Waar PIIT 0UDEST Vergadering Aandeelhouders, Uwiizééb HaiIsÉ, EH BIEDT ZLCH AANi Juwseien, Goud en Zilver. De Voorzitter-Commissaris s Mr. A, PRINS' zetkoolregeling bij verordening kon worden vastgesteld met het oog op het groot be lang, dat er in gelegen is aan een goede regeling streng de hand te houden. Daarop kwam een bevestigend antwoord in, zoodat vrij zeker binnenkort een voorstel kan wor den gedaan een desbetreffend punt in de politieverordening op te nemen. Met hei oog op de toetreding van Sf Pancras tot de gemeenschappelijke rege ling Werd de oude regeling van de gasfa briek ingetrokken en een nieuwe vastgesteld. Goedgekeurd werd het besluit van een gehouden gecombineerde vergadering om een verordening op den keuringsdienst van vleesch' en visch met enkele bepalingen aan te vullen en een verbetercfë" salarisregehng voor den hulpkeurmeester vast te stellen. Eveneens werd goedgekeurd de toetreding van firoek op Langendijk en de afwijzende beschikking op het besluit om op het ver zoek van St. Pancras inzake aansluiting biji den keuringsdienst, om dat dan het ge bied te uitgestrekt zou worden om voldoende te kunnen worden bewerkt. Bij de rondvraag werd besloten tot herstel van een kleine verzakking in een straat, ver betering aan een rinket van de sluis en te gelegener tijd plaatsing van een vijftal hoo rnen ter vervanging van anderen-, die het leven er bij inschoten. De heer Kalverdijk vroeg nog of het einde van Oudkarspel voorzien kan worden van electriscb licht, nu gasaanleg daar te duur blijkt te zijn. Voorzitter zei, dat dit onmogelijk zal zijn. omdat op een verzoek betreffende de Spoor straat en een gedeelte van St. Pancras- ook niet Jjon worden ingegaan, Hierop volgde sluiting, SCHAGERBRUG, Overreden. Maandagmiddag ougev. 4 uur wera aan de Lagedijk, tusschen Scha- gen en Sohagerbrug, de ruim 70-jarige. L, door den Noordertram overreden. De man was hard doof en daarbij zeer slecht van gezicht, zoodat hij de aankomende tram ge hoord noch gezien heeft. Met een gebroken been en zwaar aan 't hoofd gekwetst, werd de ongelukkige opgenomen. L)r. A. C. Mel- chior van Schagen verleende de eerste heel kundige hulp. Op zijn advies werd de zwaar gewonde van de H.H. Sacramenten der Stervenden voorzien, TEXEL,. Raadsbesluit, De Raad besloot Za terdag tot havenuitbreiding over te gaan, zulks door liet maken van een binnenhaven met schutsluis, BERGEN, Geslaagd, Xe Haarlem zijn geslaagd voor het Aote-examen L. O. de dames G, M. C. Rijnaarts en H. A. A- Tom- broek alhier. Brand. Gisterenmiddag te ongeveer half vier ontstond alhier, vermoedelijk ten gevolge van vonken uit de locomotief van den locaaltrein AlkmaarBergen aan Zee, biand in een stuit eikenb-osohhout, toebe- hoorende aan den heer van Re enen, burge meester van Bergen. Dank zij de hulp van eenige militairen van de kustwacht, "die met schoppen gewapend, spoedig op het terrein aanwezig waren, werd erger voorkom-en en was men den brand spoedig meester, BEEMSTER, Distributie 18 Mei1 Juni, Aard- Appelen 46, peulvruchten 15, rijst 42, zeep 14, vleeschbon 39 en vleeschbon 40 li/3 ons kaas. De vergiftiging. Ook de echtge- noole van den heer Jongens is Zaterdag morgen overleden.' De beide eahtelieden nudden spekkluiven gegeten, welke