Verslagen Drukkerij „Ons Blad" A g ~k. R. K. BOND VAN SPOOR- EN TRA/vR PERSONEEL „ST. RAPHAEL". Aid. Allernaar. Ledenvergadering op Woensdag 2-1 Juli 1918, in het gebouw, v. d. Ri. K. Volks bond, 's avonds 8 uur. Agenda o. a.Verkiezing afgevaardigde 1(Vakafdeeling), 2. (Treinpersoneel) en Vakaf deeling, 3 (Stations person eel), 4 Ver kiezing kascontroleurs'. R, K. PROP.-CLUB „ST. LAURENTIUS". (Onderafd. van het Kruisverbond.) Leden, die aan dé fietstocht .willen deel nemen, kunnen zich opgeven bij de be stuursleden, in.m.: H. Koopmeiraders, 2e Kanaalstraat 13, J. Hes, Vrouwestraat 8. j. Hoogervorst, Snaarmainslaan 47, j. Ph. Opdam, Nieujwstraat 10, (Er moeten minstens 10 leden aan deel nemen.) S,T. ANNA-VEREENlGlNü. Onderafd. Maria-ver. De leden worden nog, eens herinmerJi aan de H. Mis, welke opgedragen zal worden a.s. Vrijdag-, om 8 uauy in de St. Laurentius- kerk. Onder de H. Mis algem. H. Communie der kinderen, Gelegenheid tot biechten, in alle kerken Donderdagmiddag van, 6—7 uur. N.B. Met 't oog op den duur der plech tigheid1 en het communiceeren, hebben de jongens, die hieraan deelnemen, permissie 'n half uurtje later op school te komen. in de lucht. Hevige branden en ontplof fingen te Epernay, St. Did!er en Chalons wezen nog lang na afloop van den aanval op de uitwerking der Duitsche bommen. In Albanië hebben dc voorwaarts' ruk kende troepen der Italianen de bocht van de Devoli stormenderhand, hoogte 1071 op den top van de Mail Siloves genomen, waar bij zij gevangenen maakten. Fransche cavale rie ondersteunde deze onderneming- van de De'voli uit. De „Lokal Anzeiger" verneemt uit Stock holm, aangaande de gebeurtenissen aan de Moerman-kust, dlat de Engels,chen thains tot -openlijke vijandelijkheden zijn overgegaan en den opmarsch hebben aanvaard. Zi] hebben Koioka bezet, dat van te voren door Eregel- sche oorlogsschepen was- beschoten. Hierop trokken de Sowjet-troepen terug. ta-oa- ■vCWiVCi-:, Leven smid dele-nvoror- z i e n i ,n g. Dinsdag 16 Juli hebben, de heeren Edo Fimmen en j. van Rijzerdijk, toegevoegde adviseurs aian het Rijks Centraal Admini stratiekantoor, met den minister vain land bouw een onderhoud gehad, ter-bespreking van dé vooruitzichten ten aanzien der leveus- middelenvoorziening in de komende winter maanden. Ten opzichte van de voornaamste voe dingsmiddelen zijn op het oogenblik de voor uitzichten de volgende: B r o- o d. Verhooging van het thans geldende rant soen kan niet in uitzicht gesteld' worden. Of dit ook in de toekomst nog mogelijk zal zijn, hangt ,af, naast de mogelijkheid van aanvoer uit het buitenland, yam de opbrengst van den, eigen graanoogst, waarvan de voor uitzichten tot nogioe niet ongunstig zijin. Vet. Ofschoon op alle wijze wordt getracht de vetvoorziening te bevorderen, mag er niet op gerekend worden, dat het huidig rantsoen gehandhaafd zal kunnen blijven; Mocht de regeering verhinderd zijn aanvoer uit Ne- derlandsch Oost-lnidië of Amerika te doen plaats hebben, dan zal vermindering van het rantssoen niet te vermijden zijn. V1 e e s c h. Begin Augustus zal waarschijnlijk een aan vang kunnen worden gemaakt met de be schikbaarstelling v,an versch rundvleesoh. Het ligt in de bedoeling om, naarmate dieze be schikbaarstelling zich uitbreidt, de vervaar diging der eenheidsworst gedeeltelijk te ver minderen, Zeer waarschijnlijk is op deze wijze de verstrekking van een rantsoen versch of geconserveerd vleesch van 100 gram per week verzekerd, een eventueele verstrekking van eenheidsworst is in deze hoeveelheid begrepen. Aardappele