OHII AGENDA Zondag a.s. 4 Maart, Ontwikkeliingsavan'd! voor de St. Joseph-Vereeiraigimg (de oudere leden der J ongel.-Congregatie) in ide St. Domin-icus-parochi-e. Gewoon lokaal 8 uur. Interessant onderwerp. wordt ingesteld. De Ihieer Pr neemt dan aan door Ihiat oproepen van getuigen voor de rechtbank „de bewijzen te leveren, diat de Minister van Landbouw den levensmiddelen politiek voert in overeenstemming metde geldelijken belangen van een beperkt aan tal bevoorrechten, wier adviezen hij volgt, waardoor van de schatkist offers worden gevraagd, diie die kosten ider distributie op ongewensdhte wijze verhoogen en dus de distributie belemmeren. 't Is sterk ALGEMEENE R.-K. WERKGEVERS- VEREENIGING. Te Utrecht is eergistermiddag een druk bezochte algemeene vergadering gehouden van de Alg. R.-K. Werkgeversvergadering, ondei leiding van den heer J. B. van Dijk, van Amsterdam. Over het onderwerp Ondernemersver- eenigingen (Kartels, Trusts, Syndicaten en Conventies) was praeadviseur mr. L. G. Kortenhorst te Arnhem. Hij kwam tot de volgende conclusies: I. On'derneniersvereeniging hoewel op gericht in het belang der ondernemerszijn ook van groot maatschappelijk voordeel. II De nadeelen aan sommige onderne- mersvereenigingen verbonden, zijn te wijten aan toevallige omstandigheden, doch be wijzen tegen die vereenigihgen in het algemeen zeer weinig. III. Het oprichten van ondernemersver- eenigingen en het deelnemen daaraan is in volkomen overeensteminig met de Katho lieke maatschappijleer. IV. Na den oorlog is een sterke toeneming te verwachten 'van ondememingsvereenigiDg- en zoowel in kracht als in aantal. Y. De gedachte van industrie-bescherming door kartelvorming met regeermgssteun is ook voor Nederland niet verwerpelijk. De vergadering besloot, na levendige be sprekingen aan de Regeering mede te deelen dat zij instemt met de denkbeelden van Minister Treub in zake de inwendige reor ganisatie van het Ministerie van Landbouw ten doel hebbend te komen tot afzonder lijke departementen voor Landbouw, Han del en Nijverheid. Na uitvoerige besprekingen over de quaestie of de Katholieken principieel accoord kunnen gaan met kartelvorming, werd besloten conclusie UI als volgt te doen luiden„Het oprichten van onder nemersvereenigingen en het deelnemen daaraan is in beginsel niet in strijd met de Katholieke Maatschappijleer"" ONS DAGELIJKSCH BROOD. Van bevoegde zijde verneemt het Haagsch Corrcspondentiebureau, dat tengevolge van moeilijkheden in den aanvoer van brood graan het moodiig is, thans niadere maat regelen te nemen tot bezuiniging van het graangebruik. Daarbij is besloten voodoo* pig niet tot vermindering van het brood rantsoen over te gaan. Echter is noodig eenige wijziging te brengen dn de samen stelling van het broody hierin bestaande, dat voor bruinbrooti bij het omgafauikle meel rogge en aardappelmeel zal wordlen ge voegd, en eventueel ook maismeel, en idiat voor wit brood de inlands che bloem zal worden vermengd met Amerikaansehe bloem en aardappelmeel. Er zal voor wor den gezorgd', dat uit de te verstrekken grondstoffen een smakelijk en voedzaam levensmiddel zal worden gebakken. Ook voor de banketbakkerij zal de sa menstelling van de grondstoffen in belang rijke mate worden gewijzigd'. VLIEGER GEÏNTERNEERD Eergisteravond is te Cadzand. een En- gelsch-e vliegtuig gedaald, dat voor verken ningen te Duinkerken was, opgestegen. De vlieger was verplicht een noodlanding te doen, omdat zijn vliegtuig door shrapnels was aangeschoten. Het kwam onderstboven op den grond terecht. De vlieger werd spoedig van onder de machine gehaald. Hij was ongedeerd en is geïnterneerd. DUIKBOOT EN V1SSCHERSVAARTU1G. Schipper