Onze alkmaar. TESSELAAI C. URSEM trappisten kloosterb Idem, dat overwogen zal worden, in hoeverre de toestand aan de loketten voor verbetering vatbaar is. 3. Een schrijven van den heer Potgie- ser, betreïfende de treurige verlichting van de brievenbus aan het Postkantoor; deze is 'savomdis bijna niet te .vinden. De heer Henneman wees op verschil lende kantoren in het buitenland', waar de bus eüectrisdh wordt verlicht. De heer v. 4 KI ei vindt, dat het meer op den weg van het Gemeentebestuur ligt, te zorgen voor voldoende straatverlichting.; wanneer daar e en lantaarn geplaatst wordt is de bus goed zichtbaar. De heer Potgieser zegt, dat de bus aan het kantoor behoort. Temeer nu er 2 lan taarns in de straat staan, zou er door de gemeente een extra lantaarn moeten, ge plaatst worden. Er zou een lantaarn of arm moeten zijn, waarop met verlichting het woord „brievenbus" duidelijk zichtbaar komt. Dit heeft dan ook overdag zijn voordeel (Besloten werd' een schrijven aan den Directeur van het Postkantoor te zenden. De heer Henneman besprak die verkeerde inrichting aan de loketten voor aangetee- kende stukken. Het '-ware te wenschen, dat niet méér dan één persoon voor de loket ten kon staan. Dit om te voorkomen, dat verschillende personen kunnen zien van waar of van wien bet aangeteekendie stuk is, terwijl ook het ontvreemden dan zoo goedl als onmogelijk gemaakt wordt. Spr. maakt hier geen voorstel van, dlaar, nu het gesprokene in de couranten komt, die belanghebbenden zich maar tot de K. v. K. moeten wenden. Spr. wenscht dit, doch be treurt tevens, dat de handelaren niet met hun grieven of wenschen naar de K. v. K. komen. Het werk van de Kj. v. K. wordt niet gewaarschuwd!. Wij' konden veel meer doen, indien wij op dte hoogte gesteld) iwerden van de wenschen der handelaren, Wij konden hen meer stemton, als zij ons erkenden. Het mopperen op het werk der K. v. K. geeft niet,' laat men met de grieven vóór komen. Vroeger was, dé K, y, JK> een veel machtiger instelling. •De heer Boom: Dat komt, doordat de Oemeente de K. v. K. dikwijls, vergeet. De heer v. 4 Kleij: Waaraan zou dat te wijten zijn, mijnheer Boom? De heer Boom: Ja, dat weet ik niet, doch -wel, dat de Gemeentebesturen den ken, alle 'wijsheid in paciht te hebben. De K. v. K. hééft een ad/vis eerende stem, dik- 'wijls denkt men dus, wé laten haar er jnaar buiten. Er zijn te kórt kooplieden in den 'Raad!, daarom erkent men de KL v. K. niet. Wij hebben een goeden burgemeester, jammer, dart hij geen beter koopman is! fni veel plaartsen heeft men leden van den Raad in de K. v. K., dart werk gunstig. De heer 'v, dl Kleij: Oiofc mij bevreemdt ibert, dat de K v- K., ,op wier initiatief de Arbeidsbeurs 'werd opgericht, in het ge heel buiten de verdere zaak werd! gelaten. De ontwerpen toch zijn ons nooit toege zonden,. De Voorzitter: Het is niet enkel de Ar beidsbeurs, er zijn veel meer van deze kwesties;. H.oe dikwijls hebben wij den Raad niet ongevraagd advies gegeven Doch wat geeft het er verder over te praten? De heer Henneman: Steedis blijven vol houden met er op te wijfcen, evenals de (wegwijzers. De heer v. 4 KleijLaat hef ons een voldoening zijn, dat ide K. v. K. te