tl. Omtrent de beschikbaarstelling' van aard appelen is met zekerheid nog weinig te vermelden. Het ligt in het voornemen de distributie op dezelfde wijze te doen geschie den als de beide vorige winters en ook het rantsoen zoo mogelijk wederom op 1 K.O. per week en den prijs op 5i/2 cit. per K.O. testellen voor veen- en zandaardappelen. Peulvruchten. Wat geldt voor den aardajrpeloogst, geldt eveneens voor dien van peulvruchten, hoogte van het gedurende de wintermaanden te verstrekken rantsoen is afhankelijk van de opbrengst van den oogst, welke vooralsnog zeer bevredigend belooft te worden. Brandstoffen. Het voor de beschikbaarstelling van den huisbrand benoodigde minimum-aanital een heden (van 1 en 2 haardsteden) is verzekerd in dier voege, dat verreweg het grootste deel van het vastgestelde rantsoen zal kun nen worden verstrekt i«n steenkool, gascokes en bruinkoolbriketten. Slechts een klein deel zal bestaan uit turf. BUITENLAND. OORLOQSO VERZICHT Volgens het jongste Duiische legerbefipht duurt de slag tusschen de Aisne en Üe "Manie met onverminderde hevigheidi voort. in een deel onzer vorige oplage konden wij nog mededeelen-, dat de Duitschers zicb achter de Marne hadden teruggetrokken, zonder dat dit volgens hun zeggen door de Franschen was opgemerkt. Thans is ook Chateau-Tliierry weder in handen der Franschen gevallen. De verdedi gingslinie werd teruggebracht naar het ter rein 'ten n. en n.o. vara die plaats:. Aansluiierjde aan dezen aanval tusschen Aisne en Marne was de aanval ire het front ten zuiden van de Marree ere ten. z.w. van Reims. De door de Duitschers ontruimde stellingen werden door de Franschen bezet. Fransche, Engelsehe en Italiaamsche troe pen vielen met-kracht de Duitsche stel lingen aan, waarbij Ste. Euphraise en Bouilly in Fransche handen vielen en voor uitgang werd verkregen in het da! van de Ardire en in den Bois de Courton en het Koningsbosch. Zoo duurt het Fransche offensief in het Westen ere in het zuiden dus nog voort. Ook vanuit de lucht wordt gestreden. In dén nacht van 18 op 19 juli vielen Duit sche bombardements-eskaders de vijande lijke doelen ver achter het Frarosch-Engel- sche front aan en wierpen daarop 72.840 KQ.. bommen. De aanvallen waren gericht tegen de voornaamste opslagplaatsen en het spoorwegverkeer van den vijand. In het station van St. Pol vloog een munitie-trein De Regeering der Republiek Honduras heeft bepaald, dat de oorlogs toestand tusschen de Republiek en Duitsch- land is ingetreden. Het is misschien wel geen en kele tak van bedrijf ire Engeland, die zoo door den duikbodtemaoirlog geleden heeft als de visscherij en wei voornamelijk indirect doordat de Engelsehe regeering de meeste visschcrsvaartuigen, trawlers, etc. gerequii^erd heeft om langs de Engelsehe kust te patrouilleeren. In het jaar 1913 werd aan de kusten van Engeland, Schot land en Wales, 23,4 millioen owts visch ge vangen, doch in 1915 slechts 8 millioen. In de tweê laatste jaren was het resultaat nog minder. Aan het einde der zitting van hel' Oostenrijksche Huis van Afgevaaidigden deelde de president Gross mede, dat de regeering haar ontslag heeft gevraagd', dal dit is 'aangenomen (bijval bij de Tsjechen) en dat dé regeering belast is met de voort zetting der loopende aangelegenheden. De „Associated Press" deelt mede, dat de voorzitter van het officieele Amerikaansche Persbureau, Oeorg Creel, 2 millioen dollars heeft voorgesteld aam het huis van afgevaardigden voor de te voeren propaganda in het komende balans-jaar. 2 millioen dollars of wél 5 millioen