DERDE BLAD. Zaterdag 27 April 1918 No. 50 ONS BLAD. BINNENLAND. VAN HET BINNENHOF. Vergadering van jWoensdag 24 April. Het was een zeer varieerend programma, dat vandaag werd afgewerkt. We maken slechts van enkele der meest belangrijke punten melding. Vooreerst van de beëediging van den 'heer Ridder van Rappard (V.L.), het nieuwe Amersfoortsche lid. Vervolgens yan het verzet van den heer B i c h o n (C.H.) tegen een onteigening ter verzekering van een ongestoorde explo- tatie van den spoorweg AmsterdamRot terdam ter plaatse van de baanomlegging te Halfweg. De afgevaardigde vroeg stem ming, omdat hij: het Hoogheemraadschap „Rijnland" onrechtvaardig behandeld achtte. De stemming werd een dag uitgesteld. Eenige discussie werd gevoerd over een subsidie voor de stichting van een proef- veevoederfabriek (uit afval van aardappel meelfabrieken). Het ontwerp werd tenslotte zonder stemming aangenomen. Wat ook geschiedde met het wetsont werp inzake bestrijchrag' en wering van aard appelziekten. Minder eens was men het over een wets ontwerp betreffende ontginning van steen- zout by Buurse. De Socialisten bleven n.l. vasthouden aan Staatsexploitatie. Niettemin werd het ontwerp aangenomen met 49 tegen 9 stemmen. Waarop aan de orde kwam het wets ontwerp inzake Staatszorg voor de paarden fokkerij en den vorm van keuring van heng sten, subsidieering van de paardenfokkerij, steunen van paardenstamboeken en, zoo noodig, liet onderhouden van een hengst- veulendepót. Bij de behandeling dook een motie op. De heer Knobel (V.L.) diende er n.l. een in, waarin om opheffing van het tota- lisatorverbod wordt gevraagd. Zij zal op nader te bepalen dag worden behandeld. Het ontwerp kwam er zonder stemming. Vergadering van Donderdag 25 April. De Kamer heeft met 49 tegen 25 stem men goedgevonden, dat de Staat met millioen gulden zal deelnemen in het maat schappelijk kapitaal van 25 millioen eener Naamlooze Vennootschap, welke zich ten doel stelt de oprichting en exploitatie van een Nederlandsche Hoogoven-, Staal- en Walswerlc. Aan die beslissing: ging vooraf de verwerping met 50 tegen 22 stemmen van een amendement-Al bard a om een naastingsclausule in het ontwerp op te ne men. Het ontwerp betreffende, onteigening ter verzekering van een ongestoorde exploitatie van een spoorweg Ams-terdSmRotterdam ter hoogte van d^ baanomlegging bij1 Half weg,x werd aangenomen met65 tegen 5 stemmen. I 1 M Verder werd besloten Dinsdag de eind stemming' te doen plaats hebben over de opcenten op de Verdedigingsbelas-tingen, werden o. m. het onhverp-Duy s betref fende de Ouderdomsvoorziening en het voorstel L o h m a n c.s. omtrent de sala rissen der bijzondere onderwijzers aan de agenda toegevoegd en werd mi', dr. R. H. baron de Vos vanSteenwijk benoemd tot commissaris-griffier der Kamer. DE KATHOLIEKE KAMERCLUB. De Katholieke Kamerclub heeft, met 't oog op de invoering der evenredige ver tegenwoordiging, in hare vergadering van 23 dezer art. 2 van haar Teglement zóó danig aangevuld, dat voortaan alleen zij, die uit de groep der verbonden lijsten van de Katholieke kiezersorganisatie zijn ge kozen, lid van die club kunnen zijn. VAKSCHOOL VOOR KAAS MAKERS TE HOORN. De uitslag van het op 25 April j.l. ge houden eindexamen is als volgt: aan 9 leerlingen werd het diploma als kaasmaker