het toen een ware warboel was en dat liet nu niet opgaat om den heer Zuidschar- woude van alles de schuld te geven. Een schrijven is ingekomen van den heer Zuidscharwoude, dat deze nog f 130 in kas had. De heeren Kruisveld en de Heer zou den vyillen, dat de heer Zuidscharwoude dit geld zal afdragen aan de gemeente. De heer Vos vraagt of het te kort loopt over de geheele zaak. De Voorzitter zegt van ja, en daarom mogen wij de schuld niet op den heer Zuidscharwoude leggen. De heer Vos wil het te kort op den heer-de Beijer verhalen. De Voorzitter zegt: dat zal niet gaan, de gemeente is tegenwoordigJde leverancier van alles, zoodat daar een reuzen-admini stratie voor noodig is. Algemeen was meri van gevoelen, dat de heer Zuidscharwoude zijn best had gedaan. De heer de JHeer wil een einde aan de zaak hebben en cie heer Zuidscharwoude dus f130 in de gemeentekas laten storten; allen waren hiervóór. Ingekomen was een schrijven van den heer Q. te Boekei, om de erfpacht, welke hij in 1889 had aangevraagd voor den 'tijd van 30 jaren, weder te verlengen met 30 jaren, voor f5 per jaar. B. en W. zijn er wel voor om de erfpacht weder toe te staan, maar dan voor verhoogden prijs. Besloten werd om de erfpacht weder toe te staan, maar dan voor 5 cent per M2. en daar er 2000 Meter grond ligt, zoo zou dit thans f50 worden. Allen waren hiervóór. Verkiezing stembureau, voor de Tweede Kamer. Benoemd, werden de heeren: de Heer, T. Rampe, P. Vos; tot pl.v.v. de heeren: de Das, Kruisveld en Hollander. Verhooging maximum Hoofdei. Omsfag; deze was gebracht op 8000, uitgetrokken voor de distributie f 1500. De Voorzitter stelde nu voor om het maximum te brengen op f 15.000; met algemeen goedvinden aangenomen. Rondvraag. De Voorzitter zegt, dat het hoekje grond in de Keeten aan de gemeente behoort en dat daar geen zand meer mag worden gehaald. De heer Vos zegt: de Voorzitter is hoofd van de strandvonderij; s];r. zou willen, dat de Voorzitter den weg naar het strand wat liet verbeteren, want die ligt op heden vol met zand. De Voorzitter zegt: daar is al over ge sproken. De heer Vos wil, dat de boeren het zand daar maar gratis vandaan kunnen halen, vroeger was dit ook zoo, maar het schijnt wel, of dit nu niet meer mag. De Voorzitter zegt: ik zal de zaak onder zoeken. Hierna sluiting. LANüENDJJK. Vergadering der R. K. JLandarbeiders- vereemging „St. isidorus", op 23 April gehouden. De Voorzitter opende de vergadering inet gebed en een woord van weikom, waaina voorlezing der notulen, welke werden goed gekeurd. Bespreking: Klompenprijzen.' De Voorz. deelde mede, dat wegens stij ging der prijzen, en ze niet meer franco aankomen, de prijzen der mansklompeu met .71/2 et. per paar zijn verhoogd. Daar er altijd iets risico aan verbonden is, in den vorm van minderwaardig soort en ioch rente voor het geld moet betaald worden, moet toch iets op de klompen wolden ver diend. De prijzen zijn zoo laag mogelijk gesteld: mansklompen f 1.15, vrouwenkiom- pen f 0.95, kinderklompen 75 en 55 ct. Contributieregeling. Hierover werd een duidelijk woordje ge sproken door den spreker van dezen avond, den WelEd. Heer Salman. Deze spr. zette in korte doch duidelijke woorden uiteen, den drang om contrib.