Hol- landsche guldens heeft men in Amerika noo- dig om het Amerikaansché volk uiteen te zetten, waarvoor men eigenlijk vecht! Volgens een te B e r 1 ij n ut ii t Mos kou ontvangen bericht is de vioe- g-ere Tsaar van Rusland op 16 Juli te Jckaterineuburg doodgeschoten. Onlangs, zoo wordt hieraan toegevoegd, werd jekaterinenburg ernstig bedreigd door de Tsjecho-Siowaken. Tegelijkertijd werd een coutra-revolutionaiaire beweging ont dekt. die ten doel had, uleni ex-tsaar uit de handen der bolsjewiki te redden. Er werd daarom besloten hem dood te schieten. De tsarewitsj en te tsaritza_ zijtti naar een veilige plaats gezonden. Wiat te gelooven? ALKMAAR DE DONKERE WINTER. Vóór wij het weten men leeft o! zoo snel in den zomer zal 't weer winter wezen om ons heen. Dan zullen weer laat de ochtenden gloren, dan zullen weer vröeg de avonden duiste ren, dan zullen wiij weer weinig licht beleven ere allerlei onmogelijke dingen be- praktizeeren, om de naargeestig stemmende duisternis ietwat te bekorten. Doch dan.... arm Alkmaar! Verreweg het grootste deel van Alkmaar's burgerij moet èn zijn licht èn zijn koófc- wannte ontvangen van het al te karige gas- rantsoen, dat ons dezen winter zal woeden toegekend, terwijl het gascantsoen per slot van rekening nog niet toereikend is voor het koken van den gewonen burgerpot alléén Her gas-verbrmfcende Alkmaar zal dezen winter vele uren van den dag im duister moeten zitten, omdat er voor licht geen gas overblijft, en omdat electrische aansluiting... Nu roeren wij .een teer, een pijnlijk puntje aan 't is gerutmen tijd geleden, dat de ge meente Alkmaar heel deftig en heel voor naam, doch hoven haar stand en boven haar financieele draagkracht, een magnifique gasfabriek bouwen liet aain den Helder- schen weg; iets, wat veel gekost heeft, moet wil men er meê uitkomen ook veel opleveren; de gasfabriek heeft heel veel gekost, èn zoo redeneert ons ge meentebestuur nu moeten er in Alkmaar ook veel gasverbruikers zijn, nu moeten er niet te veel electrische aansluitingen plaats hebben. De redeneering is, wanneer men aanneemt, dat een fout een fout is, en dat men de gevolgen van een foüt consequent aanvaar den moet, voorzeker juist; "doch nu de nood zóó dringt, nu een jiiet-dóór-te-wor- stelen ..sombere winter ons wacht, nu dc meeste Alkmaarders met schrik de lange win teravonden zien madeien, waarin geen gas- pitje eenig licht verspreidt, nu de komende winteravonden dreigen met geeuwerige ver veling en met verhindejing van nuttigen, ja noodzakelijken avond-arbeid^ nu vragen wij ons in gemoede af, of het gemeentebestuur nu niet eens een strop een stróp laten kon, enmaatregelen nemen tot voorziening ta den licht-moiod tegen den donker-direigenden winter. De „Economische Bond" heeft tot den Raad een adres gericht met verzoek, in 't groot tot electrificatie van Alkmaar over te gaan, i De oude kwestie is daardoor wederom aan de orde: wéér zal liet gemeentebestuur te kiezen hebben tusschen prijsgeving van zijn gasfabdek-ideaal en armelijke lichtvoorzie ning gedurende dien winter. Moge men 't zwaarste laten wegen, wat het zwaarste is! SPAANSCHE ZIEKTE IN ALKMAAR. In een gezin, wonende in de Prins-Hen drikstraat, is een geval van Spaansche ziek te geconstateerd. De ziekte heeft tot nu toe het gewo ie verloop. BEDEVAART. De Alkniaarsche Rijwielclub „Maria Keve laar", besloot, op hkre vergadering verlede f Zondag, dit jaar eeree bedevaart te houden naar den Brie! en wel op 456 Augus tus a.s. i .1 ft r; i iij i worden net en vlug geleverd door de Hof 