TWEEDE BLAD. STADSNIEUWS. ZATERDAG I FEBRUARI 1919 Sneeuwpret. OM DEITHAMD. GRAPJES BLADVULLING. ALKKAAR SPROKKELINGEN BRIEVENBUS Si Ingekomen personen. T. Vredenburg, N.H., (Spoorstraat/, 88 Haarlem, baker. A. Koppes, {Et.C., Wcsterweg, 58, heer. M. H. Eelk, N.H., (Westerwég 52, Heiloo, ass.liuis.h. E. Glorie, E.G., Huigbr.st. 8, Egmond-Binnen, db. P. Van Maarlevel, N.H., Voormeer '28, Heiloo, ïnachine-fabrikant. L. Schats, Clarisse- puurt 51, Arnhem. P. Rentenaar, N.H., F-o- pestusstraat 1, Nieuwe Niedorp. Wed. P. den Broeder, N.H., Oudegraclvt 15, Den Haag huishoudster. A. Kok, E.G., Overdiestraat. 11, Hilversum. G. H. PI. Timmer, E.G., Oude gracht 273, Edam. J. Doves, N.H., le Kabel- ptraat 5, St. Pancras, slager. J. Go-lijnvan der Ben, N.H., Kerkplein 9, Amsterdam. H van der Molen, C.G., Paternosterstraat 6, Schermerhorn, klerk. J. M. Verheij, N.H., Forestusstraat 9, Botterdam, werkman. S. JKnieps tra-Pos tma, N.H., L. Oudorp 41, Leeu warden. Wed. N. J. Blokdijk, E.G., Dverdie- jstraat 76, d-e Eijp. B. van de Berkt, N.H. Pverdi-estraat 76, H.H. Waard, arbeider. J. klaass-en, R.C., Koningstraat 8, Rotterdam, paarclenslager. W. T. J. H. Geveke, N.H., Nassaulaan 28, Den Haag. J. Zwart, H.A. JEikelenbergstraat 14, Helder, monteur. W. A. Erkamp, E.C., Lindenlaan 40, OudkarspeL EB. Ploeg, N.H., Kanisstraat 7, Amsterdam, eleetricien. E. EeuzenaarKaandorp, R.O., N. P. Laan 58, Heiloo. H. Bilars, E.C.„ Ver dronkenoord 76, Delft, geestelijke. F. Heij- Belaar, NH, Saarmanslaan 56, Harenkarspel, Onderwijzeres. J. Visser, G.K., Korte St. Ja- cobstraat 1, Bergen, timmerman. P. de Beurs., 'N.H., Middenstraat 4, Velsén, slager. A. Visser, N.H., Schoolstraat 1, Abbekerk, elee tricien. H. C. Stikkel, N.H., Oude Gracht 295, Haarlem. J. Bood, N.H., Stationsweg 104, (Helder. H. Spijker, R.C., Wildemanstraat 27, Ambt Hardenberg. PI. Schuurman, N.H., fteglis 45, Hoorn, kaasknecht, S. M. Nij- yeldtSostman, E.L., Hekelstraat 7, Helder. C. A. N. Eaassen, E.C., St. Annastraat 26, Roosendaal en Nispen, broeder. E. C. Schou ten—Buter, R.C., Voormeer 6, Koedijk. F. P. Wateier, N.H./R.C., Liefdelaan 13, Am sterdam, metaaldraaier. J. Kromhout, N.H., (Perronstraat 15, Apeldoorn, koopman. M. 3. O. M. Kosters, E.G., Laat 221, Den Haag, apotheker. A. J. Harzing, E.C., Nieuwesloot, 49, Amsterdam, kok. W. C. Knol, N.H., Baan- straat 11, Den Haag. E. W. Eonteijn, Eem., pïeerenstraa-t 5, Hoorn, ass. huisji. J. C. P. en C. M. L. van der Meulen, N.H.,Burger weeshuis, Schoten. A. H. van der Heijden, E.C., Kennemerstraatweg 123, Egmond-bin- hen, db. E. J. Klooster, E.L., Kinlieim- ptraa-t 24, Amsterdam, fraiser. L. M. ,G. 'Bak ker, E.C., Prins Hendrikstraat 41, Bergen, Winkelier. M. de Boorder, N.H., Vèixlro-nken- oord 3, Koedijk, db. D. Meppelink, N.H., Rit- pevoort 40, Heiloo, bakkerskn. L. Harthoorn, NH, Verdronkenoord 16, Anna Paulowna, db. G. Gleïjsteen, GK, van Everdingenstraat 11, N aarden, db. G. Vos, NH, Langestraat 57, Amsterdam, db. M. Eol, NH, Nieuwesloot 55, Beverwijk, caféhouder. M. Smitvan Baar, EO, Voormeer 3, Koedijk. J. Greidanus, NH, Baanstraat 6, Z. Scbarwoude. M. Admiraal, RO, Lindeniaan 23, ambtshalve db. Z. H. (W. van Slochteren, Ap., Laat 137, Groningen, modiste. J. G. van