Dl Wijs li enz. enz. J. BUISMAN buitenland. oorlgssovsrsicht. te OUDE-NIEDORP alkmaar. burgerlijke STAND. weerbericht. telegrammen. handels- en marktberichten. advertentienT handel in wijn gedistilleerd, anno 1804, telefoon «37. i PETRUS PELS A 4 MARIA KABEL Maffim 8i) vsibuw ha! Datharina Agatha Le LOOPKNECH Dienstbode gevi Delfia Klappa, Buk (hard). Buk (zacht) (Plantenrc in pakjes en tab RITSEVOORT Een kleine advei 3 X {«plaatst, wordt 2 X AGENDA. Zondagmiddag half één precies buiten gewone repetitie voor het Zangkoor der Mannen-Congregatie. Gewone lokaal. CENTRAAL BUREAU VAN ADVIES VOOR DEN MIDDENSTAND. Blijkens eenein dit nummér voorkomende advertentie is het Centraal Bureau van Advies voor den Middenstand, gevestigd te Alkmaar, thans in tverking getreden. Het gebied van het Bureau omvat Noord- Holland, gelegen ten N. van den spoorweg Amsterdam-Zaandam-Uitgeest, uitgezonderd de gemeente Zaandam. Kon men vroeger als middenstander een eenvoudige zaak als vanzelf drij ven, in den tegenwoordigen tijd komen er, in kleine zaken zelfs, heel wat meer vragen en moeilijkheden kijken, zoowel van admini stratieven, als van technischen en juridischen aard. Gebrek aan vertrouwen, angst-voor kos ten en dergelijke zijn veelal de redenen, waarom de middenstanders zelf zoo goed en zoo kwaad als 't kan en dikwijls tot hnn eigen nadeel de moeilijkheden oplos sen ot liever er over heen gaan en later de -schade van hun gebrekkige oplossing der zwarigheden ondervinden. De Bureaux van advies beoogen in dit tekort in de middenstandskringen te voor zien; zij willen zijn een vraagbaak voor den Middenstand,- een leidsman op allerlei wegen. Aan het Bureau is verbonden een jurist, een leeraar M. O. boekhouden, tevens administrateur; door verbinding met andere bureaux in het land ingenieurs enz. Het Bureau verstrekt aan alle leden van de bij het bureau aangesloten vereenigin- gen adviezen op administratief, commercieel technisch, juridisch en algemeen sociaal gebied. Het helpt den middenstander bij het inrichten, controleeren en bijhouden van zijn administratie. Waar Bureaux van Advies gevestigd zijn, worden ze tenzeerste gewaardeerd. De kleine winkelier behoeft daarom niet langer met zijn boekerij te sukkelen. Hij kan de daar voor noodige leiding krijgen van het Bureau. Dit is in alle opzichten een vertrouwd kan toor, tot hetwelk de middenstander zich met al zijn vragen uit zijn beroep of be drijf voortspruitende kan wenden. Omtrent alles wat er behandeld wordt, is de stiptste geheimhouding voorgeschreven. Dat de Regeering het nut en de nood zakelijkheid van het Bureau van Advies erkent, blijkt niet alleen hieruit, dat ze daaraan subsidie verleent, maar ook, dat het Bureau pas opgericht verscheidene op drachten van Regeeringawege ontving. Wij twijfelen dan ook niet of dit nieuwe instituut voor den Middenstand zal een algemeene vraagbaak worden. Zij, die zich als persoonlijk lid bij het Bureau aansluiten, genieten dezelfde voor rechten, als de leden der aangesloten ver- eenigingen. Middenstands-vereenigingen, die nog niet aangesloten zijn, gelieven dit spoedig te doen, opdat hare leden van de voordeelen, die het bureau biedt, gebruik kunnen maken. EEN DUITSCHE