Q-ASBESPAEIH&, Zonda alkmaar. weerbericht ingezonden stukken maatnemen vervoer van kippen- en eendeneieren, bin nen de grenzen eener gemeente. Geen beperking van den treinenloop. Bij informatie ter bevoegden plaatse is ons gebleken, dat de geruchten, als zou tengevolge van de kolenschaarschte de trei nenloop op 1 Juli worden ingekrompen, van allen grond ontbloot zijn. De dienstregeling, opgenomen in den reis gids Van 3 Juni, blijft onveranderd gehand haafd. („Hbl.") Varkens. Het vervoerverbocl van levende varkens is niet van toepassing op het vervoer en de aflevering van biggen van ten hoogste 25 K.O. levend gewiaht of een leeftijd van ten hoogste ,10 weken. Voor dekbeeren en fokzeugen kan ont heffing. van het verbod worden verleend. Vervoer van schap en. Het vervoer en de aflevering van levende jsdhapen en lammeren is verboden. De verboden zijn tot 15 Augustus .1918 niet van toepassing op magere weidelam- meren welke in het voorjaar van dit jaar geboren zijn. De Duitseh-Ne d e r 1 a n d- ache onderhandelingen. iW|Olff seint uit Berlijn did. 19 Juni; Omtrc-nt de onderhandelingen tusschen Duitschland en Nederland, over welke reeds een mededeeling door het „Algemeen Han delsblad" verspreid werd, wordt vernomen, dat de definitieve overeenkomsten nog niet tot stand Zijn gekomen. In verhand met het verloop der in Nederland gevoerde be sprekingen valt echter aan te nemen, dat zij binnen korten tijd tot een bevredigend resultaat zullen leiden. De onderhandelin gen betreften het verkeer ter zee tuisschen Nederland en Skandinavië en de invulling der daarvoor noodige geleibrieven. Zij heb ben ten doei te leiden tot voorziening van het Nederlandsche volk met grondstellen en levensmiddelen met inachtneming van de belangen van de Duitsdie oorlogvoering ter zee. Vertrek van het convooi uitgesteld. Het vertrek van het convooi naar Neder- buidsch-lndië is thans tot nader order uitgesteld. Naar vernomen wordt, houdt het be sluit nopens dit hernieuwde uitstel, thans tot nader order, verband met een quaestie omtrent de scheepspapieren., welke nog niet geheel in orde zijn. Qeen benzine. Blijkens mededeeling van de Nederland sche Chauffeursvereeniging heeft Minister Posthuma verklaard, dat de verkrijgbare en beschikbare voorraden benzine niet toelaten het rijverbod gedurende de zomermaanden op te heffen. aUIXENLANÖ. OORLO.GSQ VERZICHT, Zoowel op het tlzgfro&t in het Westen als op dat in Iuhe wordt gestreden, maar zonder dat belangrijke resultaten zijn ver kregen. Het ©outeniijksche offensief in Itahe is op den derden dag niet veel ver der gekomen, dan den eersten dag. Da Oostenrijksche troepea zijn op driepunten over de Piave getrokken, doch stuiten d*ar op zoo kraentigen tegenstsnd, dat hun voor uitgang germg tuoet worden genoemd. Vooraf in het Centrum is de weerstand der Italianen bijzonder hardnekkig. In het noorden heeft aarbhsrtog Jesef zijn suc cessen ia het Mentello-gebied wat kunnen uitbreiden, iu het zuiden, wsar generaal Wurm het bevel voert, is nadat Capossie bezet was het Fosabaa-kaaaai bereikt. Daar komt echter het leger van generaal Wurtu in het moerassige terrein ttuscisen de mon ding van de Piave en de golf van Venetië, zoodat hij zijn weg meer