MULDER QUAX, mannen-conoregatie. r. k. vrouwenbond. meisjesbond „st. aqnes". ned. r. IC bond van handels-, ALKMAAR - PURMEHENB, lËwSssellsg vast JnU Conpohg. Ages d Zondag 30 Juni, 12i/2 tuur, repetitie voor het Zangkoor. Aller opkomst dringend verzocht. Bedevaart naar O. L. Vr. ter Nood Dinsdag 2 Juli a.s., door de R. K. Vrou wen van Alkmaar. 's Morgens onder de H. Mis van 7 uur algemeene H. Communie der bedevaart gangsters in de kerk van den H. Laurentius, Verdronkenoord. Vertrek der tram naar Heiloo 9.30. Buitengewone bijeenkomst op Maandag 1 Juli a.s., 's middags 5 uur, In „St. W:il- Iibrord", voor de meisjes van 1416 jaar. Op deze bijeenkomst wordt het diploma en insigne uitgereikt door den WelEerw. Heer W'. v. Adrichem. Ie. Op tijd aanwezig zijn. 2e. Contributie en geld voor Insigne meebrengen. 3e. „Leeuwerk" meenemen. KANTOOR- en winkelbedienden. Afd. Alkmaar. Algemeene Vergadering op Maandag 1 Juli 1918, 's avonds 8 uur, in het R. IC Ver.gebouw,' öudegraaht. Trouwe opkomst verzocht. Agenda: Belangrijke mededeelingen. Installatie van den Geest. Adviseur. prijs voor chocoladereepen niet alleen geldt voor de zoogenaamde eenheidsreeptn, maar voor alle andere reepen, die nog 'tot 15 Juli in den handel mogen zijn. Qok wanneer de reepen wat zwaarder mochten zijn dan 30 gram ongevuld en 35 gram gevuld, is dus de maximumprijs 12i/a cent verpakt en 12 cent onverpakt in den handel. Sigaren, sigarillo's en sigaretten. De Minister van Landbouw heeft be- Art. la Het vervoer van sigaren, siga rillo's en sigaretten is verboden. Art. II. 1. Ontheffing van de verbods bepalingen, vervat in artikel 1, kan worden verleend door het Rijksbureau voor Ta bak JR. B. T.). Art. IV. 1. Het verbod, in art. 1 ge steld, is niet van toepassing op Jiet vervoer van sigaren, sigarillo's en sigaretten, door winkeliers aan hunne bekende afnemers (niet handelaren) bij hoeveelheden /an ten hoog ste 100 stuks sigaren en 250 stuks siga rillo's of sigaretten, geleverd. 2. Het verbod is eveneens niet van toe passing op bet vervoer van de genoemde artikelen, voor zoover dit vervoer zich be perkt tot hoeveelheden noodig voor eigen gebruik, mits deze hoeveelheden 200 sigaren en 250 sigarillo's of sigaretten niet te boven gaan. De Minister van Landbouw, gelet op de wenschelijkheid, dat ten spoedigste door liet Rijksbureau voor Tabak (R. B. T.) een nauwkeurig overzicht wordt verkregen over de vervaardiging, den handel en het verbruik van sigaren, sigarillo's en sigaret ten hier te lande, moodigt allen, die van het fabriceeren en van het in het groot of klein verhandelen dezer tabaksfabrikaten hun geregeld bedrijf maken, uit, ten spoedigste en uiterlijk op 5 Juli a.s. aan bet R. B. T. voornoemd, (afd. Tabaksfabrikanten; Prins Hendrikkade 160, te Amsterdam), nauw keurige opgave te doen van hun firma naam en adres, met vermelding van den aard van hun bedrijf (fabrikant, fabrikant- winkelier, grossier, winkelier). Tevens worden, in. hun eigen belang, be langhebbenden uitgenoodigd om te gelijker tijd aan het R. B. T. eene nauwkeurige opgave te verstrekken van de hoeveelheden sigaren, sigarillo's en/of sigaretten, weike zij in voorraad hebben, hetzij deze in eigen pakhuizen, magazijnen, woningen of win kels, dan wel onder berusting van derden zijn opgeslagen. In het laatste geval dienen duidelijk de plaatsen van opslag en de eigenaars