MULDER QÏÏAX, KASS ALKMAAR - PUB MEREND. A g tö a a ti ALKMAAR. „SECRETARIAAT DER ARMEN" EN LIEFDEWERK „ST. FRANC1SCUS REGIS." Bovengenoemde instellingen houden Dins dagavond. zitting van 8-Vi9 uur in hen OVERLEDEN: gebouw der „St Vinoentiusveroeniging", LuttiV Oudorp 75. NED. R. K. VOLKSBOND. Algemeene ledenvergadering op Maandag 18 Februari, 's avonds 8 uur precies, in „St. Willibrord". Na behandeling der zéér belangrijke pun ten van de agenda zal de Geestelijke Ad viseur eene rede houden over de sta king. Het zal wel overbodig zijn de leden aan te sporen tot bijwoning dezer belangrijke vergadering. R. K. VROUWENBOND. Morgen 17 dezer H. Mis om 8 uur in de St. Jozefkerk voor het overleden lid Mej. Maria VerhoeveCortie. R. K. PROP.-CLUB „PIUS X". Onderafd. Ned. R. K. Volksbond Afd. Alktn. Zaterdag 16 Febr. 1918, 's avonds tus- schen 8 en 9 uur. contributiebetalen in het R. K. Vereenigingsgebouw. Er waren drie voorstellen tot wijziging. Een amendement-K e t e 1 a a r stelt een voudig voor aan ieder hoofd en aan iederen onderwijzer f 100 meer te geven en wil dus beproeven het stelsel van het niet door de Regeering aanvaardde ontwerp-M a r - chant weer te doen herleven. Een reeks aniendementen-van der Mo- 1 e n c.s. beoogen een grooter verhooging dan de Regeering voorstelt voor hoofden en onderwijzers met meer dan 10 dienst jaren. Zij houden in: voor hoofden met 59 dienstjaren f250 10-14 f300 15-19 f400 20 en meer f 500 boven het wettelijk minimum; voor onderwijzers met 1014 dienstj. f300 15-19 f400 20 en meer f500 boven het wettelijk minumum. Een amendement-O 11 o stelt voor aan hoofden van scholen met meer dan 20 dienstjaren niet minstens f350, doch f375 boven de minimum-wedde te verzekeren. De houding van Minister C o r t van der Linden noemen we kortweg treu rig en verbluffend slap. Het amendement-v anderMolen werd met de meeste beslistheid om financieele redenen (het zou 11/2 millioen kosten) onaan nemelijk verklaard. Wat op zich zelf tot daar aan toe is. Maar dat onmiddellijk daar op ten aanzien van het amendement-Kete laar niet verder werd gegaan dan een sterke ontrading, was het verbijsterende van het geval. De houding des Ministers was we zeggen het nog eens treurig. Z.Exc. verdiende dan ook volkomen de scherp-rake opmerking van den heer Van Wijnbergen (R.K.), dat hij door zijn handelwijze, eenvoudig en alleen omdat de Linkerzijde hem zulks beveelt? den bodem inslaat aan de verwachtingen, welke door lier Reg eerings voorstel werden opgewekt bij de bijzondere onderwijzers, die toch ook in deze tijden niet verbitterd mogen worden. De bijzondere onderwijzers hebben inder daad niet veel reden om Minister C o r t van der Linden dankbaar te zijn. De beslissing van het amendement-O 11 o liet de Minister aan de Kamer. Met het oog op vergaderingen van en- Tcele politieke partijen werd de beslissing verdaagd tot Dinsdag. 'Vergadering van Vrijdag 15 Februari. Er werd gepraat over de Indische Be grooting, uitvoerig en veel gepraat. Zulks evenwel uitsluitend over reeds dikwijls be sproken onderwerpen. Zoodat we er slechts zeer weinig van zullen navertellen. De heer Bogaardt (R.K.), die vooral aandrong op verbetering der ambtenaars salarissen en op meer steun voor het bij zonder onderwijs en voor de zending, deed verdienstelijk werk, toen hij de vrijzinnig heid nog eens herinnerde aan haar wauwel- praatje over de gevaren van het Chris telijk bewind in Indië, uitgekraamd ter ge legenheid van de verkiezingen in 1913, om daarop te constateeren, dat de kiezers en de Indische bevolking toen eenvoudig op een dwaalspoor 'zijn gebracht, wijl liet be wind van den Christelijken Gouverneur-Ge neraal I d e n b u r g voor Indië een der meest heilzame bestuursperioden is gebleken. Waarmede we het voornaamste hebben verteld. R. K. F ABRI EKSARBE1 DERS(STERSp 'BOND. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem keurde de statuten van den Ned. R. K. Fabrieksarbeiders(sters)bond goed en be noemde tot geestelijk adviseur den Zeer- eerw. heer P. Stroomer, Rector te Amster dam. ST. BAVOBOND. In plaats van den hoogeerwaarden heer Th. J. A. Bosman, die wegens drukke bezig heden bedankt had als lid van den St. Bavo- bond, vereeniging van R. K. lagere school besturen in het bisdom Haarlem, is tot voorzitter van genoemden Bond gekozen de hoogeerw. heer Mgr. A. J. Hoelierhoek, lid der Vereeniging tot Bevordering van Katholiek bijzonder onderwijs, gevestigd te Haarlem. POSTTARIEVEN. Naar vernomen wordt is binnenkort te verwachten een wijziging in de posttarie- ven voor drukwerken en kwitanties. DIOCESAAN VAKQILDE. Door Z. D. H. den Bisschop van Haar lem zijn de statuten van "hef Diocesaan Vakgilde van melkhandelaars in het Bis dom Haarlem goedgekeurd en is tot gees- Effecten Coupons telijk adviseur benoemd de Weleerw. heer P, J.. P. Kok, kapelaan .te Delft. SALARISMEETING. Met goedkeuring van H.H. O.D. HH. den Aartsbisschop van Utrecht en den Bisschop Yan Haarlem zal binnenkort te Utrecht een salarismeeting worden belegd door de St. Lebulnus-vereeniging in het Aartsbisdom en de Diocesane Vereeniging van R. K. Bijzondere Onderwijzers in het bisdom Haarlem. DE NIETIGVERKLARING DER RUSSISCHE LEENINGEN. Op desbetreffende vragen van den heer van Idsinga heeft de Minister van Buiten- landsche Zaken o.m. het volgende geant woord Blijkens telegrafische mededeeling van Hr. Ms. tijdelijk gezant te Petrograd zijn alle Russische binnen- en buitenlandsche leeningen door het Bewind der Voikscom missarissen nietig verklaard. Er is voorloo- pig geen reden om aan te nemen, dat de door de Russische Regeering gegarandeerde leeningen hierop een uitzondering maken. Aan Hr Ms tijdelijk gezant is telegrafisch om inllcht'ngen gevraagd Het an'woord zal terstond worden gepub'iceerd De Nederlandsche Regeering heeft aan de overige neutrale Regeeringen voorge steld gezamenlijk tea deze op te treden. Spanje heeft zich hiertoe in beginsel bereid verklaard. Van de Scandinavische rijken en Zwitserland wordt binnenkort antwoord ve wacht. Intusschen heeft Hr Ms. tijdelijk gezant te Petrograd geprotesteerd tegen elke actie van het Bewind der Volkscom missarissen, waardoor Nederlandsche belan gen werden geschaad. De gezant heeft zich ia naam der Re geering het recht voorbehouden schadeloos stelling ter zake van het geleden nadeel te eischen. OP EEN MIJN GELOOPEN. Bij Westcapelle is een Nederlandsche loodsboot op een mijn g< loonen en gezon ken De kapitein en 8 man zijn gedood. Uit Den Hvag wordt nader gemeld Gistermiddag is in den mond van de Oosterschelde het vaartuig van den ond-r- zoekingsdierist stoomlooods' oot 14bij het zoeken naar een mijn, die door een vis- schersvaattuig gerapporteerd was, ten ge volge van een onderzeesche ontploffing ge zonken. Ook het visschersvaartuig de „Ar- nemuiden 16", dat bij het zoeken naar de door den schipper gerapporteerde