ONDERZEEËR GESTRAND. Naar wij vernemen is tussdhen Dom burg en W|est-Capelle een Duitsche onder zeeër gestrand, n.l. de B 30. Deze boot is met de 14 opvarenden onder bewaking der marine gesteld/. EEN REOEERINGSVERKLARING. Minister Gort van der Linden verkreeg gisterenmiddag in de Tweedie Kamer het woord, voor toet afleggen van- een verkla ring inzake het aftreden van minister Van Gijn. De minister meende aan de Kamer zulks verschuldigd te zijn, medte in ver band met de vragen van dien heer Troel stra. De aftreding beteekent noch een wij ziging voor de regeering van haar tot heden gevolgde politiek, noch een reactie tegen het votum der Kamer, tengevolge waarvan de tegenwoordige minister was afgetreden. Het is een gevolg van een ver schil van gevoelens nopen® dè uitvoering der Disitributiewet, echter niet betreffende het beding, noch 'bet stelsel dier wet. Daar bij had de afgetreden minister, ho.ewej no ode, zich n eergelegd Minister Van Gijn was .echter van meening, dat hem over de doelmatige besteding dier credieten een overwegenden invloed moest worden toege kend. Deze meening was in strijd me-t het gevoelen van de overige leden van dien ministerraad, hetgeen minister Van Gijn aanleiding gaf, zijn ontslag bij H. M. dé Koningin in te dienen, ZES NED SCHEPEN GETORPEDEERD. „Hed Vaderland" meldt, dlat de „Eem- la/ndl" en „Gaasterland" van die Holland- sche Lloydde „Zaandijk" en de Noor- derdijk" van de Holland-Amerika-lijnde Bandoeng" en de „Jakarta" van, de Rot- terdamsche Lloyd, bij de Scilly-eilanden getorpedeerd zijn. Omtrent de bemanning is niets bekend. Eergisteren is het Ned. s.s. „Ambon" op de thuisreis getorpedeerd of op een mijn geloopen. Gelukkig kon bet schip nog naar Plymouth opgesleept worden, De Engelscbe minister Lloyd George heeft gisteren' in het Lagerhuis een rede voering gehouden, waaruit ten duidelijkste blijkt, dat Engeland zidh toch geenszins veilig en rustig, gevoelt in de Duitsche duikboot en-omsingeling. De luchthartigheid, waarmede men, in de landen der geallieerden de blokkade-aan kondiging der Duitschers opnam), schijnt dus wel ietwat gemaakt geweest te zijn. Lloyd Gerorge's verklaring kwam hierop neer, dat de invoeren van overal thans zullen moeten beperkt worden. De Engelscbe regeering is vol hoop, dat zij middelein zal vinden om de omlërzeéërs j afdoende te bestrijden, „maar zij zou zich aan misdadige dwaasheid schuldig maken, zoo zij hare taktiek baseerde op de gie- noegelijke verwachting, dat zij die hoop zal kunnen verwezenlijken". Een groot deel van de Engelscbe sche pen zijn in den grond geboord en men verwacht, dat er nog veel meer züllen volgen, vóór bet gevaar bezworen zal zijn. Verschillende categorieën bij elkaar voe gend, hoopte de regeering dien jaarlijkschen invoer met 900.000 ton te verminderen. De invoer van een zeer belangrijk aantal fabrikaten zal verboden worden. De bedrijf- beperking 'der bierbrouwerijen zal alleen reeds eene besparing van 600.000 (on per jaar uitmaken,. Zoo dit geheeld programma uitgevoerd wordt, verklaarde Lloyd George, dam zou hij e erlijk kunnen zeggen, dat Engeland in staat is, het ergste dat de vijand kan doen bet ihoofdi te bieden. 