A^ené'è. NED. R. K. BOND VAN HANDELS-, KANTOOR- EN WINKELBEDIENDEN f Afd. Alkmaar. Algemeene Vergadering' op Maandag 6 Mei 1918, 's avonds 8 uur, in het R. K. Ver.gebouw, Oudegraoht. Trouwe opkomst verzocht. Belangrijke mededeelingen. dag'bladberiohten, als zouden de Duitsche geïnterneerden in vergelijking met de En- gelschen als Asschepoetsters worden be handeld, onwaar en misleidend worden ge noemd. De innige dankbaarheid, die iedere uit Engeland overgebrachte Duitscher voor Ne derland gevoelde, is nog even sterk als op den eersten dag'. In den brief worden de voorrechten op gesomd, welke aan de Duitsohers worden verleend, wat verblijfplaats:, studie, enz. be treft. Het stuk eindigt met de verklaring, dat het getuigen zou van ondankbaarheid jegens Nederland, wanneer de geïnterneer den dergelijke ophitsende artikelen onbeant woord lieten. DE PRIJS VAN DE SIGAREN. Het gerucht, dat de sigaren weer eens in prijs naar boven zullen gaan, bevat waarheid en we kunnen er de voor rookers minder aangename tijding aan toevoegen, dat de staging nog wel eenigen tijd zal aanhouden. Aan het algemeen betalen van 10 cents voor een gewone sigaar, zal in de toekomst niet te ontkomen zijn. („Vad.") TEELT VAN ZONNEBLOEMEN. Do.or den directeur van het Rijksproefsta tion voor Zaadcontróle wordt er de aan dacht öp gevestigd, dat de zonnebloem een zeer geschikte plant is om iets bij te dragen tot leniging van den vetnood. Elke are levert gemakkelijk een opbrengst van 10 K.G. zaad, waaruit 2 L. uitstekende spijs olie kunnen worden bereid, terwijl de schijf- resten een waardevol veevoedsel opleveren. INKOMSTENBELASTING RUSSI SCHE FONDSEN. Naar men ons mededeelt, heeft de Minis ter van Financiën bepaald, dat in verband met de tegenwoordige buitengewone om standigheden, bij: de heffing der inkom stenbelasting voor het jaar 19181919, ten aanzien van Russische fondsen waarvan de rentebetaling is gestaakt, geen rekening zal worden gehouden met hetgeen die fondsen over 1917 hebben opgeleverd. („Msb.") VERKOOP EN AFLEVERING LOOD EiN TIN. De Minister van Landbouw heeft ver boden den verkoop en de aflevering van tin, zoomede het vervoer daarvan: uit eenig deel eener gemeente naar alle overige deelen des Rijks, hetzij in of buiten die gemeente gelegen. De verbodsbepalingen zijn niet van toe passing op hoeveelheden, van niet meer dan 50 K G. VAN HET BINNENHOF. Vergadering van Dinsdag 30 April. Minister Treub zit nog vast op zijn Ministerieelen zetel. Het wetsontwerp tot verlenging van den duur der Verdedigings- belastingen met heffing van opcenten op de Verdediginigsbelasiting lb, over het be lastingjaar 1918-1919 en wijziging van het tarief der Verdedigingsbelasting II over dat belastingjaar is met overgroote meerderheid aangenomen. Het kwam er met 59 tegen 2 stemmen, die van de heeren P a t ij' n (U.L.) en IJzerman (U.L.). Na de stemming werd voortgegaan met de behandeling van het wetsontwerp tot vaststelling van een handelsregister, waarin alle handelszaken moeten worden ingeschre ven. De strijd liep hierbij over de vraag, of, zooals het ontwerp wilde, het houden van het register moet worden opgedragen aan de secretarissen der Kamers van Koop handel of wel, zooals een amendement van Raalte voorstelde, aan de grif fiers der kantongerechten. Er werd daarover uitvoerig gesproken, zóó uitvoerig, dat men nog niet tot een beslissing kon komen. Vergadering wc Woenrdag i Mei. F.r we-d rnasr w er jrep-aat ov r hei ie te rrel!"e loc 'eb «gister. Het amendement-va is Raalte om het houden van het register niet aan de secreta rissen der Kamers van Koophandel doch aan de griffiers der