CONCERT I t AGENDA. Vereenigde R. K.Kerk- Koorzangers. MARIA CONSTANT JACOB BAKKER, f* Geertruida, RK PlROPL-CLÜBi „ST. LAURiENTIUS". Zondag 21 Januari 1917 vergadering in lokaal Hazes. Aller opkomst drigendl verzocht. Het Bestuur, SOCIALE CURSUS L. T. B. Dinsdag 23 Januari, 's avondis half 8, 4e les, te geven door dien W»Eerw. Heer Wl H. Kooij, op die bovenzaal van het „Wapen van Heemskerk", Breedstraat Aller opkomst wordt dringend verzocht. DE OOSTENRIJKSCHE GEZANT, Naar thans miet zekerheid) kan warden grameld, is dr. L. graaf Széchényi die Sarvar et Frelië Vidtek benoemd tot gezant van Oostenrijk-Hongarije te 's-Gravenhage, ter vervanging van baron von Giskra. De nieuwbenoemde diplomaat was vroe ger a m. gezant van Oostenrijk-Hongarije te Cairo en heeft laatstelijk die monarchie korten tijdl diplomatiek vertegenwoordigd te Sofia» i SUCCESSIEWET. De Eerste Kamer heeft aangenomen miet 28 tegen 9 stemmen het wetsontwerp tot wijziging dier Successiewet. DE DIRECTEUR VAN, HET RIJ KSDISTRIBUTIEBU REAU. Qlelijk gemeld, heeft de heer La Gro zijn ontslag gekregen uit bovenbedoelde func tie; thans heeft ook zijn opvolger voor de functie bedankt Het volgende wordt medegedeeld om trent dieredenen, die Geha heer Gl J, A. Mirrer ertoe hebben geleid zijn ontslag te nemen als directeur van bet Rijksdistri- butiiebureau te 's-Gravenhage. Oorspronkelijk was het de bedoeling, dat die heer Mirrer zou komen te staan naast den heer La Gro. Er is geenerlei verband tusschen de ontslagneming van' den heer La Gro en de benoeming van den heer Mir ier. Toen laatstgenoemde benoemd werd; was er nog geen sprake van het heengaan van den heer La Gm De beer Mirrer zag, na het ontslag van den heer La Gro, geen mogelijkheid om zijn taak te vervullen. In het schrijven, waarin jhlj zijn ontslag neemt, wijst hij erop, dial er aan het diistribuitiebureau geen systeem was, en dlat alles er berustte op de routine en' Éét geheugen van den heer La Gro; die zonder afdeclingschef de zaken persoonlijk behandelde. De heer Mirrer zag geen mo gelijkheid onder deze omstandigheden zijn taak naar behooren te vervullen. Reeds thans, zoo schreef hij den Minister, had hij ondervonden, dat zijn gezondheid er ernstige schade door zou lijden. Van een conflict met die commissie van bijstand; waarop is gezinspeeld, is geen sprake; DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN De Minister van Landbouw maakt bekend', dat met ingang van gisteren de directie van het Rijks Centraal Administratiekantoor voor de distributie van levensmiddelen wordt wordt waargenomen door de heerem Bi. Co- hen Ju en J. van Sieremfoerg de Boer, onder medewerking van' den heer O. Rieits- ma, lidi van de commissie van bijstand! voor de uitvoering der Distributie wet 1916. („Sk-Ct") MINISTER BOSBOOM. Het Haagscbe Correspondentiebureau meldt; „Een bericht uit Den Haag aan „De (Christelijke) Amsterdammer" luidde, dat in miltiaire kringen het" aftreden van mi nister Bosboom werd verwacht en dat zelfs de opvolger al bekend was, nl» generial- majoor Pop. Voor zoover noodig kunnen wij uit de best ebron mededeeten, dat van een en ander geen sprake is." VERKEER IN WESTFRIESLAND De directie der H» IJ. S» Mi. heeft goed gunstig beschikt op bet verzoek der Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer