heilo. uitsluitend geschieden ha vooruitbetaling ten kantore der Qemeente-lichtbedrijven der kosten van at- en aansluiten ten bedrage van f 1. Art. 5. Dit tarief wordt van kracht met ingang van 11 Mei 1918. De Voorzitter deelde mede, dat B. en W. een onderhoud hadden gehad met den Adviseur en Directeur der lichtbedrijven, welke zaak hij in gesloten zitting wilde be handelen. De heer Verkerk vraagt of dit juist in gestoten zitting moet gebeuren. De Voorzitter zegt van ja, en sloot de openbare vergadering. 40-JARIG JUBILÊ. Dinsdag j.l. was het 40 jaar geleden, dat de heer J. J. Godijn, meesterknecht bij de Firma de Wed. J. P. Boom en Zonen, borstelfabrikanten alhier, bij deze firma in dienst trad. 's Middags werd de jubilaris en zijn ecbtgenoote per rijtuig van huis gehaald. In het door den heer van Kessel smaakvol versierde kan toorlokaal werden beiden door de firmanten en familie en het geheele personeel ont vangen. Namens de firma voerde de heer L. D. Boom het woord. Deze bedankte in wel gekozen bewoordingen voor den ijver en getrouwe plichtsbetrachting, waarmede de jubilaris gedurende de 40 jaren zijn taak steeds had verridit. Spr. herinnerde aan den tijd, toen de jubilaris gedurende de langdurige ziekte van het vorig hoofd der firma, wijlen den heer J. P. Boom, de zaken van de fabriek had geleid. Als stoffelijk blijk van waardeering overhandigde spr. een enveloppe met inhoud, terwijl namens de familie der firmanten eenige fraaie bloemstukken werden aangeboden. Ook het kantoorpersoneel en de arbei ders van de fabriek bleven niet achter wege: namens Tien bood de heer Harry v. Miert, reiziger der firma, met een hartelijk toespraakje eenige keurige geschenken aan Nadat men nog eenigen tijd in feestelijke stemming bijeen was gebleven, werd de jubilaris naar zijn woning teruggebracht, waar opnieuw bloemen en felicitaties hem wachtten. Als een bijzonderheid kunnen wij nog vermelden, dat bij dezelfde firma nog 2 knechts respectievelijk 47 en 42 jaar in betrekking zijn, wèl een bewijs, dat de verhouding tusschen patroons en arbeiders daar een aangename is. EEN INTERESSANTE .VERGA DERING! Op groote reclame-biljetten had men vele dagen lang kunnen lezen, dat op Dins dag 7 Mei de heer Duys in de AJkmaar- sche „Harmonie" zou komen spreken, na tuurlijk op de bekende wijs. Het is hem echter niet.... mogelijk ge weest!! De zaal was stampvol en onder de me nigte bevonden zich de kopstukken der christen-socialisten en hun aanhangers, hier en daar in groepen samengeschoold. Al da delijk werd de vergadering onrustig toen de spreker wees op de .leugenachtige en ge- meene wijze" waarop zijn partijgenooten en hij in verband met hun optreden in de Kamer door de anarchistische en soc.- chrisitelijke pers werden bestreden. „Natuur lijk," zei spr. sarcastisch, „zouden onze bestrijders 't in de Kamer beter gedaan hebben; zij zijn zooveel geleerder dan wij en bemoeien zich niet met het bestudeeren van wetten en volkenrechterlijke quaesties. Maar één ding verlang, ja eisch ik, en dat is, dat men onze goede trouw niet verdacht maakt. Wij staan in de Kamer als ver trouwensmannen der arbeiders en doen niet anders dan hun politieke en maatschap pelijke belangen behartigen. Eigen belang is ons vreemd, is verre van ons „Jawel," werd er uit de zaai geroepen, ,,'t eigen belang van jullie portemonnaie!" naie!" Over deze interruptie toonde de neer Duys zich ernstig verstoord en deze gif tige opmerking" bewees, hoezeer het kwaad reeds