Alk maar buiten Alkmaar steeds op resul taten kan bogen. De benoemde commissie der K. v. K., voor onderzoek naar de wenschelijkheid van den ingevoerden Zomertijd, bracht verslag uit. De commissie is van oordeel, dat de maatregel voor handel en industrie geen boAvaren heeft opgeleverd! Wat de hnd- b'outw betreft, werden nogal bezwaren ge maakt Zij kwam tot de conclusie: Dat de in gevoerde Zomertijd voor den handel ge- wenscht, voor de industrie geen bezwaren oplevert; ook voor den landbouw zijn de bezwaren wel te ondervangen!. 'Reeumeerende besloot de commissie te adiviseeren, dezen maatregel zoo mogelijk voor gioed' in te voeren, ■Hierna werd' behandeld een adres aan de Tweede Kamer, verzoekene: het wets ontwerp op het invoeren van merken en (meesrterteekens voor gouden en zilveren voorwerpen, wanneer die slechts 225/1000 goud bevatten, niet goed' te keuren, doch daarin belangrijke verbeteringen aan te brengen. De heer v. d'. Kleij besprak deze kwes tie uitvoerig. Spr. wees, op de groote nadeelen en adviseerde met een adres of adhaesiebetui'ging te wachten trort het 'ont werp behandeld' wórdt. Aldus besloten. •N'og was ingekomen een schrijven van Mr. Plierson, consul van Nederland' te Lyon; betreffende de „F'oire_ de Lyon", Inzender verzocht de medewerking van dé Kaïmer, opdat Holland beter vertegenwoor digd zal worden. Een brochure, betoogende de wensche lijkheid van het instellen vairs een „Perma nent Hof .van Arbitrage", Zul'ks om de reohtvaardige belangen van betrokkenen te erkennen tegenover die prijsgerechten. .Een adres aan d'e Tweede Kamer was •bijgevoegd', terwijl aam de K'. v. K. ver zocht werd; dit adres ter teekenirig te leggen. Besloten y/erd' dit adres bij d'en Secretaris ter teekening te leggen en de aandiacht hierop d'oor advertenties te ves tigen. Hierna, 10.15 uur, kwam d'e heer Bos man ter vergadering. Een adres van de K. v. K. te Meppel, obk al klagende over de weinige erken ning van de Kamer van Koophandel, zal gesteund! worden, mits men maar zegt, waar en hóe! 'De heer Henneman zeide, dat er nu wel een bus aan de Waag staat, d'och ilk hoop, dat er spoedig ook weer een bus aan de Vischuiarkt zal komen; ook dlaar is een bus gieen overtollige weelde, De heer Boom zeide bij de rondvraag M zijlui meening te handhaven, om zich niet imeer 'herkiesbaar te stellen als, lid van de K, V- K. Nadat de heer Potgieser die te bouwen spoorbrug naar de Kanaalkade had ter sprake gebracht, sloot de Voorzitter de vergadering. TE WATER. Gistermorgen geraakte de kaasdrager V. uit de Ramen achterover in de Mient; in zijn val trok hij een mand mee, die bovenop den drenkeling terecht kwam. Zijn collega, de kaasdrager D', sprong hem na en wist hem spoedig met de hulp van anderen uit zijn benarde positie te bevrij den en op het droge te brengen. VOLKSZANGAVOND, De R. K. Vereeniging voor den Volks zang houdt Maandag 20 November in de Harmonie zaal een grooten propaganda- avond. Als propagandist voor den Volkszang zal alhier optreden de heer A. C. M. Slinkert, bas-bariton, Nijmegen, die als zoodanig met het meeste succes optrad in de navol gende plaatsen: Nijmegen, Roermond, 's Gravenhage, Breda