'berqëM. beverwijk. R; K- Kies ver. „Dr. Schaepman". In de vergadering' dezer vereeniging, den 14den dezer gehouden, werden na de stem ming Bestuursleden JR. K.i Rijkskieskring- vereeniging „Helder" eenige zaken bespro ken; o. a-. werd er door den Voorz. op gewezen, hoe ieder lid van de vereen, propagandist kan zijn door in zijn onmid dellijke nabijheid, degenen, die nog geen lid zijn, aan te sporen lid te worden. Door den heer van Don werd gevraagd, of het niet mogelijk zou zijn een lijst van al de Kath. kiezers te laten drukken, waar op zij, die lid zijn, door een teeken zijn aan gegeven en of dan aan ieder lid niet zoo'n lijst kan worden bezorgd. Aldus werd be sloten en'door den Voorz. meegedeeld,'dat deze lijst zoo spoedig mogelijk gereed zou zijn, hopende, dat dan ook ieder lid zal willen meewerken, opdat alle R. K. kie zers lid onzer vereeniging worden. WARMENHUIZEN. Feestuiting. 'Wat heeft Roomsch Warmenhuizen feest gevierd op waarlijk s'chitterende wijze! wat stellen nu reeds alle parochianen hun schoon feestgebouw op prijs! Wat is er Zondagmiddag door de jeugd, Zondagavond door de ouderen ge noten, echte gezonde levensvreugd! Wat is er een gebruik gemaakt van de verschillende feestelijkheden, wat waren de prijswinners tevreden, die met een schoopen prijs van de huiSivlijt-tentoonstelling huiswaarts keerden. De heer Vrasdonk van Bergen, had n.l. ëen firaade collectie snijwerk-artikelen ten toongesteld in ons Patronaat, welke als prij zen werden aangekocht door de Commissie en daarna werden verloot. Wat was aller vreugd groot en wat heeft de Commissie een reuzenomzet gehad op de fancy-fair. En Maandag- en Dinsdagavond, wat hebben de ruim vijfhonderd bezoekers en bezoek sters genoten van de heerlijke muziekavon den, ons geboden door het Trio Overtoom uit Schagen! En de tooneelisten der St. Josephvereeni- ging: ,h|oe hebben die in vijf weken tijds wonderen gewrocht, wat zaten de rollen er uitmuntend best in, en hoe verplaatsten ze zich in de typen, die zij moesten vertol ken. Wat werd het anti-alcoholisch kluchtspel „Janus de Wonderdokter" prachtig weerge geven; hoe werd daarin lachende de groote Waarheid verkondigd! Mogen de.leden dezer vereeniging nog vele malen op blijde wijze zulke levenslessen verkondigen. En het blij spel: „Het standbeeld van den veldwach ter"; wat eenig: de soldaten vechfen, de generaals verwerven roem! Het spreek woord: „hoogmoed komt voor den val", gaven ons heel veel te denken; maar het was zóó ingekleed, dat het ons. veel ge noegen kon schenken. Mogen de leden dezer vereeniging, die op de fancy-fair als mini atuur kermisreizend publiek heel veel steun pilaren (een beroemd merk chocolade) wisten te verkoopen, door hunne liefde tot het too- neel, door hun vooruitgang in de tooneel- spelkunst echte, hechte steunpilaren zijn van het PatronaatsgebouW, en dat zij den paro chianen van Warmenhuizen nog vele jaren genoegelijke avonden bereiden, is onze wel gemeende wensch. 