of beheerders der opslagplaatsen te worden aangeduid. Boterbons. Het Bureau voor Mededeelingen inzake de Voedselvoorziening meldt: Sommige winkeliers zijn ten onrechte de meening toegedaan, dat zij alleen vetbons van 250 garm in ontvangst mogen nemen ert dus niet minder dan deze hoeveelheid mogen afleveren. Zij zijn eveneens gerech tigd ook de wisselbons van 10 gram te ontvangen, 2oodat zij ook kléinere quanta kunnen verkoopen. Daarmede zullen zij bo vendien ten zeerste diegenen hunner klan ten gerieven, die nu en dan in restaurants maaltijden moeten nuttigen en daarvoor een bon van 25 gram hebben moeten inruilen in 25 bons van 10 gram. Het gebeurt dan vaak, dat men eenige bons van 10 gram overhoudt, die waardeloos zouden worden, indien de winkeliers niet een kleinere hoe veelheid van 250 gram afleverden. Broodkaart 56ste tijdvak. De broodkaart van het 56ste tijdvak Ifi geldig van 20 Juni t/m 5 Juli. Zachte zeepregeling. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden va9t te stellen de volgende zachte zeepregeling: 1. de aflevering en het vervoer is ver boden van zachte zeep; 2. onder zachte zeep wordt in deze b:- gchikking verstaan al'.e zeep welke niet wordt geleverd in stukken en/of poedervorm, met uitzondering vatt die zeOfjfeoorten, zeepop lossingen en zeeppreparaten, waarvan de samenstelling in de Pharmacopoea Neer landica Ed 4 werd aangegeven en die als zoodanig vallen onder de verbodsbepalingen op de aflevering en het vervoer van harde zeep en zeeppoeder gestekt; Maximumprijs vroege aard; appelen. De Mmister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden vast te stellen voor vroege aardappeleneen maxi- mum-kleinhandelprijj van ra ct. per K.G, KASSIERS. Rundvleesch in distributie. Naar wij vernemen, zal binnenkort een rijksregeling in werking treden, waarbij per hoofd en per week één obs rundvleesch wordt gedistribueerd, Looden artikelen. De Minister van Landbouw heeft be paald; Het vervoer en de jfleveritg van looden artikelen door fs.brürtntc-n aaa han delaren en verbruikers is verboden. Deze bepalingen treden i Ju'i 1918 in we: king. Aflevering zeeps-urrogaten. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te bepalen; De aflevering en het vervoer is verboden van alle producten, welke, geen zeep be vattende, al: wasch- of als reinigingsmiddel in den handel worden gebracht of aange boden. Rijkskantoor voor melk en kaas. Vanaf 6 Jon! zullen de kaas «roducenten in Noord-Holland wee' in de gelegenheid zijn om hun kaas aan de markten aan te voeren. Vevvoerbewijzen voor het vervoer van de kaas naar de markt zijn op aanvrage te verkrijgen tij fcet Rijkskateoor voor Mtlk en Ka'-g, bijkantoor Alkmaar In de aan vrage jï'oet worden opvegeven h--t santal kazen en hst a* tal KG. dat men wt! ver voeren, de plaats van afzending en de plaat t van bestemming. Koffie. De Minister van Landbouw, Nijverheid en Handel heeft goedgevonden te brpalert Gedurende het tijdvak aanvangeade op 1 juli en eindigende op 15 Juü 19 8 zal door detaillisten aan ve: bruikers mogen worden afgeleverd op: Bon No 33 eener th*e- en kcffiskaart o 05 K.G koffie. Gedurende het tijdvak aanvangende op 16 Juli en eicdigencte op 31 Juli 1918 zal door dewill-sten aan verbruikers mogen wo'den afgeleverd op: Bon No. 33 eetrër thee- en koffieksart o 05 K G kcffiï. Bons No». 