aadnoardiik DAMES- JAPON- Groote s TWEED! BLAD. komen VRIJD10 en] PAT1OHAATS03 hnn SIGS5ISS! >NDAG schitter* Len zie aanplak- FilDSEN 107 EN Mi Prima kwalitei EHS HE ESI ven vmmmtmm Zaterdag 13 October 1917. No. 121 beriebt de ontvangst voor het a.s. seizoen vi Alkmaar Hypotheken, Crediet-Hyp Beleeniagen, Geiden a D( Sp&argelde ONS BLAD. Da parabal van den verloren zoon. 1. INLEIDING. Het is, geachte lezer en lezeres, del minzame omgang des Heer en met de tol lenaars en met de zondaars, welke de verontwaardiging en de verbittering op wekte van de iiefdieloioze en schijnheilige Schriftgeleerden en Farizeeërs. Zij gaven ook van hun ergernis blijk in luid gemor, zeggende: „Deze ontvangt zondaars ©n eet met hen." W,èg met Hem, Hij ie veel te irenaakbaar, al te zeer toegankelijk. De goedertierenda Heiland, door deze beschuldi ging in het diepst Zijns harten getroffen1, weerlegt hunne beschuldiging, door drie gelijkenissen, waarin Hij de onuitputtelijke liefde Gods voor de boetvaardige zon daren schetst op onnavolgbare wijze. Gij allen kent ze, en zjijl leven ivoort in uw geheugen: dat beeld van den goe den heider, die de negen-en-iniegentig scha pen in de woestijn achterliet, om het hon derdste, dat verloren is, op te zoeken, totdat hij het vindt, en, vervolgens vol vreugde op zijne schouders naar den schaapstal terugbrengt, roepende tot vrien den en geburen: „Verheugt u met mij, want ik heb mijn schaap gevonden, hetwelk ver loren was." Dat beeld mede van die bekommerde vrouw, welke eene kaars ont steekt, haar huis schoonveegt, en naarstiglijk zoekt, tot zij de verloren drahroe heeft weergevonden, en dan hare vriendinnen en geburinmen bijeenverzamelt en uitroept: „Verblijdt u roet mij, want ik heb mijne ilrahme gevonden, die ik verloren had!." Dat alles overtreffende beeld eindelijk van dien Liefdevollen vader, die zijn verloren zoon zoo' haveloos en zoo ontdaan, zoo ttitgehongerd en zoo vermagerd1, zoo schul dig en zoo misdadig, te gemoet snelt, om den hals valt en kuist, terwijl hij zijnen dienstknechten gelast: „Brengt haastig hier het beste kleed, en trekt het hem aan, ien geeft hem een ring aan de hand, en schoei sel aan zijne voeten; slacht het gemeste kalf, en laat oog een yreugdemaal houdlen, want deze mijn zoon was dood en is weder levend gewonden, hij; was verloren en is wedergevondien." Heeft de Heiland elders zijnen berispers alleenlijk toegevoegd: „Ik ben gekomen, niet ooi rechtvaardigen te roepen, maar zondaren Jot boetvaardigheid; niet die ge zond zijn hebben den geneesheer noodig, maar die ziek zijn." Hiér heeft de De- neesheer onzer zielen al den rijkdom Zijner ontfermende liefde en genade zóó tref fend blootgelegd, zóó aanschouwelijk voor allen ontvouwd, dat wij nauwelijks, en niet zonder schroom, het wagen durven; een en ander tot verduidelijking of verklaring, bij t e voegen. In de éérste parabel wordt de pondaar door den Meester voorgesteld, onder het beeld van een redeloos dier, dat verdoold, in de tweede onder dat van een levenloos voorwerp, dat verloren was; maai- in de i dérde, waarmede wij ons in deze en in jde volgende beschouwingen uitsluitend zullen bezighouden, stelt de Heer