1 1 TWEEDE BLAD. Bij ons stembiljet no. 1 van lijst 3. Zaterdag 22 Juni 1918. Propaganda vergadering Padvindsters. Nolite timer©; Wilt niet vreezen. De groote dag nadert snel. Nog slechte enkele dagen, scheiden ons van tiet tijdstip, waarop over het poli tieke wel en wee van Neerland zal worden beslist. Op Woensdag 3 Juli zal het kie zerscorps hebben uit te maken, aan wie zij gedurende een vierjarige periode het toestuur des lands het veiligst toevertrouwt. Niet zooals vroeger zal eerst de her stemming de eigenlijke beslissing brengen: bij het stelsel van evenredige vertegen woordiging zijn herstemmingen en (ussehen- tijds'che verkiezingen vervallen. Katholieke kiezers, gij weet waarom het gaat! Het is voor u een eereschuld: de neder laag van 1913 uit te wissehen. Niet zoo als toen zullen de tegenstanders met het tariefwetspook u trachten te bedriegen. Wel dreigen andere gevarea Nieuiwe par tijen zijn ontstaan. Zij willen in de nieuwe Kamer speciale standen, enz. vertegenwoor digen. Katholieke middenstanders, plattelanders, politiemannen, weeat op uw hoede. Voor mogelijk materieel voordeel moogt gij' uw hoogere belangen niét opofferen. Katholieken, gij wilt toch niet langer, dat uw eigen scholen achtergesteld worden bij de door u belastigde overheidsschoien? Gij verlangt immers., dat de verzeke ringswetten, de nalatenschap' van den edelen Talma, eindelijk uitgevoerd worden? Gij eischt toch de vrijheid, die iedler ander toegestaan is, maar die u geweigerd wordt, om openlijk langs de straten, van uw gods dienstige gevoelens blijk te geven? Wilt gtfj'jdeze en alle andere verlangens van ons Katholiek program vam actie in gewilligd zien, stemt dan op Nol 1 van de Katholieke lijst. Katholieke kiezers uit den kieskring den Helder. Gij' zelf hebt met zoo goed als algemeene stemmen uw goedkeuring a.a.n uw lijst gehecht. Toont u nu mailen van karakter, en maakt op Woensdag 3 Juli bet witte stipje zwart- voor d'en naam van Mr. BOMANS. (Deeerste naam van de derde lijst!) Ora et labora! Bidt, maar vergeet ook het werken niet! Nu is bet de tijd om uit te gaan naar te lakschen, gewapend met ons program van actie. Overtuigt heji van hu.n duren plicht ■om katholiek te stemmen. Gaat ook tot ben, van wie gij vermoeden kunt, dat zij in den warwinkel van lijsten en namen geen. weg kunnen vinden. Het zal u blijken, dat er niet weinigen zoo zijn. Voorziet u van een proefstembiljet, zoo- vals wij in dit nummer er een afdrukken. Laat den kiezer zelf zoeken naar den eer sten naam van de derde lijst. Druk hem op bet hart die plaats te onthouden, en twijfelt gij of alles goed begrepen is, be zoekt hem nóg een keer. Wiordt er overal zoo gewerkt, dan zal onze Katholieke Staatspartij versterkt en de nieu we Kamer, teruggekeerd1, met klem op ver vulling onzer eisohen kunnen aandringen; de resultaten van. dit werken zullen het geheele Katholieke volk ten goede komen. Wat meer enthousiasme onder de recht- sche kiezers, 't is geen weefde. Zoo oor deelde het Bestuur der R. K. Kiesvereeniging „Vrijheid en Recht". En. bijgestaan door onze kloeke Propagandistenclub „St. Pe trus", heeft het een plan op 'touw