noordwaarts zal moeten zeeken. De aanvallen in het g«bieu van het bergland, van de Sette Commcni, sijn vol komen afgestuit op deu tegenstand van Franschen en Esgeischea, In verband met de verwachte nieuwe Buitsche operaties op het Westfront is wel opmerkelijk, hoe de Ecgeische Minister Bonar Law eergisteren in het Lagerhuis in een zekere stemming van onzekerheid sprak. Zoo weinig optimistisch heeft mg geen Eagelach Minister gesproken, In Engelsche regceringskringen is blijk baar het vroegere optimisme sterk gedaald, Ook Arquith de leider der oppositie sprak in gedrukte stemming stilusW ij staan tegenover een dreigenden toestand, dreigender dan ooit sinds het begin van den oorlog. Z. H. de Paus heeft door Zijn Staatseecretaris een schrijven gericht r.aa ZEra, Kardinaal von Hartmaan, waarin Z. H. den Kardinaal prijst voor diens voor zichtige houding tegenover de heftige aan vallen van Fransche bisschoppen, naar aan leiding der vernieling van een kerk te Parijs op Goeden Vrijdag, Dit optreden van de Fransche Bisschop pen keurt Z, H. af, Bij het laatste offensief zijn volgens goede berekeningen 90000 Duitschers ge dood of zwaar gewond, zeggen Fransche bladen. Volgens een Havasfcericht zijn te Athene benchten ontvangen, dat in ver schillende Bulgaarse he steden ernstige hon- geronlusten zijn uitgebroken; de troepen moeten optreden cm de orde te hersteilen. In het versperde gebied in de Mid- dellandsche Zee zijn zes ss. en vier zs, fezamen 24,500 ton, in den grond geboord. De Havas-correspondent aan het Britsche front meldt enkele bijzonderheden over het Portageesche leger, waarvan een gedeelte sinds eenige weken met andere geallieerde contingenten werkt aan de ver betering der verdedigingswerken. Electr. LICHT- en KRAGHTINSTALLATIËN wordca billijk geleverd door Ilêciro>Teehn!sch Bureau FID80LI, langesiraat 10, llkmaar, ÜMesrlasi Begreotiageii kosteloos. In Siberië is de maximalistische Bolsjewiki-regeering ten val gebracht de or de contra-revolutionairen, die door gewa pende Tsjechische troepen werden gesteunn. De Oostenrijkers lieten op het vak voor één Fransch regiment niet minder dan 600 lijken liggen. )-( Op het Westelijk front is 't neg rust, maar de Franschen verwachten spoe dig het vierde offeasiei.. JUBILEUM Mr. A. DORBECK. Heden herdacht de heer Mr. A. Dorbeck den dag, waarop hij vóór 25 jaar aan de Universiteit te Amsterdam in de rechten promoveerde. Als zoon van den bekenden geneesheer, wijlen Dokter D. Dorbeck, in Alkmaar geen onbekende, vestigde hij zich reeds spoedig als advocaat te Alkmaar. Ondanks drukke ambtsbezigheden bewoog de jubilaris zich gedurende dit tijdperk zeer veel op het terrein van het.openbare leven. Jarenlang was hij Voorzitter van den Ka tholieken Kring, terwijl ook de R. K. Kies- vereeniging „Vrijheid en Recht" hem tot voor korten tijd haar leider mocht noemen. Nóg is de jubilaris lid van het R. K. School bestuur, van de Vereeniging tot Kinder bescherming, Voorzitter van de Commissie van het Rijks-Opvoedingsgesticht en Secre taris van den Voogdijraad. Allen herinne ren wij ons nog hoe de jubilaris gedurende zijn tienjarig lidmaatschap van den Alkmaar- scheii Raad tot de meest vooraanstaande mannen behoorde, die zelfs bij de tegenstan ders eerbied verwekte, omdat hij bij de debatten altijd principieel bleef. Hoewel pp verlangen, van den jubilaris deze dag niet met uiterlijk feestvertoon gevierd wordt, gevoelen wij ons toch ver plicht hem onze oprechte gelukwenschen aan te bieden en wij spreken daarbij den wensch uit,, dat het hem gegeven moge zijn nog jarenlang zijn zegennjken arbeid voort te zetten. 