No. 142. Donderdag 7 December 1916. 10e Jaargang Uitgave van de Naamlooze Vennootschap „ONS BLAD" ALKMAAR. Bur.: BREEDSTRAAT 12. Telefoon No. 433. DIT BLAD VERSCHIJNT DINSDAG, DONDERDAG EN ZATERDAG. R. K. NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HOLLAND v minister van gijn blijft. V afschaffing van bakkers- nachtar8eid. Paul de vagebond. ABONNEMENTSPRIJS Per kwartaal franco huis. 90 ct. Met geill. Zondagsblad 125 ct. bij vooruitbetaling. Afzonderlijke nummers: van de courant 3 ct. van het Zondagsblad 5 ct. ADVERTENTIËN: Van 15 regels 50 ct. Elke regel meer. 10 ct. Reclames per regel25 ct Kleine adv.: 30 woorden bij vooruitbet. 30 ct Minister van Gijn heeft zich bedacht hij zal blijven'. De eerste stap op den goeden weg, waarlangs men komen kan tot een oplos sing in 's lands belang. Aan de nuchterheid, waarmede de hier principieel-tegenstandige Rechterzijde --Me ontslag-aanvrage van bedoelden minister heeft opgenomen, en aan de totale afwe zigheid van schrik of ontsteltenis aan die zijde, toen heel de linker-pers in onbe zonnen woede tegen haar uitviel en dreigde..., aan dat alles zal de mintster wel voorzien hebben, dat de Eerste Kamer bij weder- indiening van het ongewijzigde verworpen ontwerp niet wijken zal. En hij hééft dit voorzien, wij vernemen immers, dat een nieuw wetsontwerp tot wijziging der Successiewet reeds het Depar tement van Financiën heeft verlaten. 't Heelt zijn nut hier nog even te wijzen op den plotselingen nuchterheidstoestand, die ter Linkerzijde intrad na die plotse linge oplaaiing van felle woede. Hier en daar heelt men zich in boosheids- vervoering 'n beetje vergalopperdde een na den ander trok bij en nu doet mi nister van Gijn heel verstandig het zelfde. Hier en daar heeft men zich vergalop peerd de Socialisten echter hebben van het geval willen proliteeren tzooals stééds. Vooral van Socialistische zijde ging d.1 luider geroep uit, om de Eerste Kamer als stokebrand de huid vol te schelden. Dit kon niet anders. Van Socialistische zijde is men er steeds op uit geweest, om aan het Twee-Kamer systeem een einde te maken. Eén Kamer zou 't worden. Gelukte het dan vroeg of laat, om die ééne Kamer tot een onberaden coup over te halen, dan was men er Dan toch ware er geen redres meer mogelijk, en hadden de heeren Socialisten .het spel gewonnen. Toch vergissen de heeren zich, zoo ze nieenen, door wat ze nu brouwen, de Eerste Kamer schrik aan te jagen. Thans reeds voelt heel het land nu de Socialisten hun voordeel in 't geval zoeken, dat de Eerste Kamer een volstrekt onmis bare steun voor land en volk is, en moet blijven. Dezer dagen heeft een delegatie uit de landelijke bakkersgezellen-organisaties aan het departement van landbouw, nijverheid en handel met minister Posthuma een on derhoud gehad over de afschaffing van nachtarbeid in verband metde lcolen- schaarschte. De minister deelde mee, dat aan het bestuur der gezellen-organisaties wel bekend was, dat er een wetsontwerp gereed lag, en dat het, zooals eerder mede gedeeld, in de bedoeling van den minister lag, zoo spoedig mogelijk tot behandeling daarvan te geraken. Nu aangedrongen werd tot zijn ge noegen zag de minister dit dagelijks in de pers ook van patroonszijde, om thans tot de afschaffing van den nachtarbeid te geraken, zou hij dadelijk daarover met de ambtenaren, die daarmee hebben te maken, in overleg treden. Het zou ons werkelijk genoegen doen, indien uit dit verkeerde het lastig ge brek aan kolen dit goede de afschaf fing van den bakkersnachtarbeid vóórt- kwam die arbeid is al zoo lang, zoo lang voor ieder, die erover nadacht, een voort durende ergernis geweest! En indien men eenmaal noodgedwon gen tot die afschaffing geraakt, dan zal 't leven wel even vlot verloopen, dan zullen allen evengoed naar behooren verzadigd worden en men zal zich verwonderd afvragen, waarom men vroeger zoo minder- noodig in den nachtarbeid bleef volharden FEUILLETON. Naar het Engelsch vain BPW JELLS. 