Driel, EO, Spanjaardstr., 17, Venraaij, timmerman, M. de Wevervan Engelenburg, NH-, vaartuig, Botterdam; A. M. Klaver, EC, Schermerweg 1, Hoogwoud, db. G. Konijn, EG, Metiusgracht 10, Scher merhorn, db. L. W. F. Dirkzen, HA, Snaar- manslaan 65, Z. Scbarwoude, boekhouder. G-. van der Veen, NH, Visscherslaan 27, Ave- reest, beambte E. O. G. D. Brugman, N.H. Snaarmansiaan 63, St. Pancras, bakker. Vertrokken personen: J. Keur, NH, Ka naaldijk 27, Zwolle, brugknecht; G. J. D-ik- keboom, CG, Schermerweg 99, Oudorp. A. van Dijk, RO, N. P. L,aan 111, Amsterdam, bankwerker. M. W. B.aas, HA, Eikelenberg straat 14, Ve-lsen. A. Plakhoff, NH, Baan straat 6, Hóorn, houtzager,. L. F. Kleitierp, Druivenlaa-n 26, Schoorl, onderwijzer; P. W-. Knufman, NH, Plekelstraat, 12, Piel, gep. G. Steen, NH, Kweerenpad 14„ Velsen. A. O. Veer, NIP, Pluis waard 7, Hoorn, db. G. J. Kunst, 'RC, Schermerweg 1, Heiloo, db. G. M. Penders, EC, Keizerstraat 14, Amsterdam. H. J. Toepoel, NH, Nieuwlandersingel 63, Amsterdam, banketbakkerskn. A. P. van De venter, DG, Fnidsen, 72, Broek op L.dijk. J. pp. Muhring, NH, Limmorhoek 38, Eg- mond aan Zee, b.kn. D. Iddekinge, NH, Hout- til 56, Loppcrsum, modiste. S. van der Veen, GK, Uitenbosehstraat 29, B-olswa-rd, mach." bankw. J. C. Weber, Doelenstraat 31, De venter. A. M. Koppes, .RC, Westerweg 58, Bussum. A. van Dienen, RC, Fabrieksweg 4, pjaudo, boerenkn. ET St'iens, NH„ Houttil 62, Watergraafsmeer, winlceljuffr. G. J. O. Klun- nen, EC, Mient 6, Amsterdam; J. P. A. van den Dungen, EC, St. Annastraat 26, Roosendaal, onderwijzer; P. A. Wassenberg, EG, Langestraat 39 Roermond,, banketb. P. van den Aakster, EC, Zuiderboutlaan 21, Sneek, boekbinder. B. T. Stikvoort, EC, Ach- terdam 5, Amsterdam, beeldhouwer. E. C. pi. Fuhren, NH, Geestersingel 22, Hoorn, steen houwer. H. J. van der Meer, NH, Baansloo-t 21, den Plaag. J. Piket, NIP, Stuartstraat 88, Bergen, db. O. C. Blom, NH, Verdronkenoord 87, Amsterdam. G. de Boer, NH, Oudegracht 231, Urk, db. W. van der Plorst, NH. EL., Schoutenstraat 18, Aalsmeer, kantoorbed. A. A. Roemer, EC, Wilhelminalaan 8, Medem- blik, db. J. F. Hennekes, NH„ Houttil 9, Dordrecht, harbier. D. Haarsma, NH, L. 'Ou dorp 7, Leiden, basculemaker. E. E. Schaaf,, EL, Spoorstraat 41a, WormerVe.er. H. M. Beeckman, NH, Kerkplein 1, Helder; K. Teerinkvan Lee'uwen, NH, Kweerenpad 14, Nieuwo Niedorp. Wed. Fo. Scholten, R.C. Eendracht-straat 12, Zijpa. A. Smit, EC, Ver dronkenoord 49, Wester-Blokker, d.b.; B. Ek- kel, NH, Oo-sterkolkstraat 29, Hoorn, kas- kn. C. Pater, EC, Banpad 30„ Bergen. DEN HELDER. Een hngst-ige middag. De bewoners van deze stad hebben Woens dagmiddag angstige «ogenblikken doorleefd. Omstreeks half twas-.f zagen dé bewoners van dc binnenstad groote mens: benmassa's door de straten trokken, beladen met pakken, dekens,'kleeren enz. S-ommigen waren blootshoofds, zonder vol doende bedekking tegen den feilen wind, do straat imgcloopen. in haa-st bun kinderen* mee nemend. Angstige gezichten, geagiteerde ge baren zag men in menigte en zij die deze men- srbenmassa zagen, vroegen zich vol verbazing af, wat dit wel te beteekenen had. Toen om 12 uur de aribpid overal werd stilgelegd, ging al spoedig als een loopend vuurtje het be richt door