31 en 33 door detaillisten van verbruikt's in ontvangst genomen, mogen door den betreff-nden detaillist des- gewesscht dadelijk aan zijn leverancier worden afgegevennader zal worden bs- kard gensvakt, welke hoeveelheden de leveranciers op deze bons zal mogen afle veren asa den detaillist na 26 Juli 1978. IUITENLAND. OORLOGSOVERZICHT. Eigenlijk oorlogsnieuws te er weiiig; nog is er geen nieuw offensief' in het westen ontbrand, al wordt er ook sinds eenigen tijd van geallieerde zijde een grootsch Duitsch offensief verwacht, en in Italië gromt het offensief alleen nog wat na Het zijn nu echter voornamelijk de bin- nenlandsche toestanden in Duitschland en Oostenrijk, welke ons bezigheden. Eenige dagen geleden hield de Duitsche Staatssecretaris von Kühlmann in den Rijks-, dag een groote redevoering, waarin hij uit eenzette. dat ten slotte de militaire over winningen niet tot een juiste» vrede zul len leiden, maar dat de vrede door over eenstemming, de verzoeningsivrede, .de vrede zooals de Rijksdagresolutie deze wenscht, slechts het gevolg zal kunnen zijn van on- dehrandelingen. Die redevoering schijnt in Duitschland ofschoon men haar in de gallieerde lan den zeer oorlogszuchtig noemt! veel kwaad bloed gezet te hebben, en spoedig werd uit Bern gemeld, dat volgens Berlijn- sche berichten het aftreden van von Kühl mann te wachten Was. Te verwonderen zou het niet zijn. Reeds lang wordt de strijd gevoerd in Duitsche nationalistische, conservatieve en jonkerkrin gen tegen den staassecretaris, dien men veel te vrijzinnig aCht, tegen den man die het onwrikbare geloof schijnt te missen In de Duitsche onoverwinnelijkheid, en die dit in het openbaar durft te zeggen. Maar de „Köln. Ztg." verneemt, dat de geruchten over een „Von Kühlmann-cri- sis" onjuist zijn. Von Kühlmann heeft vol gens dit blad geen plan om af te treden en daar ook aan de andere zijde d'e wensdi niet bestaat om hem te zien heengaan, is een spoedige persoonswisseling in het departement van buitenlandsdhc zaken niet te verwachten. i In Oostenrijk is de toestand nog geens* j zins opgeklaard. In de laatst gehouden zitting vari het Hongaarsche Huis van Afgevaardigden ver klaarde minister-president Wekerte, dat liet juist was, dat in de meeste fabrieken het werk was neergelegd. Zelfs de dagbladen verschijnen niet, wat betreurd moet wor den, daar thans de onmogelijkste sensati- oneele geruchten de ronde daen. Hierdoor wordt dé agitatie van de aanstichters der staking gesteund. Vlugschriften worden da gelijks verspreid, waarin gezegd wordt: Houdt vol! want'de dagen der ergeerlng zijn geteld! Reeds binnen eenige dagen zal een nieuwe regeeritig komen." Het Js ech ter absoluut onmogelijk, dat de macht in •het land door enkele pas gevormde orga nisaties, arbeidersraden en dergelijken wordt uitgeoefend. De bewegingen, welke tegen het welzijn van den staat zijn gericht, en in een groot gedeelte van het buitenland zijn verberid, vonden ook daar ingang. Volgens een te Washington gepubliceer de, niet-officieele verklaring besloot de re geering te Tokio het verzoek der Enfente- mogendheden om in Siberië tusschenbeide te treden, van de hand te wijzen. De autoriteiten en de ambassades der Entente vatten dit niet op als het opgeven van het doel der Entente en der V. S. om Rusland te steunen, aan zijn herstel te werken en den Duitschen invloed te ver ijdelen. Een hooggeplaatst ambtenaar ver