kantongerechten op te dragen, weM ingetrokken in verband met een'door de Regeering in het ontwerp aan gebrachte wijziging, waardoor het houden van het register worde opgedragen aan de griffiers tot zoolang de reorganisatie der Kamers van Koophandel, in verband met haar nieuwe taak ten aanzien van het han delsregister, niet wettelijk is geregeld. En toen meest men de verdere behan deling tot Donderdag uitstellen. De heer v. Raalte vroeg stumming over een der artikelen en de kans was groot d»t de 51 er niet zouden zijn! Nadat daarop was medegedeeld, dat var de fractie voorzitters op der. hear van Raalte na, een voorstel was ingekomen betreffende een onde zoek door een Staats commissie, naar hetgeen tijdens den toe stand van oorlogsgevaar heeft plaats gehad tér zak-** van de voorziening van het land met levensbehoeltea en ter ondersteuning van landbouw, nijverheid en handel, kwam opnieuw aan de orde het voorstel tot wij ziging der wet op de vermogensbelastiog (belasting der ongebouwde eigendommen naar de verkoopwaarde in plaats van naar de belastbare opbrengst), welk voorstel reeds eenmaal door de Tweede Kamer werd aangenomen doch toen door de Eerste Kamer (in 1915) werd verworpen en waar mede Minister Treub nu opnieuw kwam aandragen De tegenstanders van de gewijzigde be- aatingbereketimg in de Tweede Kamer legden zich nu maar bij de *aak neer, zoodat de discussies Ih hoofdzaak liepen over een amendement-van Beresteijn om kunstvoorwerpen buiten de vermogens belasting te 'aten. Welk van alle zijden aanbevolen amendement door den Minister werd overgenomen. Het ontwerp zelf vroeg geen stemming evenmin als dat betreffende het aangaan van een overeenkomst met de H. IJ. S. M. betr. ffende den spoorweg van Egmond naar Zee over Alkmaar naar Bergen, aan Zee. Mr. AUG. PHILIPS. De Nederlandsche gezant te Washington, mr. Aug. Philips:, js Maandagavond te 's-Hertogenbosch aangekomen^ waar hij voorloopig ten huize van: zijn zwager, den heer ,Van Rijckevorsel, zal verblijven. GIFTEN voor dea kerkbouw te Anna-Paulewna. Vorige opgave f 121.20 Ik ben nog te vroeg voor 't spoortje Ik ga naar Hein en Doortje, Zei een Moedertje tot mij: Ik kom een gift w schenken, U zult er wel om denken: Niet den naam te noemen van mij Neen, moedertje, geen namen Zet ik in de Courant God zal de gaven zegenen, Die gij geeft met milde hand! - 2.50 N. A.. Alkmaar - 1. N, N-, Castricum - 2.50 N. N., Assendelft - 2.50 N. N., Oudkarspel - 1. N. N.. 't Zand. Tere ere van de H- Maria - 25. N. N., 't Zand. Dat het navolging moge vinden - 25.— f 180.70 lUITfiNLANIL OORLOGSOVERZICHT. De strijd aan het Westfront is de laat ste dagen weer van weinig belang geweest, ofschoon nog geenszins aan het einde van het vernieuwde offensief geloofd wordt. Men herstelt zich om met nieuwe kracht denstrijd te hervatten en houdt intusschen de gevechtsaotie gaande in plaatselijken strijd. Bijzonder opmerkelijk is de Fransche tegenaanval op Dranoutre, waarvan het Duitsche legerbericht gewaagt, welke wel licht de inleiding zijn van pogingen tot her overing van den Kemmel. Volgens een bericht uit Petrograd aan de „Daily Express" zou Rusland zich weer ten oorlog voorbereiden. Het uitvoerend co mité van het Al-Russische sovjet-congres te Moskou zou Trotsky's plannen aanvaard hebben om over te gaan tot algemeene mili taire oefening van alle mannen tusschen 16 en 40 jaren en tot dienstplicht van alle arbeiders en boeren. Dat raadselachtige Rusland! In de Oekraïne blijven de legers der Centralen vorderen: In de Krim hebben zij Feodosia zonder strijd bezet. In verband met hardnekkige geruchten, welke in groote Duitsche