DERDE BLAD. Mo. 35 Zaterdag 23 Maart 1918. Uit de Pers, rïOUDERS, lillifxe p?Ij&gi£, Sif^rdam 26, ^UiEDwr. n goidsn. K.E TARIEVEN. €»curgur, Dirgg- Ocze buiteDland3che toestand. Uit de door het Ministerie van Buiten- landsche Zaken ontvangen telegrammen en de Reuter-berichten over de proclamatie van president [Wdson en de rede van lord Cecil, is thans eenig meerder licht geval len op den toestand, waarin ons land komt te verkeeren, dan uit de verklaringen van Minister Loudon mogelijk was, schrijft „De lijd". De gevolgen van de inbeslagneming onzer schepen zijn de eerlijkheid gebiedt dit te erkennen minder scherp, dan men zich hier te lande voorstelde. Zoowel uit de proclamatie van Wilson als uit lord Cecil's redevoering blijkt toch, dat zooveel mogelijk gewaakt zal worden voor de particuliere belangen. ,Ten op zichte yan het huuir-contract en de waarde der verzekering zullen overeenkomsten worden gesloten, de schepen zullen na den oorlog worden teruggegeven en voor d eventueel getorpedeerde schepen zal scha devergoeding betaald worden; buitendien zullen deze na het sluiten van den vrede door andere schepen- worden vervangen, terwijl schepen, die na 21 Maart een Ne derlandsche haven verlaten, slechts bij overeenkomst in dienst der geallieerden worden gebracht, [Voorts en dit is zeker van belang zullen zoo spoedig mogelijk 50.000 ton tarwe of meer te onzer be schikking worden gesteld in een Noord- Amerikaansche haven en 50,000 ton tarwe of meel in een Zuid-Amerikaansche ha ven, Wij zullen echter deze zelf moeten halen met onze schepen, die zullen gevrij waard zijn voor oponthoud óf voorschrif ten en alle mogelijke faciliteiten zullen ge nieten. Ook onze vaart op Indië zal, vol gens Wilson, niet worden belemmerd en lord Cecil verklaarde, dat, hoewel hij meende, dat de Nederlandsche schepen, die thans in de havens van Nederland oi de Nederlandsche koloniën liggen, ruim voldoende zijn voor Nederlandsche doel einden, de geassocieerden toch, als het noodig mocht zijn, regelingen zullen tref fen, om in alle behoeften van ons land U voorzien. En eindelijk zal voor de Neder landsche zeelieden gezorgd worden. Al deze toezeggingen doen natuurlijk niets af aan het karakter van de handel wijze der geassocieerden tegen ons laud. Deze blijft onrecht en het recht van an- garie, waarop thans officieel lord Cecil zich beroept in het Hoogerhuis, kan door ons niet worden erkend, Wij zullen dus moe ten blijven' protesteeren tegen deze daad, al trachten de geassocieerden de gevol gen daarvan ook zoo dragelijk mogelijk te maken. Maar anderzijds dienen wij er vooral thans tegen te waken, dat geen onjuiste voorstellingen worden gekweekt van de zijde der Duitsche pers, die in deze -ge beurtenissen een gelegenheid ziet om stemming te maken. De officieuze „Nord- deutsche Allgemeine Zeitung", het meest Invloedrijke blad van Duitschland, schrijft reeds „dat de door Amerika aan Neder land opgedrongen maatregelen een directe ondersteuning van de militaire activiteit van onze vijanden beteekent en ook moei lijk te vereenigen zou zijn met een strenge neutraliteit." Men blijve in Duitschland bij onze ver wikkelingen met de geassocieerden kalm Van opgedrongen maatregelen is eenvou dig geen sprake. Wij nemen geen maat regelen: er worden alleen maatregelen tegen ons genomen, zooals trouwens reeds meer gebeurd is, doch 'dan niet door de geassocieerden. En wat strenge neutrali teit beteekent, daarover behoeven wij geen lessen te ontvangen van Duitsche zijde. I..