te Enkhuizen, om die locaaltreinen op de'fijn HoornVenhuizen—Bovenkarspel te laten doorloopen naar Enkhuizen. Hierdoor vervalt het overstappen' en wadden op aansluitingen te Bdverkarspel en is weer een stap ged'aaira iin de goede richting om1 het verkeer in dieze zoo slecht van communicatie-middelen voorzienestreek te bevorderen. SCHIPPER5STAKINGL Door den Algemeene Schippersbomd is eergisteren voor bet geheele landl de sta king geproclameerd De expediteurs wilden geen conferentie toestaan, alvorens 17 sche pen, dia in bet M-erwede-kanaal liggen, op weg naar Amsterdam om regeeringsgraan te laden, hun plaats van bestemming heb ben bereikt. De schippers daarentegen wil den eerst van gemeentewege de beurtlijst geregeld zien. Daar die patroons weigerden hiet het bestuuT van den Schippersbomd te onderhandelen, werd nu voor het geheele land de staking geproclameerd EEN BEROEP OP DE KONINGING. Het bestuur van den Algemeeneh Schip persbomd heeft het volgende telegram ge zonden aam H. M. de Koningin: „Wij smeeken Uwe Majesteit onmiddellijk tusschfcn beiden te komen voor er bloedi ver goten wordlt. De minister van landbouw ordonneert regeeringsgraan op beurt te be vrachten. Korthals Altes laat hiervoor kan toorschepen uit Rotterdam1 komen. De schip pers wallen dit niet en beletten zulks. Sedert 11 Januari doen wij moeite de quaestie op te lossen, doch hebben bfj die autoriteiten niets dan tegenwerking." ALGEMEENE SCHIPPERSS,TAKING. Naar de secretaris van het hoofdbestuur van den Algemeenen Schippersbomd mede deelt, is de toestand in de schipperij thans van dien aard, dat het hoofdbestuur zich genoodzaakt heeft gezien, in alle afdee'inigen van den Bond het bedrijf stop te zetten, in verband hiermed is te Groningen een druk bezochte vergadering gehouden van de Graningsche afdeeling. De vergadering, geleid door den bandssecretaris, den heer R. Kramer, besloot met groote meerderheid van stemmen te Groningen het bedrijf stop tc zetten. Ook dë andera afdeehngen van den, Blond zijrt daartoe door het hoofdbe stuur telegrafisch aangezocht. De schip- persstaking ds gisteren ochtend reeds, g e proclameerd. DE „PRINS HENDRIK" OPGE BRACHT- Do mailboot „Prins Hendrik" gisteren morgen met 16 passagiers uit Vlissimgen vertrokken, is door de Duitschers naar Zee- brugge opgebracht. VAN HET BINNENHOF. Vergadering van Vrijdag 19 Januari. Da vergadering duurde slechts kort en had alleen ten doel den overleden* Voor zitter te herdenken. Door de zeer vela aanwezige ledien en allo Ministers, op Z.Exc. Van Gijn to, deze moest in dë Eerste Kamer zijn staande aangehoord; herinnerde de heer Schaper aan de diep tragische omstan digheden, waaronder dit overlijden heeft plaats gehad Toen de heer Borgesius acht dagen geledën 70 jaar werdl, was zijn toe stand reeds hopeloos, en ta deze acht dagen ging zijn trouwe echtgenoote hem voor. Na het overlijden van Vain Deventer en zoo vela anderen, is dit sterfgeval wel het zwaar ste verlies, dat de Kamer treffen kon. - Borgesius was haar president en men kom zich de Kamer niet voorstellen zander hem. Sinds 1877 was hij lid en vóór dien tijd woonde bij- op de perstribune de vergade ringen bij. Zijn nagedachtenis zal nog lang worden geëerd als die van een stoerew werker, van een man van