A g a A TRANSPORT-ARBEIDERS. Donderdagavond 8 uur ledenvergadering. R. K. INTERN. VEREENIGING TER BESCHERMING .VAN MEISJES. Afdeeling Alkmaar. Vrijdag 20 April, feestdag van' O. L. .Vrouw van Goeden Raad, om 8 uur H. Mis in de St. Eaurentiuskerk voor de leden van bovengenoemde Vereeniging. Dien dag volle aflaat onder de gewone voorwaarden. lange B, of boter. Aan hel hoofd van het gezin is toe te staan verschillende soorten vet tp betrekken, zoodat b.v. voor een gezin van vier personen één Kaart van iedere soort kan worden aangevraagd. Ten behoeve van vreemdelingen zullen dagkaarten voor boter en margarine ver krijgbaar worden gesteld: deze dagkaarten bevatten 7 bons a 5 gram, zoodat elke dag kaart recht geeft op 35 gram boter of 35 grain margarine. In 't algemeen zullen de restaurants, lunchrooms en hotelsi slechts in aanmerking komen voor het ontvangen van bijkaarten en dagkaarten voor boter; bijkaarten en dagkaarten voor margarine zullen alleen mogen worden verstrekt aan voikslogementen, volksgaarkeukens, zee manshuizen, centrale keukens en daarmede gelijk .te stellen. Waar het uit den aard yan het bedrijf niet mogelijk zijn zal koek- en banketbak kerijen jn de hier geschetste regeling der vetrantsoeneering te betrekken, ligt het in de bedoeling om deze ondernemingen bui ten de vetrantsoeneering om vetten te, ver strekken op basis van 25 pCt. van hun normaal verbruik. Voor de hier bedoelde ondernemingen zal uitsluitend boter be schikbaar worden gesteld. Ook ten behoeve van ziekenhuizen c.d. zullen bepaalde hoeveelheden vetten ter be schikking worden gesteld, opdat de ver pleegden de hoeveelheid vet zullen kun nen bekomen, die tfoor de behandelende geneesheeren noodig wordt geacht. Er zal een afzonderlijke regeling wordtin getroffen ten behoeve van militairen in het genot van periodiek verlof. NEDERLAND EN DU1TSCHLAND. Onder den titel „Een Duitsch complot tegen de Nederlandsche neutraliteit" meldt de „Daily Telegr." in een lang telegram van zijn correspondent te Rotterdam: Nederland zal in de eerstkomende weken, misschien wel dagen, tegenover de meest ernstige gevaren komen te staan sedert het uitbreken van den oorlog. In Berlijn wordt een complot gesmeed om Nederland te nood zaken actiet deel te nemen aan den wereldstrijd. Dit bericht slaat op onderhandelingen tusschen Nederland en Duitschland, waar omtrent de „Nordd, AUgem. Zeit" bericht: De Duitsch-Nederlandsche onderhandelin gen bewegen zich in drie richtingen. Ten eerste economische onderhandelingen over vernieuwing van het den 31 sten Maart afgeloopen economisch verdrag. Deze on derhandelingen loopen voornamelijk over de levering van kolen en hout door Duitsch land aan Nederland. Nederland moet daar voor levensmiddelen: boter, kaas, groenten en vetten leveren. Ten .tweede worden door Nederlandsche en Duiitsche commissies onderhandelingen gevoerd tot sluiting van een overeenkomst over uitwisseling van in Nederlandsche havens liggende stheepsruimte tegen sche pen, die in handen der Entente zijn en die met graan geladen naar Nederland zul len komen. Het ontwerpverdrag van deze commissie heelt reeds de verschillende Duitsche regeeringsinstanties doorloopen en zal waarschijnlijk binnen enkel edagen aan de Nederlandsche regeering toegezonden worden. De derde soort onderhandeling loopt over tolquaesties. R. K. STATENK1ESKRING „DEN HELDER." Zondagnamiddag, 21 April '18, ten 1 ure, vergaderde bovengenoemde vereeni ging in „Hotel Bellevue".te Den Helder. Aanwezig waren bijna alle aangesloten kiesvereenigingen. De heer H. Nijpeis, van Den Helder, opende als voorzitter deze vergadering en sprak zijne voldoening