Voer di*£«n«B, die la gebreke xifn ge bleven a*n den oproep te voldoen, »1 alsnog de gelegenheid worden gegeven op Woensdag 3 April, 's middags van 2 tot 5 uur, deze te halen of te doen afhalen aan onderstaande scholen: Van No. 1 tot 3000 aan de school Nieuwesloot, hoofd de heer Zwarteveen. No. 3001 en daarboven aan de school Nieuwesloot, hoofd de heer A. Wijn. UITSLAG HERSTEMMING GEMEENTERAAD. Bij de gisteren gehouden herstemming voor een lid van den Gemeenteraad in District II werden uitgebracht 935 gel dige stemmen. Hiervan verkregen d« heeren: Baart, J. 430 en Prins, Mr. A. 522 stemmen. Alzoo gekozen de heer Mr. A. Prins. [Hoe 430 522 stemmen samen 955 stemmen kuunnen vormen, is ons niet recht duidelijk, doch het doet hier weinig terzake.] Het behoeft geen betoog, dat wij dezen uitslag zeer betreuren: wij hadden zoo gaarne een wakker en voortvarend, en tóch bezadigd arbeidersman in den Raad gezien. Onze wensch mocht echter ditmaal niet in vervulling gaan, dank zij het anti-clerica- iisme, dat nog velen parten «peelt. Liever stemmen de linksche, ook de soci alistische arbeiders, op een mail van ^Eens gezindheid", van wien ze niet meer steun dan b.v. van den afgetreden heer Udo te verwachten hebben, dan op eenRoom- sche! Het anti-clericalisme ging velen arbei ders ditmaal boven het arbeidersbelang. Zij moeten voor het thans nog volgende jaar daarvan zelf de gevolgen maar dra gen Wij hebben inmiddels uit dezen uitslag nogmaals waargenomen, dat godsdienst en socialisme onvereenigbaar zijn. Men kome na dit alles nooit meer met dergelijke praatjes voor den dag! Hoezeer wij den uitslag van gisteren ook betreuren, met genoegen mogen wij bij deze verkiezing constateeren, hoe 'door verkiezing van den heer Leesberg de burcht van „Eensgezindheid" weer voor een deel afgebrokkeld is! Wij zullen nog vérdere afbrokkeling be leven; wacht maar!... als het stelsel van evenredige vertegenwoordiging maar eens voor de verkiezing van den Gemeenteraad gelden zal! BEURSKRING VOOR DE BINNEN- 'SCH1PPERIJ. Den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is de wenschelijkheid gebleken om beurskringen met vaststaande grenzen te bepalen binnen de districten voor bin- nenschipperij, In district IV voor de binnenschipperij wordt ingesteld: beurskring Alkmaar, omvattende het ge bied der gemeenten: Alkmaar, Beemster, Broek op Langendijk, Callantsoog, Hen Helder, Graft, Heiló, Oudorp, Petten, Schermerhorn, Bchoorl, St. Pamcras, \Var menhuizen, Zuid- en Noord-Schermer, Koedijk, Noordscharwoude, Oterleek, Oud- Karspel, Zuidscharwöude, Zijpe. KONIJNENVLEESCH ALS VOLKS- VOEDSEL. In onzen lijd van vleeschlooze dagen en slachtverboden moet elke daad, die kan dienen om ons bijna vegetarisch rantsoen te vermeerderen, van harte toejuicht, 't jWas daarom van de Alkmaarsche Konijnenfok kersclub goed gezien bovenstaand onderwerp in een openbare vergadering te doen be handelen, te meer daar dit geschiedde dooi een der beste konijnenfokkers uit onze pro vincie, den heer J. P. Boom Jr. Na opening door den Voorzitter, den heer Jjongejan, begon de spr. uiteen te -zetten, hoe na een korte periode van overvloed de rundvleeschvoorzienkig dreigt spaak te loopen. Is er dan geen „erzatz" voor dit noOüZakclljji: vveulugDiuludelf Zeker wel, het konijnen vleesch, dat in