Tabak van J. R. KEUSS. no, 1 van Lijst 3 Ag0XL da. MANNEN-CONGREGATIE. Zondag 23 Juni, 12Vs uur, repetitie voor het zangkoor. COMMISSIE „EERBIED IN OODS HUIS." Vergadering op Zondag 23 Juni, 's avonds ten 6 uur, ten huize van den heer W, Mooij, Koorstraat. „SECRETARIAAT DER ARMEN" EN LIEFDEWERK „ST. ERANClSCUS REGIS". Bovengenoemde instellingen houden Dins dagavond zitting van 8i/29 uiur in het gebouw der „St yineentiusvereeniging", Luttik Oudorp 75, REPETITIE „PULCHRI STUDIO" Woensdagavond 8 uur, lokaal tiazes. Luttik Oudorjj, de gewone bedreigingen werd gevraagd, hoe het komt dat zij zoo* weinig tarwe hebben geleverd. Immers zegt hij tegen een, hebt gij einde 1917 een zaaibon gehad voor ruim 100Ö kilo tarwe, terwijl ge mij nu ingeleverd hebt slechts 4000 kilo tarwe. Nu moet men weten, dat die boer in 1916 2i/a H.A. tarwe uitzaaide en daar van dit voorjaar die 4000 kilo inleverde. Waar die menschen in 1917 den zaaibon voor kergen staat thans te groeien. Nu vraagt men zich af, als een regee- rings-commissaris zoo op de hoogte is, wordt het dan geen tijd dat die man aan den dijk wordt gezet, minstens zich een 'kracht verschaft, die het beter weet dan hij. Is het wonder, dat er zoo contro leurs den boer worden opgestuurd, om te zoeken naar achtergehouden graan;, dat nog moet groeien? Verder commentaar over bodig. Aanvoer portlandcement. De Nederlandsche Uitvoer-Maatschappij (N. U. M.) heeft in Oostenrijk-Hongarije aangekocht 100 wagons portlandcement, welke bij aankomst hier te lande onder toezicht van de Rijks-commissie voor Bouw materialen onder verbruikers zullen wor den verdeeld. Met de aflevering van dit cement is op 13 Juni j.l. een aanvang gemaakt en dagelijks kan de aankomst van 3 wagons hier te lande worden tegemoet gezien. Rantsoeneering van melk? Naar vernomen wordt, is het niet ge heel en al onwaarschijnlijk, dat de Mi nister van Landbouw binnenkort zal over gaan tot rantsoeneering van melk, teneinde de boterproductie te vermeerderen. Zekerheid hieromtrent bestaat echter nog volstrekt niet. Het s.a. „Nieuw Amssterda m". Het volgende vertrek van het s.s. „Nieuw Amsterdam", dat thans in Amerika ligt. van Rotterdam naar New-York, is voorloo* pig bepaald op einde Juli. Onze scheepvaart. Het scheepvaartverkeer op onze havens is in verband met den oorlogstoestand stil ler dan ooit. Sedert 12 dezer is te IJmui- deii geen enkel handelsschip binnen .geko men, noch van daar naar zee gegaan. Met de vaart op Rotterdam is het even eens treurig gesteld; na 17 dezer ging deli N. Waterweg geen schip in of uit. Door de fjeleisOheine, welke Duitschlacid vermoedelijk zal verstrekken op Scandinavië, hoopt met dat spoed® eenige verlevendi ging in de havens zal komen. BUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Op het Westelijk front heerscht de stilte, die aan nieuwe groote gebeurtenissen pleegt vooraf te gaan. In Italië hebben de Italianen bij hun tegenoffensief hier en daar belangrijke suc cessen behaeld, ook al aan den Montello. Aan de Fiave zelf golft de strijd heen en weer. Verschillende berichten uit Wieenen geven een zeer ernstig beeld van den toestand, die in Oostenrijk is geschapen door de verminderen van het broodrantsoen. Alle kringen en richtingen' zijn in hooge mate door dezen ingrijpenden' maatregel ge schokt en