13. HOOFDSTUK .VIL Paul ontvangt den brief van den schouwburg-directeur en ont moet Bleverley Ro>gg weder, „Is er ook een brief voor mijnheer Pauk aan dit postkantoor?" Zoo sprak Paul, terwijl hij met ge spannen verwachting den1 klerk in het gelaat zag en met eerbied! zijn hoed aanraakte, «enen eerbied, die 'hem ingeboezemd werd door die grootte van het gebouw toet het voorportaal en de pilaren, en de deftigheid van den man, die in uniform de wadht had1 aan dien voet van de groote trap, welke naar den in gang voerde. „Paul?" zeide de knedht, die «enigszins verrast naar den verwaarloosden, kleinen jongen aan de andere zijde van de toon bank keek. „Letter P|," voegde hij er bij, terwijl hij zidh naar eene kast wendde, die van vele kleine hokjes voorzien was, waar van elk met een papiertje prijkte, waarop «ene enkele letter .van het alphabet stond'. Uit een van de vakken haalde hij een hoop brieven te voorschijn en keek ze op zijn gemak na. „Price; potter, Pauk Die is het, denk ik," vervolgde hij, een brief te voor schijn halende, die er zeer vuil en geha- vend uitzag, en waarvan het adres bijna öfikesbaar was5 „Mijnheer 'Raul" BINNENLAND. NEDERLAND RN DR OORLOG. BLOEM EN, MEEL. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft aan de burgemeesters eene circulaire gericht, waarin hij ingevolge ar tikel 9, eerste lid, der Distributie wet 1916, hunne medewerking inroept tem einde hem de blijkens een ingestelde formulier ver- eischte opgaven te doen verstrekken door allen, die als detaillist in hunne gemeen ten voor hun beroep oif bedrijf meel en bloem behoeven; in de allereerste plaats komen daarvoor in aanmerking: a. da bakkers, 'banketbakkers, Koek- en beschuitfabrikanten b, de kruideniers en grutters. Een aantal formulieren heeft de Minister ter bediening van de 'burgemeesters mede aan hen doen toekomen, terwijl meerdere exemplaren op hunne aanvragen bij die Landsdrukkerij -verkrijgbaar zijn. De ingevulde formulieren worden-uiter lijk 20 December bij 's Ministers Departe ment ingewacht, DISTRIBUTIE VAN AARDAPPELEN. Da Minister van Landbouw heeft be paald: sub A der beschikking dd. 30 Sept. No. 24742, alsmede de beschikkingen van 21 Oct, litt A, 6de Af. BI en van 28 Oct. no, 28653, worden1 ingetrokken; de aflevering en het vervoer van klei aardappelen zijn verboden. Dit verbod is niet van toepassing: a. op die levering of het vervoer van -kleiaarda-pp-elen binnen de grenzen der ge meenten waarin zij' zich bij de afkondi ging dezer beschikking bevinden; b, op de aflevering of het vervoer van partijen, kleiaardappelen, gedekt door een vervoerbewijs, afgegeven door de Rijks commissie van Toezicht pp de Aardapp-el- vereeniging. („St.-Ct.") TWEEDE STEL KLEEDING, Het legerbestuur heeft bepaald, dat alle manschappen zullen kunnen worden voor dien van een tweede stel Meeding (pan talons, veldjassen en kepi's), („Avp.") KOLENSCHAARSCHTE EN SPOOR WEGEN, Naar ,het „N. v, dl D|."' Ivenieemt, zal de nieuwe beperking in de dienstregeling der spoorwegen van zeer ingrijpenden aard zijn, De Nederlandsqhe spoorwegdirecties hebben -ml van de ter zake bevoegde autoriteiten opdracht gekregen, i-eti rege ling te ontwerpen, 'waardoor net moge lijk zal zijn den dienst der personentreinen met ongeveer 25 pCt, te verminderen. De directies der spoorwegmaatschappijen hebben na een nauwgezette studie van de tegenwoordige dienstregeling i^eze aanmer kelijke beperking in het aantal personentrei nen aangebracht, zoodlat men gereed is de nieuwe regeling jai te voeren. Of dit reeds „Postkantoor, Londen," voegde de jon gen er bijl ,jDat is hem, mijnheer." ,",De -klerk wierp hem achteloos den brief toe en