klaarde, ad-t de Japansche natie door het verwer pen vam het denkbeeld eener militaire expeditie slechts het voornemen van Rus- lands vrienden zou versterken, om hun hulp en steun aan die elementen, welke streven naar het herstel van wet en orde in dat land, nog uit te breiden. Men doet juist, alsof men niet bang is voor het Japansche gevaar.... Door de Oekrajinsch-Russische on derhandelaars is overeenstemming bereikt over de bepaling, dat alle grenskwesties, door het sluiten van den vrede ontstaan, 'door een scheidsgerecht zullen worden be slist. ALKMAAR. RAADSOVERZICHT 't Was gisteren vóór en tijdens de raads zitting weer de oude vertooning: eenige cri^aangelegenheden zouden bij den Raad in behandeling komen, n.i. de steun regeling en de reductie op de gasprijzen, dusmoest er van zekere zijde ge demonstreerd worden! Vóór het stadhuis en op de stoep van hetzelve wemelde het van rumoerige men schen, en de publieke tribune bleek alweer te klein, nu de socialistische sprekers in den Raad zich als van ouds een dankbaar gehoor hadden doen. optrommelen. Zoo'n wei-gevulde publieke tribune schat te men in Alkmaar op haar juiste waarde: De tijden zijn naar en lastig en bijna niet tè doorworstelen voor menig man en voor menig gezin; wat zullen wij eten, wat zullen wij drinken en waarmede zullen wij ons kleeden? dat zijto voor de groote massa in de huidige tijdsomstandigheden de benauwende vragen van den dag; dit zijn de levensvragen, die tegenwoordig al het andere overheeisdlen: is het dan won der, dat een graag het goede geloovende groep van menschen vooral wanneer er betrekkelijk veel werkloozen zijn in de raadszaal verschijnt, als daar over hun levensvragen beslissend zal gesproken wor den? Voorzeker niet! Doch wij hebben eeri medelijden met deze schare niet kunnen onderdrukken, toen wij bedachten, hqe geheel Verkeerd die men schen rekenden, hoe geheel verkeerd zij wet rékenen moésten tengevolge van op zettelijk verkeerde voorlichting. Hoe hard moet het voor den behoeftige wezen, wanneer hem niet datgene ter voor ziening in zijn behoefte wordt gegeven, wat hem van meerdere zijden, als wèl-te- geven en zelfs als niet-meer-dan-billijk wordt voorgesteld Och! dat die armen zich toch niet zoo misleiden lieten, en zich niet zoo gewillig lieten gebruiken als voortplanters der on tevredenheid èn (in- deze dagen vooral) als werktuigen in de handen der socialisti sche leiders, om daartoe geprikkeld door kunstmatig gekweekte ontevredenheid zooveel mogelijk roode stemmen uit te brengen, en zooveel mogelijk socialisti sche heeren in de Kamer te helpen. Mochten de minder-bedeelden, die in deze tijden een toch reeds zoo pijnlijk afmattenden strijd te strijiden hebben tegen de t-risis- otnstandigheden, beseffen, welk een wreed spel de socialistische leiders met hen spelen, door hun dingen vóór te spiegelen, die een verantwoordelijk gemeentebestuur v in- wege die verantwoordelijkheid den min derbedeelden niet geven kan. Ook al is het hart haar nog zoo goed en nóg zoo gevoelig. Mochten de minder-bedeelden, die zich na een raadszitting als die van gisteren, waarin de socialistische eisehen natuurlijker wijze verworpen moesten worden, ontgoo cheld gevoelden, toch beseffen, dat het de socialistische leiders zijn, aan wie zij. dat gevoel van eigen ellende en ongeluk te danken hebben; mochten zij toch be seffen, dat het de