uitgereikt en aan 5 toehoorders het ge tuigschrift; één leerling en één toehoor der moesten worden afgewezen. De namen der geslaagden zijn (alpha- betisch) Leerlingen: W. Boot, De Rijp; K-. Dekker, Sint Maartensbrug; P. van Dijk, Wervers- hoof; P. de Goede, .Castricum; J. Gorter Gz., De Rijp; C. Jonker, Hem; H. van Ossenbruggen, Wognum; L- van Rillaer, Venhuizen,; C. Schoen, Julianadorp. Toehoorders; J. Bommezij Cz., Hens broek; P. Korver, Wognum; Neeltje Oude- jans Jbd., Beemster; Jb. Slikker, Hoorn; ,\V. Uitgeest, Oosthudzen. In September 1918 begint de volgende cursus. Zij', die dezen als leerling of toe hoorder wenschen te volgen, worden ver zocht zich reeds nu aan te melden bij den Directeur Dr. Scheg, met het oog °p de voorbereidende maatregelen, en ter bekoming van inlichtingen en adviezen. M1UT1E-KEURINGSRAAD. De Keuringsraad voor het onderzoek van ingeschrevenen voor de militie, lichting 1919. zal ,te Alkmaar vergaderen voor Alkmaar van 25 tot 30 April op 30 April; voor Akersloot en Limmen, voor Heiloo en Schermerhorn op 1 Mei; voor Bergen, Eg- mond-binnen en Schoorl op 2 Mei; voor Egmond aan Zee, Oudorp en Ursem op 3 Mei; voor Warmenhuizen, Koedijk, Zuid en Noord-Schermer en Petten op 4 Mei en te Alkmaar op 18 Juni voor afdoening van de zaken welker behandeling niet is af geloopen te Heerhugowaard, voor Heerhugowaard en Zuidscharwoude op JVLeij voor St. Pancras, Broek op Langendijk en Oudkar spel op 7 Mei; voor Oterleek, Obdam, Hensbroek en Zuidscharwoude op 8 Mei; te Schagen, voor Schagen en Harencar- spel op 10 Mei; voor Barsingerhorn en Zijpe op 11 Mei; voor St. Maarten, Anna- Paulowna en Callantsoog op 13 Mei; voor Wieringerwaard en Wieringen op 14 Mei; te W'nkel, voor Winkel, Hoogwoud en Nieuwe Niedorp op 15 Mei; voor Oude Niedorp, Spanbroek en Opmeer op 16 Mei. LANDBOUW en VEETEELT. VERBOUW BRUINE BOONEN OP GESCHEURD GRASLAND. In verband met de steeds moeilijker wor dende voedselvoorziening brengt de Minis ter van Landbouw, Nijverheid en Handel ter aïgemeene kennis, dat hij de volgende maatregelen heeft genomen om den verbouw van bruine boonen op gescheurd grasland te vermeerderen: le. De premie voor den verbouw van bruine boonen op gescheurd grasland wordt verhoogd en gebracht op f 15.per 100 K.O. tot een maximum van f350.per H.A. '2e, Voor hen, die met de teelt minder goed bekend zijn of het risico van den ver bouw van bruine boonen op gescheurd gras land op zoodanige wijze aan het Rijk te verpachten, dat hun een flinke huur van f 500.per H.A. wordt in uitzicht gesteld, met dien verstande, dat slechts, indien de opbrengst beneden 1000 K.O. per H.A. blijft, daarvan een deel zal worden gekort. Daar een matige opbrengst 2000 K.O. per H.A. bedraagt, zal een dergelijke korting tot de uitzonderingen behooren. Oogst men inderdaad 2000 KG. zoo zal de opbrengst bedragen f 920.;per H.A. Bij een goede opbrengst van 3Ö00 K.O. per H.A. ontvangt men f1240.Deze huur contracten met dé verbouwers zullen namens den Minister door de voorzitters der cul- tuurcommissiën worden afgesloten en wel op de volgende voorwaarden: a. Den landbouwers wordt een pacht prijs gegeven van f 500.per H.A., be rekend naar schoon land. b. Voor 1000 K.G. boonen op elke H.A. van het perceel gegroeid, droog en marktschoon geleverd, ontvangt hij