f putbare viibiepioglti Seili Prima Friesche Melange MERK„DE MEIBOOM" Fa. DE WIJS ea DiOEIS Zaterdag 7 April 1917, DERDE BLAD- Mo. 41 het vredesaanbod van graaf j cóernin. Van officieus-Oostenrijksche zijde ver- j nemen wij tl It PUC8AS Eeffiehuis-inmtarip, Meubilairs Goedere?, P. J. C. Van Toornenburgh, Villa „St Wiüebrordus" Red Star, Sravo's, Eigen heimers van Kleigrond en Eigenheimers v. Zandgrond N. BROM, Spoorstraat87, Alkmaar IN PLAATS VAN DURE NATUURBOTER! H\g. verpakt in stukjes van 37 Mb ct. I^ITSEVOORT 35 TELEFOON 547. De Provinciale Commissie uit de Groenten- veilingen in Noord-Holland maakt bekend, *rf" - V" ONS BLAD. BUITENLAND. Het is een zeer gewichtig woord, dat de Oostenrijksche Minister van 'Bui'tenlandsche Zaken, Graaf Czernin, tegenover den hoofd redacteur van het „Fremdenblatt" heeft uitgesproken en op de neutrale pers rust de nroreele verplichting aan zijne uitlatin gen aandacht te schenken, daar de vredes- kansen er wellicht zeer wat grooter door zijn geworden. Wat in de eerste plaats sympathiek aan doet, is de toon der woorden van Graaf Czernin. We vernemen in het minst geen overwinningsfanfaren, terwijl van bedreigin gen aan het adres van den vijand evenmin sprake is. Neen, hier is een man aan het woerd, jclie met rechtmatigen trots, wijzend op datgene, wat zijn land en zijn bond- genooten in dezen oorlog bevochten heb ben, toch geen oogenblik aarzelt zijn vijanden de verschuldigde eer toe te ken nen en er ruiterlijk voor uitkomt, dat ook in de handen der Geallieerden belangrijke panden zijn. „Wij hebben veel gebied van onze vijanden bezet", aldus Graaf Czernin, „maar zij ook veel van ons'Evenmin ontkent de Oostenrijksche Minister de beteekenis der wapenen, waarmede de Entente strijdt, want zeer uitdrukkelijk wordt tegenover de duikboot-actie der Centralen de blokkade der Geallieerden gesteld. Maar daarnaast doet Graaf Czernin ook duidelijk uitkomen, dat het vredesaanbod niet in zwakte zijn grond en aanleiding vindt. Het mag toch voor een ieder duide lijk worden geacht, dat de tegenwoordige binnenlandsche toestand van Rusland den Centralen voorloopig dé handen een weinig viij geeft. Den eersten tijd toch kan van Rusland geen krachtige offensieve actie worden verwacht. .Wielnu, ook graaf Czernin is zich deze flmstaitdligtódl 'bewust, hetgeen ham, zeg gen doet: „onze fronten zijn sterker dlan ooit", maar dit inzicht belet ham niet op te treden als een man, idii-e mat zijn tegen stander praten wil om tot een vergelijk Ie komen, teneinde te verhoeden, dat an ders ten lange leste geheel Europa be zwijken zal onder het gewicht dier steeds zwaarder oip de volkeren der oude wereld drukkende oorlogslasten. Graaf Czernin wil de vredesconferentie niet opgevat zien als een onderbreking van den strijd en hieruit blijkt wiel duidelijk, -diait toet tem- allerminst erom te doen ès zijn tegenstander lagen te leggen. Mocht bij de bespreking" der vraagstuk ken, welke met de beëindiging van den oorlog in verband staan, blijken, diat geen overeenstemming te vinden, is, tdlati beLet het niet beide partijen dén strjjdl voort te zetten, maar zij zouden althiamis getoond hebben een vorm v,an toenadering te heb ben willen zoeken. Ziedaar dus, een vol komen adelijk aanbod, dat alle