C. Lokker, uit Goedlereede, was Woensdagnamiddag ongeveer 15 mijlen uit ide kust ten W,esten van het lichtschip Maas met zijn schokker GO 24 in de Noord* zee aan het visschen. Opeens werden er zes schoten op zijn vaartuig gelost; één ervan ging over de voorplecht heen. Dade lijk begon men de netten in te, halen en kort daarop werd' een Duitsche duikboot vlak bij het schip zichtbaar. Den schipper werdi toen gevraagd, of hij geen bcot aan boord had. Toen schipper Lokker aan zijn ondervrager, die gebrekkig Hollandsch, sprak, had! geantwoord; dat dergelijke vis- sdiersvaartuigen geen roeiboot-en b ]ij|zich haddien, mocht hij vertrekken; er werd aan toegevoegd', diat jhij. spoed moest maken. SCHOENER GETORPEDEERD. -De schoener „Alberd-ina", kapitein J. J. Valoin, thuisbehoorende te Delfzijl, is dbo-r een Duitschen onderzeeër getorpedeerd. Het schip was met ballast op reis van Havre naar Teigtnmouth. De bemanning is te Al- dern-ey geland1. HET REGEERINGSVARKEN. In „Het Volk" wordt medegedeeld, dat er een strijd is uitgebroken tusschen de varkenstokkers en den Minister,-De eersten willen de varkens niet meer voor den vast- gestelden prijs leveren, en de Minister wil niet meer betalen dan nu. Er zal nu voor de volgende week spek en gezouten var kens vleesch worden gedistribueerd. TEELT VAN VROEGE AARDAPPELEN. Volgens ingekomen berichten zouden ver schillende tuinbouwers eenigszins huiverig zijn om over te gaan tot den verbouw van vroege aardappelen, in het bijzonder wat betreft de z.g. binnenlandsche soorten, welke in verband met de minder goede financieele uitkomsteu die in het vorige jaar, als gevolg van de maatregelen, be- oogende de beschikbaarstelling van aardap pelen voor het binnenland, wer en verkregen. Het spreekt van zelf, dat ook wat de oogst 19-17 betrelt, maatregelen om vol doende hoeveelheden voor het binnenland beschikbaar te houden, niet achterwege kunnen blijven. Ter geruststelling van de verbouwers zij echter reeds thans te hunner kennis gebracht, dat bij de Regeering' het ernstige streven voorzit om deze maatrege len op zoodanige wijze toe te passen, dat de teelt behoorlijk loönend blijft en dat er in het bijzonder naar zal worden gestreefd, den verbouw van de z.g. binnenlandsche soorten niet minder loonend te doen zijn dan die van de soorten, welke gewoonlijk voor het buitenland Worden geteeld. (St.-Ct,) VAN HET BINNENHOF. Vergadering van Vrijdag 2 Maart. Minister Treub is er gemakkelijk afge komen. De Kamer besloot de bespreking van het financieel beleid' tot later uit te stellen; en toen bleef er voor de be handeling van de begrooting van Finan ciën niet veel bijzonders meer over. Van, den Minister vernamen we, dat Z.Exc. veel voelt voor het denkbeeld een meer systematische regeling der sala rissen aan de verschillende departementen aan ibet oordeel van een, Staatscommissie (te onderwerpen. Ten aanzien van de penisioeneering van weduwen en weezen van onderwijzers, over leden of gep-ensi-o-en-eerd: vóór 1905, kon de Minister geen toezegging do-en, al rzal hij dan ook overleggen met zijn collega van Binnenlandsche Zaken. Omtrent het meetellen van tijdelijke en zijülelingsdhe diensten wacht Z.Exc. het oordeel der Staatscommissie voor de codificatie der pen- sioenwietgeving af; terwijl d'e hotel- en koffi-ehujsb ouders, vcor wie gelijke behan deling met winkeliers ten aanzien der 'Rer- soneele Belasting werd gevpa-agd; moeten wachten op de geheele herziening der Per- soneele Belasting. De weigering des Ministère om tot de gevraagde salarisverhoogingen over te gaan, deed' de motie-Ter L p a n'ontstaan, ten einde 'de Kamer als haar wensch te doen uitspreken, dat de loonen der