t Waard, waarin, met het oog op de a.s. R. K. School, werd verzocht, om liet voor beeld van Oudkarspel té volgen, waar in den Raad een besluit was genomen, om de üde leerkracht evengoed te behouden. De heer Keeman zegt, dat dit wel be zwaarlijk zal gaan, daar, bijna de helft der kinderen dan van de school afgaan. Ook de andere raadsleden waren het hier mede eens. Het werd dus voor kennisgeving aange nomen. Een schrijven vanuit Krommenie, waarin om adhaesiebetuiging werd gevraagd op een schrijven aan H. M. de Koningin, inzake voedselvoorziening. Hiervoor werd niet veel gevoeld, daar toch van Regeerings- wege deze zaak zoo goed mogelijk wordt geregeld. Werd als kennisgeving aange nomen. Een adres van woninglooze gezinnen, waarin werd gevraagd, hoe of de Raad over noodwoningen dacht, Öf deze zaak reeds was besproken. De Voorz. lichtte deze zaak even toe en zegt, dat wegens verhuizing een woning der gemeente openkwam en daardoor weer 'n ruimte kwam en twee anderen op een dorsch mochten blijven, zoodat zij toch vooreerst onderdak zijn en dan kan worden afgewacht wat of de Vereen, v. Woning bouw doet (Er schenen alreeds teekeningen voor genoemde Ver. te worden gemaakt) en dan kan tegen het najaar weer worden gezien. Besloten werd hen met een en ander in kennis te stellen. Een schrijven van mej. v. d. Burg, om, wegens vertrek, ontheffing van de laatste 9 maanden van de belasting; eveneens een schrijven van Jn. Kos KIz. van dezelfde strekking, om 8 maanden ontheffing. Beide toegestaan. Rondvraag. De heer Ootjers vraagt, hoe het staat met het Distributiebedrijf, dooi de benoeming van den heer C. Levendig, of alreeds een Commissie tot naziening werd benoemd. De Voorz. deelde mede, dat hierin was voorzien en de volgende week een verga dering hiervoor ,zal zijn, waardoor de heer Ootjers dan meer licht in de zaak zal zien. Niets meer aan de orde zijde werd de vergadering gesloten. CQRRESPÖNDENnE7 H. S. te B-: Over deze aangelegenheid hebben wij zeif reeds een artikeltje geschreven, zoodat uw ingezonden stuk vrijwel overbodig is. RETRAIXEN. ST. CLEMENSHU1S ,TE NOORD WIJ KERHOUT. 91*2 Mei, Heeren Onderofficieren, f4. P. Dominicaan. 1821 Mei, Mannen en Jongelingen. (Vol tallig.) f4.P. d. H.H. Harten. 36 Juni, Jcfeeren van den deftigen stand, f 10.R. Franciscaan. „DE THABOR" TE ROTTERDAM. 1316 Mei, Meisjes gewonen stand, f4.50. P. Augustijn. 2023 Mei, Jonge Dames Middenstand, f7,P. Carmeliet. 2629 Mei, Leden van Maria Congrega ties, f4.50. Priester v. h. Gezelschap van Maria. 36 Juni. Gehuwde Dames Middenstand, f 7.P. Dominicaan. N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St- Domi nions; secretariaat resp. de heer L- H. C. van Eijk, Luttik Oudorp, en Mej. Joh. Klaverweijden, Laat .150. WEEKKALENDER. ZONDAG 5 Mei. 5e na Paschen. Ged. H. Pius V, Paus en Bel., en van het Kerkwijdingsfeest der Kathedraal. MAANDAG 6 Mei. H. Joannes (gemar teld in de kokende olie) voor de Latijnsche Poort te Rome. Ie der .Kruisdagen. Mamer- tis, biss. v. Vienne in Zuid-Frankrijk, liet in 469 op de 3 dagen vóór Hemelv. een algem. bidprocessie houden om bevrijding der vreeselijke rampen aldaar. Dit voorbeeld vond navolging in Rome, o. a. omstreeks 800. Die bidprocessie heette Litanieën. 