-verhooging en klas sikale indeeling. De drang, zegt spr., is niet gekomen van uit het Hoofdbestuur, doch uit de leden zelf, bij monde van de afgevaardigden. Wij moeten niet zien op een paar centen contributie. Hoe hooger de cortributie, hoe grooter de bloei van den bond. Want zonder geld kan de Bond niet werken en een Bond, die niet werkt, kwijnt, en voor zoo'n Bond wordt geen liefde gevoeld. Spr. haalde als bewijs hier voor aan de Bond van Metaalbewerkers. Nu deze Bond de contributie op f0.45 per week stelde, is de Bond met ruim 1000 leden vooruitgegaan. De loonstandaard werd bepaald op ge middeld f 18.per week en bedraagt de contributie 20 cent per week. Doch met die verhooging van contributie gaat ook gepaard 2 weken langer trekken bij ziekte (niet verwarren met het ziekenfonds, dit staat er buiten) en hooger uitbetaling bij werksta king pf uitsluiting en sterfgeval. Als in gang werd bepaald 6 Mei a.s. De heer Tesselaar vroeg of het Bestuur machtiging kon verleend worden, 0111, mcl samenwerking van andere vereenigingen, een aandeel in de huur te nemen in het gebouw „de Burg", hetwelk met algemeene stem men werd goedgevonden. Hierna kreeg spr. nog het woord, om te spreken over het vereenigingsleven. Alvo rens hiermede te beginnen deelde spr. eersl nog mede, dat het conflict in de bollenstreek was geëindigd, hoewel niet met volle resul taat, kon toch een winst voor de arbeiders worden geboekt. De loonen, wc-lke op een paar plaatsen lager stonden, zijn gelijk gesteld en in de 3 zomermaanden zal niel om 5, doch om 6 "uur worden begonnen, en meer land, om vruchten te telen voor de huisgezinnen, zal worden verstrekt. Hierna zette spr. uiteen, hoe, ook voor al in den komenden tijd, als er wedei vrede zal komen, de arbeider krachtig za moeten georganiseerd zijn, om ook eer. woordje mede te kunnen spreken, om mede- zeggingschap te zullen hebben en krachtig schouder aan schouder te staaft, om medc te werken aan het groote doel van Paui Benedictus XV, 0111 algeheele inkrimping van het militarisme. Dat de arbeider be grijpe, dat dit ook zijn belang is, dai het steeds 4e arbeider js, die het pleest in een toestand als deze heeft te kampen. Verder zette Spr. uiteen, hoe weinig wij van den kant der Socialisten hebben te ver wachten. Een paar voorbeelden liet spr. volgen, n.l. hoe iedere arbeidersbond een schrijven had ontvangen van Ministci Posthuma, oin gezamenlijk de brood- en andere rantsoeneering te bespreken. De Bond van Christelijke arbeiders en ook onze bond „St. Deus Dedit" stuurden ieder een afgevaardigde, maar het N-V. V. en de Socialistische Arbeidersbond stuurden nie mand; wel schelden zij en keuren zij Pos- thuma's werk af, waar zeker ook vele fou ten aan kleven, doch wanneer hen gevraagd wordt: help die zaak te verbeteren, dan weigeren zij. Met nog een hartelijk woord, hoe wij als broeders samen moeten werken en voor elkaar, dat het moet zijn en worden „allen voor één en één voor allen", sloot spr. zijn rede welke met stille aandacht was gevolgd en met een luid applaus werd be groet. De Voorz. dankte spr. voor zijne op wekkende woorden en hoopte, dat deze weerklank in de leden - mochten Vinden, en daar er niets meer aan de orde was, werd de vergadering met gebed gesloten. NOORD-SCHARWOUDE. Te water. Alhier geraakte het jon gentje van den heer R. spelenderwijze te water. Door een voorbijgaande reiziger werd dit opgemerkt, die direct te water sprong en het geluk smaakte, het kind spoedig op het droge te brengen. Hulde aan den moe digen redder. t ZIJPE. Boerenleenbank. De Boerenleen bank in de Zuidzijpe, gevestigd te Burger- brug, hield aldaar onder leiding van den heer j. Eriks jnr. hare jaarvergadering. De tinancieele commissie, bestaande uil de heeren P. Boontjes jnz. en K- Hopman, bracht bij monde van den eerste rapport uit over het gevoerde beheer. Het verslag bracht hulde aan den kassier, den heer C. Klerk, voor zijn accuraat gevoerd