gezou ten waren. Ze waren zoo zwaar vergiftigd, dat één uur na het gebruik al geen hoop op herstel was. De vorige week hadden de echtelieden hun vleesch met nieuwe pekel hernieuwd eit daaruit is de vergiftiging voortgekomen; 90 °/o vergif bevatte het vleesch. Hedenmiddag zal de begrafenis plaats heb ben van de slachtoffers. Men is algemeen onder den indruk van het treurige sterfgeval. T y h u s. Zaterdagmiddag is alhier een typhusgeval met doodeiijken afloop geconsta teerd; een 18-jarige dochter van K, Bom alhier, is aan typhus overleden, PURMEREND. Distributie, Deze week is verkrijg baar: op bon no. 185: 2-1/2 ons visch; no. 188: 3 K.ü. aardappelen; no. 189: 2 ons groene erwten; no. 190: 1 ons bak en braadvet; no, 191: 1 ons rijisit; no, 192: 1 ons Edammer kaas, Centrale Reuken. Van 22 tot 25 Mei zal worden verstrekt (zoo mogelijk) .Woensdag: Erwtensoep. Donderdag: bpinazie met aardappelen. Vrijdag: Hutspot. Zaterdag: Raapstelen met aardappelen. Volkszang. Donderdagavond uitvoe ring van de Volkszang, met medewerking van mej. Carolie Brinkman, piano, de heer jan Brugge, viool, de heer jac, de Jong en de concertvereen, ;,La,us Deo". Entrée vrij, verplicht programma, 25 ct. .Verwachting: Zwakke to-t matige wind uit (J. tot Z. richtingen, aanvankelijk licht tot half bewolkt, later wellicht toenemende bewolking, droog behoudens kans op. on weer, aanvankelijk' nog warmer. telegrammen. .ONZE SCHEEPVAART. Den Haag. Naar wij vernemen; is de vaart uit Nederiandsche havens van Neder iandsche schepen stopgezet, uitgezonderd voor de zeil- en visscherskustvaartuigen, BOMMEN OP ZEEUWS-VLAAN- DEREN, Men seint ons uit Axel: Gisterenavond omstreeks half elf kon men hier waarnemen, dat op verschillende plaatsen bommen zijn neergekomen. Nabij Koewacht zijn enkele huizen en schuren licht beschadigd. Het aan tal bommen, dat neergekomen is, schat men ofi Verschillende bomscherven zijn ge- vonden. 1 - -! - J -J -k La Nabij' Sas van Gent zijn 2 onön-tplofte bommen neergekomen. De luchtactie in België schijnt nogal hevig geweest te zijn. Axel. Hedennacht was vliegeractie bo ven Gent waarneembaar. Om 2 uur is een vliegmachine overgekomen. Bommen zijn in de buurt gevallen. BURGERLIJKE STAND. GEBOREN: 20 Mei. Catharina Marie, d. v. Cornelis van Sluis en Jannetje Leguijt. Gottlieb Lebrecht, z. v. Godlieb Lebrecht Zaadnoor- dijk en Geertruida Stins. Ausomus Jo hannes, z. v. Johannes Greidamis en Ger- ritje Klumpenaar. OVERLEDEN: .18 Mei. Aaltje Blauw wed. Gerrit Boon, 71 jaar, OUDE NIEDORP. Geboren: Huibertus Jozef, z. v. C. Blank en A, Ms Berkhout. Cornelia Joanna, d. v. W- A. Schollen en J. Spruijt. Evertje, d, v, H. Hendriks en Janke van Gcrkum. NIEUWE NIEDORP. Oeboren: AJida, d. v. Abr. Zeeman en Maartje Ha^tog, .Willem, z. v. Willem Schuman en Gertruida van Duffelen. Theodorus Jozef, z. v. Joannes Leegwater en Betje de Leeuw, Aagtje, d. v. Willem Kluft en Anna Spaans, MargareiJra, d, v. Jacob Waij en Cornelia; Jonker. Getrouwd: Jac. Brak, 20 j-, te Zijpe, en Cornelia Witse, 22 j., alhier. Pieter Hartman, 26 j., en Diewertje Buisman, 25 j., alhier. Ni colaas Stammes, 26 j., en Cath. Butter, 19 j., beiden alhier. Overleden: Pieter ,Wit, 46 j., echtgenoot van Antje Brouwer. Jan Hovenier, 82 j., wednr. van