'T ZAND. „Algemeen Belang." Woensdag 18 Febr., des avonds te half 8, had er eene bijeenkomst plaats in het lokaa! van den heer P. Ruis. Te ongeveer 8 uur opende de heer P. Ruis de vergadering, .aangezien deze voor dien avond was aangewezen om de bijeen komst te leiden; als het doel van deze bij eenkomst noemt spr.: een vereeniging „Al gemeen belang" op te richten, omdat er in 't Zand vele zaken zijn, die verbetering behoeven, en wij door samenwerking ons doel kunnen trachten te bereiken. De heer Q. Blaaiuw zégt: het gaat zeker om een betere distributie; doch er is méér. en wèl. om een beter verkeer te verkrijgen, en zoo zijn er veel meer dingen, ook met het oog op de wegen; en als er nu eens zoo'n vereeniging tot stand mocht komen, dan zouden wij al deze met elkander kun nen behandelen. De heer K. Zeeman Cz. zegt, dat het hier allertreurigst is met alles; wij zitten onder de distributie van Schagen, en in Callants- oog krijgen de menschen veel meer, dan wij hier, wij worden eenvoudig stiefmoeder lijk behandeld. De heer Ruis zegt: wij dwalen te veel af van onze bedoeling, want de vraag is: of wij een vereeniging zullen oprichten; is de vergadering hier vóór, of niet? Algemeen was men er vóór, om tot op richting over te gaan, waarop de presentie lijst ter teekening Werd aangeboden cn 41 namen op deze lijst geteekend werden; op de vraag, wie er lid wenscht te. wor den, gaven zich allen op, zoodat de ver eeniging „Algemeen belang' 'geslicht was en men tot het verkiezen van een bestuur moest overgaan. De heer Elzer wenscht een gecombineerd bestuur te kiezen; alzoo werd besloten. Gekozen werden 9 bestuursleden en wei als volgt: G. Blaauw, B. Elzer, A. Bult, K. Zeeman Cz., Js>. Schilder Lz., j. Schil der Pz., P. Kraakman, G. Zomerdijk Sz en P. Ruis. Er werd ook besloten de vergaderingen om beurten bij de verschillende heeren café houders te doen plaats hebben. De heer Elzer wenschte, dat belangrijke punten dadelijk werden ter hand genomen. De heer C. Mosk zou de contributie in klassen willen verdeelen, zoodat elkeen lid kon wtorden. De heer Zeeman Cz. meent, dat dit wel aan het bestuur overgelaten kan worden. De heer B. Elzer wil de koe maar dade lijk bij de hoorns te pakken en staande de de vergadering een moïie zenden aan het Gemeentebestuur. Dit werd algemeen goedgevonden. Deze motie luidde „De leden der vereeniging „Algemeen be lang" vergadert in bet lokaal van den heer P. Ruis, gehoord hebbende de grieven over de manier, waarop in deze gemeente de Distributie van Levensmiddelen en Braud- stoffen is geregeld, dringen er ten zeerste- op ,aah, dal getracht lü/órdt hierin ver betering te brengen en besluiten deze motie te publiceeren en ter kennis te bren gen van het Gemeentebestuur." Deze motie Werd met daverend applaus goedgekeurd. Verder niets meer te behandelen zijnde, sloot de heer Ruis de vergadering. Hierna ging het bestuur over tot het verdeelen 'der verschillende functie'S. De heer P. Rüis Werd gekozen tot voor zitter, de heer G. Zomerdijk Sz. tot 2e voorzitter, de heer B. Elzer tot secretaris, de heer G. BlaauW tof penningmeester cn de overige 'heeren tot commissarissen. ASSENDELFT. Distributie. In de week van 17 tot 23 Febr. wordt verkrijgbaar gesteld op: bon 16: 1 ons erwten; bon 14: 1 ons br. boonen; bon 19: i/2 ons havermout; bon 9: 1 ons bak- en braadvet; bon 2: 4 K.G. aardappelen; bon 2: 1 pak kin dermeel; bon 