voedende bestanddcelen hot rundvleesch zeer nabij komt, en boveudim dit voor heeft, dat het gemakkelijk verteerbaar is Maar Öan moet de teelt op veel grooter schaal geschieden, dan moet de consument -zelf zorgen in den herfst een ao 30 slachtrijpe konijne» te bezitten. Het best hiervoor geschikt tevens het kostbaarst van pels zijnde Blauwe Weener-, Vlaamsche- en Lotharlngcr reuzen en het kleinere Havannakosijn. Met weinig moeite kan men een instal latie inrichten. Eenige kisten, afgesloten door wat traliewerk, kunnen best voor hok dienen, doch overal zorge men dat de bodem goed droog blij ye. De voedselvoorziening is tegeawoord'g niet zoo gemakkelijk, maar hieric zou door regeering en stadbestuur veel medewerking kannen verleend worden. Zeer gewecscht ware het b.v. dat iedere' fokker vrij langs de rijkswegen gras kon mijden; dat gemeer.tebestuien h<t gras van parken en plantsoenen tegen lagen prijs beschikbaar stelden. Veel verwachtte spr. ook van de kuip der pers Door over dit onderwerp eens een srttkel te plaatsen kon men in wijder kring belangstelling verwekken, dan hier door een vergadering mogelijk was. Nadat door den spr nog eenige v.agen waren beantwoord, sloot Oe voorzitter met een dankwoord de vergadering. DISTRIBUTIEKANTOOR KLOMPEN EN SAJET. Naar wij vernemen is het huis, thans bewoond door den heer Lissone, Laat, hoek Ridderstraat, tijdelijk verhuurd aan de ge meente, welke daarin met ingang van 1 Juli het distributiekantoor voor klompen en 9ajet vestigen aal. MAXIMUMPRIJZEN VAN MAÏZENA. De Directeur van het Distributiebedrijf te Alkmaar, bericht, dat Z.Exe. de Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel bij besluit van 25 Maart j.l. No. 99 afd. Crisiszaken, bureau Volksvoeding, heeft goedgevonden vast te «tellen de navolgende maximumprijzen vwr Mariena; I. in palfjea van 490 gram: a. ia den 1 groothandel f 0.04b. in den tusscheu- j handel f O.öfl'j0. in den k'e niiandel f 0.S0. II. in pakjes van 250 gram: a. in den groothandel f0.42; b. in 'den tusscheq- handel f 0.45c. in den kleinhandel f 0.55. 'GEWETENSGELD. Bij de inspectie der belastingen, le afd., te Alkmaar, is ten behoeve van 's Rijks schatkist ingekomen f 235.70 bedr.belasting. UITREIKING VAN MELKBON- BOEKJES. Volgens ministerieeie beschikking kan al leen aan kinderen beneden den leeftijd van 3 jaar goedkoope melk worden verstrekt en wel tot een hoeveelheid van 1/2 Liter per dag. Naar aanleiding daarvan zullen bij afloop van de nog in bezit zijnde bonboekjes geene nieuwe kunnen worden verstrekt aan kinderen beneden den leeftijd van 6 jaar, met uitzondering van de aan hiervoor be doelden. Al» overgangsperiode zal biji de nieuwe uitreiking aan de in het archief bekende zieken en zwakken boven den leeftijd van 6 jaar het melkbonboekje alsnog worden uitgereikt, in welke periode alsdan maat regelen zullen worden getroffen voor de uit voering van de Ministerieeie beschikking dd. 5 Maart j.l., waarbij eene regeling is ge troffen voor de voedselvoorziening voor zieken en zwakken. Voor zieken en zwakken en kinderen be neden den leeftijd van 3 jaar wordt voor wat zieken en zwakken betreft de gelegen heid tot afhaling van de melkbonboekjes opengesteld op Vrijdag a.s., des namiddags van twee tot half vijf uur, voor wat de kinderen beneden den leeftijd van 3 jaar betreft, tot afhaling van een formulier ter invulling op dezelfde plaats en tijdstip, welk formulier volledig ingevuld, moet worden terugbezorgd aan het Distributiebedrijf op de Paardenmarkt Zaterdag vóór 1 uur, waarna voor die kinderen bij accoord be vinding de bonboekje» zullen worden toe gezonden. Houders van legitimatienummers: 11000 Vrijdag aan de Keetkolk, hoofd der school de heer G. Hellinga. 