mijn mede- hielp en langszij de stoomloosdboot lag, is opgeblazen Van de bemanning van het onderzoe kingsvaartuig worden vermistvier man, n. 1. Hoek, Stui, Rang en Leièbre van het loodswezen en de zeemi'icien Brouwer, ter wijl de loodsschipper Faber overleden is. Van de opvarenden van de „Arnemuiden" zijn drie man verdronken. De schipper is gered. VISSCHERS3CHEPEN NAAR ENGELAND. Door de Nederlandsche Uitvoer Maat schappij is een schrij en tot de eigenaren van visscbe sschepen te IJmuiden gericht, waarin eene spoedige opgave wordt ver zocht van reederijen, die voor eene even- tueele uitzending van schepen naar Groot- Britamr e in aanmerking wenschen te komen Dit schrijven staat in verband met de onder handelingen, welke bovengenoemde maat schappij op het oogenblik met het buiten land voert omtrent den uitvoer van visch. ROOD KLAVERZAAD. De regeerings-commissaris in Ncord- Hol'and, belast met ne graanverzameling, beticht, dat de houders van Rosd Klaver zaad de partijen Rood Klaverzaad, welke zij onder zich hebben, anders dan ten be hoeve vin den zaai op eigen landerijen, zoo spoedig mogelijk zullen moeten leveren Als magazijnhouder is aangewezen: De fi'ma Wed. J Leupen Zn, te Haarlem. ÜUCXENLANü, OüfiLOÖSOTEEZIC'flT, Het verwart, het verbijstert ons, telken als wij bij h- t schrijve» van ons overr'cht ons een vóórstelling trachten te vormen van den Russische toestand, binnen- en buitenland, inzake oorlog en vrede Want Rusland is reeds sedert lang Ras- land niet meerhet oude Rusland is uit één gevallen in meerdere deelen, die alie in verschillende positie verkeeren tegen over elkander en tegenover het al dan niet vijandige buitenland. En met den dAg, met het üür wisselen daar de toestanden We zullen ons daarom tot het allervoor naamste bepalen. Gelijk men weet, gelukte bet den Cen- tralen tijdens de laatste zittingen te Brest- Litowsk vrede te sluiten met de Oekraice en heeft de hoofdman der Rusrische Bols- jewiki, Trotsky, min ot meer naar aanlei ding daarvan, verklaard, dat de oorlogs toestand tusschen Rusland en de Centta- len geëindigd is. De vrede scheen in 't Oosten dus wel een feit geworden, maar Spoedig ging men in de Centrale rijken Trotsky wantrouwen, of hij tegenover Duitschland en Oostenrijk niet rfemobili- reerde, om alle man en macht tegen de Oekraine mobiel te maken, en reeds werden er stemmen in Duitschla-d verno men of men maar niet^liever nog dieper Rusland moest intrekken, om Trotsky in zijn krijgzuchtige plannen te verhinderen. Doch erger wordt het, en nog minder blijft er van den Oostelijken vrede over, IERS. Deposito's Credisten. als men verneemt, dat de vrede met de Oekraine... oorlog met Polen betee ken en zal. Dit toch is volgens de „Vorwarts" het resultaat van de besprekingen te Brest- Litowsk. Bij de grensregeling van de Oekraine is een gedeelte vs.n het door Polen be geerde gouvernement Cholm aan de Oekrai ne toegewezen, en dtt' heeft onder de Po len een groote beroering gewekt. De Oos- tenrijksche Polenclub heeft aan de regee ring der monarchie onmiddellijk den hand schoen toegeworpenniet aan de tegen woordige regeeriDg alleen, maar aan de monarchie, de Centralen, «n voornamelijk aan den keizer van Oostenrijk, die nu zijn Poolsche koningsplannen wel kan opgeven. Voor de Centralen is nu het tijdperk der Duitsch Poolsche vriendschap voorbij in de plaats daarvan komt de Duitsch- Oekraiusche belangengemeenschap, tegen de