velen keeren zich in veront waardiging tegen Duitschland, dat beschul digd wordt, voor de nu ontstane crisis ver antwoordelijk te zijn. De bladen eischen, dat van Dutischland en Hongarije onmid dellijk hulp zal worden gevraagd. Met mooie beloften en officieele verkla ringen voedt men geen hongerigen. De re- geeringsverklaring van von Seidler, die in Weenen werd gepubliceerd en waarin op hülp uit Duitschland en Hongarije werd gewezen, Is niet in staat de Oostenrijkers, die van een half brood in de week moeten leven, moed in te boezemen. De hulp uit Duitschland, die de minister van levensmiddilenvoorzienimg, Paulj te Ber lijn is gaan inroepen, kan niet veel zijn. En derhalve moet, zoo ér in Hongarije geen broodgraan te vinden is, de bevol king van Oostenrijk maar tot den nieuwen oogst met het hongerrantsoen toekomen. Dat er voor de ontevredenheid der Oos tenrijkers over de voedselvoorziening zeer redelijke gronden aanwezig zijn; laat zich gemakkelijk begrijpen, wanneer men be denkt, dat het wekelijksche rantsoen te Wieenen nu per week en per persoon 630 gram bedraagt, d. i. per dag 90 gram. Dat is nog heel wat minder dan ons dage- lijksch rantsoen van 200 gram. Men schrijft uit Zürich dd. 17 Juni: De Italiaansdhe correspondenten der Zwit- sersche bladen zijn vol lot over de kloeke, vertrouwensvolle, hier en daar zelfs tri omfantelijke stemming bij het Italiaansche valk. De bijgeloovigheid der Romeinen draagt er niet weinig toe bij in de zoo volkomen geslaagde zee-actie der laatste dagen een gunstig voorteeken te zien voor den verderen loop der dingen. In Duitschland looft de overheid voor de inlevering van elke 10 K.G. ge droogde stengels van brandnetels een streng zwart o fvvit naaigaren, uit brandnetels vervaardigd, als premie uit, zoowel om de menschen tot ijverig zamelen aam te spo ren, als om te demonstreeren hoe nuttig deze onkruidplan ten in den tegenwoordigen tijd' voor het vaderland zijn. Het uitloven van premiën komt trouwens meer en meer in zwang. Wat heb ik den 3n Jmli te doen Te stemmen op: ALKMAAR VERGADERING VAN DEN GEMEENTE RAAD VAN ALKMAAR, op Donderdag 27 Juni 1918, 'snam. 1 uur. DE KAASMARKT. Sedert 16 Mei was er gisteren weer eens kaasmarkt De aanvoer bedroeg een 240.000 K.G. en bestond voor het grootste gedeelte uit oude kaas. Van de groote fabrieken was alleen „de Neerlandia" uit Stompetoren aan wezig. De overige grootjè fabrieken, die nu zelf de erkenning van commissiehande- iaar bezitten en daardoor rechtstreeks aan het kaskantoor kunnen leveren en zelf hun verplichte voorraden opslaan, waren niet ter markt en zullen er wel nimmer meer komen. Dat de aanvoer nog zoo groot is, is te danken aan het besluit van de Vereenigmg van handelaren, dat bepaald, dat hande laren van hun recht om buiten de mark ten aan huis te koopen, geen gebruik zui len maken. („Alkm. Crt")' POLITIEHONDEN-DRESSUUR. Woensdagavond werd in Café van Gijzen de eerste algemeene vergadering gehouden van de Politiehonden-dressuur-club „Alk maar en Omstreken". De belangstelling in het streven van deze jonge club bleek door de groote opkomst zeer groot te zijn. BOEKHOUDEN. Onze stadgenoot, de heer Ff. L. H. Scher mer, leerling van den heer I. Prins Az.. slaagde voor het examen Boekhouden enz. vanwege de Vereeniginig van Leeraren in de