— M r i.I i BLAAT SEL IJ K NIEUWS. SCHAGEN. De 25e Faastentoonstelling.De vereeniging tot het houden van jaarlijksche Paaschteatoonstellingen te Schagen vierde Woensdag te Schagen haar 25 jarig bestaan. Bij de opening der Tentoonstelling, gaf de voorzitter de heer J. Zij per Hz van Wieringerwaard een kort historisch overzicht van af de oprichting tot heden. Hij herdacht daarbij de mannen van het instiauef, in 't bijzonder dm heer de Levert van Purme- rend, van vrien het oprichtingsplan is uit gegaan, en ook hen, die in den loop der jaren, zich krachtig voor de vereeniging hebben geïnteresseerd. Hij schetste de moei lijke dagen, die de vereeniging heeft door leefd, de tijden van Mond en Klauwzeer en den watersnood, om dan te komen tot het heden, waarin alles gebukt en gedrukt onder den drukkenden last der omstandig' heden. Doch ook deze tijd van jammer en wêe, hoopt hij, zal door de gemeenschap pelijke dragk kracht van heel het volk, wtarbij allen houw en trouw en pal moeten en zullen staan voor het gemeenschappelijk welzijn, worden overwonnen. De heer J. Koster, voorzitter van de Vereeniging voor den Handeldrij venden en Industrieelen Middelstand, aan welke vereeniging het feest van den dag is te danken, bracht in 't bijzonder hulde tan den heer Ztjp, die de geheele kwarteeuw lid van 't bestuur, en daarvan 24 jaar voorzitter was geweest Aan hem was het grootende els te danken, d*t Schagen op velerlei gebied zijne vleu gels had kunnen ontplooien, hij had b er en bnrger gelegenheid gegeven, Hollands Noorden, ja geheel M oordholland te toonen, ÖS kloeke bevolking de oudste veste van het Noorden, presteerde. Uit dankbaarheid voor de diensten, plaats en bevolking b awe «en, bood de heer Koster, den heer Zijp een gouden herinneringsme- daille aan. Het overvolle Schsgen, met zijn ro dui zend bezoekers was bijzonder netjes aan gekleed, Een fraaie eerepoort gaf toegang tot het Tentoonstellingsterrein, Alle winkels waren op zijn mooist uitgestald, uit bijna alle huizen wapperde de driekleur. Natuur lijk was het tentoonstellingsterrein het cen trale punt, waarvan alle beweging uitging. Inmiddels kweet de Jury zich van hare tamelijk lichte taak, om de uitgeloofde be kroningen toe te kennen. De uitslag was als volgt: A. Rundvee. 