't Schijnt dus wel als „erg" ingezien te worden, wat de duikbooten Engeland kunnen aandoen. En ook ons land heeft wederom een gevoeligen slag. gekregen: zes onzer stoomschepen (men zie het bericht elders in ons blad!) gingen tengevolge vato tor pedo schoten jammerlijk verloren bij de Scil- ly-eilaindën. 't Is om te jammeren met het oog op onzen economischen toestand en waar zal het einde "wezen? Wij vertrouwen; dat onze Regeering in -deze tegenover de Daiitsebe een meest krachtige houding zal aannemen, wat zoo hopen wij helpen mo-og. Thans hebben zich dan ook in verband met den onbeperkten duikbooten-oorlog twee feiten voorgedaan, die min of meer ernstige gevolgen kunnen hebben. Volgens een bericht van den Amerikaan- schen consul te Barcelona, zouden zidh aan boord van de „Skoglandl", die Zondag op de Spaanscbe kust getorpedeerd werd, vijf Amerikanen bevonden, hebben,. Omtrent bét lot van. de opvarenden van dit schip werd tot dusver niets gemeld, zoodat het niet zeker is, of idle Amerikanen omgekomen zijn, dan wel of zij nog gered zijn kunnen wor den. De mogelijkheid bestaat dus, dat men hier met het „feit" .te doen zal hebben, waarop de Amerikaansche regeering tot het nemen van verdere maatregelen, zeide te wachten. Tot nog toe zijn de betrekkingen tus- scben de Ver. Staten .en Oostenrijk-Honga- rije nog niet afgebroken, hoewel de regee ring der Monarchie, Onmiddellijk na de af kondiging van den verscherpten duikbooten- oorlog', zich ook op dit punt met de nota van, den bondgenoot eens verklaarde. Dat gevoelt men' in Washington ook. Die „Daily Tele,graph" vernam, dat er een strooming merkbaar is in d[e richting van een definitieve breuk met de Monarchie, omdat de regeering te W)eenen feitelijk in de duikbooten-oorlog geheel aan die zijde van Berlijn staat. Dat de zaak in Washington op die tvijze wordt ingezien en overwogen, blijkt uit het feit, dat de Amerikaansche gezant te Wieenen aan den minister van buitenland- scbe zaken der Monarchie een memorie heeft overhandigd, waarin verschillende vra gen worden, gesteld en waarin tenslotte de wensch wordt uitgesproken nu eens de finitief en duidelijk over het standpunt, d/at die Oostenrijksch-Hongaarsehe monarchie tegenover de duikbooten-oorlog inneemt, ingelicht te worden. Afwachten blijft de boodschap. Die strijd aan de fronten blijft, tenge volge van de weersgesteldheid, van geringe beteekenis en geeft daarom geen aanleiding totbespreking. DE DUITSCHE OORLOGSLEENING AANGENOMEN. De Duitsche Rijksdag heeft de aange vraagde oorlogskredieten, ten bedrage van vijftien milliard mark, gisteren in alle drie lezingen toegestaan. De leden, der sociaal democratische Arbeitsgemeinsciiaft stemden tegen. TER LIEFDE GODS. (voor den noodlijdenden Priester-religieus) ontvingen wij: Vorig bedrag f 107.20 N. N., Castricum, tot zekere intentie f 2.50 Te zamen f 109.70 Men hoort tegenwoordig veel praten over de DURE RIJWIELEN, maar als men bij vraagt naar de prijzen, verbaasd men zich, dat de prijzen nog ZOO LAAG zijn en bij na geen verschil maken met voorheen, én steeds keurige Dames- enïïeerenrijwielen voorradig. GESLAAGD Voor het examen nuttige handwerken slaagde gisteren te Utrecht mej. C. M, Muller van Alkmaar. DOOR HET IJS GEZAKT. Gisteren zakte