oorlog voerende partij,en er nog eens, -uitdrukke lijk a-an- herinnert, welke alles overheer- sohiende belangen er voor de gapsiche we reld op liet sjJel staan-. D|e woorden van Graaf Czernin dloen verder nog daarom zoo- sympathiek aan, wijl ide Oostenrijksche minister, ondanks de afwijzende bejegening, welke de Cen tralen op hun eerste vredesaanbod van de Entente otrad-erv opdien h-etb-b-etn; er op wijst, dat .bij de Regeering-en idier Midden- Rijken nog immer de bereidwilligheid be staat a,an de -groene tafel plaaits: te nemen, teneinde door 'besprekingen, tot overeen stemming te komen. Wlait aangaat de Russische revolutie', stelt de Oostenrijksche minister zich op het zelfde standpunt, diat de Rijkskanselier in nam. Ook bij meent, diat het niet op den weg van Oostenrijk ligt, zich met Ruslan-dl's interne aangelegeniheden te bemoeien'. [Wat Czernin ten slotte wel onomwonden uit spreekt, 'dat is zijn wensch in het sociale leven van Oostenrijk in te grijpen en hulp te verl een-en aam hen, diie dit be hoeven of zoo,als hij zeide: degenen, die zonder morren de dlagelijksohe ointberip- •gen droegen, het loom Ihiervoor te laten, genieten. DE OOSTENRIJKSCHE MINISTER VAN JUSTITIE. De „Wiiener Ztg." bevat een eigenhandig schrijven van keizer Karei aam idten minister van justitie jhr. Schenk, (die volgens vroe ger als minister ontslag vroeg), waarin de keizer verklaart, dat hij geen redenen aan wezig vindt oim- den minister op diens, ver zoek van zijn, aintot te onthef tem en dezen zijn volle vertrouwen verzekert. KONINGEN EN TELEFOON. Die „Manchester Guardian," schrijft: „Hert heeft te Wieenen, waar de étiquette waarschijnlijk nauwkeuriger lint acht wordt genomen ,dan waar ook elders in Europa, groote beweging veroorzaakt, dat de kei zer, toen hij met graaf Ti-sza wensdite te spreken, hem niet telegrafisch tot eeu-e audiëntie uitnoodïgde, maar hem eenivour dliig telefonisch opriep. Na twee malen, tevergeefs opgescheld te hebben, gelukte heit den, keizer deni graaf aam de telefoon te krijgen en hij begroette Tiisza' met 'die; woorden: „Hallo! U spreekt met Karl!" Die Enigelschen zouden niet zoo zeer ge troffen zijn, imdiiemi zij" vernamen, dat ko ning George de telefoon voor staatszaken gebruikt had, want «te koning maakt even regelmatig van het toestel gebruik als de meeste zakenlieden. Het Btuckinghajrrt-paleis heelt zelfs vier lijüen. me komijlgi is, zeer passend, aan -die centrale „Victoria" aange sloten en zijn rtelefoo-nntmi-m-er is .4832, Zoo mcodig is de oproep „Juffrouw, Vlcto ria 4832, asjeblieft!" voldoende om met bet koninklijk paleis iu telefonische ver binding te kunnen komen. De particuliere secretaris des konings, lord Stamfordlham, woont niet to het Biuck-iingihamipalei®, diouh in het St. James,' paleis ien is daar ook telefonisch verbonden. Ondlanks, al deze gemakken zal het toch wel moeilijk zijn om met den koning" persoonlijk in telefonische aanraking' te ko men en zoo dit gelukte zou toet een moei lijk probleem zijn, de voorschriften dier étiquette na te komen." WAT ESSEN VERLOOR. Aan dien gemeenteraad te Ess-ern Is van de stedelijke begroeting streng gescheiden vers-lag voorgelegd! van alle uitgaven en inkomsten tengevolgevam dein oorlog. Ess-e-n is idle eerste