9: 2 Liter petroleum; bon 18: 1 ons koffie. Geslaagd. Voor het op 14 Februari te Utrecht gehouden examen voor nuttige handwerken is geslaagd mej. G. k. Breu kelaar, alhier. TUITJENHORN. „De Geest des Tijds." De ten overstaan van den Notaris Mr. A. P. H- de Lange publiek geveilde kaasfabriek „De Geest des Tijds" brach,t op de som van f9625.i SCHAGEN. Gezondheidstoestand. In het Ge- zóndheidsdistrict Schagen kwamen in 1917 92 gevallen van besmettelijke ziekten voor en wel 38 gevallen van typhus, 16 van dyphtheritus en 48 van roodvonk. Broek op Langendijk staat bovenaan bfj jtyphus- (9), Zuidscharwoude bij dyphtheritus (6), St. Maarten bij roodvonk (20). ZIJPE. Hoofdin gelande n-v e r k i e z i n.g'. In den Zijpe- en Ha-zepolder had eer gisteren de verkiezing plaats van 5 Hoofd ingelanden, waarvan 2 wegens periodieke aftreding van de heeren J. de Boer en j. v. d. Oord, 1 wegens de verkiezing van den heer J. Bos Cz. tot Dijkgraaf, 1 wegens de verkiezing van den heer jb. Jimmink Dz. tot Heemraad en 1 wegens de benoeming van den heer A. Brak Az. tot Secretaris. Uitgebracht werden 326 st. Herkozen werd de heer J. de Boer, gekozen de heeren J. Breed, J. Eriks Jz., Jb. Schil der Jz. en C. Hooij. De drukke opkomst bij deze polderverkie zing was het gevolg van de hangende kwes tie of het onbelaste geld voortaan ook in de algemeene poiderlasten zal deelen. KUNST. K1EUWE UITGAVE®. VERKIEZINGS-ATL AS" door H. J. Hartwijk. Uitgeversvennootschap „Futura", Leiden. Een voor velen zeer nuttig en leerzaam boekwerkje gaf „Futura" in het licht: een atlas, waarin men naar zeer juiste teekening alles kan vinden, wat betreft de verdeeling van ons land in Rijkskieskringen en Sta- tenkieskringen. Voor vele Kieskring-besturen achten wij deze iatlas een graag te raadplegen gids, want juister dan door middel van een ge meenten-opsomming krijgt men een indruk van het geheel, wanneer men de verschil lende kringen geographisch ziet geteekend èn afgebakend. Interessant is overigens hetgeen wij in het „Voorbericht" lezen: „Bij de verdeeling van het land in 18 Rijkskieskringen is een eigenaardige volg orde op te merken. Een deskundige was zoo vriendelijk, hieromtrent inlichtingen te geven. Deze volgorde is gekozen volgens de oüde regeling uit den tijd van Karei V, die ook onder de Republiek gold. De hertog dommen Brabant en Gelderland het eerst, dan de graafschappen Holland en Zee land, vervolgens het bisdom Utrecht, daar na de heerlijkheden Friesland, Overijsel, Groningen en het landschap Drenthe, naar de chronologie van hun overgang aan Karei V en eindelijk Limburg, dat eerst in 1867 een provincie werd. De volgorde is die der grondwet van 1840." lSWiBI»llMm.1M/CTII ■■H.MIMWHBBI—W INGEZONDEN STUKKEN. NIEUWE SCHUTSLUIS AAN DE ZES WIELEN EN DAARMEE GEPAARD GAANDE VAART VERBETERING, EEN ALKMAAR's BELANG. Mijnheer de Redacteur, Met het oog op het hierbij voor de Gemeente Alkmaar betrokken belang zoo veel mogelijk en spoedige publiciteit ge- Wenscht achtende, heb ik de eer U plaats- sing te verzoeken voor het volgende. Toen de heer Govers in de 'Raadsver gadering van 3 Januari het groote belang, dat ook voor de Gemeente Alkmaar gelegen is in