Cornelia Rentenaar. KUNST, üiJUËÜYns CITRATE». MANNENADEL EN VROUWENEER. Mei-aflevering, Een verblijdende bericht bracht ons dit nummer van het bekende, welverzorgde tijd en strijdschrift. De vereeniging „Voor Eer en Deugd", wier„ „heilzame controle" on langs in de Eerste Kamer openlijk ge prezen werd, heeft namelijk op den 8 April 1.1, de Koninklijke goedkeuring verworven. Haar orgaan, ciait voor het algemeen belang werkt, verdient zeker de algemeene belang stelling voor de degelijke artikelen etn we tenswaardige bijzonderheden, waardoor het uitmunt. Wij zullen geen gedetailleerde be sprekingen houden en wijzen er alleen op, hote in de Mei-aflevering o.a, voorkomen een breede recensie van het beruchte „Pal lieter", een artikel over de bestrijding van het bordeelwezen en het bioscoopgevaar. De rubriek Van Hier en Ginds han delt over bioscoop, planeetkundigen, da- mescoupe's, geboortevermindering, carnaval enz. Een wel kleine, maar rijke aflevering. H„ S., R.K. Pr, LA POLITIQUE COMMERCIALE APRÈS LA GUERRE par CHARLES GIDE (Professeur a la Faculté de Droit de université de Paria), Een lezenswaardig boekje, een tegenhan ger tot de reclame, die gemaakt werd voor een boycot van middel-Europa na den oor log. Prof. Gide bespreekt de verschillende voorstellen, die dienaangaande gedaan wer den (o.a. op, de Parijsche Conferentie), be ziet ze met gezond verstand van alle kanten, om dan tot de conclusie te komen, dai de nu vijandige landen na den oorlog eco nomisch op elkaar aangewezen zullen zijn. Zijn inziens zouden voor het land, dat een boycot uitoefent, de voordeelen niet tegen de nadeelen opwegen. Verder gelooft hij niet, gezien de tegenstrijdigheid der belangen aan een eenheid van actie der Entente- landen, nu op militair gebied de eenheid leeds zoo moeilijk te verkrijgen is. Evenmin aan het dwingen der neutralen, zich bij de Entente aan te sluiten, daar diezelfde neur traien het eenigste verbindingsteeken zullen zijn met het andere kamp, en met de be vriende volkeren, zooals Polen, Czeohen, Roemeniërs, Serviërs, die door Duitschland en zijn bondgenooten van de Westelijke Ententestaten gescheiden zijn. Per slot van rekening ziet Prof. G. alle boycotplannen teruggebracht tot een ver standige hanteering van het invoerrechten- wapen, zoover dit voor het welzijn van het eigen land gebiedend is, VERKIEZINGSPROPAGANDA. Verschenen is; in eene oplage van 100.000 ex., een vlugschrift „Stemt no. 1 van de Katholieke lijst" een eenvoudig woord tot de .Katholieke kiezers door Mr, A, Baron van Wijnbergen, lid van de Tweede Kamer der Staten-Generaal, voorzitter van den Algem. Bond van R K. Kiesvereenigin- gen in Nederland. Het geschriftje is een uitgave van het ijverige R K- Centraal Propaganda-Bureau, Spui 22, te Amsterdam, KfiftKNISUKfi, RETJRAIT.EN-H UIS noordwijker- HOUX Aanvragen om inlichtingen en toegangs bewijzen voor de Retraites moeten nog steeds door bemiddeling van de plaatselijke geestelijkheid aangevraagd woiden aan Rector E. H. Rijkenüeig, doch thans aan tiet nieuw adres, Maagdenhuis te Amsterdam. DE BISSCHOPPELIJKE WIJDING VAN KARDINAAL v. ROSSUM. Naar Stefini uit Rome seint, heeft in de Sixtijnsche kapel van het Vaticaan, in tegenwoordigheid van den Paus, de plech tige bisschoppelijke