'Die van 25 April, welke in Rome al 200 iaar vroeger bestond^ heet de oudere of grootere Litanie, die v. d. Kruisdagen de jongere of kleinere Litanie. In deze rampvolle tijden is 't meer dan ooit plicht de bizondere oefe ningen in de Kruisdagen in de kerk mee te maken. DINSDAG 7 Mei. 2e Kruisdag. H- Stanislaus, Mart., Biss. v. 'Krakau, door den Kon. v. Polen, dien hij moest beris pen, in de kerk gedood, in ,1079. WOENSDAG 8 Mei- 3e Kruisdag. Vigi lie v. Hemelv. Verschijning v. d. Aarts engel Michael op den bergGargan jn Italië, waar 'n bedevaartskerk ter eere v. d. H. Michael en zijne engelen verrees'. Ie helft der 6e eeuw. DONDERDAG 9 Mei. Hoogfeest v. d- Hemelvaart o. 'H., verplicht te vieren als Zondag. Na het i Evangelie wordt de Paaschkaars, het Zinnebeeld v. d. Verrezen Zaligm., gedoofd. .VRIJDAG 10 Mei. Ged. v. d. plechtige overbrenging der Reliquieën van den H. Bavo van Gent n. Haarlem; v. d. H. Antoninus, Dominicaan, Biss. v. Florence, t 1459; v. d. H. Gordianus en Epimi- ehus, Mart. Heden begint de openb. novene voor Pinksteren: ZATERDAG 10 Mei. H. Gangulf, Bour gondisch edelman, door zijn trouweiooze echtgenoote gedood. Martelaar der zuiver heid en der huwelijkstrouw, t 760. ZONDAG 12 Mei. Onder Hemelv. Ged: H.H. broeders Nereus en Achilleus, hof beambten van Domitilla, Maagd en den 14- jarige Pancratius, allen Martelaren. Pancra- tius .f; 304, de 3 anderen in de le eeuw. N.B. De vaste en onthouding op de Kruis dagen js heelemaal 'opgeheven. K E R K L !J S T E N. ALKMAAR. St. Laurentius. Zo. half 7, kwart voor 8, 9 en half 11 uur de H.H. Missen, te 1 en te 3 uur Kath.. te 6 uur Broederschapslof met predi katie, waarna Congregatie v. d. H. Aloysius. Ma., Di. en Wo. Congregatie voor ieder een toegankelijk. Ma., Di. en Wo. Kruisdagen. Op de Kruisdagen is de wet van vasten en onthou ding voor goed afgeschaft. Vóór de H. Mis van 8 uur de Litanie van alle Heiligen. Wo. van 6 uur tot half 8 gelegenheid om te biechten. Do. 'sHeeren Hemelvaart, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, te 3 uur Vespers en Rozenhoedje. Vr. en Za. te 8 uur Meimaandoefeningen. Vr. van 67 uur biechthooren voor onze jeugdige communicanten, te 6 uur moeten de jongens komen biechten van de plechtige leering, voor wie Zaterdag onder de H. Mis vian 7 uur algemeene H. Communie. Za. van 46 en van hailf 7 tot 9 uur gelegenheid om te biechten. Zo.morgen alleen voor de parochianen v. d. Omval, Schermer en Heiloerdijk. 1 Za. moeten de meisjes komen biechten, die het vorig jaar plechtig Zijn aangenomen. Van den 10 tot en met den 20en Mei na alle H.H. Missen het gebed ..Kom H. Geest". De kinderen welke Dinsdag a.s. tot de le H. Communie zullen worden toegelaten moeten heden 2 uur en morgen 12 uur in de kerk zijn. Maandag komen die kinderen biechten, de meisjes te 5 uur en de jongens te half 6. Van 67 uur gelegenheid om te biechten voor de ouders en de familie dier kinderen. Di. te 8 uur H. Mis voor