een knaapje, idat zich op het Kanaal waagde, door het ijs. Met veel moeite werd de knaap dioor dien heer Hermes gered, toen de levensgeesten bijna geweken waren. Gelukkig slaagde men er in de levensgeesten weder op te wekken. STEUNCOMITÉ. De Secretaris van bét Steuncomité maakt per advertentie in dit nummer bekend, dat hij voortaan voor zaken, het Steun comité betreffende, niet meer aan huis zal te spreken zijn. Belanghebbenden dienen hun aanvragen e.d. schriftelijk te doen „Aan hét Steun comité", Baangracht '4, alhier. DE HANZE, Gisterenavond werd door bovengenoemde vereeniging de agenda afgehandeld, welke de vorige week was afgebroken,. De heer G. Wi. de Munk opende de vergadering met den Christelijken- groet en deelde medle, dat aan hem het voorzitter schap voorloapig was opgedragen, daar de Voorzitter niet tijdig aanwezig kon zijn. Door den Penningmeester, den heer ij. G. Eingeln, werd' het financieel verslag uitgebracht, dat aangaf een nadeelig saldlo van f 29.911/2! de begrooting over 1917- 18 weid eveneens uitgebracht, welke sloot met d en tekort van fl 25,41i/2. De Penningmeester stelde voor het pre sentiegeld niet meer uit te keeren en bij het 10-jarig bestaan de feestelijkheden maar uit te stellen, tot het l2i/2-jarig bestaan, iniet het aog op de kas en de begroeting. Hetwelk na eenige bespreking werd goed gevonden. Door den heer Bel werd. verslag uitge bracht van het Biakkersgildé, waaruit bleek, dat de vakafdeeling heel goied en prettig werkte en tevens voordeelig; deze af- deeling telt 37 leden; voor ongeveer f 10.000 was er gezamenlijk geboekt. Spr. spoorde ertoe aan meerdere vak- afdeelingen op te richten, hetwelk een steun voor de „Hanze" zal zijn; dat déze «liet neutraal behoeven te zijin, zegt spr., bewijst het Bakkersgilde, dat, indien het aioodig is, heel prettig met onze anders denkende vakgenooten samenwerkten/. De Voorzitter bracht een, woord van dank aan dén heer Bel voor zijn uitgpbradht verslag. Na eerste stemming werden tot bestuurs leden herkozen de beerem Kejjsper en Endiel, en gekozen de beer p. v. Kessel; laatst genoemde wensohte zijne benoeming met aan te nemen, waarna, na verschillen/dei stemmingen, werden gekexze» de heeren A. J. J. Kulhine -en v. d. Me-er, daar de heeren W'. J. D. Appel en C. H. Schneiders had den bedankt. Die beer Keijsper was in'miidkléls ter ver gadering verschenen en verklaarde wel een bestuursfunctie" te willen aanvaarden; doch niet langer "als. Voorzitter te willen fun- gearen. Van den heer Endel was bericht ont vangen wegens ziekte niet ter vergadering te kunnen zijn, en dat_hij een/ benoeming als Secretaris wel weer wensoht te aanvaar den, 'doch onder voorwaarde, dat bij hem de telefoon zal worden aangelegd. Na eenige bespreking werd besloten dit punt nog aan te houden omi te zien wie er Voorzitter zou worden, want indien deze geen telefoon zou hebben, dan, had de Secretaris er ,ook niet .veel aan. Wég,ens bedanken van den heer D|. Geels, wordien aan de Centrale Bond voorgedra gen dé heeren J. H. Jacobse en Bi'uers, en tot afgevaardigde naar den Centrale Raad werd benoemd idle heer W|. J. D, Appel, Nadat de Voorzitter nog eenige mededee- limgen had' gedaan omtrent de distributie