beheer; alles was in den besten toestand bevonden. Hier volgen eenige mededeelingeu uit het verslag De vereeniging telt 97 Jeden, waarvan 55 ter vergadering. Het aantal afgegeven spaarbankboekjes bedraagt 188. Ingeschreven werd f 160736.83; terugbe taald f 15801.59. Het bedrag der uitstaande voorschotten is f54.655. Het te goed aan leden bedroeg op ultimo Dec. '17 f7122.31, het te goed bij de Centrale Bank f 154051.85. De belegging van deposito obligaties van de C. B. bedraagt f40.000. Tot bestuurslid werd herkozen de heer A. J. Kruiijer Sr. en tot lid van den raad van toezicht de heer W. Qutker. Het salaris van den kassier werd van f 450 op f 550 gebracht. Daarna werd de bijeenkomst op de ge bruikelijke wijze gesloten. WORMERVEER. Ontslag. De heer L. .Oorter Dz. (lib.) neemt ontslag als Raadslid. Levensmiddelen. In de week van 29 April tot en met 5 Mei zijn op onder staande roode bonnen de daaraohter ge noemde regeeringsgoederen te verkrijgen: Bon 22 zandaardappelen. 1 K.Q.; bon 23 zandaardappelen 1 K.O.; bon 24 peulvruch ten 1 H.G.; bon 25 zandaardappelen 1 KG.; bon 26 kaas 20 -j- 1 H.G.; bon 27 vet 1 H.G.; bon 28 zeep 1 H.G.; bon 29 zandaardappelen 1 K.G.; bon 30 dag kaart Centrale keuken; bon 31 dagkaart Centr. keuken. Op bonnen 25 en 29 mogen alleen Donderdag tot en jnet Zaterdag aardappelen afgeleverd worden. Het menu voor de Gemeentelijke Centrale Keuken voor de volgende week luidt: Dins dag erwtensoep, inleveren bon £4; Woens dag selderijsoep, inl. bon 30; Donderdag stamppot bieten, inl. bon 22; Vrijdag groen- tensoep, inl. bon 31; Zaterdag stamppot zuurkool, inl. bon 23. Het rantsoen voor kinderen, zieken en zwakken voor de volgende week op de volgende groene bonnen: 19 havermout 11/2 H.G.; 119 rijst 21/2 H.G.; 219 vet 1 H.G.; 319 peulvruchten 5 H.G. In de week van 28 April tot en met 4 Mei zijn op de oranje bonnen 71 tot en met 77 ieder verkrijgbaar 1 Liter melk ad 11 cent. ZUID-SCHARWOUDE. Vergadering Gemeenteraad op Dinsdag 22 April. Aanwezig alle leden. Na opening lezing notulen, welke werden goedgekeurd. De vergadering was uitgeschreven om officieel te besluiten tot aankoop van het huis van wijlen den heer P. Molenaar voor f6293.50, kosten inbegrepen, ten behoeve van den Burgemeester. ,Tot deze aankoop was in een comité-vergadering besloten. De Voorz. was mede namens zijn vrouw den Raad erkentelijk voor de spoedige af doening, waardoor het niet noodig was ge weest te Alkmaar of Bergen een woonplaats te kiezen. B. en W. stellen voor een geldleening aan te gaan van ten hoogste f 10.000, tegen ten hoogste 5 pCt. De heeren Kroon en Berkhout willen niet hooger gaan dan f8000.—. Met 5 tegen 2 stemmen wordt het voor stel van B. en ,W. aangenomen. De Voorz. dankt nogmaals voor dit be sluit en zeg zoo mogelijk nog meer dan tot heden zijn krachten in 't belang der gemeente te zullen geven. (Applaus.) Bij de rondvraag spreekt de heer Kramer over de woningnood en noemt personen, die 1 Mei zonder woning zijn. De Voorz. zegt, dat hem slechts één per soon bekend is, die vreest geen woning te hebben. De heer Bekker meent, dat de straat nu toch eens onder handen moet worden genomen. De Voorz. zegt, dat hiervoor f20.000 zal noodig zijn, 't welk op korten termijn zal moeten worden afgelost. Besloten wordt bij de Wegen-Cotnrals- sie, ingesteld door de Vereeniging van Ncd. Gemeenten, eens advies en zoo mogelijk om kostenberekening te vragen. Hierna sluiting. ASSENDELFT. „D H a n z e." Onze afdeeling hield deze week een algem. ledenvergadering, die door 22 van de 38 leden werd bezocht. Een mooie