Et Is flink op de lijsten geteekend: f 142 50 meer dan het vorig jaar. WPRMERVEER. R1NNEOOM. 'I VELD, HEEMSKERK, A. Reijne, N.H., z.( Kennemerstraat weg 180, Paramaribo. M. G. J. Warming; R.K., apoth. ass,, Verdronketioord 121, Voorst. E. R. van Tellingen, E.L., apoth. ass.. Hofdijkstraat 15, Nijmegen. A. Zwaan, N.H., z., Laat 179, Egmondi aan Zee. H. Builder. R.K., kleermaker./ Laat 150, Lisse, BENOEMD. Tot adjunot-inspecteur van politie te Utrecht is benoemd de heer J. A,Keesom, W'M.ggglllJ- »-■ ELAATSEL1JK NIEUWS SCHAOEN. De heer Thomas Denijs, geb. alhier, is aangezocht om tusschen Palmrondag en Goede Vrijdajr 1919 te Berlijn, W*enen, Kenlen, Bremen, Breslau, Am'terdam, den Haag en Frankfort a. d. Mtiu, de Chrirtns- parrij in de Johannes-passion van Bach te zingen. Bloedvergifting. P J. C. kreeg een klein wondje aan den vinger, waarvan hij geen nota nam; 'savonds zwol de vinger op, daarna de hand, terwijl zich later een roode s'riem, gepaard met veel pijn, op den arm vertoonde. De dokter constateerde bloedvergiftiging. Gelukkig kw»m deze hulp niet te laat; wel is de man siek van pijn en angst. Levensmiddelenbedrijf. Er is verkrijgbaar gesteld: i ons rundvleesch op bon no 29 voor houders van bonboekjes genummerd 1 tot en met 425 bij Raat en voor alle anderen, ook die genummerd 01, 02, enz. bij Kweldam. (Men kan er van verzekerd zijn, dat er voor iedereen vleesch is, ook voor hen, die laat komen, mits voor heden avond 8 uur); 1)4 oas rijst op bon no. 30; 3)4 ons kaas, voor zoover voorradig 20 plus en verder 40 plus (deze hoeveelheid is voor twee weke») op bon no. 313 KG. aardappelen, voor zoover voorradig oude kleiaardappeien en verder (indien aangevoerd) nieuwe op bon no. 3a. Langzamerhand wordt alle marktvee regeeringsvee; 'de laatste overgang naar dit gebied zijn de vette schapen. Vervoer verboden, behoudens dat van lammeren en magere weideschapen. De regeerlBgsleveriog ran runderen bedroeg Donderdag te Beha gen 51 stuks. De kwaliteit was zeer be vredigend. De zwaarste koe werd geleverd door P. Stins te Barsingerhorn. Het dier w .ag 1414 K.G.; het dier werd bij de taxatie geplaatst in klasse A 2. waarin 97 cent per KG. wordt betaald; opbrengst f 685.79. Het zwaarste vette kalf woog 130 KG. ea kwam in B 1, prijs f 1.70 per K.G., opbrengst f 221. Algemeen wordt geklaagd over de langzame uitbetaling van het Rijk. Wij spraken boereu, die nog moeten ontvangen van de eerste levering, a Mei. Lammeren en jongvee waren iets beter dan verleden week. Voor beste lam meren werd f 34 betaald; 7 pinken in eene koop brachten i i6r8 op. 1 DUDKARSBEL Er ft besloten weer schoolfeest te houden 89 Juni gaat de hoogste klasse naar Amsterdam en 25 Juli ds anderen naar Schoorl en Bergen aan Zee. De te»aal inkomsten zijn »u f 675.38, tegen f 587.64 in het vorig jaar Een bijdrage 5. f 40 buiten de lijsten en f 20 saldo kon nu niet op gerekend worden. BEEMSTER. Brand Woensdagmiddag, omstreeks 1 uur brandde door onbekende oorzaak de boerenplaats, bewoond door C. v. d. Lee, tot den grond af. NOORD-SCHARWPUDE. Gemeenteraad. De raad vergaderde Dinsdagavond. Afwezig waren met keniisigeving de hee- ren Barten en Zul. De notulen werden goedgekeurd. Goedgekeurd werd de herziene gemeen schappelijke regeling dier gasfabriek. Ingekomen was een verzoek van de tij delijke leerkrachten mej. Vlug en de heer Wilbrink, om f 100 verhooging van sala ris, omdat ze door hun tijdelijke aanstelling niet deelen in de gunsten van het wetje Ketelaar. Dit werd toegestaan. Op verzoek werd aan