gezet, dat toejuiching verdient. Op den feestdag van de H.H. Petrus: en Pauilus zullen in den namiddag op 't Qoele- veld, daartoe door B. en W. bereidwillig afgestaan, een paar katohlieke sprekers de recbtsehe kiezers een beetje warm maken voor den groeien dag van 3 Juli. Een der sprekers is natuurlijk Mr. Bonians, no. 1 van lijst 3, onze lijst. Een muziekcorps zal de geestdrift helpen aanwakkeren. Een uitnemend plan! Wafht velen, slapen nog. Dat ze nu toestroomen, otok uit den wijden omtrek en eens hooien, wat op 't spel staat. „Petrus en Paulus" is een uitgezochte dag. De meeting moet slagen. Voorujt dan! Draalt niet! Besluit en komt! alw Ziezoo! De dames hebben gelukkig eer een schrede meer gezet pp den. weg der Emancipatie oftewel Gelijkstelling', me;t den man. Geifoot u, dat ze van plan zijn leergangen te openen in: ploegen, schoenmaken; met selen, boomen-smoeien, brand-blusschen, dui ken en modderen? Gelooft u dat niet? Odi kortft En ze zijn reeds dokter, professor, advocaat (dit laatste zeer geëigend voor ze vanwege de woorden-rijkheid), dominee, afgevaardigde en wie weet nogal meer. Nu de bloothalzen en beenbrekers-driad- nagel-hakken wait vervelend beginnen te worden (ze zijn niet langer Up to date) moet er toch iets anders zijni om de ge lijkheid met de mannen te bewaren (oi beter dan mannen voorbij te stevenen, want tot nog toe zijn deze nog zoo. wijs gebleven niet op draadnagel-hakken te gljan loop-en en het nekvel te verbranden door een gloeiende Juli-zon). Doch alle gekheid op 'n stokje! De dames zuilen wel zoo onschuldig blijven geen boompje-klimmen te gaani beoefenen of mod der uit de slooten té gaan, halen. Ajakkes, 'hoe vies! Maar de dames zullen de bakvisehjes gaan oefenen in P ad vin d era. Ze willen, immers gelijkstelling met den man en daar om en daarvoor zuilen ze nu Padvindsters- Vereenigingen gaan oprichten eni ons eer biedwaardig stadje heeft reeds fle eer ge had een lezing te hebben kunnen hooren van een zekere mevrouw, die daarvoor door eenige Alkmaarsohe dames was. uitgenop-^ digd, zeker gedachtig aan: „Van Alkmaar begint de Victorie!" Wiij zullen dus, als het nieuws, a.anhan- stars vindt, en dat zal wel, want het is weer iets pikants binnen afzienbaren tijd kortgerokte, halfgebroekte, naaktglim- mendie kuitjes langs 's heeren wegen zien trekken, gekleed in kahhie en bewapend met touw en bijl en schop (anders is- het immers -toch niet Padvindsterlijk), om door bo,sch en veld, langs vaart en zandpad hulp te verleenen ,aan de(n) eeonejh) of andere(n) ongelukkiglijk dolende Jonkvrouw of Jonkheer! Wat poëzie daar in steekt! Het teeder en van nature zachtzinnige vrouwenhartje zal gaan bonzen en zwoegen eni hijgen, zoekende te redden waar te redden valt, sipijt ontvelde armen, opengereten, kuiten, bekrabde halzen en uitpuilende oogen! Wlant de wereld heeft behoefte aan flinke vrouwen! Niet aan die blozende, sobuch- tere-bedeesde duifkens, wier incarnaa't van onschuld zelfs den gerneensten, den get ai- fineerden schavuit ontzag en eerbied inboe zemt. Gelukkig hebben we nog te veel vertrou wen in het groote getal wijze, rijk-liefheb bende, zedig-kraöhtige