voortgewoekerd was in de hoofden der arbeiders. Er ontstond groot kabaal in de zaal en de voorzitter trachtte tever geefs de gemoederen te kalmeeren. Dit ge lukte eindelijk den oud-voorzitter der Alk- maarsche afdeeling der S. D. A. P., het ge meenteraadslid Verkerk, die er op wees. dat straks gelegenheid zou gegeven worden tot debat en de vergadering bezwoer zich toch rustig te houden. Dit gelukte een kwartier. De heer Duys vertelde, dat hij vóór de mobilisatie-credieten gestemd had, „omdat we anders vast en zeker in den oorlog zouden zijn gekomen" en men desondanks tóch tot op den huidigen dag stond op het standpunt van „geen man en geen cent". Toen begon de herrie opnieuw. „Gemeene leugenaar! Ploert!" werd er geroepen. Buitengewoon opgewonden toonde zicli mevrouw Tjadenv. d. Vlies (Enka), die in een der voorste rijen van de zaal had plaats genomen en herhaaldelijk interrum peerde, daarbij krachtig geholpen door haai echtgenoot. „Houdt op! houdt op!" riep Enka, „je prikkelt iemand zóó, dat het bloed hem onder de nagels van daan loopt!" Donderend applaus van de zijde der anar chisten, gevolgd door even hard gejuich door de S. D. A. P.-ers. Er ontstond een geweldig tumult en de geheele vergadering was in twee kampen verdeeld, die met elkaai onderling aan het debatteeren waren. De voorzitter kon de orde niet hand haven. „Gooi de herriemakers er tut!" was de overheerschende kreet. Politie ver scheen en kwam bij de familie Tjaden Van der Vlies. De vergadering was nu op haar kookpunt. Eindelijk gelukte het den heer Duys wederom zich verstaanbaar te maken, doch alleen om te zeggen: „Me vrouw Enka heeft haar zin; zóó kan ik niet verder spreken en zie van 't woord af." Spr. pakte zijn paperassen bij elkaar en ging zitten. Intusschên duurde de herrie voont Ten slotte gelukte het den heer Verkerk (de tegenwoordige yoor?itter der S.D.A.P, kon met den besten wil der wereld geen orde krijgen) een oogenblik stilte te be werkstelligen. „Jongens, zóó gaat 't nier langer!" zeide hij, „kijkt eens, we heböeti f 9U onkosten vanavond en dit is weg gegooid geld, want we sluiten de vergade ring. Maar als de tegenpartij mèt pns samen de onkosten, van een tweede ver gadering wil betalen, waarbij iedere spreker precies denzelfden tijd krijgt om z'n mee ning uiteen te zetten, dan zijn wij daar voor te vindien!" Mevrouw Tjaden trachtte op 't tooneel te komen om tóch het woord te voeren, doch haar werd de toegang geweigerd. Het scherm zakte en de vergadering was en bleef gestoten. Langen tijd bleef het onder het publiek in de zaal jiiagistèn; bleek van woede en ergernis verliet mevrouw Tja den de zaal en haar man, trillende van kwaadheid, volgde haar Het publiek zette de debatten op straat luide voort onder liet motto „het kost geld, 't zai nog méér kosten en wat hebben we dan nóg?" gelijk een hunner zich uit drukte.. RLAAX. SELIJK NIEUX& BEEMSTER. De moord in de Beemster. De verdachte van den moord in de Beemster, die »ls marine-deserteur in Den Helder voor den zeekrijgsraad terecht moet staan, heeft een volledige bekentenis afgelegd. OUDORP. Vergadering Pro pag,-Club op Woensdag 8 Mei j.l. Bij afwezigheid van den Voorzitter open de de Vice-Voorzitter de vergadering met gebed, waarna het Clublied werd gezongen. De notulen, hierna voorgelezen, werden onveranderd goedgekeurd. Ingekomen was bericht, dat de Secretaris ontslag heeft gevraagd, waarom werd voorgesteld in de volgende vergadering een nieuw bestuurslid te benoemen, waartoe