TWEEDE BLAD. KINDERCOURANT Kerk en School GRAPJES ZATERDAG 5 APRIL 1919. Voor den H, Paaschtijd. Provinciaal Mseuws. Bij den Goddelijken Kindervriend. m OEN HAARD. SPROKKELINGEN WIE WIL RUILEN? BRIEVENBUS f Opdat wij' allen met het grootste vertrou wen den H. Paaschtijd tegemoet mogen gaan, Wensch ik den geachten Lezer en Lezeres eenige bewijzen van Gods goedertierens lank- Jnoedigheid voor te houden. God toch wil den dood des zondaais niet. maar dat hij leve en zich hekeere. Ten dage van den Aartsvader Noe fle zonden der wereld, vooral het algemee zedenbederf, om wraak naar den hemel. Toe Sprak de Heer, inwendig bedroefd van harte, t— want bestraffing en kastijding zijn - e Biet eigen - „ik zal den mensch dien Ik geschapen heb, verdelgen van de aaide. Alvorens echter dit plan te volvoeren, schonk Hij den menschen nog honderd en twintig jaren tot bekeering, tot berouw en k°Kuim een eeuw wachtte Gods 'geduld, ter- Vijl Noë de ark bouwde, en door woord en door daad het volk van den weg des ver- jjerfs en van den ondergang terugriep. He laas, de rampzalige menschheid wist hare booze lusten niet te beteugelen. Toen open den zich de sluizen des hemels cn de wa tervloeden van den grooten afgrond bruisch- ten uit. Zie, in één oogwenk kon God de g-ansche aarde met het zondvloedwater be dekken maar, het is Hem eigen te sparen en te vergeven. Veertig dagen en veertig nachten laat Hij liet regenen op de aarde, om Zijnen schepselen nog tijd te laten tot bekeering, tot berouw en boete. Zóó handelde de Heer met de geheele menschVid, maar ook "-onderlijke steden gulisn Zijne lankmoedigheid ondervinden. Toen de Heer besloten was de groote stad ■Nmivó te verdelgen, zendt hij niet zijne ver derfengelen om de gansclio plaats te slechten en met den grond gelijk te maken, maar hij stuurt zijnen profeet Jonas met de opdracht te prediken: „Nog veertig dagen, en Ninivó «al vergaan." En de Ninivieten, met den koning aan het hoofd, doen boetvaardigheid en kleeden zich in zak en asch, en verwerven door vasten en bidden, dat hunne stad ge spaard blijft. Als de verdelging over de stad Jericho is uitgesproken en het doodvonnis over hare rampzalige inwoners is geteekend, wacht de Heer nog zeven dagen eer Hij de .stad aan de verwoesting prijsgeeft, om zoodoende het volk op te wekken tot bekeering, tot berouw en boete. i Zóó handelde de Heer, onze barmhartige God, met volkeren en steden; maar ook af zonderlijke personen zullen Zijne lankmcr digheid ondervinden. Onder de goddelooze koningen, die Juda's troon bestegen, was Manassè3 een der af schuwelijkste booswichten. Immers hij gaf zich aan alle soort van ondeugden over: aan heiligschennis, aan afgoderij, zelfs aan "kindermoord, zoodat het bloed 'dier onschul- diii'en over Jeruzalem» straten vloeide, en om wraak riep naar den hemeL Om den koning voor zijne euveldaden te straffen, zond God den koning van Assrjrië, die hem gevangen nam en gevankelijk naar Babyion wegvoer de. In ketens geklonken werd hij daar in den kerker geworpen. Door rampspoed en verdrukking kwam Manasses tot bezinning en inkeer. Met al de krachten zijner ziel riep hij tot zijnen God en den God zyner va deren, medelijden te hebben met ^jjne ellen de en hem zijn ongerechtigheden te verge ven De Heer nu verhoorde zijn gebed, en herstelde hem in zijn koninkrijk- Zie, zóó goedertieren is God de Heer zelfs voor den ergsten zondaar, voor den snood- sten misdadiger. Als gij derhalve in den