1. voor den besten os me-hoogs ens zes breede tanden iste prijs f 30, H. Spaans, Barsiagerhorn2. voor 2 jarigen os met hoogstens vier breede tanden iste prijs f to en »de prijs f 5, H. Spaans, Barsinger- horn; 3. voor de beste koe afgewisseld is'e prijs f 25, H. Spaans, Barsingerhörnade prijs f 15, A. J. Kaan, Waardpolder; 3de prijs f 10, Wed. J. Boekei, jTuitjehorn; 4de prijs f 5, A. J. Kaan, Waardpolder; 4. voor koe met hoogstens zes breede tanden iste prijs £23, H, Spaans, Barsingerhörn; ade prijs f 1© J. Visser, Schagen; 3de prijs f 5, J. Geerligs, Anna Paulowna; 5 voor koe rnet hoogstens vier breede tanden iste prijs f 25, H. Spaans, Barsingerhörn; 2de prijs f 10, P. Visser, Jz. Opperdoes3de prijs f s, H Spjans, Barsingerhörn; 6 voor vaars met hoogstens twee breede tanden iste prijs f25, A. de Carpentier Wieringer waard; 2de prijs f15, H. K. Koster, Wie ringerwaard 3de ptijs f 10 A. de Carpen tier, Wieringerwaard; 4de prijs f 5, R. Waiboer, Anna Paulowna; 7. voor het beste vette kalf iste prijs f 10, L. van Dam, Ursem; 8 voor vette koe nog melkgevend onverschillig van welken leeftijd nte prijs f 10, Wed. J. Boekei, Tuitjehorn; 2de prijs f 3, C. Butter Oudkarspel, B. 'Rijstieren, zuiver zwaitbond inlandsch ras, 1 outbreckt; 2. voor stier geboren in 1916, iste prijs f 20, K. Blauwboer, Scha gen 2de prijs f 10, J Broersma, Lutje winkel; 3. voor pmkstier geboren in 1917, 1 prijs f 30, C. v. d. Oord Wz, Barsinger hörn; 2de prijs f 13, C. Kooy, Hrrsncar- spel; 3de prijs f 3, P. v. d. Oord, Barsin gerhörn. C. Melk en vokvee, zuiver zwartbont inlandsch; 1. voor een beste melkkoe ge kalfd na 1 Januari 18, rste prijs f 10 P A. S'rooper, Heerhugowaard2 Voor koe geb. in 1913, gekalfd als bij 1., 2de prijs f s, P. Nes, Barsingerhörn3. niet aanwezig4 voor kuispink geb. ia T 7; iste prijs f 10, C. Kooy, Harenca:spel; 2deprijs 1 s, Gebr. Koning, St. Maarten. D. WolveeNo. 1. aonschapen met of zonder lammeren iste prijs f 10, A. de Graaf, Anna Paulowna2de prijs f5, dezelfde; 2. overhoudt rs iste pfijsf 10, D. Schermer- horn, St Maarten; 2de prijs f7.50, J.van Veen Oterleek; 3de prijst 5, A. Langereis, Heerhugowaard; 4de prijs f 2.50, C. Bak ker, Barsingerhörn. 3. Ram van inlandsch gekruist ras, geboren in '18 of vroeger iste prijs fs, A. Brak, St Maarten; ade prijs f 2 30, H. de Graaf, Zijpe. 4 Jarigen ram verder als boven iste prijs f 3, K. Kant, Zijpe2de prijs f 2 50, G. Stuy, Winkel. E. Bokken en geiten, 1. en 2. ontbre ken 3. beste geit P. Mol Velder, prijs f 5, S. Wagemaker, Schagen, prijs f 230. F. .varkens 1, voor de beste vette var ken iste prijs f 10, W. Govers, St. Maar ten; 2de prijs f 5, K. Kant, Zijpe; 3de prijs f 2.50, W. Govers, St. Maarten. G. Pluimgedierte, 1. ontbreekt; 2. leg horn iste prijs 250, C. den Adel, Schagen; ade prijs 1.50, J Deutekom. Boff Orpington iste prijs f2.50, W. Go- vers St. Maarten; 2de prijs f 1.30, dezelde; 4. Wyandot ten iste prijs f 2.30, A. de Beurs, Barsingerhörn; 3. andere kippen niet in programma x. vermeld, iste prgs f 2.50, P. Nes, Barsingerhörn; 2de prijs f 1.50, M. Koning Schager St. Maarten. H. Konijnen, 1. twee zwaarste in geza menlijk gewicht, rste prijs f 2, A Kiezeling, Schagen; 2de prijs f 1.30, G. A. Vrijdag. Helder; 2. voetster met jongen rste prijs f 2.50, G. A. Vrijdag, Helder; 2de prijs f 1.30, P. Eiland, Oudcarspel. Ter opluistering. I. Collectie landbouwwerktuigen iste prijs medaille, J. A, Wiglaraa, Schagen; 2de prijs medaille, J. Met, Heerhugowaard; 3de