de stad het kruitmagazijn staat irï biandl Veel blusscbingsmateriaal der marine, op s't-o ombark ass en enz. rukte uit naar de plaats des onheils. Het kruithuis, waarvan hier spra ke is, is een zeer groot vierkant steen-en ge bouw aan den overkant van den strekdam aan de buitenhaven. Onmiddellijk er achten bevindt zich een tweede magazijn, waarin schietkatoen is opgeslagen en in dez.e berg plaats was brand uitgebroken. Dit magazijn Iiigt tegen het mijnenmagazijn aan. Pa de na bijheid van d-eze magazijnen bevinden zich an dere berlgip-laatsen van s-pringstoffen, z-o-odaf, indien werkelijk het mijnenmagazijn ware ontploft het o-nb&Ll niet te overzien zou zijn geweest. Twee ladingen nat schietkatoen zijn in brand geraakt, terwijl eenig droog schiet katoen ontplofte. Daar de brand zich aanvan kelijk ernstig liet aanzien, werd den bewoners van de Binnenhaven en omliggende straten verzocht die onmiddellijk te ontruimen en zoo geschiedde het. dat te(?en 12 uur een groote meuschenmass-a met pak en zak de stad in trok naar buit-en. naar do duinen. Het was als een uittocht van vluchtelingen, door den oor log van huis en haard verdwenen. Kalme menschen. hadden, alvorens te ver trekken, hun woning zorgvuldig gesloten, de blinden voor de ramen 'god-aar of de gordijnen laten zakken. De meer nprvenzen waren weg gehold zooals ze waren, blootshoofds en alles in den steek latende. We zagen een familie, die de huiskat meegenomen had en daarmee de straat ra ongetrokken. De militairen, die do woningen ontruimden stuurden de men schen naar den zeekant en zoo waren op dit ongewone nur de wefgen n-aar Huisduinen be zaaid met zenuwachtig-gejaagde mens-ober, slechts bedacht op liifs-beh-oud en die ieder opgenblik een ontzettende ontploffing vér- wac-htten. Ook een der scholen werd on- ruïmd. De militaire autoriteiten waren gelukkig spoedig den brand meester en na een half uur was het gevaar geweken. Nog geruimen tijd duurde het voor de vluchtelingen weer veilitg in hun woningen waren. Een aantal politie-agenten bewaakten de ledige huizen; het was een typisch -gericht de vluchtelingen weder te zien terugkomen: er was een vrouw met in baar schort (ge wikkeld een paar pantoffels en in een wollen deken een schreeuwenden zuigeling. Nader meldt men, dat de officieels lezing van het geval als volgt is: Gisteren is in een gebouwtje van gewa pend beton, aangebracht tegen het mijnen magazijn bij de bewerking van het schietka toen voor het vullen van een ladingkamer een-ar torpedo, dit schietkatoen door een nog onbekende oorzaak in brand geraakt. De ja het gebouw aanwezige werkman beeft het verlaten en de ijzeren deur gesloten. Eet gedeelto van den voorraad, schietkatoen iï verbrand, zo-mïér verder belangrijke mate- rieele schade aan te richten. Persoonlijke on gelukken kwahaen.niet voor. De onmiddellijk ter plaatse gezonden brand spuiten van Hr. Ms. Wachtschip en de „Em ma" behoefden hij aankomst niet meer te worden gebruikt EGMOND-BINNEN. R.-K. Kiesvereeniging. Woensdagavond vergaderde, de R.