verbetering van het schutslüisje aan de Zes Wielen naar voren bracht, trokj dit mijne volle aandacht, omdat evenals spoorwegen welvaart brengen, dit in niet mindere mate liet geval is met waterwegen, c.q. bestaande in schut- met de daarmede gepaard gaande vaartverbetering, en gaf mij aanleiding', dit nader met den heer Govers te bespreken, tengevolge waarvan bij schrijven van 26 Januari j.l. (formali- teitshalve alleen door den heer Govers onderteekend) aan den Raad dezer Ge meente is gegeven in overweging: a. dat het hier, zeer zeker, niet alleen geldt een Alkmaar's belang, maar in 't bizonder ook dat der handelskade en de daar te maken inrichtingen, maar tevens en niet minder, dat de bij deze sluis- en vaart verbetering belang hebbende gemeenten, met een gezamenlijke oppervlakte van minstens 30.000 H.A.; b. dat er, naar wij vernemen, reeds plan nen Worden beraamd vpor den botrw eener Sciiutstuit de Rustenburg, öéttf. Ursem. beoogende daarmee een kortere verbinding met Amsterdam; c. dat hoewel dit een misverstand is, omdat de waterweg van Rustenburg via Purmerend naar Amsterdam even lang zoo niet langer is dan die van Rustenburg via AlkmaarZaandam naar Amsterdam, zoo moge hierin, mede in verband met hetgeen voorkomt in het verslag van de vergadering der Vereeniging „Schuttevaer" van 19 Janu ari j.l., n.l. het beramen van plannen voor den bouw eener schutsluis te Oudorp, voor de Gemeente Alkmaar toch de ver liggen, tot de zoozeer noodige verbetering der schutgelegenheid bij de Zes Wielen, met de hiermede gepaard gaande aan de behoefte voldoende vaartverbetering, en ver binding der omliggende Gemeenten met Alkmaar; d. dat dit niet over 15 of 20 jaar, maar zoo spoedig mogelijk geschiede, om dat zelfs bij een onmiddellijk besluit tot het tot stand brengen dier werken, er nog zooveel valt voor te bereiden, dat er dan toch nog een geruimen tijd verloopt al vorens een en ander tot verbetering komt; e. dat wij echter vermeenen, dat eventueel spoedig een onderzoek zou kunnen ingesteld of de uit de verbreeding en verdieping der vaarten komende grottdspecie misschien zou kunnen dienen tot aanplemping alzoo landaanwinning of andere productieve doel einden hiermee dan wellicht binnen be trekkelijk korten tijd reeds een begin zon kunnen worden gemaakt; f. dat, zal voldaan Worden aan de eischen van het scheepvaartverkeer en dit niet. tijdens de uitvoering de rwerkeri, worden gestremd en dus, c.q., bij het thans be staande sluisje eene nieuwe van voldoende capaciteit zou moeten bijgebouwd, de ver schillende vaarten verdiept en zoó noodig verbreed, opdat niet alleen kleinere maar ook grootere vaartuigen land- en tuinbouw, handel en nijverheid zoude kunnen dienen; g. dait als voordeelen, o. m. kunnen ge noemd 1. een belangrijk grooter vervoer, waar door de opbrengsten der sluis- of schutgel- den zeer zullen toenemen, hetgeen reeds hieruit kan blijken, dat b.v. alleen de land en tuinbouw 'bij eene productie van ge middeld 15 ton per H.A., over gem. 20.000 H.A. reeds een vervoer opent voor pl.m- 300.000 ton, waarbij dan nog komt hetgeen voor land- en tuinbouw, handel en nijver heid noodig' is; 2. vermindering van vrachtprijzen, als