10012000 Vrijdag aan de Briliensteeg, hoofd der school de heer F. J. Aukes. 20013000 Vrijdag aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer J. Zwarteveen. 30014000 Vrijdag aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer J. Wijn. 4001—5000 Vrijdag aan de Snaarmans- laan, hoofd der school de heer J. Eits. 50016000 en daarboven Vrijdag aan den Koningsweg, hoofd 'der school de lieer P. Schipper. MIMH» VWü'agg» PLAATSELIJK NIEUWS. LANGENDIJK. Coöp. Boerenleenbank. Verga dering op 21 Maart. De directeur opende de vergadering met gebed en heette de aanwezigen welkom, waarna door den kassier verslag en balans werd uitgebracht. De ontvangsten en uit gaven bedroegen f365.131.29. In kas was op 31 Dec. '17 f 13264.89. Aan winst was dit jaar gemaakt f375.27. .Uit het verslag bleek, dat het ledental met 8 was vooruit gegaan en bedroeg 161 leden. Er werden 90 voorschotten terugbetaald en 70 nieuwe aangevraagd. Het totaal voorschotten be droeg 91. Er waren 7 boekjes in loopende rekening onder de leden. Er waren 45 nieu we spaarboekjes uitgegeven; het totaal be draagt 27. Aangaande de zaak, om de Boerenleen bank om te zetten in een L. T. B.-bank, deelde de Voorz. mede, Mr. Teepe, rechts kundig adviseur van den L. T- 6. gespro ken te hebben en dat deze hem mededeelde, dat de statuten niet behoefden te worden herzien. De heer C. Kramer had over de zaak echter gesproken met Mr. .Leesberg en dat antwoord was geheel andersom, deze heer deelde mede dat, bij niet herziening, het risico geheel voor het bestuur bleef, doch op het eind der vergadering deelde de Voorz. mede, dat beide vereenigingen op zichzelf zouden blijven. Bespreking salaris kassier. Met algem. instemming werd het salaris met f 100. verhoogd en alzoo gebracht op f 500. Met algem eene stemmen werd de kassier herkozen. Verkiezing bestuurlid, aftredend de heer G. Bekker; herkozen met 84 stemmen. Verkiezing Raad van Toezicht, aftr. de heeren Jb. Zijp ,Dz. en W. Kos; beiden her kozen met resp. 82 en 77 stemmen. Verkiezing Raad van Toezicht, wegens be danken van den heer K. Kos en wegens vertrek van den heer K. Bruin Az.ge kozen de heeren J. Rijper en W. Gouds blom Az., met 74 en 43 stemmen. Bespreking voorschotten. Dit bleef op het zelfde bedrag en kreeg het Bestuur mach tiging om het te verhoogen of te verlagen. De Voorz. deelde nog mede, dat het bestuur zoo vrij was geweest om f 59.000 bij de Centrale Bank vast te leggen tegen 33/4 pCt. en dat de spaargelden alzoo ge bracht kunnen worden op 31/4. Bespreking percentage. Voor spaargelden 31/4 en' voorschotten 4 pCt. en 1/10 pro visie, tevens kreeg het bestuur machtiging ook in deze .zaak te verhoogen of te ver lagen. Tot leden der commissie tot nazien der volgende rekening werden benoemd de hee ren C. Kardinaal, W. Hink en W. de Wit. Bij de rondvraag bracht de heer D. v. Kleef in bespreking het presentiegeld der