mej. A. Bregman, 2e piLv.v. bif de telefoon eervol ontslag verleend Aan de orde kwam het verzoek van, de Commissie voor Sluisbouw te Oudorp om een aandeel te nemen in de jaarlijksche kos ten. De heer Keeman was er tegen om de hooge kosten. De heer Vlug was het plan wel sym pathiek, doch zag ook tegen de kosten op. De heer Ootjers zon niet tegen de kos ten opzien als het plan voor deze gemeente van veel belang was. Waar echter de groote scheepvaart dieper water ejscht en daarom uitdiepen der ring vaart noodzakelijk is, zal dit aan het plan moeten worden toegevoegd, wil het plan afdoende zijn. Voor de betrokken corporaties zal dit waarschijnlijk weinig duurder uitkomen, om dat met des te meer reden bij Rijk en Provincie om steun kan worden aange drongen. Besloten werd geen aandeel te nemen. Wlegens vertrek werd aan den heer A. Kraakman 8 mnd. afschrijving verleend op den H. O. In het stembureau zullen zitting nemen de beide wethouders en de heer Barten. De brandweeroefening zal binnen enkele dagen plaats hebben. De heer Ootjers deelde mee, dat het uit diepen van de vaart gepasseerd is en de ko9ten, zijnde f800, door den Noorder- marktbond betaald zijn. De helft der kos ten zal dus spoedig bij den. gemeente ontvanger worden geïnd. De heer Ootjers zegt verder, dat de be graafplaats te klein wordt en het nu een mooie gelegenheid zou zijn- tot uitbreiding over te giaan, nu er in de onmiddellijke «abijtoeid zooveel grond beschikbaar komt. Besloten wordt aam den gemeente-opzich ter op te dragen eens een plannetje te maken en deze zaak met het Kerkbestuur te bespreken. Verder vroeg de heer Ootjers of er al een begrooting is gemaakt voor het schoei- ingwerk. Deze wjaag houdt verband met de be grooting van het banbestuiur. Dit zal aan den gemeente-opzichter wor den opgedragen. De heer Ootjers merkte op, dat het ban bestuiur er op gesteld) is voortaan voor tan deel een aparte rekening te ontvan gen. Voorzitter had' daar niets tegen Daarna sluiting; WD RM ERV EER. Wi - b e 1 a s t i n g. De heer O. K., aan nemer alhier, is wegenis onjuiste aangifte voor de O.W.-belasting door de Haarlem- sche Rechtbank veroordeeld tot 2 weken gevangenisstraf. R ij w ield ief s t aL Dinsdag j.l. bood een jongmensoh een rijwiel aain het station, aan ten vervoer naar Amsterdam. Het viel den stationsbeambte K. op; dat het ten vervoer aangeboden rijwiel voor den be zitter te hoog was; terwijl deze eenigszins zenuwachtig was. Daarom waarschuwde hij de politie, die den jongeling aanhield. Deze bleek een beruchte Amsterdamsche rijwiel- dief te zijn, die de fiets in Alkmaar ge stolen had en het te bezwaarlijk 'vond verder naar Amsterdam te fietsen. De dief is ter beschikking van de Justitie te Alkmaar gesteld1. Vischd'istributie. Het stelsel van bonnetjes halen aan het politie-bureau om regeering.visch te krijgen is vervallen. Voor taan heeft de uitreiking plaats naar de alpha- betisehe volgorde der namen en in verband met de grootte van het gezin, zoodat men de legitimatiekaart moet meenemen. Het rantsoen bedraagt 5 H.G. per persoon. Deze week .Woensdag zijn reeds geholpen de gezinnen van Aafjes tot Bekker. lederen Maandag-, Dinsdag-, Woensdag-, Donder dag- en Vrijdagmiddag te 4 uur en Zater dagmiddag te 1 uur sitaat op de visch- tent te lezen., aan welk^ personen zal ver kocht worden, het rantsoen per persoon en de soort en prijs der viseh. Er zal worden verkocht gul, poon, schol, schelvisch en wijting. Een prachtige maatregel in velerlei op zicht. Er waren toch enkelen, die iederen dag