kommiezen zullen wonden verhoogd'. Wielke motie later zal worden behandeld. BUITENLAND. OORLOGSO VERZICHT. Dat de bu'ten- of binnenlandsche, zelfs ook de plaatselijke „politiek" van minder edel allooi is over 't algemeen, zóódat het woord „politiek" bij ons niet ten onrechte de bij- beteekenis van „kuiperij", „intrige" heeft gekregen, dat weten en wisten wij allen, dat is heelemaal geen nieuws! En toch krijgen wij tegenwoordig vooral in de buitenlandsche politiek telkens weer gevallen te hooren, waarover wij onze verwondering niet kunnen ver bergen: zóó sluw en listig als wij, altijd- nieuw, die politieke plannen ontworpen vinden. Wij weten, dat de Vereenigde Staten van Amerika op niet t« besten voet stonden met Mexico; dat wist ook de Berlijnsche regeering eri zoo vernemen wij uit Amerika een belangwekkend verhaal over Duitsche voorstellen aan Mexico en Japan, om zich met Duitschland te vereenigen voor een aanval op de Ver. Staten. Alsof er nog niet ellende en verwarring genoeg waren, en alsof de Vereenigde Staten nog een aanleiding te meer moesten hébben, om de betrekkingen met Duitschland af te breken, en een reden te meer, om zich bij de Entente aan te sluiten, heeft Bernstorff deze inirige -op touw gezet, niet uit eigen beweging naar 't schijnt, maar op last der regeering te Berlijn. Wanneer het schrijven van Zimmermann, dat in de Reuter-tele- grammen wordt toegedeeld, authentiek is, dan heeft de Duitsche regeering, voor het geval de Vereenigde Staten met Duitsch land in oorlog kwamen, de hulp gezocht van Mexico, door aan Caranza een bond genootschap voor te stellen, en tevens door pogingen aan te wenden, om ook Japan over te halen, aan de Ver. Staten den oorlog te verklaren. De tekst van het door Zimmermann aan den heer von Eckhardt gezonden schrijven is door Lansing juist geuoemd, en ook heeit president Wilson de juistheid dier mededeelifig erkend. Het is heel duidelijk, dat deze Duitsche pogingen om Amerika met Mexico en zoo mogelijk ook met Japan in een oor!o*g te wikkelen, aan de overzijde van den Oceaan diepen indruk zal maken. De stemming zal er in Amerika niet milder op worden. Het Huis van Afgevaardigden bes'oot dan ook reeds met 403 tegen 13 stemmen tot bewapening der Amerikaansehe schepen. Japan heeft verklaard, van de geheele zaak niets te weten het was ook slechts bedoeld als Mexicaansch voorstel aan Japan, nadat de, oorlog tusschen Duitschland en de Ver. Staten zou zijn uitgebroken, en ook niet voornemens te zijn zich door eenïg voorstel van de Entente te laten losmaken. In het Westen hebben de Engelschen hun vorderingen kunnen doorzetten aan den Zuidelijken oever van de Ancre. Het En- gelsche legerbericht meldt, dat de Engelsche linie ten Noorden van Miraumont over een front van anderhal ven mijl met een gemid delde diepte van 600 yards vooruitgebracht werd. Uit een Duitsch legerbericht is op te maken, dat de terugtocht der Duitsche troepen, na met succes te zijn doorgevoerd, tot stilstand is gekomen. Het communiqué meldt, dat de ontruiming van de voorste stellingen vrijwillig en overeenkomstig de plannen plaats had en onbemerkt door den vijand werd uitgevoerd, en dat de Duitsche troepen nu stellingen innemen, waardoor zij het voorterrein van de stellingen beheerschen. Voor de Engelschen zou dan de taak beginnen om te pogen de Duitschers met geweld achteruit te dwingen. En hieromtrent is afwachten de boodschap. Als de Engelschen echter zóó over vlak en kaal geschoten (weleer bloeiende) landstreken naar Berlijn moeten trekken! Volgens bericht uit Berlijn is ook de laatste consideratie termijn voor zeilschepen in den Atlantischen Oceaan afgeloopen. Ondanks deze omstandigheid