staid!, idlie zulk een verslag publiceert. Deze afzonderlijke oor- Logsbegroofing loopt van 1 Augustus- 1914 toit 31 December 1916-. Voor die pierioidie zijn die totale uitgaven f 163.492.277 mark en de tota-le inkomsten 451.546.203 mark, hetgeen een nadeelig saldo geeft van 11.946.674 mark. Daaronder zijn verliezen in den levensmiddelenhandel tem bedrage van 2.337.014 mark. De ter dekking van de Loopenidie v-erplichti-ngeni o-pgenomen lee- ningeni hadden -einde 1916 -een- -bedrag -be reikt van 40.398.733 mark, waarvan vo-o-r -de verzorging met l-evens-middlel-em 17.874.910 tn-ark. H-et nadeeüg saldo van dlng-eveier 12 m-illioen- mark kan ook zelfs tem naasten bij niet worden goedgemaakt door de be trekkelijk gunstige gewone gemeentelijke b-egrooting. HET VERMOGEN VAN DE FAMILIE ROMANOF. Volgens den ruwe schatting bezit Nico- La-a-s- niet meer dan e-en- mllliom roebel in contanten eiri- geldswaardige papieren, en zijn'vrouw ongeveer 1.100.000 roebel. D-e jonge' Alexis is veel rijk-er, -dlaar zijn toelage i-S' vaisit-ge'zet. Hij bezit ongeveer 5.500.000 roebel.' V-au Nico-la-as' -dochters- schat men het vermogen- van Olga op- 5.300.000 roebel, dat van Tatjana o-p 4.000.000, dftrt van Mari-a op 3.700.000 en dat van- Amas-trasia op 3.300.000 roebel. S-inids 1906 b-eldroeg de civiele lijst zestien millio-en roebel per j-aar, maa-r er werden enorme inkomsten getrokken uit de mij nen, ibos-sch-e-n -en landerijen; di-e tot h-et keizerlijk kabinet beho-orden. Dex-e buiten gewone s-o-mm-en werden- groot-endleels- ge bruikt voor belt onderhoud van die keizer lijke Residenties-, jachtterrein-en, enz. Der halve blijkt de tsaar, o-nd'ank.s zijn groote bezittingen, in werkelijkheid een arm man, dlaar zijn landgoederen -staatseigendom zul len worden. D-e positie van die grootvorsten -en -de apdiere leden van d-e familie Ro-manot zal ook overwogen worden. Enkelen; zoo- als Nikolaas Nikolajewitsj en die erfgenamen v-an wijlen grootvorst Co-nstantij-n, bezitten groote particuliere eige-n-dom-m-ein. Andere bloedverwanten. bezaten weinig, afgezien vara de ja-arlijksche toelagen ui't die- keizer lijke inkomsten, welke ook aah- d|eni staat vervallen. PLAATSELIJK NIEUWS. BiERGEN. Openbare vergadering van- dlein Ra-ad dezer gemeente, op Diondareiag 5 April, voorm. 11 uur. Afwezig de 'heer A. H. L. Masclim-eijer. Da Voorzitter opent de vergadering, waar na de notulen. der vorige vergadering wor den voorgelezen -en goiedgekeurdl. Ingekomen zijn o. a. Ben verzoek van de V-ereéniging to-t bevordering van het Vreemdiqliiingenverk-eier oim -h-et subsidie uit de ge-mie-entakas aan deze veree-ni-ging te verhaogen met f 100. -en maidler vast te stellen op f250.-. Een voorstel van BI. en W., om die ge vraagde vierhoog'in-g toe te staan, wordt met .al-gemeen-e s-temm-en aangenomen, zoo- dat over 1917 f250.subsidie .zal - wor den verleend» Met algemeene stemmen wordlt go-edlge- voniden togt Raadhuis telefonisch te db-en aansluiten. In-gekamienEen verzo-ek van -aen-iige be langhebbende .ingezetenen om verbetering van den Oo-sterd'ijk. Die Voorzitter ze-gt, dat BI. -en W. er van overtuigd zijn, dat verbetering gew.enscht is. Zij wensdhien hier mede -echter te wacht-en, zulks miede met het o-o-g op werkverschaffing bij