gevolg van het vervoer met vaartuigen van belangrijk grooter laadvermogen; 3. de waardevermeerdering der lande rijen, welke bij een slechts gering bedrag van f 100 per H.A., reeds een som beloo- pen van 3 millioen gulden; h. da!t verwacht mag worden, dat de hierbij betrokken gemeenten en polders, uit welbegrepen eigenbelang, hierboven gemeld, wel bereid bevonden zullen worden bij te dragen inde kosten dezer werken i. dat slechts 'éen klein deel van boven gemelde voordeelen, gekapitaliseerd is na is jaar b.v., reeds de kosten van de sluis bouw zullen dekken en deze dan, met het oog op de plannen in de toekomst, zou kunnen opgeruimd zonder schade geleden en bovendien belangrijke voordeelen ge- - noten te hebben k. dat tenslotte het hier geldt, een Wel vaart brengend en productief Werk, waar mee niet mag noch moet gewacht, opdat niet, bij het verloopen van het getij, te laat gedacht Wordt aan het verzetten der bakens en voorstellen: het daarheen te willen leiden, dat zoo spoedig' mogelijk voorbereidingsmaatregelen worden genomen, .ter verkrijging van vol doende gegevens, om te dienen bij een nader te nemen besluit, tot het al of niet bouwen eener nieuwe schutsluis, nabij de bestaande aan de Zes Wielen, met de daarbij behoo- rende vaartverbetering en bijkomende Wer ken. Dit voorstel is bij schrijven van Febr. j.l. nader toegelicht met, dat: I. het plan betreffende het bouwen êener sluis te Oudorp, om verder door de Scher mer ringvaart enz. te komen in het Noord- Hollandsch Kanaal, beoosten en voorbij Alkmaar, heeft het belangrijk nadeelig bezwaar, dat wat langs een aanzienlijken omweg de voor de economie Van het ver voer zoozeer geëischte aansluiting aan het groote spoorwegnet is te bereiken, c.q.,, door middel der op de handelskade te ma ken inrichtingen tot afvoer van- en door voer op gemeld Spoorwegnet, en boven dien stremming in het vervoer zal veroor zaken door de ten behoeve van den tramweg over de vaart te bouwen spoorwegbrug; zoodat dit i lan noch in het belang der betrokken streek noch in dat der Gcm. Alkmaar kan zijn; II. aangezien omtrent de geschutte ton- nenmaat geen betrouwbare opgaven te ver krijgen zijn. zoo is deze toch wel eenigszins te benaderen, n.l. ais- volgt: het innen der schutgelden is in 1916 verpacht voor f2053. Rekent men, dat de pachter voor het innen enz. f 1500 noodig heeft, dan zou de op brengst aan Bchutgeld moeten zijn rond pl.m. f3500. Nu is, volgens tarief, het schutgeld ge middeld 1 cent per ton, waaruit volgt, dat dan totaal pl.m. 350.000 ton geschut zou moeten worden (beladen en ledige vaar tuigen) III. hoewel nu hieruit niet direct is af te leiden hoe groot in tonnenmaat het ver voer zal zijn met schepen van 50 a 60 ton. die na de voltooiing der werken in de vaart kunnen komen, zoo moge hieruit blijken, dat, zelfs bij aannemen van een minder vervoer dan bovengemeld, n.l.: 350.000 ton, en 'volgens vrachttarief van den Algemce- nen Schippersbond te Amsterdam, de ver mindering in vrachtprijs van de vaartuigen van thans (kleinere) opzichtens de boven gemelde van 50 a 60 ton kan genomen op pl.m. T 0.18 per ton het in het voor stel onder g. sub 2 genoemde voordeel reeds