Paul mam1 hem gretig met een vriendelijk „dank u, mijnheer," aan. Spoe dig, maakte hij zidh uit de vodten en vloog den waard-igen bewaker van. de trap met een kreet van vreugde voorbij, terwijl hij de straat opliep. Met den brief stijf aan zijn hart gedrukt ging hij verder, totdat hij eindelijk een stil plaatsje vond, waar bjj- ruisiti-g zou kun nen zitte;i. Hij begon mét het gewichtige document van alle zijden te bekijken, daar na verbrak hij jmet een inwendig genoe gen het zegel en onderzocht den inhoud van de enveloppe. Eerst, een vel vuil, bruinachtig papier (met wonderlijke teekens, die, in scheeve, onregelmatige lijnen iop 'het papier ver spreid, versierd waren met verscn-eid-ene inktvlekken en eindigden. ïiri eene menigte kleine vlekken, dóór een kromme lijm om ringd, waar boven -een ennoei woord ge schreven stond, Langen tijd beschouwde Paul het stuk, bekeek het aan alle zij'deni en bracht het daarna aan zijn neus, alsof het een ruiker was. Daafop vouwde hij het weder dicht en momipelde bij zich zelf: „Kon ik het maar leizen," Hij nam1 de enveloppe weder op en be merkte toen, dat er nog iets. hards in was. Hij haalde hert ;er uit, beschouwde het met aandacht- en uitte een kreet v.an vreugde. Het was een ruw bewerkt portret van de kleine Marie, getooid in de nieuwe kleederen, die de schouwburg-directeur haar beloofd ih,adl. paar stond zij, de klein® zal geschieden met 1 Januari of later, valt nog niet met zekerheid mee te deelen. Getracht is het aantal treinen, dat bij d'e nieuwe regeling zal Joopen, zooveel moge lijk over dien geheel-en dag te verdeelen. Er is zorg gedragen, .dat het economisch leven Pen minimum overlast van de be perking ondervindt. De treinen b.v. waar mee iroenschien uit den omtrek naar de groote steden opjen-neer rijden voor hun dagelijks die werkzaamheden, de treinen, die rijden op de schooltijden, -zullen zooveel mogelijk behouden blijven. MELK. Eta boterfabri-eken in Gelderland zullen in dtai loop dezer week beginnen niiet het leveren van melk voor de groote steden. UITVOER VAN BOERENKOOL. Hiet bestuur der vereeniging ,De -I.oos- dluinsche Groenfenveilmg" heeft zich ge wend tot de onlangs gestichte Provinciale Commissie van Veilingsvereemigingenin Zuid-Holland met het verzoek om mede werking, ten einde van de Regeering te verkrijgen, dat deze toestemming verleent om die boerenkool, zij het ook maar ge deeltelijk, te mogen uitvoeren; of dat zij hiet mogelijk maakt dit artikel te drogen. LANDSTORM. De Minister van Oorjog brengt in de „Staatscourant" ter algemeene kennis, dat nog niet kan bepaald worden wanneer de in 1887 en 1886 geboren personen, die tot den landstorm behooren of daartoe op of na 30 December 1916 komen te behooren, in werkelijken dienst zullen worden ge steld. Behoudens onvoorziene omstandig heden zal hun opkomst niet in de eerst komende maanden moeten plaats hebben. Van den tijd van iudieuststelling zal nadere bekendmaking volgen. De keuring voor bedoelde landstormplichtigen zal vermoede lijk worden gehouden in Januari en Februari 1917. VEEVOEDER). Bij Kon. besluit is benoemd tot lid van de Toewijzingscommissie voor Veevoeder, de heer Jacob Kaan Jzn., landbouwer te 'Wieringerwaard. VAN HRT BINNENHOF. Verg aderi ng van Wi-oiensda-g 6 December» Ofschoon de Kamer haar Klomp niet onder den schoorsteen 'had gezet, had Sin terklaas toch gezorgd, dat haar een verras sing niet onthouden werd Blij' den aanvang der vergadering werd medadeeling gedaan van een schrijven van Minister Cort van dier Linden, m-et de medledieeling, dat Minister Van Gijn op het hem in s la-ndls belang gedaan verzoek der Koningin is teruggekomen op zijn ontslagaanvrage als Minister van Finandëni, Over de .voortgezette behandeling der Additioneel e artikelen van die Grondwets voorstellen mogen we kort zij». Het