is ook het tweede Amerikaansehe proefschip, de „Ro chester", in de haven van Bordeaux aan gekomen. De bemanningen van de schepen zijn met groote vreugde en groot gejuich in Frankrijk ontvangen en befuifd. Wat om verschillende redenen werkelijk, niet te verwonderen is. DE CHEF VAN DEN O. H. GEN. STAF. De keizer van Oostenrijk heeft in een hoogst vleiend schrijven, waarin hij met groote waardeering melding maakt van de belangrijke diensten door baron Conrad v. Hötzendorff bewezen, dezen mededeeld, dat hij, teneinde hem te plaatsen in een andere belangrijke functie, hem ontheft van het ambt van chef van den Gen. Staf en hem tevens als bewijs van zijn vertrouwen en dankbaarheid het Grootkruis van de Mili taire Maria-Theresia orde verleent. Baron v. Arz v. Stranzenburg is tot op volger van von Hötzendorff benoemd. TEK LIEFDE GODS. (voor den noodlijdenden Priester-religieus) ontvingen wij: Vorig bedrag f 131.70 N. N., 't Zand 5. N. N., 't Zand 2.50 N. N., Uitgeest, ter Eere v. h. H. Hart 2.50 N, N., Zuid-Scharwoude 1, Totaal f 142.70 MODERNE W. VAN DAM, Ridderstraat. ALKMAAR. KAPELMEESTER VAN HEDEL. f Heel Alkmaar, en inzonderheid' het inili- tair-muziikale Alkmaar, heeft een jammer lijk verlies geleden, een verliies, diat dès te pijnlijker h-eeiein moeit, naarmate de slag meer onverwacht viel: in dJen ouderdom van 56 jaren overleed hedende zoo- ge vierde en beminde kapelmeester van het militaire muziekkorps, die heer A. A. van Hedlel. Kort, doch smartelijk was zijn lijden, 't Wias Woensdag, -dat de heer Van Hedel plotseling ernstig ongesteld werd; en zóó hevig heeft die afmattende ziekte diit schijn baar zoo krachtige, roibuste lichaam aange grepen, dat het droeve sterven slechts zoo weinige dagen uitblijven m-oéhlt. Met weemoed: dienken wij thans terug aan het vele sdhoone, het vele opvTóolij- kende, dat de heer Van Hedel in de wei nige jaren, welke hij hier vertoeven mocht, Alkmaar geboden heeft: wie herinnert' ach niet zijn sympathieke figuur naast den soldatentroep stappend door Alkmaar's. straten op maat van de montere muziek; wie herinnert zich niet de concerten; ÜOor hem gegeven in den Hout; hoe wist hij op den avond van 28 November tijdens de „Inter Nos"-uitvoering! van „De inge beelde Zieke" héél de volle „Harmo nie"-zaal te begeesteren miet zijn heerlijk 'Orkest; hoe heeft hij, belangeloos, temidi- den van zijn tóch' reeds veel te drukke bezigheden nog den tijd lerioe weten ie vinden d'e Alkmaarsche ijs-feesten op de Oude Gracht op te luisteren, nuet z'n lus tige marschen; ën dat vooral ligt ons nog versch in 't geheugen Wat al moei ten en zorgen' heeft hij zich getroost om, tervville van de goede zaak, ten bate van het Oinder&teuningsf gildis voor tuberculeuze omdleroffi,eieren, de liefdadigheids-uitvoering van de operette „Franahemon-t, de maonsdh- kramer" schoon te doen slagen. Dat was zijn, zijn eigen wérk Met nog inniger weemoed denken- wij aan dit alles terug, wanneer wij wéten, dat deze vele, tè drukke arbeid zijn eigen lijk niet krachtige gezondheid! al te zeer ondermijnd heeft. Tijdens zij'n verblijf te Alkmaar heeft hij zich in die kunst voor zijn medeburgers- opgeofferd], niets was Item te veel, wanneer 't goldl, audlerem genoegen te dioen. Oeen wonder, diat de heer Van, Hedel een der meest beminde persoonlijkheden van Alkmaar washetgeen zoo duidelijk, zoo spontaan bewezen werd!, toen de kapel- moester, pp 11 Juli van verleden jaar zijn 40-jarig militair-zijn vierde; en toen op den 13dén .Juli daarna volgend te zijner eere een extra-concert in dlera Hout werd gegeven. Heel Alkmaar zal den beminden over ledene in dankbaarheid herdenken; wj, wij zullen God 'bidden: dat