jaarlijks zo ubeloopen pl.m. f45.000: f 45.000; IV. alzoo jaarlijks slechts een klein deel dezer Voordeelen met rente op rente gedu rfde 15 jaar belegd voldoende 7-al zijn tot dekking der kosten bedoeld su1> k van het voorstel. A. G. DEN BOESTERD. Alkmaar, 15 Februari 1918. Alsnog zendt men ons het volgende schrij ven: Limmen, Februari 1918. Mijnheer de Redacteur, In de vergadering van de R. K. Kiesver. te Limmen werden op de groslijst voor de Tweede Kamer de volgende candidaten geplaatst: Mr. Bomans, Wesseling, Dekker, Mr. van Best en Burger en op de groslijst voor het Centraal bestuur der Rijkskries- kring: Veltman, Lomberts, Teeling, Lees berg, Zonneveld en Pepping. De opgaaf in verslag van de JR. K. Kies ver. alhier was 'foutief. Verslaggever Ivoor Limmen. WEEKKALENDER. ZONDAG 17 Febr. Ie van de .Vaste. .Volksmisboek uitgave Brand bi. 266. N.B. Zoo dikwijls in de Vaste de mis gewaden paars zijn neemt men de mis- gubtden van den dag, bijv. morgen neemt men die van Maandag der eerste week van Quadragesima. Brand bi. 273. Over morgen die van Dinsdag der le week van Quadr. bl. '278 enz. MAANDAG 18 Febr. Van den dag, zie hiervoor. N.B. Gedachtenis H. Simeon, zoon van Cleophas, volgde den H. Jacobus op t^ls biss. v. Jeruzalem, 120 jaar oud werd hij gekruisigd in 106. DINSDAG 19 Febr. Officie van den dag. Zie voor deze en de volgende dagen hier boven N.B. WOENSDAG 20 Febr. Quatertem perdag van oen 'dag. De Quatertemper dagen zijn ingesteld om door boete en ge bed van God Waardige priesters in de kerk te verkrijgen. DONDERDAG 21 Febr. Van den dag. VRIJDAG 22 febr. Quatertemper. Feest van St. Pieterstoel te Antiochië. S. Petrus was eerst eenige jaren biss. van Antiochië voordat hij voorgoed zijn bis schopszetel vestigde te Rome. .In Antiochië ontvingen de leerlingen voor 't eerst den naam van Christenen. Gedachtenis van den H. Aposit. Paulus. De twee Apostelvor- sten behooren onafscheidelijk bij elkaar, zoo- dat, wanneer de Kerk het feest viert van den eene, steeds ook gedachtenis wordt ge houden van den andere. ZATERDAG 23 Febr. Quatert. Vigi lie H. Apos't. Matthias, Feest H- Petru9 Damianus, Benedictijner monnik, kardinaai- biss. van Ostia, eene der onderhoorige bis dommen van Rome, Bel. en Kerkl) f |ljD7|2. ZONDAG 24 Febr. 2e dy Vaste. Deze week is het verboden vleesdhspijzen te gebruiken op Woensdag, Vrijdag en Za terdag. Het gebruik van vet blijft op alle dagen geoorloofd, ook meefmaïen daags. RETRAITE N. St. Clemenshuls te boordwijkerhsut. 2124 Febr. H.H. Leden van „Die Hanze" en andere Middenstanders, f6.P, Ga- piucijin. 25 Maart. Gehuwden, v. dl. gewonen stand, f4.—. P. Dominicaan,. 911 Maart. Afzonderings-oefening voor Militairen, f3.P, Redemptorist. 1417 Maart. Mannen en jongelingen v. (1 gewonen stand, f4,~P. Franciscaan. „De Thabor', te Rotterdam. 2528 Febr. Diamesleden van de Ver eeniging der Eeuiwigd. Aanbidding en andere deelneemsters, flo.P. Jezuïet. 47 Maart. Huismoeders, f4.50. P,. v. d, H.H. Harten. 1114 Maart. Gehuwde Dames Midden stand, f 7.P. Augustijn. 