candidatenlijsten kun nen worden ingeleverd. Wegens vertrek van den Weleerw. Geestel. Adviseur is naar Z. D. H. den Bisschop geschreven om een nieuwe adviseur te benoemen. Werd vastgesteld de Bedevaart naar Heiloo voor de Propagandisten te doen plaats hebben "op 2 Juni a.s., 's middags twee uur vanaf het vereenigingslokaal. Medegedeeld werd nog, dat alle leden werden gegroet door den reeds vertrokken adviseur. Bij de rondvraag werden eenige zaken van huishoudelijken aard besproken, waarna de vergadering op de gebruikelijke wijze werd gestoten. SCHAGEN. Levensmiddelenbedrijf. 1. De goedkoope sajet is verkrijgbaar bij J. Zwaag, Regentenstraat; J. Roggeveen, Dorpen, M. Ranke, Hoogzijde en G. J. Knuwer, Noord, a 60 ets. de knot van 0.1 K.G. 0e bons, wélke Vrijdag 17 Mei nog niet zijn aangewend, zijn niet meer geldig. Zij, die vergeten zijn, of ver geten hebben aan te vragen, kunnen, voor- zoover voorradig, alsnog in aanmerking ko men, waartoe ook vóór 17 Mei aan te melden. 2. Na Zondag 12 Mei kunnen er nog klompenbons aangevraagd worden door hen, die geen sajetbons aanvroegen. 3. Na Zondag 12 Mei kunnen er óók bons voor nieuwe schoenen aange vraagd worden; hierbij is beslist noodig de maat te meten. (In alle gevallen con- trölekaart meenemen). 4. Er is verkrijgbaar: 2 ons groene erwten op bon 92; 21/2 ons rijst op bon 93 en 1 ons paardenvleesch op bon 94. Aangenomen. Onze vroegere plaats genoot, de heer Chr. Goedhart Gzn., is aangenomen in de Orde der E.E. P.P. Franciscanen te Wijchen. ANNA-PAULOWNA. De moord in den Anna Paulow- n a p o 1 d e r. Naar vernomen wordt, is thans de instructie, die tegen Pieter Extra, rijwielhandelaar uit Ijmuiden en Franciscus Hermanus Voogt, machinist te Velzen, ge opend was als verdacht van moord op den landbouwer C. Smit, geëindigd en is hun zaak naar de openbare terechtzitting ver wezen van 4 Juni a.s. WAARLAND. Gegund. Het slootwerk van, dezen polder werd gegund aan de laagste inschrij vers de heeren K. Bakker en K. Poet, voor f474. LIMMEN. Geslaagd. De heer W. Koot, leer ling der Kweekschool, slaagde deze week voor het onderwijzers-examen. ZUID-SCH ARWOUDE. Gemeenteraad. In de raadszitting van Woensdag j.l., waarin de heer'Bek- ker met kennisgeving afwezig was werd een verzoek van de afd. v. d. Bond van Ned. Onderwijzers, om al het onderwijzend personeel bij de opening der R. K> School te handhaven, aangehouden als zijnde nog niet te beoordeelen. Aangenomen weid een voorstel van B. en W. om aan gepension- neerden over 1917 een toeslag van 25 pCt toe te staan. In verband met den aan koop van het huis voor den burgemeester werd besloten een leening te sluiten ad f 10.000, af te tossen in 40 jaren. Omtrent de huurwaarde werd geen besluit genomen; de commissie zal dit punt nader uitwerken. Het stembureau voor de a.s. verkiezingen werd als volgt samengesteldvoorz. de Bur gemeester, de heeren Kostelijk, Kramer en Zeeman leden, de heeren Bekker, de Boer, Berkhout en Kroon plaatsvervangers. NOORD-SCHARWOUDE. P ro t e s t an ts ch V e ree n. gebouw. Aangezien eenige vereenigingen (o. a. een tooneel- en een zangvereeniging) door de overgang van het hotel „de Burg" in R.K. handen „dakloos" zijn geworden, werden er pogingen gedaan een ander gebouw te stichten. Hiervoor zijn thans een paar per- ceelen aangekocht, waar eerlang een „Pro testants chl, verenigingsgebouw" zal ge sticht worden, Winkeliers vergadering. In de gehouden vergadering van de L. W. N. en V.V. werd besloten om tot de Gemeente