zijn ziele ruste in vrede Vij deelen in deze uren in, de smart der alom geachte achterblijvende fami lie; wij beseffen met innig leedwezen, welk oen jammerlijke slag dit goede gezin trof dodhi: God zal kracht naar kruis geven 0 De overledene begon zijn militairen loop baan te 's-H'ertogenbosch; hij had thans 41 ddienstjarqn achter den rug in, biet 5 e Regiment der Infanterie. Als hoboïst stond hij tijdens zijn op leidingsjaren onder de muzikale leiding van den toentertijd zoo bekenden, militairen ka pelmeester G. K. G. van Aaken te 's-Her- togenbosch. In 1884 werd' de heer Van fiedel over geplaatst ,van 's-Hertogenboseb naar Nij megen, van waar hij in 1890 wederom vertrok naar Amersfoort. Daar werd! hij tot kapelmeester benoemd', eni in di,e functie bleef hij aldaar werkzaam, totdat hij na voor dien veldJegerdienst ongeschikt be- vomdleh fe zijn eemi-ge maanden voor de mobilisatie naar Alkmaar werdl overge plaatst en die functie van kapelmeester ook hier aanvaardde. De plechtige Uitvaartdienst zal gehou den wonden Dinsdagmorgen te 9 uur in idle St, Jozefkerk, waarna te 11 uur die be grafenis zal plaats vinden met militaire eer. BENOEMD. Onze oud-plaatsgenoot, de heer T, H. V, d. Steen, 'hoofd dier school te .Wiijcheu, werd benoemd) tot hoofd der openb. school voor L. O. te Hamel bij TieL RETRAITE HOUDEN. Volgens _,,De Thabor" namen in den tijd) van 22 lamuari tot 15 Fietoruari 137 mannen en jongelingen aan de retraite deel te Nöordwijkerhout, terwijl van, 20 lam, tot 13 Februari 223 personen retraite hiel den in „üe Thabor" te Rotterdam. JEUGDIGE BOEVEN.! Onder leading van dén1 Inspecteur van Politie zijn te Alkmaar de daders van her haaldelijk gepleegde kleine diefstallen.' "door middel van braak eh lade-lichtingen ont dekt en aangehouden. Het zijn 3 opgeschoten knapen, dfiie on dier leiding van, pen hunner, welke reeds meermalen met de politie in aanraking kwam, "de misdrijven uitvoerden. Versdhillende door hen gestolen, voor werpen zijn reeds in beslag genomen. EINDEXAMENS H. BI S. De Commissaris der Koningin' in dé Pro vincie Nooid-Holland heeft bepaald, dat dte eindexamens |der Hoogere Rurgerscho- len miet vijfjarigen cursus, zoowel als de vergaderingen der Commissiën- voor het afnemen dier examens in 1917 in deze provincie zullen wprden gehoiuden te Am sterdam en te Alkmaar, met diien verstande: idat die Commissie te Amsterdam; de eerste of oostelijke commissie genaamd; zal heb ben te exammeeren; en daf die Commis sie te Alkmaar, dé tweedia of westelijke commissie genaamd; zal hebben te exami neeren de candiid'aten afkomstig van' de Rijks Hoogere Burgerscholen te Alkmaar, Helder en Hoorn, die gemeentelijke Hoo gere Burgerscholen te Haarlem en Zaan dam, de Roomsch-Katholieke Hoogere, Bur gerschool te Amsterdam en van de Bijzondere Hoogere Burgerschool te Hilversum, en voorts de zoogenaamde extraneï, die zich moeten, aanmelden, bij ,den voorzitter dézer commissie, onder dien verstande evenwel dat, in onderling over leg tusschen 'de voorzitters der beide com missiën, een extraneus ook maar de ooste lijke commissie kan worden verwezen; tot voorzitter, tevens lid der commissie te Alkmaar, werd' benoemd Dr. A. ,C. Antus-ch, directeur der Rijks Hoogere Bur gerschool- te Alkmaar; tot leden dér commissie te Alkmaar o.a. de heeren J. L. G. B-elqnj-e, A. J. Lecki-e, F. H. Maschhaupt en N. Meijer, leeraren aan de Rijks H. B. School te Alkmaar; R. Zuidema, oud'-leerlaar d,er Gem. H. B;. School met 5-jarigen cursus ie Haarlem, W-. G. van der Meer directeur van en Dr. C. H. Ketner eii M. van Maanen-, leeraren aan de Rïjks H. B. School te Helder; Dr. W.. C. L. Bronsveld, directeur van en H. lager, G. M. d'e Jongh Schetter en W. 