het beeld voor 1 van een redelijk mensch, die niet zonder zijne schuld verloren kan gaan, noch ook zonder zijnen wil kan behouden worden. Hier is uit den ,aard der zaak, bet beeldi nader bij het afgelbeel|dB: de zondaar; of liever wij allen, zien hier O'ïis zeiven, in meerdere of mindere mate geteekend: n.l. afgedwaald, ge vallen, verloren,, maar teruggekeerd, be genadigd -en behouden. Hier spreekt de Zaligmaker luider tot het schuldbewuste hart en het hulpbehoevende gemoed. Het is een woord gesproken uit de volheid des harten van den God der liefde, niet zoozeer om Zichzelven te rechtvaardigen, dan wel om ons, arme zondaars, moed en vertrouwen in te boezemen. Alles toch ademt goedheid, barmhartigheid!, ontferming en vergevingsgezindheid. Een vader had twee zomen: Jezus staat daar tegenover liefdielooze en schijnheilige Farizeeërs, en Schriftgeleerden, die 's Heeren miinzamtem omgang met de zondaars laken. Hij' weerlegt hunne berisping, door de termen van hunne aanklacht nog te overschrijden. Gij noemt Mij leeraar, gast en vriend der zondaren; te weinig voor Mijne liefde; van u, die slechts de broeders der zondaren zijt, kan lk eenige gestrengheid verwachten; maar wilt Mij, hun vader, niet betichten; wie toch zou zich over hen ontfermen, als 'k hun niet behartigde. Een, vader had twee zonen, en de jong- ste der twee sprak tot zijnen vader: „Vader, geef mij mijn aandeel, wat mij toekomt van de erfenis." De jongste zoon, gij bespeurt het reeds, zal die rol van den zondaar vervullen, de jongste: De Zalig maker stelt, in Zijne, verschoonende en 1 tergoelijfce liefde, den zondaar in het gun stigste licht. De jongste, de lieveling des vaders, wordt vaak in bovenmate ontzien, veelvuldig geprezen, veeltijds voorgetrok ken en met toegeeflijkheid behandeld. Wiat wonder, dat in dit jeugdig gemoed de kie nen van hoogmoed, hebzucht en zinnelijk heid wortel schieten? „Vader, geef mij mijn aandeel, wat mij toekomt van de erfenis." „Maar, mijn kind, wat ontbreekt ui dan in het ouderlijk huis Gij spreekt ai te voorbarig en al te onderdlacht; heb slechts geduld, eenmaal zal die erfenis u.van zelf ten deel vallen. Dan zult gij, heer en jneester, er naar welgevallen over beschik ken. Spaar toch uwen vader, heb mede- Wén met zijne grijze ha,ren," „Vader, ik ben de kinderschoenen reeds ontwassen, het juk der jongelingschap drukt mij te zwaar, het wordt mij te eng onder het ouderlijk dak, ik dorst en smacht naar vrijheid; geef mij mijn aandeel; wat mij toekomt van 'de erfenis." „Maar, zoon, het fortuin wat gij- op- vordert, i s de vrucht van de tranen en van het zweet en bloed uwe vaders; heelt dan de gierigheid reeds uw jeugdig hart in bezit genomen?" „Gij weet vader, wat talrijke vrienden ik bezit, hoeveel gasten ik moet onthalen, ik verlang het vrije bezit mijner goiederen." „Ach, mijn zoon, wil' toch bedenken, hoe ik u in mijne armen heb gedragen hoe ik uwen eersten glimlach 'heb op gevangen, hoie ik u heb gekoesterd en gedrukt aan mijn hart. Gij waart bij uit stek het voorwerp mijner teederheden. In uwen kinderlijken eenvoud hebt gij ver zekerd mij lief te hebben, mij nooit te zul len verlaten. Gij belooidet het licht