de jeugdige communicanten en hunne ouders, vóór de H. Mis „Veni Creator", na de H. Mis de Benedictie met het Allerh., te 4 uur Lof met Rozenhoedje. St. Dominions. Zo. Feest van den H. Pauis Pius V, met volle aflaat. Naïn. 2 ure Cat.; 3 ure Vespers; 5 ure Congregatie voor de afd. mannen en 7 ure voor "de afd. jonge lingen v. d. H. Familie. MANNEN-CONGREGATIE. Zondag 5 uur volgens gewoonte jn de Zomermaanden; Oefening ter eere van O. L. Vr. ter Nood. Ma.middag 6 ure gelegenheid om te biech ten; 7 ure Lof, gezangen en rozenhoedje ter eere v. d. H. Maagd. Di. le der maand met vollen aflaat; 9 uur gez. Mis met .Veni Creator; 's avonds 7 uur Lof. Di. 8 uur H. Mis en Eerste H. Com munie der kinderen; de ouders kunnen com- nuniceeren na de kinderen; 3 uur Vespers. Wo. Vigilie van Hemelvaart; 9 ure de H. Mis op 't Kerkhof; 's avonds 7 ure Congregatie. Ma., Di. en Wo. Kruisdagen, geen vas tendagen; vóór de H. Mis van 9 u. Litanie van Alleheiligen voor de vruchten der aarde. Do. feest van 's Heeren Hemelvaart, geb. heiligendag; de H. Diensten als op Zondag; ten half 11 de Solemneele Hoogdienst; 3 ure Vespers; 7 ure Lof met predikatie. Vr. feest van den H. Antoninus, Belij der onzer Orde, met volle aflaat; 's avonds 7 ure Lof. Za.avond 7 ure Lob Zo. 5 Mei voor de leden der 3de Orde ten 8 ure H. Mis bij de Zusters op de Oude Gracht en 's nam. 4 ure Lof, Pro cessie en sluiting van het Triduium. St. Jozefkerk. Zo. feest van den. H. Pi us V Paus en Belijder van onze H. Orde en le Zo. der maand, volle aflaat, half 8 en 9 uur stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, half 1 repetitie voor de Bruidjes, half 7 Lof en Processie ter eere der Koningin van dcc Allerh. Rozenkrans. e> Ma., Di. en Wo. zijn de Kruisdagen, vóór de H. Mis v. 9 uur wordt de Litanie van alle Heiligen gebeden voor de vruch ten der aarde; Z. D. H. de Bisschop heeft 'op die ;dagen dispensatie verleend in Vasten- en Onthoudingswet. Ma. half 5 gelegenheid om té biechten voor de kinderen. Di. le D. der maand, bijzonder toegewijd aan den H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen, die dit jaar plechtig zijn aangenomen; 9 uur gez. jaar- stond v. Gerarduis Haarman. Wo. van 4half 8 gelegenheid om te biechten. Do. feestdag van 's Heeren Hemelvaart, geboden te vieren ais Zondag, volle aflaat, half 8 en 9 uur de stille H. Missen; half 11 de Hoogmis. Vr. feest van den H. Antoninus, Bis schop en Belijder van onze H. Orde, volle aflaat. Vrijdag begint de Noveen ter voor bereiding v. h. Hoogfeest van Pinksteren. Gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenhoedje en gezangen. De 8e jaarlijksohe Bedevaart voor de AlkmaarsChe Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood naar Heilo zal gehouden worden op den 2en Pinksterdag. Alle Katholieke vereenigingen onzer stad worden weer uit- genoodigd, om evenals de vorige jaren, met hunne vaandels aan deze Bedevaart deel te nemen. Het juiste uur van vertrek en nadere bijzonderheden worden de volgende week meegedeeld. HEER-HUGOWAARD. Parochie St. Dionysius. Op de 3 'Kruisdagen om 8 uur bidpro