bladen de ronde doen over één spoedig te verwachten nieu we Pauselijke vredesnota, verneemt de „B. Z." uit diplomatieke kringen, dat derge lijke berichten voorbarig zijn. De Paus zal voorloopig door zijn nuntii bij de centra ler! en door vertrouwensmannen bij de entente meer en meer de overtuiging trach ten te vestigen, dat het voor de menschelijke beschaving, de sociale welvaart der volken, voor zeden en godsdienst, alsmede voor de economische toekomst der naties noodzake lijk is, spoedig vrede te sluiten. DE KIESRECHTQUAESTIE IN HET PRUISISCHE HUIS VAN AFGE VAARDIGDEN. 11 L I u b' .'in V .'V.g 1 u sitti gzaai »ya.j zwart van uc wcUbChen. Zooveel afgevaar digden waren nooit tevoren aanwezig ge weest. Er heerschte buitengewone spanning In plaats dat dr. Heydebrand in naam der conservatieven het eerst sprak, zooa's mer v»rwacht had, nam het woord een heer in majoors-uniform; n.l. graaf Spee. van de centrumsfractie, die een voorstel indiende om de behandeling van het wetsontwerp uit te stellen tot na de vrede Dat hij bij de toelichting krasse uitdrukkingen gebruik! e t n sprak van de „vervloekte vredecrasolutie'' en beweerde, dat het front de aanneming van zijn voorstel sou begroeten als een verlossende daad, droeg er niet toe bij de stemming bij de pa'tij en, uitgezonderd de conservatieven, te verbeteren. De zenuwachtige stemming nam hoe lan ger hoe meer toeer hadden stormachtige tooneelen plaats, zooals se in dit huis zel den ol nooit waren voorgekomen Dat graaf Spee geen geluk zou hebben met zijn voorstel was duidelijk. Ook zon der de verklaring van dr. Friedberg, den vice-precident van het ministerie, dat de regeering, zoo het voorstel mocht worden zangenomen, genoodzaakt zou zijn tot de iterate mtattegelen, tot welke de grond wet haar het recht geeft, hare toevlucht te nemen, zou hij de aaeer lerheid niet Leb ben verkregen. Alle partijen lieten het voorstel vallen, zelfs de conservatieven, na een speciale be- spekirg, voor welke de zitting gedurende een uur verdaagd moest worden Het voorstel werd verworpen met 333 tegen 60 stemmen. Erger dan dat drie uren verloren waren gegaan, was dat dor.r de de-batten de ge moederen nog opgewondener waren gewor den Bij de voortzetting der behandeling van het kiesrechtontwerp verklaarde Lohmaun (nat. lib) namens de helft der fractie, dat üeze bleef volharden bij hare oppositie tegen het regeeringsontwerp en dat zij een voor stel had gedaan, waarbij het meervoudig kissrecht tot slechts een additioneels stem beperkt wordt. Zij wenschte dat Pruisen zou komen tot nieuwen bloei, die echter door de democratie niet gewaarborgd wo dt. De minister verklaarde overtuigd t* zijn, dat de staat van zaken naderritvaardigiDg van de boodschap des keizers onvoorwaar delijk eischt, dat de regeerng met alle kracht en alle middelen over welke zij beschikt, het gelijke kiesrecht tot stand brengt. Het vcorstel-Lohmann is door de regeering onaannemelijk, ook om dat daarin een plutocratisch moment tot uiting komt Heden worden de debuten voortgezet. VERDEELING VAN ELZAS- LOTHARINGEN? Fenige dagen geleden hebben wij reeds gewag gemaakt van een van Fransche zijde afkomstig telegram, volgens hetwelk men in Duitsche regeeringskringea zich met de toekomst van Elzss-Lotharingen heeft bezig gehouden. Uit nadere berichten blijkt, dat in de Tweede Kamer van Saksen deze kwestie is behandeld waarbij Gtlnther (vrijz) op perde, den Elizas bij Beieren, Lotharingen bij Pruisen te voegen en ook Baden een gedeelte toe te kennen. Hij betoogde, dat elke beslissing alleen met toestemming van het land zelf en den Elzasser Landdag mag worden geveld. AI3 