mijner oogen en 'den steunstok vaiu mijnen wag gelenden ouderdom te zullen zijn. ik koes terde de zoete hoop, gelijk de Aartsvader Jacoib, ook mijn Jozef en vooral u, mijn Benjamin, op mijn sterfbed, zegenend '|de handen op te leggen, fen te eken .van eeu wige liefde: dan zou ik zacht ontslapen in den vrede des Heeren. Mijn zoon, ik bidi a en bezweer u: blijf bij uwen vadifer." Maar de zoon blijft hartvochtig. Eene denkbeeldige vrijheid met een aanlokkelijk fortuin, gepaard aan een schuldigen harts tocht, heeft alle edele gevoelens tot zwij gen gebracht. Hij herhaalt zijne noodlottige bede: „Vader, geef mij1 mijn aandeel, wat mij toekomt van, de erfenis." De vadcT bezweek voor dien aandrang, en verdeelde zijne bezitting. Wjeimige dagen na de uitkeering, heeft dfe verloren zoon zijne bezittingen te gelde gemaakt. Hij gaat zijn geboortegrond ver laten. IHlij breekt met alle zoete herinne ringen der jeugd. Geen plaats is hem ineer dierbaar, gee me betrekking of vriendschap meer heilig. Hij gaat de wijde wereld in, naar een verre sitreek vajn een ombekend land, waar zijn vader zijne gangen 'niet meer kat» nagaan, noch hen»'roet zij'ne vaderlijks vermaningen kan lastig vallen. Alkmaar, den 13en Oictoiher 1917. M. P. A. OOMSj O.R. V VOORZICHTIGHEID GEBODEN! Reeds hebben de burgemeesters, op last van den minister, de burgers ernstig aan gemaand tot groote voorzichtigheid in bet stoken van hout, dat bij gebrek aan voldoende kolen dezen winter wel vrij algemeen zal moeten geschieden. De schoorsteenen mogen eerstens wel eens extra geveegd worden; doch er is méér: bij het stoken van hout zal men de verschillende houtsoorten wèl moeten on derscheiden. Een inzender in „Oe Maasbode" toont zich dienaangaande deskundig, en acht zich verplicht in 't algemeen belang, daarvoor eenige wenken te geven, om te voorkomen, dat door niet zorgvuldige behandeling onzer kachels dezen winter onze steden door véél brand zullen geteisterd worden. De inzender waarschuwt; „Wel hebben wij bij onze huiskachels geen voorraden brandstof voor de deuren der kachels opgestapeld, doch gewoonlijk is de geheele omgeving in meerdere of mindere mate brandbaar; d. w. z. vloer- kleeden, haardkleeden, karpetten, tafel- kleeden, etc. en ook de gordijnen, al hangen ze tamelijk ver van de kachel verwijderd, kunnen het middel worden om den brand spoedig in omvang te dóen toenemen. Het gevaar nu schuilt hoofdzakelijk in spar- en dennenhout en ook eenigermate in eiken, welke houtsoorten z g. spatten, waarbij vonken meters ver de kamer in vliegen. Natuurlijk kan dit bij gesloten stand der deuren niet piaats hebbendoch als men om te temperen de kachel opent en ook bij haarden, welke om hun gezellig open vuur zoo zeer gewild zijn, is het stoken van dennen- en eikenhout zonder kap beslist als gevaarlijk te kwalificeeren. Wil men een open vuur, dan gebruike men uitsluitend beuken, berken, iepen, esschen, peppel en dergelijke houtsoorten, geen mast hout of eiken, dat beter in gesloten kachels gestookt kan worden. Vertrouwend dat velen, die dezen winter hout wenschen te stoken, deze wenken ter harte zullen nemen" enz. Zóó beschouwd, mag de voorzichtigheid in