cessie en H. Mis ter afwering v. rampen en voor de vruchten der aarde. Ma. half 10 uitvaart z. Jan Tamis. Di. half 10 gez. bruidsmis. Wo. half 10 gez. bruidsmis. Overleden: Jan Tamis. Parochie H. Hart. Zo. Aanbiddingsdag v. d. Euch. Bond; 7 uur tot zek. intentie; 10 uur v. d. Par.; half 2 Edelwacht; half 3 Gem. Aanb. en sluiting. Ma, voor Dirk Bruin, Di. g:ez. H. Mis v. d. vruchten der aarde. Wp. 9 uur gez. H. Mis met trouwplech- j tigheden. Do. 7 uur voor Maartje Doodeman; 10 uur voor W. en M. Zweekhorst. Vr. 9 uur gez. Jaargetijde voor Grietje Oudeman. j Za. voor Gel. Zielen; half 8 Lof. Zo. 7 uur voor Trijntje Ursem; 10 uur v. d. Parochie. RINNEGOM. Zo. 7 uur Vroegmis, üau' 10 Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur Veapara. Di. 9 uur plechtige raaandst. voor Z.eerw. Heer A, M. Breems. Wo. van 58 uur gel. om te biechten. Do. Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, 'savonds 7 uur Lof met Rozenh. Za. van 3—8 uur ge), om te biechten. Ma., Di. en Wo. Kruisdagen, vóór de H. Mis Litanie van alle HeihgeD, geen vastec- en onthoudingsdagen. ANNA RAULOWNA. Zo. half 8 voor Joannes Hoeks, 10 uur voor Corn, en Cath. Huiberts, na de Hoog mis Kath., 3 uur Lof en Roz. Ma. half 8 Maandstond voor Gradus Philipsen. Di. half 8 voor zek. intentie. Wo. half 8 voor zek. intentie, Do. half 8 voor overl. ouders, 10 uur v. de vruchten der aarde, 3 uur Lof en Rozenkrans. Vr. half 8 voor de vruchten der aarde, Za. half 8 voor P;8ter en Arie Portegijs. Zo. Maandcollecte voor de .verbouwing der kerk. lederen avond 7 uur Meimaand-oef. NOORD-ZIJPE l'i Zand), Zo. de Hti. Missen half 8 en 10 uur. Collecte voor de sieraden, na de Hoogmis Kath., 7 uur Lof en Rozenh. voor Engelina van Nuland. Ma, Di. en Wo. Kruisdagen, voor de H. Mis de Litanie van alle Heiligen, voor de vruchten der aarde. Di. onder de Litanie de gewone collecte, en de H. Mis ter eere van den H. Antonius, voor de vruchten der aarde en de welstand van het vee, 'savonds 7 uur Lof en Rozen hoedje. Wo. 4 uur gel. om te biechten. Do. 's Hoeren Hemelvaart, de HH. Missen half 8 en 10 uur, 's avonds 7 uur Lof en Rozenhoedje. Za. van 23 en vanaf 5 uur gel. om te biechten. Deze week Kath. gewoon, behalve Dond. UITGEEST. Zo. de HH. Missen half 8 en 10 uur de Hoogmis, in beide collecte voor den St. Pieterspenning, half 2 Kath., half 3 Vespers, 7 uur Lof met Rozenh. en Litanie. Ma. en volgende dagen de HH. Missen te halt 8 en half 9 uur. Voor de HH. Missen Litanie van alle Heiligen. In deze week Kath. naar gewoonte. Wo.namiddag van 5 uur af gel. om te biechten. Do. feest van Hemelvaart, te vieren als Zondag, de HH. Missen en Vespers gelijk Zondag, 7 uur Lot met Rozenhoedje en Litanie. Za.middag 4 uur biechth., 7 uur Lof met Rozenh. en Litanie. HEEMSKERK. Zo. 7 uur en half 8 stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, half 2 Kaïh., voor degenen, die in 1916 plechtig zijn aangenomen, halt 3 Vespers met Rozenh., daarna Rozenkrans voor Anna Rijke, wed. van Engelm. Adri- chem, lid der Westl. Proc., half 7 H. Fain. Ma. de HH. Missen te 7 uur en te half 9 en