uit over de groote opkomst, heette allen, iu 't bijzonder den heer Ch. L. van der Bilt, die inmiddels ter vergadering was gekomen, hartelijk wel kom. De heer Baak, eveneens van Den Hel der, wien in de vorige vergadering het secretariaat was opgedragen, las de notulen, welke ongewijzigd werden gearresteerd. Nu kwam in behandeling het Reglement, over welks onderscheiden artikelen druk werd gediscussieerd. Het werd echter, be houdens een enkele wijziging in zijn geheel goedgekeurd. De contributie, reglementair vastgesteld, bedraagt 5 cent per lid en per jaar; in de maand December zal hierover worden gedisponeerd. Om de fnancieele 'Iaïten van den Kieskring eenigsznis te vellichten, zal men, daar van de oude Kiescentrale geen contributie was geïnd, reeds spoedig hier over beschikken. Op voorstel van 't Bestuur, werd dit uitgebreid met twee leden en werden hier voor met algemeene stemmen gekozen de heeren J. Burger van Harenkarspel en Baltus van Bergen. Niets belangrijks was verder aan de orde. daarom werd door den Voorzitter met een hartelijk woord van dank aan de ver gadering deze bijeenkomst gesloten. VERLENGDE DIENSTTIJD BIJ MILITIE EN LANDSTORM. Wetsontwerpen zijn ingediend tot verlen ging van den duur van den dienstplicht bij den Landstorm en tot "het langer in dienst houden van dienstplichtigen bij de land weer en van ingelijfde:} bij de militie. VERHOOGING VAN PORT. Het „Vad." verneemt, dat een verhoo ging der porti voor brieven, drukwerken enz. met 50 °/o in overweging is. Dit per centage is echter nog niet vastgesteld. Dat het tot een belangrijke verhooging zal komen, staat nu vast. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Het nieuwe offensief is aan het West front nog immer niet begonnen: 't is van Duitsche zijde nog steeds een voelen en tasten met hier en daar vóórbereidend artil lerie-bedrijf. Zoo gewaagt het jongste Eransche leger- bericht van vrij groote artillerie-activiteit in de buurt van Montdidier en Noyon. Doch daarbij blijft het voorloopig. Met eenigen ophef wordt in de Ameri- kaansche berichten melding gemaakt van den inval, door 1200 man Duitsche storm troepen gedaan in de stellingen der Ame rikanen bij Seicheprey, ten N.W. van TouL De Duitsche troepen drongen in die plaats en twee kilometers in de Amerikaansche stellingen door en keerden, na onderstan den te hebben vernield, met 183 Amerikaan sche gevangenen en 25 mitrailleurs, naar hunne linies terug. Zoo luidt het Duitsche bericht. De Fransche en Amrikaansche Je- zing is echter, dat het dorp Seicheprey, na door de Duitschers genomen te zijn, door Fransche en Amerikaansche troepen werd heroverd en dat de Amerikaansche stellin gen „vrijwel intact bleven". Een dergelijk gevecht vermelden Wij meer om de curiositeit, dat het Amerikanen geldt, dan om de beteekenis Tusschen Engeland en Ierland dreigt het tot ernstige verwikkelingen te komen, nu de Engelsche regeering den dienstplicht voor de Ieren zou willen invoeren, vóórdat een echt Iersch parlement dezen dienstplicht kan hebben aanvaard. De Engelsche regeering neemt talrijKe krasse maatregelen in Ierland. De wapens en ammunitie uit de winkels van wapen handelaars te Dublin en andere plaatsen in Ierland zijn in beslag genomen; de voor naamste spoorwegen, postkantoren en tele- foonbureaux zijn doo rmilitairen bezet. Hieruit blijkt, dat eti Engelsche regee ring ,den toestand zeer ernstig jnziet. En daarvoor in reden. De afgevaardigde Devlin heeft in een toespraak er op aangedron gen, dat de Ieren zullen weigeren de dienst- P'lichtwet te erkennen. En de katholieke geestelijkheid in Ierland heeft in haar pre- dieaties de