-K. Kiesver eeniging. De opkomst was vrij goed. Jaarver slag, rekening en verantwoording werd-en in orde bevonden. Daar verleden jaar, met het oog op de toen ophanden zijnde verkiezing, geen be stuursleden waren afgetreden-, moest er nu een geheel nieuw bestuur gekozen worden Vier af tredende leden: de heei-en P. Melker, seer., R. Beukers, penning-m., J. Noord en J. Apeldoorn, stelden zich niet meer herkiesbaar. De uitslag der stemming was, dat de voorzitter werd her kozen en de heer W. J. Apeldoorn, terwijl tot leden werden gekozen A. Valkering, Th. Straat hof, R. Beukers Jr., J. Verheggen en C Orij. Meegedeeld werd, dat in Febmari een-e vergade ring zal gehouden worden tot oprichting van een Kiesvereen. met het oog op de gemeente raadsverkiezingen. Een der leden drong er op aan, dat de jaarvergaderingen aantrekkelijker zouden gemaakt worden, b.v. door het uitnoo- digen van een spreker. In zijn slotwoord dankte de voorzitter de afgetreden bestuursleden, voor wat ze gedaan hadden in het belang der Katho lieke zaak en hij hoopte, dat er door de nieuwe leden vernieuwde actie zou ontstaan. Na de sluiting werd de vraag gesteld, of er door de kiesvereeniging niet op aangedrongen kon worden, dat ook in onze gemeente een steuncomité werd opgericht, wat ip deze dagen van werkloosheid een geluk voor vele lieden zou kunnen zijn. Deze poging lag echter buiten den werkkring der vereeniging, die zich volgens art. 1 der statuten alleen bemoeit met verkie zingen, UITGEEST. Bouwvakpatroons. Gis terenavond vergaderde in café v. Deutekom de rakafdeeling B-ouwvakpalro-ons van den R.-K. g-ewestel. midden-staudsfederatie „Ken— nernerland en Zaanstreek". Onder voorzitterschap van den heer v. d. Laan uit Krommenie w-e-rd allereerst behan deld de bespreking eener onderlinge ziekte verzekering. Be heer Kleink nit Zaandam lichtte dit punt toe aan de hand der Zaan- damsche statuten. Na eenig-e onderlinge be spreking werd op voorstel van den Eervv.Adv. besloten in beginel de oprichting eenr ver zekering goed te keuren en een commissie benoemen belast met de voorbereidende maat regelen. Tot deze -commissie werden benoemd de beuren Kleink, Winter, Vrouwe, J. Tromp, Henne-maa, de Vries en v. d. Laan. Hierna werd een bestuur oer afdeeling gekozen. De stemming hierover wees aan de heeren v. d. Laan, Kleink, Vrouwen, Assendelft; de Vries en Hennemans.- a Besloten werd tot aansluiting bij den Ned. R.-K. Bond van Bouwvakpatroons. Afgevaardigden de heeren Klednk en' v. d. Laan. Na rondvraag werd de vergadering met den Christeiijiken groet gesloten. Plint 3, bespreking arbeiderseontract,, waar over de afdeeling Krommenie een motie had ingediend, werd aangehouden. WORMERVEER. R. K. Kies vereeniging. In verband met de a.s. Provinciale Statenverkiezing heeft het Bestuur der R. K. Kiesr vereeniging „Ieders Recht" al< hier besloten de jaarvergadering,: diie anders in Januari gehouden wordt, uit te stellen tot de laatste helft van Februari. Op die jaar vergadering zal hoogstwaar schijnlijk een spreker optreden. WORMERVEER; Inbraak. Zelfs het vreedzame West-Knol lendam, een gehucht tot onze ge meente behoorende en waar men' tot nog toe nimmer van diefstal of inbraak vernam, heeft bezoek van dieven gehad. Bij zekeren G. werden eenige roeiriemen en dom mekrachten gestolen, terwijl bij Renooij iverd ingebroken, zonder dat de dief iets van zijn gading vond. WORMERVEER. Proces-ver baal. Tegen den Amsterdani- schen