H. Paaschtijd den Heer zoekt, zult gij Hem ook zeker vinden, als gij Hem tenminste zoekt met een rouwmoedig hart en met qprecht leedwezen. Dragen wij' evenwel zorg, dat Gods goe dertierenheid en lankmoedigheid ons niet vervoere tot. vermetel vertrouwen op Gods barmhartigheid, of tot hardnekkigheid in de boosheid. Dan immers zou het ons kunnen vergaan, gelijle den goddeloozen Amon, den zoon van bovengenoemden koning Manasses. Deze toch volgde het goddelooze voetspoor zijns vaders, gaf zich aan alle boosheid over. in de stellige hoop, evenals zijn vader, zich op gevorderden leeftijd te bekeeren, en ge nade en barmhartigheid te zullen verwerven. Op vier en twintigjarigen leeftijd echter, 11a slechts twee jaren geregeerd te hebben, werd bij door zijne dienaren vermoord, omdat zij de gruwelen zijner boosheid niet langer kon den verdragen. Zoo mag het niemand onzer vergaan I Als gij dan, in den II. Paaschtijd, de stem des Heeren verneemt in uw binnenste, wilt dan uwe harten niet verharden, zeggende: „Later zal ik mij "bekeeren!" Later is het parool van den duivel en bet wachtwoord van den hel. "Wie verzekert u de toekomst, terwijl de Zoon des menschen komt als een dief in den nacht? Spreekt veeleer: „Hodie inci- piam: Heden zal ik beginnen." In dezen H. Paaschtijd zal ik orde stellen op mijne zaken. Door bidden en vasten en aalmoezen; door berouw en boete, zal ik-Gods barmhartigheid afsmeekenj ik wil than3 voor goed aan de zonden afsterven, om met mijnen goddelijken Ïéotïster tot een nieuw leven te verrijzen. M. P. A. OOMS, B. P. Alkmaar, Passie-Zondajj 1919. EO O STER DEE RETEAITEN. Voor mannen in het Sint-Glemenshnis te .voordwijkerbont: 8—6 Mei: Gehuwden van den gewonen stand Vergoeding 5.P. Carmeliet. 8—11 Mei: H. H. Patronaats-Oommissiele- den. Vergoeding 7.59. P. Redemptorist. 13—16 Mei: Politie-beambten. Vergoeding 5.—. P. Capucijn. 19—22 Mei; Mannen en jongelui van den ge wonen stand (voltallig). Vergoeding 5.—. P. d. H. Harten. 7—10 Juni: Mannen en jongelui van den gewonen stand. (Voltallig). Vergoeding 5.— P. Franciscaan. 12—15 Juni: Ongehuwden van 'den gewonen stand. Vergoeding 5.P. Dominicaan.. 17—20 Jnnl: ïTaaxlemsehe Patronaat v. S.S. Elisabeth en Barbara. Vergoeding 5.-—. P. ET. Harten. 25—26 Juni: Heeren van den deftigen stand. Vergoeding 12.50. P. Dominicaan. 28 Juni1 Juli: Haarlemsehp Patronaat St. Bavo. Vergoeding 5.P. Augustijn. 86 Juli: Haagsche Patronaten. Vergoe ding 5.—. P. Redemptorist. 12—15 Juli: Amst. F. Familie van St. Wille- brord-bniten. Vergoeding 5.—. P. Carmeliet. 17—20 Juli: "Amstordamsehe Patronaten. Vergoedinig 5.—. P. Capucijn. 26—29 Juli: Gehuwden van den Volksbond van Loosduinen. Vergoeding 5.P. Fran ciscaan. 2—5 Augustus: Heeren Onderwijzers.. P. Franciscaan. 7—10 Augustus: Gehuwde Heeren Midden standers. Vergoeding 7.50. P. Augustijn. 15—18 Augustus- Kweekelingen. Vergoeding 5.P. Redemptorist. 20—26 Augustus: Gereserveerde Retraite. Vergoeding 20.P. Jezuïet. 30 Augustus—2 September: Haagsche Am- bachtssehoolleerlingen. Vergoeding 5.P. Jezuïet. Voor vrouwen in „De Tbabor" te Rotterdam 36 Mei; Zita-Vereeufeiuig Leiden. Vergoe ding 5.P. Franciscaan. 7—10 Mei: Meisjes p-ewnneu stand. Vergoe ding 5.P. der H. H. Harten 1215 Mei: Parochianen van Stompwijk. Vergoeding 5.P. Capucijn. 1619 Mei: Dames 7iekenvernleegsters. Ver needing 7.50. P. Redemptorist. 1922 Mei: .Jonge Dames Middenstand. Ver goeding 7.50. P. Redemptorist. 