6. Alkmaar. HET CONCOURS HIPPIQUE. Zonder twijfel is.de dag van Zondag een evenement geweest in de sportgeschiedenis van Alkmaar. Wièl wordt er jaarlijks ter gelegenheid van de Landbouwtentoonstelling een concours hippiquie gehouden, maar èn .het aantal en de kwaliteit der deelnemers, èn het springconcours stempelden het feest van Zondag tot iets veel grootschers en inte ressant ers. Het was voor „Alcmaria", Vereeniging tot bevordering van het Vreemdelingenverkeer, een moedige daad tot dit sportfeest het initiatief te memen en wat meer zegt, er het risico- van te willen dragen. 'Hulde daarvoor aan deze vereeniging! Over de voorbereiding en maatregelen van orde niets dan lof. Hoewel er half twee begonnen zou wor den, verschenen ongeveer kwart otfer twee de eerste paarden in den ring (Het beroemde Alkmaars'the half uurtje was voor deze gelegenheid dus tot 3 kwartier bevorderd!) Hetweer hield zich tamelijk goed. De dwars op het veld staande wind diwong soms eenige commissieleden, een wedren met hin dernissen achter hun hoofddeksel te onder nemen, terwijl een paar maal een frisch zomerbuitje de bezoekeis knus deed weg- schuilen achter glimmende parapluie's. Vele, maar vooral mooie paarden ver- schen achtereenvolgens langs de toeschou wers, -die dikwijls luide hun toejuichingen lieten hooren, in het bijzonder toen „Dan dy", de voshengst van Baron van Voorst tot Voorst werd voorgereden. Eveneens favorite bij het publiek was „Loose Strife". van den heer Stokvis, Den Haag. Een prachtig gezicht Was. het ook, toen 2 vier spannen, eem vijfspan eni een tandem tege lijk in de baan manoeuvreerden. Er ver schenen n.l. de heer Schermerborn, Alk maar, met 4 vossen, H. F. Bultman, Haarl- meei, met 4 paarden voor de mailcoach, en de heer E. Oly, Haarl.meer, met eere vijfspan, alle zwart met 4- witte vo-eten, benevens een tandem van den heer La Housse te Amsteradm. Als laatste nummer volgde het spring concours. Alle zes ingeschreven springpaar den verschenen, waarvan „Tik-Tak" van den heer Hiemstra en „Buffalo Bill" van Rit meester Wilson hun twee ronden zonder een enkele fout volbrachten. Toen twee volgende ronden nog geen beslissing brach ten, moest het lot beslissen', waarbij de officier de gelukkige was. Een obgemblik van spanning was het, toen „Chavalier de Selliers de Moranville" met „Gamerock", bij, het nemen, van. een der hindernissen, struikelde en viel. H-et paard was echter te go-ed gedresseerd om door trappen ceniig onheil te veroorzaken, zoo-dat ruiler en paard in een oogenblik weer op de been waren en onder applaus van. het publiek de ritten voortzetten. Als wij een enkele o-pmeiking zouden mo gen maken, is het deze: dat in hét vervolg aan het springconcours een grooter plaats op het programma worde toegekend, want dit, voor het gewone publiek, wel het meest innteressante nummer, was wel wat spoedig afgeloo-pen. Hieronder volgen de uitslagen: I. Eenspan dekhengst (type luxe fliigpaard) lste Hedon 'Marquis, Bar. v. Voorst tot Voorst, Elden. 2de Voltigeur, Th. Aartman, Hoogwoud. Ib. Eenspan dekhengst (type land- bouwtuigpaard) lste en Bereprijs O. Schoorl, Harenkar spel. 2de Arthur, Th. Koperdraad1, We esp. 3de Taquio, A. Bakker, Sdhagerbrug. lla. Eenspan merrie (type luxe Lui paard) lste en Eereprijs Lad-y of the Lake" en" 2de Queen, H. Bultman, Haarl.meer. lib. Eenspan merrie (type land- bomvtuigpaard) lste Gamome, H. F. Bultman, Haarl.meer. 2de Alore, Wed. L. Hagen, Beverwijk. 3e Queen, J. Stroomer, Oudorp. Bestuurspr. Itskia, G. Wiaaiboer, A.