'X. NOORDHOLLANSCH LANDBOUW,- CREDiET. Wij ontvingen de mededeeling van het Noord-Hoilanascb Landbouwcrediet, slat op de emmissie van fóOO.OÜü.6 °/o Cumu latief preferente aandeelen in het Noord- Hollandscli Landbouwcrediet zoodanig is in geschreven, dat op het totale bedrag der vrije inschrijving slechts vijf procent kan worden toegewezen, VIOOL. Voorliet afnemen van de examens Nederl. Toonkunstenaars Vereeniging den Haag, vak viool is benoemd de beer J. Henri Ons- hoorn. POLITIENIEUWS. Door de politie zijn aangehouden: Een persoon, die bij drie goudsmeden oplichting heeft gepleegd van gouden renigen en dit eveneens deed te Uitgeest en te W,armenhui- zén; een huisknecht terzake diefstal van f 115 en verduistering van een sigarenkoker; een persoon die een rijwiel heeft ver duisterd. Te Wormerveer legde de politie de hand op een bekenden Amsterdamsehen rijwiel- dief, A. W., toen hij aan het station aldaar een fiets ter vervoer aanbood. Het bleek, dat de fiets enkele uren te voren te Alkmaar was ontvreemd. De dief is ter beschikking gesteld van de Alkmaarsehe politie. OPDRACHT. Aan de N- V. „Bouwstoffen" voorheen P. Messelaar alhier werd door Burgemees ter en Wethouders dezer gemeente het leveren van diverse metselmaterialen ten be hoeve van den bouw van 47 woningen tusschen Nieuwlandersingiel en Landstratcn, Opgedragen voor een totaal bedrag van f 58.lfll.46. COLLECTE GEWAPENDE DIENST. De collecte voor- den Qewapenden Dienst beeft opgebracht f 150.72. RIJKS BOTER- EN VETKAARTEN. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt mede, dat waarschijnlijk héden de boter zal arriveeren voor deze week. Hij maakt bekend, dat bon No. 3 voor zooverre deze in de winkels voor boter kunnen worden ingewisseld geldig is. De vetten zijn gedistribueerd en kan daarop het rechtgevend gedeelte worden afgegeven. EEN KRASSE BESCHULDIGING TEGEN MINISTER TREUB. In „het Volk" deelt de propagandist der socialisten F. A. Hop uitvoer® mede hoe de heer Rijksontvanger te Boeholtz Zich bij den heer Treub na diens politieke rede te Maastricht kwam voorstellen, hoe de eer ste daarop te kennen gaf zich te willen aansluiten bij den Economisehen Bond, hoe hij voornemens was de leden der R. K. Arbeiders-Kiesvereeniging, waarvan hij voor zitter is en die hij „als stopverf kan, kne den" te winnen voor de lijst van denE. B. Maarde heer S. was verplaatst naar Tiel. Onmogelijk dus de gewaardeerde hulp te verleenen of Minister Treub moest zijn macht gebruiken ten voordeele van den Kamer-candidaat Treub en verlof geven, 't Kwam in orde. Tot de verkiezingen kan de heer S. te Boeholtz blijven „werken," voor den E. B. En om het „werk" gemakkelijk te maken, werd hem een som van "driehonderd gulden ter hand gesteld natuurlijk buiten den Minister Treuib om door den Secretaris van den E. B. te