vertegenwoordiger der regeering ant woordde gezant von Leipzig, „Over de toekomst van Lotharingen is wel van ge dachten gewisseld", zeide deze o.a,, „maar de rijksregeering heeft nog geen bepaalde voorstellen aan den bondsraad gedaan. De wijze, waarop het laad tot nu toe aan Duitschlacd was gehecht is niet proethou dend gebleken, met name de eigen staats regeling niet. Op dezen grondslag mag man niet doorbouwen. Ook de Saksische regeering is daarvan overtuigd. Het is echter nog niet bekend, hoe de kwestie in haar geheel zal worden opgelost. DE JAPANSCHE HULP. Voor wie geen helder inzicht in Japan's oorlogsdoeleinden had, of er opzettelijk de oogea voor sloot, is het nimmer duidelijk geworden waarom de morgenl&ndsclie bond genoot geen sterk leger naar Europa zond om het bedreigde Frankrijk te helpen Thans wordt die vraag door den sinds lange jaren in de Ver. Staten wonenden Japanschen journalist Adachikinuosuke in de „Asia", het tijdrebrift van den Ameri- kaansch-Aïistischen Bond zonder terug houding beantwoord. Onbewimpeld schrijft Kinnosuke: „De hoofdreden ligt in het radicale onderscheid tusschen de oorlogs doeleinden van Japan en die der gealli eerden. Japan heeft Daitschland niet dsn oorlog verklaard om de democratie te doen zege pralen. Twee redenen drukten Japan het zwaard in de hard: de eene was den in het verre Oosten bedreigden vrede te be waren, de andere was uitvloeisel van het Japicscn-Engelsch verbond, volgens't welk Jzpan Engelmd's belangen in het verre Oosten te beschermen had. Japan's plicht is het niet in Europa te strijden en de geallieerden te helpen Duilschland ten on der te brengen"- „De vrede in het Oosten bewaren" is natuurlijk slechts een andere uitdrukking voor„de leiding der Oost-Aziatische aan gelegenheden in handen krijgen Met den dag wordt klaarder, dat de Entente Japan als „helpende factor" wel afschrijven kan, dat Japan slechts zichzelf zoekt BWWWWIBP—WHOTWH—IIHT !.!L«g ALKMAAR. R. K. INTERN. VER. TER BESCHER MING VAN MEISJES. Afd. Alkmaar. Ter voorziening in de vacature, ontstaan door het vertrek naar elders van mej. A. Mulder, is tot Bestuurslid gekozen mej. A. van Daalhoff. NÖORDHOLLANDSCH EANDBOUW- CREDIET. In de gisteren gehouden algemeene ver gadering van aandeelhouders werden balans- en winst- (e'n verliesrekening goedgekeurd en het dividend over 1917 Uepaald op 6 0/0 (betaalbaar 2 Mei 1918 op dividend bewijs No. 31). De aan de beurt van aftreding zijnde commissaris, de heer Mr. F. S. van Nierop, werd als zoodanig herkozen. UITREIKING VAN BROOD- c KAARTEN. Tot in ontvangstname der broodkaarten voor de periode 12 Mei tot en met 8 Juni, worden houders van legitimatienum- mers verzocht, ach Dinsdag' 7 Mei van half 5 tot 7 uur en Woensdag '8 Mei van 2 tot 5 uur, te vervoegen aan een der onderstaande scholen en wel houders van legitimatienummers: 1500 Dinsdag aan de Keetkolk, hoofd der school de heer G. Hellinga. 5011000 Woensdag aan dez. schooL 10011500 Dinsdag aan de Brillensteeg, hoofd der school de heer F. J. Aukes. 15012000 Woensdag aan dez. school. 20012500 Dinsdag aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer J. Zwarteveen. 25013000 Woensdag aan dez. school. 30013500 Dinsdag aan de Nieuwesloot. hoofd der school de heer A. Wijn. 35014000 Woensdag aan dez. school. 40014500 Dinsdag aan de Snaarmans- laan, hoofd der school de heer J. Eits. 45015000 Woensdag aan dez. schooi. 5001—5500 Dinsdag aan den Koningsweg, hoofd der school de heer P. Schipper. 