Amerstoort, Arnhem, Purmerend, Bussum enz. enz. In een volgend nummer hopen we op dezen zangavond uitvoeriger terug te komen. GESLAAGD! Vrijdag slaagde te Amsterdam voor het examen Vrije- en Ordeoefeningen der Gym nastiek, de ;heef Joh. Tromp, leerling der R. K Normaallessen alhier. EEN NIEUWE INDUSTRIE,. Zeer vele Alkmaarders zullen het r.og niet weten, welk een groote, voor véél uit breiding vatbare, nieuwe industrie Alkmaar rijker geworden is in de Nederlandsche Houtwarenfabriek „Eik en Linden" van den heer PI. Jansen. Eenige maanden geleden reeds werd deze fabriek in werking gesteld, en hoewel een en ander vrij bezwaarlijk is geschied èn door gebrek aan arbeidskrachten èn door den grooten woningnood, waardoor het haast onmogelijk bleek arbeidskrachten van elders in Alkmaar onderdak tc brengen, toch is de heer Jansen erin geslaagd circa 50 man in zijn fabriek aan het werk te stellen. Nu de nieuwe fabriek in geregelde wer king gesteld is, zijn wij op uitnoodiging van den heer Jansen eens een kijkje gaan nemen; wij moeten zeggen, dat datgene, wat we zagen, onze verwachtingen verre heeit overtroffen. „Eik en Linden" stelt zich ten doel de fabricatie en bewerking in de betere hout soorten van die artikelen als klokjes, lampjes, inktstellen, enz. enz. zooals die voorheen vrijwel uitsluitend door'Duitsche fabrieken in den handel werden gebracht; in dit opzicht mag deze fabriek wel éénig in ons land genoemd worden. Wij werden in de gelegenheid-gesteld verschillende houtbewerkingen te zien ge schieden èn te bewonderen't moet „meesterlijk" heeten, wat de machines automatische conische zaag, planken-schul- per, snelschaver, lintzaag, frais- en dikte- bank, enz. en ook wat de kundige vak- menschen hier tot stand brengen. Een „Lands"-locomobiel, die door middel van een Northingpomp rechtstreeks uit den grond de per uur benoodigde 3000 liter water tot zich zuigt, stelt alle machines in de fabriek in werking. Ontzettend is „Eik en Linden" 's hout voorraad; moge de nieuwe fabriek van heel dien voorraad (en van de nog grootere voorraden die volgen .zullen) véél nvoi's en véél nuttigs leveren, tot steeds krach tiger opleving der Nederlandsche industrie, tot industrieel rijkeren bloei ook van ons Alkmaar. PLAATSELIJK N1EUWST~ HEILO. Raads vergadering. B'ij d'e opening betreurt d'e Voorzitter hert overlijden van dien heer B'urtter, die de vorige vergadering nog zoo opgewekt, als altijd; bij ons was; spr. wijst er op; hoe de heer Blutter als raadslid' en later als wethouder zijn beste krachten aan de ge meente heeft gegeven, en al mochten zijn krachten met zijn hoogen ouderdom ver- minderdi zijn: hij heeft gedaan, wat hij kom dóen' tot aan zijn diood toe, voornamelijk hvet de wegenkwestie, was Butter altijd op zijn post; ik geloof, dat wij allen zijn plotselingen dood betreuren en dat zijn nagedachtenis upg lang bij ons in eere zal blijven. Hierna werden de nptulen gelezen' en goedgekeurd'. Ingekomen was het bekende schrijven, om bij demobilisatie een verordening te ma'ken, dat dien dag de café's gesloten zullen zijn. De Voorzitter meent, dat een verordening hier niet noodig zal zijn; als hij jan de kastelein verzoekt niet te tappen, dan