zoon van het Oude Volk, die Zondag jl. hier mazzel had gemaald met het verkoop en van microscopisch kleine pakjes thee a f 0.15 per pakje, is proces-ver baal opgemaakt wegens het ver knopen van thee zonder bons en het verkoopen boven den maxi mum-prijs. WORMERVEER. Diefstallen. In de afgeloopen week is het hier met het plegen van diefstallen weer bijzonder erg geweest. De daders zijn evenwei allen opge spoord, waarbij de hier gestatio neerde maréchaussees goede diensten bewijzen. Vooreerst een paar schippersknechts, die twee balen regeeringsmeel, twee zak ken gort en een paar ledige zak ken hadden vemuisterd. Vervol gens twee mannen, die een ko-pe ren emmer hadden gestolen. Dar, drie jeugdige dieven, die eier kolen hadden gestolen uit eer- spoorwagen, welke aan den Zaan steiger werden gelost. De vadei van een dezer jeugdige heeren had zoonlief er maar op uitge stuurd om wat brand te gappen De brave va-der kreeg ook een procesverbaal. En ten slotte een schipper, die ten nadeele van de N. V. Wessanen's Koninklijke Fa brieken graan had verduisterd. ZAAN DAM. Burgerwacht. Al hier heeft zich op uitnoodigma van den. burgemeester Ter Laan een commissie gevormd tot op richting va-n een burgerwacht. In die oommissie hebben zit ting gon-omen de heeren d. L. Harms, D. Simons. J. F. Kamp- huys, E. Veen en G. van de' Koogh. Het had gesneeuwd. Een witte wade van zachte vlokken was als een blank kleed gespreid over velden en wegen en nog voorspelde de lucht meer sneeuw. Fijn zeg! Toen Wim Schreuders 's morgens wakker werd keek ie door 't raam van de slaapkamer naar buiten, den tuin in. Wal was dat? Sneeuw! Dat beloofde een prettige dag te wor den temeer daar het juist Zondag was. Z'n broertje Piet sliep nog rustig door. „Piet!" riep wim, „jó woidt eens wakker.... r ligt sneeuwgauw d'r uit Héwat," klonk het brommend onder de dekens uit. Piet was nog slaapdronken, want als ie geweten had dat er sneeuw lag was ie wel in 'n wipje het bed uit gesprongen Wacht," dacht Wim, J 4 wel eens wakker maken." Stilletjes sloop ie naar 't raam schoof 't open en pakte vlug een weinigje sneeuw uit de vensterbank. Op z'n teenen ging ie naar het bed van Piet, lichtte voorzichtig de dekens op en voor Piet wist wat er met hem gebeurde had Wim 'm al ingewreven met sneeuw. „Pfjóschei uit," schreeuwde Piet. „Hé wat is dat nat!" „Ja Piet, sneeuw is altijd nat," lachtte Wim. „ik zal je v/el krijgen, wacht maar",en in n ommezien was Piet-z'n bed uitgesprongen regelrecht op Wim af. „Stil Piet, maak niet zoo'n leven," waar schuwde Wim: anders krijgen we straks nog 'n standje van vader op den koop toe. Toen ze beiden van den eersten schrik bekomen waien, verrichtten ze hun morgengebed. Daarna kleed den ze zich aan en toen naar beneden. In de huiskamer stond het ontbijt al 'gereed. Moeder schonk thee in en vader las de krant. „Dag pa, dag moe," vvenschten Piet en Wim. i>Dag jongens,zijn jullie al gereed," zei pa, „zeker omdat er sneeuw ligt. Ga maar vlug aan tafel," zei moe, „dan kunnen jullie nog voor kerktijd wat in de sneeuw spelen." De be terhammen smaakten goed, altijd 's Zondags. Na 't ontbijt kleedde moe d'r jongens warm pjes aan. Een dikke jas aan, das om, ijsmuts op en toen naar buiten voorloopig in den tuin. Eerst zouden ze 'n sneeuwpop maken, dat ging zoo gemakkelijk nog niet, maar toch, bin nen een oog-enhlik tijd had-den ze al iets gereed dat op 'n pop geleek en nu maar op 'm ge gooid met sneeuwballen, net zoolang totdat ie in mekaar vièl. Dat was gauw gebeurd, de pop lag spoedig in onmacht. 