prijs medaille, V. S. Ohmstede, Alkmaar; 2. Enkele werktuigen A, Peereboom, Nieu we Niedorp; C. Kuiper, Anna Paulowna; P. Voorthuijzen, Barsingerhörn, alle een medaille. Ook ontvingen nog vo@r inzen dingen medailles: J. Koster, Schagen; C Roggeveen Cz., Schagen en W. Prins, Schagen. BEEMSTER. Vergadering van den Ra ad op 20 Maart 1918. Afwezig de heeren Ruiter en jc. Edel jz., laatstgenoemde met kennisgeving. Voorzitter de EdelAchtb. Heer J. Koop man, dieiailen het welkom toeroept en zegt het aangenaam te vinden, weer aan deze tafel te zitten, om de belangen te behar tigen; hij dankt voor de vele belangstelling bij zijn ziekte en zijn herstel ondervonden, niet alleen van den raad, maar van alle gemeentenaren. De heer Edel Kz. (oudste weth.) zegt, zeker de tolk (te zijn van allen, wanneer hij Ihier dank brengt voor burgemeester's herstel, Lezing notulen: goedgekeurd. .Verschillende mededeelingen werden alie voor kennisgeving aangenomen. Ingekomen stukken: een antwoord van de tramdirectie, waarin afwijzend wordt be schikt op het verzoek om borden te plaat sen bij de verschillende halden; van A. Slot, timmerman, om bij ge legenheid in aanmerking te komen voor werkzaamheden; hierop zal worden gelet; vam Gem.-Ontvanger, dat alles in orde is bevonden; jn kas f 505.911/2. Boeken en kas van 't Distributiebedrijf in uitstekende orde bevonden. Dankbetuiging van j. Dik en M. Doets voor ontvangen gratificatie. Van den heer Kooij, dat hij zijn benoe ming aanneemt tot lid van de Commissie tot wering van schoolverzuim. Punt 3, Voorstel "tot het aangaan van een geldleening van f25.000 tegen een rente van ten hoogste 4i/a »/o, ter voorziening in de behoefte van kasgeld; dit werd goed gekeurd. Punt 4. Herziening van het salaris van den administrateur van het levensmiddelen- bedrijf. De Voorzitter vindt het noodzakelijk, het salaris te verhoogen, omdat de werkzaam heden zich steeds uitbreiden, en alles in de beste orde wordt bevonden. B- en W. hebben zich eens naar andere plaatsen ge wend»; naar Edam, daar is het salaris f 1600, Vormer f1200; thans geniet de admini strateur f960, zoodat B. en W. voor stellen zijn salaris te verhoogen "tot f 1500. De heer Kramer vindt het salaris van Wormer ook wel aardig, en daar is nog een centrale keuken en hier niet. De Voorzitter zegt: wij hebben straks de cijfers gehoord, en wat er zooal aan het kantoor omgaat; dit jaar zal het cijfer zeker de 4 ton halen en op een salaris van f1200 zou 'men zeker geen mensch kunnen krijgen. Wordt zonder stemming aangenomen het salaris op f 1500' te bepalen. Punt 5. Aanstelling van een boekhouder bij het L. M. B., ter vervanging van mej. C. Veen. Voorzitter stelt voor een oproeping te plaatsen in de courant het salaris te jbepalen naar bekwaamheid (de tegenwoor dige ontvangt f 50 per maandjaldus wordt goedgevonden. Punt 6. Voorziening in de behoefte 'aan kantoorlokalen voor Gemeente-secretarie en Levensmiddelenbedrijf. B. en W. hebben de kwestie van alle kanten bekeken, zoodat ze het volgende voorstelden: de raadszaal tot secretarie en het secretarie tot