half 10 gezoogen H. Mis van Req Overige dagen, behalve Vrijd., de HH. Missen te 7, half 8 en kwart ove>- 8. Ma, ,Di. en Wo. Kruisdagen, vóór de H. Missen de Litanie van alie Heihgen voorde vruchten der aarde. Di. te kwart over 8 gez. H. Mis v. Req en te 9 uur Veni Creator en gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Wo. te 9 uur Veni Creator en gezongen H. Mis voor Bruidegom en Bruid. Na de HH. Misten en 's middags van 4 uur af gel. om te bieehten. Do. 'sHseren Hemelvaart, te vieren als Zondag, tevens aanbiddingsdag in deze Parochie. De HH. Missen als op Zondag, half 3 Vesp. met Rozenh, en te 7 uur pl. Lof met processie en »Te Deum". Vr. de HH. Missen te 7 uur en kwart over 8. Za.middag van 4 uur gelegenheid om te biecht-n en te 7 uur Lof met Rozenh. Deze week Kath., behalve Donderdag. EGMOND AAN ZEE, Zo. onder de HH. Missen collecte voor de armen dezer Par, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Kath., 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd, KoniDgin des Vredes, de gebeele week verder 's avonds 7 uur Lof, Ma, 8 uur H Mis, 12 uur Kath. Ma., Di. en Wo. zija de Kruisdagen, vóór de H. Mis zal de Litanie van alle Heiligen worden gebeden, om Gods zegen af te smeeken over de vruchten der aarde. Di, 8 uur H Mis. Wo. 8 uur H. Mis, 12 uur Kath. Van 57 uur gel, om te biechten Do. Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, de HH. Missen al# op Zondag, onder de HH. Missen collecte voor het Seminarie Warmond, 2 uur Vespers 7 uur Lof. Vr. 8 uur H, Mis, 12 uur Kath. Za, 8 uur H, Mis, 's middags van 38 uur gel. om te biechten. N.B. De verplichting van Vasten en ont houding op Kruisdagen, is geheel en al op geheven. HEILO. Zo. 7 uur liit dankbaarheid; half 10 v. de Par.; half 2 Gat; half 3 Vespers,; 7 uur Lol t. e. v. d. H. WiHibrofdus, Preek eft Meimaand-oefening', Ma. half 8 voor Willem Wessel; half 9 voor Mattheus v. Veen. Di. half 8 voor Catha. Swart-Kaptein 9 uur gez. H. Mis v. Bruidegom en Bruid; kw. over 10 voor Bruidegom en Bruid. Wo. half 8 voor M. Butter en beide echtg.half 9 gez. Req. voor hen wier namen op de doodpeel staan, Dfci. 7 uur voor Flermamus Meijer; half 10 voor J. de Wit en echtg'. Vr. half 8 voor Cornells Pepping; li. 9 voor M. Nagel hv. J. Kerssens. Zat. half 8 fund. Dekker-Bakkum; h. 9 voor Zeereerw. J. C. J. Seuter. Deze week iederen avond Lof met Mei maand-oefening. ASSENDELFT. Zo. 7 uur voor ae parochie, 10 uur Jgt. voor de overl. fam. v. Yperen. Ma. 7 uur voor Marytje Berkhout, wed E. Hijnen, als lid v. O. L, Vr. ter Nood, 8 uur gez. Requiem voor de Eerw. Overste Antonia Maria. Di. 7 uur voor den Z Ew. Pastoor About, 8 uur voor G. Kramer en overl. fam. Wo. 7 uur voor Herm, Tam bach en At, tje Koning, 8 uur voor Joh. Zonneveld en Anna Dekker. Do. 7 uur Jgt, voor Geertr. v. Steen, hvr. van P. Bos, 10 uur voor Nic. Vrouwe en Cornelia Kroon. Vr. 7 uur voor Petrus Kramer, 8 uur voor Aiida van Dam, hvr. v. Joh. Brakenhof. Za. 7 uur voor Nic. Jz. Kramor, 8 uur voor de priesters, die in de parochie hebben gearbeid Zo. 7 uur Jgt. voor E.Dz. Meijae, 10 uur voor de