doen ze het niet. De heer Zhvart meent, dat als er een verordening is, de kastelein m'eer recht heeft en kan zeggen: het is verboden te .tappen. De/ andere heeren gevoelden hier ook Wel wat Voor;'besloten werd de volgende vergadering met een verordening te komen. Van Ged!. Staten was bericht ontvan gen, dat de verpleegde krankzinnige uit deze gemeente voor lasten dér Provincie zal zijn. Van den heer Veldman was een schrij ven ontvangen, waarin hij dank bracht voor den aan hem verleenden duurtetoeslaghij spreekt den wensch uit, dart de salaris herziening zal ter 'hand worden genomen. Door de afdeeling van „de Hanze" werd gewezen op den slechten toestand van den straatwèg; men vraagt hierin verbete ring. De heer v, 4 Molen meent, dat als die weg Zaterdags wat werd afgeschraapt, het veel zou verbeterea De Voorzitter zegt, aan Dirk op te zullen dragen den weg eens per week af te- schrappen. Ingekomen was een verzoek vatl1 den heer P, J. Boom, die kamt te wonen aan het Slempad. om dit pad electrisch te ver lichten. De Voorzitter zegt, dat die heer Bo*m zijn woning ellectrisch heeft verlicht, het welk hij zelf heeft betaald', doch in die commissie is besproken omi op het verzoek afwijzend te beschikken. De heer Zwart meent, dat als er aan den straatweg een lantaarn Was tegenover dit pad, wel veel zou verbeteren. Goedgevonden werd', dat ,B| en Wi zul len onderzoeken of dit gemaakt kan wor den. Tot tijdelijk wethouder werd benoemd de heer C. Bakker; d'e heer Bakker mam detze benoeming aan en nam plaats in den werthouderszeteL Op de voordracht als zetters voor de belasting werden geplaatst de heeren Th. Broers en Wt Admiraal, eveneens als schat ters der belasting, werden deze heeren voorgedragen. Tot onbezoldigd ambtenaar van den Burgerlijken' Stand' werd benoemd de heer Maas Geesterahus. Het contract der K, Ei. M. werd op nieuw vastgesteld', waarin werd' vastgelegd, d'at het salaris van den lijn werker werd' bepaald op f9 per week; Goedgevonden werd een kasgeldleening van f 3000. Daar de bewoonster der gemeentewo ning overleden is, stellen .B en W> voor, •dé woning opnieuw te verhuren. De heer v, d. Molen vindt een gulden huur te weinig en zou het op f 1.75 willen stellen. Na eenige bespreking werd' besloten het huis te verhuren voor f 1.50 aan de wijk zuster. Door den gemeente-opzichter Bouwma werden teelceningen en plannen voorgelegd van het nieuw te bouwen 'kerkhof, hetwelk begroot werd op f 15.500'. Op het kerk hof zou dan gebouwd worden een wacht kamer en lijkenhuisje en een woning. Voorgesteld werd bij de vaststelling ver ordening Brandweer op te nemen, dat er een paar personen worden aangesteld, die in geval van brand' de leiding hebben, zoodat uit ieder deel der gemeente 2 per- jonen worden aangesteld als brandmeesters. Goedgevonden werd' het verder aan B. erf W. over te laten. Nagegaan wérd de salarisregeling der onderwijzers; de oude regeling was, dat Hoofden der scholen als aanvangssalaris f 950, als maximum f 1050 genoten. Voor gesteld werd nu 'te beginnen met f 1000 en het maximum te stellen op f 1200. De heer v. 4 Veer kam zich hiermede niet vereenigen en wou met den aanvang beginnen met f 100 verhoogi'Ug en het maxi mum stellen op f 1250. Het voorstel van B. en W, werd hierna aangenomen met algemeene stemmen, be halve die van den heer v. 