visch kregen en anderen, die nimmer in aanmerking kwamen. ''Dat is nu aifgeloo- pen. Dok kregen huisgezinnen; bestaande uit 2 personen, 3 halve K-O. visch, evenveel als huisgezinnen die uit 10 personen be staan. Dok die onrechtvaardigheid is ver dwenen. Ten slotte behoeft men zich tiiet meer in het gedrang te wagen om een bonnetjes machtig te worden en uren te voren post te vatten voor het politie-bureau. Turfgraverij. .Wie in de Zaanstreek een stuk land bezit in den Wlestzamerpol- der, houdt zich den Iaatsten tijd onledig met de in de nabijheid zijnde sloten uit te baggeren. Deze baggier wordt tusschen planken op het land verspreid, gedroogd en afgestoken en levert prachtige harde laagveenturf. i Een uitkomst voor landbezitters, k dezen tijd van rantsoeneering! van brand ts off en. Er zijn er, die nu reeds meer den 4000 turven hebben. Hadden deze turfgravers gedacht dat zij die turven boven hun gewoon rantsoen mochten gebruiken, d'an hebben ze zich deerlijk vergist. Omtrent de turf op .eigen grond gestoken is do,or de Rijks- Kolendi.stributie de volgende regeling ge maakt: Aangezien de turfgraverij in den regel door de eigengravers pnder moeilijke omstandigheden plaats vindt, zuilen zij, bij wijze van tegemoetkoming, het dubbele van het voor hen vastgestelde rantsoen mogen ontvangen. Het meerdeer zullen zij «iet vrij mogen verkoopen, doch dit zal door de distributie overgenomen worden tegen bepaalden prijs. Indiein minder dan het dub bele rantsoen wordt gegraven, zal 50 van d-e geproduceerde hoeveelheid in min dering van het vastgestelde rantsoen: wor den gebracht. Bra.ndstoffenham del aars; Naar aanleiding van ingekomen verzoe ken, maakt de Directeur voor de brand- stoffendistributie bekend, dat tot 1 Juli a..s. de gelegenheid wordt opengesteld om van handelaar te veranderen. Verzoeken daartoe moet men onder opgaaf van redenen schrif telijk indienen aan het kantoor Wandelweg. GEMENGD NIEUWS Schepen van puimsteen. Een maatschappij te San Francisco met 250 tnil- lioen dollar kapitaal, laat proeven nemen met het bouwen van schepen uit puimsteen of lava, welke berusten, op de ontdek king van een zeker chemisch bindmiddel, dat vulkanische as,ch bindt gelijk beton, maar dat lichter is in het gewicht. Er zijn reeds twee gelijke schepen gebouwd, een van beton en een van puimsteen; Uit proe ven is gebleken, dat zij even sterk zijn. Duizend acces vulkaanasch zijn beschikbaar nabij een zeehaven in deze buurt. Handel in thee. Te Sneek wordt f2.75, te Heerenveen zelfs f3 voor 'één ons thee geboden. Het spreekt van zelf dat velen voor zoo'n aanbod bezwijken. De jacht op goud; ,Door de centrale distributiedienst wordt een ware jaicht ge houden op opkoopers van goud geld. Ver schillende partijtjes gouden munten zijn reeds in beslag genomen. Aan de stations zijn personen geplaatst, die speciaal be last zijn op de verschillende Duitschers en Russen een oogje te houden, die met hier opgekocht goudgeld naar elders trachten te vertrekken. Papierweefsels. Te Berlijn is een bijeenkomst gehouden van belanghebben den bij de textielnijverheid, teneinde een bespreking te houden van de vooruitzich ten; welke de papierWeefsels voor de klee- dingbehoeften der bevolking leveren. Uit de besprekingen bleek, dat men van meening wa;s, dat de papieren kleeding ter ver vanging van itextfcfctoffen een blijVende plaats in de industrie zal kunnen Innemen. Hoe er geknoeid wordt. De Utreebtsche Gemeentel. Keuringsdienst heeft de hand gelegd op partijen „limonade-zuur" daar ter stede