moeders, dan dat we vreezen, dat de Padvindsiters-grtt gereeden opgang zal maken;. Eidodh Och, de idee om oip het pad te gaan. als Zigeunerinnen in Koniingiilninen-gewaad is natuurlijk opgekomen in de vermoeide, tobbende hoofdjes) van. die 'onder üe dames, die met haar tijd geen raad weten, omdaii ze niets nuttigs weten te doen, die zoo genaamd blasée zijn; zat v.ain de geneugten des levens. Arm Nederland, ongelukkige 'Maaitschajr- pij, waar ruwheden hoogtij vieren! De Godvergeten Volkeren-moord', die nu _al bijna 4 jaren lang heel Europa teistert- en met bloed en tranen drenkt, is wel een bewijs, hoe alle gevoel van menscheiijkheid en menschwaardigheid beneden, ver bene den het .vriespunt staait. AI die ellende is de oogst van den wind,, die gezaaid is. Va,n de daken af heeft men geroepen om emancipatie, emancipatie voor man en vrouw en die emancipatie niet gezocht in de diepte, maar aan de oppervlakte. Ernst bij oprechtheid', afschuw voor ge weld bij medegevoel zijn gevluclht en. heb ben hunne ledige plaatsen zien innemen door karakterloosheid bij laagheid, door flu- wleelen kleed bij tijgerklaiuiwem En daaraan hebben de vrouwen, de 'da mes, geen klein aandeel gehad. En ze pluk ken nu de vruchten van de holheid en ledigheid, waarmede ze zich zelf hebben gevoed en anderen doen voeden. O, de damesWannéér ze een vrouw uit het volk hooren vloeken; sluiten, ze hunne ooren vol afschuw. Er, ze hebben recht. Maar diezelfde vloekende vrouw wijst uw dochter verachtelijk na met den vinger, als ze daarheen balanceert met diep-uit- gesneden blouse, en diezelfde vrouw schudt baar hoofd en tikt er met haar vinger tegenaan, om te zeggen bah! En als de degelijke dorpsvrouw straks de Padvindsters ziet komen gelijk voor dezen de Padvinders en. die 'jonge dames ook in leegstaande schuren 'si avonds op' ',n hoop stroo bij eikaar ziet kruipen, bezongen wellicht door de moderne Minnestreelen, de Padvinders, dan zulten ze de grillen voelen gaan over hunne reine, krachtige lichamen en de verzuchting zulten ze mie! kunnen terughouden: Heere, verlos ons toch, om onzer kinderwilie, van het vergif, dat de jeugd ondermijnt, om den dood te brengen in den bloeitijd des' levens, Padvindsterigheid moet gezonde lichamen kweeken, orde en regelmaat bevorderen, lief de tot den evenmensich kweeken, heet liet. Och lieve! Onderwerp uw' dochtertje aan regelmaat in kleeding, in voeding, in be tamelijkheid, en g-e zuilt geen ziekelijke', kwij nende doehterkens meer hebben. Laat ze arbeiden bij ui thuis. Laat ze schrobben, boenen, schuren, 'bed-opmaken, in stede ze neer te laten, zitten met allerlei misbaksels, alias kinder-lectuur. Gaat zelf met uw kin deren het pad op, langs heg en steg, langs beemden en door bosdh en leert ze hoe daar alles harmonisch is en, niet kwijnt uit verveling of bij gebrek aan bezigheid1. Houdt uw dochter terug van kinderbals; uit bi oscoop-voorstellingen. Heusch, wij. hebben geen behoefte aan geleerde, holle hoofden, maar aan warm voelende harten, die schuiwen voor de wer ken van den nachtuil. Het moge ut, ook de moeders uit den burgerstand; ja zelfs die der arbeidersbevol king, als een