Handelswetenschappen. CADETTENSCHOOL. Dit jaar hebben zich aangemeld voor toelating tot de Cadettenschool 80 jonge lieden voor 57 plaatsen. EEN KRASSE BESCHULDIGING. In overeenstemming met de woorden door Minister Treub, hier Donderdag j.l. in de „Harmonie" gesproken tot afweer van de krasse beschuldiging als zou hij om de kansen van den Economischer! Boind te be vorderen, den waarnemenden rijksontvanger te Bocholtz in zijne positie hebben ge handhaafd zendt het Secretariaat van aeti E. B. aan de Pers een uitvoerige uiteen zetting toe van de toedracht der zaak is deze lezing' de juiste, dan gaat Treub vrij uit. In afwachting van hetgeen de de berichtgever van „Het Volk" hierom trent zal antwoorden, deelen wij alvast mede, dat Minister Treuib, toen bij het verzoek van dem beer S., den waarn. rijks ontvanger, om zijne verplaatsing ongedaan te maken ontving, niet wisit van diens sym pathie voor den E. B., doch meende :net een Soc.-democraat te doen te hebben. DE WITTE BAZAR. Hedenavond opent Landmande Munk zijn nieuwe zaak in luiermand-artikelen en kinderconfectie, welke is verplaatst naar Lan- gestraat hoek Paijglop. De zaak ziet er keu rig uit, een groote ruime winkel, waarin een paskamer, zal zeker de koopsters aan genaam zijn; de 6 groote étalage-kasten zijn allen keurig verzorgd en bieden een groote verscheidenheid van verschillende baby-artikelen en 'kinderconfectie. Boven is een groote ruimte, waar honderden, wiegen enz. zijn opgesteld. De zaak zal vanavond zeker veel belangstelling trekken; een. schit terende electrische verlichting is aangebracht. W|ij wenschen de ondernemers goed suc ces met deze groote uitbreiding. R. K. MANNEN woont morgenmiddag om 5 uur allen de conferentie bij in de St. Domiuicuskerk, waar door Pater Orie een zeer belangrijk onderwerp behandeld zal worden. OPGAVE DER CATECHISMUSLESSEN. In de week van 2229 Juni moet op school geleerd worden Kleine Catechismus 20ste les. Middelleering 20ste les. Plechtige Communieleering 4de les. Beide Naleeringen 21ste les. In de week van 2229 Juni moet voor den .priester worden opgezegd: Kleine Catechismus 19de les. Middelleering 19de les. Plechtige Communieleering 3 eerste les sen. Beide Naleeringen 20ste les. DISTRIBUTIE VAN LEVENSMIDDELEN. Gedurende de week van 24 tot en met 30 Juni 1918 zal verkrijgbaar woiden ge steld op: hon No. 22: 1 K.G'. aardappelen. 23 250 gram peulvruchten. 24 50 gram gort. 25 50 gram havermout. 26: 150 gram kaas alle soorten. De resteerende bon voor aardappelen zal nader worden bekend gemaakt. MELK. Voor goedkoope melk zijn geldig gedu rende de week van 23 tot en met 29 Juni 1918, bons nos. 25 tot en met 3. UITREIKING MELKBÖNBOEKJES VOOR KINDEREN BENEDEN DEN LEEFTIJD VAN 3 JAAR. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar deelt aan belanghebbenden mede, dat de melkbonboekjes voor kinderen beneden den leeftijd van 3 jaar, a.s. Woens dags des namiddags van 25 uur, aan de onderstaande scholen in ontvangst kunnen worden genomen en wel voor houders van legitimatienummers 13000 aan de Nieuwesloot, hoofd der school de heer J. Zwarte veen. 30016000 en daarboven nam He Nieu wesloot, hoofd der school de heer J. Wijn. ZEEP. De Directeur van het Distributiebedrijf van Alkmaar maakt hekend: dat op Maandag 24 Juni 1918 en op Dinsdag 25 Juni 1918, tegen