55016000 en daarboven Woensdag aan dezelfde school. Dringend wordt verzocht om alle mede werking te verkenen, door de kaarten op de aangegeven plaats en tijd te halen of te doen afhalen. Met het oog op de vele werkzaamheden aan het Distributiebedrijf verbonden, kun nen deze broodkaarten niet aan het kantoor worden afgegeven. Belanghebbenden worden er vooral op gewezen, bij' de in ontvangstname der brood kaarten, deze goed na te zien, aangezien abuizen voor rekening der ontvangers zijn, en later niet meer kunnen worden her steld. VAATWERK. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel, gezien zijne bekendmaking Van 24 April 1918, No. 17896, afd. Crisiszaken, bureau Nijverheid, waarbij fabrikanten en verbrui kers van en handelaren in vaatwerk werden uitgenoodigd zich uiterlijk 1 Mei 1918 schriftelijk aan te melden bij het bureau Nijverheid, maakt bekend: dat nog tot 5 Mei 1918 deze schriftelijke aanmelding kan plaats vinden. Tevens wordt nogmaals de bijzondere aandacht Van be langhebbenden gevestigd op de noodzake lijkheid tijdig opgave van firmanaam en nauwkeurig adres en aard van bedrijf aan dit bureau te doen toekomen, daar met de belangen van degenen, die aan dezen oproep geen gevolg geven, geen rekening kan wor den gehouden. Onder vaatwerk zijn ten deze zoowel te verstaan nieuwe en oude houten vaten en fusten, als ijzeren vaten (z.g. drums). MIRAKEL-VIERING. In den stillen, vroegen, nog dónkeren Eersten-Mei-nacht heeft ten tweede male de Stille Ommegang binnen Alkmaar's ves ten ter herdenking van het H- Bloed wonder en ter herviering der vroeger- eeuwsche luisterrijke processie plaats gevonden. Roomsch Alkmaar heeft door dezen Stil len Omgang op waardige wijze de viering van het Mirakel-feest ingezet. Van overal uit de omliggende dorpen waren talrijke pelgrims te voet of pier fiets, waarvan vele onder geleide van huin eerw. kapelaan, naar Alkmaar getogen om aan de indrukwekkende plechtigheid deel 'te nejnen, en het doet ons Roomsche hart góed, te. mogen vermelden, dat waren er het vorige jaar 'n 400 a 500 deelnemers dit jaar een lange, devote stoet van meer dan 1400 pelgrims den vromen precessie gang deden, In volmaakte orde en in eerbiedig zwij gen, geluidloos biddend tot God, die bin nen onze vesten eenmaal het heerlijke won der werk tie, schreden ze voort langs den (vermoedelijk) alouden weg, tot allen zich na volbrachten ommegang naar de feestelijk versierde St. Laurentiuskerk be gaven, alwaar eene H. Mis werd opge dragen door den Weleerw. Heer W. H. Kooij, tot intentie van den vrede, noder welke H. Mis bijna alle pelgrims ter H. Tafel naderden. Na de H. Mis hield de Weleerw. heer W- van Ad rich cm een korte toespraak, waarbij de eerw. spreker de aanwezigen opwekte tot een steeds inniger devotie tot het H. Altaar-Sacrament, en waarbij de heerlijke wensch werd uitgesproken, dat het Roomsch Alkmaar nog eenmaal gegeven mocht worden: in het volle daglicht en fn vollen luister de plechtige processie door Alkmaar's straten te doen trekken vanuit de oude St. Laurentiuskerk. Geheel den dag was. de St. Laurentius kerk geopend ter aanbidding van Jezus in zijn H. Sacrament, van welke gelegen heid tot aanbidding talrijke geloovigen een vroom gebruik maakten. Des avond'si te 7 uur was het plechtig Lof in de St. Laurentiuskerk, welke het heerlijk voorrecht geniet, de reliek van het H. Bloed binnen hare muren te mogen bewaren. Het Lof werd gecelebreerd door den hoogeerw. Heer Deken, daarbij geassisteerd door de weleerw. heer Kapelaan van Ad ri ch cm en rector Boele. De hoogeerw. heer Deken sprak tijdens het Lof de geloovigen in een treffende, op wekkende praedikatie toe, waarna de plechtige processie gehouden werd. De plechtige processie: een heerlijk, een hartverheffend en een tot devotie ver innigend schouwspel. Een keur, een rijkdom van vaandels werd der Reliekschrijn en het Allerheiligste Sacra ment onder den troonhemel vooruitgedragen in langen indrukwekkenden stoet. Het was een schoone morgen, een schoone dag, en een schoone avond! UITGESLOTEN. Naar men ons mededeelt komen de vol gende sichoenwinkeliersH. J. de Graaf, J. Netten en W- N- Voorman piet verder in aanmerking voor den verkoop van schoe nen op bons. PLAATSELIJK NIEUWS, OUDORR. 