parochie. CASTRIQUM. Zo. Feest van Aanbidding, 7 uur H. Mis, 10 uur Hoogmis, 'savonds 7 uur Lof met processie en Lofzang „Te Deum". Ma. 7 en 8 uur H, Mis voor de vruchten der aarde en behoud van 't vee, half 9 H. Mis. Di. 7 en 8 uur H. Mis voor de vruchten der aarde en behoud van het vee, half 9 Mis. Wo. 7 en 8 uur H. Mis voor de vruchten der aarde en behoud van het vee, 9 uur gez. Huwelijksmis met Veni Creator. Do. Hemelvaart des Heeren, 7 uur Vroeg mis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Vespers, Vr. 7, 8 en half 9 uur HH. Missen. Za. (6 uur bij de eerw. zusters), 7 en 8 uur H. Mis, van 4—8 uur biechthooren, half 7 Lof ter eere van Maria. AKERSLOOT. Zo. eerste Zondag der maand, half 8 v. de Par., 10 uur tot zek. intentie uit dank baarheid. collecte voor de kerk, geen Kath., half 3 Marialof met Rozenh. en lied 53, 4 uur oefeningen voor de aannemelingen. Ma. 8 uur voor Agatha Zoon, hvr. van Pieter Delamarre. Di. voor Theodorus Schoon. Wo. ter eere der Moeder Gods. Do. Hemelvaartsdag, te vieren als Zondag, half 8 voor Joannes Groen, 10 uur voorde aannemelingen. Plechtig aannemen der kin deren, 3 uur Lof met hernieuwing der Doop beloften en opdracht aan de Moeder Goós. Vr. 8 uur voor Joannes Baltus en Catha- rina Buur. Za. voor Maria Zentveld, hvr. van Joan nes Overpelt, lid van de Derde Orde, Zo. half 8 voor Joanna Maria Schoorl, hvr. van Dirk Sinnige. Ma,, Di. en Wo. Kruisdagen, voor de H. Mis Litanie van alle Heiligen. Voortaan de H. Mis op gewone dagen 8 uur. OverledenTheodorus Schoon, WORMERVEER. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur; 's middags 3 uur ,V espers. Ma., Di. en W°- Kruisdagen. Vóór de H. Mis van 8 uur zal de Litanie van alle Heiligen gebeden worden voor de vruch ten der aarde. Wo.avond van 7 uur ge legenheid om te biechten. Do. Hemelvaartsdag, te vieren als Zo. De H.H. Misiseii te half 8 en 10 uur en 's middags 3 uur .Vespers. Vr. en Zat. 8 uur H- Mis en, Zat.avond van 46 en van 78 uur gelegenheid om te biechten. Cat. volgens gewoonte. OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; kw. v. 2 Cat.; half 3 Vespers. Ma. 9 uur gez. H. Mis voor 40-jarig huwelijksfeest, Di. 9 uur gez. H. Mis voor bruidegom en bruid. Wo.nam. 58 uur biechthooren. Do. half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; half 3 .Vespers met rozenkrans. Za, nam. 35 en 68 uur biechthooren. L1MMEN. Zo, half 8 sitille H. Mis; 10 uur Hoog mis; U/4 uiur Cat,; 2 uur Vespers met roz. v. d. vrede; daarna H. fam., afd, mannen. Ma. 9 uur .Veni Creator en gez. H. Mis, Di. 9 uur Veni Creator, huwelijksplech tigheid en gez. H. Mis. .Wo. 7 pur eersite H. Com. d. kinderen; 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis. Do. half 8 stille H. Mis; 10 uur Hoog mis; 2 uur Lof t. e. v. Maria met roz. Cat. naar gewoonte. SCHOORL. Zo, half 8 Vroegmis; 10 uur Hoogmis; I.1/4 uur Cat.2 uur. Maand. Aanbiddings uur. 11 Ma., Di. en Wo. Kruisdagen, vóór de H. Mis de groote Litanie voor de vruchten der aarde. Wo.nam. 37 uur biechthooren. Do. Flemelvaartsdag, te vieren als Zo.; half 8 .Vroegmis; 10 uur