opkomst dus! De Qeest. Adv., Pastoor van den Berg, was door ongesteld heid verhinderd. Eenige nieuwe leden wer den geïnstalleerd en de kasrekening, door de heeren J. Betjes en H- v. d. Laan onderzocht, werd in goede orde bevonden. Het punt: vorming van gewestelijke af- deeiingen, lokte uitvoerige besprekingen, mei bevredigend resultaat. Eerstdaags n.1. wordt gehcuden een gecombineerde bijeenkomst van de afdelingsbesturen van Kr°mmenie, Uitgeest, Assendelft, Wormerveer en Zaan dam, te Krommenie. Daar zal de quaestie goed onder de oogen worden gezien en ge regeld en maatregelen genomen worden om een algemeene vergadering te beleggen van alle genoemde aideelingen, om de zaak de finitief te regelen. De heeren Bergfeld en Mijnen werden als afgevaardigden aange wezen en kregen vrij mandaat. Het voorstel van het Bestuur, op initi atief van den heer Bergfeld, dat tot strek king had om te komen 'tot een vereeniging, die zich zal belasten met de bewaking van ons bedehuis in deze onveilige tijden, in navolging van Zaandam, gaf evenzeer veel stof tot bespreking. Er werd besloten om de medewerking te verzoeken van de be staande Roomsch Katholieke Vereenigingen in onze parochie, om op ruime schaal onder de leden en anderen, belangstellenden aan te werven, die genegen zijn om op beurten, nader te bepalen, zieh voor bewakingsdien sten beschikbaar te stellen. Deze besluiten werden natuurlijk behoudens de goedkeu ring en volledige instemming van den Geest. Adv. met dit plan, aangenomen. Bij _de rondvraag werd de wenschelijk- heid en de mogelijkheid besproken om ook in de Noordelijke Kerkbuurt een telefoon kantoor te hebben. De Voorzitter zou hier omtrent inlichtingen inwinnen ter bevoegder plaatse. Hierna sluiting met den Chr. groet. AKERSLOOT. Van deze Parochie zullen a.s. "Dinsdag 118 kinderen deelnemen aan de Plechtige toediening van het H. Vormsel door Z. D. H. den Bisschop van Haarlem, en wefse zal plaats hebben in de Parochiekerk van Uitgeest. De Commissie van voorlichting en toezicht inzake de teelt van voedingsgewas sen is aldus samengesteld: de heeren W- Groot Pz., voorzitter, S. Koppes, secre- tais, R. Mul, W. Bakker, A. Teeling, J. Besse Hz. en jW- Roskam, leden. Charitas. Werden vroeger kinderen van mingegoeden tot hunne eerste H. Com munie toegelaten, dan kwam het 'Katho liek Armbestuur den ouders tegemoet in de kosten der kleeding. Sinds die eerste H. Communie is vervroegd is die gewoonte vervallen. Een prijzenswaardige daad ver richtte nu ons Armbestuur door de ouders van mingegoedeVormelingen op royale wijze financieel te steunen. SCHAGEN, Jubileum. Op den ls-ten Mei a.s. zal het Schager Koffiehuis 50 jaren ach tereen door de familie Dekker—Bakker go- dreven en bewoond zijn. Mej. A. Bakker is thans 73 jaar, doch nog steeds funk bij de zaak. Schager markt. De markt was Don derdag voor rundvee in alle soorten en kwaliteiten vast met hooger prijzen; voor wolvee stug met iets lager noteering. Gelde- koeien met wat vleesch liepen tot f 500, pin ken tot f300. ,Voor pinken betaalde men in Oct. en Nov. van het vorige jaar f60 en f 75. Het verschil is dus wel groot. Doch toen moest de algemeene opruiming nog beginnen, en nu js ze afgeloopen. En bij eene opruiming wordt eerst dat weg gedaan, wat het minst productief is op dat oogenfalik, dus in den veehandel, koeien met afnemende melk en jongvee. Schapen zijn te hoog, vandaar weinig kooplust. Alen ziet tegen de risico van dure overhouders op en het gras is daarbij veel waard. Is het niet als gras, 'dan in den winter als hooi. De schapenweiders wach ten dus nog even, derhalve een tragen, terugloopenden handel. Herkozen. In de vergadering van de kaasfabriek „de Loet" alhier, werd tot lid van het Bestuur, directeur-voorz., herkozen de heer J. Buis en voor de vacature-C. Marees, gekozen de heer M. Kant. W a g en m a k erspa troon»v er. Op de wageiimakerspatroonsvergadering, gehouden te Schagen, traden alle aanwezi gen uit ,';Het Noorden", 15 personen, als lid toe. Distributiebedrijf. 