en nog énkele huishoudelijke zaken waren besproken, werd de vergadering gesloten, NED R. K. VOLKSBOND. In „de Volksbanier" vinden wij een arti kel geplaatst, waarmede de Biondlsafdeelin- gen irpet het plan van 'die Afd. Alkmaar van den Ned. R. K. Volksbond worden in kennis gesteld en me de werking gevraagd wordt door bet zenden van afgevaardigden met hunne banieren. Wjij nemen/ 'hét een en ander daaruit over. Een grootse h plan. Zóó mag het inderdaad genoemd wor den, wat het Bestuur van de Afd. Alk maar voornemens is tweeden Pinksterdag van 'dlit jaar te bewerkstelligen. Een plan; dat, 'mocht -het de .medewerk,iug erlangen van alle Bondsafdeelingen, schitterend! zal en moet slagen. Waarin dan het plan bestaat? Reeds ten vorige jare, bij onze jaar- lijksche Bedevaart naar O. L./ Vr. ter Nood, werd de wensch te kennen ge geven een gröofe Bedevaart van alle Bomdisafdeelingen te organiseeren, omvaini God, door bemiddeling van Zijn lieve Moedier, op dit aloude Genade-oord den vrede af te smeeken en erbarming te vra gen over den grooten nood, waarin die wereld thans verkeerd. Daarbij zoudien een of meer bekende redenaars (naar gelang dér deelname) worden uitgenoodligd en «enige muziekkorpsen den stoet vergezel len. Het plain vond onverdeeld instemming, ook vain ïden Geestelijken Adviseur. Teneinde ons zekerheid te verschaffen, dat mislukking' zou worden buitengeslo ten; hebben wij toen reeds, de beschikking over het terrein gevraagd en verkregen. Laten de Bondsleden nu eens miet de daad toon,en vertrouwen te stelled op de rpachtige voorspraak van, Maria! De Alkniaarsche Blondsleden zullen na tuurlijk tot den laatsten man daaraan deel nemen. Tijdsomstandigheden en onverwachte ge beurlijkheden zullen echter grooten invloed kunnen uitoefenen op déze, plannen, ter wijl nadere bijzonderheden tijdig zullen worden bekend gemaakt. AANGEHOUDEN. Door de politie is aangehouden én naar het huis van bewaring overgebracht een Imeisje, A. M., wegens diefstal. UITBETALING VERGOEDINGEN WEGENS. KOSTWINNERSCHAP, De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kennis van belanghebbenden, dat de uitbetalingen der vergoedingen, lbopende over het tijdvak van 16 tot en met 25 Fe bruari, zal .plaats hebben ten, Starilhiuize op Maandag, 28 Februari a.s., voor zoo veel betreft idle Landweer en den Land storm! van 1011 uur en voor zoovee] aaingaat de Militie van 1112 uur. INGEKOMEN PERSONEN. P. Helner, H.A., agent van politie, Wies- terweg 38, Rotterdam L. Sijens, G.K., agent van politie, Groenelaan 4, Leiden-. D Hoefjes, R.K., db., Emmastraat 52, Hei- loo. G. van de Kieft, (4.H., ztj Linden. laan 67, Amersfoort. A. Buijtendijk, G.K., z., Laat 65, Nijmegen. J. Sollie, N.H., z., Achterom 14, Kampen, A. M. J. Hofman, R.K., db., Helderscheweg 1, Zaandam. W. j. Hofman, R.K., kantoor bediende, Uitenb.straat 36, Zaandam. -. J. J. Elzakker, R.K., smid, Oudegracht 161, Enschede. Wied. Slagter, E.L., huis houdster, Ropjeskuil 64, Heiloo. J. Otter, N.H., marconist, Kooltuin 3, Rotterdam, G. Kuijper, R.K.,' z., Overdiestraat 28, Heemskerk. H. dé Groot, N.H., schip per, vaartuig; Den Haag. M. G. Verkade, N.H., scheepmakerskn., Overdiestraat 