Maastricht. De heer Treub mag wel poseeren als hervormer der politieke moraliteit. Buiten gewoon geschikt er voor. GEVONDEN VOORWERPEN. Een jas, eenig geld, drie portemonnaie's met eenig geld, een lorgnet in étui, een dameshoed, een mantel, drie bonboekjes (levensmiddelen), een kindertaschje, een hondjeeen zilverbon, een damestascli, een potje inkt, eierdopjes en een boter- en vet- kaart. R L aa t s e lijk nieuws EOMONDB1NNEN. L. T. B. De afdeeling tuinbouw ver gaderde Dinsdagavond. De Voorzitter heette den nieuwen Adviseur, Kapelaan Hoorne man, welkom, die daarna in een welgemeend woord zich zelf bij de vereeniging inleidde, er voorat op wijzende, dat hij de band wilde zijn tusschen de leden, een vriend en raadsman voor allen, dat hij wilde trach ten deze edit Katholieke vereeniging, die zoozeer zijn liefde had, zooals hij reeds el ders getoond had, zooveel in zijn vermogen was, vooruit te helpen. Door enkele leden was het verzoek tot het bestuur gericht een houten gebouwtje te doen zetten, waarbij in het vervolg de aflevering der producten kon plaats heb ben, opdat het niet meer noodig zou zijn daarvoor steeds bij een café te recht te komen. Het loodsje kon dan tevens als berg plaats voor zakken, bascule, enz. dienen. Het bestuur had een begrooting' laten op maken, waaruit bleek, dat de kosten 128 a 148 gld. zouden bedragen, doch voelde zelf voor de zaak heet weinig. Het voorstel werd, daar het geen verdedigers vond; met bijna algemeene stemmen verworpen. De vraag werd gesteld, of het niet wen- scheiijk was. zich betreffende den uitvoer van aardbeien te wenden tot het hoofd bestuur. Meegedeeld werd echter, dat de uit voer, op 10 bepaald, wat door het bui tenland niet geaccepteerd was, waarschijn lijk op 25 zoit worden gebracht. Toch zou het bestuur in overleg treden met andere aideelingen. Ook werd de wenschelijkheid uitgespro ken, dat indien de tuinders in 't vervolg nog lijsten moesten invullen voer de regee- ring, daarvoor ook zitting zou gehouden worden in Egmond-binnen, opdat de leden niet zooveel tijd behoefden te verzuimen met naar het raadhuis te gaan. De oprichting van een onderaldeeling: een Vereeniging voor Christelijke Naasten liefde, waartoe reeds in een vorige ver gadering in beginsel besloten was, zal in de volgende bijeenkomst aan de orde wor den gesteld; dan zullen ontwerp-statuten worden voorgelegd. Nadat de Adviseur de leden nog eens hartelijk had aangespoord tot vriendschap pelijke samenwerking en onderling vertrou wen, sloot de Voorzitter de vergadering. Drankbestrijding, De MariarVer- eeniging hield Maandagavond een zeer tal rijk bezochte vergadering. Hierin had de installatie plaats vani den nieuw benoem den Adviseur, Kapelaan Hoorneman, die zich al op deze eerste bijeenkomst deed kennen als een uitstekend leider en propa gandist. ANNA PAULOUWjNA. Tot brievengaarder te Breezaud, in onze gemeente is benoemd, de heer C. F. van der Goes, zulks in de plaats van den neer j. Wessel, die eervol ontslaa heeft aange vraagd. BREEZAND. Alhier is eene veiling van' grasgewas ge houden, die f 225 per H.A. opbracht. AKERSLOOT. Een ongelukkige Zaterdag avond. Zaterdag in den vooravond, had de zoon van den heer C. D. het ongeluk