Levensmiddelenbedrijf in te richten: en de raadszaal te brengen in de zaal van de Kerkvoogdij tegen een vergoeding van f5 per week nu had men nog een ander voorstel, dat nog niet in openbare behandeling kon worden ge bracht, waarom de deuren gesloten werden. Na een korte afwezigheid van de pers werd de openbare zitting weer aangevan gen, zoodat punt 7 was gepasseerd en begonnen werd aan de rondvraag. De heer Kramer zegt, dat men hier in de Beemster gisteren 64 koeien onteigend heeft. Het is de meest onpractische wijze, waarop de boer thans wordt benadeeld, en daarom, zegt spr., moest men een slacht verbod kunnen krijgen. Wat, vraagt spr., zou men zeggen, als men bij een bouwboer zijn zaaigraan ging weghalen? Evenzoo jsi het thans bij ons, nu onze koeien, ons materiaal wordt weg gehaald; wij hier op het platteland krijgen toch geen koe, het gaat naar de groote steden en de geïnterneerden eten ze op! spr. zegt: het is een moedwillige daad, om ons grasland tot bouwland te maken; als de Minister dat gewild bad, had hij het 4 maanden eerder moeten doen; wij kunnen ons land half April niet tot bouwland ma ken. De Voorzitter wenschte deze kwestie uit te stellen tot volgenden Dinsdag; de heer Kramer zegt: het kan geen dag wachten. Besloten werd een telegram te zenden aan den Minister: om alleen slachtrijpe koeien te slachten, en tevens aan een 2e- Kamer-lid te vragen, zich ervoor te span nen, waarschijnlijk den heer Colij'n. Benoemd werd een Commissie van redac tie, n.m. de heeren Kramer, Waiboer en Jonges, die een adres zullen richten aan den Minister. Sluiting door den Voorzitter. Weten de Roomsche raadsleden niet, dat er nog een Roomsche courant „Ons Blad" bestaat, welke in de Beemster, en in heel den omtrek algemeen door de katho lieken gelezen wordt? Red. KERKL1JSTEN. URSEM. Zondag 7 uur voor Co'melis Buijs en Geertje Appelman, half 10 voor de Par., 2 uur Lof. Ma. 8 uur voor Elisabeth Boots. Di. S uur voor Matthias van der Lee en Ne eitje Els wijk. W)o. 7 |U|Uir voor Jacob [Schipper en Trijntje Zuurbier, 8 uur voor Petronella Veldboer, en Joes. Snellen. Do. 9 uur voor "Jan Mulder. Vr. de plechtigheden om 9 luiur, om 2 uur Kruiswegoefening. Za. half 9 voor Grietje Hes; van half 3 ïoit S luiur gelegenheid tot biechten. Bediend: Geertje Ouwens. ZUID ZIJPE. Zo. half 8 ter eere van O. L. Vr. van het H. Hart, tot zek. intentie, kwart voor 10 voor de Par., na de Hoogmis leering, 2 uur Kruiswegoefening. Ma. 8 uur voor Elisabeth Groot, hvr. van Gerardus Visser. Di. 8 uur voor Petrus Schilder en AHda Wijnker. Wo. 8 uur voor Corn. Bruin en Adr. Blaauw, van 3 tot half 5 en 7 tot half 8 biechthooren. Do. 8 uur voor overl. fam. de [WJdt, half 7 gemeenschappelijke aanbidding. Vr. 8 uur Plechtigheden. Za. 7 uur Plechtigheden, 8 uur gezongen H, Mis voor Arie Louiwe, Van 4 tot half 8 biechthooten, l 1 t lil SSSEHDEJÜxT. 