bestuursleden voor het bijwonen der be stuursvergaderingen. Dit werd na eenige bespreking in stemming gebracht en met 43 tegen 33 stemmen en 2 blanco, van 50 cL gebracht op fl. Bespreking presentiegeld voor de jaar vergadering. De Voorz. deelde mede, dat het bestuur een voorstel had, om voor de jaarvergadering f0.25 presentiegeld te geven voor" de komenden, en voor de niet-komen- den' de 25 ct. boete te blijven handhaven. Dit voorstel werd aangenomen met 44 tegen 23 stemmen. Bij het einde deelde de heer G. Bekker mede, dat, aangaande de zaak voor een yereenlgingsgebouw, tedere vereeniging of ook particulier hier een aandeel in kon krijgen van f 5000.en vroeg ol de verg. kon besluiten, dat de Boerenleenbank er een aandeel in nam. Daar dit niet op de agenda stond, mag' dit niet behandeld wor den en moet dit tot een volgende of expresse vergadering worden uitgesteld. De Voorz. bracht hierna nog een hartelijk woord van dank aan de bestuursleden voor hunne vele en trouwe werkzaamheden voor de vereeniging-. gedaan, inzonderheid aan de twee scheidende leden 'van den R. v. T., den heer K. Kos, wegens vertrek wel niet aanwezig, en den heer K. Bruin Az. en ook de leden voor hunne trouwe opkomst. Hierna sluiting met gebed. BROEK OP LANGENDIJK. Geslaagd. Te Rotterdam slaagde gis teren voor het examen Nuttige Handwer ken Mej. N. \Vagenaar van Broek op Lan gendijk. ASSENDELFT. Dnderl. Brand w aar b. Mij- Deze Maatschappij hield den 26en dezer haar algemeene jaarvergadering van stemgerech tigde leden. De kasrekening sloot in ontvangst en uitgaven op f 43537.841/2. met een kassaldo van f 7756.181/2. De Balans gal aan den bezitkant een totaal van f 87235.931/2 en aan den schuldkant hetzelfde bedrag, bestaande uit den post „premiereserve". De winst- en verliesrekening gaf aan verliezen f 9558.851/2 en aan winsten f 9558.851/2, bestaande uit generale omslag f 5862.7P, intresten1 F3410.111/2, inleggelden f285.95. De zuivere winst over 1917 bedroeg f 7743.43. Het reservefonds bedroeg op 1 Januari 1917: f 79487.501/2 en op 1 Januari 1918: f 87235.39i/2. Op 1 Jan. 1918 was ver zekerd voor een bedrag van f 4.281.945. Aan brandschade was slechts uitgekeerd f 206.351/2. De heer K. Cz. de Boer werd als com missaris herkozen en voor den heer G. Jbz. IJff, die niet meer in aanmerking wenschte te komen, werd gekozen de heer A. Crok. Het verzoek van het Gemeentebestuur om een subsidie uit de kas der vereeniging van f 5000 ten behoeve van het Plaatselijk Steuncomité werd aangenomen. Ten slotte deelde de Directeur méde, dat onze maatschappij haar posten had herverzekerd, waardoor het risquante nu geheel verdwenen was. WINKEL. Polder „Waard en Groet". Dins dag vergaderde te Winkel het Bestuur van den polder Waard en Groet, om twee drie tallen, voor Dijkgraaf en Heemraad, te maken: Drietal van Dijkgraaf: 1. K. Breebaart Jz., Winkel. 2. R. Kuiper, Winkel 3. G. Beers, Schagen. Drietal voor Heemraad: 1. „P. Kistemaker, Kolhorn. 2. A. Vis, Barsingerhorn. 