Hoogmis; 2 uur Lof. Za.nam. 37 uur biechthooren. Bediend: Maartje Knaap en Anna Zwa german. ZUID-ZIJPE. Zo. half 8 v. d. Par.; kw. voor 10 urf dankb. bij gel. van een zilv. huw.; na de Hoogmis leering; 2 uur Lof met Rozenh, Ma. half 8 voor Jacob' Kruijer. Di. 9 uur gez. H. Mis bij gel. van een zilv. huwelijk. Wo. half 8 voor de vruchten der aarde; 3—h. 5 en 7h. 8 biechthooren. Do. half 8 voor Petrus de Nijs Jr.; kw. voor 10 t. zek. int.; 2 uur Lof m. Roz. Vr. half 8 voor Nicolaas Rijs en Maria Koopman, Za. half S voor Pieter Rolder, Geer- truida Meijritig en hunne nakomelingen; 3h. 5 en 7—.h. 8 biechthooren. Fn de week gewone leering. BEEMSTER. Ma. zal de H. Communie gebracht wor den te Schermerhorn. Wo. in den Tuinhoek. Geen Kath. a. d. Volgerweg. Za. aan de Klaterbuurt. URSEM. Zo. half 8 tot zekere intentie, 10 uur voor de Par., half 2 Kath., half 3 Lof. Ma. 8 uur voor Z.Eerw. Pastoor Gerar- dus Joës Wiegman. Di. 8 uur voor Adriaans Brugman en Maartje van Schagen. Wo. 9 uur gezongen Maandstond voor Geertje Ouwens, van half 3 tot 4 uur en van 68 uur gelegenheid om te biechten. Do. half 8 voor Evert de Haan, 10 uur voor Gerbrand de Flaan, half 3 Lof. Vr. 8 |uur voor Matthias van der Lee en Neeltje Elswijk. Zo. 8 uur v. "Aafje Brugman. Van h. 3 tot 4 uur en van 68 uur gelegenheid om te biechten. ADVERTENTIEN. Heden overleed na een langdurig, smartelijk, doch geduldig lijden, voor zien van de H.H. Sacramenten, onze geliefde Echtgenoote en Moeder MAR1& MOSCH, in den ouderdom van ruim 68 jaar. Uit. aller naam: D. BIJL. Warmenhuizen, Mei 1918. a- -H Den 2sen Mei a s. zal het 25 jaren geleden zijn, dat onze geachte patrosm, de heer D, G. KNIJMENBURG, als onderwijzer In dienst trad. Moge het Z.Ed. gegeven zijn, nog tal van jaren zijn taak met den» zelfden ijver en gelijke opgewektheid te vervullen. Dat wenscht Het onderwijzend personeel. Warmenhuizen, (Kom), Mei 1918. Door omstandigheden zal de eigen lijke herdenking van het zilveren ambtsfeest 13 Mei a.s, plaats hebben. M- -8 B- -H Op den i7en Mei a.s. hopen onze geliefde Ouders OHRRIT BORGER en JANNETJE VAN DUIN, hunne 25-jarge Echtvexeeniging te herdenken. Hunne dank.bf.re Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Kalverdijk, Mei 1918 B -B <*8asasaB3sasBaaaa SBasaaaaaaa a Den 9den Mei s.s. hopen onze geliefde Ouders L. SPIERINGS E. SPIERINGS Rien w hunne 25-jarige Echtvcreen'ging te g herdenken. Hunne dankbare Kinderen MARGARETHA. JOHANNES. M Schagen, Mei 1918. 3 ËRKKKEKSiKKKfBS RREKKKKKKSKKKM Op den iaën Mei as. hopen onze geliefde Ouders en Grootouders J. ZWAGERMAN W. M. ZWAGERMAN—Rit, hunne 50-jarige Echtvereenigïng te herdenken. Hunne dankbare Kinderen en Kleinkinderen. L. Groot. M. GrootZwagerman. Maria. wllhelmina. Johannes. Antonius. Schoorldam, April 1918. ■•8 R- H -8 Op den iaden Mei a.s, hepen onze I geliefde Ouders en Grootouders Ju. ZWAGERMAN en W. M. ZWAGERMAN—Bit -hunne 50-jarige Ëchtrereeuiging te herdenken. Hunne dankbare Kinderen, Behuwd- en Kleinkinderen. Aagtdorp, Schoorl, April 1918. B- -a

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6