1 Zo. 7 uur Jgt. Margtha van IJperan, 10 uur v. d. parochie. Ma. 7 uur Nic. Huipen en Tr. Kramer, 8 uur Aagfje de Wit, hvr. Nic. Kersseus. Di, 7 uur Overl. leden der Maria Vereen, 8 uur Jgt. P Meijer en Agatha Al Wo. 7 u.ur Elysabeth Feehe, hvr. J. Eppink, 8 uur Eva Kroon en Joh. Dekker. Do. 7 uur Theod. Hijne O. L. V. ter Nood, 8 uur Jgt. Gauwe van der Laan. Vr. 7 nur Nie. de Jong en Anna de Moei, 8 Jgt. Gr Sz. Kroon, hvr. Hub. Molenaar. Za. 7 uur ZEw, Heer Past. Ahout, 8 uur, Anna Dekker, hvr. H. Veenboer. Zo. 7 uur Levende leden v. d. R. K. Volknb. afd. Assendelft, 10 uur Parochie. GASTEICUM. Zo. 7 uur stille H. Mis, 10 uur hoogmis, 1 uur Cat., 2 uur Meditatie over het H. Lijden, daarna lof vervolgens Congregatie van Maria. Ma. 6 uur bij den Esrw. Zusters, 7 uur 8 uur stille H. Missen. Di. 7 uur, 8 uur, half 9 stille H. Missen. Wo. 7 uur, 8 uur, half 9 stille H. Missen, 57 uur gelegenheid tot biechten. Do. 8 uur de plechtige H. Mis, daarna pro cessie, den geheelen dag uitstelling en aanbidding H. Sacr. 7 uur Lof. en aan bidding. Vr. 7 uur uitstelling van 't H. Sacr,, 8 uur de plechtigheden, half 3 Kruisweg. Za. half 7 wijding Paaschkaarsen doopvond, daarna de plechtige Paaschmis, 9—12 uur en 48 uur gelegenheid tot biechten, geen Lof. EGMOND AAN ZEE. Zo. Palmzondag, onder alle H.H. Missen collecte voor den St. Pieterspenning, half 8 Vroegmis, 9 uur voor de kolonie-kin deren, 10 uur Hoogmis, vóór de Hoogmis wijding en uitdeeling der gewijde palm, 's avonds 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Ma. half 8 H Mis, 12 uur Gat. 's middags 4 uur gelegenheid om te biechten, uit sluitend voor kinderen. Di. 7 uur H. Mis, waaronder de algemeene H Paaschcommume voor de kinderen der Parochia. Wo. half 8 H. Mis, 'smiddags van 38 uur gelegenheid om te biechten, om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph. Do. Witte Donderdag, om 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt, om 8 uur II. Mis, den geh|elen dag door aanb's avonds te 7 uur gezamenlijke aanbidding. Vr. Goede Vrijdag, 7 uur uitstelling van het Allerheiligste, 9 uur begin der plechtig heden, waaronder collecte voor het H.Land, 's middags om 3 uur Kruisweg. Za. P. Z. 7 uur begin der plechtigheden, ongeveer half negen Paaschmis, van 38 uur biechthooren. HEER-HUGOWAARD. Parochie H. Hart. Zo, 7 uur voor Anna van 't Hooij, 10 uur voor Parochie, halt 3 Lof en medit. Ma. voor Dirk Bruin. Di. voor Jan Hoek. Wo. voor P. en Gr. Oudeman. Do, vanaf 6 uur wordt de H. Comm. uitgereikt, 8 uur voor fam. UrsemGroot, 6 uür aanbidding. Vr. 7 uur wordt het H. Sacrament uit gesteld, 8 uur Plechtigheden, 3 uur Kruis weg. Za. 7 uur Plechtigheden, daarna Paasch mis voor fam. GrootKruiijer. Zo. 7 uur voor Jan Bos, 10 uur v. Par. RURMEBENDk Zo. 7 en 9 uur stille H,H. Missen, kwart over 10 palmwijding en Hoogdienst, Da den middag 3 uur Vespers, 7 uur Lof en Lijdensmeditatie. Di middag biechthooren der Kinderen, welke nog niet plechtig zijn aangenomen Wo. 8 uur algemeene H Communie der kinderen, den geheelen dag uitgenomen v. 12—3 uur gel om te biechten. Do. Witte Donderdag, gedenk dag der instelling van het* Allerh. Sacrament, de H. Communie zal worden uitgereikt te 7, half 8 en 8 uur, alsmede onder de plech tige Hoogmis van half 9. 