deze stookmethode werkelijk een volks belang genoemd worden, waarom wij er nog eens in 't bijzonder de aandacht op vestigen wilden. ALKMAAR. E.W.S i'j«Li. lik.., Ma ïVn INTERC. Tl al dan niet gepai levensver GEMEENTEBEGROOTING, DIENST 1918. Het volgende overzicht strekt daartoe tot bewijs. Hoofdstuk I. Kosten van plaatselijk be stuur,- hoofdzakelijk een gevolg van uit breiding van personeel ter gemeente-secre tarie en herziening der salarissen van dit personeel en van dat aan het archief, hoo ger geraamd dan in 1917 f5000. 'Hoofdstuk II. Kosten van invordering van plaatselijke belastingen, oim dezelfde oorzaak, f 1600 hooger geraamd dan in 1917. Hoofdstuk III. Kosten van onderhoud van gemeente-eigendommen en uitgaven voor bedrijven, als: Jaarwedden, alsvoren f 1700.hooger, arbeidsloonen f 7000 hooger. Onderhouden van gebouwen, wegen, stra ten, pleinen,, bruggen, vaarten enz., als gevolg van duurder prijzen van materialen en arb eidsloon en f 7000. Grond- en andere lasten f300 hooger. Bedrijven wegens salarisherziening amb tenaren f 1200 hooger geraamd dam in 1917. Hoofdstuk V. Kosten plaatselijke gezond- heidspolitie f 200 hooger. 'Hoofdstuk VI. Kosten lager onderwijs (toelagen en bijdragen toit opleiding van onderwijzers buiten beschouwing latende, omdat de hoogere uitgaaf dtoor een hoo- geren post van ontvang tot gelijk bedrag gedekt wordt), waarin f3000 meer voor jaarwedden, (o. m. door uitbreiding van per soneel aan de Gemeenteschool), f2000 voor mobilair en schoolbehoeften, terwijl ook de kosten van verwarming ©n verlichting zijn gestegen, totaal f5500 hooger dan in 1917 geraamd. Kosten hooger en middelbaar onderwijs, veroorzaakt door de herziening dier sala- risregeling en uitbreiding van personeel voornamelijk bij het handelsonderwijs, we gens den bloei waarin dit onderwijs zich mag verhengen, f10400 hooger geraamd dan in 1917. 'WMédbiuh VII. Muffin va» htl arm wezen, wegers hengeze subsidie» aan in stellingen van weldadigheid f3000, meer dere uitgaven voor den Armenraad f 300 en stijging der kosten van verpleging van behoeftige krankzinnigen met ruim f3500 samen f7000 hooger geraamd dan in 1917. Hoofdstuk VIII. Rente en aflossingen, waarin 15000 >voor meerdere aflossing, rond f5000 voor meerdere rente van vaste en f 4000 iidleim voor vlottende schuld, samen f14000 meer geraamd dan in 1917. Hoofdstuk IX. Pensioenen f2400. ■Hoofdstuk X. Alle andere gewone uit gaven; waarin o. m. 160O meer voor kos ten van 'eene te sluiten gejidleiening, totaal 11300 hooger geraaind dan 1917. Alleen op Hoofdstuk IV „kosten van apenbar# veiligheid, verlichting en brand weer" kon tengevolge van een lagere ra ming voor de kosten van openbare straat verlichting wegens tempering dier verlich ting, met een minder cijfer van ongeveer f 4000 wonden volstaan. De ramingen voor dein buitengewonen dienst zijn zoodanig gesteld) tüat inkom sten en uitgaven plkandier dekken. KAARSEN. De Directeur van het Distributiebedrijf verzoekt H.H. Winkeliers, voor zoo ver zij in het bezit zijn van kaarsen, deze op vertoon van de Legitimatienummers af fe geven aan personen, dia geheel van licht verstoken zijn. INGEKOMEN