'A. Muller, leeraren aan d'e Rijks H. B. School te Hoorn; W, N. Francken, leeraar aan de Rijks Hoogere Burgerscholen te Alkmaar, Helder en Hoorn; Dr. C. L, van den Broek, directeur van eni A. Bee- rends, L. Cohen en H. I. Mimdlerhoud, leeraren aan d'e Hoogere Burgerscholen te Zaandam; Dr. L. Schmiediding, directeur van en Dr. L. Peetere, P. yan dier Scheer ■en Dr. I. Stein, leeraren aan, de R. K. H. B. School met 5-j. curaus te 'Amster dam (Hobbemakad'e). KAMER VAN KOOPHANDEL EN FABRIEKEN. Op de Wo ensdag 1.1. ond er leiding van den heer A. Prins gehouden vergadering was afwezig d'e heer Bosman. Na lezing en goedkeuring d'er notulen, werd mede gedeeld; dat van het Bestuur der Poste rijen bericht was ingekomen, dat aan, die brievenbus aan het postkantoor alhier 's avonds een electrisch- lampje zou bran den ,en dat verzocht wasaan - 1de Rijks- bouwafdeeling een doelmatige aanwijzing naar die bus vioor deó dag aan te brengen aan den gevel of voor het gebouw van het postkantoor. Op dit schrijven zal van wege de K. v. K. een brief van dank betuiging worden verzonden. Namens d'e K. v. K. werd' een schrij ven gericht aan' het bestuur v in het waterschap Wiest-Firiesland „Geestmarauda" strekking hebbende om dé stremming der kleine scheepvaart dooi- het malen der mo lens. aan de Zeswielen zooveel mogelijk te voorkomen, en dit in verband1 met de motie-Metselaar, id de vorige vergadering besproken. Door ongesteldheid van den Secretaris kon de brief van de K. v. K. van Meppel, met verzoek de door d'eze kamer belegde gecombineerde vergadering van Kamers v. Koophandel van Nederland uit fe stellen, niet tijdig verzonden worden en daar dé datum dier gecombineerlde vergadering te Utrecht te houden, nu is vastgesteld op 7 Maart en reeds 82 Kamers met 200 af- gevaardigd'en van belangstelling getuigden; acht de heef Cloeck het cene plicht voor de K. v. K. van Alkmaar zich daar ook offi-dieel te doen verfegenjwoordigen, daar er zeer belangrijke punten zullen behandeld' woroén, o.a. die toestainid dér K. v. K. op heden in ons' land; Üe reorganisatie der K. v. K. in Nedérlanid; organisatie van handel 'en industrie na tien oorlog; invoering van 'een handelsregister en den daartoe te volgen weg, enz., wélke de bijzondere aandacht idér K. v. K. moeten trekken. Na e enige opmerkingen wordt men het gemakkelijk eens over het groote belang van zich off icieel te do'en ver tegenwoordigen «n w orden, mtusscben (bij enkele stemming^ de heerén riennemati, Cloeck en Metselaar ëm d'e heer dl Klei als plaatsvervanger gekozen, Het B'estuur 'der gecombineerde vergadering, :al hiervan worden in kennis gesteld; Verder was in. gekomen een stapel van verslagen, tijtigen mededeelingen enz. De K.v. K. van Woerden verzocht om adhaesiie aan een telegrafisch verzoek gericht tot den Minister van Waterstaat jtrotesfeerend' teg'en het heffen door de Spoorwegmaatschappijen van f 1.per uur Staangeld voor het binnen de 8 uur niet geloste wagons. De heer Henneman vindt dat de verzenders naar het Buitenland er nog veel erger aan toe zijn, daar die soms~ dagen moeten wachten op consenten en toch bijtijds voor wagons moeten zorgen en dan ook, al staan die wagens geladeil en tot vertrek klaar, f1.