boven dien f 10.per 100 K-Q- De rest van de opbrengst wordt betaald op basis van den vollen- prijs van bruine boonen, thans f32.per 100 K.Q. Voor elke 100 K.Q-, die de verbouwer minder aflevert dan 1000 KG- per H.A., welke hoeveelheid hij verplicht Is- te leveren a flO.per 100 K.O-, wordt hem f25. van de huursom gekort. De zaaiboónen worden van Regeerings- wege verstrekt tegen een prijs van f35. per 100 K.O. tot een maximuim-hoeveel- heid van 200 K-O- per H.A., franco leve ring' exclusief zak. De verbouwer is verp'icht alle werkzaam heden, verbonden aan het scheuren en zaai- klaar maken van Jiet land, het zaaien, de verpleging, het oogsten, dorschen, bewa ren en afleveren van het gewas, te ver richten. Zoowel de aanvragen voor het bekomen van de su-b 1 bedoelde premie als de aan biedingen van land als- bedoeld sub- 2 moe ten uiterlijk 1 Mei 1918 worden gericht tot de provinciale cultuurcommissie. Het adres van deze Commissie in Noord- Holland is: Rijkstuinbouwwinterschool te Alkmaar. BURGERLIJKE STAND, ZIJPE. Van 13—16 April. Ondertrouwd: B. Appel, 30 j, landbou wer, en I. Francis, 26 j., beiden te Zijpe. Getrouwd: M. J. J. v. d. Linden en Anna Sneekes, 'beiden te Zijpe. J. Ko ning ,te Schoorl en Cornelia Sneekes te Zijpe. Van 1619 April. Geboren: Jan Hendrik, z. v. j. H- Bor- kent en R. v. d. Esschert. Johannes Gerardus, z, v. Joh. Bruin en C. E. Visser. Maria Martha, d. V. A- Rood en G. Schramd. Ondertro-uwdGerrit Veugef, 25 j., en Maartje Doorn, 23 j., beiden te Zijpe. 1 Klaas Winkel, 25 j., te jWteringerwaard en Jantje Brak, 23 j., te Zijpe. Van 2023 April. Geboren: Wardenaar, z, v. P. Piers en T. Dekker. Klasina, d. v. N. L'gthart en A. Tamis. OverledenKlaas Hopman, 82 j. UITGEEST. Geboren: Catharina Corne'ia, d. v. Arie Kok en Maria Schoen. .Cornelia Sophia, d. v. H. F. A. C. van jWelijl en Sophia Catharina Buis. ASSENDELFT. Van 12—19 April. Geboren: Aagje, d. v. Pieter Veenis en Guurtje IJff. Trijntje, d. v. Adrianus Span en Neeltje Schenk. Ondertrouwd: Gerbrand Smit en Corne lia Visser. Willem Sdhipper (van Vcl- sen) en Cornelia Hillegonda Hos. Gehuwd: Petrus Theodorus- Vink (van Haarlemmerliede en Spaarnwoude) en Ja- coha van der Park. Overleden: Elisabeth Klijn, 54 j., ge huwd met Dirk de Bóer. Bregje Bakker. 64 j., wed. van Gerrit Klijn. SCHOORL. Geboren: Trijntje, d. v. Jan de Vet en Gerritje Klaver. Elizabeth, v. Deodo- rus Groen en Deluwertje Timmer. Pie ter, z. v. Jan Hoog vorst en Aafje Hoog- vorst. Trijntje, d. v. Reijer van Essen en Anna Jannetje van der Hagen. Maria, d. v. Gerardu-s Louter en jCorne- lia Alaria Louwen. Maria Catharina, d. v. A'hert yerfaille en Antje Winkel. Jannetje, d. v. Gerrit Jan Schutten en Martje Anna Keuris. Maria Johanna d. v. Jacob Reijs en Grietje Bot. Gerardus Johannes, z. v. "Xnthonius Koor- tens en Urse-la Hilbrand. 