78, Spaarndain. W, G. Verkade, N.H., scheepmakersknecht, Sandersbuurt 21, Spaarndam. J. J. Kost, N.H., sigaren maker, Laat 65, St. Pancras. A. Muntje- werf v. Rijswijk, N.H., N.Pt Laan 58, Helder. M. Nannes, geen, z„ Linden- laan 51, Wiarmenhujzen. C. van Rijs- dam, G.K., scheepsklinker, Stuartstraat 21a, Spaarndam. A. G. Veltkamp Rakhorst, N.H., z., Scharloo 20a, Rijswijk. B1. Schuit, R.K., cllb., Westdijk 4, Egmond- binnen. J. M. Koole, R.K., z., Laat 131, Utrecht. VERTROKKEN PERSONEN. *G. van Eldert Wlillems, R.K., ürens- straat 4, Oost en W'est Souburg. "G. Piot vain Zuijdam, N.H., z., Tienenwal 9a, Heerewaarden. Bt Wl. Tttgter, R.K., z., Dijk 13, Amsterdam. P; J. Schelvis, R.K., z., Baangracht 16, Beverwijk. *A. M. Kaeseberg, N.H., opperman, Bur gerweeshuis, O.-Amstel. j. Beerepoot, K.K., kweekeling onderw., Kenniemerpark 31, Zwaagdijk. J. C. Baste, ;C.G., z., Paijglop 10, Amsterdam. N: Blom, N.H., db.. Luttik Oudorp 68, H.H.Waard. T. G. 'de Munk, R.K., kleermaker, Verl. Land- straat 40, Heiloo. *A. Noome, N.H., bedrijfsleider, W/estdijk 14, Valburg. E. C. Martin, N.H., z., Ropjeskuil 40, Den Haag, D. Scheerder, R.K., waschkn^ Comp,straalt 20, Amsterdam. N. J. Venne- kea", R.K.," coiffeurbed., Loimbardsteeg 3, Amsterdam. A. Nieuwenbuiis, N.H., si garenmaker, Lindengracht 4, Krommenie. Wj. 'D. G. de Graaf, N.H./R.K., timmer man, Fnidsen 54, Rotterdam. W,ed L, Visset, N.H., z., Langestraat 88, Den Haag, J. C. v. d, Biogaerde, geen-, los werk man, v. id. Woudesttaat 19, V-elsen. A. Veldhuizen, N.H., z., St. Jacobstraat 26a, Den Haag. ALKMAAR. GEBOREN: 24 Febr. Albert, z. v. Gerrit Willem de Wiit en Femmigje Meiboom. ONDERTROUWD: 22 Febr. Albert Schoonewil en Jannetje Blom,. Jan den Adel en Catharima Eli sabeth Goidiju, wed. van Nicolaas Kraak man. Alfred' Braune en Anna Aria Chris tina Pieterse. OVERLEDEN: 22 Febr. Aaltje Piek, gehuwd- mét Al- bertus de Jong, 33 jaar. Aldert JJfs, 75 jaar. Wiliem Kalf, 14 jaar. Arie Korff, 52 jaar. EEN FRANSCH TRANSPORTSCHIP IN DEN GROND GEBOORD. Parijs, 23 Febr. (Officieel.) Het de partement van Marine maa-kt bekend; dat de mailboot -,Ath,os", die Snegaleesche sol. daten én werklieden uit die koloniën tiaar Frankrijk overbracht, in de Middelland- sche Z-ee getorpedeerd is. Er zijn 1450 menschen gered. Wj as.li i n g.t o n, 23 Febr. De Ameri kaansche consul te Malta, seinde aan het departement van Buitenlandsche Zaken, dat een Amerikaansche zendeling verdronken is bij de torpdeering i van die „Atho-s", hetgeen zonder voorafgaande waarschuwing op idem 17en Februari geschiedde. VAN HET WESTELIJK FRONT. Uit Berlijn wordt gemeld, dia-t de En- gelschen- eenige stellingen in het Soimme- gebied' hebben bezet, E l C kw AT wI l~s. Geboren: MARGARETHA WILHELM f dochter van JAC. J. DE WILD en CORN. M DE WILD—I i Wijk aan Duin, 21 Febr. 1917. Kommies-soldaten van de grenswacht te de Lulte bij Oldenzaal wisten Woens dagnacht aldaar onmiddellijk aan de grens in beslag te nemen een tweetal koeien, elk met twee zijden spek op den rug. De smok kelaars, op wie eenige schoten werden ge lost wisten te ontkomen. In het ziekenhuis te Gnesen is een vrouw van ro8 jaar overleden. In het dal van Chansour, departement der Hautes Alpes, zijn tengevolge van een