raden het verzoek te richten een verordening vast te stellen betreffende verplichte Zon- dagssluiting. Ingekomen was een circulaire van hef Centraal Bureau van Advies voor den Mid denstand op adm., techn. en jur. gebied, gevestigd te Alkmaar, om lid van deze instelling te worden. De contributie zai bedragen 50 ets. per lid per jaar. Hierop werd geen besluit genomen. Van den Middenstandsbond was een schrijven ingekomen, dat de nieuwe con tributieregeling niet kan, worden vermin derd. Het besluit tot afscheiding bleef daarom gehandhaafd. De leden zullen voortaan, ,per convocatie worden uitgenoodigd, in de hoop, daardoor meer leden op de vergadering te krijgen. UITGEEST. Candida ten. In de vayajprejbi. Vis ser werden Dinsdag gecandideerd voor lid van den Gemeenteraad, de heeren: lo. A. L. Starreveld door de R. K. Kiesvereniging. 2o. Jb. Visser door de Vrijzinnige Kies- vereeniging. 3o. C. Krom door de S. D. A. P. en 4o. C. Roozendaal door de S. D. P. De stemming voor lid van den Raad is naar wij vernemen op Dinsdag 14 Mei. WORMERVEER. R. K. Kiesvereeniging. De K. K. Klesvereen'g'ng „Ieders Recht" alhier ver gaderde vorige week. De vice-voorzitter open de de vergadering en verzocht den secre taris de notulen der vorige vergadering voor te lezen, welke onveranderd werden goedgekeurd Hierna was aan de orde de stemming voor de candidaten in de Rijks- kieskringen HaarlemHelder. Het bestuur adviseerde zich te houden aan het politiek advies Daartegen ontstond oppositie van eenige arbeiders-kiezers; zij waren van meening, dat de heer vin de Bilt, onder wijzer bij het Openbaar onderwijs, geen geschikte arbeiders-candidaat was in ver gelijking met mannen als van Llngen, Hul selmans enz. Ook werd bezwaar gemaakt tegen de inrichting van het stembiljet, die een wijze van stemmen noodzakelijk maakte, waardoor eea vrije stemming bijna onmo gelijk werd gemaakt Het gevolg was dat van de 89 uitgebrachte stemmen 73 vol gens advies en 8 niet volgens het advies waren; 5 stembiljetten waren blijkbaar als proten blanco inge'everd en 3 van on waarde. Nadat den heer Glas de wenschelijkheid had besproken om bij het Gemeentebestuur aan te dringen het vleesch slechts op bon nen verkrijgbaar te stellen en geprotesteerd had tegen het achterhouden van cacao door de winkeliers, werd de vervadering, na een brëeivoerige behandeling d zer punten, ge- sloren. Kazernebouw, Doordat de gemeente het perceel grond aan den Jioogeweg alhier aan het Rijk heeft verkocht voor den bouw van een marechaussee-kazerne, moeten begin Juli de gemëentetuintjes verdwijnen, welke daar zijn aangelegd.. Aan de huur ders zal een billijke vergoeding worden toe gekend, terwijl het land van den heer Hoogenboom nabij het Sportpark is gehuurd om daar nieuwe tuintjes op aan te leggen. G'dm eein teraadavèrkiezing. Voor de verkiezing van een lid van den Gemeenteraad, vacature-L. Gorter Dz., libe raal, werd door de afdeeling \Vormerveer van de S.D.A.P. candidaat gesteld de heer N. Oosterhuis. Het politeik bestand wordt dus hier door de sociaal-democraten ver broken. Levensmiddelen. In de week van 13 tot en met 19 Mei 1918 zijn op onder staande roode bonnen de daarachter ge noemde regeeringsgoederen te verkrijgen: Bon. 41 zandaardappelen 1 K-G.; bon 42 zandaardappelen 1 K-G.; bon 43 haver mout 1/2 H-G-; bon 44 peulvruiohtenr2 H.G.; bon 45 rijst li/2 H.G.; bon 46 vet ,1 H.G.; bon 47 kleiaardappelen 1 K.G.; bon 48 dagkaart Centrale Keuken; bon 49 dagkaart; bon 50 dagkaart. Op