BEVERWIJK. Benoemd. Bij K. B. is met 1 Juli a.s. benoemd tot schoolopziener in het arr. Beverwijk, de heer E. Bredée te Winscho ten, thans schoolopziener in het arr. Onst- wedde. WPRMERVEER. Spaarkas Hanze. lederen Maandag avond van 78 uur bestaat gelegenheid tot inbreng en terugbetaling van spaargelden voor de Spaarkas der Hanze in het boven- lokaaltje van de R. K. School. Levensmiddelen. In de week van 17 tot en met 23 Juni zijn op onderstaande witte bonnen de daarachter genoemde regee- ringsartikelen te verkrijgen: Bon 1 zand- aardappelen 1 K.G. (van Donderdag tot eri met Zondag); bon 2 peulvruchten 1 H.G.; bon 3, 4 en 5 dagkaarten Centrale Keuken; bon 6 kleiaardappelen 4 K.G.bon 7 een heidsworst 1 H.G.; bon 8 kaas 1 H.G. bon 9 gort i/2 H.G.; bon 10 peulvruchten 1 H.G.; bon 11 zandaardappelen 1 K.G. Het menu voor de Gemeentelijke Centrale Keuken luidt: Dinsdag erwtensoep, inleveren bon 2; Woensdag stamppot snijboon en, inl. bon 3; Donderdag stamppot zuurkool, inl. bon 1Vrijdag selderijsoep, inl. bon 4; Zaterdag stamppot spinazie, inl. bon 5. Rantsoen kinderen, zieken en zwakken: bon 26 havermout li/2 H.G.bon 126 rijst 2Va H.G.bon 226 vet 1 H.G.; bon 326 peulvruchten 5 H.G.; bon 426 kindermeel 2i/a H.G. HEEMSKERK. Raadsvergadering. Na opening werden de notulen gelezen en goedgekeurd. Ingekomen was het jaarverslag der Com missie tot wering van schoolverzuim, het welk gunstig luidde. Nagegaan werd het gemeenteverslag over over 1917, waaruit bleek, dat het aantal inwoners bedroeg 3502; 29 huwelijken wer den gesloten; het aantal kiezers voor de Tweede Kamer bedroeg 687, voor Prov. Staten 660 en voor Gemeenteraad 565. De commissie, belast met het nazien der rekening van het Armbestuur, had geen be merkingen, zoodat deze werd goedgekeurd op een batig saldo van {258.02. Besproken werd de woningbouw. De Voorz. zegt, dat er getracht is een bouwvereeniging hiervoor te krijgen, maar spr. is bang, dat het niet zal gaan; de gemeente zal wel moeten bouwen, maar dit zal duur zijn. De heer Duivenvoorde meent, dat het niet op de lange baan geschoven moet wor den; al worden er dan maar 3 a 4 nood woningen gebouwd. De heer G. de Ruiter stelt voor B. eu W. op te dragen deze zaak met den mees ten spoed aan te pakken. De Voorz. zegt de volgende vergadering te zullen komen met een plain, voor nood woningen. Ingekomen was een schrijven van J. Dam, die verzocht om zijn aanslag in 't vergun- ningsrecht te verminderen. Goedgevonden werd dit toe te staan. Ingekomen was een verzoek van den bode om verhooging van salaris. B. en W. stellen voor om den bode van het telegrambesteller! te ontlasten en wil den hiervoor een ander aanstellen; goed gevonden werd een anderen telegrambestel ler aan te stellen op een salaris van f5 per week. De Voorz. zegt, dat S. v. Duin en P. Gooijer hiervoor berijd zijn. Benoemd werd P. Gooijer met 5 stemmen. Ingekomen was eenschrijven van het R.K. Kerkbestuur, welke wees op de hooge kos ten der bewaarschool ien verzocht voor ieder kind f10 subsidie per jaar; er gaan 140 kinderen op school. De Voorz. zegt, dat dit een belangrijke verhooging isze ontvangen nu f 5 per kind. De heer Duivenvoorde vindt het niet te veeL De heer G. de Ruiter meent, dat het een goede stap zou zijn in deriChting van goed onderwijs en zou daarom voor willen siel- len de f10 te geven, de grootè gezinnen gaan onder zeer zware lasten gebukt tn hij