3. A. J. T- Geertsema, Kolhorn. HEER-HUGOWAARD. Gemeenteraad. Alle leden aanwe zig. De Voorzitter deelde na opening der ver gadering en na lezing en goedkeuring der notulen mede, dat bij" de laatstgehouden kasopname hij den gemeente-ontvanger alles in orde is bevonden. Op een schrijven om weer de wijkverdce- ling voor vergunningen te stellen, zooals die vroeger was, werd op voorstel van B. en W. niet ingegaan. Van Ged. Staten was nog ingekomen een schrijven om de verordening voor sala rissen voor onderwijzers te wijz'igen. Een thans door B. en W- voorgestelde regeling werd met algemeen goedvinden thans vastgesteld en zal naar Ged. Staten gaan ter goedkeuring. Bij deze regeling is door B. en W. ook overwogen, dat de f 100 van het rijk niet voor een deel in de kas der gemeente moet komen, maar geheel voor de onder wijzers besternd is, waarop ook door de heeren Met en Krom werd gewezen. Het verslag der Commissie tot wering van schoolverzuim in de schoolwijk III werd voor kennisgeving .aangenomen. De hooisteker, tevens brandmeester, de heer J. Groenland, vroeg uit beide betrek kingen ontslag'. Werd eervol verleend. Tot hooistekers voor het Noordeinde wer den nu de heeren P. Raven en Cornelis Kroon benoemd, die deze functie reeds voor de wijk Veenhuizen bekleeden. Hun gezamenlijk salaris, thans f 50, zal met f 10 worden verhoogd. 'Tot brandmeester werd, om in de ont stane vacature te voorzien, benoemd de tim merman Beers. Een reglement voor opneming van be- hoeftigen en ouden van dagen in het Arm huis werd na lezing" goedgekeurd. De ambtenaar ter secretarie, de heer Van den Heuvel, verzoekt verhooging van zijne jaarwedde. B. en'W. stellen voor: 0—:3 dj. f1000, 3—6 dj. f 1100, 6—9 dj. f1200. 9—12 dj. f1300 ert boven .12 dj. 1 1400: Dit werd met 7 voor en 4 tegen aange nomen. Tegen de heeren Bos, Schilder, Krom en Does. De gemeente-veldwachter P. Haster ver zoekt verhooging van jaarwedde, die hij op f900 zou willen zien gebracht, gerekend vanaf 1 Januari 1918. B. eh W. stellen voor het salaris op fb00 'sjaars te be palen, daarbij zal dan zijn inbegrepen loon voor bodewerk en voor keurmeesterschip. Aldus goedgevonden. Mede werd goedgevonden de verdeeling dezer gemeente in stemdistricten, wat naar aanleiding van art. 31 der Kieswet ter sprake kwam, te laten zooals die nu is: in vier stemdistricten. De stembureaux voor verkiezingen voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal wer den samengesteld als volgt: District I: D. Wijnker, voorz., Does,, Hes en Met, leden Stam, Schoenmaker, Vlaar en Plevier plaatsvervangers. District II: W. v. SIoo- ten, voorz., Smit, Schilder en Poland, leden; den Hartigh, Hoogland, van Schagen en de Heer, plaatsvervangers. District III: Overtoom, voorz., Blom. Krom en Schager, leden; Wonder, Groenland, Ursem en Dver- toppf plaatsverva^ter», QMpri veorz., Blauw, B®s en Sinjewel, led»»; Appel, Zuurbier, Haringhuizen en Oudhui» plaatsvervangers. Nadat door den heer Met er nog op was gewezen, dat onlangs door een met het onderhoud van het gemeentelijk eleclri- citeitsnet belasten ambtenaar feitelijk eigen machtig de lichttoevoer aan een verbruiker alhier is afgesneden, wat spr. betreurt, geeft de Voorz. hierop toelichting, dat er hierbij eigenlijk misverstand in het spel is geweest. De Voorz. doet toezegging, zijn best te doen om te voorkomen, dat zulks weer plaats vindt. De Raad ging in comité-generaal voor den Hoofdelijken Omslag. "schagen. Distributie. Goeden Vrijdag Is het kantoor gesloten. Er U verkrijgbaar ongeveer 1 ons een heidsworst op bon 65. De prijs is 11 cent per ons, waarbij men verzocht wordt zelf een stuk papier mede te brengen voor de verpakking. Velen geven hun wensch te kennen de bruinbroodkaarten vervangen te zien "door wittebroodkaarten, omdat hun het bruin- brood' id'en laatsten tijd minder voldoet. In dit verband zij er op gewezen, dat bruin- brood óók vervangen kan worden door het even goedkoope en zeer voedzame rogge brood. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergadert op Dinsdag 2 April des voormiddags te 9Va uur. Boerenleenbank. 13de Algemeene Jaarvergadering van de Coöperatieve Chr. Boerenleenbank. De vergadering werd geopend door den Directeur, den heer P. Henneman, met een woord van welkom tot allen; spr. consta teerde, dat dit jaar niet ongunstig is ge weest; dat de hank goed vooruitging on danks de verschrikkelijke tijdsomstandighe den van den oorlog, blijkt zeker uit het jaarverslag over 1917, hetwelk werd voorgelezen door den waarnemenden Secre taris, den heer G. Dorbeck. Het aantal leden bedraagt: 56; het aantal spaarboekjes: 214. Saldo spaargelden 31 Dec. 1916 f 148.301.52 Nieuwe spaargelden in 1917 - 98.599.54 Terugbetaald in 1917 - 110.666.35 Totaal op 31 Dec. 1917 - 136.234.71 Aantal voorschotboekjes: 18. Saldo voorschotten 31 Dec. 1916 1 53.865. Nieuwe voorschotten in 1917 - 26.500. Terugbetaald in 1917 - 62.825.— Totaal op 31 Dec. 1917 - 17.540 Aantal boekjes in loopende rekening: 30. Saldo voorschotten in loopende rekening 1916 f 108.021.27 bij leden Centr. Bank. Nieuwe voorschotten 1917 - 341.565.42 Terugbet. voorsch. in ,1917 - 320.104.61 Totaal op 31 Dec. 1917 - 129.482.08 De reserve bedraagt I 4.633.48 De winst 1017 bedraagt - 746.01 Totale ontvangst in 1917 - 475.357.49 Totale uitgaaf in 1917 - 472.465.37 Saldo in kas f 2.892.12 Tot leden van Bestuur en Raad van Toezicht werden herkozen de heeren J. P. de Wit en J. B. Keet, en tot afgevaar digde Centrale Bank de heer D. Keet Szn. Met een groote meerderheid van stemmen werd aan den Kassier een verhooging van f200.per jaar toegestaan. De belegging reserve werd aan het Be stuur overgelaten; de balans met winst en verliesrekening) werd den loden ier in zage gegeven. BEEMSTER. Distributie tot 1 April. 'Aardappelen 38, zeep 13. Overigens als vorige week. Tegen de vee-opvordering. De afdeeling Beemster der Hollandsche Maat schappij van Landbouw, Coöperatieve Land- bouwvereeniging, hield eene algemeene ver gadering, om te protesteeren tegen het in- beslag nemen en doen afslachten van onrijp slachtvee. Deze vergadering werd door 120 personen, veehouders, bezocht. Met alge- heele instemming werd besloten adhaesie te betuigen aan het telegram, dat 1.1. Woens dag door den gemeenteraad van Beemster tot den Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel is gericht, waarin tegen den ge nomen maatregel van den minister zeer ernstige bezwaren werden geopperd. Men achtte doorvoering van dien maat regel eene bedreiging van het veehouders- bedrijf. Voorts werd in bovengenoemde landbouw- vergadering afkeuring uitgesproken over de samenstelling en manier van optreden der vorderingscommissie. Wat dit laatste betrett werd er op gewezen, dat de vordering van levering van vee geschiedde door per sonen, die zich niet behoorlijk konden tegitimeeren. Waar de wet spreekt van leve ring tegen afgifte van een bon op de