dienstplicht veroordeeld en in tal van diocesen aan de menigte een anti- dienstplicht-gelofte opgelegd. De „Daily Chronicle" gelooft, dat de dienstplicht in Ierland niet zal worden inge voerd, voordat Home Rule Is tot stand ge komen. Het blad zegt, dat Zoo eenmaal een Iersch parlement is tot stand gekomen, de regeering aan dat lichaam den plicht zal op leggen de manschappen in Jerland op te roepen voor den dienst in het leger op de wijze en in de verhouding, die het zal goed vinden, mits Ierland zijn contingent levert voor de landsverdediging. Zou de Engelsche regeering voor zulk een pplossing niet te vinden ïi]n, dan zou de gehe'ele inrichting van zelfbestuur van den aanvang af reêds zijn veroordeeld, en onmogelijk gemaakt. DE ENGELSCHE BEGROOTING. Gisteren diende Bonar Law jn het La gerhuis de begrooting in, de grootste in de geheele wereldgeschiedenis. De uitgaven voor dit jaar worden ge raamd op 1.972.197.000 pd.st., de inkom sten volgens den bestaanden grondslag op 774.750.000 pd.st., waarvan 300 millioen wordt opgebracht door de „excess-profits»- tax (de O.W.-belasting) en j67.860.000 pd.st. door nieuwe belastingen, de totale inokmsten op 842.050.000 pd.st., terwijl het nadeelig saldo zal worden gedekt door lee ningen ten bedrage van 2.130.152.000 pd.st. GIFTEN voor de» kerkbouw te isnna-Faulowna Vorige opgave f 90.70 Warmenhuizen: Nu zend ik blij te moe, it weer ben gulden ,toe. En 'k hoop daarmee vooreerst niet uit te scheiden De man, die mij dit gaf, die moest een uurtje rijden Volgt! en wilt ook een offertje nog wijden, Lezers en 'lezeressen; steun dit goede werk, Slelt mij uw gift ter hand voor de al te kleine kerk - 10. Door bemiddeling van onzen agent den heer F. Potveer te JrRer- HugoWaard: N. N., voor den Vrede - 1. N. N., tot zekere intentie - 1.50 N. N., tot zekere intentie - 1. D. H. Alkmaar: Tot standvastigheid i. h. Geloof - 1. N. N., Alkmaar: Ter eere v. d. H- Jozef - 0.50 J. F., Alkmaar: Tot zekere intentie - 1. N. N., Heerhugo waard - 2.50 f f09.20 Wie volgt? ALKMAAR. NOORD-HOLLANDSCH LAND- BOUWCREDIET. Aan het jaarverslag over het boekjaar 1917 uit te brengen in de algemeene ver gadering van aandeelhouders op 1 Mei a.s. is het volgende ontleend: na de tot stand gekomen statutenwijziging is de mogelijk heid geopend den werkkring der vennoot schap, tot nu toe beperkt tot Noord- en Zuidholland, ook buiten die provincies uit te breiden. Hoewel de winst voornamelijk ten gevolge van de stérke stijging der onkostenrekening niet zulk een hoog cijfer aanwijst als het vorige jaar, slemt de toestand alleszins tot tevredenheid; zoowel de cijfers van accep tatierekening en debiteuren als van deposi to's en crediteuren wijzen een aanzienlijke vooruitgang aan; de totalen van acceptatie rekening en debiteuren, en yan deposito en crediteuren zijn niet onbelangrijk hoo- ger dan zij sinds de oprichting der ven nootschap zijn geweest. De bruto winst bedraagt, het saldo van het vorige jaar ad f310.23 inbegrepen f 389.063i/2 en laat na de voorgestelde afschrijvingen (f 14.585.60i/2, op inventaris, f 11.169.58 op gebouwen, f15000.op dubieuse debiteuren) en na toevoeging van f 7500.aan het reservefonds, dat daar door stijgt tot f 345.087.42 en van f 5550.45i/2 aan het pensioen- en ondersteu ningsfonds, een uitkeering toe aan aandeel houders van 6 °/o of f60.— (v. j. 7 °/o) per aandeel over het gestort kapitaal van f 2.000.000.