groote beteekemis, van een hoog karakter. Namens da Regeering sprak Minister Cort van der Linden. Borgesius, zeide Z-Exc., behoorde tot de mannen van buitengewone beteekenis, die bun stempel drukken op de parlementaire geschiedenis. Hij was een man met een scherpen blik en met groote evenredingskracht, onver moeid in de behandeling der belangen die hem dierbaar waren. Daarbij een beminnen lijk miensch, eerlijk en oprecht, soms hard bij de, ontmoeting van een tegenstander, maar achter diens rug zacht De vergadering werd daarna gesloten. BUITENLAND. OORLOOSOVERZICHT. Op het Roemeenscbe front schijnt een ommekeer in de positie's dër oorlogvoe renden gekomen te zijn- Dat de Russisch-Roemeenscbe troepen in Walachije en in de Karpathen krachtiger optreden, dan in de laatste maanden, blijkt nu wel uit alle berichten van het Roe- meensiche oorlogstooneeL De Russen en Roemeaiërs spreken van kleine overwinningen aam den Oituz, bij Monastirka en Pralea, waarin gevangenen werden gemaakt; het Duitsche beridht zegt slechts, dat bij Oituz vijandelijke aanvallen, die zeer hevig waren, werden afgeslagen. Dë opmarsch der Duitschers en hunne bond- genooten is echter tot staan, gekomen. Vadeni, dat in handen der Roemeniërs viel, is nog, niet heroverd. De Sereth-llnie, d.w.z. de aangelegde versterkingen achter de ei- vier, wordt door de Rus s isch-Ro emeen s che troepen krachtig verdedigd. In de Kar pathen wordt aaft beide zijden miet groote volharding gestreden. Ook ten noorden van de Moldavische grëns deden de Russen op verschillende plaatsen aanvallen, om dë Duitsche en Oos- tenrijksche troepen vast te houden, te be letten, dat deze versterkingen maar Roeme nië zenden. Op andere deelen van het front is de gevechtsactie levendig, maar dë resultaten zijn gering. Dat de Russische strijdmacht met nieuwe inspanning den „vredesarbeid" beginnen wil, i® inmiddels wel duidelijk geworden. VAN DEN VREDF. De zitting van den Pruisischen Landdag is eergisteren geopend, en de heeren afge vaardigden hebben gelegenheid gehad hun ne meening te zeggen over de Duitsche vredesvoorstellen en de afwijzing daarvan. Zij deden dit op den toon en de wijze, die wij van den, het volk niet vertegenwoor digende!), wijl 'dóór het slechtst-denkbare kiesrecht gekozen, Landdag gewoon zijn. Ware het een volksvertegenwoordiging, dan zouden er allicht woorden zijn gevallen, waaruit gevoel sprak met het lot van de op alle fronten strijdende Duitsche troepen, van hunne vrouwen en kinderen, van de weduwen en weezen der gevallenen. Thans was het slechts de verwachting, die uitge sproken werd, dat de Duitsche troepen, on der den bekwamen opperbevelhebber, het zoover zullen brengen, dat de vrede beant woordt aan den militairen tóestand, en dat bij het sluiten daarvan rekening zal wor den gehouden met de" pos:tie van Duitsch- land als wereldmogendheid. In „Vrij België" schrijft Van Cauwelaert over de verschillende nota's 'en verklaart volstrekt niet van oordeel te zijn, dat de gedachtenwisseling volkomen vruchteloos is geweest. „Wij blijven overtuigd, schrijft hij, dat deze korte schermutseling rondom de vre- desgedachte ons nader bij de vredeswerke lij kheid heeft gebracht. Eerst later zal men kunnen bepalen, in welke mate; maar de vraag of en hoe de vrede worden zal, is