1. Er is verkrijgbaar >/2 ons vet op bon 86. 2. De termijn voor het aanvragen van goedkoope sajet en ook de termijn voor het aanvragen van vet- en boterrantsoen- kaarten is verlengd tot en met 30 April e.k., doch daarna zal dan. ook onherroepe lijk de gelegenheid voor die aanvragen zijn uitgesloten. Men stelle het dus niet langer uit! Politie. Verloreneen portemonnaie en een zilveren armband. Gevondeneen vulpenhouder. BEVERWIJK. Geslaagd. ,Voor het akte-examen L- O. slaagden te Haarlem de heeren: S. v. Amersfoort, J. J. ,C. B tickling, A. J. v. d. Jagt en B- Heilman, allen van Bever wijk. WERVERSHOOF. Bij enkele ingezetenen alhier zijn kleine partijen levensmiddelen in beslag genomen. Stroopers hebben een bezoek gebracht in de eendenkooi onder deze gemeente; ongeveer 600 eendeneieren werden gestolen, Brutaal. Bij den veehouder C. Koopman Sr. alhier werd 's nachts een varken op het land geslacht en meegenomen, De Commissie van advies inzake teling I van voedergewassen door veehouders al hier, bestaat uit Burgemeester, Secretaris en beide Wethouders. OUDORP. 2 5-jarig ambtsjubilé van onzen Burgemeester, den WelEd. Aohtb. Heer G. Bos Wz., op 2 Mei as. Naar wij vernemen zullen de feestelijk heden dien dag bestaan hierin: 's.morgens 9 uur een plechtige H. Mis In de R.K. Kerk, om half 12 ontvangst door den Raad ten raa'dhuize, waarna om 12 uur bezoek aan de openbare school, terwijl om 1 uur de bijzondere school wordt bezocht. Van drie tot vijf utrr wordt receptie gehouden in het lokaal van mej. G. Morscli. mmuvaum1 1 ■■iiii.flwa3«a3aa<fe»aBHWMa«wBasg85=«g«5aizxjg^ &BJB& L IJ S T EN. ALKMAAR. Parochie H. Laiuretntius. Zo. te 1 uur in het Patronaat, Kath. voor de jongens, die verleden Woensdag plechtig zijn aangenomen, te 3 uur in het Patronaat, Kath. voor de jongens, die verleden jaar plechtig zijn aangenomen, te 1 uiu|r i. d. kerk, Kath. voor de meisjes, die verleden jaar plechtig zijn aangenomen. Ma. en Di. Congregatie. Di, van 6—8 uur gelegenheid om te biechten. Wo. de H.H. Missen te 5 uur, 7, 8 en 9 uur de plechtige Hoogmis, 7 uur plechtig Lof met predikatie, Processie en den Tot- zang „Te Detim". Do. en ,Vr. 7 uur Lof- Do. van half 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. Vr. 6 uur biechthooren voor onze jeug dige Communicanten. Za. van 46 en van half 7 bot 9 uur biechthooren. Zaterdag moeten de jongens komen biech ten, die het vorig jaar plechtig zijn aange nomen. Parochie St# Dominions. Zondagmiddag 2 uur 'Kath., 3 uur Vesp., 5 uur Congregatie voor de afdeeling mannen en half 7 uur voor de afdeeling jongelingen der H. Fam. Ma. feest van den H- Petrus, Martelaar, van onze orde, met volle aflaat voor de leden der Orde. Di. feest van de H. Catharina van Siena, Maagd onzer Orde; ten 9 ure plech tige Hoogdiens-t voor de St. Catharini- vereeniging. Na den Hoogdienst Pauselijke zegen v. d. leden der 3e Orde. 