door den boetzolder te trappen en met het been, waardoor hij'kreupel liep, tusschen hemel en aarde te blijven hangen. ,Uit zijne netelige positie verlost, bleek hij vreeselijke pijn te hebben. De geneesheer in allerijl ontboden en verschenen, constateerde een breuk aan het lamme been en oordeelde opneming in het ziekenhuis noodzakelijk. Een uur later: spuit probeeren, een feest avond voor de jeugd, eene ontspanning voor de grooteren, die zich vermaken in de caprio len en grappen der jongens om den pijpvoer- der een mogelijke gelegenheid te geven voor een douche. Plotseling een luid gelach, een groote, stevige knaap J. B. wil den dans ont springen door den spuitgast besprenkeld te worden. De knaap struikelt over een paar dreumesen en tot luid gejuich v.an de belangstelling krijgt J. B. de \olie Laag. De spuitgast is zonder erbarmen voor zijn slacht offer. Plotseling verstomt het gejuich, men hoort den knaap kermen, hij kan niet op staan, naar huis gebraicht oordeelt men den dokter noodig. De man der weten schap onderzocht en vindt dijbreuk. Ook deze patient werd opgenomen in het ziekenhuis. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 16 Juni. Hillegonda, cl. v. Jan Brugts en Dirkje van Teulingen, 20 Juni. Catharina, d. v, Johannes iCor- nelis Meeuwsen en Aaltje van der Leek. GETROUWD: 19 Juni. Willem Basie en Sophia Cor nelia van der Rijst. 20 Juni. Gerardws Johannes van den Idsert en Alida Kramer. Pieter Denijs en Anna Helena Hollebeek. U iliem Na- rold en Hendrika Volger. Arie Droog en Dirkje Geurs. OVERLEDEN: 19 Juni. Maartje Veth, gehuwd met jan de Graaf, 64 jat», 20 Juni. Wilhelmlna Kamper wed. Johan nes van der Haagen, 88 jaar. Verwachting: Zwakke tot matige winden uit Z. richtingen, meest zwaar bewolkt, waarschijnlijk eenige regen met kans op onweer; iets warmer. GEMENGD NIEUWS Door oorwormen verjaagd. Bij Velsen zijn tal van soldaten in tenten ge legerd. Gedurende eenige dagen had men er last van oorwormen, doch het onge dierte is zoo schrikbarend toegenomen, dat het tentenkamp zal moeten: worden opge broken. De commandant der Stelling Am sterdam is zich persoonlijk van het geval komen overtuigen. Eldorado. Een ingezetene van Scho- terland is tijdelijk naar een Zeeuwsch dorp vertrokken, natuurlijk brood- en distributie kaarten meenemende. Deze kaarten zijn thans aan de familie te Sdioterland teruggezon den, men had ze in dat Zeeuwsche dorp niet noodig. En er is van alles nog te eten! „Knijpen maar." Henri ter Hall heeft thans zijn ruvue „Knijpen maar" met eenige nieuwe taïe- reelen opgefrischt Deze nieuwe heelden zijn evenals de revue, gelijk zij reeds van bet be gin van het jaar afloopt, en steeds volle huizen trekt, zeer onderhoudend en grappig. Ook tegen deze nieuwe tafereelen behoeven wij geen bedenking te maken. „Msb.". Vervaischte thee. Eenige inwoners van Harlingen hebben op hun nons thee ontvangen, die vervalscht bleek te zijn met gedroogde bladeren van andere planten. Lie politie doet onderzoek. (Lw. Crt.") Nieuwe industrie. Te Veghel be staan plannen, met name door de firma Handel Kemp, tot oprichting zan een houtdistelleerderij. De vergiftiging te Amsterd am. Inzake de bekende vergiftigingszaak op de Lauriersgracht