1720 Maart. Jonge Dames Middenstand, f 7.P. Dominicaan'. N.B. Men wordt verzocht zich voor deze ftetraiten op te geven bij de Eerw. Geeste lijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door Je Besturen der onderafdeelingen in de saroehie van St. Laurentius en St. Domi nions secretariaat resp. de heer L. H. C. van 3ijk, Lettik Oudorp 85, en Mej. Joh. Kiaverwejjdenj Laai 160. KERKL IJ STEN. ALKMAAR Parochie H. Laiureatiu». Zo. half 7. kw. v. 8 en 9 uur de stille BH. Missen, half 11 Hoogmis, te 1 en te 8 uur Kath., 6 uur Lof met Lijdensmeditatie. Daarna Congregatie v. d. H. Aloysius. Ma., Di. en Wo. Congregatie. Do. 7 uur Lof. Vr. 7 uur oefening v. d. H. Kruisweg. 7r. 6 uur biechthooren voor onze jeugdige Communieeanten, te 6 uur moeten de meis jes komen biechten v. d. leering v. d. W.Eerw. Kap. W. Kooy, voor wie Zaterdag onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie. Wo, Vr. en Za. Quatertemper geboden vastendagen, voor de vruchten der aarde. Parochie Sfe, Dominicus. Zo.middag 2 uur Kath., 3 uur Vespers, 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en hallf 7 voor de afd. jongelingen der H. Fam. Zondag 5 uur 1ste der Voorbereidende oefeningen voor de Plechtige Opdracht. Half zeven Jongelings.-Congregatie met overweging van het H. Lijden des Heeren. Di. 9 uur gez. Dienst ter eere van St. Antoniuls, 6 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof met meditatie. Wo. 4e der 7 Woensdagen, volle aflaat, 9 uu,r gezongen Dienst, 'savonds 7 uur Congregatie. Vr.avond 7 uur Lof met Kruisweg: Za.avond 7 uur Lof. Wo., Vr. en Za. quatertemperdagen. St. Jozefkerk. Zo. half 8 en 9 uur de stille H.H. Mis sen, 10 uur Hoogmis, voor de lev. en overl. leden der Broederschap van O. L. Vrouw Ter Nood, half 7 lijdensmeditatie door den Z.Eerw. Pater CosmasScholbroek. Ma, half 5 gelegenbeicj om te hiechten voor de kinderen, 7 uur Lof Ter eere van den H. Petrus, Mart. Patroon der zieken. Di. onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen die 't laatste jaar plechtig zijn aangenomen, van 57 uur gelegenheid om te biechten. Wo. 4e. der 7 Woensdagen, ter eere van den H. Josef, 7 uur Lof met gebeden en gez. ter eere van den H. Josef. Do. 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament. Vr. 7 uur Kruisweg. HEEMSKERK. Zo. 7 en hall' 9 stilla HH. Missen, 10 uur Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Vespers met Rozenhoedje, daarna Rozenkrans v. Joannes Zonneveld, lid der Westl. Proc., half 7 Lof met lijdensmeditatie. Ma. en overige dagen de HH. Missen te half 8 en kw. o. 8. Maandag half 10 gez. H. Mis v. Req. Di kw. o. 8 gez. H. Mis v. Req. Wo.. Vr. en Za. Quat.-dagen geb. vasten- en onthoudingsdagen. Do avond te half 7 Lof ter eere van het Allerh, Sucr. met Rozenb. v. d. vrede. Vr.avond te hall 7 oef. v. d. Kruisweg met vereering v. d. relikwie v. h. H. Kruis- Za.middag van 4 uur af gel. om te biech ten, 'savonds half 7 Lof ter eere v. d. Allerh. Maagd met Rozenh. Deze week Kath. als naar gewoonte, en biechth. voor de beide Woensd. leeringen. LIMMEN. j. I Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kw. o. 1 Kath., 2 uur Lof met lijdensmedi tatie, daarna H. Fam. afd. mannen. Di. 9 uur Jgt. v. Maria AlbrinkGroen. Vr 7 uur oef. v. d. H. Kruisweg. Kath. naar gewoonte. ANNA" PAULOWNA Zo. half 8 v. zek. intentie, 