'smorgens van 7 tot half 9 gel. om te biechten, 's avonds 7 uur overweging van het feest. Vr. Goede Vrijdag, gedenkdag van 's Heeren Sterven, 7 uur uitstelling van het Allerh. Sacrament, 9 uur de plechtigheden, half 3 oef. v. d. H. Kruisweg, 7 uur Lij densmeditatie. Za. Paasch-Zaterdag, 7 uur de plechtig heden, 8 uur de Paaschmis, den geheelen dag uitgenomen van 12—3 uur gel. om te biechten, 's avonds geen Lof. Di. en Wo morgen half 7 predicatle v. d. R. K. Militairen, en 's avonds 7 uur onder het Lof. Do. algemeene H. Communie der Mili tairen, te 8 uur. HHLS. Zo. 7 uur voor Z.Eerw. J. C. J. Seuter, half 10 voor Par., voor de Hoogmis wij- ding en uitdeeling der gewijde Palm, half 2 Kath., half 3 Kruisweg, 7 uur Lof met Lijdensmeditatie. Ma. half 8 ter eere v. d. H.H. Engelen, half 9 voor Antonius van der Steen. Di. half 8 voor Mattheus van Veen, half 9 veer Anna Boekei, hvr. van Nic. van Leeuwen. Wo. half 8 voor Veronica Tuin en Catha. Zoon, half 9 voor M. Butter en beide Echtgen. Do. 8 uur gezongen H. Mis voor de leden der gedurige aanbidding. Za. half 9 voor Herm. Gröneweg. Do en Vr, beginnen do plechtigheden om 8 uur, Za.'kwart over 7 de plechtigheden, half 9 de gez. Paaschmis. SCHOORL. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, vóór de Hoogmis de wijding' en uitdeeling der palm, kwart over 1 Kath., 2 uur Lijdensmeditatie en Lof. Ma.avond 7 uur vergadering der Derde Orde. Wo.nam. 37 uur biechthooren. Do, [Witte Donderdag, half 9 gez. H. Mis; (ten geheelen dag blijft het Allerh, uitgesteld, '9 avonds 7 uur openlijke aan bidding. Vr. Goede Vrijdag, om half 8 uitstelling van het Allerheiligste; half 9 de plechtig heden; 2 uur Kruisweg. Za. Paasch-Zaterdag, om 7 uur de plech tigheden; half 9 gez. Paaschmis; 38 uur biechthooren. Bediend: Maartje Knaap en Aatje Kager, Overleden: Cornells J<rom [\Vz, BERGEN. Zo. kwart voor 10 wijding en uitdeeling der palmen, 1 uur Kath,, half 7 Lof en meditatie. Wo.morgen tot 12 uur en des namiddags van 4 uur af biechtgel., half 7 Lof ter eerfl van den H. Jozef. Do. half 8 uitr. der H. Comm., 9 uur gezongen H. Mis, waaronder uitreiking der H. Comm. Daarna Processie enz., 's avonds 7 uur Lof en gemeenschappelijke aanbidding. Vr. 8 uur uitstellmg van het Allerb, 9 uur Plechtigheden, half 12 Kruisweg, 3 uur Sterfuur-meditatie. Za. 7 uur Plechtigheden, 8 uur H. Mis, den gehseien dag biechtgelegenheid, behalve van 123 uur, maar met voor kinderen, UITGEEST. Zo. Palmzondag H.H. Missen te half 8 en 10 uur, voor de Hoogmis wijdmg der palmen, half 2 Kath., 7 uur Lof en Lijdens meditatie. Ma. en volgende dagen H.H, Missen half 8 en half 9. Wo. den geheelen dag bieebth, uitgez, van 124 uur, 7 uur Lof ter eere v. d, H. Joseph. Do. Witte Donderdag, half 8 uitdeeling der H. Communie, 9 uur gezongen Mis, 7 uur Lof, Vr. Goede Vrijdag, 9 uur de Plechtigheden, uur oefening v. 0'. H. Kruisweg. Za. half 8 wijding van Paascnkaacs enz,, den geheelen uag biechthooren uitgezonderd van 124 uur. AKERSLOOT. Zo, Paim-Zondag, voor de Hoogmis wijding en uitdeeling der Palm, hall 8 voor Divera Groen, Wed, van Bernardus de Jong, 10 uur voor de Par., half 