wijding van kardinaal v. Rossum plaats gehad, onlangs benoemd tot prefect van de propaganda. De plech tigheid geschiedde in tegenwoordigheid; van de kardinalen Gasparri, Jiannutelli, het diplomatiek korps, vele hoogwaardigheids- bê&teedefi b| het pauselijk het «i van de Nederiandsche kolonie. Na afloop had in de troonzaal een noenmaal plaats, waaraan ook de Paus, van de overigen af gezonderd, deelnam. ELCK WAT WILS. Uit Spanje wordt bericht, dat Kardinaal Mercier den 14en Mei met algemeene stem men benoemd is tot eerelid van het Knoink- iijke Spaansche Academie "van moreele en politieke wetenschappen. Men beschouwt deze onderscheiding als gen bewijs; van de groote bewondering en achting, die men in Spanje koestert voor dezen kerkvorst, die in de laatste vier jaren zoo dikwijls krachtig is opgekomen voor de lijdende bevolking van België en de rechten van de katho lieke kerk. In Kopsnhsgen heeft een 25-jarig Nederlandsch avonturier, Meyer Seriui, te recht gestaan wegens bedriegerij. Deze jongeman heeft door de geheele wereld gezworven en zich tijdens den oorlog in Denemarken gevestigd om expotthandelte di ij ven. Het gelukte hem niet veel voor uitgang te brengen in de door hem met in grooten stijl opgetlch'e Deensche Overzee- scbe Compagnie; niettemin gelukte het hem wel om van verschillende groothan delaren voorschotten te verkrijgen. Telkens deed hij zich voor als vice-consul der Nederlanden. De rechter veroordeelde hem tot een achtmaands ch verblijf in een ver beterhuis. De verliezen der Amerikanen sedert het begin van den oorlog bedragen volgens mededeeling van generaal Pershing: ge sneuveld 2140; gewond 3189; gevangen genomen 55; vermist 202; totaal 5586 man, In Amerika is een stalen schip van 5548 ton in 37 dagen gebouwd, geladen en zeilklaar gemaakt. Moeder: Betje, geef dat prakje aan de poes. Betje: Poes blieft het niet, moeder. Moeder: Geef het dan maar aan vader. Een medewerker van de „Pall Mali Gazette" schrijft: „Als men naar enkele officieele Amerikaansche oorlogsphotogra- phieea mag oordeelen, die ik zoo juist gezien heb, da heeft de Regecring der Ver, Staten in het geheel niet de bedoeling, haar krijgsgevangenen te verwennen. Hier onder bevindt ach één met het onderschrift Een Duitsch marine-officier in gedachten 1 kapitein Közig, vroeger bevelhebber au een geïnterneerd Duitsch handelsschip en reserve-officier van de keizerlijke marine, is door Uncle Sam aan het werk gezet Hij behoort tot een pelotoa krijgsgevan genen, die „wat groot is kiein maken". Op de kaart ziet men, hoe deze Dujtsche officier en zijn medegevangenen onder strenge be waking steenen kloppen en rioleeringsbn'zen leggen, om het kamp tegen den voorjaars- dooi te beschermen." Den 13 Mei is de Ecgelsche staatsman Lord Courtney van Penwith gestorven. Hij behoorde in Enge'and tot de tot vrede geneigde partij en kwam zoowel in het Hoogerhuis als in de pers openlijk voor zijne opinie uit o.a. zelfs nog door een open brief aan voa Ktlhlmann, welken hij in de „Manchester Guardian" publiceerde. Als leeraar in het volkerenrecht verwierf hij zich grooten naam. Het W. T. B. bericht, dat alle Ameri kaansche vliegers, die door de Duitschers omlaag werden geschoten, eenstemmig en onafhankelijk van elkander hebben