PERSONEN. C. Hoed, N.H., z., Scharloo 14b, Scboorl, R. Peereboom, N.H., metselaar, Liefde- laan 20, Beverwijk. M. J. Hazes, R.K., z., Tuinstraat 5, Bergen. M. J. Klinken berg-Van den Berg, G.K., z., Scharloo 13, Haarlemmermeer. K. de Jong, N.H., db., Nassaulaan 39, Den Haag. R. Swart, N.H., z., Gashouderstraat 5, Sneek, J. Louwe, R.K., z., Dijk 13a, Den Haag. F. F. Sparen berg, N.H., barbier, Nieuw poortslaan 86, Den Haag. J. T. J. Wei ter, R.K., kapelaan, Breedstraat 7, Nijmegen. A. Feiberwee, N.H., bankwerker, Laat 2, Duitschland. K. Timmer, Ger./N.H., broodbakker, Heul 15a, Egrooud aan Zee. E. B. Dekker, N.H., kok, Langestraat 103, Zandvoort. C. Blom,, R.K., db,, Ramen 13, Rotterdam. PL de Jong, N.H., hoMwk. opzichter, Lindenlaan 88, Amersfoort. A. van Baaren, N.H.. werk man, Oudegracht 84, .Wieesp. C. Pi. Hinke, R.K., broodbakker, Fnidsen 92, 11- p end am. J. W|. Flierman, R.K., buffet- juffr., Stationstraat 79, Boxtel. J. M. van Gemenen, N.H., naaister, Voorstraat 20b, Boskoop. J. Bart, N.H., fabr.- arbeider., Lindengracht 39, Haarlem. C. Spoor, R.K., los werker, L. Oudorp 7, Sittard. Wed. J. B. A. van Beek, geen, z., Nieuwpoortslaan 9, Eten Haag, J. C. H'. Schoiof, R.K., schoenmaker, Snaar- manslaan 58, ambtshalve. F. J. Klumper. N.H., machine-teekenaar, Oudegracht 151, Hengelo. C. J. Langendijk-Oosterling, N.H., z.. Laait 67, Beigen. K- F. Hoe- gee; N.H., db., Koorstraat 33, Vuren. M. ,A. A. Bioers, R.K., winkeljuf fr., Houttil 50, Leiden. N. Edam, N.H., buffetjuffr., Stationstraat 79, Rottendam. G. Duin. R.K., db., 'Huigbrouwerstraat 8. H.H.Waard. A. H. Wïegers, R.K., sigarenmaker, Laai 65, Hilversum. J. H. Muhring. N.H., banketbakker, Limmerhoek 38, Nootid- SchaTwoiiide. A. M. P.uttenaar, RK,. db.. L: Oudorp 10, Leiderdorp. T. pok, geen, db., Fnidsen 64, Oudlorp. G, Langereis, N.H., ass. in die bufeh., Laat 103, Berkhout. M. G. Gomes, R.K., huis houdster, Stuartstraat 82, Helder. P. ,M. van Stam, N.H., z., Kennemerstraatweg 36. Gorinchem. M. E. Moonen, R.K., onder wijzeres, Oudegracht 204. Bussum. J. C. Gavers, N.H., kantoorbed., Houttil 42, Den Haag. J. Veltman, R.K., sigaren maker, Oudegracht 171, Amsterdam. *A. de Boer, N.H./R.K., schipper, vaar tuig, Krommenie. D. Molhoek, N.H., onderbaas jn >t grondwerk, le Kabelstraat 4, Heiloo. G. A. R. Pieters, R.K., win- kelbed., Houttil 50, Wlageningen. J. A. Luirink, N.H., db., Langestraat 94, Velsein. J. van Hooff, R.K., kantoorbed., Schar loo 9, Tilburg. S. Faber, geen, los werkman, Verl. Landstraat 33, Indië. Wed. K. Mantel, N.H., z., Vier Staten 2, Hoogwoud. Wied. C. Mantel, N.H.. z., Vier Staten 2, Hoogwoud. A. Kensen- Verheus, N.H., z., Groot Nieuwland 56, Z.-Scharwoude. S. H. W. Bulsing, E.L., db., Langestraat 83, Amsterdam. D. Rol, N.H., z., St. Annastraat 23, Scher- merhorn. 1. Leijen, N.H., z., Ocsterb.