2 Kath., half 3 Lof met Lijdensmeditatie, lied 46, van 57 uur biechtgel., collecte v. den St, Pieterspenning! Ma. feest van Maria Boodsehap, 8 uur uitr, van de H, Communie, 9 uur gezongen H. Mis mot uitstelling, voor Joannes Hollen- berg. Di. kwart voor 8 voor Nicolaaa Voormeerj Wo. kwart voor 8 voor Catinsrina Meijne, van 37 uur biechtgel,, 7 uur Lof ter eere van Sint Joseph, lied 75, Do. Witte Donderdag, 8 uur uitreiking van de H. Communie, 9 uht Plechtige H. Mis voor de leden d«r gedurige Aanbidding. Na de H. Mis Processie en untkieeding van het Hoogaltaar, 7 uur gemeenschappelijke Aanbidding. Vr. Goede Vrij dag, 8 uur uitstelling op het H. Graf, 9 uur Plechtigheden, collecte voor het H. Land, baif 3 oef, over het H, Lijden, met rehkwisvereering, 3 Za. Paasch-Zaterdag, 7 uur Plechtigheden, 9 uur plechtige Paaschmis, van 1112 en van 38 uur biechtgel., H. Mis r. Gerardus Kujjs en Maatlje Zonneveld. Zo. Hoogfeest van Pasehen, half 8 voor de Pai., 10 uur voor Gerardus Groot, uitr. van de Coram. 9 uur, collecte voor ds sieraden, generale Absolutie. EGMONDBINNEN, t St. Adalbertusj f Zo. Paim-zondag, 7 uur Vroegmis voor Gerardus Apeldoorn en Gatha. Meijne. half 10 Hoogmis met Palmwijding voor de Par., i uur Kath., 2 uur Kruiswegoefening, half 7 Lof met meditatie. Ma. 7 uur voor Gornelis Zuurbier, half 9 Maandstond voor St. Lief ting, Di. 7 uur voor N. Zuurbier en W. de Waard, half 9 voor H. Levering en Gatha. Scholten. Wo. 7 uur voor P. Klaver en G. Geel, half 9 voor H, Levering, als lid van het H. Hart, half 7 Lof. Do. Witte Donderdag, 8 uur gezongen H. Mis voor C Meijne en M, Apeldoorn, 's avonds half 7 aanbidding, Vr. Goede Vrijdag, om half 9 de Plech tigheden, 's middags nalf 3 Kruiswegoei. Za. Paasch-Zaterdag, 7 uur Plechtigheden, half 9 gez. H. Mis voor G. Roskam en J. Kraakman. Wo. algemeene H. Communie der kinderen, KROMMENIE. Zo. 7 uur uitreiking. H- Comm.; half 8 Vroeg- en 10 uur Hoogmis; Scfiaalcoilecte; Wijding en uitreiking der palmen; geen Cal; half 3 Vespers met rozenhoedje; 7 uur Meditatie. Wo, 38 uur biechthooren; half 8 Lof, Do, half 8 uitr. H. Comm.; Gener. Ahs. Derde Orde; half 9 H, Mis; daarna pro cessie. Vr. 7 uur uitstelling Allerheiligste; 8 uur plechtigheden, collecte H. Land; half 8 Kruisweg, Za. 7 uur plechtigheden; 8 uur gezongen H. Mis. Heel den dag .behalve van 123 uur, biechthooren.. OBDAM. Zo. 7 uur Vroegmis; half 10 Hoogmis; vóór de Hoogmis wijding en uitdeeling der palm en .palm-jprocessde; te 2 uur Lof met Lijdens-meditatie. Wo. 'smorgens tot 11 en 's nam. 3—8 uur biechthooren; half 3 Lof. Do. half 9 H. Mis; 7 uur gezamenlijke aanbidding', Vr. 7 uur uitstelling van het Allerh. Sa crament; half 8 plechtigheden; half 3 Kruis weg, Za. ruim half 7 de wijdingen van vuur, Paaschka.ars en doopvont; half 9 H. Mus; tot 11 en 'snam. 38 uur biechthooren. HEER-HUGOWAARD. St. Dyonisius. Op Paim-Zondag de H. Missen [te 6, 7 en 9 uur. Dond. en Vrijd. om 9 uur, Paasch-Zaterdag om 7 uur. Maandag' half 10 uitvaart en begrafenis van Jan Commandeur,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 9