Poolsche aanspraken Zoo draait de „waereldkloot" De Duitsche vermoedens omtrent plan nen van Trotsky ten opzichte van de Oekraine schijnen i-imiddels niet geheel ongegrond. Uit Weenen komt het bericht, dat de Centrale Rada haar z tel vaD Kjef naar Sjitomir heeft overgebracht. Sjitomir, de hoof'stad van Wolhynie, ligt nab» de Oost- tenrijksche grens. Daarneen is het vöór- ps.ilemer.t van de Oekraine verhuisd. En waarschijnlijk is dit geschied, wijl Kjef, de hoofdstad van de Oekrainsche Republiek, niet meer veilig is; wellicht is die stad reeds door de maximalisten bezet. Eu in dat geval zullen de Centralen wel weer hardhandig tegenover Trotsky moe ten optreden ondanks diens verklaring. Zoo draait de „waereldkloot" BOLO PASJA. Sinds geruimen tijd hield de rechtzaak Boio Pasja beschuldigd van verstand houding met d - Duitschers, als zoude hij met veel geld omgekocht zijn om in Frank rijk ten gunste van de Duitschets te wer ken alle gemoederen in spanning. Tha" s is Bolo Pasje door het Hof met algemeene stemming ter dood veroordeeld, O .-er de veroordeeling van Bolo ver neemt de „Times" nog uit Parijs Met algemeene stemmen werd door het Hof het doodvonnis uitgesproken over Bolo en CavalliniPorchere werd veroordeeld tot 3 jaar gevangenisstraf. Er werden elf vragen voorgelegd aan het Hof en toen op alle vragen met algemeene stemmen het schuldig werd uitgesproken voor Bolo, voer een siddering door de zaal Nog geen minuut nadat het vonnis was uitgesproken, klonken juichkreten van de stra-t, waar zich een belangrijke menigte voor het gebouw had verzameld, d:e het vonnis met luide juichkreten begroette en riep „Ter dood met de verraders 1 Leve het leger?" Het vonnis werd uitgesproken, zonder dat de beschuldigden erbij waren. HET GEHEIME ENTENTE-VERDRAG EN DE H. STOEL Bij het debat over het adres van ant woord op de troonrede in het Engelsche Lagerhuis sprak Me Kean (onafh) zijn afkeuring er over uit, dat Engeland de pauselijke vredesnota niet uitvoerig had beantwoord. Hij noemde dit een onbeleefd heid jegens den Paus en schreef deze toe aan het beslaan van het geheime verdrag met Italië, welks inhoud te Petrograd is gepubliceerd. Lord Robert Cecil, de ondersecretaris van buitenlandsche zaken, ontkende in zijn antwoord ten sterkste, dat de regeering, door slechts een formeele kennisgeving aan den Paus te zenden, een onbeleefdheid had begaan of bedoeld. Ook ontkende hij, dat het verdrag met Italië en eenigerlei wijze van invloed was geweest op het besluit, om geen uitvoerig antwoord te zenden Cici! bracht warme hulde aan den Paus voor diens hulp in verschillende aangele genheden in verband met den oorlog Hij verklaarde, dat in het verdrag alleen gezegd werd, dat, indien Italië er bezwaar tegen haddat de Baus een vertegenwoor diger naar het vredescongres zou zenden Engeland den wcnsch van Italië zou steu nen. Dit is alles en dit beteekent feitelijk niets, omdat de vredesconferentie zou wor den gehouden door de oorlogvoerenden, en dete dus alleen bevoegd zonden zijn daaraan deel te nemen. Het gecursiveerde is niet „niets"; een dergelijk verdrag i3 op zichzelf ergelijk genoeg STRAATGEVECHTEN TE BRUSSEL EN ANTWERPEN. Nadat de Belgische regeering aan de Belgische overheid in het bezette gebied gekst had de activisten te vervolgen, die de autonomie van Vlaanderen hebben ge proclameerd, hebben de diie spresidenten van de Kamers vr.n het Hof van Cassatie te Brussel