amendement-D' r i o n pp de artikelen betreffende de evenredige vertegenwoordi ging, bedoelende den kiezers meer en dien partijbesturen minder invloed te geven op die beslissing der vraag, in welke volg orde der candidlaten eener lijst gekozen moe ten worden verklaard, dat Vrijdag reeds vrij veel tjjdl in beslag nam, hield ook nu nog vrij' lang op. Minister C o- r t van der Linden ontraadde de aanneming op velerlei praktische gronden. W.at tot gevolg had', dat het wijzigingsvoorstel, on danks de nadere verdediging van dien heer Van Ids in ga (C.H.), 'door voorsteller Marie, in een rood kleedje, miet een blau wen mantel over een stoel hangende, die bij haar stond, pen welbekenden hoed met geel lint o'pgemaakt, dien hij had hooien beschrijven, hieldl zij jin de hand. Het was zulk een mooi portret, die kleine Marie met hare glimmende laarsjes, en eene strook van kant, die van oinder haar rood- kleedje te voorschijn kwam, dat Paul te gelijk huilde en Jadhte, terwijl hij *>r naar keek. Zij zag hem' zoo- vriendelijk aan, dat hij het wel zoude hebben willen kus sen als hij piet gevreesd' had1, dat de prach tige, heldere kleuren pr van zouden be derven. Zoo vloog de tijd voorbij, tot -dlat de groote klok van den St, Raul hem toeriep, hoe laat het was. Hij deed! den briief en het portret wedier in dta enveloppe en stak ze iin den-zelfden zak, waarin hij da beurs van Bevierley Biogg bewaarde, wierp diaarna den bezem op den schouder .en marcheerde welgemoed naar zijn straatvegerspost. Het was een sombere dkg, het weder was vochtig en dia luidht zeer betrokken;- zoodlat het ieder pogenblifc 'kom beginnen te regenen. Paul ontving daarom ook niet bijzonder veel, maar niettegenstaande dat, speelde er al dien tijd een glimlach op het gelaat van den armen jonge», want nu en dan voelde hij naar den brief, welken hij dien morgen ontvangen had1, en hij stelde zich gouden bergen voor met de toekomst, als hij eens bij den schouw burg-directeur zoude zijn. Het was duister, toen Bleverley Bogg des avond's van zijn kantoor naar huis terugkeerde. Nauwelijks was hij laan den hoek van de straat gekomen, welke hij gewoon was door te gaan, (oen hij onver- werd1 ingetrokken. Een amendement-B ongaerts IR. K.), otmi stemmen, welke op twee of meer lijsten gekozen candidaten over hebben, toe te kennen aan andere candidaten, werd na bestrijding door den heer R i n k en den Minister, die erop wezen, dat bedoelde stemmen vooraf reeds hebben gediend om het totaalcijfer der partijl en dezer aantal zetels vast te stellen, en het amendiement dus alleen -invloed zou hebben op de volg orde der aanwijzing van gekozenen, verwor pen met 38 tegen 20' stemmen. Terwijl een amendement der Commissie van Rappor teurs ter technische verbetering van die regeling ten aanzien der meermalen ge kozenen door de Regeering werd overgeno men. - Een der nogal talrijk geworden nieuwe Katholieke leden, de heer Van Groenen- dael, debuteerde m>et een w-el verdienste lijke red'e ter verdediging van een amen dement, c*m de aantallen der dloor die ver schillende provinciën, te kiezen Eerste Ka merleden te bepalen: Noordtorahant 5 (in plaats van 6), Gelderland 5 (in plaats van 6), Zuidholland 12 (in plaats van 10), Noord- holland 9, Zeeland 2, Utrecht 3 (in plaats van 2), Friesland 3 (in plaats van 4), Ov-cr- ijsel 3, Groningen 3, Drente 2, Limburg 3, met de bedoeling evenredigheid te brengen tusschen het getal der doior iedere pro vincie te kiezen Eerste-Kamerl-ed'en en dat harer inwoners; en teneinde voorts te be palen, dat na iedere tienjaarlijksche volks telling de verhoud-ingsgetalllen opnieuw door da Kamer zouden worden vastgesteld naar evenredigheid der bevolking van de onder scheidene provincies. Minister Cort v a in di e r Linden ont raadde evenwel ten ernstigste de aanneming van dit