't Werd zoo zoetjes aan tijd voor de kerk half elf begon de hoogmis. Moeder kwam d'r jongens roepen, vlug de sneeuw afgeklopt, schoenen afgeveegd en toen naar binnen in de warme huiskamer. Vader was ook al gereed en 8ls ze zich nog wat gewarmd hebben, gingen se naar de kerk Buiten was 't al aardig druk. De lieve jeugd hermaakte zich met baantje glijden en sneeuw ballen gooien. Menige hoed werd af-gemikt.. Na de kerk gingen ze -eerst koffie drinken eij dan maar weer naar buiten, ravotten in de sneeuw. Dat is beier dan als 'n Wauw-kleumer den heelen dag achier de kachel te zitten. De prik- en. balslecën deden hun werk en de kin deren genoten van zulk fijn winterweer. Met veel moeite kon moeder d'r twee-jongens in huis grijgen, ze bleven veel liever nog wat buiten, maar aan alles komt 'n einde, ook aan de sneeuwpret. Bij het middagmaal konden Piet cn Wim niet uitgebabbeld komen over de pret welke ze dien dag beleerd had-den. Vader en moeder moesten 'r om lachen en die jongens aanzetten om toch door te eten. „Ja," zei vader, „alle menschen vinden de winter en dus ook de sneeuw niet plezierig. Denkt maar eens aan de arme menschen, die haast niet te stoken hebber in de kachel en misschien nog honger lijden bovendien. Dat mogen jullie niet vergeten. En dan de vogeltjes die vinden 't ook niet "prettig. Ze welen niet waar ze hun voedsel moeten zoeken en ze voelen zich niet thuis in de besuikerde boomen. Zoo is de winter niet voor iedereen prettig, begrij pen jullie wel," besloot vader. Zoo gauw hadden de jongens daar niet aan gedacht, immens ze kwamen niets te kort. Maar ze beloofden toch altijd hun best te zullen doen om arme menschen te helpen en ook de vogeltjes Dat moeten onze neefjes en nichtjes ook doen, dan zal O. L. Heer er jullie ruimschoots voor beloonen. En in den toen volgenden nacht sliepen de jongens lekker en droomden ze van sneeuw en pret, dat kan je begrijpen! SOLüMTiE. Rommeldebom, rommeldebom Zeg hoor je die trommel ook brommen Rommeldebom, rommeldebom Het leger van Krelis gaat kommen! Rommeldebom, rommeldebom Ze komen in straffe gelederen; Rommeldebom, rommeldebom De mutsen vol pluimen en vederen. Met sabels van blik en sjako's van papier, Met blinkende houten geweren. En Krelis van Dapper is lioofd-officier, Die kan ook zoo echt kommand-eeren. En Piet van den molenaar speelt er voor paard, En draaft o-p en neer langs de rijen, Met 'n stok voor geweer en 'n touw voor 'n staart, En de knieën van Kreel in de zijen. En hij zweet dat hij blinkt en hij briescht, dat het klinkt, En Krelis, die zwaait met zijn degen. En de trommelaar slaat, dat het vel bijna springt, Maar z'n ooren, die kunnen er tegen. En ze stappen zoo stijf in de maat, van één tWC6 Als waren het heusche piotten; En hoog waait'het vaan met d'oranje W.,- Wie denkt bij zoo'n spel nog aan „sjotten"? Maar „Halt" roept Kreel vóór „De gouden spin", En pal staan de kleuters, als palen, - En het paard