'JnderlrouwdJan Nab en Neeltje de Vries. Dirk Aafjes le Limmen en Jacob.i Pool. Gerardus Borst te 'St. Maarten en Katharina Meereboer. Getrouwd: ThanLs Bijvoet te Callantsoo; en Cornelia Alaria Duin. - Ja-ti Sleutel te Callantsoog en Grietje den Das. Jan Nab en Neeltje de Vries. Overleden: Paulina de Bakker, echtg. van Albertus Kranenburg, 29 j. "Cor nells, z. v. Wulbert Krom en 'Maria Kle verlaan, 9 j. Aafje Kager, echtg. van Klaas Spaansen, 63 j. KERKNIEUWS. Z. D. H. de Bisschop van Haarlem heeft benoemd tot assistent der parochie van het Allerh. Hart van Jezus (bijkerk van O. L. V. Rozenkrans) te Rotterdam, den weleerw. pater fr. H. J. J. Schaab O.P., uit het klooster te Huissen. KUNST. BACHFEEST TE EGMOND AAN 'DEN HOEF. De „Egmondsche Kunstkring" Egmond aan den Hoef (onder leiding van inr. Paul van Sonsbeeok, burgemeester van Egmond- Binnen, en Ernst Krauss) gal dezen zomer, behalve een reeks concerten en kunsta-vo-u- den waarbij o.a, medewerken: Hovyd Ecoline Krau.seAdema, sopraan, W'iUy Hommes van Sonsbeeok, alt, en' Gillis- Wol- thers, pianist te geven jn Egmond-aan- Zee, Bergen-Binnen en Bergen-aan-Zee op den sterfdag van Joh. Seb', Bach (28 Juli) een Bachfeest piganiseeren. Er zul len jn de oud-historische kerk te Egmond- aan-den-Hoef werken van Bach, voor or. gel, zang en viool, ten gehoore worden gebracht. Solisten zijn: Alex de Jong (orgel), Hovyd Eccline KraussAdema (zang) en Aletta RackwitszDe Jongh (viool). NIEUWE UITGAVEN. „DE VREDESBODE." Naar wij vernemen zat eerlang ver.cLijnen ,De Vredesbode". Het zal uitkomen als maandschrift en heeft ten doel te ijveren voor de verspreiding van 's Pausen Jieve- lings-denkbeeldDoor de Vrouwe, die Christus baarde. den Vrede vorst, door Maria de vrede. De baten zijn bestemd voor den bouw der Vredeskerk (tevens parochiekerk), Onze Lieve Vrouw, Koningin des Vredes, in de hoofdstad. Het initiatief in deze mag gezegd worden in zekeren zin te zijn uitgegaan van nie mand minder dan den HoogEerw. Heer Vicaris-Generaal van het Ha-.rleinsche di ocees, Mgr. M. P. J. Möllmann, Protono- notarius Apostolicus. Met ""de redactie zal zich belasten de Weleerw. Heer H. Nuyen, die opdracht kreeg de Vredeskerk 'te stichten, daarin bijgestaan door de welwillende medewerking van eenige kunstzinnige Katholieken?- Adres van redactie en administratie is voorloopig: Amsteldijk 36, Amsterdam. GEMENGD NIEUWS. Distributie-weelde. Een arme kerel die voor een desterrestaurant had taan kijken, sprak er schande van, dat de- rijken marr oesters konden eten, terwijl hij niet genoeg brood kreeg. Wat wou je dan w. 1 vroeg iemand. Dat al die dingen gedistribueerd wer den, zeide de arme drommel Hm, reide de ander. De jaarlijksche opbrengst van de oesterteelt is ongeveer twaalf millioen stuks. Ah die gedistribueerd werden kreeg iedere Nederlander er twee... per jaar. Jij ook. Ikke zei de man, Ik zou die smerige beesten niet luiten, Merci. (Ned) Kalf en geit. Een deftig heertje nog wel uit Den Haag komt dezer dagen bij een onzer boeren binnen en ziet daar tot zijn verbazing, een versch geslacht ka'f hangen. „Zoo man, je bent er bij, ik ben kommies, en zal den veldwachter even halen om proces-verbaal op te maken." Boertje kijkt e-g beteuterd. Een uur'je daarna is heertje terug, be wust van zijn waardigheid, met den veld wachter Deze ook vol verwondering, war.t hij ziet een geit in plaats van een kalf hangen. Verontwaardigd zegt hij tot het heertje„Maar wat doen ze in Den Haag nu ook zoo'n lui te sturen, die geen geit uit een kalf kennen 1 Heertje af! De slimme boer had gauw de geit geslacht en het kalf in den kelder opgeborgen 1 („Hsg.") De Minister vischte achter het net. Ook de Barneveldsche burge meester had opdracht van den Minister gekregen, Donderdag alle ter markt