socialistische-fei-ders zijn, die hen nog ongelukkiger maken, door in hun harten, verlangens op te wékken, welke het verantwoordelijke gemeentebestuur niet bevredigen mag, noch kan. Onbevredigde verlangens zijn. wanneer het zulke levensaangelegenheden betreft smartelijk: de socialistische leiders bekom meren zich niet om de smart, welke de minder-bedeelden in onbevredigdheid moe ten gevoelenzij gaan voort, de niet-te- bevredigen verlangens der minder-bedeelden op te wekken, zij gaan voort, de masse te pijnigen door de onvermijdelijke onbevre digdheid, welke daarna volgt, en dat alles: om het te doen vóórkomen^, alsof zij zoo bijzonder goed voor den arbeider zijn. terwijl zij n.ta. wanneer zij de verant woordelijkheid droegen evenmin, de door hen aangekweekte verlangens zouden kun nen voldoen en dat alles: om propaganda te maken voor de eigen partij, om stemmen te winnen. 't Is schandelijk en,.,, wreed! De op de publieke tribune saamgegroepte menschen zullen te zeer overstuur geweest zijn om de verstandige woorden van den burgemeester, van de heeren Leesberg. Prins, Clo-eck, Ringers en Lubbe naar waar de te schatten; zij stonden daartoe voor zeker te zeer onder den verderfelijken in vloed der socialistische sprekers in den Raad, die alle verantwooijdelijkheids- gevoel van ziah afwerpend de grove en' onware bewering durfden- uitsprekendat de gemeente zich wèl de ahnormaal hooge uitgaven aan steun voor werkloozen en aan reductie op gasprijzen kou veroorloven. Mr. Prins heeft het zoo duidelijk en on bevangen gezegd, toen hij erop wees, dat de ontvangsten dezer gemeente gestadig af nemen en de uitgaven schrikbarend stijgen, terwijl de socialisten blind willen wezen voor dit feit, steeds maar veel willen geven, zonder erop te letten, wat het kost. „Waar moet het geld vandaan komen?" vroeg Mr. Prins; een suppletoire be grooting is alweer verschenen men raakt hier aan geen eind! De heer Westerhof vroeg bewijs, dat de gemeente de kosten van Steuncomité en gasprijzenreduetie niet langer zou kunnen dragen, zonder bewijzen aan te voeren voor zijn bewering, dat de gemeente daartoe wèl in staat zou Wezen. De heer Westerhof wilde de kwestie liefst heel ingewikkeld maiken, om een antwoord op de vraag omtrent de finantieele capaci teit der gemeente zoo moeilijk mogèlijk te doen zijn, maar de heer Prins verklaarde terecht, dat die kwestie eigenlijk geen kwes tie was. Men lette slechts op de belastingen in Alkmaar. De druk dier belasting is (wordt) ondragelijk; het kan zoo jiJet lan ger; de belastingen zijn in deze gemeente zóó geregeld, dat de zwaarste belastingdruk weegt op de gemiddelde inkomens, terwijl bovendien een 20 a 25 „rijken", die men toch met hand en tand moet zien vast te houden in Alkmaar, daarvan de hinder lijke gevolgen ondervinden. Waar moet het heen? Dd belastingschroef kan hier niet vaster' worden aangedraaid. Eigenlijk is het reeds te ver gekomen, eigenlijk is het reeds te laat en de ge volgen van de tot op heden betoonde royaalheid zullen nog langen tijd de Alk- maarsohe burgers dupeeren Maar hoe hóóg noodig moet het dan niet heeten, dat thans tenminste de zui nigheid wordt betracht, dat men thans ten minste paal en perk gaat stellen aan de uitgaven boven onzen Alkmaarschen stand? Wij ontkennen niet en drij: gevoelen ter dege, dat die noodgedwongen zuinigheid voor velen betreurde gevolgen