25—28 Mei: Gehuwde Dames Middenstand. Vergoeding 7.50. P. Augustijn. 2—5 Jrmi: Dames deftigen stand. Vergoe ding 12.50. P. Jezuïet. 9—-12 Juni: Conrreigatie Onbevl. Ontvange nis te Haarlem. Vergoeding ƒ5.P. Re demptorist. 1518 Juni: Jonge dames middenstand. Ver goeding 7.50. P. Dominicaan. 2225 Juni: Maria-C-engre.gatie van Gouda. Vergoeding 8.—.' P. Redemptorist 25—28 Juni: Congregatie Onbevl. Ontvange nis Haarlem en andere deelneemsters. Ver goeding 5.—. P. v d. H. H. Harten. 00 Juni—8 Juli: Vrouwenbond, afd. Ouder kerk aan de Amstel. Vergoeding 5.—. P. Ca- pueiin. 6—9 Juli: Jonge dames middenstand. Ver goeding 7.50. P. Carmeliet. 9—12 Juli: Huismoeders. Vergoeding 'f 5.—. P. Augustijn. 1417 Juli: Gehuwde dames middenstand. Vergoeding 7.50. P. v. d. H. H. Harten. 20—23 Juli: Meisjes gewonen stand. Vergoe ding f 8.—. P. Dominicaan. 23—28 Juli: Meisjes Gewonen stand. Vergoe ding 5.—. P. Augustijn. 29—81 Juli: Maria vereentging Looeduinen. Vergoeding f 5.—. P. Franciscaan. 86 Augustus: Patronaatsmeisjes Amster dam. Vergoeding 5.P. Capucijn. 69 Augustus: Dames Onderwijzeressen Den Haag. P. Jezuïet. 11—14 Augustus: Jonge Dames Middenstand Vergoeding 7.50. P. Dominicaan. 17—20 Augustus: Dames Onderwijzeressen. P. Jezuïet. 20—23 August.: Dames Ziekenverpleegsters. Vergoeding 7.50. P. Jezuïet. 24—27 Augustus: Meisjes gewonen 6tand. Vergoeding 5.P. Carmeliet. 2730 Augustus: Jonge dames middenst. Vergoeding 7.50. P. Franciscaan. Voor de toelating tot de Patronaats-Retrai- ten wordt de leeftijd van 15 paar en tot de andere Retraiten die van 18 jaar vereischt, tenzij anders staat aangegeven. Zij, die wenschen deel te nemen aan een Retraite, gelieven zich te vervoegen tot een der Eerw. Heeren Geestelijken, die de toela-. tiag aanvraagt. Het toegangsbewijs wordt voortaan niet af gegeven dan na overzending der vergoeding. 'C'ASTRIOUM. R.-K. Dienstplichtigen. Vergadering van den Bond van R.-K. Dienst plichtigen. De voorzitteT, 'da heer Houtenbaa opende de vergadering met den Christeliiken groet en gaf het woord aan (Jen heer Knape. Spreker wiist op het suoces vn Heemskerk, gisteren behaald en in Akersloot verleden week. en wiist op het succes van Heemskerk, gisteren zelf sterk te worden en door voortdurend pro paganda. eenzelfde doel kan bereiken. Verder behandelt spreker de verwording van bet leger. Amsterdam geeft een slecht voor beeld door ziin relletjes, ten schade van alle gedemobiliseerden in bet land. ofschoon het gemeentebestuur aldaar door ziin optreden de oorzaak der ontevredenheid is.-terwijl de socia listen, die de ontevredenheid hebben gevoed, thans hun handen In onschuld wasschen, nu aan do wenschen der gedemobiliseerden niet voldaan wordt. Op duidelijke wiize behandelde de spreker na de pauze de middelen, noodig om da Regee ring te steunen en door haar. de wenschen der gedemobiliseerden ingewilligd te krijgen. 17 nieuwe leden gaven zich op: de voorzit teT sloot hierna de vergadering met. den 'Christeliiken groet De vergadering werd bij gewoond door Luitenant Poetsma. ENKHUTZEN. Levensmiddelenbedriif. Ver krijgbaar In de week van 6613 April 1919: Olp bon 9a 2 ons spekop bon 10a 4 K.G. aardappelen: op bon 11a 2 ons peulvruchten: op bon 12a 1 ons witte of bonte"boonenop bon 13a 1 ons rijstop bon 14a 1 ons kaas: op bon 15a 1% ons jam: op bon 16a 2Kons suiker; op bon 17a 1 pakle pudding; opbo 18a 54 K.G. geeondens. taptemelk. Op vertoon, van trouwboekj of geboortebewijs zal Dinsda 8 April voor iedor kind benedei. den leeftijd van 2 jaar op he' Bureau v. Politie een bon wor den afgegeven voor 2 pakje zeeppoeder. KROMMENIE. Raadsverkic zing. De middenstandave) stelde cand. voor pen Raad: 1 W. M. van Vliet (aftr.), 2. 