sneeuwval, die vijl weken onafgebroken duurde, r5.000 personen van de buiten wereld afgesneden. Het is onmogelijk post of levensmiddelen aan te voeren. Iemand schrijft in de „Times", dat de ratten veel pakhuisgtaan opeten. Hij wil, dat de gemeenten een stuiver per rat- tenkop uitloven. Hij schat, dat er dagelijks voor 15.000 pond st. giaan door ratten verloren gaat. Te Groningen is een vreemdsoortig aanslag op hetbötel „De Zeven Provinciën" tot tweemaal toe mislukt. In genoemd hotel was het Engelsche Consulaat gevestigd. In verband met deze aanslagen zijn meerdere personen gearresteerd. „Je hebt vandaag zoo weinig te koop, Moaes, wat scheelt er aam?" Mozes: „Weet je dan niet, dat de rijke baron Rothschild is gestorven?" „Ja, maar dat is toch geeai familie van je?" Mozes: „Nee, maar 't is daarom precies, dat ik treur." DE TORPEDEERING DER ZES NED. STOOMSCHEPEN. Bij de Directie van de Holl, A-m. Lijn is een telegram ingekomen, me/dlende, dat de bemanningen vair de „Noor-dldijk" ein „Zaandijk" geland zijn te Sint Mary op de Scilly-,eiland-en. Den- Haag. Naar wij vernemen is het stoomschip „Menado", dat op dienzelfden dag ais de andlere schepen, uit P.almoiuth vertrokken was, aan het gevaar ontkomen; daar dit schip wegens defect aan de ma chines naar de haven is teruggeke-erd. Den Haag. Wij vernemen, dat de „Menado" te Falmouth is binnngeloopen en idat de „Eemlandr, „Banidloöng" en „Zaandijk" .n-og drijvende zijin. De beman ningen, zijnde 200 in getal, zijn/ op Pienzance geland, terwijl de rest van die bemanning in veiligheid moet zijn. Een officieel communique omtrent het gebeurde kan elk cogenblik worden ver wacht. Amsterdam. Bij ,d-e Directie van de Kon. Holl. Lloyd is telegrafisch bericht ontvangen-, dat haar stoomschepen, „Gaas terland" 3900 ton, de „Zaandijk" aneet 4188 ton, de „Noorderdiijk" 7166 ton, dé den geland zijn. De „Eemland" meet 3770 ton, de „Gaas terland" 2900 ton, de „Zaandijk" meet 4186 ton, de „Noorder,diijk" 7166 tón, de „Jacatra-" 5373 ton en de „Bahdoeng" 5851 ton. De .^Eemland" en de „Gaasterland" wa ren in ballast op weg naar Noordi-Amerika om' er, in opdracht van de Regeering, graan te halen. Dj en' Haag. Het officieel communiqué omtrent dén ramp der Nedlerlandlsche sdie- pén vermeld .nog, dat de bewuste sche pen, die te Falmouth lagen, in staat waren gebruik te maken van eenie huw van Duit sche zijde geboden gelegenheid) om 22 Februari 'die ha-ven te verlaten, waartoe zij zich te zatnen, blijvende Westwaarts uit -onveilig gebied) moesten verwijderen, en verder buiten dat gebied blijvende hun weg vervolgden. Overigens bevestigt bet communiqué de torpedeerrng dlo-or een duikboot, zonder dat scheepspapieren wer dén nagezien. Laatste berichten, melden ook, dat de „Eemland", de „Bjanidloietng" en de „Zaandijk" n-og drijvende zijln; 200 ledien der bemanning- zijn te Penzarace geland. En aangenomen, wordt ook, dat dé rest der bemanning in, veiligheid és.; nog wordt gemeld; dat die Regeering bij ha®r vroeger protest tegen den onbeperkten duikbooten oorlog bij dé Duitsche regeefing aandrang te zorgen, dat geene op dat oogenblik van of naar Ned-erlandsche havens onderweg zijnde schepen slachtoffers zullen worden-, waartoe