vertoom der iegitimatiekaart, harde zeep zal worden ver krijgbaar gesteld en wel één dubbel stuk harde zeep per kaart; dat deze verkrijgbaarstelling nader is ge regeld als volgt: op Maandag 24 Juni 1918, des morgens van .912 uur: de nos. .1 tot en met 500 bij de fa. P. A. Jacobse, Laat 119; de nos. 501 tot en met 1000 bij de fa. J. J. de Vries, Luttik-Oudorp 58; de nos. 1001 tot en met 1500 bij de fa. de W|ijs en Broers, Ritsevoort 35; op Maandag 24 Juni 1918, des namid dags van 25 uur: die nos. 1501 tot en met 2000 bij de fa. P. A. Jacobse, Laat 119; de nos. 2001 tot en met 2500 bij de fa. J. J,. de Vries, Luttik-Oudorp 58; de nos. 2501 tot en met 3000 bij de fa. de Wiijs en Broers, Ritse voort 35; op Dinsdag 25 Juni 1918, des morgens van, 012 uur: de nos. 3001 tot en met 3500 bij de fa. G. Groot, Kooltuin 5; de nos. 3501 tot en, met 4000 bij de fa. J, J. de Vries, Luttik-Oudorp 58; de nos. 4001 tot en met 4500 bij de fa. de Wijs en Broers, Ritsevoort 35; op Dinsdag 25 juni 1918, .des hamid- dags van 25 uur: de nos. 4501 tot en niet 5000 bij de fa. G. Groot, Kooltuin 5; de nos. 5001 tot en met 5500 bij de fa. J. J,. de Vries, Luttik-Oudorp 58; de nos. 5501 tot en met 6000 en daar boven bij de fa. de Wijs en Broers, JRit- sevoort 35, GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS. Stadhuis, Dagelijks geopend des voorm. van 911 uur en bovendien des Maandagsavonds van 7 tot 8 uur. Aangeboden,1 baggerman, 5 bakkers, 1 bankwerker, 2 bierbrouwers, 1 boekbin der, 1 chauffeur, 1 electrician, 1 embal- leur, 1 fabrieksmeisje, 1 gas- en water- fitter, 19 grondwerkers, 1 huishoudster, 2 kantoorbedienden, 1 kindermeisje^ 2 kisten makers, 1 kleermaker, 2 koetsiers,, 1 klin ker, 1 letterzetter, "T loopjongen, 133 losse werklieden, 1 magazijnknecht, 6 metselaars!, 1 monteur-bankwerker, 2 opperlieden, 1 plaatwerker, 1 schilder, 8 schippers, i schoenmaker, ,105 sigarenmakers^ 1 steen houwer, 2 stokers, 13 slagers, 2 smeden, 4 .straatmakers, 5 tabaksbewerkers, 6 tim merlieden, 2 typografen, 3 veedrijvers, 4 voegers, 1 voermami, 1 winkelbediende en 1 werkster. Gevraagd: 1 assistente in de huishouding, 1 drukker, fabrieksmeisjes en -jongens, 1 kistenmaker, 2 losse werklieden, 1 schil der, 1 ovenbouwer en 8 werkjongens en 2 werkmeisjes. PLAATSELIJK NIEUWS- H EER-H UGOWjAARD. Benoemd. Mej. WL van Beunekom alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de Kath. School te Zoeterwoude, met In gang van 1 juli. OUDORP. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdag 20 Juni, 's avonds half acht. Afwezig wegens ongesteldheid de heer J. Buis. De Voorzitter opende de vergadering, na met eenige hartelijke woorden zijn dank aan de raadsleden te hebben gebracht voor de hulde hem gebracht op 2 Mei j.L, ter gelegenheid zijner 25-jarige ambtsvervulling. Hierna werden de notulen gelezen en onveranderd vastgesteld. Waarna mededee- ling werd gedaan van de volgende inge komen stukken. Dankbetuiging van Dr. Meldiior en Dr. Conijn voor toegestane vediaoging van sa laris voor de uitoefening der armenpractijk. Goedgekeurde besluit van Ged. Staten behelzende grondoverdracht aan Prov. Electr. Bedrijf. Beiden werden voor kennisgeving aan genomen. Verzoek R. K. Kerkbestuur om een raar- lijksche subsidie a f 100.voor de school. B. en WL stellen voor