amendement, waartegen hij ©enige practische bezwaren ontwikkelde. Waarom de voorsteller alleen het trouwens volkomen rationeele eerste gedeelte' van zijn wijzi gingsvoorstel (nieuwe verdeeling)- handhaaf de. Toen de Commissie van Rapporteurs ook dit echter kwam- ontraden, verorberde die heer ,Van G r oen en-da-el ook het hoofd .van zijn voorstel maar. In den loop der vergadering vroeg de heer Du ijs (S.D.A.P.) verlof tot het hou den eener interpellatie over die houding onzer Regeering ten aanzien van het tegen hun zin wegvoeren van B-eigen uit hun land. Op dat verzoek zou de Kamer den volgen den dag een beslissing .neemen. R, K- KIESVEREENIGIINGEN. Te Groningen' is een Provinciale Bond van ;R|. K. "Kiesvereenigingen opgericht. 'RRlQV,. STATEN; VAN NOORD- HOLLAND. Woensdagmorgen half twaalf werd de najaarsvergadering der Noond-Hollaindsche ProVi. Staten geopend. Het ni-euwgekozen lid voor Hoorn, de heer Rl. Visser Lzn., van Berkhout, 'werd als Statenlid toegelaten en beëedigd; De voorstellen werden commis soriaal gemaakt en tevens deelde die voor zitter mede, dat'in de vergadering van 19 December aan de orde zal worden gesteld de benoeming van 6 leden voor de oom missie van toezicht op het Provinciaal Elec- triciteitsbed'rijf. Daarna werd de zitting ver daagd tot 19 December, des- voormiddags half elf. .UITSTEL OPKOMST DER MILITIE,. (Officieel) Voor de opkomst va» miiitieplichtingen, die ter inlijving zouden moeten opkomen in het tijdvak 16—20: D-ec. 1 wachts Paul ,aan dte overzijde van de straat zag staan. 'Een duistere blik van voldoening, vloog over zijn gelaat, toen hij den jongen daar tegen den muur zag leunen, ein bij ver haastte zijn schreden, uit vrees, dat hij hem -uit het oog zoude verliezen. Maar tegen alle verwachting bleef P|aul met een bedaard; onbezorgd voorkomen staan en raakte zelfs -eventjes zijlne pet aan, toen Bleverley bij hem- kwam en hem bij de kraag pakte. „Aha!" zeide de procureur, die niet in staat wias «en uitroep van vreugde te on derdrukken, „zoo vind -jk u dan eindelijk 'weder! Reeds meer dan twee weke» heb ik te vergeefs paar u rondgekeken op UtW ouden post en' in Shuter's plein. Ik dacht, dat ,gij weer voor een onbepaalde» tijd «en uitstapje waart gaan doen." „Uk woon daar nu niet meer," zeide Ra-Hl en hij wees met zijn bezem in de richting van de plaats-, waar hij vroeger gewoo-na- had. „En ik veeg daar nu ook niet meer." „Hetwelk zooveel wil zeggen, als dlat gij van residentie en. vankantoor veran derd zijt," grinnikte Bleverley Bogg, en hij gjreep den jongen bij «ene van zijhie mooie zwarte krullen en schudde metn zeer onzacht. „En waarom hebt gij dat gedaan, als ik u vragen- mag?" „Omdat dat plein -eene slechte plaats is," zeide -Paul, en hij' bulkte zijn hoofd en voelde veel pijn, toen hij zijne -haren uit d'e vingers van den procureur losrukte. „En hoor eens, dien avond toen gif en rechter Viri-oent mij d'a-ar gezi-en hebt, zag ik, dat gij uwe -beurs li-et vallen, en ik raapte hem op, In het -eerst dacht ik, dat ik ze zoude behouden, d|odh toen bedacht ik mij; weder «,k., is wegens nieuw opgekomen bijzondere omstandigheden nad-er aangewezen tijdvak 3—6 Januari 1917, Dit uitstel Heeft be trekking op dienstplichtige» van de miili- tielichtingen 1917, die zijn toegewezen aan het -eerste bataljon, van -een der regimen ten Infanterie aan wielrijders, In v-erband hiermede zullen de dienstplichtige», van een vorigs lichting, die als gevojg van verkre gen uitstel van eerste oefening, tegelijk m-et b-edoeld-e plo-eg mo-eten opkomen, zich op 3 Ja-n. 1917 onder de wapenen moeten begeven. PROPORTIONEEL KIESRECHT VOOR DE EERSTE KAMER. Men schrijft aan het „Centr,": Bij de memorie van toelichting op de Additioneele artikelen der Grondwet wordt gezegd, -dat het bezwaar heeft, na reeds terstond het