aange voerde eieren in beslag' te nemen. Alle hier voor noodige maatregelen waren, stiptelijk genomen. Politie was in grooten getale aanwezig; voor een flink aantal uittelleis was gezorgd en zelfs was een bevoegd persoon aangewezen, die voor een richtige administratie te zorgen had. Eén ding echter bleef langen tijd - ontbreken, namelijk de eitjes zelf, die op andere marktdagen bdj duizenden de eierhal worden binnengebracht, doch die nu maar op zich lieten wachten. Totdat eindelijk een boertje met 64 eieren den drempel overschreed en regelrecht in de armen der politie liep1. Een kwartier later volgde nummer 2, wien eenzelfde lot Weer voer. Bij telling kwamen echter uit diens mand siedhts vijf,,., krielkippeneitjes, die een koopman met hoogstens 6 cent be taald zou hebben en waarvoor de oolijkerd, die niet weinig in zijn vuistje "lachte, nu den door den Minister l>epaa.den prijs van 12 ct. per stuk maakte. En dit nu is a.Ie-, wat de inbeslag neming heeft opgeleverd. Al spoedig echter werd vernomen, dat de kooplui li mi personeel tot ver Pullen het dorp hadden uitgezonden, waar ze de eieren van de marktvvaarts trekkende boeren opkochten voor f 13 a f 14 per 100 stuks 1 NGEZ ON DEN S T U K K E N. Zijdewind, April 1918. Mijnh. de Red.! Eenige plaatsruimte in „Ons Biad" zaJ mij zeer aangenaam zijn, teneinde daardoor in de gelegenheid .te worden gesteld een nieuwsbericht uit Waarland, voorkomende in het nummer van 18 "April 1.1., wat er van buiten heel Roomsch uitziet, ook van binnen eens aan 't oordeel van de abon- né's voor te stellen. Dat het opvoeren van goed Roomsche tooneelstu-kken als een weldaad mag: wor den beschouwd, vooral in deze tijden, is zeker waar; doch dat het hoogst afkeurens waardig is om in zeer verkapten vorm na een dergelijke uitvoering een bal te organiseeren, Is ook zeker waar. Dat men daardoor vernielt, wat men meende op te bouwen, is ook zAer waar. Dat daarvan per slot van zaken geen opvoedende, maar een verpestende kracht uitgaat voor de Katholieke jongelui, is ook waar. Ziedaar drie volle waarheden tegenover één helft. Dat een voortdurend steunen van het Roomsche Tooneel ten platte lande zegen rijk zal werken is al te waar; doch dat de Tooneelvereeniging „Ons Genoegen", waarover werd gerept, ten geene deele Roomsch mag heeteri, is ook waar. En dat het zeer laag te noemen is om dan te durven prijken met het gestolen woord Roomsch, is ook Waar. Dat een oprecht Katholiek Tooneel werkzaam kan zijn tot heil van den Gods dienst is waar, doch dat een Tooneelver eeniging als „Ons Genoegen" van buiten Roomsch vooiikomende, doch*" in werkelijk heid zich keerende tegen a'l wat Roomsch is, verpestend werkt en vooral tegen den Godsdienst, is ook waar. U dankend Voor de verleende plaats ruimte, teeken ik, Hoogachtend, Uw dw1. dr. F. C. JONG. CORRESPONDENTIE. Een vader van een groot gezin: Stukken, waarvan de schrijver ons: niet bekend is, kunnen wij niet plaatsen. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. HOOFÜPIUJZEN STAATILOTERÏJ Trekking van 25 April. No. 11665 f1000. No. 11381 f100. Trekking van 25 April. No. 11666 f1000. No. 11381 flOÖ. LEIDEN, 26 'Aprif. Vee. Aangevoerd 395 kalf- en melkkoeien f 450f S00, vare- f245f675, 135 nuchtere kalveren f 10 f24, 200 vette schapen f34f85,, per kilo f 1.24f 1.37, 197 magere varkens voor fok kerij f 40f 200, 253 biggen f 15f 37. HEILO, 25 Apri'. Coöp-. Veilingsvereen. „St. jWillibrordus". Acpcrges>f 0.7Ö—1.40, rabarber 14—16 ct. per bos; sla 67 ct. per krop; spinazie 79 ct per pond. BEVERWIJK, 26 April. R. K. Coöp. Tuindersver. „KennemeriaridSelderie 3 8 ct., rabarber le soort 18—28 ct., 2e soort 101 6ct., radijs 48 ct, raapstelen 3 —7 ct., asperges dik wit f 1.40f2, id. dun wit f 0.70f 1.25, id. dik blauw _f 1—f 1.50, id. dun blauw f0.50fl, alles" per bos; spinazie 3560 ct. per ben en f 1.25f2.50 per kist; kropsalade f 1.75f3.25 p. kist Afslagvereeniging „BEEMSTER, PUR- MEREND EN OMSTREKEN", 26 Apr. 44 mand spinazie f 1.27f 1.34 per dub-b. mand; 19 bos selderij f5.per 1Ö0 bos; 200 bos rabarber f20.30f21.50 per 100 bos. Handel vlug. KERKL1JSTBN. EGMOND AAN ZEE. Zo. onder de H.H. Missen collecte voor de schulddelging der kerk, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis-, 2 uur~Vespers, 7 uiur Lof ter eere van de H. Maagd, Koningin des Vredes. Mfa. 6 uur H- Misi Di. 8 uur H. Mis, 12 uur Kath. voor de kinderen der Maandagsfche leering, 's mid. omf4 uur worden a-lle kinderen die de sichool- mis geregeld kunnen b!j\vonen, in de kerk verwacht. Wo. 1ste dag van de Meimaand, om 8 uur H. Mis, 12 uur Kath., gedurende de gehee-le maand om 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd. Koningin- des Vredes. Do. 8 uur H- Mis, 's middags van 6S uur gelegenheid om te biechten. Vr. 1ste Vrijdag, 6 uur wordt de H. Communie uitgereikt, 7 uur gezongen H. Mis-, 12 uur Kath. Za. 8 uur H. Mis-, 's middags van 3—8 uur gelegenheid om te biechten. N.B. Vanaf Dinsdag zaïl op de dagen door de week de H. Mis Weer zijn om acht uur. f HEEMSKERK. Zo. 7 uur en half 9 stille H.H. Misseni 10 uur Hoogmis, half 2 Vormleering, half 3 Vespers met Rozenhoedje, daarna Rozen krans Voor Margaretha: Schuij't, lid der Westl. Proo., half 7 H- Fam. en Recollectie. Ma. de H.H. Missen te half 8 yn te kwart over 8 gezongen H. Mis van Req., overige dagen de H.H. Missen te 7, half 8 en kwart over 8. Di.morgen ïe 7 pur generale H. Comm. V. alle Vormelingen, 's middags te 1 uur zal Z. D. H. de Bisschop het H. Vormsel komen toedienen. De vormelingen moeten kwart voor 1 aapwezigi zij-n. Wo. kwart over 8 gezongen H. Mis met V'eni Creator tot opening van het schooljaar, 9 uur Vetii Creator en gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid, 's. avonds 7 uur •Lof met Rozenhoedje tot opening van de Meimaand. Do.middag van 6 uur af gelegenheid oin te biechten, 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament met Rozenhoedje. Vr.morgen 7 uur gezongen H. Mis, 'sav. 7 uur Lof met £ereboete. Za. 9 u-ur gezongen H. Mis van Req., 's middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten, 7 uiur Lof met Rozenhoedje. Vormleeringen: Zondag 28 April te huif 2 en Maandag 29 April te 12 uur. Leering voor alle vormelingen. Ma. 29 April 's morgens te 9 uur bie'chP" hoo-ren, 6 uur voor de jongen-s- die van den Kath. ontslagen zij'n. ZUID-ZIJPE. Zo. half 8 voor Grietje Pronk en Vrouw tje Tak, kwart voor 10 v. d. Par,, 2 uur Lof met vernieuwing der Doopbeloften en opdracht aan Maria. Ma. half 8 voor Cornell's Bruin en Adri- ana Blaauw. Di. half S voor Petrus Schilder en Alida Wijnfcer. Wo. ha-lf 8 voor Adrianus- de Boer. Do. 9 uur g-ez. 