verschrikking in de ooren klinken, als men ui voor een groot deel, misschien voor het grootste1 deel, schuldig stelt aan de jammeren, onzer dagen liet is een feit, wat ge in. uiw eenzame uren zult toegeven en bejammeren. Wee dan uiwer, als het verwijt u bekruipt „mea culpa", het is mijn schuld'. A. JANSEN. Toen Abiram, ma zijn overwinning op den roofkoniiig Chodiorlahomcr, van den behaal den buit geen. draad garen zelts oi ook maar een schoenriem voor zich wilde behouden, opdat de koning van Sodom met zou kunnen zeggen: ik hen Ahrain rijk gemaakt: ver- scmeen hem de Heer in een visioen en zeide „Wiil niet vreezen, Abeam, Ik Den uw beschermer en overgroot loom". Zóózalalwieop.Qodvertrouwt niet beschaamd worden, in eeu wig h ei d Als Isaak, door 'hongersnood gedwon gen, in het lamd der Miilistijmem moest rondzwerven, was de Heer met zijnen die naar en maakte hem rijk en. aanzienlijk voor het aangezicht van üe bewoners in dat land Dit wekte den naijver, en Isaak was gedwongen telkens en telkens, zijne woon- tenten op te rollen en nieuwe putten te graven, totdat hij kwam te BersaD.ee. Daar verscheen hem de Heer hl den nacht, en zeide: „Ik ben de God van Abraham, uw vader, wil niet vree zen, want Ik ben met u, ik zal u zegenen, en uwe nakome lingschap vermeerderen, terwilie van mijnen dienaar Abraham." Als God met ons is, wie zal dan tégen o ns z ij tl.? Wjanneer Josaphat, koning van. Juda, be dreigd werd door die Ammonieten en de Moabieten en de Syriers, vastte hij en bad hij tot den Heer en zeide: „Heer God onzer vaderen, Gij zijt God in den hemel en Gij befaeerscht alle rijken en alle volkeren, in Uwe hand is kracht en macht, en pie- mandl kan U weerstaan.Wij echter be zitten niet de noodjge kracht, om het hoofd te bieden aan de .menigte, die ons bestormt, Daar wij niet weten, wat ons te doen staat, blijft ons nog slechts over onze oogen. tot U te wenden. Zóó stond geheel Juda vooi den Heer met hunne kinderai. en hunne vrouwen en hunne zonen; toen kwam in het midden der vergadering die Gleest des Heeren over den Leviet Jahaziel, die zeide: „dat gansch Juda luistere, eu gij inwoners van Jeruzalem, en gij koning josaphat: Dit zegt u de Heef: Wilt piet vreezen noch beducht zijn, voor die menigte: want het is niet \u(w strijd, maar de sitrijd van GódGij zult het niet wezen die strijdt, houdt slecht sgöedeu moed, en gij suilt de de hulp des Heeren over u| ondervinden, juda en JeruzalemW|i 11 niet vree- zen, noch. bedlucht zijn, morgen zult gij tegen hen uittrekken, en de Heer zal met iu zijn." Gok met ons is de Heer in kwel ling en in 'benauwdheid en in ver drukking, Hij zal ook ons daaruit bevrijden en. ons verheerlijken, ais wij slechts met vasten en bid den v er trouwvol tot hem op.zien. W|at de Heer God nu in het Oiude Testa ment, onder de wet-der vreeze, zoovaak ge sproken heeft, datzelfde heeft Hij, óf dooi zijne Engelen, óf in eigen Persoon, meer malen herhaald in het Nieuwe Testament, onder de Wiet der liefde. Allereerst bij de aankondiging van de geboorte des Verlossers. De Aartsengel Gabfiël werd van God ge zonden naar eene stad-v.an Galilea, Nazareth geheeten, tot eene