bonnen 41 en 42 mogen alleen van Donderdag tot en met Zondag aardappelen afgeleverd worden. Op bon 47 kleiaard appelen Maandag. Dinsdag en ^Woensdag. Het menu voor de Gemeentelijke Centrale Keuken luidt: Dinsdag selderijisoep bon 48 inleveren; Woensdag stamppot zuurkool int. bon 49; Donderdag hutspot tegen bon 41; Vrijdag groentensoep tegen bon 50; Zaterdag stamppot zuurkool tegen bon 42. Rantsoen voor kinderen, zieken en zwak ken op groene bonnen: bon 21 havermout lx/2 H.G.; bon 121 rijst 2x/2 H-G.; bon 221 vet 1 H.G.bon 321 peulvruchten 5 H.G. Op de oranjebonnen 8591 zijn van 12 18 Mei verkrijgbaar ieder 1 L. melk ad 11 cent. EGMOND-BINNEN. In aansluiting met ons verslag over den feestelijken intocht moeten we nog vermel den, dat de Burgemeester en zijn echtge noote te Egmond-binnen werden opgewacht door 4 paren oudjes, die de laatste jaren hunne gouden bruiloft gevierd hebben: een aardige hulde van dit nog krasse achttal. 's Avonds werd nog medegedeeld, aan wie de prijzen voor de aardigst versierde fietsen waren ten deel gevallen. De 1ste prijs voor de dames werd toegekend aan mej. Tr. Apeldoorn, de 2de aan mej. M. Schrier. 0e 1ste prijs voor heeren aan R. Beukers met zijn aardig uitgevoerde vliegdienst GroningenEgmond, de 2de aan G. Beukers en M. Houtenbos. ZIJDEWIND. R. K. Kiesvereeniging. Op de gehouden vergadering der R. K. Kiesver eeniging „Eendracht maakt Macht" alhier tot definitieve caiididaatstelling van leden voor de Tweede Kamer, waren aanwezig 34 leden, waarvan 30 zich verklaarden vóór het politiek advies en 4 aan een gewijzigde volgorde blijkens ingekomen stembiljetten de voorkeur gaven. URSEM. R. K. Kiesvereeniging. Op Zon dag 5 dezer hield de R. K. Kiesvereeniging alhier eene vergadering, om op te maken haar groslijst voor de aanstaande Tweede- Kamer-verkiezing. in zijn inleidend woord voerde de Voorzitter tal van argumenten aan om overeenkomstig het politiek advies ■te stemmen op den eersten candidaat der groslijst in den Rijkskieskring Den Hel der. De Voorzitter had succes, want van de 66 uitgebrachte geldige stemmen waren er 65 uitgebracht op Mr. Bomans en 1 op Mr. van Sonsbeeck. Heit doel der ver gadering was bereikt; de rondvraag leverde niét veel bijzonders op, zoodat de Voorzitter met een opwekkend woord spoedig de ver gadering kon sluiten. REXRAI1EN. ST. CLEMENSHUIS JE NOORD- WIJKERHOUT. 3—6 Juni, Heeren van den deftigen stand, f 10.P. Franciscaan. „DE JHABOR" JE ROTTERDAM. 2023 Mei. Jonge Dames Middenstand, 17.P. Carmeliet. 2629 Mei, Leden van Maria Congrega ties^ f4.50. Priester v. h. Gezelschap van Maria. 36 Juni. Gehuwde Dames Middenstand, f 7,P. Dominicaan. N.B. Men wordt verzocht zich voor deze Retraiten op te geven bij de Eerw. Gees telijkheid. Inlichtingen worden gaarne verstrekt door de Besturen der onderafdeelingen in de parochie van St. Laurentius en St. Domi nions; secretariaat resp. de heer L- H. C. van Eijk, Luttik Oudorp, en Mej. Joh. Klaverweijden, Laat 150. WEEKKALENDER. ZONDAG 12 Mei. Onder 't Octaaf v. Hemelv. Ged. H. Nereus en Gezellen en 't Octaaf. 