- straa-t 5, Nieuwe Nieidarp. I. Bakker. R.K.. monteur, St. Annastraat 41, Alkmaar C. S. VERTROKKEN PERSONEN. Z. Brekveld, N.'H., schilder, Koningsweg 9, Stad-Dtoetinchern. H. Vend«lbos, R.K., poetser H. I i. S. M., Achterstraat 44a, An keveen. P. L de Wit, RpK., z., Linden- gracht 2, Zundert. A. Wi Beemster- boer, R.K.. z., Clarissebuurt 1, Zundert. J. van Amerongem, N.H., bakker, Fnidsen 82, Utrecht. P. J. Boek-e, R.K., z., Wiilhelminalaan 4, Brazilië. J. Schaap, G.K., db., Scharloo 29, Broek op Lan- gendijk. H. J. Sjolleniia, N.H., barbier, Zevenhuizen 5, Kampen. Wi. M. A. Üe Goeje, geen, z., Emm.astraat 97, Zaandiam. H. van Eldert, R.K., schilder, Van der Woudestraat 31, Vlissingen. T. Schoon hoven, D.G., z., Paternostersitraat 6, de Rijp. J. A. de Rooij, R.K., z., Hof straat 10, Gemert. Dr. A. C. An- tusch, E.L., Dir. H.B.S., Hofdijkstraat 2, Bergen. J. Gouwe, geen, z., Hofdijkstraat 2, Bergen. A. J. Koek, R.K., z., Noor derkade 27, Den Haag. J. M. Stoop. R.K., strijkster. Van der Woudestraat 49, Wijk aan Zee en Duin. Wed. J. Pauw, N.H., z., Koningsweg 55, Schoorl. T, D. Zegers, R.IC/N.H., z., Nieuwpoortslaan 12, Enschedé. J. Gombert, N.H., apoth. ass., Langestraat 29, Groningen. C. Dekker, R.K., z., Keizerstraat 36a, Am sterdam. T. B. Boekei, N.H., db., Ze venhuizen 10, Amsterdam. V. Schroder. R.K., z., Snaarmanslaan 69, Graft, G Weder, N.H., winkelbed., Achterweg 37a, Schermerhorn. W, G. Teeuwen, R,K„ H'wrwstowit 4, H, Steyink, N.H., 2b., Kennemérparfe 25, Scho ten. A. Lenards, R.K., z., Nieuwpoorts laan 58, Duitschland. A. Molenaar. N.H., banfcwerkersleerl., Koningsweg 9, Hoorn. J. Ligthart, N.H., z., 2e Kabelstraat 2, Winkel. J. N. Henket, N.Hiz„ Emmastraat 1. Utrecht. A. F. M. Dir ken, R.K., z., Oudegracht 287, Heijthuij- zeii'. J. Klomp, E.L., opz. te-eken aar, Van der Woudestraat 40, Delft. 'H. Posthuma, N.H., ijzerwerker, le Kanaal straat 10, Amsterdam. J. B. Visser- Van der Wlaal, N.H., z., 2e Kabelstraat ll, Scbagen. G.W:. Walstra, R.K., mesel., Keniraemiersingel 22, Bussum. G. C. van Wetering, R.K., winkelbed., Houttil 50, Rot terdam. J. L. van der Heuij, R K.. db., Nieuwl,andersingel 55, Boxtel. Hoofd van een gezin. ILAA.TSELIJK NI EU W 8. EGMOND-BINNEN. Raadsvergadering. Na opening werden door het nieuw- gekozen raadslid, den h-eer C. Groot, de vereischte eeden afgelegd. De Voorzitter spreekt het nieuwe raads- lidi toie: het is mij een vreugde U temogen installeeren; dat U de plaats inneemt, welke door uw vader zooveel jaren, onvermoeid is waargenomen, hetgeen ons lang in her innering zal blijven. Moogt gij ia ons miididen het voorbeeld van uw vadter vol gen, door mede te werken tot den bloei onzer gemeente, zoowel jin ajsi buiten dien Raad, door- ii cuereen miet raad en daad te helpen; dat gij met Gods zegen na lange jaren, evenals uw voorganger, miet vreugde op uw werk zult mogen terugzien. De heer Graiot dankte den Voorzitter voor zijne hartelijke woorden; spr. hoopt zijn beste krachten in 't belang dier ge meente te zullen geven; waarna algemeene felicitatie. De notulen werden gelezen ep onver anderd goedgekeurd'. Van üed'. Staten waren .enkele raads besluiten goedgekeurd terugontvangen. Door B'. en W. werd voorgesteld, naar aanleiding van een circulaire der K. E. M., den prijs van het ekctrisch licht miet 10 °/q te verhoogein. De Voorz. vindt deze verhooging niet onbillijk, daar de steenkolen abnormaal duur zijn. De heer J. Apeldoorn vindt, dat het toch nog al wat beloopt over het geheel 10 meer, er is gezegd, dat ze bijna geen