(als vorige jaar). WOLHANDEL. Zaterdagmiddag hield de „Vereeniging tot verbetering van den Wolhandel in Noord- Hollznd" haar algemeene vergadering in Café Central, te Alkmaar. De voorzitter, de heer Jac. Zuurbier, be treurde het jeer, dat de vereeniging door de tijdsomstandigheden gedeeltelijk opno- nactiviteit was gesteld, maar hij hoopte dat de besprekingen van dezen middag zouden bewijzen, dat zij nog wel degelijk alle recht van bestaan had. Het jaarverslag door dan heer E. Govers Dzn. uitgebracht, gewaagde van stijging van het aantal leden (nu 97) en van een gucstigen financieelen toestand De heeren Jac Zuurbier en K, Jonker werden als bestuursleden herkozen. Een bespreking over den wolprijs in 1918 werd ingeleid door den voorzitter Ook in dit jaar ral alle wol weer worden opgevorderd door het rijk ten behoeve van het legerbestuur. Een eventueel overschot zal worden besteed tot het xvervaardigen van kleedingstukken ten behoeve van het algemeen. Daar er absoluut geen wol meer van buitenaf in ons land komt, kan de prijs van vreemde wol niet van invloed zijn op den vast te stellen wolprijs. Er zal naar gestreefd worden den producent een billijke, doch voldoende prijs voor zijn wol te doen krijgen, te bepalen uit productie prijs plus winstmarge. De secretatis. E. Govers gaf een begroo- ting, waaruit bleek dat een verhooging van den wolprijs te betalen aan de producen ten beslist moest volgen. Hierover ontspon zich een levendige ciscussie, waaraan ook werd deelgenomen door dr. Bakker, rijks- veearts. Hij deed o.a. de volgende, voor schapenhoeders biet zoo aangename mede- «Reling, dat het poeder waarvan men als geneesmiddel gebruikt maakt tegen de ziekte „ongADsch", nog slechts in geringe hoe veelheid in ons land aanwezig is en er ooreerst niets uit 't buitenland verwacht kan worden. De vereeniging zal ook in 't komende siezocn weer radar medewerking verleenen bij het aanvragen Van verlof voer gemobi liseerde wolscheerders „STiLLE OMGANG," .Vrijdagavond werd op uitnoodiging van het Genootschap „Stillen Omgang Amster dam en Alkmaar" een bijeenkomst gehou den van Katholieke mannen in het St. Wiilibrordgebouw. .Velen, ook van buiten, waren opgekomen. Wij merkten 'afgevaardigden op van Lan- gendijk, Heer-Hugowaard, de Egmonden, terwijl van Castricum, Heilo, Krommenie, bericht van belangstelling was ontvangen. De voorzitter, de heer Emmeriok, opende de vergadering en herdacht de schitterend geslaagde Bedevaart naar Amsterdam in Maart j.l. Elartelijken dank bracht Jiij aan den .WelEerw. Heer Hosman voor z'n schoone preek in Zaandam, aan den Eerw. Broeder voor het orgelspel en aan allen van buiten, hen tevens verzoekende om nog inniger samen te werken. Na nog dank baar gememoreerd ,te hebben de initiatief nemers voor den Omgang van verleden jaar, gaf spr. het woord aan den WelEerw. Heer Hosman, kapelaan te Alkmaar. In een gloedvolle rede schetste de Eerw. spr. het Alkmaar uit de middeleeuwen, toen allen nog één waren in het H. Geloof, één ook in de vereering van het wonder baar H. Bloed. Spr. haalde aan een schrij ven van Burgemeesteren uit 1501, alle ge- loovigen oproepende tot plechtige viering van den Meyendag. In 1545 liet het Kerk bestuur zelfs een 500 brieven drukken als uitnoodiging voor de omliggende dorpen. Ja, men kan zeggen, dat zoo goed als geheel N.