gefabriceerd en verkocht. Het bleek bij onderzoek te bestaan uit verdund zwavelzuur. De prijs per fleschje bedroeg 40 cent, terwijl de inhoud nog niet 1/2 cent waard' was. Zwavelzuur, in het dagelijksch leven vitriool genoemd, is een sterk bijtend zuur, dat bij voortgezet gébruik, zelfs in verdunden toestand, niet onschadelijk is ie achten. - Een vreemd vliegtuig. Te Zaan dam was Woensdagmiddag eenige opschud ding tengevolge van het feit, dat een vlieg machine over de stad vloog. En door de politie èn door den omroeper werd aan de bevolking, bekend gemaakt, dat dit een vliegmachine was van vreemde nationaliteit en dat ter veiligheid een ieder zich in zijne woning had te begeven. Gevolg hiervan was, dat juist een ieder zijn woning verliet om het vreemde vlieg1- tuig ook eens te kunnen Zien. Er hadden envenwet geen ongelukken plaats en de vliegmachine vertrok dan ook weer spoe dig zonder een enkele bom op de stad te laten vallen. Nader wordt vernomen, dat de geheele geschiedenis een militaire proefneming is geweest en het vreemde vliegtuig een dood gewone Hollandsche vliegmachine was. De bioscopen in H o n g a r fj e. De Hongaarsche regeering heeft in liet huis van afgevaardigden een wetsontwerp ingediend omtrent de overname van de bi oscooptheaters. In de toekomst mgoen al leen gemeenten bioscooptheaters openen. De bestaande theaters zullen na afloop' van twee jaren zonder aflossing aan het rijk overgaan. Dole de handel in bimnenland- sche en buitenlandsche films komt aan de gemeenten. Brutaal. Bij dien landbouwer v. R. te Boxtel werd eergisteren nacht al het te velde staande groenzaad ontvreemd ©11 tevens ter plaatse gedorsdht. De politie is den nachtwerker op 't spoor. Engeland en de zeehandeL De Engelsehe regeering heeft den geheelen vischvangst van IJsland in beslag genomen benevens de andere voor uitvoer bestemde producten van dit land. voorname lijk wel. Voor al deze artikelen gelden prij zen, welke verre beneden Üe maximun- prijzen staan op de markten buiten Enge land'. Een rooverstreek. Nabij het sta tion Halteren bij Essen is de D. trein uit Hamburg door met handgranaten gewapende mannen aangevallen. De trein stopte onmid dellijk. De aanvallers zijn ontkomen. Flinke jongen. Door de activiteit van den 13-jarigen B. C. van Herp, is te Gouda een groot onheil voorkomen. Onder de Viaduat aan de Steijnkaidè zag hij een bout vallen en éenigen tijd' later een stuk raiL Hij begreep dat er aan de lijn iets niet in orde moest zijn en trachtte daarom door luid schreeuwen de aandacht van d'e wegwerkers, die op een afstand aan den arbeid waren, te trekken, doch tever geefs Daar een trein uit de richting Utrecht naderde klom de jongen den spoordijk op, plaatste zich vervolgens tusschen de rails en wist door zwaaien en in de hoogte te steken van het stuk rail den machinist te beduiden dat bij moest stoppen, hetgeen gelukkig nog tijdig geschiedde. De wegwerkers kwamen spoedig om de lijn voorloopig te herstellen, zioodat de trein langzaam de gevaarlijke plaats kon pas- seeren. Dezer dagen kwam han een grenssta tion in Zuid-Limburg een waggon groente uit Holland aan, bestemd voor een ter plaat se wonend groentenhandelaar. Bij de lossing was tegenwoordig een ambtenaar, die eens een mandje salade in de hand nam, en wien het gewicht zeer zwaar voorkwam. Derhalve onderzocht hij de mand en er bleek leer in te zitten. Da wa gon groenten bevatte meer gewicht aan leer dan aan salade. De geadresseerde beweert van) de zonder linge lading niets te weten; Voor wien het Jeer