Glorie hvr. van Nicolaas de Goede. Do. voor Catharina Meijne. Vr. voor Joannes Hollenberg. Za, H.H. Ap. Simon en Judas. Dag van devotie. H. Mis voor Nicolaas Hejjnis en Antje Groot. Zot half 8 voor de Parochie, 10 uur voor Pieter Kerssens en Elisabeth Jak. Op 27 October a.s. hopen onze I t geliefde kinderen, broeder en zuster f on hun 12 -jarige Echtvereeniging te f herdenken. De familie GROOT-KLAVER, S Alkmaar, Oct. 1916. Op 3 November a.s. hopen onze j|| T geliefde Broeders en Zuster {I en Keins gem. Zijpe. en Callantsoog. en Stolpe gem. Zijpe, Hunne 12^ -jarige Echtvereeniging te herdenken. Namens de Familie i P. A. KLAVER, -«h»- -w.m- -«an»- aa -mm- hwh»--^ Heden overleed zacht en kalm, na een langdurige ziekte en voorzien van de laatste H.H. Sacramenten der stervenden, onze geliefde Dochter in den ouderdom van bijna 19 jaar, Jb. SCHAVEMAKER. M. SCHAVEMAKER- Dekker en kinderen, Assendellt, 15 October 1916. DANKBETUIGING. Hiermede betuigen wij onzen hartelijlsl dank aan familie, buren, vrienden en be| kenden, voor de vele blijken van 1 telling ondervonden tijdens de ziekte na het overlijden van onzen geliefd» Vader, Behuwd- Groot- en Overgrootvadel Namens de Familie, D. v. DIEPEN Kz. Hoogwoud, October 1916. Voor de vele bewijzen van belangstelling! ondervonden bij de langdurige ziekte «I het overlijden van mijn innig geliefde! echtgenoot den Heer LAURENTIUil KRAAKMAN, betuig ik.mijn hartelijkel dank, in het bijzonder aan den Z.Eenl Heer Pastoor Maat voor de troostvol! woorden, Kapelaan Nieuwehuizen, del Z.Gel. Heer Dr, Conijn, Familie Buren k| Kennissen en allen die mij hebben bijjt staan. Wed. L. KRAAKMAN—Nanne, Westdijk, Oudorp, October 1916. is het beste adres bij Ged. Goud- en Zilversmid. Taxateur tï| Goud, Zilver, Juweelen en K Onderzoek van Goud, Zilver en Platina?! gehalte ter bepaling der juiste waaraf Payglop IS, oTor de Breeditrut| Lat op bat juiste adre». Handel. Inkoop. Bu"" Tevens inkoop van oude Kunstgeb» punten van Bliksemafleiders en PM voorwerpen. ■is, grondig, b>"r| H. A Muziekdirecteur, voor PARAPLUIE-repar# Honden omboorden, Hooge Hoeden opstrijken, Tef' men en verhuren I» HOUTTIL B 58. Druiveülaan o0. Specialiteit ln vloer- en w*0(it' Aanbevel»4 P. J. L AU Rit Notaris te SCHOORL! zal op Donderdag 26 Oei 's avonds 6 nor, in het kol van mej. de wed- IVANGH dam, PUBLIEK VBHK00P1 16 snees te veld staandi 17 snees te veld staande r snees te veld staande gei| snees te veld staande worl veer 80 balen uien, voorr; staande peenen (ongeveer f waarschijnlijk 80 mud hav rende tot de nalatenschap v; jn. MOSCH Sr) en op als: 4 gereden koeien (tijd geldekoeien, 2 kalf ^aarzen, veren, waaronder een stier. oud 10 en 11 jaar, zeer m; bjj den weg. Verder: kapwagen, bo melkwagen, 2 ploegen, ogge boeren- en landboawgereet 1 heele praam, 1 drievierdi platschuiten, 1 boeier, ong ev pond beat gewonnen HO veer 4000 pond STB00, P. J. LAURM Notaris te SCHOORLE zal op Woenedag 25 Octo des avonds 6 uur, in het van den heer H. MOSCH te huizen, publiek verkoopen 1. Een HUIS, waarin veesi groot E**F, in de kom MENHUIZEN, groot 8 ar 2. Een perceel uitmuntend LAND, te WARMEI groot 51 aren 60 cent. den heer H. MOSCH. Beide eigendom van di MOSCH Pz. 3. Drie perceelen uitmunte LAND, om de Bregsloot MENHUIZEN, te zan H. 2-75-06. Te veilen in 4 deelen. 4. Een perceel uitmuntend LAND, om de Bregsloot OUDKARSPEL, groot H.! Te veilen in 3 deelen. Perceelen 3 en 4 eige den heer K. BAKKUM 5. Een perceel uitmuntend LAND, gen. Biersteker, g MENHUIZEN, groot H Eigendom van de heer HART Jbz. en Jn. LOUWE! I P. J. LAURM Notaris te Schoorlda zal op WOENSDAG 25 OCTO 's avonds na 0 uur, in het van den heer H. MORSCH manhallen, publiek verkoop Een goed onderhoudi sectie B no. 769, groot 97 Eigendom van den heer'. VAAR Az. Aanvaarding 1 Mei 1917. Allen, die iets te vorder van-, verschuldigd zijn aan tochten bezitten, geteekend heer JAN MOSCH Sr., in lt bouwer, gewoond hebbende t dam en aldaar overleden 3 "worden verzocht daarvan betaling te doen ten kanton ondergeteekende, voor 1 Novt staande. P. J. LAURMA K Notaris, gevestigd te Zuid-Sc is voornemens op Donderde tober 1916, des namiddags de herberg van P. BRUIN te 1 publiek te verkoopen bchuren, erf, BOUW- en W kan den Zandweg, spoorweg sloot te Zijdewind onder Oud kadaster sectie A, nos. 209, 507, 508, 511, 606, 604 en 6 hectaren 1 are 50 centiare Aan te bieden in gedeelten als bij kaartjes nader zal wo gegeven. Aanvaarding huis en erf r aanstaande en land met Ken staande. Eigendom van P. C. P. en ■sn thana ia huur bij G. Dek

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6