-Pau- lowna en Freule, H. F. Bultman, Haarl. meer. III. Eenspan merrie of ruin, behoorende aan in N.-H. woonachtige land bouwers lste en Eerepr. N. N», H, F. Bultman. Haarl.meer. 2de Cicero-, "E. Oly, Haarl.meer. 3de Alora, Wed. L. Hagen, Beverwijk. Bestuurspr. Johanna, C. Beuideker, Alk maar. [V. Tweespannen (open klas) ls-te en Eereprijs N. NI en NI- N., H. F, Bultman, Haarf.meer, 2de Cicero en Olga, E. Oly, Haarl.meer. 3de Robijn en Granaat, A. v. Hoboken van Hoendekenskerke, Wassenaar. Bestuurspr.: Mazeppa en Nglly, Haarl. meer; Alore en Alvv.iaa, Wed. L. Hagen, Bever wijk, en Queen en Jack, L.' Th. La Housse, Am sterdam. V. Luxe Rijpaard': lste Queeny, H. F. Bultman, Haarl.meer. 2de Arabeske, A. v. Hoböken van Hoen- dekenskerde, Wassenaar. 3de Buffalo Bill, B. Welson, Bloemendaal. Vie. Eenspan (type tuigspan), open klas, minstens 1.50 stokmaat: lste en Eereprijs Lofty, Mevr. H. A'. v. Nievelt van Hattum, Huize Hoogwoude, Wassenaar. 2de N. N., H. F. Bultman, Haarl.meer, 3de Cicero, E. Oly, Haarl.meer. VIb. Eenspan (typte tuigpaard), open klas, minder dan 1.50 stokmaat. lste Loose -Strife, Chr. T. Stkovis, Den Haag. 2de Holland Kitty, Mevr. v. Nievelt van Hattum. 3de Granaat, A._ v. Hoboken van Hoen dekenskerke. Bestuursprijs Blondine, IJ. W. Brouwer, Schellingwourie. 'VIL Springconcours, lste en Eereprijs (na loting) Ritmeester B. )Welson, Bloemendaal, met Buffalo Bill. 2de R. J. J. Hiemstra, Den Haag, met Tik-Tak. 3de dezelfde, met Soutaete. 4de Tinine, Chr. Stokvis, Den Haag. GEVONDEN VOORWERPEN. Een papiertje met geld, drie portenTore- naie's met geld, een R. K. kerkboekje, een. spoorstok, een bril in étui, een tabaksdoos met geld, een zilveren armbandje, een noti tieboekje, een hondereriem, eenige hand schoenen, een kip, een ijzeren gewicht, een halskettinkje, een schaap, een cein tuur, een zakje met geld) een damestasch, een- parapluie, een poppencape, een mandje met groenten, een springtouw, een honden- ketting en twee huissleutels. BOND VAN KLEEDERMAKERS- PATROONS. In het Hoofdbestuur van dezen boud is de heer Jb. Cloeck tot commissaris geko zen. M. U. L. 0.-EXAMENS. Voor acte A. slaagde mej. C. A. v. Lind. POSTERIJEN EN TELEGRAFIE. Tot telefoniste 2e klasse is benoemd mej. A. Wt Amoureus (o.v.). EIND-EXAMEN H. B. S. Te Haarlem slaagden voor het eind-examen H. B. S. de dames J. E. Post Uyterweer, J. Kooy en E. Dijt, allen van Alkmaar. VOOR MANUFACTURERS. Wij vestigen de aandacht op de in dit blad voorkomende annonce van het Center Bur. v. d. Middenstand, waarin H.H. Man-u- faoturiers worden uitgeaoodigd ter verga dering in ,,'t Gulden Vliesi'-', .Vrijdagmiddag te 2 uur. De manufacturier, die zijn belang Begrijpt, zal deze vergadering niet verzuimen. DE HEER ZAADNOORDIJK BEDANKT ALS WETHOUDER. Naar de „Alkm. C-rt." weet mede te dee- len, heeft de heer C. G. Zaadnoordijk, we gens drukke bezigheden^ het voornemen te kennen gegeven binnenkort voor het wet houderschap onzer gemeente te bedanken. Als dit geschiedt, dan zal het ons be nieuwen, wie er in zijn plaats wethouder wordt! CONCERT. Morgenavond half 8 zal er in den Hout op verzoek van de Burger-societeit een concert worden gegeven dopr het muziek korps van het Depot-Bataillore X infan- ferie-brigaoe, Kapelmeester de heer Joh. L. Wi. van der Meer. Een dankbaar gehoor zal het militair mu ziekkorps wel verzekerd zijn. „HERWONNEN LEVENSKRACHT." De opbrengst der gisteren door het PI. Comité van „Herwonnen Levenskracht" ten bate van R. K. tuberculoselijders gehouden bloempjesverkoop heeft -opgebracht de som van f463.95 zonder aftrek der noodzake