-Holland op dien heerlijken dag naar Alkmaar toog om getuigenis af te leggen van z'n geloof in het H. Altaar geheim. En daar trok dan de plechtige processie door de met groen en vaandels versierde straten. Honderden stonden in eerbiedig aanschouwen aan vensters en onder luifels. Vooraf .gegaan door speelluy- den volgden de gilden, de schutterijen en eindelijk de pastoor van den Qrooten St. Laurenskerk, dragend de H. reliekschrijn. En waarom al dat feestbetoon? Hier herinnert spr. aan de bekende ge beurtenis in 1429, aan de door God zelf gezonden Vlissingsche zeelieden, die den Alkmaarders zouden openbaren, welke heer lijke schat zij in het kastje naast het hoog altaar bewaarden. Toen kwam de z.g. hervorming als een domper dien heiligen geestdrift dooven. Leeg en kaal werden de kerken, leeg waren ook de straten op den Meyendag. Alleen in de harten van enkele vromen leefde nog de herinnering, eeuwen lang. Maar naar mate ons H- Geloof meer vrijheid kreeg, kwam ook de gedachte op de plechtige Mirakelviering weer eenigszins te herstel len, en als vrucht van dat vernieuwde geloofsleven zag men verleden jaar op den vroegen Meimorgen een breede schare man nen stil biddend den alouden weg afleg gen. Stil was men, niet omdat men zich voor zijn daad schaamde, neen, als een be spotting van den Ned. wet, die nog altijd iets fossiels als een processieverbod kent. Weer zal men dit jaar, maar in nog grooter schare, optrekken, de AUriDMrders zullen een 'heerlijk voorbeeld geven aan het overige Noord-Holland. Dat het spoe dig weer worde als in het glorievol ver leden! Wel vertolkte de Voorzitter het gevoelen der gansche vergadering, toen hij den Eerw. spreker hartelijk dank zeide voor z'n schoone rede. Verschillende zaken werden nog bespro ken. Dit jaar zal men om 4 uur vanhet Waaigat vertrekken, om 5 uur is; de H. Mis in de St. Laurentiuskerk. Op voor lichting van den grooten vereerder van het H. Bloed, rector Rijkenberg, zal men den weg eenigszins anders nemen. Niet ge- wenscht is het uiterlijke teekenen van devo tie te dragen, terwijl er dringend ver zocht wordt, dat er geen vrouwen aan den Omgang deelnemen. (Ook de H. Mis. om 5 uur is alleen voor mannen.) Gelegen heid tot fietsenstalling Is bij Butler en Huuchtenburg op de Laat en in het Ver- eenigngsgebouw, waar ook 'gelegenheid zal zijn om na afloop iets te gebruiken. Om 9 uur is er een gezongen H- Mis en 's avonds 7 uur plechtig Lof met processie in de St. Laurentiuskerk. Nadat velen nog zich als; lid van het Genootschap hadden opgegeven, sloot de Voorzitter de vergadering. „JUBAL." De trouwe bezoekers der „Jubal"-matir née's werden ook deze keer vergast op een uitgezocht programma, dat tot in de puntjes werd afgewerkt. De dirigent, de heer Maas; had zijn orchest weder de oude opstelling gegeven voor in de zaal bij den ingang en men merkte alras, dat wie tot zijn oude liefde terugkeert, nóg niet zoo slecht doet; het klankgehalte der verschillende instrumenten zoowel in ensemble dis solistisch was nu veel beter, zoodat er alle opzichte winst was. De matinée werd ingezet met een ,.Mar- che Militaire Frangaise" van Marchetti, een pittig, frisch dingske, met een telkens' terug- keerend karaktervol marschmotiefje, door de spelers geestig voorgedragen. „Avioso" van Haendel en „Ave Miria" van Schubert werden met veel zin voor nuanceering (waar de dirigent steeds veel werk van maakt) weergegeven, terwijl de ouverture „Oputto" van Rietz, eveneens eene gave vertolking genoot. Na de pauze werd op verzoek ten ge- hoore gebracht „eine kleine Nachtmusik" van Mozart; deze lieve en bekoorlijke com positie van den beminnelijksten aller com- ponisten, die gelukkig verschijnsel steeds meer de aandacht voor zich op vraagt, werd geheel in stijl uitgevoerd, en het orchest oogstte dan ook een' luid applaus. Mejuffrouw Dina Nijenhuis en de heer F. H. Maschhaupt verleenden aan dit con cert hunne medewerking. De laatste, op hoogst muzikale wijze door Mej. Nijenhuis op de piano begeleid, bewees door zijn gevoelig voorgedragen celsolo's welk een voortreffelijk bespeler van dit instrument hij is. De uitgevoerde nummers waren .Air" van Pergolese, „Menuet" van Valentin en