meent, dat dit veel zou verlichten. De Voorz. zegt, dlait als de gemeenten met groote gezinnen zich die weelde hebben willen veroorloven, ze er nu ook maar wat voor over moeten hebben. De heer G. de Ruiter: Mijnheer de Voor zitter, daar protesteer ik tegen, het is, lang geen weelde een groot gezin, het is alleen een plicht tegenover God en de maat schappij. De heer Henneman zegt, het Bestuur gevraagd te hebben f 10, maar met het oog op de hooge kosten voor de ge meente, zou spr. er niet voor zijn dit 'be drag toe te staan. Het Kerkbestuur zal met minder ook tevreden zijn. De heer G. de Ruiter stelt voor om eerst het gevraagde in stemming te brengen. De heer Hartog zou niet per kind wil len toekennen. De Voorz. zou dit aan willen houden tot een volgende vergadering. De heer Beentjes stelt voor om het nu te behandelen. De Voorz. stelt iloor om eerst te stemmen over het voorstel van B. en W|.dezen vinden het te hoog. De heer G. Ruiter zegt: B. en W. heb ben geen voorstel, ze noemen geen bedrag en meent, dat eerst het! verzoek in stem ming gebracht moet worden. Het lijkt spr. toe, dat het op de lange baan geschoven moet worden. De Voorz. zegt, nu, dian zullen we het voorstel in stemming brengen. Het voorstel werd met 4 tegen 3 stem men aangenomentegen stemden de heeren Hartog, v. Santen en Henneman. De Voorz. stelt voor ban dit 1 Juli te doen ingaan. De heer G. de Ruiter stelt voor om het over het geheele jaar te stellen. De heer Henneman wijst op den Hooid. Omslag, welke al zoo hoog is en stelt voor om het op een half jaar te stellen. Spr. weet .zeker, dat het Kerkbestuur er best mede tevredèn is. De heer Duivenvoorde meent, dat als de gemeentenaren weten, dat het voor de bewaarschool is, ze er dan best mee te vreden zullen zijn en zou het voor het heele jaar willen geven. De heer G. de Ruiter meent het voor een jaar te moeten stellen. De heer Henneman zegt bij den Pastoor te zijn geweest en over het verzoek heeft gesproken; deze had 'toen gezegd: als je wat hebben wil, moet je veel vragen. Spr. wil het nu wel zeggen,, dat hij een voorste) had willen doen van f 1000. Het voorstel om het heele jaar de sub sidie toe te staan, werd met 4 tegen 3 stemmen aangenomen; tegen de heeren Hartog, v. Santen en Henneman; deze wil den het voor een half jaar geven. Medegedeeld werd, dat de dokter het noodig oordeelde, dat er een vroedvrouw was en had een oproep gedaan. Nu vraagt de vroedvrouw om door de gemeente be noemd te worden. B. en Wl stellen voor. eerst een oproep te doen, om te zien wat er komt. Goedgevonden werd een oproep te doen op een salaris van f 500. Ingekomen was een schrijven van het Bestuur der Hanze, verzoekende de secre tarie langer open te stellen. B. en iWl stellen voor de uren te stellen van 9 lot 121/2 uur in de zomermaanden. Goedge vonden. Nagegaan werd de winst- en verlies rekening van het Electrisch bedrijf. Tot leden der commissie voor het nazien der rekening werden benoemd de heeren G. 