te Amsterdam, waarbij een vader beschuldigd werd zijn beidé kinderen met phosphor vergiftigd te hebben, eischte het Openbaar Ministerie levenslange ge vangenisstraf. Mr. van Gigch, cie verdediger van beklaagde, vroeg vrijspraak weg'ens ge- brejk aan bewijs en onmiddellijke invrij heidstelling. De rechtbank wees onmiddellijk vonnis en sprak beklaagde vrij. Bij trijd s ontdekt. Door de ambtena ren uit Simpelveld is onder een lading groen ten voor Duitschland een waarde van f 18.000 aan drijfriemen gevonden. Zij wa ren in manden gepakt boven op een laag kroten. Telefoondraaddiefstal. Langs de spoorlijn der H. IJ. S. M. nabij Delft, is ongeveer 2000 M. telefoondraad gestolen. Daders onbekend. Te Haarlemmermeer zijn drie telefoon- draaddieven op heeterdaad betrapt. Een hun ner wist te ontsnappen, de anderen, twee Amsterdammes ern oud-bekenden der justi tie, zijn gearresteerd. Een groote hoeveel heid draad en een paar nijptangen werden in beslag genomen. Ook daar niet veilig. Van de ka pel der R. K. kerk te Zwaag isbet koper werk van den bliksemafleider ontvreemd. Proefstemming. Te Rotterdam heeft men eene proefstemming gehouden met 300 kiezers, teneinde na te gaan welke de beste werkmethode js om 3 Juli alles vlot ziin gang te doen gaan. Meh kwam tot de conclusie, dat met eenige wijziging de ge volgde methode het mogelijk maakt voor ieder kiesbureau 's avonds van den ver kiezingsdag om 10 uur de voorloopige uit slag bekend te maken: De boeren en de cuTtuurvocr- schriften. Men schrijft aan de „N. Ct." Nu de opgaven van de verbouwde ge wassen bij de graancommisssies inkomen, blijkt, dat de coltuurcommissie door ver scheiden boeren, genegeerd zijn. Zij trekken zich van de gegeven voorschriften niets aan en hebben geen rogge verbouwd. Op tal van plaatsen is verlof gegeven, om rogge, die dreigde te mislukken, af te snijden en aan het vee te voederen. Aan gezien er niet weed nagegaan of de rogge inderdaad dreigde te mislukken, hebben land bouwers ook goede rogge afgesneden en opgevoederd en er in plaats van de voor geschreven boonen handelsgewassen op de vrijgekomen akkers geteelde Eigen schuld. Te Westzaan had een 17-jarige jongen, werkzaam aan Molenaars kind et-meelfabriek, de onvoorzichtigheid met een hard voorwerp een slag te geven op eeii gew eetpatroon, die hij in de naad van .een werkbank had gestoken. Het gevolg was, dat de kogel ontplofte en de stukken den jongen in den borst troffen. Na door dr. Vis aldaar voodoo pig ver bonden te zijn moest hij per brancard naar het gasthuis te Amsterdam vervoerd wor den. Duur hooi.. Op d egrasverpachtingen te Boxmeer dezer dagen gehouden, waren prijzen van f 490 tot f 525 niet zeldzaam. Zelfs werd tot f630 per H.A. besteed. Er zijn weilanden, die zelfs 20 procent der koopsom aan rente opleveren. Een buitenkansje. Door den dui ker Sperling, die voor de regeering duikt naar de lading koper van het Ned. s.s. „Bestevaer", dat, zooals bekend is, in de nabijheid van het vuurschip „Maas" getor pedeerd is, werd een vat zilver naar boven gebracht van ongeveer 350 K.O. Te Kort aan kleeding! Naar ver luidt,- wordt thans in Pruisen bij de be woners een inzameling gehouden van ge dragen manskieeren, ten behoeve van de spoorweg- en landarbeiders. Heef: deze in zameling niet de gevvenschte resultaten, dan zal van overheidswege inbeslagneming vol gen. 