ver klaard, dat zij met de American Ambit'ance Field Service op hospitaalschepen naat Frankrijk zijn gekomen. Een neergeschoten vlieger, zekere Ebuyler Lee, had ze fs een pas bij zich, door Lansing onderteekend, waarin woordelijk staat: „verklaart, dat hij >an dit paspoort gebruik wénscht te maken ▼oor een reis naar Frankrijk om hospitaal- werk te verrichten." De oorlogskosten van Canada in het jaar 1917 bedroegen 345 millioen dollars en sedert het uitbreken van den oorlog 878 millioen dollars. De staatsschuld steeg van 336 op 1200 millioen dollars. De „Star" schrijft over de oorzaken van de ontevredenheid in Ierland: „De oorzaken van al ons lijden in Ierland en elders is gelegen in het onbetrouwbaar karakter van onze Regeering. De leden dei Regeering vertrouwen eikander niet. De Regeering leeft van intriges. De Regeerng heeft een brandende toorts in het Iersche kruitmagazijn geworpen om de aandacht van zichzelf af te leiden. Wij moeten ons eigen huis in brand steken om het var kentje te kunnen braden! Maar de Duit- ichers wachten niet. Nog lang alvorens de politieke strategie tot rijpheid zal gekomen rijn, zal de afschuwelijke werkelijkheid van den oorlog zich voor ons openbaren en wij zullen dan wel niet meer om de kanaal havens moeten vechten maar om het eigen veege lijf te kunnen redden GEMENGD NIEUWS. Des taking aan de Hembrug. In een Zondagmorgen in den Tolhuistuln gehouden' huishoudelijke vergadering van den Bond van Losse Rijkswerklieden is be sloten de staking voort te zetten. V erd.ro nk en. Te Maastricht is Zon dagnamiddag de officier Van Term, die met een vriend in de Maas was gaan baden-, op St. Pieter door den stroom medegevoerd en verdronken. Na eenige uren dreggen was het lijk nog niet gevonden. De vriend redde zich op de baggermachine, die in de Maas ligt, en werd van daar op het droge ge bracht. Moord, Zondagmorgen halfacht voud het veertienjarige knechtje van, den alleen wonenden zevenehveertigjarigen landbouwer J. Houtjen aan den Arnihemschen Weg te Apeldoorn, toen hij' op het erf kwam, alles gesloten. Aan den voorkant was echter een ruit verbrijzeld. De knaap haalde de buren, die den vorigen avond ruim 10 uur een zwaar dubbel schot gehoord hadden. De politie werd gewaarschuwd. Door de ver brijzelde ruit zag men bet lijk van den be woner tusschen een paar stoelen liggen. Gistermorgen arriveerde het parket uit Zut- Bihen* dat m plaatselijk onderzoek en photo's nam. Het lijk werd naar liet politiebureau overgebracht, waar bleek, dat de man door een met hagel geladen geweer is gedood; het hart en de longen waren doorboord. De verslagene leefde heel zuinig, woonde op een boerderij ongeveer 300 meter van den straatweg gelegen en door dicht ge boomte omringd. Hij' zat er warmpjes bij, doch had zijne bezittingen hoofdzakelijk in gronden gestoken, zoodat vermoedelijk wei nig contant geld in huis aanwezig was. Wat de drijfveer tot deze daad is geweest ligt in het duister. Aanwijzingen tot den dader zijn er tot dusver niet. Wel is in het bosch achter dé woning een houten doos gevonden met een koopacte en andere pa pieren, eigendom van den verslagene. Een ongelukje in het Circus Hagebeck. Onde* de voorstelling van Zaterdagavond in het Circus Hagebeck te Amsterdam is bij