de mobilisatie. Aldus- wordt -d-o-or -dien Raad- besloten. Verdier: Een verzoek van- de vere-eni-gidte broodbakkers om 'dien nachtarb-ejd -bij politie- verordening te verbieden. Adressanten- stel len voor te bes-luiten-, dat met bakken mag worden begonnen des moiigiens, te 5 uur. -de's Zaterdags -echter tei '3 uuir, en -geen. brood te bestell-en of te -bezorgen vóór 's morgens 10 uur. Na eeni-ge discussie wordt met alg-e-m-eene stemmen- besloten adressanten te berichten, dat de, Raad telgen inwilliging van het verzoek in, prin cipe geen bezwaren, heeft en idat eeme des betreffende aanvulling der poilitfeverord-e- rairag in efene volgende vergadering zal worden behandeld. Eën-e crediet-aanvraag van Bi. -en Wi wordt, nadat ide' Voorzitter -eeuii-g-e finan- ci-eele toelichtingen heeft gegeven, iinger willigd tot e-en- bedrag van f3000. Voorstellen van Bl. en W„ -cm in -de kas van- toet Electrisdh Bedrijf voor uitbrei dingen -e-en bedrag va-n f2000,te stor ten en om voor het keuren van vleesdh twee keurmeesters aan te stellen op- een-e jaarwedde van f25.teder, wonden met algemeene stemmen aangenomen evenals -eenvoorstel om het maximum te heffen bedlrag Hoofdelijk en Omslag, thans f20000 beoiraigende, behoudens nadere goedkeuring, vast te stellen, op f30000. Bene credliet-aanvrage vain Bl. en W. voor h-et beschikbaarstellen van- teelgrond, wordt daarna b-reedroerig besproken. De heer Blarnaart, idiie zich met de-ze aangele genheid hieeft bezig jjeho-ud'en; brengt van -een -en ander rapport uit. Die Voorzitter dieelt m-ede, dat die huurder van de ge meentelijke' boerderij aan -den Kerkedijk, N. Konijn, bereid :is -een stuk weiland hiervoor af te staan tegen een-e vergoeding berekend naar f 100.per Hectare. Spreker zegt, dat 17 ingezetenen zich voior teel grond hebben aangemeld. Wamn-eer aan ieder 400 vlerk. M. grond in gebruik wordt gegeven, dan za,l ongeveer 70 Are noodiig zijn. T-en slotte wordt go-edfgevoinidiein rilen grond geploegd, gemest -en, bezaaid dlo-or de gemeente te dben leveren, tegen een-e vergoeding van f24.per 400 v-ierk. M. E-en crediet van f600.wo-ndlt -hiervoor verleend. Aan -den huurder N. Konijn wordt toe stemming verleend -een- gedeelte wejland tot bouwland in1 te richten, ter grootte als op teeken-in-g is aangegeven. Voorgelezen wordt e-en schrijven van den heer Masclim-eijer, waarbij 'bijl miet het oog oip zijne gezondheid en de vele b-e-slom- merin-gien in zijne zaken, onts-I-ag -rae-emt als li-d van- den Raad-, Adressant geeft te k-ennen bijna 19 jaar de -belan-geini -dier g-e- m-ee-nte naar zijne overtuiging te hebben gediend en aangenaam m-et'dle Raadsleden te -hebben samengewerkt. De Vo-orzitter drukt -er zijn s-p-ijt over uit -den heer Maschmeijer voohtaan- niet meer in -h-et midden te zien. Naar aanleiding van deze ontslag-name h-ebben Bi. en Wi. bepaald, dart de verkie zing, stemming en eventueele herstemming zull-en plaats vinden respect. ,als volgt: 20 A,priill, 3 en 16 Mei a.s. Tot 1-eden, van het stem-bureau voo-r de stemming wordleni be noemd de heeflen J. Apeldoorn en J. Ol denburg, tot plaatsvervangers de he-erein M. B-aitus -en Jhr. W, P. Biaimaart. Tot. leden voor de herstemming" worden be- noeamid ide h-eeren M. B-altus en Jhr. W. P'. Barnaart, Voor -den che-f-m-onteur van het Oiemeen- t-elijk Electrisdh -bedrijf wordlt mie gewij zigde instructie vastgesteld'. H-et jaarverslag der Commissie toit we ring "van- schoolverzuim wordt voor ken nisgeving aangenomen. Een voorstel van- de Gezondheids com missie to-l' hert onbewoonbaar verklaren van de woningen, zich bevindende in de mo lens van dien Sluis-, Zuurvens- -en- Dlaimlan- derpoilider. Voor zooveel de- Sluis- -en- Z-uur- ven-spolder betreft wordt de onibewooro- baarverklaring staande die vergadering uit gesproken. Ten opzichte van dien D-amlan- derpoi-der, welks Bestuur reeds tot hielt bou wen ©ener woning heeft besloten-, wo-rdi het nemen, van een- besluit tot eene vol gende vergadering verdaagd. Een- -schrijven v,an die Oezonidlineiidls-com- -m-i-sis-ie, ho-udende. verzo-ek te willen- mede deel-en of bepalingen bestaan nopens bet rookeii dcor kindieren beneden zekeren leef tijd, zail ontkennend beantwoord worden. Idem van het N.H. Landbo'Uwcredie-t te Alkmaar, waarbij gewezen- wordt o-p- dle gelegenheidi bij genoemde insitelli-nig een rekening-courant te o-penien. De Voorzitter meent, -dat zulks voo-r het distributiebedrijf wellicht wensch-elijk zou kunnen zijn. Nadere informatiën zullen worden ingewon nen. Ben gezegeld adres van de V-ereeniging van Winkeliers en N-eringdloenidlera om bij verordening een sluitingsuur vast te- stel len en wel de-s- winters rte 8 en -dle-s- zomers f|e 9 .uur, met u-i'tzoindleriiig van -dien Zater dagavond -en. ide avo-nden vóór St. Nico-laas en Kerstmis. Dit verzoek wordt tot eene volgende vergadering aangeliomd-en. E-en tweede verzoek van dezelfde vereeni- ging, om de besprekingen over lavensmkh dlelem, de voiorzi-ening" daarvan -en- -die, daar voor te nemen maatregelen, te do-en ge schieden met en in- v-erb-inidiuig miöt de spe ciaal -daartoe benoemde co-m-mi-ssie- uiit g.e- noem-de verehn-iigiing. Blesloten wordlt te be richten, dat hiertegen- geene bezwaren be staan. Ben schrijven vian liet Kon. Nationaal Steuncomité in zake Centrale Keukens, wordt n-a -eenige bespreking voo-rlcopig voor voor kennisgeving aangenomen-. Die Vo-orzitter -dieelt m-ede, idlart die Co-m- m-aii-diaiit vaij het alhier gevestigde Initer- n-eeringsdepóf gevraagd heeft naar een stuk grond tot oprichting van -een- kamp voor Dluitschie deserteurs. Het o-og was- geval len op heit terrein, nabij het Russisch mo nument, waarop reeds eeidlrer een' kamp hieeft bestaan. Spreker, die -eigenaar van dezen grond -is, verklaart dezen juist te hebben verhuurd voor teelgrond. Juist o-ok in verb-and met de voed-inigskwestie had spreker liever gezien, dat n-aar -een ander terrein was uitgezien, doch h-iert-egen schij nen bezwaren te -bestaan. Ook de Raad acht bedoelden gron-di voor idiirt doel aller minst gewe-nschit. Rondvraag. Die heer Baltus wijst op -de bondlen, waarop de maximum-,snelheid voor .automobielen is, aangegeven-. Deze zijn bijna ni-et meer -te le-zeai, waarom; spr. aandringt dlez-e te laten- opknappien. Die Voorzitter belooft zulks. Die be-er Biarnaart vraagt of n-iet. een ver zoek is ingekomen tot uitroeiing van de z.