2Sjarig burgemeesters-jubilé. Heden herdacht de weled. stchtb. heer G. Bob Wïu, den dag, waarop hij voor 23 jaren benoemd werd 'tot burgemeester van Oudorp. Hoog wapperde de vaderlandsche drie kleur door de lucht, zoowel van de kerk torens als van de watermolens en de wo ningen in de kom der gemeente en wijd in den emtiek. Heden morgen werd in de parochiekerk een plechtige gezongen H. Mis aan God opgedragen door den Z Ew. heer Past er, waarna aan de pastorie de Jubilaris in tegenwooidigheid van zijn familie, raads leden en feestcommissie door den ZEw. heer Pastoor werd gelukgewenscht in een treffende toespraak Ongeveer haif twaalf hadden de k'nderen der Openbare Lagere School zich op het schoolplein opgesteld en werd de Jubilaris, toen hij zich hier met familie en raads leden bevone, doo; de kinderen toegezon gen, terwijl aan mevr. Bos een bouquet wera overhandigd AKERSLOOT. Raadsvergadering op jVoensdag 1 Mei, des nam. ten half 2- Alle leden tegenwoordig, één vacature. De heer Van Geut, nieuwbenoemde Se cretaris der gemeente, legt in handen van den Voorzitter de vereischte eeden af. De Voorzitter richtte daarop het woord tot den nieuwen functionaris en spreekt ongeveer als volgt: „Mijnheer Van Gent, ik wensch u geluk met uwe benoeming tot Secretaris onzer gemeente en hoop, dat ge hier een prettigeu werkkring moogt vinden, dat ge tevreden met onze bescheiden secretarie, dat de verhouding tusschen u en onze gemeentenaren, evenals, die tusschen u en den Raad, alsook tusschen ons bei den van dien aard moge zijn, dat ieder daarover tevreden zij, en dat ge jaren in 't belaing onzer gemeente werkzaam moogt zijn." De Secretaris dankte den Voorzitter voor zijne hartelijke toespraak. Van Ged. Staten was een schrijven in gekomen, waarin zij meldden, dat de salaris sen der openbare onderwijzers, met f200 moesten verhoogd worden, daar zij anders hunne goedkeuring aan de verordening niet konden hechten. Daar het hier vechten tegen de bierkade zou zijn, besloot de Raad een parig den wensch van het hooge College in te willigen. De heer de Boer verzocht hij schrijven de politie-verordening zoodanig te wijzigen, dat boomen, palen enz. der gemeente mogen gebruikt worden om verkoopingen van visch enz. te publiceeren, en dat de overkant van uit Wormerveer van visch wordt voor zien. Dit schrijven ontlokte den heer Helder de opmerking: ,(Ja, hier komt visch en aan den overkant niets, zoo wordt de bevol king mokkerig, en toch is er iemand in de Woude, die zich gaarne met die visch- distributie zou belasten." Tot tevredenheid van den spreker wordt beloofd daarin te voorzien. Een door vele ingezetenen onderteekend adres, waarin zij verzoeken om bijslag op brandstoffen, boter en melk, komt nu in behandeling. Verschillende leden voeren hier over het woord. De heer Groot beaamt, dat het een moei lijke tijd is, zoowel voor de mingegoeden als de middenstanders, toch komen er z.i. namen op dat adres voor van hen, die het niet zoo noodig hebben. De heer Helder meent, dat het Jeven op 't platteland voorheen goedkooper was dan in de stad, maar 't begint nu ook hier te nijpen, in 't dorp wordt vee geslacht, maar aan