hierop goedgunstig te béschikken. De heer Bleeker stelt voor 1300.te geven. Na bespreking wordt een voorstel van den heer Bleeker, om ff50.te geven, verworpen met 4 tegen 2 stemmen. Vóór stemden de heeren Bleeker m Zuurbier. Het voorstel om f 100.te geven werd hierna zonder stemming aangenomen. Verder waren nog ingekomen goedge keurd besluit salarisverhooging B. en WL en Ontvanger. Verzoek van de Ver. van Gemeente-ont vangers:» om adhiaesiebetuiging met adres om nogmaals om salarisverhooging aan te dringen. Beide stukken Werden voor kennisgeving aangenomen. Werd medegedeeld, Hat de kas van den ontvanger met die boeken was gecontro leerd en in orde bevonden. Schrijven van de Commissie sluisbouw aan den Hujgendijk om 1/2 aandeel te nemen in het garantie-kapitaal a f250.000. Daar ALKMAARSCHE massasmm OVERAL VERKRIJGBAAR. dit voor onze gemeente van hoegenaamd geen belang is, werd het voor kennis geving aangenomen Hierna werd' door den Voorzitter een keurig verslag uitgebracht over de gemeen- tetoestaind in 1917; waarna, werd medege deeld de exploitatierekening en balans van het Electrisch bedrijf, waaruit we aanstip pen, dat de exploitatie over 1917 sluit met een ontvangst1 van f 3257.91 en een uitgaaf van f3161.84 en de balans sluit .met f9119.161/». Alsmede werd de rekening van het Burg. Armbestuur vastgesteld met ontvangst van fl878.29V2 en uitgaaf van f 1396.50, na dat door den heer Bleeker een kleine re dactiewijziging is voorgesteld en goedge vonden. Idem Begrooting Burg. Armbestuur over 1919, werd vastgesteld met ontvangst en uitgaaf op f 2066.79i/j. Hierna stelt de Voorzitter voor. om Üe rondvraag te houden, 'daar de agenda is afgewerkt en straks met gesloten deuren nog eenige reclames tegen, den Hoofd. Om slag zullen worden behandeld. De heer .Zuurbier informeert naar de brandspuit, waaruit blijkt, dat deue prima- in oode is, maar het reglement voor de spuitgasten niet, zoodat men een nieuwe regeling daavroor zal vaststellen. De heer Bleeker informeert over din prijs van vleeach aan zieken verstrekt en vindt den prijs van f 1.30 per pond te hoog; vraagt verder of het niet mogelijk is van een naburige gemeente een partij turl te koopen. Het blijkt, dat bet vleesch niet goedkoop-er mag worden verstrekt, en turf alleen mag worden gekocht van het Cen traal Bureau. Verder vraagt de heer Bleeker hoe of het kan, dat onze gemeente zoo lang zon der zeep zit en die boterdistributie zoo Iaat is aangevangen, waarop de Voorzitter antwoordt, dat zeep piet 1 Juli zal wor den verstrekt en de botermisére zijn schuld vind in het Boferdistributiebureau, wegen® te laat verstrekken der kaarten, hoewel de boter reeds eerder was gearriveerd. jjen laatste vraagt de heer Bleeker nog naar de aardappelenvoorziening, waarop de Voorzitter antwoordt, dat er nog voorradig zijn ruim tót zak prima oude, die eerst op moeten, waarna gezorgd zal worden, dat nieuwe aardappelen te verkrijgen zijn. Niemand meer het woord verlangende meent de Voorzitter nog een belangrijk punt ter tafel te moeten brengen, rul. het al of niet doorlaten gaan der kermis. B. en Wc meenen met het oog op de omstandig heden voor onze gemeente Te moeten adv;- seeren, om, wilde men nog niet meer ont wrichten, nog meer menschen het bestaan moeielijker maken, deze kermis te lattin doorgaan