'de Ruiter en C. Hartog. Eveneens werd nagegaan de rekening van het Levensmiddelenbedrijf over 1917, wel ke sloot met een nadeelig saldo van f9329.981/2. De heeren Duivenvoorde en C. de Rui ter werden benoemd voor het nazien dei rekening. Ter sprake kwam uitbreiding Electrisch net. De heer Henneman stelt voor dit punt van de agenda te voeren, door een com missie van advies te benoemen en deze eerst dient gehoord te worden. De heer Q. de Ruiter zou gaarne wil len, dat B. en Wl. wat meer beslagen ten ijs kwamen en eerst de commissie te hooren. De Voorz. zegt, dat de leden van den raad niets met de lichtcommis&ie te maken hebben; deze zijn voor voorlichting van B. en W. De heer Henneman begrijpt niet wat er tegen is om het advies van de commissie mede te deelen; het schijnt wel, dat er iets tusschen zit. De Voorz. is er tegen, dat het advies der commissie in den raad komt; dat is voor B. en Wf. De heer-Henneman en het meerendeel van B. en W. is er voor, dat het wordt medegedeeld, en waarom de Voorz. dit r,u niet wil begrijpt spr. niet. De Secretaris leest een bepaald wets artikel voor, waardoor de Burgemeester hier recht op heeft. De heer Henneman: Mijnheer de Voor zitter, ik heb gevraagd punt 7 en 8 van de agenda te voeren, daar draait, u om heen, maar ik doe nogmaals dit voorstel. Dit voorstel werd aangenomen. De Voorz. deelt mede, dat de heer Hen neman met ingang van 1 Juli zijn ontslag heeft genomen als lid van het Distributie bureau en de heer C. de Ruiter als lid van de Distributiecommisisie. De heer de Ruiter zegt, dat de com missie toch niets te doen heeft. De heer G. de Ruiter dacht, dat een commissie eigenlijk het klachtenbureau was en meent dat dit ook zoo' moest zijn. Goedgevonden werd deze oommissie nog met enkele personen uit te breiden. Na gehouden rondvraag, welke niets bij zonders opleverde, werd de vergadering gesloten. UITGEEST. Gewestelijke federatie van V*k'->er?enigm- gen in Kcnnemerland en de Zaanstreek. Na een onmiddellijk daaraan voorafge- houden Bestuursvergadering, werd gisteren avond ta half sent in hotel „Da Ooievaar" a^ier, door den heer W. Boon, Bondt- aecretaris d°* Hanze, de vergadering ge opend, uitgeschreven met het doel te ko men tot oprichting eener gewestelijke fe deratie vaa vak vereenig inger; in Kenae- merlaad en de Zaan: t eek Allereerst heette de heer W. Boos de belde aanwezige H H. Geestelijken, Paetoor J. J. Oude water eu Kapelaan Looijaards, alsmede den heer Mr. Schaapveld, directeur van het Centraal Hanssbureau, welkcm. Voor zatter wijst er op hoe dringend voor onze Middenstand organisatie noodig isonzen tijd. stast Immers in het teeken van orga nisatie. Ea ?1 staat onze standsorgaaisatie met pl.ra. 6500 leden er aardig voor, met onze vakorganisatie is het nog 'tang niet zoo. Gaarne geeft de heer Boom dan ook het woord aan den heer Mr. Schaapveld, om het punt organisatie en vooral vakorga nisatie, nog eens wat nader te belichten. Spreker begint ook met op duidelijke wijze het nut van organisatie aain te toonen. Organisatie is noodig, wil de middenstand niet in den strijd des levens tusschen het Kapitaal eenerzijd9 en den. Arbeid ander zijds ten onder gaan. Ook is. zij noodig om de concurrentie tusschen de patroons in hetzelfde vak voortaan uit te schakelen en de bedrijven rendabeler te maken. In andere gemeenten van ons bisdom, bijv. te Hoorn, heeft men het nut van organisatie, van gewestelijke vakvereenigingen ingezien, begrepen. Momenteel zijn daar aaht vakver- eenigingen gewestelijk in een. federatie ver- eenigd. Wat daar kan, kam ook hier. De voordeden, daar reed9 verkregen, worden door spreker nog eens wat naar voren ge bracht. Zin dat het nut van Insoopcuöpciaüe ge voeld wordt, blijkt wel dat ook de arbei ders met stil zitten, ja ons reeds in vele opzichter- zijn voorgegaan, door het op