maagd, welke verloofd was aan een man, met name Joseph, uit hei huis van David, en de naam der maagd was Maria. De Engel tot baar binnengegaan zeide: Weesgegroet, gij vol van genade: De Heer is met u; gezegend zijt gij onder de vrouwen. Bij het hooren dezer taal ont stelde Maria en overdacht zij wat dat voor eene begroeting wezen mocht. En de Engel zeide 'haarWil niet vreezen Maria, wamt gij hebt genade gevonden, bij Gbdl; zie gij zult ontvangen in uwen schoot en eenen zoon baren, en gij zult zijin inaatn Jezus noemen. Deze zal groot zijn, en 'Zoon des Allechoogsten genoemd worden, en de Heer God' zal Hem geven den zeiel van zijnen vader David: en Hij zal heerschen in het huiis van Jacob 'in eeuwigheid1 en Zijin rijk zal geen einde hebben. Vervolgens bij de geboorte des Heeren. Gehoorzaam, niet alleen aan Go'd, maar ook aan de wettig gestelde Overheid, ging de rechtvaardige Joseph, van Gaiilea uii de stad Nazareth naar Ju,de» tot de stad van David, die Bethlehem genoemd wordt: omdat hij uit het huis en uit de familie van David was, met Maria zijne verloofde echtgenoote, die zwanger was. Het geschied de nu, als zij daar waren, dat hare dagen vervuld waren, dat zij baren zou. E,h zij baarde haren eerstgeboren zoon: en wik kelde hem in doeken en legde hem in eene kribbe, omdat er voor hen geene plaats in de herberg was. Daar waren in diezelfde streek herders "wakende en wachthoudende b,i) hunne kudde. En zie een Engel des Heeren staat bij hen, en de klaarheid des Heeren omstraalde hen, en zij vreesden met groote vreeze. En de Engel zeide tot ben: Wilt niet' vreezen: want zie, ik ver kondig u eene groote blijdschap, welke zijn zal voor al het volk, dat u (heden de Verlosser geboren is, welke is Christus de Heer, in de stad van David. Verder t ij d e n S het o p e n b aar leven des Heer e n. Naar Romeinscb gebruik, was ook bij de Joden de nacht in vier tijden of nacht waken, eik van drie uur. verdeé.d. In den nacht, na de wonderbare broodvermenig vuldiging1. in de vierde nachtwake, omstreeks drie uur in den morgen, kwam Jezus wande lend' op de baren van het meer van Geneze- reth tot zijn# leerlingen in &t scheepje. Als dezen Hem op het meer zag-en wan delen, werden zij ontsteld, cn zeiden: Daar is een spookverschijning! En zij gilden vain, schrik. Terstond sprak Jezus tot hen zege gendeSchept moedIk ben liet, wilt niet vreezen. Gp den Tbabor, den berg van Jezus' verheerlijking of gedaanteverwisseling, waar bij Zijn aangezicht schitterde als de zon en Zijne kleederen wit werden als sneeuw, waarbij ook Mozes en Elias verschenen, met den Heer sprekend, sprak de hemel- sche Vader uit de wolk en zeidei Deze is mijn beminde Zoon, in wien Ik mijn welbehagen heb: hoort Hem! .De leerlingen, dit hoorende, vielen op hun aangezicht neder en vreesden zeer. Jezus nu, nader ko mende, raakte hen aan en sprak: Staat op en wilt niet vreezen! Tot den Meester, den Goddelijken Ge neesheer, kwam Jair.us, de hoofdman van de synagoog te Capharnaurn, en den Heer ziende, viel bij voor deszelfs voeten neder en smeekte Hem met aandrang, zeggende: Mijne dochter ligt op haar uiterste, kom mede, leg uiwe hand op