'H. Mis uit dankb. bij gclegen-h. v. e. Zilv. huwelijk. Vr. 7 uur uitr. Com.; 8 uur gez. H. Mts v. d. leden Ap. des Geb-. en Br. H. Hart. Za. half 8 voor Arie Schouten, zijn hvr. Geertruida Polder en Nic. Schouten; van h. 5 en 7h. 8 biechthooreu, 'PURMEREND. Zo, Stille H. Missen te 7 en. 9 uur; half 11 de Hoogdienst; 3 uur Vespers; 0 uur vergadering ,v. d. Mannenafd. der H. Familie. Wo.avond 7 uur Lof ter eere v. d. H. Maagd, als- opening v. d. Meimaand. Gedurende deze maand iederen avond uur Lof ter eere v. d. H. Maagd. Do. 9 uur gez. H. Mis- 'ter eere v. h. Allerh. Sacrament. Vr. J uur gez. H. Mis ter eere v. h. Goddelijk Hart. Za. van 39 uur biechthooren. Op de gewone dagen Cat. In de week de H.H. Missen- te 7, 8 en 9 uur. Dinsdag geen H. Mis te 9 uur. .URSEM. Zo. halt 8 tot zekére intentie; 10 uur v. d. Parochie; 'half 2 Cat.; half 3 Vesp. M-ai 8 uur voor'fam. Brouwer en Wester. Di. 8 uur voor "Geertje Ouwens. Wo. 9 uur gez. LI. Mis vcor bruid en bruidegom; 7 uur Lof. Do. 9 uur gez. H. Mis voor bruid en bruidegom. Vr. 8 uur gez. H. Mis voor de leden der Br. v. Qed. Aanb.; 7 uur Lof. Za. 8 uur voor Niesje Kuijper; van h. 3—4 en 68 uur gel. tot biechten. ANNA PAULOWNA. Deze week de HO. Missen half 8 uur. 7.0. voor zek. intentie, 10 uur voor over), fam. Wejjera. Ma. voor gel. zielen. Di. voor Pieter en Arie Potfegijg, Wo. voor Paulus Neuvel en Anna Eva Pijl. Do. voor Petrus Huiberts en Cathsrina Dekker. Vr. voor lev en overl. fam v. Lotton. 7,b. voor zek. intentie. Zo. half 8 vcor Joannes Hoeks Katb. naar gewoonte. Vr. lste Vrijdag der maand, 7 uur Lof; lederen avond in de Meiamand te 7 uur Lof en Rozenkrans. CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur oef. der Derde Orde, daarna Congregatie van Maria. Ma. de HH. Missen 7 en 8 uur, Di. (6 uur bij de Eerw. Zusters), 7 en 8 uur H. Mis. Wo. 7, 8 en half 9 uur de HH. Misse»,1 te 7 uur Lof tot opening der Meimaand. Do. 7, half 8 en 8 uur de HH. Missen, 1 uur zal Z. D. H. den Bisschop aan 412 kinderen het H. Vormsel toedienen. Vr. (6 uur bij de Earw. Zusters), 7 uur gez. H. Mis voor da leden van het H. Hart, 8 uur H. Mis, half 7 Lof met eerebaete. Za. 7, half 8 en 8 uur HH. Missen, van 9—12 en 4—8 uur gel. tot biechten, half 7 'Lof ter eere van Maria. LIMMEN. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Kath., 2 uur Vesp met Roz. voor den vrede, daarna H. Fam. afdeeling vrouwen. Do. half 7 H. Mis waaronder H. Comm. der Vormelingen, half 8 Veni Creator en gez H Mis, 9 uur gel H. Mis door Z. D. H. den Bisschop, daarna toediening van het H. Vormsel. BediendMaria Hoogerwerf, wed. Hollen- naar gewoonte. BERGEN N.H, Zo. kwart voor 7 uitreiking der H. Com., 7 en half 9 uur de stille HH. Missen, 10 uur de Hoogmis, 1 uur Kath2 uur Vesp., daarna de De Profundis voor de overledenen van de Zondagslijst. Wo. Feestdag van de HH App Phillippus an Jacobus, dag van devotie, 's avonds 7 mr Lof tot opening van de Meimaand. Do. van 6—7 uur biechtgel., 7 uur Mei- maandoefening. Vr. lste Vrijdag, 7 uur gez. H Mis en avonds 7 uur Lof ter eere van het Goddel. Hart. 5a. 's morgens half 12 moeten de meisjes en alle lee iagen komen biechten, 'snam. 4 uur af biechtgel voor oudere#, 7 uur Meimamdoefening.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 9