bestemd was, behoeft geen, nadere aanduiding. Men zegt, dat de lading een waarde haid van 100.000 mark en door een Duitscher betaald. De rechtbank te Maastricht veroor deelde twee personen uit Merkelbeek en een uit Munster-Geleen, ter zake verboden vervoer van pl.m. f24.000 aan Hollandsdh goudgeld, een tot vijf weken, de beide and'eren ieder tot twee maanden gevange nisstraf, en verbeurdverklaring vain al het goudgeld. Een bekend rubber smokkelend dametje en haar medeplichtige werden veroordeeld tot 3 maanden gevangenisstraf. Amerikaansche bezuiniging. Twintigduizend vrouwelijke studenten; üic déze maand hun examen doen; zullen, van den voedselregelaar der Vereenigde Staten een diploma ontvangen voor hun goed al- gelegd examen voor kennis der voedings middelen. Zij zullen in samenwerking met 's land voedselraad de campagne voor de bezuiniging op levensmiddelen in het land voortzetten. WEEKKALENDER. ZONDAG 23 Juni. 5e na Pinksteren. MAANDAG 24 Juni. Geboortefeest van den H. Joannes den Dooper. Na onzen Heer en de H. Maagd de eenige van wie het geboortefeest wordt gevierd. Van al d'e overige Heiligen vieren we het geboorte feest, maar wel te verstaan hef geboorte feest (n.l. hun heilige dood waarbij ze geboren worden voor den Hemel). Dag v. Devotie. Feest met octaaf. DINSDAG 25 Juni. H. Adalbertus, Engel- actie Benedictijner monnik, kwam met den H. Willibrordus naar Nederland en verkon digde het geloof, vooral in Kenuemerland. •f 740. Gedachtenis H. Gulielmus, abt in Italië, f 1142. WOENSDAG 26 Juni. H.H. Gebroeders Joannes en Palus, hovelingen v. h. hof van Keizer Constantijn den Groote. gemar teld 362. DONDERDAG 27 Juni. 4e dag v. h. Octaaf van St. jan de Dooper. VRIJDAG 28 Juni. Vigilie (of vooravond) van H.H. Petrus en Paulus. Feest H. Leo II, Paus en Belijder. ZATERDAG 29 Juni. Feest der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, verplichting te vieren als Zondag. Petrus werd ge kruisigd; Daar hij zich onwaardig rekende denzelfden dood als (die Zaligmaker te sterven vroeg hij om gekruisigd te worden met het hoofd naar beneden, Paulus werd burten de muren onthoofd. Hed^n wordt vooral de gedachtenis van den H!'"Petrus in 't officie gevierd, morgen daarom nog eens afzonderlijk die van de H. Paulus. Sta*» KERKL1JSTEN ALKMAAR. St Laurentius. Zo. te 1 en te 3 uur Kath., van 24 uur is de kerk open, 6 uur Loif met pre dikatie, waarna Congregatie vaai den H. Aloysius. Ma. 7 uur, Di. 8 uur en Wo. half 8 Congregatie. Do., Vr. en Za. 7 uur Lof, (Vr. 6 uur moeten de meisjes komen biech ten van de leering yam den WelEerw. Heer Kap, B. Hosman; verder van 78 uur gelegenheid om te biechten. Za. feestdag van de H. Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, te 7 uur Lof mer Rozenhoedje, Alleen van 79 uur gelegenheid' om te biechten, St. Dominicus. Zo.middag 2 uur Kath., 3 uur Vespers, 5 uur Congregatie voor de afdeeling man nen en ten half 7 uur voor de afdeeling jongelingen der H. Familie. Di. 9 uur gezongen Dienst, 'si avonds 7 uur Lof. W|a avond 7 uur Congregatie. Vr. Vigilie van St 'Petrus en Paulus, 's namiddags gelegenheid om te biechten. Za. feestdag der H.H. Apostelen Petrus en Paulus, geboden heiligendag, half 11 uur plechtige Hoogdienet, 's namiddags ten 3 uur Vesper en 's avonds 7 uur Lof. St. Josefkerk. Zo. half erc 9 uur de stille H.H.Mis sen, half 11 Hoogmis, half 7 Lof. Ma, half 5 gelegenheid' om te biechten voor de kinderen, 7 uur Lof ter eere van den H. Petrus. Mart Patroon der zieken. DL ouder de H. Mis van half 8 alge meen© H Communie voor de kinderen der leering van Pater van. Bergen. Do. 7 uur Lof ter eere van bet Allerh. Sacrament. Vr. Vigilie van het feest der H.H. Apos- atelen, geboden vasten- en onthoudingsdag, van 57 uur gelegenheid can te biechten, 7 uur Lof ter eere van het Godd. Hartvin Jezus. Za. feestdag der H. Apostelen Petrus en Paulus, geboden te vieren als Zondag, half en 9 uur de stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, 7 uur Lof. Zo. De H.H. Missen te half 8 en te 10 uur. 