Pierre Tack en dr. Borns laten arresteeren, als leiders van de activistische beweging. Onmiddellijk daarna lieten de Duitschers de drie presidenten der recht bank gevangen nemen en de gearresteerde activisten in vrijheid gesteld. Zoodra dit in Brussel bekend was geworden kwamen j.l. Donderdag de afgevaardigden van 600 vereenigingen en duizenden manifestanten op de Grande Place tezamen. De politie en vervolgens de Duitsche soldaten char geerde en losten schoten.. Verscheidene sol daten en burgers werden gedood en een groot aantal gewond. De drie gearresteer de rechters zijn naar Duitschland gedepor; teerd Daarna heeft het Hol van Cassatie besloten ontslag te n-men, indien de rech ters niet worden vrijgelaten Alle Belgische rechtbanken hebben zich solidair verklaard en besloten geen zittingen meer te houden, voor het onrecht is hersteld. Te Antwerpen trokken op 3 Februari 600 activisten in optocht naar de Thalia- club. Op de Meireplaats had een tegen- manifestatie plaats, waaraan 15.000 perso nen deelnamen. Een botsing ontstond, waar bij dooden en gewonden vielen. De Bel gische bevolking is overal verbitterd op de flaminganten. VIJFTIG KINDEREN VERBRAND. De bladen vernemen uit Montreal: Bij een brand in de „Grey Nunnery" zijn 50 kinderen, die op de vierde verdieping sliepen, omgekomen en 500 gewond. Soldaten, die op de lager gelegen verdiepingen ingekwar tierd waren, verrichtten met grooten hel denmoed het reddingswerk. Dr. VAN CAUWELAERT. Uit de meest bevoegde bron kan de „Msb." mededeelen, dat het bericht, ais zou dr. van Cauwelaert tot Belgisch mi nister benoemd worden, eenvoudig een ver zinsel is. fT— IWP1SHII——aa—MS»—MM—M— ALKMAAR. DE LAATSTE GELEGENHEID, Zij, die tot op heden nog niet aan ^hun stemplicht voor de verkiezing van het Kies- kringbestuur voldeden, worden daartoe als nog in de gelegenheid gesteld morgen (Zon dag) middag tusschen half 4 en 5 wur in het R, K- V ereenigingsgeboaw „St. Wil librord" aan de Oude Gracht. Moge bij de optelling der stemmen geen enkele Roomsche Alkmaarsche stem ont breken. ALKM, SLAGERS, in de gisterenavond gehouden vergade ring van de Alkm. slagers werd besproken de vaststelling der maximumprijzen van Z.Exc. tien Minister van Landbouw. Be sloten werd te trachten de runderen voor de vastgestelde prijzen in te koopen; mogh- zij voor die prijzen niet kunnen stagen, dan roepen zij de medewerking van hun clien tèle in, om hen daarin te steunen. Alge meen was men van meening, dat wei niet voldoende aangevoerd zal worden om ieder na,ar behooren te kunnen bedienen, BENOEMD. Tot directrice van het bedrijf voor de distributie van sajet, wol, schoeisel en klompen is met ingang van 1 Maart a.s. benoemd mevrouw ,C. E. Mühring-Dooren- bos, alhier. BENOEMD, .Tot commies-redacteur ter gemeente secretarie van Schoterland te Heerenveen is benoemd de heer J, Egmond, adjunct- cömmissie ter gemeente-secretarie alhier, EXAMEN-COMMISSIES AKTE L- O, Bij besch, v. d. Min. v. Binneni. Zaken is bepaald, dat de commissie, in 1918 be last met het afnemen van de examens voor de akte bedoeld in art. 77, onder a, der L. O.-wet, voor Haarlem zal bestaan uit lid en voorz,: de schoolpoz. in het distr. Alkmaar; leden.: de schoolopz. in het distr. Haarlem, en de arr. 's-Gravenhage 11, Schie dam, Alkemade en Flaariem; ieaen-plv.: de schoolopz. in de arr. Helder, Medeinblik," Beverwijk en Zaandam en de heer P. S. Bakels, Haariem, oud-schoolopz. in liet arr. Texel, DISTRiBUTIE v. LEVENSMIDDELEN. Gedurende de week van 18 tot en met 24 Februari 1918 zai verkrijgbaar worden gesteld op: Bon No. 77: 100 gram bak--en braadvet. 