haar, opdat zij gezond worde en leve. En de Heer ging met hem mede. Onderweg nu kwamen de dienaren den overste boodschappen, dat zijne dochter gestorven w'a-s en hij dus den Mees ter niet langer moest lastig vallen. Jezus dan hoorende, wat er- gezegd werd, sprak tot den hoofdman: Wiil niet vreezen, geloof slechte. En de Heer, de hand van het twaalfjarig dochtertje vattend, riep haar tot het leven terug. Na de Verrijzenis des Heeren klinken wederom diezelfde geruststellende woorden bij het verheerlijkte Graf en in de opperzaal te Jeruzalem. Toen Maria Magadelena en Maria, de moeder van Ja cobus, met Salome, de grafspelonk des Hee ren waren binnengegaan, zagen zij' ter rech terzijde een jongeling zitten met een wit kleed' omhangen, en zij ontstelden. Doch deze zeide tot haar :W. iltnietvreezen: Gij zoekt Jezuis van Nazareth, den Gekrui sigde, Hij is verrezen. Hij is niet hier, zie de plaats, waar zij Hem hebben neer gelegd'. Op den avond van Zijne verrijzenis ver scheen de Heer in het midden Zijner leer lingen, en sprak tot hen: Vrede zij iik Ik ben het, wilt n,i'et vreezen.,,. beschouwt mijne handen en mijne voeten, dat Ik het zelf ben: tasit en. ziet: want een geesit heeft geen vleesoh en, geen beende ren, gelijk gij Mij ziet hebben. En terwijl Hij 'dit zeide, toonde Hij huin handen en voeten. Herinneren wij ons in, druk en hood, in tegenspoed en lijden, bij droefenis, en kwelling, die gulden woordenNolite timere-: W,i 11 niet vreezere, Spreken we steeds met koning David, vol vertrouwen op God, in alle omstan digheden des levens: De Heer is, mijne verlichting en mijn heil, wien zou ik vree zen? De Heer is de verdediger ran mijn leven, voor wien zou ik (beducht zijn? Al stonden legerscharen tegenover mij, mijn hart zal niet vreezen1. De Heer is mijn sfeuiu en mijn 'toevlucht en mijn verlosser: mijn God1 is mijn helper. Met dat g-eloovig vertrouwen op God, zal op uw ziekbed uw vleesoh weer op bloeien. Met dat geloovig vertrouwen op God, zal ui bet dagelijksch brood niet ontbreken. Met dat geloovig vertrouwen oip' God, zal de Heer uwe ziel' witter waisschen dan sneeuw en blank maken gelijk wol. Draag als een goede leerling uw 'kruis gelaten achter den Meester, die ui met Zijn kruis voorgaat, wel bedenkende, dat al het lijder, van; dj en tijd in geen vergelijk staat tot de toekomstige glorie, welke in ons geopenbaard' zal worden. Loven we ten allen tijde onzen Schepper, met de bede van den H. Apostel Paulus: „Gezegend zij God, e,n de Vader van onzen Heer Jezus Christus, d'e Vader der barmhartigheden, en de God van alle vertroosting, Die ons vert roost in al onze be kommering? n. Alkmaar, den 22en Juini 1918. M. P. A. OOMS, D. P. ALKMAAR. KAAS. De Directeur van het Distributiebedrijf te Alkmaar, maakt bekend: dat door het Rijks Centraal Administra tiekantoor voor de distributie van 'Levens middelen de'Sgewenscht ten behoeve van de Gemeente zal worden beschikbaar ge steld eene hoeveelheid kaas van 3e kwali teit (uitscho'tkaas) dat het in de bedoeling ligt deze kaas ook voor de gemeente Alkmaar aan te vragen teneinde ze in eenige winkels te dezer stede verkrijgbaar te stellen; dat