-g. blauwe reigers, wegens de schade, die deze dieren veroorzaken aan eenidlen- h,oudiers enz. De Voorzitter zegt, dart zoo danig verzoek is ingekomen. Van andere zijden is echter aangedlrongeni om te zor gen voor behoud van de reigerkoloniie, Siprelcer zelf is echter van meeninig, dat opruiming wel de .aangewezen, weg zal zijn. Die heer Ve-enhuijsen zegt, dat de heer -dd Somnaville geklaagd heeft o-ver een n-iidt gesloten put aan de Bheelaan. Da Voor zitter .belooft hiernaar te zullen laten zien. De vergadering wordt hierna gesloten, HEILO, Raads vergadering. In 'die Donderdag gehouden Raadsver- gaidering werden na opening en lezing der notulen, door den nieuwbenoemdten Secretaris de vereisch-te eedlen afgelegdl. De Voorzitter wenschrt -hem geluk en hoopt' langen tijd gezellig met hem 'te zullen mogen werken^ waarna algemieene felicitatie. Door Oed. Staten waren de salarissen van Burgemeester be-paald op f 1200, van 'Secretaris op -f 1100 en van- Ontvanger op f600. Een schrijven van een aantal be-woners aan den Rijksstraatweg, verzoekende .om aansluiting aan h-et Eleetrisdi neit, werd door den Raad billijk geacht en in- handen gesteld -der Commissie van Bijstand-. Ingekomen was -een schrijven van, den N.H. Tuinbo-uwb-ond, m-ededeeiende, d:at door h-en de grond- bij Alkmaar was ge kocht -en ingericht zal worden voor vei- .lingst-errein van- aardbeien en doperwten, tevens verzoekende den toegangsweg naar -diat terrein te bestraten. Goedgevonden werd om aa-ni di-t verzo-ek te voldoen. Afwijzend werd- beschikt op het verzoek van lnet Omdierwijzers-Qenootschap om sa- larisv-erhooging, daar deze herziening nog kort geleden had' plaats gehad. Door -enkele bewoners van dien Wiester- w-eg werd verzocht hiervan een gedeelte te b-ehardlen, -even-eens de Ka-pellaan. Besloten werd id-en W-esterweg vainiaf Ze- venhuizen tot ,aan de Venniewatexs-vjeg te b-eh-arden; béharding van de Kap-ellaan vo-nd j m-en nog niet no-odzaikelijk. De Voorz. deelde mede, diat door Kroon 1 nu een maand als proef het vu-il was o-p- j gehaald, waarvoor (Tij tfiadl gekregen f 6 j per weekeens per week haalt hij bet vuil op, vo-or dit bed-rag wil hij hef blij- ij v-en- -dloen. Goedgevonden werd er m-adle door te gaan, doch die wagen zal, gesloten moeten J zijn om het stuiven en wegmaaien tegen te gaan.- Aan ES. en W. werd overgelaten da vuilnisbeld ,af te sluiten. Toit Ambtenaar va-n -dien Blunged, Stand 1 werd benoemd de heer W-. Biru-il; h-et salaris van dli-en Ambten-aar werdi gebracht i op f 150 p-er jaar, daar He-ilo hi-erin altijd1 nog ver ten achter stond. Ter sprake kwam weder het kerkhof,; waarvan aan den laagsten inschrijver h-et werk zou worden gegund,; het bedrag was f14.300 len die begroeting f 11.000. Een breedvoerige discussie ontspon zich hierover. Die heer v. d. Molen wikte miet boven -die begroeting gaan -en: me-ende, dat die te bau-wen buisjes wel wat -eenvoudiger zouden kunnen. D-e heer Zwart vond de gebouwen mo-g niet noodi-g en wilde oo-k het -b-eh arden -der paden- op het kerkhof wat minder heb ban-; -hij zou opnieuw willen- aanbesteden. De he-er Maas Geesteranus zegt, dat er op de gebouwen niet bezu,iin.i-gdi kan wor den. D-e he-eren Vermei- en Mulder zouden toet volgens bestek willen laten- maken. De -lieer Ba-kker meent ook, dat die ge bouwen vo-orlo-op-i-g' best weg bondam blij ven; dan kan m-e-n later altijd zien, als bat blijkt -dat het no-cdilg is. Ten- slotte werd in stem-m.iinig gebraeirf, -het volgens beistek uit te- voeren, waarbij die stemmen staakten. Vóór stern-den de heeren Vermei, Mul der en Maas Q-eesteranust-egem de h-eeren v. dl. Molen, Zwart en Bakker; 'd-e heer v. 