't Veer. De salarissen der onderwijzers werden na eenige besprekingen vastgesteld met een aanvangssalaris van f600 en een maxi mum van f925. De heer v. 't yeer stelde voor met f650 te beginnen jen een maximum van f950 te stéllen. B. en W'. stellen voor een deskundige te benoemen om een jaarlijks rapport uit te brengen over de plantsoenen,. B'. en W, hadden hiervoor gedacht de Heidemaat schappij; de kosten hiervoor zullen de f25 niet overschrijden. Na een breedvoerige bespreking, werd dit voorstel goedgevonden. Vastgesteld werd een verordening op ht Distributiebedrijf en hiervoor 3 directeuren te benoemen, ieder op een salaris van f 100 per jaar, n.l- de heeren Vermeer, Leek en Kuiper, welke als zoodanig werkzaam zijn; de 2 eerstgenoemden hadden gezegd geen vergoeding te willen ontvangen, 't welk werd goedgevonden. Besloten werd voor dlit bedrijf een cre- di«t aan te vragen van f4000. Voorgesteld werd voor het Electrisch bedrijf een leening aan te gaan van f 5200, voor de uitbreiding welke was verricht. De heer v, 't Veer stelt voor den Wes- terweg. en de Oosterzij nu ook van straat verlichting te voorzien, hetwelk na eenige bespreking werd goedgevondennu zal de leening van f5200 op f6200 gebracht wor den. Daar 'de rondvraag niets bijzonders op leverde, werd de vergadering gesloten. RETRAITE N. MISGEBEDEN. ZONDAG 12 Nov. 22ste Zondag na Pinksteren. (Tijdeigen). 2e collecte: van de H. Livinus (uit de mis „Statuit" van een bisschop-mart.) 3e collectev. d. H. Martinus, Paus. (Eigen der Heiligen 12 Nov.) 4e collectev. h. Octaaf van de H. Willibrordus (Holl. feesteigen 7 Nov.) MAANDAG. 13 Nov. H. Didacus, belijder (Eigen der Heiligen 13 Nov.) 2e co'lectev. h. Octaaf v. d. H. Willibror dus. 3e collecte: „Concede" 64. DINSDAG. 14 Nov. Octaafdag v. d. H. W i 11 i b r o r d u s, (Holl. feesteigen 7 Nov.) 2e collecte: v. d. H. Josaphat. (Eigen der Heiligen 14 Nov.) WOENSDAG. 15 Nov. H. Geftrudis maagd, (Eigen der Heiligen 15 Nov.) DONDERDAG. 16 Nov. H. Lebui nes, Belijder (Holl. feesteigen 16 Nov.) VRIJDAG, ij Nov. H. Gregorius de Wonderdoener, bisschop en Belijder, (Eigen der Heiligen 17 Nov.) 2e collecte: „A. cunctis" 63. 3e collecte: naar keuze v. d. priester. ZAT. 18 Nov. Kerkwij dingsfee st v. d. Basilieken v. d. H. H. Petrus en P a u 1 u s, (Eigen der Heiligen 18 Nov.) 2e collecte: v. d. Paus. 62 Credo ZONDAG. 19 Nov. 23 Zondag na Pinksteren (Tijdeigen) 2e collectev. d. H. Elisabeth. (Eigen der Heiligen 19 Nov.) 3e collectev. d. H. Pontianis (Ei gen der Heiligen 19 Nov.) N.B. In alle missen de gebeden collecte, stilgebed, postcommunio uit d: mis „Voor den Vrede". „St. Clemenshuls", te Noordwijkerhout. (Pater Norbetijn) f 4 1619 Nov. Bestuurderen v. d. Ned. R. K. Volksb. en Vakver- eenigingen. (Pater Augustijn) f 4 2124 Leden v. d. Hanzebond, uit Alkemade. (Pater Dominic.) f 4 30 Nov.3 Dec. Jongelui v. d. netten burgerstand (Pater Franc.) f 6 58 Dec. Mannen en Jongelingen gew. stand (Pater Franc.) f 4 „De Thabor", te Rotterdam. 