's Middags te kwart over 2 Catechis mus en te 3 uur Vespers. Ma. Te 8 de H. Mis. Di. Te 8 uur H. Mis tot intentie van een 25-jarig Huwelijksfeest. Wo. Te 8 uur de H. Mis. Do. Te 8 uur gezongen H. Mis. Vr. Te 8 uur de H. Mis en 's avonds te 7 uur lof ter eere van het H. Hart van Jezus. Za. Feestdag van de H.H. Apostelen Pe trus en Paulus, te vieren als Zondag. De H.H. Missen te 8 uur en balf 10 en 's mid dags te 3 uur Vespers. Catechismus volgens gewoonte. NOORD-ZIJPE, O. L. Vr. Visitatie. Zo. Half 8 stille H. Mis. 10 uur Hoog mis, waarna Catechismus. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Di. 8 uur Gezongen H. Mis ter eere van den H. Antonius. Vr. Den geheelen dag, behalve van 11 tot 3 uur gelegenheid om te biechten. 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. feestdag der Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, van 5 uur af gel. te biechten, 7 uur Lof met Rozenh. Kath. naar gewoonte. BERGEN. Zo. uitr. der H. Communie kwart voor 7 en kwart over 8, en na de HH. Missen van 7 en half 9 uur, 10 uur Hoogmjg, 1 uur Kath., 2 uur Vespers. Ma. feestdag van den H. Joannes den Dooper. Dag van devotie. Do. 9 uur Veni Creator en gez. H. Mis met huwelijksinzegening, 'snamidd. van 4 uur biechtgel. voor kinderen, 's avonds 7 uur Lof. Vr. half 8 H. Mis, waaronder algemeene kinder-Communie en toewijding der kinderen aan het Godd. Hart. Des nam. van 5 uur af biechtgel. en 7 uur Lof ter eere van het Godd. Hart. Za. feestdag der HH. Apostelen Petrus en Paulus, patronen dezer parochie, te vieren als Zondag, de HH. Missen te 7, half 9 en 10 uur de plechtige Hoogmis, 's avonds te 7 uur pl. Lof met feestpredikatie te houden door den Z.Eerw. Pater Bonaventura Rengs, des nam. van 5 uur af biechtgel. OBDAML Zo. half 8 Vroegmis, half 10 Hoogmis, kwart voor 2 Kath., half 3 Vespers. Di. te 9 uur gez. Maandst. voor Pieter Berkhout. Wo. te 9 uur gez. Maandst. voor Raafje Visser. Vr. van 68 uur biechth. Za. de HH. Missen en Vespers evenals op Zondag, biechth. na de Vespers tot 6 uur. Zo. 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 1 uur Kath., 2 uur Vesp. met Rozenh. Ma. feestd. v. d. H. Joannes den Dooper, dag van devotie, volle aflaat v. d. Derde Orde, 'savonds van 68 uur gel. om te biechten. Di. feestdag v. d. H. Albertus, patroon der kerk. de HH. Missen om 7 uur en half 10, in plaats van Vespers dit jaar 's avon. 7 uur plechtig Lof met feestpredikatie door den WelEerw. Heer C. A. Rufgewaard. Do.avond 7 uur Lof met Rozenh. Vr. van 68 uur gel. om te biechten. Za. feestdag van den H. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, 7 uur Vroegmis, half 10 Hoogmis, 2 uur Vesp. met Rozenhoedje. Van 58 uur gel. om te biechten, volle aflaat voor de Derde Orde. AKERSLOOT# Zo. half 8 voor Mijntje Meijne, 10 uur voor de Par., half 2 Kath., half 3 Vespers lied 44. Ma. feest van St. Jan-Geboorte, 8 uur H. Mis v. Joannes Hoogland. Di. voor Cornelis Zoon en Afra Zijp. Wo. voor Joannes Heijnen. Do. voor Jac. Valkering en Cornelia van der Poel. Vr. voor Cornelis Nelis en Cornelia Vink, van 3—7 uur biechtgel. Za. feestdag v. d. HH. Apost. Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, half 8 voor Par., 10 uur voor Engel Adrichem, van 1 half 3 uur biechtgel., half 3 Vespers lied 113. Na de Vespers tot 4 uur biechtgel., 5 uur verg. der Zelatricen. Zo. half 8 voor Agatha Swart en de eerw. Zuster Maria Hyacintha, 10 uur v. de Parochie. I SCHOORL Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kwart over 1 Kath., 2 uur Lof ter eere van het H. Hart. Do.avond 7 uur Lof. Vr.namiddag van 37 uur biechth. Za. feestdag van de HH. Apostelen Petrus en Paulus, gedoden te vieren als Zondag, half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Lof, daarna Biechth. Bediend: Maartje Knaap en Anna Zwa german. Deze week Kath. gewoon. Zo. de HH. Missen te 7 en te 10 uur, half 2 en kwart voor 2 Kath., half 3 Ves pers, half 4 Edelwackt. Deze geheèle week eiken avond 7 uur Lof met korte predik, over het Goddelijk Hart ter verdiening van den Portenuncula-aflaat op Zondag 30 Juni. Di. 9 uur gezongen Jgt. voor Cornelis Opperveld. Za. feestd. v. d. HH. Apostelen Pelrus en Paulus, te vieren als Zondag. Zo. 7 uur en half 9 stille HH. Missen 10, uur Hoogmis, half 2 verg. v. Eer en Deugd, afdeeling jongelingen, half 3 Vespers met Rozenlf voor den vrede, half 7 H. Familie en verg. voor Eer en Deugd afd. mannen. Ma- de HH. Missen te half 8 en kwart over 8 uur, overige dagen te 7 en kwart over 8 uur. Wo. kwart over 8 gez. H. Mis van Req. Do. kwart over 8 gez. H. Mis van Req., 'savonds te 7 uur Lof ter eere van het Allerh. Sacrament met Rozenhoedje voor den vrede. Vr.middag van uur 4 af gel, om te biechten. Za. feestd. v. d. H. Apostelen Petrus en Paulus, te vieren als Zondag, de HH. Mis sen als op Zondag, half 3 Vesp. met Rozen hoedje. Na de Vesp. biechth. zoolang er biechtelingen zijn, 7 uur Lof ter eere van de Allerh. Maagd. Deze week Kath. als naar gewoonte en biechthooren voor de Woensd. leering. 'ASSENDELET, Zo. 7 uur Jgt. voor P. v. d. Hoorn en Cath. de Jong, 10 uur voor Par. Ma. 7 uur voor Joannes Bergfeld, 8 uur voor Cornelis Nooij. Di. 7 uur voor Jac. Al en Cath. Boon, 8 uur voor Petrus Kramer. Wo. 7 uur voor Duifje Kaaijk en overl. fam., 8 uur voor Anna Dekker, echtgen. v. H. Veenboer. Do. 7 uur voor Petronella van der Park, echtgen. van Cornelis van der Laan, 8 uur Jgt. voor Maria van Straaten, echtg. van Jan Boon. Vr. 7 uur voor Jan Pz. Boon, 8 uur v. Nicolaas FrederikseOlie. Za. 7 uur voor Par., 10 uur tol zekere intentie voor een 50-jarig huwelijksfeest. Zo. 7 uur voor Par., 10 uur Jgt. voor Jan Wilbertz. Bos en overl. Kinderen. UITGEEST, Zo. de H.H, Miss en te half 8 en; 10 uur half 2 Kaïth., half 3 Vespers en Rozen hoedje. In deze week Kath. naar gewoonte. Ma. feest der geboorte van den H. Jo annes den Dooper, de HH, Missen te half 8 en half 9. Uitir. Do. half 9 gezongen H, Mis ter eere van het H. Sacrament, Vr.middag van 6 uur gelegenheid om te biechten. Za. feest der H.H, Apostelen Petrus en Paulus; te vieren als Zondag; de HH. Mis sen te half 8 en 10 uur. Van 4 uur gelegenheid om te biechten; t uur. Lof, KROMMENIE. Zlo. 7. uur uitreiking der H. Communie; half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Kath., half 3 Vespers met Rozenhoedje. Do.avond half 8 Lof met Rozenh. iZiau van 49 uur biechthooren, de H.H. Missen 7 en 8 uur, 10 uur de Hoogmis, half 8 Lof met Rozenhoedje. Wat heb ik den 3n Juli te doen? Te stemmen op: no 1 van Lijst 3.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 6