lijke onkosten. Het Bes-tuur van „H. L." verzoekt ons den dank over te brengen aa:ra alle koopers en koopsiers, doch niet minder ook aan de jonge dames', die zich de moeite hebben willen getroosten, de bloempjes aan te bie den, UITREIKING MELKKAARTEN VOOR KINDEREN BENEDEN DEN LEEFTIJD VAN 3 JAAR. De Directeur van bet Distributiebedrijf van Alkmaar deelt aan belanghebbenden mede, dat de melkkaarten voor kinderen be neden den leeftijd van 3 jaar, a.s. Woensdag des. n amiddags van 2—5 uur aan de onder staande scholen in ontvangst kunnen worden genomen en wel: Voor houders van legitimatienummers 13000 aan de Nieuweschool, hoofd dei- school de heer J. Zwarteveen. 300160GO en dparbo-ven aan de Nieuwe- sloot, hoofd- der school de heer J. Wijn. BURGERAVONDSCHOOL EN AVOND SCHOOL VOOR HANDWERKSLIEDEN. Burgemeester en Wethouders van Alk maar brengen ter algemeene kennis, dat de inschrijving van nieuwe leerlingen kan plaats vinden van Maandag 26 Augustus a.s. af tot en met Dinsdag 3 September d.a.v., in het schoolgebouw aan, den Bergerweg van d'es voorin. 9 tot 12 en des nam. van 24 uur. Het geboortebewijs of het trouwboekje der ouders, waarin de aanteekeniug der ge boorte hunner kinderen is opgenomen, moet worden medegenomen. Zie verder de aanplakbiljetten, - DE HANZE. Gisterenavond' vergaderde „de Hanze" in „het Gulden Vlies". De opkomst der Iedere was 'ifiet schitterend; we telden slechts 22 aanwezigen. In zijn openingswoord zette de Voorzitter in 't bijzonder de werking- en de -strekking der Crisis-commissie uiteen, en schetste hij dsze als het instituut, waar langs alle klachten en wenschen van den Middenstand hier ter stede inzake distri butie-aangelegenheden zullen bei eiken den Directeur van het Distributiebuireaui, nadut ze aldaar giond'g zullen, zijn onderzocht en besproken. Wat de stichting van een R. K. Orgainlsa- satie van Burgerjongelingen betreft, deelde hij -mede, dat deze direct zal worden ter hand genomen, nadat op tïere a,.s. Centr. Raad van den Hamzebond desbelreffeilde belangrijke tnededeelingen zullen zijn gedaan. De notulen, werden daarna gelezen en on veranderd goedgekeurd. Uit de stapel van ingekomen stukken stip pen we aan een tnededeeling van het Bonds- be stuur, dat is opgericht een Nationale Mid denstandsinstelling: Katholieke Inlichting- Dienst (K. I. D ten doel hebbende inlich tingen te verschaffen omtrent patroons, die jeugdige werkkrachten vrageii,' zoogoed als jongelieden, die reflecteeren op vacante be trekkingen. terwijl zij zich tevens belast met liet verschaffen van adressen van goede katholieke kosthuizen. Het bestuur zal reader omtrent het vestigen van een betreffend correspondent hier ter stede besluiten. Mede leek ons zeer belangrijk een mede- deeling van het Middenstand Adviesbureau, Advies-bureau omtrent het houden op ».s. Vrijdag, des namiddags 2 uur in ,,'t Gulden Vliesi", van een ver gadering van m a; n u f a a t u r i e r s. waarin de nieuwe werkwijze van het Rijksmanufacturenbiureau zal worde n uiteengezet, en welke ver gadering zal worden bijgewoond door een controleur van'dat bureau en vermoedelijk ook door den Rijksmiddenstands-adlviseur. Na lezing en bespreking der ingekomen stukken werd beha-ndeld de agenda voor de a.s. Woensdag te houden Centrale Bonds vergadering te Beverwijk. (Slot volgt.) EEN AFDEELING ALKMAAR DER R. K. RECLASSEERINGSVEREENIGINü, Daartoe uitgenoodigd door den bijz. raad der Sint Vin-centius-vereeniging „Sint Jozef" vereenigden zich Zondagavond in het lokaal dier vereeniging verschillende afgevaardig