nu eenmaal officieel tusschen de volkeren gesteld en een voorloopige afwijzing doet ze niet meer verdwijnen uit hun overwe gingen. De vrede is niet. langer meer uit sluitend een afgelegen einddoel bij de krijgs besprekingen, vrede is geworden een onmiddellijk bestanddeel van de oorlogs overwegingen zelf. En iets verder zegt hij, sprekende over het karakter van het Ententeantwoord i Men moet intusschen de door de Entente i uitgesproken bedoelingen niet in hun uiter- 1 ste Vormen denken, men moet ze evenmin beschouwen als strenge voorwaarden. Zij stellen den hoogsten prijs voor vrede, zij geven niet het laatste woord. De eischen betreffende België, Servië, Montenegro en de bezette gebieden van Frankrijk, Rus land en Roemenië zullen wel onvoorwaar delijk moeten worden vervuld. Ook de grenswijzigingen, welke de toevoeging moe ten verwezenlijken van Italianen, Roeme niërs en zekere Slavische bevolkingen aau hunnen moederstam en de terugkeer van Elzas-Lotharingen aan Frankrijk, zijn hoofd- eischen, over welke- niet veel toegeving te verwachten is. Over de andere punten is meer speelruimte gelaten en over de kolo niale vraagstukken is nog geen woord ge rept. Het eigenlijke smartenkind van Europa dreigt de Balkan te blijven. Wanneer ech ter de Turk verdwijnt zal de Christenheid daarover niet rouwen. De Entente heeft de kaart van Europa geschetst zooals ze h. i. zou behooren te zijn voor een blij venden Vrede. Zij heeft niet gezegd, hoe zij ze onvoorwaardelijk wil. Vrede immers, kan geen onzijdig werk zijn, zoolang een van beide partijen zich niet op genade of ongenade op de knieën wil werpen. Wil Duitschland het op deze laatste krachtproef laten aankomen, de En tente staan klaar voor de worsteling. Wil het integendeel zijnen blinden hoogmoed afleggen, de oorlogskaart verlaten en, alleen rekening houdende met de werkelijke machtsverhouding, zijn tegenbod doen in duidelijke termen, dan kan worden over wogen of de afstand tusschen beide groepen niet kan overbrugd worden". Dat noemen wij kalme, waardige beschou wing voor iemand, die toch „partij-man" Ook China heeft 'geantwoord! op Wil son's nota. De regeering te Peking wijst erop, dat China van owds een vredelievend volk is en dat het onlangs opnieuw van zijn gevoelens ten deze heeft doen blijken door verdragen te sluiten ter oplossing van internationale geschillen. Dë oorlog heeft China's belangen zeer geschaadt, méér nog dan van één der andere neutrale landen. China maakt een tijdperk van reorgami- natie door, welke dë economische en indu strieel e medewerking noodig maakt van andere landen, die tengevolge van' den oorlog bij vele achterwege moet blijven» China's belangen brengen meidie, dat het volkomen sympathiseert met Wilson's nota om zoo spoedig mogelijk den oorlog te doen eindigen; het zal in de toekomst gaarne medewerken om de eerbiediging te ver zekeren van dë gelijkheidsbeginselen tus schen die naties, welke ook hun macht moge zijn, om ben te bewaren voor het gevaar en onrecht en geweldpleging. TER LIEFDE GODS. (voor den noodlijdenden Priester-religieus) ontvingen wij Tot intentie van dien H» Astandus f 1.