heeren winkeliers, die voor den ver koop van deze-kaas in aanmerking wen- schen te komen; eene schriftelijke aanvrage daartoe moeten richten, tot het Dislrifauitie- biureau; dat dergelijke aanvragen bij dit Bureau moeten zijn ingekomen vóór Woensdag 27 Juni 1918; dat alleen zij tot den, verkoop van de kaas van 3e kwaliteit kunnen worden toe gelaten, die geene andere kaassoort of kaas soorten, welke ook, in, hunne winkels ver- koopen of zullen verkoop en; mmmmmmmmammmsBaBBÊsat Wat heb ik den 3n Juli te doen Te stemmen op: dat derhalve toewijzing van kaas van 3e kwaliteit uitsluiting van. toewijzing van andere kaassoorten met zich brengt. INGEKOMEN PÊRSONEN. A. H. van der Beek. N.H., bakker, Sta tionsstraat 21. Sohagen. S. Bakker, N.H., db., Ie Kabelstraait 25, Koedijk. C. Wl Denissen, R.K., spoorwegarb., Druivenlaan 51, Roosendaal en Nispen. J. (Vzialles, N.H., straatmaker, Keizerstraat 22. Pur- merend. E. Vlessing, geen, z.. Laat 81. Rotterdam. *W. J. Vietor, E.L./R.K., arbeider, Ie Landdwarsstraat 10, Amster dam. C. J. Voskuil, R.K., lijnwerker, Lombardstraait 3, Oiudkarspel. Pt van der Meulen, N.H., opv. ambtenaar, .Een- drachtstraat '4, Utrecht. J. C. J.umgst, N.H., los arbeider, Keizerstraat 22, Koedijk. D. P. Knuppel, R.K., winkeljuffr., Bree- straat 15, Schoorl. G. J. H. Leurink, N.H., insp. pol., Nieuwesloot 77, Nieuwier Amstel. G. A. Wittenberg', R.K., boeren knecht, Molenbuurt 22, Beemster. A. Smit, N.H., db... Middenstraat 29, Hoorn. A. Zeeman, N.H., db., St Annastraat 15, St. Panera,s. M. Rol, G.K., z., Lindengraoh't 37, Velsen. P. Kater, N.H., banketbakker, Houttil 5, Monnikendam. C. Bominaar, R.K., poetser H. IJ. S. M.,,- Eendrachtsstraat 2, Roosendaal en Nispen. VERTROKKEN PERSONEN. C. Molenaar, R.K., db., Oudegracht 287, Oudorp, D. Bijvoet, R.K., arbeider, Akers pad 5, Bergen. A. Kleimeer, N.H., kan- toorbed., Nieuwlandersingel 79, den Bosch. C. Meijer, G'.K., db., Langestraat 42. Oudorp, F. M. Wolke, R.K., schilder. Verdronkenoord 24, Amsterdam. B. van der Wal, z., Magdalenenstraat 19, Bergen. R. de Groot, N.H., slager, Ritsevoort 42, PuirmeremL G'. Melbado, P. Isr., db., Paijglop 8, Amsterdam. M. E. van der Waal, N.H., ass. buish., Schoolstraat 4, Beigen. S. J. C. Ramakers, R.K., z., Kanaalkadie 18, Bergen. M. Joon, N.H., db., Langestraat 59, Ursem. E. Bieman, N.H., z., Tienen,wal 3, Koedijk C. Brakenhoff, R.K., d'bc, Schoutenstraat 30, Castricum. A. Bals-Blakker, R.K., z., Langestraat 30, Zaandam. D. Heij- b'lok, N.H./D.G., brievenbesteller, Tuinstr. 18, Helder. A. M. A. van Amersfoort, R.K., z., Hekelstraat 22, Velsen. P. Bleeker, 'D.G., z., Snaarmanislaan 145, Al melo. M. S. Kistemaker, N.H., z., L Oudorp 70a, Helder. H. A. van Hilten, E.L.. z., Spoorstraat 69, Tiet K. Zwart, N.H., db,, Bierkade 11, Egmond a. Zee. B. Zwiers, N.H., grutter, Klein Nieuw- Iand 13, Best A. van de Rijt, N.H., boerenarbeider, 'L. Oudorp 7, Utrecht. T. Fok, geen, db,, Fnddsen 64a, öterleek. E. A. van Dijk, N.H., db., Hofstraat 20, Bergen. M. Groen, R.K., z... Ken- nemersingel 26, Zijpe. K. M. Schumidt, O.Ger., db., Kennemerstraatweg 16, Helder. P. S. den Dunnen, R.K., arbeider, St. Annastraat 