78: 125 gram peulvruchten. 79: 100 gram gort. 80: 50 gram havermout, voor zoover bij den winkelier voor radig. 8150 gram zeep. 81: 2 K.G. klei-aardappelen. 83: 1 K.G. zand-aardappelen. 84: 1 K.G. zand-aardappelen. 85: 125 gram peulvruchten extra. MELK. Gedurende de week van 17 tot en met 23 Februari zijn geldig voor goedkoope melk bon No. 5 tot en met 11. TOESLAG PETROLEUM. De Directeur van het Distributiebedrijf v.an Alkmaar, deelt aan belanghebbenden mede, dat, beginnende Maandag 18 Febr. a.s. de toeslag over bon 5, 6, 7 en 8 van de Rijks-petroieum-distributiekaart zal wor den uitbetaald en wel in de volgende volg orde: Maandag en Dinsdag 18 en 19 Febr. a.s. aan de houders van legitimatienummers van 3üÜ0 tot en met 4500; op Woensdag en Donderdag 20 en 21 Februari a.s. van 4501 tot en met 6000 en daarboven, telkens des namiddags v ui 2 tot 4 uur, aan het Distributiekantoor op de Paardenmarkt. Ter voorkoming van den grooten toeloop op één dag worden de houders van de Rijks-petroleum-distributiekaarten verzocht zooveel mogelijk in volgorde van het legi timatienummers op de gestelde dagen tt komen. Alleen op vertoon van de Rijks- petroleum-distributiekaart zal de toeslag worden terugbetaald. KOFFIE. De Minister van Landbouw, Nijvefheid en Handel" heeft goedgevonden te bepaien: dat gedurende het tijdvak, aanvangende 16 Februari en eindigende 28 Februari 1918, door detaillisten aan verbruikers mogen wor den afgeleverd op: Bon No. 18 eener thee- en koffiekaart 0.1 K.G. koffie. OPGAVE DER CATECHISMUS- LESSEN. In de week van 17 tot 23 Februari moet op de R. |K. School geleerd morden: Kleine Catechismus (1ste en 2de jaar) 7de les. Middelleering Groote Catechismus zonder kleine letters 7de les. Plechtige Communieleering zonder kleine letters 48ste les. Beide Naleeringen 9de les met kleine letters. In de week van 17 tot 23 Februari moet voor den Priester worden- opgezegd: Kleine Catechismus (1ste en 2de jaar) 6de les. Middelleering zonder kleine letters 6de les. Plechtige Communieleering 47ste les, zon der kleine letters. Beide Naleeringen 9de les met kleine letters. VERDEELING DER GEMEENTE IN KIESKRINGEN EN STEMDIS- TRICTEN. Ingevolge de desbetreffende bepalingen der nieuwe kieswet worden gemeenten van meer dan 20000 zielen voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad door Ge deputeerde Staren, den Raad gehoord, ver deeld in drie kieskringen, die ieder eén ongeveer gelijk gedeelte der bevolking be hooren te omvatten, terwijl de kieskringen voor de verkiezing van leden van de Tweede Kamer der Staten-Generaal door den Minis- ten v. Binnenlandsche Zaïken, na ingewonnen advies der Gedeputeerde Staten, en die voor de verkiezing van leden der Provinciale Staten door de Gedeputeerde Staten, wor den verdeeld in stem dist rieten, in dier voege dat een stemdistrict in den regel niet meer dan 1000 kiezers omvat, en in geen geval samenvoeging van gemeenten of deelen van verschillende gemeenten plaats heeft. Voor de verkiezing van leden van den Gemeenteraad kunnen de kieskringen, waar in een gemeente is verdeeld, bij plaatselijke verordening, aan de Gedeputeerde Staten mede te deelen, worden verdeeld in stera- districten. Bij schrijven van 2 januari 1.1., No. 108, werd door de Gedeputeerde