'n Beschonken inbreker. De heer H., éigenaar van een groothandel in gedistil leerd, wilde Maandagmiddag zijn zaak aan tie Oed. Oude Gracht te Haarlem binnen gaan, toen hij zag, dat de deur mietgeslo- ten was en binnen op een steenen trap een man blijkbaar lag te slapen. De eigenaar der ..aak sloot de deur en waarschuwde de politie. Deze vond de 20- jarige H., een bekende der politie, in zwaar beschonken toestand. In zijn zak werd een bedrag aan geld gevonden, dat overeen kwam met het uit de opengebroken bureau tafel gestolene. Na rijn „werk" had de inbreker zich blijkbaar „te goed" gedaan aan de verschil lende geestrijke vochten en was er op die wijze ingevlogen. B ij huiszoekingen. ESj huiszoekin gen te Schonohoven is bij iemind, die geen sigarenhandelaar is, een hoeveelheid van niet minder dan 64.700 sigaren ont dekt, benevens een kist thee, een hoeveel heid koffie en harde zeep. („N. R. Ct.") KleiaardappeTen zoek. Het blijkt dat er op de Friesehe klei duizenden H.L. aardappelen minder zijn dan bij de inven tarisatie opgegeven zijn. Van daar dat men nog in Friesland slechte zand- en veen- aardappelen moet eten. Waar die kleiaaid- appelen gebleven zijn? OP NAAR DE ROOMSCHE MEETINGS TE ALKMAAR EN AMSTERDAM! Den 29aten juni, op den feestdag van de H. Petrus en Palus, wordt door de Kiesvereeniging te Alkmaar in samenwerking met het Rijkskieskringhestuur een grootsche, indrukwekkende openluchtmeeting gehouden, waar o. m. de heer Mr. 'Bomaos, No. 1 der Heidcrsche lijst, het woord zal voeren. Spoedig zullen over deze meeting inadere bijzonderheden worden medegedeeld. Nu reeds wenschen wij alle Roomsche 'mannen en ook de vrouwen ten N. en Z. van Alkmaar ten krachtigste aan te sporen die meeting te bezoeken. Bij honderden, van den Helder tot Bever wijk, moeten de Katholieken daar naar toe stroomen. En die tocht moet dienstbaar gemaakt worden aan de propaganda voor de Room sche lijst! Daarom zou ik de propagan disten, speciaal de fietsende, willen toe roepen: „trekt jn clubs naar A. en voert met ui inee op borden geplakte biljetten met het opschrift: „Kiest No. 1 van de derde lijst, den heer Mr. Bomans". Voor deze biljetten zal het Kieskringsbestuur zor gen. De Alkmaarsehe meeting is een g e w e s- te 1 ij k e, de Amsterdamsche een 1 a n de - 1 ij k e. Zooveel honderden er naar Alkmaar (rekken, zooveel duizenden moeten er naar Amsterdam. Een vloedgolf van Roomsch enthousi asme moet de hoofdstad overstroomen De kieskring Helder moet ook, hier niet achterblijven. In Alkmaar en andere plaatsen bestaan rijwielclubs. Laten die versterkt met tal van anderen, per fiets naar A'dam trekken. Vraag even aan mij de benoodigdere clamebiljetten. Propagandisten! Pakt dit werk met geest drift aan! B. VELTMAN. Heilpo, 18618. TELEGRAMMEN Den Haag. Naar wij vernemen zal de Minister van Buitenlandsahe Zaken in. de Staten-Generaal binnenkort mededeeling doen omtrent de briefwisseling tusschen de Geassocieerde regeertngen en de Neder landsche, Detreffende de inbeslagname der Nederlandsche schepen door de Geassoci eerde regeeringen. Den