den van philau tropische charitatieve en soci ale R. K. vereenigingen te dezer stede en op dat gebied werkzaam zijnde personen, ten einde te geraken tot de definitieve oprichting eener afd. der R, K. Reclasseeringsvereeni- ging, wier Hoofdbestuur zetelt te Utrecht en welke oprichting hier reeds lang een on derwerp van bespreking was geweest in den boezem der Sint Vincenti-uisi-vei-ecniging en de hier bestaande afdl van Sobriëtas en Maria-vereenigimg. Nadat de heer .Th. de Koning1, President van voornoemden Bijz. Raad, de vergadering op gewone wijze had geopend ,gaf hij 't woo'rd aian dien heer Schmedding, lid v. h. Hoofdbestuur voor- noemd^ die de werking ere 't doel der R. K. Reclasseeringsvereenig'ingen uiteenzette cn de naar aanleiding dier uiteenzetting gerezen vragen beantwoordde, 't Resultaat der dui delijke behandeling van een en ander was o. m. dat alle aanwezigen zich voor de op richting eener afd'. Alkmaar verklaarden en een voorloopig comité werd gevormd, om 't gebouw, waarvan de heer Schmedding de fundamenten had gelegd, verder af te werken. In- dat voorloopig comité verklaar den zich bereid zitting te nemen de Zeer Eerw. Heer Pastoor Heijs, de heeren Mrs. Dorbeck, Leesberg en Van Dillen, Mevr. Wed. Schroder (Vrouwenbond en Bescher ming v. meisjes), Mej. Mühreu (Mariaver.), de heeren T. v. d. Klei (Kinderbescherming), J. N. Lobach (Vincentius-ver.), J. Baart (R. K. Volksbond), H. M. v. Helvoirt, Dir. v. h. Huis v» Bewaring en G. Pieters, Adj,- Dir. R. O. G., welke laatste werd aange zocht en zich, onder res-erve dat het een voorloopig comité betrof, liet welgevallen het secretariaat op zich te nemen. GEMEENTELIJKE ARBEIDSBEURS, Laat 143. Geopend op alle werkdagen van des v.m, 911 uur en bovendien des Maandags avonds van 7—8 uw. Aangeboden: 1 baggerman, 5 bakkers, 2 bankwerkers, 3 behangers en stoffeerders, 1 bierbrouwer, 1 bouwkundig-opzichter, 2(1. grondwerkers, 3 kantoorbedienden, 2 kis tenmakers, 2 kleermakers, 2 klinkers, 1 kok, 1 kruideniersbediende, 1 kuiper, landbouwer, 1 lompensorteerder, 1 lood gieter, 1 loopknecht, 2 loopjongens, 95 losse werklieden, 1 machinist-stoker, 1 ma gazijnbediende, 5 metselaars, 1 monteur- machine-barekwei-fcer, 3 opperlieden, 1 plaat werker, 3 scheepsbouwers, 2 schilders, '1 schipper, 1 schoenmaker, 6 sigarenmakers, 1 steenhouwer, 1 straatmaker, 8 slagers, 3 smeden, 3 tabaksbewerkers, 2 timmer lieden, 2 tuinlieden, 3 voegers, 1 werkster en 1 winkelbediende. Gevraagd: 1 boekdrukker, 1 boekbinder, 1 dienstbode, 1 machinist-houtbewerker, 1 meubelmaker, schilders, timmerlieden, jon gens en meisjes voor lichte fabrieksbezig- heden en 1 werkster, BURGERLIJKE STAND GEBOREN: 19 Juli. Leo, z. v. Leonard Frederik Pa- leari en Dina Margaretha van Nieuwkuijfc, .20 Juli. Jacob Christiaian, z. v. jChristi- aan Hermanus Kroon en Aagje Kooijmau. 21 Juli. Maria Francisca, d. v. Gerardua Petrus Thomas en Johanna Cornelia vani Houte. Egbert, 2. v. Elbertus Cornells Hermanus Fuhren en Helena Jakoba Mariai Beijer, 21 Juli. Harmareus, z. v. Harmanus Stroombergen en Maartje vara den Berg. 21 Juli. Martinus, z. v. Johannes Amtoi nius Petrus Heesbeen en Wilhelmima Vrijr hoeven. Jan, z. v. Cornells van Erkeletns en Cor nelia Hendtika <Kaptein. 22 Juli-. Jeannette Caroline Henrfetie Ma ria, d; v. Willem Jacob Alex Gustaf Kustera en Maria Margaretha Elisabeth Josephs van ScherpenzeeL OVERLEDEN: 20 Juli, Maria Margaretha Keijsper, ge huwd met Johannes Bernardus Besteman, 75

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1918 | | pagina 2