Richard Sawade'a tijger- nummer een ongelukje gebeurd. Een der tijgers, die een gioote sprong over het hoofd van den dompteur maakte, had zijn .sprong een weinig te kort genomen, en sloeg onder het springen zijd klauw uii^ waardoor twee nagels in het voorhoofd van den heer Sawade drongen. De heer Sawade behield zijn kalmte en werkte onder dave rend applaus zijn schitterend dresseu,mum mer af. De wond, (jie gelukkig niet z.eer diep bleek, werd nagezien en zorgvuldig uitgewassehen, zoodat de heer Sawade bij' de voorstelling van Zondagmiddag weder optrad, INGEZONDEN STUKKEN. WAT ZIJN ZE NEUTRAAL! „Waarom mogen we toch de „Revue der Sporten" niet lezen? Daar staat toch niets bijzonder in,?" Wilt ge slechts even luisteren? Ge hoort dan meteen, hoe onschuldig neutraal dit blad is. Het heeft in zijn laatste nummer een arti kel over Hemelvaart. Het begint aldus: „Hemelvaart! „Het moge dan slechts een symbool zijn, „het evangelisch verhaal, dat veertig dagen „na de verrijzenis, Jezus ten hemel is ge- „varen, het is een voorstelling die ontroert, „die lief en grootseh is, tegelijk van rust „en vrede." .Verder: „Volgens de geleerden, die deze stelling „(het rationalisme) verkondigen en verde- „digen en ik onderschrijf haar ten volle „is de vertelling dus symbool,... niets aK „symbool." Zoo schrijft Leo Lauer en hij schrijft nog veel meer, dat ik bier niet zal laten af drukken. Deze L. L. hangt zijn wijsheid iedere week in de „R. d. S." te luchten. Kunt ge nu de bezorgdheid der Katho lieke leiders begrijpen, die waarschuwen tegen de „R. d. S.", den geest, dte er heerscht in z.g. neutrale sportkringen en aandringt op R. K. sportclubs? J. BEMELMANS, Seer, V.EJD. HANDELS- en MARKTBERICHTEN, HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ, Trekking van 21 Mei. Nos. 5079, 20184 en 3261 eik f400. Nos. 2921, 12664, 15008 en 16269 elk f201, Nos. 7942, 11336, 12744, 13554, 14399, 15342, 18392 en 19640 elk f 100, ALKMAARSCHE EXPORTVEILING. 21 Mei. Spinazie f4.50f 21.40 per 100 K.G.rabarber f 16.80f 21.30, raapste-' len f 4.50f 6.70, pieterselie f 1.40, selde rie f 2.50f 4.20, radijs f 4.40f 5.40, wor telen f 11.10—f 16.80 per 100 bos; bloem kool f 12—f31, sla f4.20—f6.40 per 10Q stuks; asperges wit 4070 ct., ld. blaw 40 ct., postelein 4050 ct. per K.ü,; sjalotten f 4.40f 6.20. PURMEREND, 21 Mei. Kaas geen aan voer, 415 K-O. boter, regeeringsprijs. 491 ruunderen, melk- en geldeboeien f310 —f850;; 6 stieren; 57 vaarzen f 300—f 1200; 8 vette kalveren regeeringsprijs, handel ma tig; 549 nuciht. kalveren voor den slacht reg.prijs en v, d. fok f25f60, matig; 21 vette varkens reg.prijs, stug; 12 magere varkens f60f 110, handel vlug; 84 big gen f32f54, vlug; 475 schapen 136 f80, matig; 805 lammeren f 16—f35, mtg, Lendeieren f67 per 100, AANBESTEDING, Door het provinciaal bestuur van Noord- Holland is aanbesteed het maken: van een huisknechtswoning nabij de Nieuwe Amstel- sluis te Leimuiden. Minste inschrijvers: met voorwaarden, H. Kampendool te Noordwijk- aan-Zee, voor f 11.877, zonder voorwaarden gebroeders H, en J, de Vries te Pur- merend, voor f 11,990, UITSLAG DER VERKOOPINü te Nieuwe Niedprp, ten overstaan van no taris c, J- van Leersuth, van een Huis manswoning met wei- en bouwland te N, Niedorp