Haag. Naar wij vernemen zul len binnenkort de meest op den voorgrond tredende personen op het gebied van le vensmiddelenvoorziening in België en Nd,- Frankrijk in Den Haag bijeenkomen, ten einde middelen te beramen het tekort aan levensmiddelen aan te vullen. Naar wij van zeer bevoegde zijde ver nemen schijnt in het étappegebied en in Noord-Frankrijk de toestand zoodanig te zijn, dat slechts oogenblikkelijke hulp red ding kan brengen. Uit Utrecht wordt aan ae „Telegraaf" gemeld: De Utreclusche politie heeft 30.000 K.G. thee in beslag genomen bij de fa. Thueré. Het gebouw wordt door de politie bewaakt, _l HANDELS- en MARKTBERICHTEN. ALKMAARSCHE EXPORTVEÏLING, 19 Juni. Asperges wit 22—53 ct., id. blauw 929 ct. per bos; aardbeien 3035 ct. per K.G.; spinazie f26.50f33 per 100 K.G.; rabarber f 11f22.90, wortelen f7.80 f 13.20, selderie f2.50—f4.20, pieterselie f 1.90f3.40 per 100 bos; doperwten f25.30—f26.10, peulen f 44.90—f 46.20 per 100 K.G.bloemkool 1 f24—f32.60, id. 11 f22f22.50, sla flf3.80, komkommers f 14.50f21.50, tuinboonen 3237 ct. per 100 stuks; postelein 3049 ct. per K.G.: sjalotten f3.50f 12.50, Meirapen f3.20 f4.50 per 100 bos; aardappelen: groote 9 ct., drielingen 7 ct., kriel 6 ct. per K.G.; aanvoer 5500 K.G. 20 Juni. Aardappelen; groote f9. drielingen f7.kriel f6.per 100 K.G, Aanvoer 8300 K.G. HOORN, 20 Juni. Kaas: Kleine f60.—, Commissie f60.Fabrieks f60.—. Aanvoer 130 stapels. SCHAOEN, 20 Juni. Aangev. 18 paarden f150f1200, geldekoeien vette reg.pr., 16 kalfkoeien f400—f685, 12 pinken f140— f 260, 63 nucht. kalveren reg.pr., 24 scha pen vette reg.pr,, 167 lammeren f 17—f 35, ?aa Holland's 8 varkens mag. f 110, 217 stuks eendeieren BROEK OP LANt Boswortelen bninenl. tenl. f32—f34. Aardeppelen gew. BEVERWIJK, 19 Ji dersver. „Kennemerlan wortelen 922 ct., r; id. B 814 ct., uien dik wit 3856 ct., dik blauw 2035 ct ct., alles per ben; sp f0.30f 1.30 per kis f2 per ben; peulei 1018 ct. per pond; per.kl. mand; id. fC komkommers 51 5ct per stuk. HEILOO, 18 Juni. Wtillibrord". Aanvoer prijs fabriek 35 ct., 1 381/2 ct., b-kwal. 27- 37 ct., alles per K.O. 19 Juni. Aanvoer prijs fabriek 35 ct., 32i/2 ct., b-kwal. 22i/. Afslagver. „BEEMS EN OMSTREKEN", nen f 1.95f2.35 per pond peulen f 15f 1< erwten f 11.10f 15 mandjes aardbeziën f 1 36 stuks bloemkool f 143 mand spinazie mand (15 pond); 175 f2.70 per 100 krop; per 100 bos, AD VERT1 Grondig Mej. VEEL—SCHERM Diploma Mo< Aangifte dagelijk: F1kma W. I ALK M BOEK- EN KUN LEVERI1 iUle DruJ STATUTEN. TERSTOND een BURGERDOCHT huishouding, huiselijk Brieven „Ons Blad"j 1 ER BIEDEN twee bekwame AARD Adresseeren met opgaa d. ORAOT, Oosthuizs OEVRA. een eenigszins gevorq LEERLING, om terstci den, bij JAC. v. HA| derij, Rijwielhandel, GEVRAAGD V<j te Alkmaar, een net hulp in de huishouj beneden 18 jaar. Br. letter R, GEVRAAGD ME essa sgiieM. bij JOS. VERMEULI TERSTOND TWEiS HM! bij D. v. d GULIK, Iemand b.edt zich ook genegen te mad machine. Adres bureai 1 GEVE een R, K. JONGM| paarden kunnende on dit blad, onder letter DEVfié ets nel li- Mej. PHILIPS, Laq TE K( alle soorten KO<] TROMP, H.-Hugowa TE Kd een best WERKPAARj .Viersaten, Alkmaar,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2