— A LK.MAAR ST. CATHARINA-VEREENIG'ING. ■Morgen zal het 121/2 jaar geleden zijn, dat op initiatief van dien ZeerBerw. Pastoor J» A. F» Heijs, bovengenoemde .vereeni- ging werdl opgericht. Aan het doel,, de verzorging en verple ging van zieken, is gedurende dien tijd wél voldaan. Geen wonder, dat dit jubilé dan ook in die Kerk feestelijk gevierd; wordt en zal tot deze intentie, morgen te half elf, de H. Mis in die St. Dominicus- kerk worden opgedragen, waaronder een Pater Franciscaan een liefdaidigheidspredi- catie zal houden. Moge ook het financieele gedeelte buiten gewoon slagen, als bewijs, dat het lofwaar dige werk der vereeniging die waardeering van Katholiek Alkmaar heeft. SANATORIUM-WEEK. SANATORIUM-FONDS voor tuberculose onderofficieren en militairen van lageren rang en hunne vrouwen en kinderen» Evenals tep vorigen jare roept die Com missie van bovenbedoeld fonidls de hulp in van Alkmaar's burgerij om haar te steu nen bij haar zoo bij uitstek menschlie- vend streven- Meer nog dan vroeger blijkt hulp noodig te zijn, omdat dtoor den langdurige!* mobili satie en de daaraan verbonden ontberin gen, iniet alleen het getal patiënten) aanmerkelijk is gestegen, maar omdiat bo vendien gebleken is de hooge noodzake lijkheid van het steunen vam door de mobi lisatie ontstame lijders aan zenuwziekten en overspanning. Het voortdurend) aan de gren zen zijn, de overmatige inspanning van de ontberingen door slechte huisvesting als anderszins heeft daarop een zeer nadeeligen invloed uitgeoefend'. De Commissie is daarom verplicht zich meer dan gewoon in te spannen, teneinde de noodige gelden bijeen te brengen en zal daartoe van 1118 Februari een sanato rium-week organ is eeren. Dat bovenbedoeld streven ook de waar deering van burgerlijke- en militaire auto riteiten wegdraagt, moge blijken uit "onder staande opgaye: Beschermheer: de EdelAchtbare Heer O» Ripping, Bur gemeester, Oud-Officier Q. I. L. Eere-Voorzit ters de WlelEdëlGestr. Heer J. Pi Dumont, Kapitein, Oarnizoems-Commandiant de WelEdelGestr. Heer Wj, Kaas, Kapitein. IWaarn» Directeur CadettenschooL Beschermvrouwe: Mevrouw K- C. Ripping— Blunnik. Bere-Comité: Mevrouw N» Moens—Jager. Mevrouw V» van Houwenmge—Schultz van Haegen» Mevrouw M» Hanegraaff—Wichers. Mevrouw H» J. M. Oushoorn—Ibimk Melen- brink. Officier van Geiz. Ie kl. Ai. W, van Kleeff, Chef Mil» Gen. dienst. D11. GL Straver, Arts, Bestuurslid! NedL Ver. T»b,c. (Dr» Al Pl D. J, NoondUijn; Arts. Dr. A. M. Conijn, Arts» Dr. J, M» van Dam; Arts» Dr. B, Ck G. Schroder, Art», WelEdelGestr. Heer O. Al Hl L. Wjïïst, le Luitenant Depot V» I. B|. Het voornemen bestaat om in genoemde week een Fancy-fair te houdien in „dë Unie" en op 20 Februari eene Liefdadig heids-uitvoering te geven in „de "Harmo nie". Voorts zal door een verloting, vér koop van bloempjes etc. getracht -worden het batig saldo zoo hoog mogelijk op te voeren. Wij vertrouwen, dlat, wanneer bin nenkort voor bedoeld fonds lijsten zullen Worden aangeboden, daarop- door een ieder zal worden geteekend; temeer daar de uit voering ten vorigen jare gegeven, bij velen een aangename herinnering zal hebben na gelaten. Ook-schenkingen, hoe gering ook, wor den dankbaar aanvaard; terwijl gelegenheid wordt gegeven boyendiienj if* te teebenen voor eene jaarlijksche donatie MAATREGELEN TOT KQLENBESPA- RING DOOR VERMINDERING VAN HET GEBRUIK VAN GAS EN, ELEC- TRICITEIT» De Commissie voor het ontwerpen van Verordeningen, tegen