den overkant komt geen vleescb en soms gaat het de gemeente nog uit. De Voorzitter zegt: Levend vee kan ook elders worden geslacht, maar de toestand buiten is beter dan in de stad. De heer Kraakman wenscht ten deze het adres "in overweging te nemen, wil gaarne zieken en zwakken tegemoet komen, maar stelt daar tegenover dat er goed geld wordt verdiend en de zuinigheid betracht moet worden. De heer Van 't Hof zou, zoo mogelijk, gaarne zien, dat iets verricht werd. De heer Teeling: .Verschillende artikelen zijn te hoog voor een beperkt inkomen. De Voorzitter merkt daartegen op, dat de loonen zooveel hooger zijn dan vroeger en de gemeentebelastingen stijgen^ wie moeten dan betalen? „Wel natuurlijk degenen, die kunnen," antwoordt de heer Teeling. Neem b.v. vee en melk: de prijzen daarvoor bedragen het viervoudige van voorheen en de luidjes, die daarvan profiteeren, kunnen betalen, beter dan zij1, die een vast inkomen hebben. De heer Helder wil de knoop door hakken en stelt voor: bijlslag voor iedereen. In stemming gebracht staken de stemmen, zoodat in eene volgende vergadering over dit voorstel opnieuw gestemd zal worden. Bij de rondvraag verzoekt de heer Van 't Hof eenige personen uit den werkenden stand in de distributie te benoemen en vraagt tevens opruiming van de gemeente vuilnisbelt. Aan beide verzoeken, zal wor den voldaan. De heer Teeling vraagt ontheffing van zijn post als belast met afgifte van, klom pen- en Sichoenenbons. Voor deze en andere distributiebaantjes zal de Secretaris worden aangewezen. Hierna sluiting, HEER-HUGO WAARD. Zilveren ambtsjubileum. Of schoon de heer Jos. j. v. d. Meulen zijn zilveren ambtsjubileum in alle stiite wenschte te vieren, aan welken wensch het R. K. Schoolbestuur als officieel lichaam meende gevolg te moeten geven, ging toch deze .feestdag niet onopgemerkt voorbij. Door den Z.Eerw. Heer Pastoor werd tot intentie van den feesteling een plechtige H- Mis opgedragen, waarbij rille leerlingen der R. K. School naderden tot de H. Tafel en waaronder door het zangkoor op ver- dienstvolle wijze een meerstemmige Mis werd gezongen. Na deze plechtigheid rwerd de jubilaris onder het zingen van welkomst liederen het keurig en rijk versierde school lokaal binnengeleid^ waarbij onder het uit spreken van een treffende toespraak de Z.E. Heer Pastoor den feesteling geluk wenschte en waarna den jubilaris o.a. een kostbare eikenhouten boekenkast werd aangeboden ais een tastbaar en heerlijk bewijs van belang stelling hem betoond door den Z.E. Heer Pastoor, de leden v. h. R. K. Kerkbestuur, den WelEd. Z.Gel. Heer F- Sjrierings', onderw. personeel en leerlingen. Zichtbaar aangedaan dankte de jubilaris de vele belangstellenden voor de heerlijke verrassingen ,hem bereid. Nadat de leerlingen op milde wijze op versnaperingen waren onthaald, keerden deze huiswaarts en werd het feest verder in huiselijken kring op gezellige wijze ge vierd. BEEMSTER. De Beemster onveilig? In dett nacht van Maandag op Dinsdag is er een troep zigeuners door de Beemster getrok ken, die op groote schaal kipfien hebben gestolen, aan den Middenweg, bij: den heer Knip 2 stuks, bij1 mej. wed. Broers 7 stuks, aan den Rijperweg bij Willig', tui gen enz.,' bij den heer P. Noome 9 kippen, verder potten, pannen enz. De politie is op onderzoek, maar de kippen zullen wel weg blijven, wat in dezen duren tijd een aardig, schadepostje is. Verg. R. K. Kiesvereeniging op Vrijdag 3 Mei. Opening; notulen; mede deelingen; uitreiking reglementen; stemmen over de groslijst voor candidaten Tweede Kanjer; rondvraag; sluiting,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2