evenredïgihieM'sstels-el in te voeren voo-r de verkiezing van de Eerste Kamer, gelijk eene logische consequentie toch eigenlijk zoude eisdhen; n,u men dit systeem bij de verfriezinge-n voor de Twee de Kamer, de Provinciale Staten- en Ge meenteraden gaat invoeren. Een qua-estie van uitstel dtos-? Neen, erger! Het -even-redigheidsstels-el 'kan zelfs ui-et bij de Eerste Kamer-ver kiezing worden- toegepast. Immers, art 91 der Grondwet is -onge wijzigd gebleven; art, 91, diat bepaald-, dat «en derde deel der Eerste Kamer-l«d'en om de 3 jaren aftreedt. Die meeste provincies hebben dus in- de toekomst zoo-wel als nu om de 3 jaar slechts één lid te kiezen. Hoe willen ze dit do-en- naar een even- redigh-eidlsstels-el Alleen jn- Zuiiid- en Noord- Holland, waar 4 en- 3 l-eden- tegelijk aftre den, 'kan er van evenredigheid sprake zijii. In de andere provincies slechts wanneer die geheele Kamer tegelijk aftreedt. FAILLISSEMENTEN IN NEDERLAND. Volgens mededieeling van- het Handels informatiebureau van Van der Graaf Co.'s Biureaux voor den Handel zijn over de afgeloo-pen week, eindigende 2 Dcc., in Nederlandnitgesprókeii 20 faillissemen ten tegen 33 faillissementen in dezelfde week van het vorige jaar. Van 1 Januari tot en m-et boveiigenoem- den datum 985 faillissementen tegenover 1313 over hetzelfde tijdperk van het vorige jaar. BUITENLAND. OORLSèSöVERZICHT. BOEKAREST GENOMEN. Dei positie der Roem-eniërs en van hun hoo-fdrtad B'o-ekarest wordt steedis benarder, hoofdstad Boekarest werd steeds benarder, schreven w jj al meermalen. De opmarsch- der Centralen werd' krach tig voortgezet. Dit bleek ni-et alleen uit de Duitsch-e en Oo-stenrijksiöh-e )egerberich- ten, -maar o-ok uit het Russische leg-er- bericht, dat -m-eldt: In Wajtooliije houden gevechten aan op de wegen van Targovista naar Ploesci, -en van Tito-e naar Boeka rest, en ten W, -en ten Z. van- de hoofdstad-. Onder den druk van de overmachtige vij- anderlijke troepen, die zonder ophouden de Roemen-iërs aanvallen, trekken deze terug naar het zuiden. De pogingen van d'e Ro-em-eniërs., om h-et offensief dier opru-kken-de tro-ep-en op de wegen- naar Ploesci en Bo-eka-rest te stui- ten-. hadden geen succes, meldt ons het Russische bericht. 't Was dus wèl spoedig te verwachten: het hedenmorgen ontvangen- bericht van de en ik besloot ze miet te behouden, maar ze u terug te geven de eerste maal de beste, dat ik u wed-er zotudte zien." 'De zweem van genoegen was va» bet gelaat van den- procureur verdwenen en hij -wiierp -een onheilspelle-nda» bik op den goeden, gelukkigen jonge». „Dus besloot ik om -er in bet plein ni-ets van ta zeggen, -maar Willem die lamme be merkte h-et dienzelfd-ein avond nog en hij wilde, dlat ik het geld voor mijl zoude be houden -en dat wij het m-et ons tweeën zouden deelen," „En 'natuurlijk deedt gij het ni-et? Odh, ne-en, gij hebt -er geen duit van aange raakt?" hierna-m- Bleverley spottend, als-of hij vurig gew-enscht had, d'at Paul den inhoud van de beurs opgemaakt ha-dde. „Natuurlijk die-ed ik het niet," zeide hij -met mo-ed. „Maar dienzelfden, avo-n-dl, to-ein ik in slaap was gevallen „Toen gij in slaap gevallen waart," her nam- de procueur, „Welnu, wat toen?" „Wel to-en beproefde Willem- toet mij te ontstelen. Ik ontwaakte «n zag! hem langs -den grond kruipen om bij mij te komen, maar ik sprong op en liep weg. En sedert dien avond ben ik ni-et wed-er in- de nabij heid van Shuter's plein of van mijn vroe- geren post gewto-est, want ik ben bang om -er weder -hie-en te gaan. Dat is de red-en, -dat gij mij nog 'niet weder ontmoet hebt, -maar ik heb dikwijls naar u rondgezien oni u de -beurs terugl te geven, en daar is ze nu -en alles is van hinden nog- èn de 'beste orde," (Wordt vervoigd..)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1916 | | pagina 1