— per uur staangeld moeten betalen. De heer Potgieser vindt niet onbillijk, dat men een.e hooge boete doet betalen voor wagons, die gelost moeten, worden, want hoe eerder die gelost wonden, hoe 'Herdér zij vrij komen voor aindér gebruik. Er is- nu, .toch al gebrek aan laad- en ver- voerruimte. De heer Cloeck vindt onbillijk, dat cok voor nachturen boete moet betaald wor den; daarbij kan gebrek aan werkkrach ten niet aangenomen worden, daar cr werk loczen genoeg 'te krijgen zijn; ook is 'die boete voor de Zondaguren, niet billijk. De heer Potgieser wil eerst deze zaak nader onderzoeken, maar daar de zaak urgent blijkt door het telegrafisch rekwest, wordt besloten d'it te steunen. V-erdér kwam in een bericht van de K. v. K. aan Eindhoven, meldende dat men daar verzocht hadl ook den dienst van postcredietbrieven in te voeren,; men meent, dat het postbeheer m,u reeds druk ke werkzaamheden zal hebben, met den nieuwen dienst van postcheques en giro, dat dleze eerst moeten ingeburgerd, zijn e,n dat het verzoek van- Eindhoven ontijdig I komt. Op d'e waag van dien heer Henneman of de afgevaardigden naar Utrecht ook bepaalde punten zullen moeten aanroeren, zegt de Voorz., dat zij vrij Inandaat hebben. Ook waagt hij of het jaarverslag dier ge meente over dien toestand ia 1916 verkrijg, baar is en -die heer Cloeck zegt, diat dit in- den handél is. Daarna volgt sluiting, UITBETALING VERGOEDINGEN WEGENS KOSTWINNERSCHAP. De Burgemeester van Alkmaar brengt ter kenin-is van belanghebbenden, dat de uitbetalingen der vergoedingen, loopende over het tijdvak van- 26 F-ebruari to-t «1 met 5 Maart, zal plaats hebben ten StaJ. huize, op Diiinadag 6 Maart a.s., voor zoo- I v-eel dé Landweer en den Landstorm be treft van 1011 uur en voor zooveel de Militie aangaat van 1112 uur. TIJD. ARBEIDSBEURS. STADHUIS. Correspondentschap der Intercommunale Arbeidsbemiddeling. Tel. 158. Spreekuur iederen werkdag, b.h. Zaterdag, I vani 1012 uur 's morgens. 3 Maart. Gevraagd! worden: 1 dienstbode, 5 mandenmakers, 1 luiip- bewaarder. Biedieii zich aan 1 betonwerker, 1 fabriieks,a|rbf., 1 gas- en waferfitter, 1S grondwerkers, 2 inpak-1 kfeiis, 1 Ikietelmaker, 1 loodgieter, 1 manden maker, 1 metaalbewerker, 9 metselaars, 51 opperlii'edlën, 1 pakkistenmaker, 1 plaatwer ker, 2 reizigeps, 1 reizigster, 14 schippers, 5 schilders, 1 straatmaker, 3 sigarenkist- plakkers, 1 stéehho-uwer,3 timmerlieden, 2 tuinlieden, 1 voeger, 2 voerlieden, 89 werk lieden (los), 1 zetter-dnikker, 1 zilverpoet-1 s-er. PLAATSELIJK NIEUWS. UITGEEST. Benoeming. De heer D. B-u ijs hi-er, is, na met gunstig gevolg examen I te hebben gedaan, benoemd tot ambte naar -bij de telegraphic te Amsterdam. E'GMON D-Bi NN EN Raads vergadering.^ Aanwezig alle led'en. IJitgebraoht w-erd het verslag der Com missie tot wering van schoolverzuim van I Egmond-bimien en Egimond a. d. Hoei. Ingekomen was -een dankbetuiging vffll de onderwijzers voo-r den verleende» duurte-toieislag. Schrijven van den nieuw benoemden ge- meente-opzidhter, mededcelende deze func-1 tie te aanvaarden. Schrijven van- Ged. Staten, waarin het I presentiegeld dér wethouders wordt ge-1 bracht op f40. Alle stukken-Worden voor kennisgevi»0J aangenomen. De Gezondheidlscommtssie te Beverwijk I stelt voor: 2 woningen onbewoonbaar tel verklaren. De wethouder, de h-eer Groot, I en de -heer Zjonneveld zeiden, dat vadefl en zoom 'er reeds oud1 waren gewordt»! en dhchtem dat .de woningen wel op t«| knappen waren. De Voorzitter deelde mede, dat één der woningen reedis was verlaten. Blesloten werdl te berichten, dat d'e Raad -zich met de I onbewoombaarverklaring kon vereenigen, F doch dé tijdsomstandiighedén, en het gebrekI aan woningen in aanmerking nemende, dit tot later wansebte uit te siiiellem. Den gemeente-opzichter zou nog worde» I opgedragen rapport over den toestand uit I te brengen. Door herbestediing van- gemeentewerk I werdi J. Apeldoorn aannemer voor f44111 Principieel was de Raad het er medel eens, om met demobilisatie de pafé's tt| sluiten. Daarna las de Voorzitter het verstel voor van het gemeentelijk electrisch bc'l