Rijks- schatkist, werd er bij het in ontvangst nemen van het vee een weegbriefje afgegeven. Dit is het eenigste bewijs, dat de eigenaars voor hun vee ontvingen. De vergadering nam een motie aan, luidende: „De vergadering van de afdeeling Beem ster der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, Coöperatieve Landbouwvereeni- ging. geeft hare afkeuring te kennen over de samenstelling en de manier van optre den der Commissie van opvordering te Beemster." NOORD-SCHARWOUDE. Verpachting Café. Bij de Maan dag gehouden verpachting van het bekende café aan de markt- en laadplaats ialhier voor den tijd van 1 jaar, ingaande 1 Mei a.s., werd pachter de heer L. Dekker (niet te verwarren met den tegenwoordiger pach ter C. Dekker) alhier, voor de Isomma van f 1250. WARMENHUIZEN. Ons St. Aloysiu*-patro*«at. Ons verenigingsgebouw nadert zijïi vol tooiing. Van binnen is 't zoo goed als af gewerkt, van buiten is er nog teen flinke waranda aangebouwd en er is tevens ge zorgd voor betere verlichting; de gekleurde glazen zijn verdwenen en er is gewoon vensterglas in de ruiten geplaatst; zulks was soodig wfl plipe» ZÜB ffflt itón der lokale* te bestemmen voor een kinder- bewaarschool. De Roonische moeders, ge zegend met een groot huisgezin, verkneu kelen zich reeds bij voorbaat in "het heerlijk idee, dat zij hunne kleintjes zoo goed ver zorgd een poosje kunnen afstaan aan an deren. Zondagavond hield onze WelEerw. Heer Kapelaan een treffende predicatie over de parel der deugden, de deugd van llen maag- delijk'en jongeling Aloysius. Na de predi catie werd het beeld van dien Heilige door onzen Zeereerwaarden Pastoor plech tig gezegend. Maandagmiddag is het beeld, vervaardigd door den heer Overtoom uit Schagen, in den voorgevel geplaatst. Het beeld is schoon afgewerkt. De maagde lijke heilige heeft de oogen half ter neder geslagen, de armen gekruist over de borst gestrekt, In de eene hand de lelietak, in de andere hand het Kruisbeeld. Aan trijn voeten, als symbolen van het beschouwen de leven, het evangelieboek en een doods hoofd. Zoo staat dan het beeld van teen jongeling, die door zijn rein en verstorven leven waardig gekeurd werd in de rijen der Heiligen te worden opgenomen, daag- lijks voor onze oogen. Zijn beeltenis staat daar en roept ons toe: doe, gelijk ik ge daan heb; volg mij 11a. Moge deze roep stem gehoord en opgevolgd worden. Moge in de Parochie, toegewijd aan de H. Ur sula en Gezellinnen, die heldinnen, die voor de hoogverheven deugd haar levjji gaven, de deugd van den H. Aloysius meer en meer worden beoefend. OUDORP. De Kath. .Vereeniging. Maandag avond j.l. vergaderde onze Katholieke Ver eeniging. Was de opkomst niet schitterend te noemen, verblijdend was het een tiental dames tegenwoordig te zien. De Zeereervv. heer Pastoor en de .Weleerw. Heer Kape laan gaven eveneens van hunne belangstel ling blijk door hunne tegenwoordigheid. Nadat de Voorzitter de vergadering met den Chr. groet geopend had en allen het welkom had toegeroepen, verkreeg de Wel eerw. Heer Kapelaan het woord; de eerw. spr, schetste op humoristische wijze het leven en helaas ook het lijden der vereeni ging; doch gelukkig is weer beterschap te bespeuren en het is te hopen, dat de ver eeniging het straks weer zonder kunstarmen of kunstbeenen zal kunnen redden, zooals de