Duitschla-nd, (onder reserve hetgeen absolute veiligheid kon garandeeren) zich bereid verklaarde tegemoet te komen. Hoogste barometerstand 770 te Zuid- Diuitschlanid'. Laagste barometerstand 739.3 te Wisby. Verwachting tot den volgenden, dlag; Zwakke tot matige zuidwestelijke tot zui delijke wind, nevelig tot zwaar bewolkt, "weinig of geen neerslag, zelfde temperatuur. ALKMAAR, 24 Febr. Aangey.10_paar- d-en f250f600, 16 koeien en óssen f210 f380, 357 jiucht. kalveren f8f 18, 171 magere schapen f 16f 42; 60" magere var kens f26f46, 115 biggen, 10 w., f 13— f20, 5 bokken en geiten f3f8. Boter per half ned. pond f 1f 1.12i/2._ Eieren per 100 stuks f8f8.50. Firma th. kraakman ai zoon, alkmaar. a 3 Op den Sen Maart a.s. hopen onze y geliefde kinderen, Broeder en Zuster, y en f f hunne 12J3 -jarige EcMververeeniging f te herdenken. *3 Hunne dankbare Moeder, Wed. JOHANNES KABEL, a I Heilo. F. ZONNEVELD en Echtgenoote, J, Bloemendaal. f JOHANNES NOORDS FRAND en Echtgenoote Alkmaar, Febr. 1917. f K-«3S8S©ES-«3«e-E DANKBETUIGING. Door deze betuigen wij onzen hartelijken dank aan Familie, Vrienden en Buren, voor de belangstelling bij onze 15-jarige Echt- vereeniging ondervonden. P. TROMP. M. TROMP-Balvers. Oudorp, Febr, icyi7.J De broodkaarten ten behoeve van de ingezetenen der gemeente ST. MAARTEN, benoodigd voor de volgende 4 weken zijn ter afhaling op het Secretarie verkrijgbaar, Donderdag, Vrijdag en Zaterdag a.s. van 912 en van 12 uur. Tevens worden de Land- en Tninbouwers die hun vergunnings-aanvraag omtrent ver- bóuw-kool enz. in 1917 niet vóór den lsten Maart a.s. hebben gedaan, alsnog in de gelegenheid gesteld, zulks uiterlijk op bovengenoemde dagen aldaar te kunnen doen. De Burgemeester, A. KLERK. Geboren: PETRUS JOHANNES, [•Zoon van P. VAN BAAR en M. VAN BAAR—Coppii Akersloot, 2? Febr. 1917. Heden overleed, na een geduldig lijden, voorzien van Sacramenten der Stervende innig geliefde Zuster en Tan Mejuffrouw in den ouderdom van 47 jar Namens de Fan P. KRAMER Beemster, 23 Febr. 19x7. DANKBETUIGING, j Voor de vele blijken van bij het overlijden van onzeil Vader en Behuwd vader, den Hl Jb. Corneüsse, [ontvangen, betuigt de familiehie| hartelijken dank. Familie CORN| Uitgeest, 23 Febr. 1917. VASTE BETREKKIÜ Wordt direct GEVRAAGI Flink Persooi niet ouder dan 25 Jaar. Brieven met opgaaaf hoelang in betrekking onder bureau Alkmaarschè Couran| GEVRAAGD: Een nette WERKSTER, voor 1 of Zaterdag. Zij, die genegen 14 dagen de wasch te doen, i voorkeur. Adres A. v. Diepen, GEVRAAGD 1 een nette R. K. Dienstbode, bi DER PEET, slager, Stationsweg GEVRAAGD; Een net LOOPMEISJE, bij Ml NEKE, Houttil 23. x bij Mej. B. A. VAN GEENHUI dronkenoord 38. GEVRAAGD: tegen half Maart, een R. K. liefst beneden 18 jaar, bij.G. MC Schagen. GEVRAAGD: een R. K. BOERENKNECHTJE, bj MAN, Castricum. GEVRAAGD: Wegens huwelijk, een R. K. goed kunnende melken, terstc Mei, bij TH. HOLLENBER Alkmaar. Wordt gevraagd, hier ter spoedige indiensttreding, Rekening-Couri BOEKflOUDER(S1 Brieven met volledige inlicht no. 189 Bureau van dit blad. Kan direct geplaatst een FLINKE JON( ter opleiding in '1 vak| Adres Bureau ALKMAjj COURANT. FIRMA

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2