als voorheen. Alle raadsleden kun nen zich hiermede vereenigen, zoodat in ons dorpje die oud-HoUandsdhe traditie blijft bestaan en men in deze donkere dagen, met zijn vele zorgen en ontberingen, tenminste nog een paar dagen mag ontspannen in het echte oude volksvermaak. Moge men het dankbaar en netjes vieren. Hierna sloot de Voorzitter met een woord van dank voor aller aangename medewer king deze openbare vergadering. UITGEEST. Uitslag veiling. De boerenhofstede met schuur, erf en weilanden, samen gr. 19 ,H.A. 90 K. 50 C.A., geveild in hotel „de Ooievaar", ten overstaan van notaris E. Heenk, heeft in totaal opgebracht f76.600. Prop, club „St. Wlillibrord". De rfteuwe propagandaclub, onderafa. van de R. K. Kiesvereeniging, is deze week opge richt met een tiental propagandisten, onder leiding van eenige andere heereni en den WlelEerw. Heer Th. Blom. De propaganda zal flink worden aange pakt. WORMERVEER. In de week van 2329 Juni zij'n op de oranjebonnen 98 tot em met 104 verkrijgbaar ieder i/2 L. melk ad 5i/a cent. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 21 Juni. Johannes Jacobus, z. v. Adria- nus den Houdijker en Margaretha Maria Rol. 22 Juni. Wiilhelmina, d. v. Johannes Hen- dricus Bek en Catharina Admiraal. ONDERTROUWD: 20 Juni. Philippus Emile Engelbertua de Wandeler en Jacoba Geertruidai Kramer. Leendert Bakker, weduwnaar van Neeltje de Boer, en Uilkje Keijzer. OVERLEDEN: 21 Juni. Cornells Ploeger, 8 jaar. 20 Juni. Maria Pover, gehuwd met Cor nelia Krep, 64 j. Christina Alida Groot. 30 jaar. BEEMSTER. Gehuwd: Frederik Klinkhamer, 24 j., en Fockje Tigchelaar, 21 j. (van Hensbroek). INGEZONDEN STUKKEN BIBLIOTHEEK VOOR BLINDEN. Op den 18 Mei van dit jaar was hel 100 jaar geleden, dat in ons land verscheen het eerste R. K. Tijdschrift „De Godsdienst vriend". Daarvan was redacteur J. G. Le S age-ten- Broek, een onvermoeid strijder voor de Katholieke Kerk, waartoe hij eerst op late- ren leeftijd was bekeerd. Het feit, dat deze groote bekeerling bliind was, heeft op dit eeuwfeest het plan doen ontstaan om voor blinden een tijdschrift en een leesbibliotheek op te richten. Veel geld is daarvoor noodig, er wordt dus financieele steun gevraagd. Veel werk vordert ook het prikken der boeken in blinden-schrift, daarom worden vooral dames gevraagd, die bereid zijn dit werk op zich te nemen. Het blinden-schrift is spoedig te leereti met behulp van een goeden handleiding, het vordert jjeen bijzonderen inspanning van den geest of vermoeienden arbeid, maat- wel veel tijd. Voor dit werk heeft zich gevormd een comité uit de meest vooraanstaande Dames van ons land; op verschillende plaatsen wil dit comité afdeelimgen oprichten. Ook te Alkmaar zullen er zeker Dames zijn, die ter liefde Gods zich aan dit schoone werk willen wijden. De R. K. Vrouwenbond heeft dan cok aan de uitnoodiging van het Comité gehoor gegeven en stelt zich voor, ook hier een afdeeling op te richten. Dames, die daartoe genegen zijn of na dere inlichtingen verlangen, kunnen zien richten tot Mevrouw MuiderKlasener, Steinstraat 53. Gaarne beveel ik dit nuttige en schoor.e werk ten zeerste aan. B. H. ft HOSMAN. Rr. Oudorp, 21 Juni '18. Mijnh. de Redacteur! Walt aJ zoo goed wezen, aan onderstaande ontboezeming een plaatsje te geven in uw blad. De Parochiale