na de papze „Andante" van J. G. H. Mann. Het publiek volgde met aandacht hei spel dezer beide artisten, en gaf door krachtig applaus blijk van zijn ingenomen heid. De heer Mkas heeft met zijn wakker troepje ons in den afgeloopen winter veel muzikaal genot geschonken; wij zijn hem daarvoor dankbaar en roepen hem toe: „tot weerziens." Haro Stins. "DIEFSTAL. Bij een winkelier hier ter stede hebben een paar Zigeunervrouwen een paar lappen sto fgestolen, die een belangrijk bedrag aan waarde vertegenwoordigen. De politie is de vrouwen op het spoor. Het gelukte de politie de hand te leg gen op de vierde verdachte van den dief stal van motoren aan de 'Zaan. De man werd te Wormerveer gearresteerd en ter beschikking van den Officier van Justitie te Haarlem gesteld. LIEFDADIGHEIDS-UITVOERING. Blijkens een in dit blad voorkomende annonce zal „Bilderdijk" op Vrijdag, 26 April, een liefdadigheidsvoorstelling .van „Groothandelaar" geven, ten baie van de Vereeniging tot Bestrijding der Tuberculose, Onderafd. van „Het Witte Kruis", te Alkmaar. 6e MUZIEK-UITVOER1NG DAMES BLOM. Van de uitnoodiging tot het bijwonen van de 6de MuzieK-uitvoering te geven door de leerlingen van de dames G. en K. Blom, hebben wij gebruik gemaakt en geconstateerd, dat het onderwijs, door de dames B. gegeven, waarvan de leerlingen dien avond getuigenis aflegden, zeergoed genoemd moet worden. Het programma bevatte (29) nummers; voor piano oï viool en piano, met werken van: van Beethoven, Chopin, Grieg, Doorak, Saint-Saënsi, Dra la e. a. Er waren vele belangstellenden en aan de concertgeefsters werden bloemen aangeboden. Voor de dames Blom een succes-volle avond! ZUIDERZEE-HAR1NG, De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen, dat vanaf heden verboden zal zijn het zou ten van Zuiderzee-haring. TABAK. De Minister van Landbouw, Nijveineid en Handel heeft goedgevonden te bepalen, dat: Ie. De ontvanger van eene partij ruwe tabak is verplicht het vervoerbewijs, op die partij betrekking hebbende, binnen drie dagen na ontvangst vrachtvrij toe te zen den aan het R. B. T. 2e. Op grond van het jiiet-voldoen aan de verplichting in het 1ste lid bedoeld, is het R. B. T. bevoegd geen vervoerbewij- zen meer af te geven voor latere zendingen tabak, welke voor den nalatige zijn be stemd. 3e. Het Rijksbureau voor Tabak is be voegd de afgifte van vervoerbewijzeu te schorsen aan of ten behoeve van ieder, die een der bepalingen van de tabaks regeling zal hebben overtreden of tabax zal hebben vervoerd zonder daarvoor een vergunning tot vervoer aan te vragen. KAAS. De Directeur van het Distributiebedrijf deelt mede, dat voor de week van 22 tot en met 26 April 1918 op bon No. 50 100 gram kaas 20 ,-f- wordt verkrijgbaar gesteld tegen den prijs van f0.37i/2 oer t/j K.G. en 8 et. per ons. H.H. Winkeliers moeten deze "bons a.s. Maandag aan het Distributiebedrijf in leveren. STENOGRAFIE „GROOTE". Na afloop eêner vergadering, waarin de heer A. P. Grashuis, leeraar Stenografie te Zaandam, tot nut van kortschrift en in het bijzonder dat van het Nederlandsch Al- phabetisch kortschrift, uiteenzette en op beknopte, doch duidelijke wijze deed uit komen, dat het systeem-Groote voor onze taal zeer geschikt is, heeft zich hier tei stede gevormd de Aikmaarsche Stenograf-e- Vereeniging „Groote", afdeeling van de Fe deratie voor Stenografie „Groote". Een 12-tal leden gaf zich op. Een cursus zal worden gegeven, geleid door den 'heer A. de Wolft, leeraar in 'de Stenografie aan de Handelsscholen alhier. In het Bestuur hebben zitting de heeren Ds. .Westra, A. de Wolff en J. v. En- schut, secretaris, Koornlaan 60. MOEDERCURSUS. Vanwege