drijf, sluitende mett een nadeelig sw| van f430.611/2- Het verloop is echter guf'l stig te noiemen, aldus spreieer, omdlat, waa'l het maximum van f 1000 op de leente I werd afgelost, dit passief niet was voor-I gekomen, als door den contractant Berk-I hout machinerieën waren aangeschaft vooj zijn bedrijf. Deze had een contract afg(l| sloten voer f 450 per jaar. nakomen hiervan werd b^b devergoeding f 190 te vord< afoieloopen jaar. De rekeninj vhngsten met f 4071.55f; ei met f4502.17. Bijgeplaatst (j-e 11 maanden 23 meters. Ue Voorzitter bracht ce: dank aan den administrateur Kooijmans, voor het goede Voorgesteld' werd' een le gaan voor het -electrisch bexli af te lossen uiterlijk in 194 Van de K. E. M. was berii dat het plan besta-at een ij richten voor h-et con trol eere De kosten zouden in 5 j; meter bedragen. Er werd de K. E. M. mede te deele drag wat hoog voorkwam nog te kort in werking w reeds over te gaan. In be. Raad er zich medie vereeri Het levensmiddelenbedrijf begroot in ontvangsten er f13,052. Hiervoor moet eer den aangegaan van f2000. Verder kwam ter tafel b( het salaris vah den ambte Burgerlijken Stand van f8( brengen. Genoemd werden van arodiere gemeenten. De beer J. Apeldoorn hooging ineens wel wat gr De wethouder J. d-e Gr op f150 brengen. De wethouder Groen vor noodig aan verdiend werd Na lange bespreking wer in stemming gebracht er Tegen 'stemde de heer J. Rondvraag De wethouder Groot vr< van eeni'ge wegen. De Voorzitter zou den g< ter de wegen laten nazien namen 1 waar verbetering n- De wethouder Groen ried' voorjaar op enkele wegen laten aanbrengen. D'e Voorzitter dro-eg dit houder van publieke werk De heer J. Apeldoorn op heit onvoldoend snoeiei waarmede de heer Noort "n Den wethouder Groot ed Apeldoorn werd ten slotte leiding op zich te nemen. De Voorzitter merkte op - bezwaar te hebben, doch - had getracht het groen te b belang van het vreeindelin Hierna sluiting. Polder „de U i t g1 Heemskerker Broek", van bovengeno-emden pold de heer W. Groen Az. en de heer' W,. ljff. LAATSTE BERIC ONZE SCH-BPEN VAREb H-et Persbureau Vaz Diaö voornemen bestond 6 Mar uit 'Rotterdam als uit Amsf tal schiepen te doen vertre die regeesring iin Amerika gaan halen. Het bestuur J sch-e Reediersvereenigiing iieë Minister van Buitenlandsche met de vraag of de Duitse' reedÉ zekerheid kon gewa veiligheid van den te vc Uit Berlijn is daarop- aan bericht, dht nog altijd op ft-t van -eemige duikboot-en mo wacht -en din elk geval nog met alle dmikboo-ten uit de die vaargeul is verkregen, z absolute zekerheid kon w borgd. Uit deze omstandigheid i der schepen nog -enkele uitgesteld-, in afwachting van richt vanwege de Duits-ode Le id en. 1-n het aei veld te Voorhout zijn 4 vonkgevallen voorgekomen t lijke gevallen. Alle studente van de Ih-oogste klasse, heb kregen. WEERBERIC Verwachting tot den \i Zwakke tot matige wind ui't tingen, meest zwaar bewoj geen regen, Li-cbte vorst dag zelfde temp-eratuur. BURGERLIJKE "i ALKMAAR. GEBOREN: 28 Febf. Alida, d. v. 1 Cat-harina Veldhuis. 1 Maart. Gornelis, z, v. Maria Bro-ersen. Mariinus Heet en Margaretha Petro-i OVERLEDEN: 2 Maart. Maria Magaic Rooders, 2 2ja.aq. 3 Maart. Albert August v OETROUWiD: 1 Maart. Petrus Theódo en Heaidrika Elisabeth Sti ONDERTROUWD: 1 Maart. Gerrit Nicolaas ria Jeannie Pusch. Jan beth Verhoeve. Joha-nn Beurs en Gatske van der t KERKNIEUV PROF. J. D. J. AENC Dinsdag was het 12^ ja. de zeereerw. hooggel. heerj. j werd benoemd tot professoi Seminarie te Warmond. Me tijdsomstandigheden hadden dere feestelijkheden plaats mocht in den loop van den d yan belangstelling ontvangei

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 2