richten eener handelskataer te Rotterdam. Dit moet ons evenwel n'.et ontmoedigen» want waar de Middenstand meer vakken nis bezit en over meer kapitaal beschikt, daar kunnen we bij eigen flinke inkoop coöperatie met gerustheid concurreeren tegen die der arbeiders Spreker eindigt met den wensch, dat de idee van vakorganisatie, door hem heden avond voorgestaan bij de aaawez'gen moge zijn overgenomen. Een welverdiend applaus valt spreker ten deel. Aan meerderen wor den vragen tot den spreker gericht, in be trekking tot de gehouden lering.Deze vragen werden naar aller genoegen be antwoord. Alsnu worden achtereenvolgens in beginsel de hiervolgende gewestelijke vakvereenigingea opgericht, nl. die voor de bakkers, kiuïdeniers, bouwvakpatroons, smeden, mauufacturiers, schilders, schoen makers, sigarenfabrikanten en kleermakers. Een vooiloopig comité voor elk vak wordt aangewezen om de voorloopige noo- dige werkzaamheden ter hand te nemen. Na een korte, doch vruchtbare rondvraag, sloot de heer Baon, deze zoo uitstekend geslaagde vergadering, onder dankzegging voor de flinke opkomst. SCHAGEN, D e Schagermarkt Evenals vorige jaren om dezen tijd, neemt de aanvoer op de Schagermarkt af, wordt het bezoek min der. De boeren hebben hun beslag, bij deze aanhoudende droogte meermalen, zelfs te veel, zoodat veler kooplust beneden nul staat. Bij de kooplieden bestsat ook al weinig animo, de vele beperkende regee- rings-bepalingen en voorschriften beneemt de lust nog wat te doen. De markt van Donderdag was algemeen weer lager. De opkoopers van lammeren klagen steen en been over de terugloopende markten. Daar is reeds drie rijksdaalders af; fokschapen en dato overhouders loopen mede achteruit. Goede vette jonge schapen in de wol noteerden f80, buiten de wol f60, vette weide in de wol f95, geknipte f 80. Melk- en kalfkoeien waren traags hoog ste prijs f600; biggen waren bij een klei nen aanvoer ook al minder; per week leef tijd werd f 4.50 5 f 4.75 betaald. De bekende lotendebitant te Schamen, de heer A. van Twuijver, had het geluk in zijne collectie van Schoorl, van de 4 hoofdprijzen (paarden) er 2 bij hein te zien vallen. ZIJPE. Wegens bedanken van den heer J. Breed Wiz. als Hoofdingeland van de Ziijpe- en Hazepolder js als zoodanig met 152 stem men gekozen de heer W. Nieman te Schager- brug. Op den heer J. v. d. Oord, mede alhier, werden 110 stemmen uitgebracht. 1 - g BURGERLIJKE STAND WORMERVEER. Van 714 Juni. Ondertrouwd: A. Sikkes en C. G. Zwart. Gehuwd: D. J. Missaar (van Rotterdam) en G. ten Broek. Overleden: Maartje Brugman, 23 j., on gehuwd, overl. te Oudendijk. Petronella Jeannette Gorter, 16 j., d. v. A. Gorter en J. M. van Vliet - ZIJPE. Van 811 Juni. Getrouwd: B. v. Delft te Callantsoog en T. C. Kossen alhier. D, Marees alhier en A. Kramer te Urk. Overleden: Gerrit Tuin, 61 j., echtg. van A. Pater. BEEMSTER. Geboren: Petrus Geradus, z. v. C. A, van Diepen en A. Poel. Anna, d. V. J. J. Kaptein en G. Rood. Overleden: Johanna Vlaar, 1 j., d. v. i'ouwerens Vlaar en Elisabeth Langendijk. Neeltje de Hart, 29 j., echtgen. van Atdert Slot. KERKNIEUWS. „DE THABOR." Men verzoekt ons te willen melden, dat de Retraiten van 1619, 1922 Juni, 14, 710 en 2831 Juli voltallig zijn. Nieuwe Ujtgaven. DE BEIAARD. „De Beiaard" van Juni bevat: Kees Mer kel, „De man", drama in vier bedrijven in verzen; dr. Fred. Sas9en, „Over de studie der