's Avonds ten 7 ure Lof. Wo. 1ste Mei, 's avonds ten 7 ure feest- congregatie en opening van de Meimaand. Gedurende de Meimaand iederen avond, behalve Zondag en Woensdag, ten 7 ure Lofzangen en rozenhoedje ter eere v. d. H. Maagd. Do.avond ten 6 ure begin der 3-daag- sche oefening voor de leden der 3e Orde. Vr.morgen ten 10 ure en Vr.avond ten 6 ure vergadering voor de leden. Zat.morgen ten 10 ure, maar 's avonds geen vergadering. Zo.morgen ten 8 ure H- Mis bij de Zusters op de Oudegracht, waarna Mee ding d er nieuwe leden en 's nam. ten 4 ure .aldaar plechtig Lof en Processie. De oefeningen zullen geleid worden door den ZeerEerw. Pater van den Tempel uit het Klooster te Zwolle. STILLE OMGANG 1 MEI. De leden van den Bond van het Heilig Sacrament worden dringend aangespoord deel te nemen aan den Stillen Omgang op Woensdag 1 Mei a.s. Het Bestuur. St. Jozefkerk. Zo. half 8 en 9 uur de stille H.H. Mis sen, half 11 de Hoogmis-, half 7 Lof. Ma. feest van den H- Petrus-, Mart. van onze H. Orde, Patroon der zieken, volle aflaat, half 5 gelegenheid om te biechten voor de kinderen, 7 uur Lof. Di. fgfst v. d. H. Catharina, Maagd van onze H. Orde, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H- Communie voor de kinderen der leering van Pater van 'Ber gen. Wo. 7 uur Lof met Veni Creator tot opening van de Meimaand. Do. van 57 uur gelegenheid om te biechten. Vr. 1ste Vrijdag der maand, bijzonder toe gewijd aan het Goddelijk ,Hart van Jezus, half 8 gezongen H. Mis met uitstelling van het Allerheiligste. Za. 1ste Zaterdag der maand, volle aflaat. Gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenhoedje en gezangen. A.s. Zondag feest van den H- P'us V, Paus en Belijder van onze H. Orde en 1ste Zondag der maand, volle aflaat, half 7 Lof en Processie ter eere der Koningin van den Allerh. Rozenkrans. UITGEEST. Zo. de H. Missen te half 8 en 10 uur de Hoogmis; half 2 Cut. v. d. .Vormelingen; half 3 Vespers. Ma. de ft. Missen te half 8 en halt 9. Biechthooren van 912 en van 4 pui af. Di. de eerste H- Mis te 7, 73en h. 9 de H. Mis van Z- H. den Bisschop, waar- en toediening van het H- Vormsel. Wo. de H. Missen te half 8 en half 9; 7 uur Lof. Do. 9 ruur gez. H- Mis voor een 25- jarig huwelijk; 6—8 uur biechthooren. Vr. Feest van Kruisvinding; half 9 gez. H. Mis; '7 Jiur Lof. Zat.midd. 4 uur biechthooren; 7 uur Lof. OBDAM. Zo. half 8 .Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 134 uur Cat,; half 3 Vespers. Do. van 56 uur biechthooren. Vr. gez. H. Mis en te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Hart van Jezus. KROMMENIE. Zo. 7 uur uitreiking H. Communie; half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; SchaalcoIIecte; half 3 Vespers met rozenhoedje. Ma. 9 uur .Veni Creator en gez. H. Mis bij 25-jarig huwelijk. Wo, H. Missen 6 uur en half 7; onder H. Mis van half 7 H. Commuaie voor de Vormelingen; om 9 uur H. Mis, gelezen door Z. D. H- den Bisschop; daarna toe diening van het H. Vormsel. Do. 6 uur biechthooren; half 8 Lof met rozenhoedje. Vr. half 9 gez. H. Mis; half 7 Lof met rozenhoedje. Za. 49 uur biechthooren. WORMERVEER Zo. da H3. Missen half 9 en 10 uur, 'smiddags kwart over 2 Kath., 3 uur Ve?p. Ma. en Di. 8 uur de H, Mis. Wo. kwart voor 7 uur gezongen H. Mis met Veni Creator voor de vormelingen. Te kwart over 8 uur vertrekken de kindei en die cp de Kath. zijn, gezamenlijk van de R. K. School. Do. 7 uur gezongen H. Mis, '3 avonds van 6—7 uur gei. om te biechten en 7 uur Lof ter eere van het H, Sacrament met R zenhoedje. Vr. 8 uur H. Mis, Vrijdagavond 7 uur Lof ter eere van het H. Hart v. Jezus. Za. 8 uur de B. Mis en Zaterdagavond van i6 en van 78 uur gelegenheid om te biechten. AKERSLOOT, Zo. Vierde Zondag na Paschen, half 8 voor de Parochie, 10 uur voor Martinua v. Til, half 3 Vesp,, lied 29, daarna vorm- leering, collecte