heeft, doch» wat het zwaarst is, moet het zwaarst wegen. Wie staan hier voor een overmacht: we moéten wel verstandiger en meer econo misch gaan financieren; we staan hier tegenover een dwingend feit, niet tegen over een persoon, met wie-n te redeneeren valt en met wien men het op 'n accoordje zou kunnen gooien. Daarom, en daarom alléén^ dunken het ons goede besluiten, van. den Raad: dat hij ertoe overging het Amsterdamsche steuu- tarief ook voor Alkmaar in te voeren en de gasprijzenreduetie zóó te regelen, dat zij tenminste niet meer dan f67.000 zal kosten. Nu zullen wij de bijdrage in, de stern- kosten van het Kon» Nat. Steuncomité waar schijnlijk niet langer behoeven te missen: Alkmaar heeft het reeds veel te lang zöndei die 40 pogen te doen! Al dient het toegegeven te worden, dat het Kon. Nat. Steuncomité niet bijzonder royaal is in zijn uitkeeritigen, het stand punt van genoemd comité: „Steunt, het ge zin, niet den wekrlooze afzonderlijk", lijkt ons zeer juist, en had ook door Alkmaar van den beginne af ingenomen dienen te worden» De heer Cloeck heeft een verdienstelijk werk verricht, door de motie-Leesberg in zake de gasprijsreductie zóó te wijzigen, dat de reductie progressief zal worden toege kend, en het feit, dat hij zulks metgroote moeite Uitwerkte, en dat de heer Leesberg zich aanstonds bij de nieuwe motie-Cloeck aansloot, is voor ons het bewijs-, dat de heeren, die in de laatste raadszitting de bezuiniging bepleitten, en wisten, te bewer ken, -het ten deze goed me en-en met de belangen van 'heel Alkmaar, en dat zij wel iets beters verdiend "hadden, dan- dat bij hen gisterenavond de ruiten werden ingegooid! Op het verwijt van den heer Westerhof aan het adres van „Ons Blad" (dat wij nog maar weinig aan, ondervoeding willen gelooven) komen wij nog eens terug. 1 i i 1 1 1 1 1 li. L s* DISTRIBUTIE "VAN LEVENSMIDDELEN. In de week vam 1 t/m. 7 Juli zal ver krijgbaar zijn op: Bon No. 29: 1 ons eenheidsworst. 30: 125 gram peulvruchten. 3150 gram gort. 32: 50 gram havermout. 33: 1 K.G-. aardappelen. De bon voor de resteerende aardappelen zal nader worden bekend gemaakt. MELK. Van 30 Juni tot 6 Juli geldt voor goed- koope melk Bon no. 4 tot en met 10. DEMONSTRATIE. Gisteren vóór den aanvang der Gemeente raadsvergadering had zich een groot aan tal werklooze mannen en vrouwen voor het stadhuis verzameld. Bij opening dei- deuren stormde de* publieke tribune vol en moesten velen buiien op de trap en op straat afwachten het besluit aangaande de steun- en gasregeling. De bekendmaking van het besluit bracht een groote ver bittering. De raadsleden Cloeck en Lees berg werden door de politie naar huis ge bracht en door velen achtervolgd. Gisterenavond om 8 uur had op het Dodenveld een protest-bijeenkomst plaats, waarna men in optoaht en zingende op trok naar de woning van Mr. Leesberg, waar gedurendje .eenige oogenblikken werd ge demonstreerd1 en een sieen door de ruit werd geworpen. Van hier trok men, ver gezeld van vele nieuwsgierigen, naar den Burgemeester, waar eveneens een paar rui ten werden ingeslagen; hierna trok de stoet, welke zich gaandeweg meer uitbreidde, naar de woning van den heer Cloeck, waar het zelfde met enkele ruiten geschiedde. Bij den heer Govers werd ook een stect tegen de ruit geworpen. Bij de Haarlemmer tram werd de menigte toegesproken en ging! de stoet uiteen Hedenmorgen