siapi parmantig oen winkel in, En koopt voor een stuivertje „dalen", Wat rijn er al een. heel eb oei kinderen nieuwsgierig naar wat voor een we&tirijd. wu nu weer zullen houden. Toch vertel ik het nosr niet en wel: omdat.... ik het zelf noer-niet weet; ik moet er eeret nog een- over verzinnen. Als het dan zoo na ia, zal ik er let mijn® wel over zeggen. Voorioopig. geloof ik. hebben jelui toch geen tiid vanwego den.... sneeuw pret. is 't wel? Wanneer je aan 't sneeuwballen ben geweest of sneeuwpoppen maken -dan weet ik wel is er geen lust meer voor oen bedaard spelletje thuis of voor oen prijs wedstrijd. Dan is het eigenlijk maar het beste tijdig naar b-cd te gaan. En daarom: wél te rusten! OOM KOOR ONZE POES. Gistermiddag zat ons poesje Te turen naar een boom. Wat zag het daarin zitten? Twee vogeltjes in droom? Poes wil-de ze gaan vangen. Maar pas was zii bovenaan Of de vogels vlogen henen Ein poes kon wel weer 'gaan. (Ingez. door Grietje D. te Limmen.") ONS BUITENTJE. Miin moe is zoet. Mijn pa is goed, Miin broertjes rijn ra.p En miin zusjes rijn knap. Ons Doesje is vet. Ons poesje is net En ons mooie Paardje Heeft o, zoo'n fiin staartje. (Ingez. door Mari-otje S. te Egmond'-Binnen'). EEN SNEEUWP-AK. Da witte sneeuw is overal. Op den heuvel en in het dal. Op a'e landelijke wegen. Op de boomen en op den heg. Op do rood' of blauwe keg En op daken neergezegen. En alles heeft zo m.ooi gemaakt Als met een -donzen sjaal omhaakt. "V oor struiken en voor hagen Breide z' een muts van witte wol. <Do jeugd springt blij en lijkt wel dol f (Ingez. door Nico Z. te U-rs-em.) W5E \NIL RÜÜLE.N? - c Om van ons ruil- en vorzamcl-hoekje ge bruik te maken, zendt men mij maar een briefjo, waarin duidelijk staat geschreven wat men wensoht, met vermelding van volle diger! naam en adres. Dan' zet ik dat in de Kinderkrant en de verzamelaartjes weten dan waar ze elkander kunnen vin-den. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden. AAN DE REDACTIE VAN DE KINDERKRANT. HOF 6, at.niwa m Ik hob tbeelood, vreemde postzegels en plaat jes van de Veakade's albums Zomer. Bonte wei en Vecht. Hiervoor wilde ik graag hebben van de Vecht de nummers: 3 9 15 27 33 38 44 49 57 64 6 9 71 74 7 9 96 97 106 123 137 138 141 143, of Kvvafcta-sol-daatjes. Deze heb ik helt liefste. Lk geef twee plaatjes voor een soldaatje. Miin adres is: Ma-rtha van den Berg. Wilh-el- minastraat 8. Hilversum. IE heb postzegels, die ik wil ruilen voor sluitzegels of plaatjesik geef 5 postzegels voorn 2 sluitzegels. Lk heb ook Verkade's bons. die ik wil ruilen voor Hopings Maizenaplaaties. namelijk voor deze nummers: 141 142 143 145 148 153 154 157 158 en 160ik geef 1 bon voor oen plaatje. Mün adres is: Bertus de Boer Pz.. Zeelaan-1 tje F 64, Heemskerk. IN DE BESNEEUWDE BERGEN. Toerist. Wat hoor ie tegenwoordig veel van liii, die in den afgrond storten. G-i-ds. Allemaal, bluf, miinh-eer, de menschen willen m-et alle geweld in de krant. WEL „VRIENDELIJK." Gastvrouw. Och mijnheer Smia', zingt u eens iets. Smid, 't Spirt mii mevrouw, maar lk kan het niet. ik ben heelemaal beeseh. Gastvrouw. O, dat hindert niet. De gasten praten toch met elkaar en zullen dus niet naar u luisteren. IN DE APOTHEEK. Wat wou je. ventje? Voor een dubbeltje levertraan, maar een heel klein beetje als 't u blieft, 't ia voor me zelf, ziet ul "Verveling is een spook, dat evenals andere spoken geschapen wordt door ons zelf. Wie zwiigen kan. verdient gehoord te worden. 