voor het Seminarie War mond. Ma. half 9 voor overl. fam. Keesom. Di. 6 uur H. Mis tot zek. intentie, met generale Communie der Vormelingen, half 9 toediening van het H Vormsel, in de Parochiekerk van Uitgeest. Wo. v-joï Theodorus Schoon. Do, voor Joannes Buur, feest van de H. Apost. Phillippus en J&cobus, dag v. devotie, van 57 uur biechtgel. Vr. Eerste Vrijdag, 8 uur uitreiking van de H, Communie, 9 uur gez. H, Mis voor de leden van het genootschap, met Litanie en Acte van Toewijding. Za. voor Gerardus Kuijs en Maartje Zon neveld. Zo. Eerste Zondag der maand, balf 8 v. dó Par., 10 uur tot zek. intentie uit dank baarheid, collecte voor de kerk. ASSENDELFT. Zo. 7 uur Jgt, voor Alida Boon, echtgen. van Jan de Wit, 10 uur voor Par, Ma. 7 uur voor Nic. van Gelderen en Elisabeth Reindsrs, 8 uur voor Grietje Kra mer en overl. fam Di. 7 uur voor Jan Engelse v. d. Laan en echtg., 8 uur voor Joannes Bergfeld en echtgenoote. Wo. 7 uur voor Jacobus van der Laan en overl, kinderen, 8 uur voor Catharina Maria Boon, echtg. van Cornelia Terra. Do. 7 uur voor Joanna Heijne, echtg. v. Gerardus Rijkhof, 8 uur voor Ccrnelis Poel en echtg. Anna Jak. Vr. 7 uur voor Joannes Simonse Kramer, 8 uur Jgt. voor Nic. Kramer en Alida Boon. Za. 7 uur voor Z.Eerw. Heer F, ace. Ahout, 8 uar voor Gerbrand Simonse Gaal. Zo. 7 uur voor Par., 10 uur Jgt. voor overl. fam. v. IJperen, SCHOORL. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Kath., 2 uur Vesp. Di, 8 uur gezongen Jgt, voor Petrus Ruiter. Do.namiddag van 36 uur biechth, Vr. 8 uur gez. H. Mis, 's avonds 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za.namiddag van 37 uur biechth. BediendMaarije Knaap en Anna Zwa german. HEERHUGOWAARD. H. Hart. Zo. 7 uur voor zek. intentie, 10 uur v. Par., half 3 Lof. Ma, voor J. Komen en A. Bakker. Di. voor J. Steur en Cath. Jonker. Wo. half 10 gez. H. Mis met Veni Creator en trouwplechtigheden. Do. voor Gei. Zielen. Vr. half 8 gez. H. Mis voor J. en A. Bleeker, half 8 Lof. Za. voor Mej. Cath. Egberta Graaf, half 8 Lof, Zo. 7 uur voor zek. intentie, 10 uur v. Parochie. Parochie St. Dyonisius. Di. 9 uur gez. H. Mi» voer bruidegom en bruid. Wo. 8 uur pl. Qez. Mis, ambtsjubilé Mr. v. d. Meulen9 uur pl. gez. H. Mis 25-jarig huw. Wester-de Lange. Do. 8 uur pl. gez. Mis 25-jarig huw, Weel-Groot; half 10 pl. id. bruidegom en bruid. Vr. 8 uu-r pl. gez. H. Mis t. e. v. d, H. Geest bij het begin v. h. schooljaar. Za. 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. HEILOO. Zo. 7 uur voor Par., half 10 uit dank baarheid, half 2 Kathhalf 3 Vesp. Ma half 8 voor Nicolaas Molenaar, half 9 M. v. Veen. Di. half 8 voor H, H. Gröoeweg, 9 uur ge?. Maandst. voor Willsm Wesael. Wo. half 8 voor Maria KerssensNsgel. Do. half 8 voor Simon Stoep, 9 uur gez. H, Mis voor Bruidegom en Braid. Vr. half 8 gez. H, Mis voor de leden v, het Genootschap, half 9 voor Margaretha v, Dam-Baart. Za. half 8 tot zek. intentie, half 9 voor Z.Eerw. J. C. J. Seuter. NOORO-7IJPE. O. L. Vr. Visitatie, Zo. half 8 stille H, Mis, 10 uur Hoogmis, collecte voor het bijzonder onderwijs in het bisdom Haarlem. Na da Hoogmis Kath., haif 3 Vespers. Di. half 10 gez. H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Wo. 8 uur H. Mis uit dankbaarheid bij gel. van een zilver huwelijksfeest, 7 uur Lof tot opening der Meimaand. Do. i uur biechthooren, Vr. 8 our gez. h Mis ter e9re van het H. Hart, 's avonds 7 uur Lof. Za. van 23 en verder van 6 uur af gel. te biechten. Kath. naar gewoonte. BediendEngelina van Nuland,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6