Steenkool gebruikt. De Voorz. zegt, gerekend naar een gas. fabriek wordt er ook weinig gebruikt, maar ze moeten toch de groo'te Centrale gaand# honden, D|e hieer J. Apeldoorn .meent, dat ie dan zeker ook geen grootie voorraad' ga- had hebben, anders doen groote heeren nog al' eens groiot op. Het voorstel cm den lichtprijs roet 10 te verhioogen werd miet algemeen/a stemmen aangenomen. Ingekomen was een schrijven van het Kruis verbond en Maria-vereeniging, waarin gewezen wordt op het herbergbezoek door jeugdige personen, verzoekende den Raad een verordening te maken, waarbij dit ver boden zal zijn; uitgezonderd Zondags en met kermis, dan zou dit kunnen worden toegestaan. Bi. en 'Wi. mieenen; dat als de Zondag en kermis wordt uitgesloten; het weinig doel meer heeft en stellen voor het schrij ven voor kennisgeving aan te nemien, anders slenteren de jongens toch langs de straat; het beste zon zijn ze wat meer- thuis te houden. r De heer J. Apeldoorn meent, dat er toch wel iets voor is; als de jongens ander de hoede der ouders^ vandaan zijn, dan zeggen ze: wei hiebbe'n hier of diaar ge weest, en zijn soms in de herberg geweest .en als liet verboden is, dan is dit uitge sloten; we hebben niet meer de tijd Van vroeger, dat de jongens thuis blijven en zander geld op zak loopen. De heer ,W|. Apeldoorn zegt, dat het toich nu al verboden is, om aan jongens beneden de 16 jaar sterke drank te tappen. Het schrijven werd hierna voor kennis geving aangenomen. Na eenige bespreking werd besloten de moLenaarswoning in den bovenpolder onbe woonbaar te verklaren en de mionelaars- womiimg in den Wlimmenumpolder, welke ook onbewoonbaar moest worden verklaart, hier voor nog eenig uitstel te vragen met liet oog op de tijdsomstandigheden. Nagegaan werd die begrooting, dienst 1918, welke sloot miet een vermoedelijk ontvangsten en uitgaven van drie en dertig duizend vijf en tachtig gulden en zeven en zeventig cent, met een post voor on voorziene uitgaven van duizend yijf ein, negentig gulden een en veertig tent. De begrooting werd goedgekeurd. Tot zetters der belasting werden voor gedragen de heeren: 1. C. Groot; 2. J. Zonneveld. Tot Ambtenaar van den Burgerlijken Stand werd benoemd de beer J. de Wit. Tot onderwijzeres te Egmond-binnen werd benoemd Mej. Beemsterboer van Hilver sum en tot ouderwijzere» tie Egmoind a. ld'. Hoef Mej. Hapëe, tijdelijk t-e Egmond a Zee. Besproken werd de grasverpacliting, wel ke Dinsdag 16 October gehouden zal wor den om 11 uur in het lokaal van J. Apeldoorn te Egmond-binnen. Behoudens goedkeuring van het Armbestuur, zal de Zuisse krocht en het half morgen, voor bouwland worden verhuurd. De Voorz. stelt voor, met het oog op 't vele werk, dezen keer geen rondvraag te houden (enkele heeren keken hiervan groot op, zij hadden al 'aanteekeningen op hun briefje), waarna de vergadering werd gesloten. UITGEEST. Brands t of f en co mm is ai e. Door De Commissie voor Brandstoffendistributie zal, met deze maand' te beginnen, iedere maard worden meegedeeld, de hoeveel- heid brandstof, toegewezen aan die ingeze tenen voor ro»an4. i>ew maand zal

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1917 | | pagina 5