23, Heerlen. J. Korter, R.K., z., St. Annastraat 23, Heerlen. "W|. Alta, geen, ass. buish., Koorstraait 10, Baarn. D. J. Smit, N.H., adj. onderoff, C.S., Stationsweg 130, Bergen, E. Dijt, geen, leed. H. B. S.. Stationsweg 130, Bergen. E. Schreuder, geen, z., Huigbrouwerstraat 6, Apeldoorn. H. H. Lauffer, E.L., z., Tuinstraat 17, Ouder Amstel. M. H. Schmitt, R.K., db., Nieuwpoortslaan 133, Beverwijk. G. Root, N.H., db., Nieuw poortslaan 10, Ursem. -J. A. van Wk- mel, R.K., db., UitenbosOhsfraat 33, Ber gen. H. M. A. Sandfort, R.K., 'banket bakker, Fnidsen 82, Den Haag. W,ed. H. Versloot, N.H.. z., Tienewal 1, Zeist. J. M. Stikkel, N.H., dir. Distr. voor schoe nen, Oudegracht 295, Amsterdam. H. C. Stikkel, N.H., z., Oudegracht 295, Haar lem. V. C. Rusting, R.K., z., Nieuwe sloot 87, Hoorn. J. Luittik, N.H., hout bewerker. Laat 65, Krommenie. M. Groot, N.H., db., Ritsevoort 40, H.H.Waard. T. A. Hoenderkamp, R.K., dir. Hanzebank, Kanaalkade 46, Scbiediam. M. M. D. van Leeuwen, geen, z., Nieuwpoortslaan 9, Leeuwarderadeel. C*. Molhoek, N.H., machinist, Nieuiwpoortslaaini 97, Brunssum. T. Leeuw, R.K., smid1, Bleekerslaan 3, Beverwijk. J. Assenberg, N.H.. emballeur, Geest 21, Waddinxveen. Z. Ton, N.H., z., Nieuwstraat 5, Amersfoort. S. DliJ. N.H.. arbeider, Schermerweg 30, Akersloot. H. B. J. V. d. Graaf, N.H., z.. Laat 2a. Dordrecht. W. Visser, O.R., db., Ver dronkenoord 15, Egmond aan Zee. - M. op 't Veldt, R.K., db., Paij'glop l8a Anna Paitlowna. H. Trompetter, N.I., huis houdster, Kennemerstraatweg 22, 'de Rijp. E. M. Vetberne, R.K., z„ Stuartstraat 54, Amsterdam. A. Holman, R.K.. z.. Klein Nieuwland 25, Roosendaal. A. Kampman, E.L., lijnwerker. Stationsstraat 35, NoordcScharwoude. H. W'. Bruins, Gier., z., Houttil 5, Apeldoorn. R. Bak ker, N.H., z.. Omval 7, Öterleek. E. Bekker, N.H., meubelmaker, Kanisstraat 7, Amsterdam. A. W„ Udo, N.H./E.L., insp. Dir. Bel., Nassauplein 14, Breda. Wed. J. de Geus, N.H., z., Landstraat '43y Am sterdam. L. F. Kleiterp, geen, kweekeling, Nieuwlandersingel 11, Wleststellingswerf. K: van der Molen, C.G., slager, Spoorstraat 64, Broek op Langendij'k. H. O. de Wild1, R.K., reiziger, Kennemerstraatweg 29, Utrecht. T. van Diepen, R.K., db., Hei- looërdijk 2, Warmenhuizen. E. H. T, Muller, Rem., sergeant C, S., Nieuwpoorts laan 5, Nijmegen. G. H. Cock, Ap., z„ Heul 12, Texel. M. Roskam, R.K., db., Spoorstraat 63, Zijpe. J. 'de Wilde. N.H., z., Spoorstraat 75, Amsterdam. K. Kloosterboer, N.H., tuinbouwer, Omval 11, Oudorjj. J. G. Smith; R.K., db., Liefdelaan 10, Schoorl. B. S. Hociboer, R.K., z., Lmdengraoht 13. Ofodatn. K. van Zwanenburg, N.H., dir. Alkm. Packet. 2 e Ka beis,tra at 7, Bergen. Mr. J. P. Bosman, g,een, z., Voormeer 35, Bergen. T. M. Kooij, N.H., db., Oudegracht 293, St. Pancrais. M. Blokker, N.H.. db., Voormeer 35, Bergen. P. Herrema, N.H., db., Voormeer 35, Bergen. A. Spaans; jR.K., db., Meüusgracht 1, Schoorl. L. M. Meijlne, R.K.) z., Verdronkenoord 80, Limmen. W, Liekles Oiebles, D.G., z., Ritsevoort 20, Ede. H. Geel, N.H., landbouwer, L, Oudorp 17, Veenhuizen. -«

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 5