aan de Nieuwe- en Molensloot nabij de R. K. Kerk in 't yeld, groot 12.34.80 H.A. Perc, 1 en 2, huis en erf, 70.70 A., J. Wit Pz., Barsingerhorn, t 3595 Perc. 3, groot 1.09.50 H.A. bouw land, J. Wit Cz., N. Niedorp, - 2622 Perc. 4, groot 0.76.50 H.A. bouw land, A, Pater, Harencarspel, - 1792 Perc. 5 en 6, groot 1.58.50 H.A. bouwland, Wed. S, de Boer, N. Niedorp, - 4050 Perc. 7, groot 1.05.60 H.A. gras land, C. Beerepoot, N. Niedorp, - 2904 Perc. 8, groot 1.32 H.A. gras land, I. Hage, Heerhugowaard, - 4032 Perc. 9 en 10, groot 2.17.90 H.A. grasland, J. Langerijs, N. N., - 6793 Perc. 11 en 12, groot 2.90.20 H.A., grasland, J. .Veldman Cz., N. N., -6761 Perc. 13 en 14, groot 0-29.00 Ji.A. bouwland, P. Groot Sz., N. N., - 844 Perc. 15, 16, 17 en 18, gr. 0.44.90 H.A. bouwland, H. Groot, Oude Niedorp, - 1249 gamea f34,042 BEEMSTER. Uitslag gehouden veiling op Dinsdag 1.1. ten overstaan van not. J. van Beek, te Purmerend, van 2 boerenplaatsen alhier. No. 1. Boerenplaats, in huur bij W. Sta- degaard, groot 15 H.A. 97 A. 50 c.A., geheel f60.480. Koopers W. G. v. d. Bij) en P. A. Langendijk te Velsen. No. 2. Boerenplaats aan Middenweg, in huur bij Jb. de Lange, groot 17 H.A. 20 A. 40 c.A. Pern I. Huis, schuur, erf en weiland, groot 8.55.60 H.A. Kooper H. de Br dijn, voor f 35.360. Perceel II. Weiland, 8.64.80 H.A., Koo per Langedijk, voor f 28.100. .mif gggggg ADVERTENTIEN, - a Op den 2 ssten Mei a.s. hopen onze gel'efde Ouders JOHANNES ZUTT en A FRA DEKKER, httnne 25-jirige Echtvereecfging te herdenken. Hun dankbare Kinderen Johannes en Verloofde Maria en Verloofde, Nicolaas. Cornelia. Adrianus. Waarland, Harenkarspel, Mei 1918 FUnke DIENSTBODE of NOODHULP gevraagd, goed kunnende koken, loon f 5. per week. Brieven bureau van dit Blad onder No, 2, Een MEISJE vsn 16 jaar, een goede hand schrijvende, zoekt plaatsing op een kantoor. Adres: Bureau van dit Blad, Net R. K. DIENSTMEISJE gewaagd, zoo spoedig mogelijk, tegen flink loon. Adres: Nassauplein E 30, e 1-raaai' Ja 1 Een net DIeis1mei&|e gevraagd te Bergen N.-H., met gezellig huiselijk verkeer. Br. onder no. 416. bur. „Ons Blad". DAGMEISJE. Wordt voor direct gevraagd een flink MEISJE voor huiselijke bezigheden. Goed loon. Brieven onder D, aan het bureau van „Ons Blad". &sn of Vetrman. Br. fr. lett. A, Boekhandel C. STUIF; BERGEN, C&stricum. tö BIEDT ZICH KABt een R. K. JONGEN, 16 jaar oud, om in het landbouwvak te worden opgeleid. Br. onder letter J. aan 't bureau van dit blad. SB HOQBi een HEERENBIJWIFL (gebruikt) en j bijenkorvea (losse b.;uw) bij C. STROET, 't Veld, Oude Niedorp. LZiSnW.- -•* QESiKSAGHi een nette JONGEN, in FEIJEN's SCHOEN- MAGAZIJN, Langestraat 59, „g TE KOOP i eon klein brnln met zwarte kep, te bevragen Zaïdertbuurt 4, TE KOOP wegens gedaan werk een best WSBR- PA&RD met VEI LEN. AdresP. BEERS Az., Molen acht, Middeuweg Heethugowaard. IE KOOB: ongeveer 60 000 verschillende soorten kool- planten, bij J. MUNSTER, Obdarn. ia de GOEDKOOPSTE GOUD- en ZILVER WINKEL van Op de LAAT 185, over de R, K, KERK. ALKMAAR. Blijft het heogst betalen voor gevestigd te MMmaar. Jwil|tehë &lgemgene van BIKSHAG 4 JUKI 1918, namiddags ten 3 ure, tea kantore der Vennootschap, HOF- PL iN 4,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 3