't Veer hield zich buiten stemming. D-e Voorz. zegt, dat, nu de stemmen sta-ken, in een. voltallige vergadering h-et voorstel verworpen is. Da heer v. 't Veer z-egt het te zullen betreuren, indien -het plain noig m-e-er werd ingekromjteH' Na noig e-en langdurige bespreking werd b-esloiten de volgende week- weer eem ver gadering te 'hou-den, om 'dit plaim opnieuw te bespreken, daar er nu geam oplo-ssing gevonden kom worden. Blesloteit werd om -den toegangsweg naar het kermisterrein te bestraten. f Bij de rondvraag' inferm*W-t da hear j v. d. Molen naar de rekening van het Burgerlijk Armbestuur. De Voorz. zegt, dat deze i-n -een vof- gen-die vergadering ter tafel komt. j Waarna de vergadering werdi gesloten. ADVE RT EN TIEN in het Café van D. STAMMES aan den Bovenweg, op Woensdag 11 April 1917, des morgens io uur, van den geheelen waarbij goed loopend Billard met queuen, rek, één stel ivoren ballen en verdere toe- behooren, tafels, stoelen, lampen, kachels, wijntafels, banken, flesschen en karaffen, divers glaswerk enz., wijders Bcèrsn- m Bouwgereedschappen, als karn, kaastobbe, makers en zetters, zoutkist enz., eenige waarbij eikenhouten kabinet, groote kist, inmaakpotten, en wat meer ten Verkoop zal worden aangeboden. Alles 4 contant. Te zien één uur vóór den aanvang. P. J. C. VAN TOORNENBURGH, Notaris te Alkmaar. in het café „de Orderneming op Maandag 23 April 1917, des middags 12 nar, ten overstaan van notaris te Alkmaar VAN de voor weinige jaren nieuw gebouwde te HEILO aan den Hollenweg bij de Pro- testantsche Kerk B 208 zijnde renteniers woning met erf en tuin waarin vele vrucht- boomen en 2 schuurtjes, groot ongeveer 10 Aren. Aanvaarding desverlangd 1 Mei 1917 na betalinh. Dagelijks te bezichtigen van 26 uur. .Eigendom van de Heeren J. F. KIERS en C. F. GEBHARD te Heilo. Meerdere inlichtingen geeft de notaris. •r-r.- - De ambachtslieden uit de gemeente SI. Maar ten maken bij deze aan hun clien tèle bekend, dat zij, mede gedwongen door de tijdsomstan digheden, hun rekeningen zullen inzenden op i Juli a s en verder om de 3 snaantieit- De burgerij wordt beleefd ver zocht hieraan hun medewerking te verleenen De gezamenlijke ambachtslieden. LANDBOUWERS Nog te koop een fiROOTE PARTIJ SPOED GEWENSCHT. Te bevragen bij* dat zij het gewenscht heeft geacht, om ook na het uitvoerverbod op roode en gele kool op de veilingen den vollen prijs uit te keeren van 11350,per wagon van io ooo K.G. vermear- derd met den bijslag van 10 Hierdoor is echter een belangrijk bedrag meer uitgekeerd, dan voor de roode en gele kool, bestemd voor het binnenland, wordt terugontvangen. Dit nadeelig verschil kan slechts gedeeltelijk worden voldaan uit de eigen middelen de. Provinciale Commissie. Het tekort zal op nader te bepalpn wijze worden verhaald op de verbouwers - en zal worden omgeslagen over de leveringen, die na 9 Januari 1917 hebben plaats gehad. Namens de Provinciale Commissie TROMP, Secretaris.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 9