eerw. spiker aangaf. Het applaus en het dankwoord van den Voorzitter bewezen ten volie, dat het ge sprokene in den geest der vergadering viel. Het ia Ie 'hopen, dat Zijneerw. meerdere malen een lezing zal houden en dan is het te wenschen, dat het geen lijdensgeschiedenis onzer vereeniging meer behoeft te zijn. Bij de nu volgende bestuursverkiezing werden de door het bestuur voorgestelde personen gekozen," nadat een vrije stem ming was gehouden, daar meerdere leden dit wilden. Thans nam de Zeereerw. Heer Pastour het woord en gaf een zakelijk overzicht van het wereldsche gebeuren, voornamelijk den vreeselijken oorlog, allen ertoe aansporende, toch niets onbeproefd te laten om het leven hier voor elkander zoo dragelijk mogelijk te maken en God te danken, dat wij gelukkig nog voor het vreeselijkste, dit is de oorlog, zijn gespaard gebleven, en God af te smee- ken, dat spoedig allen weer in vrede met elkander mogen leven. Het applaus bewees, dat Zijneerw.'s betoog door allen goed werd begrepen. Waarna de Voorzitter allen dankte voor de aangename samenwerking in deze ver gadering en in 't bijzonder den Zeereerw, Heer Pastoor en den Weleerw. Heer Ka pelaan voor het gesprokene.. Daar de rondvraag niets opleverde, werd de vergadering met den Chr. groet gesloten, ASSENDELFT, Stierelnkeuiing. De j aarlijksche stierenkeuring zal plaats hebben op den 1 ien April e.k., des morgens om 9 uur, op het raadhuisplein alhier. Rijwieldiefstal. Toen onze plaats genoot E. $t. dezer dagen een oogenblik bij zijn familie te Zaandam vertoefde, liet hij zijn fiets onbeheerd staan. Eenige oogen- blikken daarna kwam hij terug en ontdekte toen, dat zijn rijwiel was gestolen. Van de daders geen spoor. De schade wordt gedekt door verzekering tegen rijwieldief stal Op hol. Dezer dagen sloegen twee paarden, gespannen voor- een grooïen bak- wagen, behoorende &a,n de firma Schut te Krommenie, op hol. Hevig slingerende ging het er van door. Het liet zich zeer ernstig aanzien. Gelukkig gebeurde het een half uur vóór de scholen uitkwamen, zoodat de weg tamelijk veilig was. De paarden werden in het Noord-Einde gegrepen en tot staan gebracht. Geen persoonlijke ongelukken; wel schade aan materiaal en vooral aan enkele bruggen. UITCjEEST. Gesloten. De openbare lagere school en algem. bewaarschool worden voor den tijd van 14 dagen gesloten, wijl er onder de leerlingen den laatsten tijd veel gevallen van roodvonk werden vastgesteld. Beide scholen zullen daarom op medisch advies worden ontsmet. Raadsvergadering. De Raad dezer gemeente vergadert Vrijdag 29 Maart, ter behandeling van: Ingekomen stukken. Bespreking Centrale Keuken. Vaststelling Kohier Hoofdei, Omslag, dienst 1918. HOORN. Examen in melken. Voor bet exa men in melken, ingesteld door de Vereeni ging tot ontwikkeling van den Landbouw in Hollands Noorderkwartier, hebben zich 60 personen aangemeld, waaronder 20 meis jes. De aangifte blijft nog tot 15 April open. Benoeming. Bij' K- B- is benoemd tot kantonrechter-pl.v. in het kant. Hoorn, met 10 April, mr. O. J, B. Weevers Stous, dir. N.-H. Landbouw-Crediet aid. Gewetensgeld. Bij de inspectie te Hoorn, 2e afd., is ten behoeve van 's Rijks Ischatkisrt ontvangen van P, E, te EL *ai8AQ bedl." «a iat-helasjting.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2