welker overtreding straf is bedreigd; stelt in verband met meerdere ingekomen adressen; houdende bezwaren tegen de thans geldende verorde ningen tot kolemlbesparing dloor verminde ring van gas- en, electriciteit-gebruik den Raad vóór te nemen de volgende beslui ten: I. Re Raad der gemeente Alkmaar, Overwegende, dat het wenschelijk wordt geacht over te gaan tot herziening der verordening op de tijdelijke verplichte win kelsluiting; t Gezien het ^idvies dër Commissie voor het ontwerpen van verordeningen tegen welker overtreding straf is bedreigd; Be sluit vast te stelten de volgende Verorde ning: Artikel 1 wordt ingetrokken en vervan gen, door een nieuw artikel van den vol genden inhoud) j Artikel 1. Het is verboden een winkel (waaronder in dteza verordening barbierswinkels en kap perssalons zijn inbegrepen) voor het publiek geopend óf daarin publiek aanwezig te heb ben des avonds ina 9 uur -en des morgens Vóóif 6 pur of daarin des avonds later dan 91/2 'en des morgens vroeger dan 51/* uur winkelbedienden aanwezig, te hebben» Tusschen des avonds 8 uur 'en- des mor gens) pur is het verboden in den winkel, met inbegrip van winkelkasten, voor elke 60 \M2. vloeroppervlakte meer dan één gas- of electrisqh licht met een lichtsterkte van hoogstens 7Q normaalkaarsen ontstoken te hebben. Voor barbierswinkels 'en kapperssalons geldt het in het 2e lid vermelde verlich- tingsverbod niet voor den Woensdagavond van 8 tot 9 uur. II, De Raad der gemeente Alkmaar: Overwegende, dat het wenschelijk wordt geacht over te gaan tot herziening van) artikel 130 der Algemeene Politieveroidie-, ning; Gehoord de Commissie voor het ontwer pen van verordeningen, tegen' welker over treding straf is 'bedreigd, Besluit, onder •intrekking van dë verordening, vastgesteld bij raadsbesluit van 7 December 1916, vast te stellen de volgende Verordening: Artikel 1» Artikel 130 wordt ingetrcikken en vervan gen door een nieuw artikel var» den volgen den inhoud1: Artikel 130. Het is den herbergiers of hunnen vervangers, behoudens het bepaalde dn het 2e lid; verbaden hunne herbergen van 11 uur 's avonds tot 6 uur 's mor gens in de maanden October tot en met Maart -en tot zonsopgang in de overige maanden voor het publiek geopend' of toe gankelijk te hebben. De sluitingstermijn vangt des- Zaterdags aan om 's avonds 12 uur. In bijzondere gevallen kan dë Burgemees ter onder de door hem te stellen voor waarden 'en bepalingen van' dit verbod' ont heffing verleenen. BURGERLIJKE STAND. ALKMAAR. GEBOREN: 17 Jan» Johannes, z. v. Johannes Bruin en Dient je Anna Raaves. Johannes Frau- oiscus Antoniius Nicolaas, z. v. Johannes Wieijling ''en Johainma Maria Mooijl 18 Jan» Adriana Cornelia Geratdiina Loiuisie, 4 v. Clemientinus Veldkamp ern An- nalieda Geertruidia Rakhorsk Sijtze, z. v. Sijtze Biouma en Maria van der Molen. ONDERTROUWD: 18 Jan. Johannes Qerardus Kuiper en Catharina Fran cis ca, Maria Kosters» Cor nells Kramer en Anna Margaretha Musea. Andries Velleman en Clara Koekoek.- Bernard Kwant .en- Elizabeth Boon. Teu- nis Broiek en Dirkje van Duurem. Dirk Hagtingius ien Maria Schoonewil. Jo hannes Kramer en Maria Catharina Kareis» OVERLEDEN: 18 Jan» Tecla W,eel, gehuwd met Hen- dricus Hofman, 31 jaar. Piet er Uorrem.au, 49 jaar. 19 Jan» Meindert Gerardus Storm; 8 maanden. Jacob Breed; 28 jaar. Maria van Opbeim; gehuwd met Cornells Constant, 71 jaar. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. WEERBERICHT. Hoogste barometerstand! 782.5 te Skagen. Laagste barometerstand boven 765 te Zuid-Duitschland» Verwachting tot den volgenden dag.: Matige tot krachtige oostelijke tot zuidoos telijke wind; half tot Jfchtbewolkt, droog weer, matige tot strenge vorst. ALKMAAR; 20 Jan. Aangevoerd 2 paar. den f 200f 275, 3 koeien en ossen f 275 —f325, 40 nucht. kalveren f 15—f25, 20 magere schapen f22—f44, 47 magere var. kens f27—f55, 90 biggen, 10 w», f 10—f 19, 7 bokken en geiten f4f 1Z Boter per half ned. pond f 0.85f 1. Eieren per 100 stuks f10f lit SGHAGEN, 18 Jan. Aangevoerd1 2 paar. den f350—f400, 2 stieren f210—f400, 9 geldekoeien (mag.) f 220—f 300, 83 idem (vette) f200—f570, 12 kalfkoeien f290- f420, 32 nucht kalveren f 12f22, vette schapen f34f64, 468 overhoudërs f24—f33.25, 5 bokken en geiten f5—f10, 80 biggen f9—f15, 143 konijhen f 1.50— f4.50, 75 kippen f 1.50—f 2.50, 30 eenden f2—f3.50. ADVERTENTIE N. Firma TH. KRAAKMAN ft ZOON, ALKMAAR. HANDEL IN WIJN ft GEDISTILLEERD. ANNO 1804< TELEFOON 4S7. De generale repetitie op MAANDAG 22 JANUARI, 's avonds precies half acht, toegankelijk tegen betaling van 50 cent. Deze kaarten zijn verkrijgbaar bij J» KRA MER, Waagplein; A. J. J» KUHNE, Bo- terstraat; P). Th. YPMA, Langestraat, Mu ziekhandel; A. KLOOSTER, Hekelstraat en des avonds aan de Zaal. Ondertrouwd: PETRUS STOOP Jz. en MARGARETHA MUL Ed. Huwelijksvoltrekking 8 Febrnari a.s,, 's morgens 9 uur in de Parochiekerk te Langendijk (Noord-Scharwoüde). 't Veld, o t Zuid-Scharwoude, 18 Januarl W- u Geboren:' PETRUS JOHANNES; Zoon van W» BOS Ga en C. M. BOS-BOMMER. - Ouidorp, 19 Jan. '17. DANKBETUIGING. Bjj" dfeze betuigen wij onzen hartelijk en en welgemeenden dank aan onze kinderen, familieleden, buren, vrienden en bekenden, voor de vele blijken van belangstelling, ondervonden op den dag onzer 40-jarige Echtvereeniging. J. DE WEVER en Echtgenoote» flijdewimd; 19 Januari 1917» KERKNIEUWS. „DE THABDR." Men verzoekt ons te vermelden, dat de Retraiten van 12—15, 18—21, 21—24 Febr. en 12—15 Maart voltallig zijn, en dat de Retraiten van 27 Febr.—2 Maart en van 6—9 Maart veranderd zijn in 26 Febr»—1 Maart en vain 5—8 Maart- Heden overleed, na een langdurig en geduldig lijden, voorzien van de HH. Sacramenten der Stervenden, onze geliefde Echtgenoote, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Geb. VAN OPHEIM, in den ouderdom van 72 jaar. Uit aller naam C. CONSTANT, Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Alkmaar, 19 Jan. 1917. Hiermede vervullen wijden treurigen plicht U kennis te geven, dat na een korte ongesteldheid, voorzien van de laatste HH. Sacramenten der Ster venden is overleden, onze innig ge liefde Echtgenoot, Vader, Behuwd- en Grootvader in den ouderdom van ruim 70 jaar. Uit alller naam Wed. JAC. BAKKER- VA» DEE HEIJDIK en Kinderen, Castricum, 19 Jan. 1917. Heden overleed, na een langdurig en smartelijk lijden, voorzien van de HH. Sacramenten, onze geliefde Dochter en Zuster in den ouderdom van bijna 17 jaar. Uit aller naam: J. WOKKE, Echtgenoote en Kinderen. Bergen, 19 Jan. 1917.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2