de afd. Alkmaar van den Noord- Holl. Vereeniging „Het .Witte Kruis" zal in de volgende maand hier ter stede door de door het Hoofdbestuur aangestelde do cente mej. J. M'. G. Wessels een moeder cursus worden gegeven. Voor nadere bijzonderheden zie men de annonce. ALKMAARSCHE CREDIET- EN EFFECTENBANK. In de op 22 dezer gehouden algemeene vergadering' van aandeelhouders in 'del N.V. Aikmaarsche Crediet- en Effecten- bank werden de balans en winst en ver liesrekening over 1917 goedgekeurd en het dividend vastgesteld op 6 pCt. even als het vorige jaar. De reserve bedraagt thans f 14063.36 (v. j. f 5000.—). VEREENIGING VAN LEERAREN. Zaterdagavond werd hier ter stede op gericht een plaatselijke vereeniging van leeraren bij het Gymnasiaal en Handels onderwijs. 1 VEREENIGING VAN WAGEN MAKERS-PATROONS. Te Alkmaar is opgericht .voorloopig met 13 leden, eene vereeniging van wagenma kers-Patroons. Het voorloopig bestuur bestaat uit de heeren Jac. Met, Alkmaar, M. J. Driessen, idem, A. J. Flokstra, btompentoren, jr. J. Mammen, Heerhugowaard. GESLAAGD. Te Haarlem slaagde Zaterdag voor het akte-examen, L. O., Mej. J: J. W- Klop- pers> van Alkmaar. VOOR GROOTE GEZINNEN. Niet minder dan op andere plaatseiv wordt ook hier de behoefte gevoeld aan een verband tusschen de groote gezinnen, om elkander op verschillend lerrein te steunen. Woensdagavond zal ook hier ge tracht worden een afdeeling van den R. K. Bond van Groote Gezinnen op te richten, Reeds hebben zich een flink aantal toe komstige leden opgegeven en nog dagelijks neemt net aantal toe van hen, die van hun adhaesie lieten blijken. .Vaders van groote gezinnen, welke tot deze categorie gerekend kunnen worden, worden uitgienood»gd Woensdagavond 8 uur aanwezig te zijn in het gebouw „St. Willi- brord", aan de Oudegracnt, waar de Bonds- voorztiter, de heer H. M. Janssen uit Nij megen, het onderwerp zal inleiden. Daar om, allen, die er voor in aanmerking komen, gelieven dien avond present te zijn. De hoofden van groofe gezinnen gevoe len zelf het best, hoe vaak zij bijl anderen worden achtergesteld. De eenige weg om daarin verbetering te brengen, is zich te vereenigen. Als al die vereenigingen voor groote gezinnen, overal in den lande opge richt, in den grooten Roomschen Bond zich hebben gecentraliseerd, dan kunnen zij een machtigen invloed uitoefenen ter behar tiging van de belangen van het groote gezin, dat den Katholiek tot eer wordt aange rekend. Namens het Best. van het PI. C. v. K. S. A., Mr. A. J. M. LEESBERG, Voorz. S. J. A. KEESOM, Secr. SPOEDVERGADERING VAN DEN GEMEENTERAAD, op Dinsdag 23 April, 's namiddags 1 uur. Voorzitter: de 'heer G. Ripping. Secretaris: de heer van der Vegit Afwezig de heeren Bak en Elfring, met kennisgeving. Door het nieuwbenoemde Jid van den Raad, Mr. A. Prins, worden de vereischte eeden afgelegd. De Voorzitter wenscht Mr. Prins geluk met zijn benoeming en hoopt, dat de Raad met Mr. Prins aangenaam zal mogen samenwerken. Aan de vergadering wordt medegedeeld, dat is ingekomen: a. een schrijven dd. 10 April 1.1., No. 102, van de Gedeputeerde Staten, ten geleide van het goedgekeurde raadsbesluit van 28 Maart J.l., No. 7, tot onderhand- sehe verhuring van water aan 'de firma G. A. Conijn Zoon. Voor kennisgeving aangenomen. b. een schrijven dd. 10 April 1.1., No- 77, van hetzelfde college, ten geleide va" de goedgekeurde 2e suppletoire 'gemeente' begrooting, dienst 1917. Idem. c. een schrijven dd. 12 April 1.1., V*" den Raad der gemeente Krommenie, hou dende verzoek adhaesie te willen betu'£Èn aan zijn adres tot El- M. de Koran£'n!

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2