werd de heer Lubbe op de kaasmarkt lastig gevallen en omringd, zoodat ten slotte de politie de menigte met de blanke sabel uiteen dreef. Heden werd het politie-verbod uitge vaardigd': dat samenscholing met meer dan 3 personen verboden is. De. politie zal in deze krachtig optreden, om ernstige onlusten te"-voorkomen. Laat een ijder 'hierin medehelpen om het der politie niet lastig te maken. GEEN AFSLUITBOETE MEER. In de gisteren gehouden raadsvergadering werd op voorstel van den, burgemeester besloten voortaan geen boete (van f 1. meer te la-ten betalen door hen, die' af gesneden worden van het gas. ELCK WAT WILS Door den directeur eener gemeentegas- fahriek, den -heer P. J. de Blijker, zijn proeven" genomen om gas te stoken uit heideplaggen, welke proeven uitnemend ge slaagd mogen heeten. Dit heidemateriaal bleek zeer gashoudend te zijn en gas van uitnemende samenstelling te leveren. De vinding wordt voor jdie plaatsen op de zandgronden van veel belang geacht. Eigenaardig, dat niet eertSer in dele rich ting pogingen zijn aangewend. Algemeen was toch bekend, dat vooral idie lagere heidegronden veel -gassen bevatten, welke zelfs af en toe ontvlammen. Onder de schoolkinderen te Weert komt de laatste dagen een eigenaardige ziekte voor, meestal gepaard gaande met een zwel ling van het hoofd. Na eenige dagen gaat de ziekte voorbij. Schier alle kinderen zijn er door aangetast. BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 25 Juni. Johannes Matheus, z. v. Jo hannes Hoekmeijer en Margaretha Mnrii Zentveld. 27 Juni. Adriana Christina, d v. Pieter Harderwijk en Christina Hermini Krebbers. Dirk Jacobus, z. v. Jacobus Wijmans en Adriana Frederika Maria, Smit. 27 Juni. Wlillem Hendrik, zT v. Hendrik Johannes Krijns en Cato Hofkes. 28 Juni. Atarja Frederika Geertruida Cor nelia, d. v. Herman,us Johannes Frederik Kempen en Cornelia Kaandorp. ONDERTROUWD Fokke Hcrre Heersma en Johanna Koops. Marinus Cornelia van Latum en Elisa beth Hendrika Reijalt. Rudolfus. Gerhar- dus Untied en Christina Francisca Maria Nieuwenhuizen. An-tonius Johannes, Ma ria Husken en Theresia Wilhelmi-na Hen drika Diergaarde. GETROUWD: 26 Juni. Louis Wiihelm Plato en [a.- coba de Jong. Aloijsiüs Eduardus Blom- maert en Emma Maria Petronellai Morjcii. 27 Juni. Reindert Brouwer en Carna- rina R-eurslag. Sdhelto Tonkcns en Be- lia Rentenaar. jacobus van 't Wovdt en Johanna Maria Elisbateh van Hemert. OVERLEDEN: 24 Juni. Augusta Francisca Boeker, weef. van Ffermann Heinrich Reers, 61 j. 26 Juni. Saartje Sint, gehuwd met Dirk de Boer, 65 j. Guurtje Pool, weduwe van Daniël van Helden, 62 j. Jan Leeuw, 54 j. Johannes Hoebe, 79 j. 28 Juni. Aljda Catharina Koel, 13 j. KERKNIEUWS. Voor den vrede. Op voorschrift van Z. H. den Paus zul len morgen, op den feestdag der apostelen Petrus en Paulus, in alle katholieke ker ken op de wereld H.H. Missen worden opgedragen om van God' een spoedigeu vrede af te smeeken. O! mogen wij allen morgen tot die in tentie hartelijk bidden! Op den dag van 29 Juini trekke de katho lieke Kerk als één groot leger onder aan voering van den Opperpriester en zijn pries ters omhoog den berg des Heeren op, als één groot leger van liefde, om door offerande en Communies, door smeekgebed en boetedoening, den God van Liefde te vermurwen een einde te maken aan Zijd

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2