Staten het ver langen te kennen gegeven, dat hun college een voorstel ter zake zou worden gedaan, onder mededeeling of daardoor aan de bo venvermelde voorwaarden zal worden vol daan. Tevens behoort voor elk stemdistrict een geschikt stemlokaal te worden aangewe zen bij jilaatselijke verordening, waarvan afkondiging' behoort te geschieden, terwijl het hoofdstembureau van eiken kieskring zitting moet houden in het stemlokaal, door den Gemeenteraad aan te wijzen. Tengevolge der vermeerdering van het aantal kiezers door de invoering van het algemeen mannenkiesrecht en de uitbrei ding, die de gemeente in de laatste jaren heeft ondergaan, is het niet mogelijk de tot dusver van kracht geweest zijnde districten- verdeeling te handhaven, wijl daardoor geen enkele der gestelde voorwaarden zou wor den nageleefd. B. en W. hebben daarom een gelieel nieuwe regeling ontworpen, die zij de ver gadering ter vaststelling aanbieden. Wat de verdeeling der gemeente in kies kringen aangaat, zal hierdoor de le kies kring omvatten pl.m. 8000, de 2e pLm. 740U en de 3e pl.m. 7400 inwoners. Hoewel ojj dit oogenblik de 3e kieskring alzoo 500 a 600 inwoners minder zal tel len dan elk der beide anderen, dient in het oog te worden gehouden, dat de uit breiding der gemeente voor verreweg liet grootste gedeelte in eerstgenoemden kies kring zat plaats hebben, zoodat in de naast'' toekomst zeer zeker in dit opzicht gelijkheid zal worden verkregen. B. en W- meenden goed te doen 9 stemdistricten te formeeren, waardoor een regeling wordt getroffen, die aan de ge stelde eischen zai voldoen; de verdeeling is 111 dier voege ontworpen, dat het le, 2e en 3e stemdistrict voor Kamer en Staten zul len zijn het le, 2e en 3e stemdistrict van den len kieskring voor den Gemeenteraad, het 4e, 5e en 6e stemdistrict voor Kamei en Staten het le, 2e en 3e stemdistrict van den 2en kieskring voor den Gemeente raad, en het 7e, 8e en 9e stemdistrict voor Kamer en Staten het le, 2e en 3e stemdis trict van den 3en kieskring voor den Ge meenteraad. De nieuwe verdeeling zal in kaart ter visie worden gelegd. en W. stellen voor te besluiten: A. aan heeren Gedeputeerde Staten van Noordholland in overweging te geven de verdeeling dezer gemeente in kieskringen 111 dier voege vast te stellen, dat: a. de le kieskring omvat de wijken A, B en C, benevens het gedeelte wijk E, ge legen ten noorden en ten westen van het Groot Noordhollandsch Kanaal; b. de 2e kieskring omvat het gedeelte van wijk E, hetwelk gelegen is ten westen van een lijn, getrokken door de as van den Kennemerstraatweg eenerzijds en ten westen van het Groot Noordhollandsch Kanaal an derzijds c. de 3e kieskring omvat de wijken D en F, benevens het gedeelte van wijk E, ge legen ten oosten van een lijn, getrokken door de as van den Kennemerstraatweg; hiertoe behooren tevens de schippers, die in vaar tuigen wonen; (W.ordt vervolgd) PffUWCMWa—UMJt—it—M—IIBMIlipWi BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 15 Febr. Simon Johannes, z. v. Jacob Degeling en Cornelia Druiven. ONDERTROUWD: 14 Febr. Nicolaas van Wieringen en Maartje Botjers. Jan Rolof van der Zalm en Geertje Marees. Leendert Brou wer en Elishateh Wilhelmina Bruin. Dirk Jan Hagtingius en Aafje Schoonevvil. OVERLEDEN: 14 Febr. Johanna Coeradina Maria Do rothea Henning geh. met Arie Swager, 47 jaar. 15 Febr. Catharina Groot, 31 jaar.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2