1 MAANDAG 12 Mei. H. Aufridus, Bra- bantsch edelman, na den dood zijner echt- gen. biss. v. Utrecht. ,f ,1010. DINSDAG 14 Mei. v. h. Octaaf. Ged. H. Bonifatius, na 'n lichtzinnig leven be keerd en gemarteld in 307, WOENSDAG 15 Mei. H. Joan Baptist de la Salie, priester en stichter van de Broeders der Christelijke scholen. DONDERDAG 16 Mei. Octaaf v. He melv. Ged. H. Ubaldus, Augustijn, biss. v. Gubbis in Italië, t 1160. VRIJDAG 17 Mei. H. Pachalis Bay- ton, in zijn jeugd veehoeder; Franciscaner broeder; had groote godsvrucht v. h. H. Sacr.; Patroon der Eucharistische vereeni gingen. ZATERDAG 18 Mei. Vaste en Ont houding. Vigilie v. Pinksteren, Doopvond- wijding. Ged. v. d. H- Venautius, als 15- jarige gemarteld in 250. ALKMAAR. ALKMAAR. St Laurentius^ Zo. half 7, kwart voor 8, 9 uur en half 11 de HH. Missen, 1 en 8 uur Kath., van 2—4 uur gel. om te kamen bidden' voor den vrede, 6 uur Broederschapslof met pre dikatie, waarna Congregatie van den H. Aloynus. Ma., Di. en Wo, Triduum voor de leden v. d, meisjes-congregatie Ma. en Di. te 7 uur Congregatie met preek. Wo. 7 uur gez H. Mis met algem, H Comm., 'aavouda 7 uur pl. Lof met opdracht der nieuwe leden De predikatiea zullen ge houden worden door den Eerw. Pater Flo- rentiua Drieaaen. Do., Vr. en Za. 8 uur Meimaandlof. Di. 9 uur gez. H. Mia voor het 30-jarig beataan van het collectanten-college. Do. half 11 Veni Creator en gez. huwe lijksmis voor den heer C. Tesaelaar en mej Catharina van Diepen. Vr. 6 uur biechth. voor onze jeugdige communicanten, te 6 uur moeten de meisjea komen, welke leeren voor de pi, H Comm. Voor wie Zaterd. onder de H. Mia v. 7 uur algem. H. Comm. Za. Vigilie van Pinksteren, geboden vas tendag, van 46 uur en van half 7 tot 9 uur gel. om te biechten. A a. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, of de nederdaling v. d, H Geeat over de Apostelen. Di. en Do te 12 uur in de kerk inschrij ving van kinderen voor de le H. Comm. Di. voor de meisjes en Do. v. de joDgena. St Dominions. Zo.middag 2 uur Kath., 3 uur Vespers, 5 uur Congregatie voor de afd. mannen en half 7 uur voor de afd. jongelingen der H. Fam. Di.morgen half 10 gez. H. Mia met Veni Creator. Wo. ten 9 uur H. Mis v. de broederschap der H. Kindsheid, Wo.avond 7 uur Congregatie voor de afd. vrouwen der H. Fam. Vr.morgen 8 uur uitv. voor Maria Ver hoevenCortie en 1 voor Anna Holiman, beiden leden der H. Fam., 9 u. gez.Maandst. voor den heer Johannes Bijloos. Geheel de week 's avonds 7 uur Lof, ge zangen en Rozenhoedje ter eere der H, Maagd, uitgezonderd Zondag en Woensdag. St, jozefkerk. Zo. 2e Zondag der maand, bijzonder toe wijd aan den Zoeten Naam Jezus, half 8 en 9 uur de stille HH. Missen, half 11 de Hoogmis, half 7 Lof. Ma. half 6 gel. om te biechten voor de kinderen. Di. 7 uur Maandstond voor Wed. Veronica Ranzijn geb. Frederiks, onder ds H. Mis v. half 8 algemeens H Comm. voor de kinde ren der leering van Pater van Bergen. Do. half 11 Veni Creator en huwelijks inzegening. Vr. 9 uur gezongen Jaarstond voor Maria Bes, geb. Broersêa, Za. Vigilie van Pinksteren, geboden vas ten- en outhoudingsdag. Gedurende de Meimaand eiken avond in de week te 7 uur Lof, Rozenh en gezangen. A s. Zo. Hoogfeest van Pinksteren, volle aflaat, half 11 pl. Hoogmis, half 7 Lof en predikatie, door een eerw. Pater Francis caan, tot opening der bedevaart naar OlL. Vr. ter Nood. Op den 2en Pinksterdag gaat de 8sts jaarlijksehe Bedevaart der Alkmaarsche Broe derschap van O. L. Vr. ter Nood naar Heilo, te 7 uur algemeene H Comm, der pelgrims hier in onze kerk, balf 8 H. Mis met ge zangen, te 9.30 uur vertrek per tram, 10 uur de Hoogmis op het Genadeoord tot in tentie der pelgrims, met predikatie. Insigne en programma a 10 cent, die verplichtend zijn, zijn verkrijgbaar aan onze pastorie, bij de Broedermeesters en bij den koster van onze kerk. KROMMENIE. Zo. 7 uur uitreiking der H. Communie, half 8 