10 v, zek, intentie, na de Hoogmis Kath, 3 uur Lof en Rozenh. Ma. 8 uur v, Joanna Jannes—Strooper. Di. 8 uur v. zek. intentie. Wo. 8 uur v. Theod. Duindam. Do. 8 uur v. overl. broer en zuster. Vr. 8 uur v. Margaretha Kos en overl. moeders. Za. 8 uur v. Pieter en Arie Portegijs. Kath. naar gewoonte. ASSENDELET. Zo. 7 uur Jgt. v. Joh. Stor, hvr. v. Mrt, v. Gelderen, 10 uur v. Par. Ms. 7 uur v. E8rw. Zuster Maria There- siana, 8 uur Jgt. v. Guurtje Rijs. Dr. 8 uur v. Nie. Fr. Olie, 9 uur gez. Jgt. v. Cath, Teeling, hvr. v. Mrt. van der Park. Wo. 8 uur v. Petrus Zuidervaarf, 9 uur gez. Jgt. v. Alida van Dam, hvr. v. Joh, Brakenhof. Do. 8 uur Jgt, v. Nic. Kramer en Henries Kramer, 9 uur gez. Maandst v Corn. Joh, Ncny. Vr. 7 uur v. Jan Boon Pz., 8 uur v. M„ Berkbout, hvr. v. E. Hijne, als lid O. L. Vr. Ter Nood. Za. 7 uur v. Z.Eerw. Pastoor Ahout, 8 uur v. Jac. Befjes en overl. Fam. Zo. 7 uur Jgt. v. Johanna van Steen eA Agatha Mijnen, 10 uur v. Par. AKERSLOOT. Zo. eerste Zo. v. d. Vasten, half 8 voor de Par., 10 uur v. Pieter Mul en Catharina Kaptein, half 2 Kath., half 3 Lof met medi tatie lied 43, Ma. 8 uur voor overl. fam. Adrichem. Di. 8 uur uitr. van de H. Communie, 9 uur gez. Maandst. voor Maria Zentveldt hvr. van Joannes Overpelt. Wo. q ïatertemperdag, 8 uur voor Pieter Verduin Dz. Do. 8 uur Maandmis voor Joannes Boon. Vr. Qjatertemper, 8 uur voor Nicolaas Bijvoet, 7 uur Kruisweg met relikwie-ver eering. Za, Quatertemper, 8 uur voor Grietje Jonker, hvr. van Maarten Kerssens. Zo. tweede Zondag v. d. Vasten, half 8: ter eere van de H. Drievuldigheid, 10 uutf voor de Parochie. EGMOND-BINNEN. Parochie St. Adalbertus. fj Zo. le Zondag v. d. Vasten, begin vaü ons 40 urengebed, 7 uur uitst., half 8 vroeg mis voor J. Leek, kw. o. 8 voor de Par 10 uur Hoogmis voor Ca. Groot en Ca, Meijae, 2 uur aanbidding, 7 uur Lof met predikatie. Ma. half 7 uitstelling, 7 uur voor J. Noort en A. Groot, half 8 voor G. Valkering, 9 uur Hoogmis voor P. Pepping en Cornelia Modj, 4 uur aanbidding, 7 uur Lof m. preek. Di. half 7 uitstelling, 7 uur voor M. Lief- tiogHaarman, half 8 voor fam. Ligthart,, 9 uur Hoogmis voor C. Zonneveld en A„ Apeldoorn, 4 uur aanbidding, half 7 alui- tirgslof. Wo. 7 uur voor gel. zielen, half 8 voor Jacobs en Joanna Cornelisse, half 9 voor Piet van Dam, Do. 7 uur'voor Joa. Pronk, half 9 voor P. L. en P. de Waard, 'savonds half 7Lof met Rozenh. Vr. 7 uur voor G. Zentveld en Tr. Bakker, halt 9 voor Maria Groot—IJpelaan. Za. 7 uur voor Cath. de Wit, half 9 v. overl. fam. Leek. Ma. en Di. geen Katb. NOORD-ZIJPE. Zo. half 8 stille H, Mis, 10 uur Hoogmis, 1 a de Hoogmis Kath., coll. St. Pieterspen ning, 7 uur Lof met lijdensmeditatie. Di 8 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius. Wo. Qjatertemper. Vr. Quatertemper, 7 uur Kruiswegoefening, Za Quatertemper, van 23 en verder van 6 uur af gel. te biechten. Kath. naar gewoonte. HEER-HUGOWAARD. n Parochie St. Dionysius. Do. 9 rJur.'Gez. maandstond voor Petrus! Molenaar. Overleden: Guurtje Afra Revers. Bediend Jan Cofnmandeuir. Lijdensmeditatie Zondags 2Va uur. Kruisweg Vrijdag 3 wur. j [*J

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6