wijsbegeerte"; Huib. Luns, „Neder- l&ndscbe ambachts- en nijverheidskunst"; M. A. P. C. Poelhekke, „Noto Sceroto"; Verscheidenheden, Boekbespreking. MORKS' MAGAZiIJN. Voor „Morks' Magazijn" heeft J. Heynck van Papendreaht 12 teekeningen gemaakt bij een opstel over de Nederlandsohe Vereeni- ging „Ons Leger". Joh. W. Broedelet, Jo annes Reddingius, Karei Wasch, Martin Per- mys dragen proza en poëzie bij. WEEKKALENDER. ZONDAG 16 Juni. 4e na Pinkster. MAANDAG 17 Juni. Officie v. d. dag. DINSDAG 18 Juni. Heilige gebroeders Marcus en Marcellianus, te Rome gemarteld in 286. -WOENSDAG 19 Juli. H. Juliana de Fal- coniere, Maagd, op haar sterfbed was liet haar niet mogelijk het H. Sacrament te nut tigen. Ze verzocht den priester de H. Hostie een oogenblik aan hare borst te laten rusten. Terwijl de priester hieraan voldeed verdween de H. Hostie en gaf Juliana glimlachend den geest. Na haar dood vond men nabij haar hart duidelijk d'e afdruk der H. Hostie, t 1340, Tn Italië. Gedacht. H. gebroeders Gervasius en Protasius (hun oudess waren de H. Vitalis en H. Valeria, martelaren) te Milaan gemarteld in 170. DONDERDAG 20 Juni. H. PaUs Silverius, trotseerde de kettersche eischen van Keizerin Theodora, werd gemarteld in 538. VRIJDAG 21 Juni. H. Engelmanidu®, Be nedictijner abt, Apostel v. Kenmemerland, stierf te Velzen, 8e eeuiw. Ged. H. Aloysius van Gonzaga, trad in de orde der Jesuieten op 18e jaar, stierf op 24e jaa«, is patroon van de zuiverheid en de stuideerenidie jeugd en wordt genoemd „de Engel in het vlees ch". ZATERDAG 22 Juni. H. Paulinus, eerst consul v. Nola in Italië, later christen ge worden, eindelijk bisschop v. Nola. Tot tweemaal toe gaf hij al zijn goederen aan de armen. Eens toen hij zich bekeerde, eens toen de streek door barbaren was verwoest. Ten slotte gaf hij zich zelf gevangen om den gevangen zoon eener weduwe vrij te maken. Vigilie v. St. Jan den Dooper, KERKLIJ STEN ALKMAAR. St. Laurentiius. Zo. de H.H. Missen half 7, kwart voor 8, 9 en half 11 uur, te 1 en te 3 uur Kath., van 24 uur is de kerk open, 6uur Broe- derschapslof met predikatie, waiarna Congre gatie van den H. Aloysius. M'a|. 7 iu,ujr Congregatie der meisjes. Di. 8 uur Congregatie der mannen. Wo. half 8 Congregatie der vrouwen. Do. en Vr. 7 uur Lof. Vr. 6 uur biedhthooren voor onze jeug dige communicanten, te 6 uur moeten de jongens komen biechten van de leering v. d. Weleerw. heer Kap. v. Adrichem, voor wie Zaterdag onder de H. Mis van 7 uiur algem, H. Communie. Za. van 46 en van half 79 uur gel om te biechten. Za. moeten de meisjes komen biechten die d i t jaar plechtig zijn aangenomen. Do. half 11 Veni Creator en gezongen Huwelijksmis voor den heer Gerardus Joanne# van den Idsert en mej. Alida Kramer St. Dominious. Zo.middag 2 uur Kath., 3 uur Vespers, 5 uur Congregatie voor de afdeeling mannen, en half 7 uur voor de afdeeling jongelingen der H. Familie. Di. 9 uur gezongen Dienst, 's avonds 7 uur Lof, 's middags van 5 uur af gelegen heid om te biechten. Wo.mongen 8 uur gezongen Dienst, waar onder voorbereiding en algemeene H. Com munie der afdeeling vrouwen van de H. Fam. 