Vroegmis, 10 unr Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Lof met Rozenhoedje. Di. en Do avond half 8 Lof. Za. wijding van Doopvont. Van 39 uur biechthooren, half 8 Lof. EGMOND AAN ZE& Zo. onder de HH. Missen collecte voor de sieraden der kerk, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Kath., 7 uur Lof ter eere van de H. Maagd, Koningin des Vredes, daarna vergadering van de zelatrieen v. d. Godspenning. Ma. 8 uur H. Mis, 12 uur Kath., 7 uur Lof. Di. 8 uur H. Mis, 8 uur Lof. Wo. 8 uur H. Mis. 12 uur Kath., 7 uur Lof. Do. 8 uur H. Mis,"7 uur Lof. Vr. 8 uur H. Mis, 12 uur Kath., 7 uur Lof. Za. 8 uur H. Mis, voor de H. Mis wij ding van het Doopvont enz. 's Middags vau 3—8 uur gelegenheid om te biechten, 7 uur Lof. 't .VELD. Zo. half 3 Lof met Rozenh. Di. 9 uur stille huwelijksmis. Wo. 9 uur gezonden Jgt. voor Anna Kale», 's avonds 7 uur Mariatof met Roz. Roz. .Vr, 'savondis 7 uur H. Kruisweg. Za. vastendag, 's avonds 7 uur Maria tof met Roz. AKERSLOOT, Zo. half 8 voor Joanna .Maria Schoorl, hvr. van Dirk Sinnige; 10 u:ur voor de Parochie; half 2 Cat.; half 3 Maria-lof lied 100. Ma. 8 iiur voor Catharina Meijne. Di. voor Arie Schoorl. Wo. voor Theodorus Schoon. Do. 8 uur uitreiking van de H. Com munie; half 10 gez. Huwelijksmis voor Joannes Stuifbergen en Catharina Mooij. .Vr, voor overl. fam. Meijne. Vr, voor overl. fam. Swart Vastendag. Half 8 Wijding van het Doopfont, Zo. Hoogefest van Pinksteren, half 8 voor de Parochie; 10 uur voor overl. fam. Vóór de Hoogmis Veni Cretaor, onder de H. Missen collecte voor de sieraden. Bediend Jheodorus Hollenberg, URSEM. Zo. half 8 voor Maria Broerse, 10 uur voor Par., half 2 Kath., half 3 Lof. Ma. 8 uur voor Arie Hille, Di. 8 uur voor fam. Krijgsman en Koning. 1 Wo, 8 uur voor Cornelis Commandeur. Do. 8 uur voor Anna Konijn. .Vr. 8 uur voor Geertje Ouwens. Za. 8 uur voor Jan Hille; van half 34 en van 68 uur gelegenheid om te biechten, Zo. 7 uur voor de Par., half 10 voor Cornelia MulderLeering, half 2 Kath., half 3 Vespers, 7 uur Lof met preek en Meimaandoefening. Ma. half 7 voor Z.Eerw. heer J. A. Geurs, half 9 voor Willem .Wessel. Di. half 8 voor overl. fam. Kok, half 9 uur H. H. Groneweg. Wo. half 8 voor Corn. Pepping, half 9 ter eere van Maria. Do. half 8 gez. H. Mis voor de ledender Altijddurende Aanbidding, half 9 voor Joës en Simon Kabel. Vr. half 8 voor Margaretha van Dam Baart, half 9 voor M. Buffer en beide echtgen. Za. half 8 Fund. DekkerBakkum, half 9 voor Z.Eerw. heer J. C. J. Seuter. Zaterdag .Vigilie van Pinksteren, ge boden vasten- en onthoudingsdag. PURMEREND. Zo. de stille H.H. Missen te 7 en 9 uur, de Hoogdienst te half 11, na den middag 3 uur Vespers, te 6 uur vergadering van de Mannenafd. der H. Familie. Wo.avond na het Lof vergadering van de Vrouwafd. der H Familie. Do. 9 uur gez. H. Mis v. Requiem al* maandstond voor Joannes Paulus Konijn, Vr. 9 uur gez. H. Mis v. Zilveren Hu welijksfeest. Za. van 39 uur biechthooren. lederen avond te 7 uur Lof met Rozen hoedje. Dinsdag geen H. Mis te 9 uur, HEER-HUGOWAARD, Parochie H. Hart. Zo. 7 uur voor Trijntje Ursem; 10 Uuc voor Parochie; half 3 Lof, Ma. voor Jan Zuurbier. Di. voor P. Iioogzaad en C. v. Langen. Wo. 9 uur Gez. H. Mis met trouw plechtigheden. Do. 9 uur Gez. H. Mis met trouw plechtigheden. Vr. Jaard. voor Jan Bos. Za, Vastendag; voor Dirk Bruin; half 8 Lof. Zo. 7 uur voor J. Beers en JV.SZorrai hout; 10 uur voor Parochie, 4

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6