't Zii.n a'e .jonge domme jaren. Die den ouderdom bezwaren. Streef h-óog omhoog, maar de liefde geve uw streven de richting. Martha v. d. te Hilversum. W-at 'n verbazend leuke brief was dat over jelui sneeuwpret, 't Was me of ik Lei-da hier in Alkmaar kon hooren giechelen tóen ie haar inwreef en of ik de diepstbo-a-e hoorde lachen, toen ze haag portie sneeuwballen ook te pakken had. Och. ooh. och, wat heb ik met jelui meegelachen. Ik had dat verwonderde gezicht van zus wel oen will-en- zien. Je praatje oypr jelui pret had vee; weg van het sneouwpr-et-verhaatje, dat wij van daag in de Krant hebben. Het bobsleeën van bet Kopje in Bloemendanl ging heel wat beter, hè? Wat je priisj-e aangaat kon ie wol weten als je de andere briefjes ook leets. Gelul diat moe weer thuis lcomt, hè?.Ik feliciteer jelui ermee, dat tante weer zoona beter is. Het best'e met ie winterhanden hoor. De hartelijke groe ten terug aan allemaal, dus ook aon Leida. Gerrit v. V. te Heer EL Waard. Och, och. beste broer, wat gm-R mii dat aan het hart, dat je j-o lieven pa door den d-ooa' het moeten verliezen. Dat was- een groote slag. En wat verschrik kelijk vooir je moe, dat ze zelf ook ziek was en vooral dat zo in soo'n paar jaar behalve pa. ook twee van die lieve kina'ertj-es door 'den dood moest verliezen. Oe- lu'Trig, dat moe weer beter ie. Je moet moe maar goed troos ten en vooral erg lief en ge hoorzaam vooir haar zijndat zal haar goed doen. Ik beloof je, beste Gerrit, ook voor Pa's ziel-eheil te bidden. Het is te ho pen, dat die goede menschen van Heer Hugo Waard maar graag van je zullen koopen als ie met vlsch gaat ventendat zal voor moe oen heele steun ziin. Dag. beste jongen, zal ie.aan moe ook dit briefje laten lezen en zeg haar dat oom Koos hiermede rijn welgemeende deelneming- betuig in den zwaren slag duo haar trof. Geertje B. te Nieuw-Vennen. Ik denk, dat je nu je prijsje wel al zaj hebben ontvangen: en an ders zal je het toch heuseh wel gauw krijgen. Je hebt toch ook Woensdag do krant nog gekre gen hé? Viel je dat niet mee? Marie B. te Egmond Binnen. Gelukkig dat je weer -beter ben. Ik feliciteer je er mee. Doe maar goed je best piet loeren voor je plechtige H. Communie. Nou ik hoop. a'at j-c je priisj-e nu toöh wel t© pakken, heb 'of dat je 't heel gauw zal ontvangen. De groeten terug, ook aa.n va der, moeder, zus en broertjes. Martha de G. Wjikermeerpol- dcr.) Ja, dat was een boffer voor je. Altijd maar goed je bost doen, dan heb je altijd kans weer wat t« winnen. Henrica K., te Santpoort. Gé lukkig dat Nico wee-r beteir is. Het is toeli Woensdag weer in orde gekomen, hé. met de Kin derkrant; dat viel ie mee, hé? Binnen enkele weken zal i-k jelui wel vertellen, wat voor een wed strijd wü nu weer gaar hou den. Anna L. te Egmond Binnen. Ik heb waarlijk gelachen om je aardige v-etreie. Jammer dat het tooh nog niet voor plaatsima geschikt was te maken, anderi had ik het vast gedaan. Daalt je. h-oor. dagt....

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 5