's avonds 7 uur feestcongregatie. Do. 8 uur Maandstond voor overl. wed. Reijmer—Theunissen. Vr. en Za.avond 7 uur Lc>f. St. Josefkerk. Zo. half 8 cm 9 uur de stilleH.H. Missen, half 11 de Hoogmis voor de lev. en overl. leden der Broederschap van O. L. Vrouw ter Nood, half 7 Lof met gebeden en gez. ter eere van O. L. Vrouw ter Nood. M|a. 7 uur Lof ter eere van denH. Petrus, Mart. Patroon der zieken. Da 7 uur Lof ter eere van bet Allerh. Sacrament. Vr. 7 uur Lof ter eere van het Godd. Hart van Jezus. OBDiAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 3 Vespers. Di. 9 uur Jgt. v. Nicolaas Groot, Do. gez. H. Mis voor de Broederschap der gedurige aanbidding, half 8 Lof. Vr. 9 uur Jgt. v. Piet Komen. Za.namiddag van 35 en 68 uur biecht- hooren. UITGEEST. Zo. de HH. Missen half 8 en 10 uur de Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Vespers. In deze week Kath. naar gewoonte. Ma. en volgende dagen de HH. Missen te half 8 en half 9 uur. Do. half 9 gez. H. Mis ter eere van het H. Sacrament. Za. 4 uur biechth., 7 uur Lof ter eere der H. Maagd. RINNEGOM. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur Vesp. met Rozenh. Di. Jaarlijksche visitatie door denZ.Eerw. Deken. De kinderen der Donderdagsche en Zondagsche leering moeten om 12 uur in de kerk zijn. Do. 7 uur Lof met Rozenh. Za. van 38 uur gel. te biechten. Wo. en Do. te verdienen volle aflaat voor de leden der Derde Orde. KROMMENIE. Zo. 7 uur uitr. der H. Communie, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Vesp. met Rozenh. Do. half 8 Lof met Rozenh, Za. van 49 uur biechth. WORMERVEER. Zo. de HH. Missen half 8 en 10 uur, 's middags kwart over 2 uur Kath. en te 3 uur Vespers. Ma., Di. en Wo. 8 uur de H. Mis. Do. 8 uur gez, H. Mis. Vr. 8 uur de H. Mis, 's avonds te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Za. 8 uur de H. Mis en Zaterdagavond van 46 en van 78 uur gel. om te biechten. Kath. volgens gewoonte. HEEMSKERK. Zo. 7 uur en half 9 stille HH. Missen, 10 uur Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Vesp. met Rozenh. voor den vrede, half 7 H. Familie. Ma. de HH. Missen te half 8 en kwart over 8, overige dagen le 7, half 8 en kwart over 8. Di. te kwart over 8 gezongen H. Mis van Req. Wo. de HH. Missen te 7, half 8 en te 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis v. Bruide gom en Bruid. Do.avond 7 uur Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament met Rozenh. voor den vrede. Za. de HH. Missen te 7 en kwart over 8 uur, 's middags van 4 uur af gelegenheid om te biechten, te 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd met Rozenh. Deze week Kath. als naar gewoonte en biechth. v. d. Maand, en Dinsd. leering. 'PURMERENQ. Zo. stille HH. Missen 7 en 9 uur, half 11 de Hoogdienst, 3 uur Vesp., 6 uur verga dering van dé mannenafdeeling der H. Fam. Di.avond van 78 uur biechth. Wo.morgen te 8 uur zullen de kleine kinderen tot de 1ste H. Communie worden toegelaten, 's avonds 7 uur vergadering afd. vrouwen der H. Fam. Do.avond te 7 uur Lof. Vr.avond 7 uur Lof. Za. van 39 uur biechth., 7 uur Lof. Op de gewone dagen Kath. Di. geen H. Mis te 9 uur. HEER-HUGOWAARD. Parochie SL Dionysius. Ma. 8(4 uur Stil Jaargetij; 2 uur voor fam. Wortel. URSEM. 2!o. half 8 voor een overl., 10 uur voor Parochie. Mja|. 8 uur voor Z.Eerw. Pastoor Gerardus Joës Wiegman. 1 'Di. 8 uur voor Jan Commandeur. Wo. 8 uiur tot dankbaarheid. Do. 8 uur voor Dieuwertje Ligthart. Vr. 8 uur voor Joannes en Grietje Sijs. Za. 8 uur voor Gerbramd de Haan.. Van ba® 3 tot 4 en van 68 uur gelegen heid tot biechten. HEERHUGOWAARD. H. Hart. Zo. 7 uur voor Jan Groot, 10 uur voor Par., half 3 Lof. Ma. voor (C. Jonker. Di. voor J. Weel en N. die Boen Wo. voor Arie Groen. Do. voor A. Wiester en A. Bibo. Vr. ter eere van het H. Hart. Za. voor Dirk Bruin, half 8 Lof. Zo. 7 uur voor fam. OvertoomKoop man, 10 uur voor Par. SCHOORL. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Kath., 2 uur Lof ter eerevan het H. Hart. Do.avond 7 uur Lof. Za.namiddag van 37 uur biechth. Deze week Kath. volgen® gewoonte. Bediend: Maartje Knaap en Anna Zwa german. ZUID-ZIJPE. Zo. half 8 voor die op het kerkhof be- gravon zijn, kwart voor l(j voor Par., na de Hoogmis leering, 2 uur Lof met Rozenh. Ma. 'half 8 voor de overl. leden der Br. van den lev. Rozenkrans. Di. half 8 voor Elisabeth Groot, hvr. van Gerardus Visser. Wd. half 8 ter eere van St. Antonius tot zek. intentie. Do. half 8 voor eene overl. Vr. half 8 voor Petrus Kraakman en Eli- sabeth Commandeur. Za. half 8 voer Pieter Polder, Geer- truida Meijring en hun nakomelingen. Van 3 tot half 5 en van 7 tot half 8 biecht- hooren. In de week gewone leering. HEI LOO. Zo. 7 uur voor Parochie, half 10 voor Jac. Mulder, half 2 Kath., half 3 Vespers, 7 uiur Lof ter eere van O. L. Vr. ter Noora. Ma. half 8 fund. Dekker-Bakkum, half 9 voor H. Gröneweg. Di. half 8 voor Zeereervv. J. C. J. Seu- ter. Op Kapel half 9 ter eere van O. Vr. ter Nood. Wo. half 8 v. Mattheu® v. Veen; half 9 v. overl. fam. de Wlaard. Do. half 8 gez. H. Mis leden v. Altijd durende aanbidding; half 9 fuintd. Groot- Stichter. Vr. half 8 ter eere v. h. H. Hart v. Jezus; half 8 voor M. Kuiper-Nagel. Za. half 8 voor Joes Bern. Buiteman; half 9 fund. Groot-Stichter. Op Kapel. Dinsdag half 9 de H. Mie. CASTRICUM. Zo. 7 uur Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur oefening voor de leden der Derde Orde, daarna H. Familie, half 7 Lof. Ma. 7 en 8 uur H. Mis, 9 uur gezongen uitvaart en begrafenis voor Nic. Kehl. Di. 7 en 8 uur H. Mis, 9 uur gezongen Huwelijksmis met Veni Creator. Wo., Do. en Vr. de HH. Missen te 7, .8 en half 9 uur. Za. 6 uur bij de eerw. zusters, 7 en 8 uur H. Mis, van 4—8 uur biechth., half 7 Lof ter eere van Maria. NOORD-Z1JPE, O, L. Vr. Visitatie. Zo. half 8 stille H. Mis, 10 uur Hoogmis, waarna Kath., collecte v. d. St. Pieterspen ning, 7 uur Lof ter eere van het Godd. Hart. Di. 8 uur gez. H. Mis ter eere van den H. Antonius. Wo. 9 uur gez. Maandstond voor Henricus Sluijs. Vr. 7 uur Lof ter eere v. h. H. Hart. Za. van 23 uur en verder van 6 uur af gel. te biechten. Kath. naar gewoonte. BediendWed. Adriana de WitKeet. BERGEN, Zo. voor en na de stille HH. Missen van 7 en half 9 uur uitr. der H. Communie, 10 uur Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur Vespers met oefening ter eere van het Godd. Hart. Do. 7 uur Lof ter eere van het H. Sacra ment. Vr. 4 uur kinderbiechthooren, de jongens van alle leeringen moeten dan komen biech ten, 7 uur Lof ter eere van het Goddelijk Hart. Za.nam. van 5 uur af bieehtgel. uitslui tend voor ouderen. AKERSLOOT, Zo. half 8 voor de Par., 10 uur voor Maria Zentveldt, hvr. van Joannes Over- pelt, half 2 Kath., half 3 Vesp. lied 47. Ma. 8 uur voor Willem Blankendaal en Anna Bos. Di. voor Gerardus Groot. Wo. voor Paulus Schoon. Do. voor Pieter Kerssens en Elisabeth Jak. Vr. H. Mis ter eere van het Godd. Hart. Za. voor Pieter Schut. Zo. half 8 voor Mijntje Meijne, 10 uur voor de Par. Vr. feestdag van den H. Aloysius patroon der jeugd.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6