2023 Nov. Dames Communiebond en andere deelneemsters Am sterdam gew. st. (Pater Jezuïet) f 4 2730 Huismoeders gew. stand (Pater der H.H. Harten) f 4 47 Dec. Meisjes gewone stand. (Pater Redempt.) f 4 1013 Ongehuwde Dames m. st. (Pater Dom.) f 6 1316 Gehuwde Dames m. st. (Fater Franc.) f 6 1821 Jonge Dames deftige stand (Pater Augustijn) f10 2629 Meisjes Patronaten e. a. Meisjes onder 18 jaar ge wone stand (Pater Carmeliet) f 4 N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi- nicus; secretariaat resp. de beer P. C. van Eijk Jr., Luttik Oudorp 86, en Mej. Joh. Klaverweijden, Laat 160. KESKLIJSTEN. Parochie van den EL Lauraitiua; Zo. te half 7, kwart voor 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 de Hoogmis. 1 en 3 uur Cat., 6 uur Broederschapslof ter eere van het H. Hart van Maria voor de bekeering der zondaars met predicatie waarna congregatie v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congregatie der H. Maagd. Wo. 7 uur Lof ter eere van den H. Jozef. Do. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacram. Vr. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart. Van 67 uur biechthooren voor onze jeugdige Communicanten. Za. gel. om te biechten van 46 uur en van half 7 tot 9 uur. Van 6 uur tot half 7 g e e n biechthooren. Zondagmorgen alleen biechthooren voor de parochianen van den Omval, Schermer en Heiloërdijk. Heden te kwart voor 8 de H. Mis voor Leden „Eerbied in Godshuis". Di. 8 uur de H. Mis voor Cornelia Impink, vanwege de kinderen der Naaischool. Wo. 8 uur de H. Mis voor 't geestelijk en tijdelijk welzijn onzer parochie. As. Za. te half 7 de H. Mis voor Joës Hermanus Mühren, lid van den Ned R. K. Volksbond Afd. Alkmaar. Parochie van den H. Damlnicus* Na den middag ten 2 ure Gat., ten 3 u. Vespers, ten 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en te half 7 voor de afd. jongelin gen der H. Fam. MANNEN-CONGREGATIE. Gelegenheid' tot aangifte van nieuwe leden bij den Directeur P. Aug. Örie (bij voor keur na de Congregatie) en bij de heeren H. Tander, Zevenhuizen en J. G. Messelaar, Oude Gracht. „MANNEN-ADEL" (Voor E. en D.). Gelegenheid om zich als lid van deze hoogst noodzakelijke vereeniging op -te geven bestaat ten allen tijde bij Pater August Orie en de heeren H. Tander, Zevenhuizen; S. Kaptein, NiP.Laan; S. Klein, Oud'e Gracht en Ant. Jacobse, Laat. Ma.middag van 57 u, gel o. t. biechten. Di. 10de der 1& Dinsdaagsche devotie ter eere van St. Dom., te 9 uur gez. maand stond voor Gerardus Petrus Bakkum. 's avonds 7 uur Lof. Wo.avond te 7 uur Congregatie, 's Mor» gens te 8 uur de H. Mis ter eere van O. L. Vr. van den H. Rozenkrans met volle aflaat voor een ieder die er bij tegenwoordig is. Vr. en Za.avond te 7 uur Lof. St Jozefkerk; Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toegewijd aan den Zoeten Naam Jezus, tevens Beschermfeest van Maria, volte aflaat. Te half 8 en 9 uur <le stille H.H. Missen, 10 uur Hoogmis, half 7 Lof met gebeden en gezangen ter eere van den Z. Naam Jezus. Ma. 9 uur gez. uitv. voor Gerardus Kap tein, van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof met gezangen ter eere van den H. Petrus, Martelaar, Patroon der zieken. Di. 10e der 15 Dinsdagen v. d. H. Vader Dominicus, zij die 2 achtereenvolgende Dinsdagen de godvruchtige oefeningen bij wonen en op een dier 2 dagen Communi- ceeren kunnen een vollen aflaat verdienen, van half 5 gel. om te biechten voor de kinderen, 7 uur Lof met gebeden en gezangen ter eere van den H. Vader Dominicus. Wo. onder de H. Mis van half 8 algem. H. Communie voor de kinderen, die dit jaar plechtig zijn aangenomen. Do. 7 uur Lof met gez. ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 7 uur Kruisweg voor de gel. zielen. BCHQÖEli Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Gat., 2 uur Vespers. Do.avond 7 uur broeuerschapslof ter eere v. d. H.H. Mart. van Gorcum. Za.middag van 37 uur biechthooren. Deze week Cat. volgens gewoonte. Bediend: Joanna Kager-de Waard. EANQENDIJK (Noord-Scharwoude) Zo. 7 en 10 uur de H.H. Missen, half 3 de Vespers, 6 uur Lof en Rozenh. In de week gewoon de Cat. Do.avond 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Za. van 48 uur biechthooren. JKOKMERVEER Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur 's Middags te kwart over 2 Cat. en te 3 u' Vespers. Ma., Di. en Wo. te 8 uur de H. Mis. Do. te 8 uur gez. H. Mis, en 'savondate 7 uur Lof ter eere van het H. Sacrament, Vr. en Za. te 8 uur de H. Mis en Zater dagavond van 46 en van 78 uur gel, om te biechten. Cat. volgens gewoonte, NQQRDhZJJBE ('t Zand). Zo. 7 uur voor Pieter Meerboer, half io voor de Parochie, 1 uur Cat., 2 uur Vespers, Ma. 8 uur voor Elis. Korver en Vera! Balvers en voor Adrianus Glas en hvr. Joa Hoek. Di. 8 uur plechtig gezongen Requiem voor de overl. leden van het Gen. van het H. Hart. Wo. 8 uur voor Antje Nannen en voor Adrianus Kroon. Do. 8 uur voor Petrus Kraakman en overl. fam., 's avonds *7 uur hof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 8 uur voor Jacobus Stuijt. Za. 8 uur voor .de Leden van den Rozen krans, van 23 en verder van 5 uur af gel. om te biechten. Cat. naar gewoonte. DBDAM. Zo. half 8 .Vroegmis, 10 yur Hoogmis, kwart voor 2 Catechismus, half 3 Vespers met gebeden voor den vrede, Op de gewone werkdagen kwart over 8 uitr. van de H. Communie, 8 u. de H. Mis. Gelegenheid om te biechten dagelijks voor ein na de H. Mis en Za.nam. 3—ly, ien 51/2—71/4 mur. DEEMSTER. Zo. H.H. Missen te half 8 en 10 uur. Na de Hoogmis Cat., 2 uur Vespers. In de week de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8. Ma., Di. en Wo. na de H. Mis voorber. voor de kinderen, die hunne le 11. Comm. doen. Do. le H. Communie der kinderen, de H.H. Missen te 7 en 8 uur. Te 8 uur de Communie-Mis der kinderen. Za. van 3—4 en van 6—8 uur gel. om te biechten. KROMMENIE. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Vespers met Rozenhoedje en gebed v. d. vrede. Schaalc. v. d. School. Ma. en verdere dagen de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8. Do.avond half 8 Lof met Rozenhoedje. Vr.avond Lof met predikatie. Za. de H.H. Missen te half 8 en kwart over 8. Geheel den dag biechthooren behalve van 123 uur. ffiQRMER. St Maria Magdaiena; Zo. 6 uur H. Communie, 7 uur Vroeg mis, half 10 Hoogmis, 1 uur Gat., 2 uur Vespers. Vr. half 4 biechthooren voor de kinderen, 7 uur Lof, Za. biechthooren van 35 en van 6—8 u. Verder alles gewoon. GASTEIGUM. Zo. 7 uur stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Vespers. Ma. de H.H. Missen om 7 en 8 uur en half 9. Di. de H.H. Missen om 7 en 8 uur, 9 uur gez. Jgt. voor Jacobus Schotvanger. Wo. de p.H. Missen om 7 en 8 uur, en half 9. Do. 7 uur voor Cornelia v. d. Park-Bak- kum als lid Broed. Gel. zielen. Vr. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, en half 9. Za. de H.H. Missen te 7 en 8 uur, van 48 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere van Maria. UMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Cat., 2 uur Vespers met Roz. voor den vrede, daarna H. Familie aid, mannen. Ma. en Di. te kwart over 8 gez. Jaarget, Wo. 7 uur Broedersehapslof ter eere v. d. H.H. Mart. van Gorcum. Do. kwart over 8 eerste H. Communie der kinderen. Za. 9 uur gez. Jgt. voor Alida Metselaar- Molenaar. Cat. naar gewoonte. AKERSLOOT, Zo. half 8 voor Catha. Bos en overl. fam,, 10 uur voor de Parochie, half 2 Cat., half3 Vespers, lied 116. Ma. 8 uur voor Jacobus Kuijs en Clasim Terra. Di. 8 uur Communieuitr., half 10 gez. Huwelijksmis voor Petrus Delamarre en Anna Bijvoet. Wo. voor overl. fam. Blankendaal-Balli» Do. voor Catha. Meijne. Vr. voor de meest verlaten ziel des Vage- vuurs. Za. voor overl. fam. Nelis. Zo. half 10 voor Divera Groen wed. van Bern de Jong, 10 uur voor de Parochie, Feest van de H. Elisabeth. Generale Abso lutie voor de Derde Orde. EQMOND-DINNEN. Parochie Sti Adalbertua. Zo. 22e Zo. na Pinksteren, half 8 Vroeg mis voor Maria v. d. Molen-Tervoort, 10 Hoogmis voor de Parochie, 1 uur Cat., 2u. Vespers met Rozenh. Ma. 7 uur voor Jacob Mulder, 9 uur gez, H. Alis als Jgt voor overl. fam. Leek. Di. 7 uur voor Joannes Swart, half9 voor Piet van Dam. Wo. 7 uur voor Joanna Pronk, half9 voor Cornells Antonius Diemeer. Do, 7 uur ter eere van H, Teresia, half 9 voor overl. fam. Dekker, 'sAvonds half' Lof met Rozenh. Vr. 7 uur voor Grietje Boendermaker- Kabel, half 9 voor Catha. Levering-Scholten, Za. 7 uur voor Nicol. Zuurbier en b"- Wilha. de Waard, half 9 voor overl. far"' Leek. Cat. en biechthooren naar gewoonte. K-ee- -et» aa ♦»- -*» Op den rgen November hopen onze beminde kinderen der en zuster CORNELIS JONK en GUURTJE JONK—Moo te Schermerhorn hun 12 M -jarige EchtvereenigB herdenken. DE FAMILIE MC K«e--ei>e--ei» KB-ece--»* B -HK-KS J Den igen November as. f onze geliefde kinderen, broe zuster en hunne 12J4 jarige Echtvereeni herdenken. De Fan. TESSEL/ Heer-Hugowaard, Nov. 191 K KM - DANKBETUIGING. Met deze betuigen wij onzen 1 den dank aan C. VERWER noote voor het genoegelijke fee onthaal, bij gelegenheid van hun Echtvereeniging op den sden HUNNE I H eer-H ugo waard. GEVRAAOD SCH0TSCHE en JULIA MUIZENP <loor C. BEEMSTERBOER War - TE KOOP: langdurige ongesteldheid eei woonhuis met schuur erf '"gericht als timmermanswerkplar aan de Weel, gem. Oude Ni bevragen bij den eigenaar A. te Waarland. Geen goedkoöper en krachtig, dan het beroemde fj J- H. ALBERS, in den Bier dronkenoord. Ingang Kapelplein 06 ondeqgttteekende beveelt 2 tot bet matten en repai soorten stoelen, SP*ni»*r<fatrMt 17, a VAN

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 6