Propaganda-Vcreeniging „Boanerges" te Oudorp verspreidt, in over leg met de R. K. Kiesvereeniging, de „Vlie gende Blaadjes" van t R. K. Centraal Pre paganda-Bureau ook onder andersdenken den en plakt op elk „Blaadje" een gedrukt strook, waarop te lezen staat 't volgende- In aansluiting met bijgaand vlugschrift EEN VERSTANDIGE RAAD: Op 't stembureau ontvangt U een biljet, waarop 22 genummerde candidaten-lijs ten staan. Hoe zult Ge dan stemmen? U zoekt in dat biljet de lijst op, waar hoven staat no. 3; neemt het potlood en maakt dan de witte stip in 't bov,eriste vakje van lijst 3 met uw potlood zwart. Dat vakje alleen moet geheel zwart ge maakt worden. Meer dan één vakje zwari maken is ongeoorloofd. i r'-• Eere aan deze Vereenigingeni Het pro pagandamiddel is praktisch; de raad ver standig en de manier van stemmen wordt er duidelijk en bevattelijk in aangegeven. Mij bevalt vooral, dat hier nu eens niet gesproken wordt van „nummer één" van lijst 3, maar van „'t bovenste vakje" van lijst 3. De gedurige vermaning om te stem men „op nummer één" zou oningewijde en onbeholpen kiezers er toe kunnen brengen, om te stemmen op lijst no. 1. Men kan niet duidelijk genoeg wezen. Men moest algemeen vast houden aam de hier gegeven uitdrukking: Maakt de witte stip in 't bovenste vakje van lijst 3 met uw potlood zwart. Zoo' is 't ook van belang te waarschu wen, dat slechts één vakje mag worden zwart gemaakt. Onlangs werd in een arti keltje van Mr. Paul van SonsbeeCk ge zegd, dat we op 3 Juli, 3 afgevaardigden van lijst 3 moeten ziien meester te wor den. Pittig gezegd; maar stumperige kiezers die 't lezen, zouden er een aanleiding in kunnen vinden, om op lijst 3 drie vakjes zwart te maken. Daarom houde men er op aan, den kiezers goed in te prenten: „Meer dan één vakje zwart ma ken is pngeoorloofdi" EEN RECHTSCHE KIEZER. WEERBERICHT Verwachting: Matige later tijdelijk af nemende Wl tot Z.W. wind, tijdelijk op klarend, later toenemende bewolking met kans op regen; zelfde temperatuur. HANDELS- en MARKTBERICHTEN. ALKMAARSCHE EXPORTVEILING, 21 Juni. Spinazie f28.60f33 per 100 K.GL; rabarber f 11.50f 22.90, wortelen f 6 80- f 15, selderie f2.50f3.40, pieterselie f 1,60 f2.80, sjalotten' f6.50f 13.20, Meirapen f4.50f5.20, alles per 100 bos; doperw ten f24.50—f26.10, peulen f 45.30—f 47.20 per 100 K.G.; postelein 4457 ct. per K.G.; bloemkool 1 f24—f31.50, id. II f 15—f22, sla f0.80f4.20, tuinboonen 2125 ct.T alles per 100 stuks; aardbeien 3549 ct. per K.G.asperges wit 2453 ct., id. blauw 1034 et per bos. Aardappelen: groote f9, drielingen f7. kriel f 5.30, aanvoer 16000 K.G. 22 Juni. Aardappelen: groote f9. drielingen f 7, kriel f 5f 5.50, aanvoer 9500 K.G. Van Maandag 24 Juni af beginnen de aardappelveilingen 's morgens 9 uur. Aan voerders worden verzocht vóór 81/2 uur aan de veiling te zijn. '6 Middag» 3i/, uur dagelijks aardbeien veiling. ALKMAAR, 21 Juni. Kaasmarkt. Aange voerd 132 sitapels, wegende 238.444 K.G, Handel vlug. FabriekskaaiKleine f61. Boerenkaas: Kleine f60.Commissie f60.50, Middelbare f60. ALKMAAR, 22 Juni. Aaugev. 24 mar den f200f900, 21 koeien en ossen: f500 f 700, 31 nuchtere kalveren f 24f 35, 14 vette schapen, 46 lammeren f20f36, 13 magere varkens f 50f 130, 30 bgigefl, 10 w., f 3Qf40,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2