1 Aten, 8. E. "Woud. De R.-K. kiesver. stelde cand 1. E. Sekaaper. 2. K. Molenaa 3. G. Mooy Sr., 4. J. H. van Ei: 5. G. Groot. 6. Jb. Wayper, 7. Vrouwe. EDAM. De Raadsverkiezin genDe „Vrijz. .Dem. Bond steldo cand. voor den Raad: 3 E. van Niftrik. J. de Boer Jz., J G. Oostèrbeek, J. T. Banning P. Plas en J. Ruis. UITGEEST. Burgerlijke Stand. Geboren: Gerrit, z. v Gerrit Heijmans en van Jantje Kooü. Kiasina. d. v. Jacobui Teeling en van Catbarina dc Roode. Helena Maria. d. v Nicolaas Jonker en van Leentji Torenburg. Gerrit. z, v. Jar Neefkes en van Wilhelmina El- derbeek. OverledenAnna Petroneïls Kor.mels. oud 71 jaar. weduwe van Dirk Trimp. Catbariöi' Cornelia de Haas, oud 1 iaar, a v. Jacobus Huise de Haas en van Antonïa van der Pol. Eelke Cornells Tromp, oud 1 laar. z. v. Klaas Tromp en van Alberta Fm a. Ondertrouwd: Job. Smit en Kniertie Aasterwal. WORMER. Distributie. In dc komende week zullen de volgen de artikelen gedistribueerd wor den: 1 ons rjist. 3 ons capucij- ners. 2 ons groene erwten. 1 ons citroen of witte boonen (zoolang de voorraad strekt. 1 ons gort. 1 pakje pudding. 1 pakje (1 ons) Julienne soepgroenten. 1 stuk kaiizeep. 1 pak zeeppoeder, voor gezinnen van 12 personen, 5 stukie kleizeep, voor gezinnen van 24 personen, 2 stukjet voor gezinnen van 46 perso nen 3 stukies. voor gezinnen val 68 personen. 4 stukjes klei zeep. De kleizeep is verplichten te nemen, wanneer men geei kleizeep wensch t, krijgt mei geen kalizeen en geen zeeppoe_ oer. Vi ons sago ons pakmeel 1 pak kaarsen per gezin. 1 pal. (lieeDkinderraeel voor kinderei tot IV2 jasr. De avond begon reeds te dalen toen Jezus met zijn Apostelen huiswaarts keerde. De goede Meester had den ganschen dag ge preekt en zieken genezen en was overal .weldoende rondgegaan. Geen wonder dus dat Hij zeer vermoeid was en naar rust verlangde. De Apostelen zagen wel dat hun Mffester moe was en zjj gunde Hem van harte 'n verkwikkende rust. Doch zie daar kwamen op aen landweg, nog even beschenen door de steeds lager zinkende zonne, eenige mopders aan met hare kleine aan den arm. Ze naderden Jezus en vroegen Hem of Hij de kinderen zegenen wilde. Jezus begon te glimlachen en streel de de hoofdjes" der onschuldige kleinen. De Apostelen ware"n ontevreden en Betrus zeide tot de moeders: „Vrouwen, onze Meester is vermoeid, waar om komt ge hem nu nog lastig vallen? Gaat toch heen met uwe kinaeren en komt liever op 'n anderen keer terug." Petrus zei dit niet omdat hij niet van kinderen hield. In tegendeel, hij zeide het om Jezus zoodoende de welverdiende rust te geven. Ook de an dere Apostelen waren ontevreden. De vrou wen wilden terugkeeren en de kleinen waren bang gewordenFDat zag Jezus, en liefdevol flrS. altijd was, sprak Hij tot Petrus: „Ziet die kleinen I Laat ze toch tot Mij ko men, want hunner is het Rijk der Hemelen!" En Jezus riep de kinderen bjj Zich. "Wat wa ren ze blij, die onschuldige kinderenI Ze klommen op Zijn schoot en koesterden zich aan Zijn goddelijk hart. Anderen stonden naast Hem en de Heer sprak hen zacht qn goedig aan. Welk heerlijk tafereel! De gelukkige moeders stonden er met ge noegen en vreugde naak te kjjken. Toen Jezus al de kleinen een voor een gezegend had, gingen ze weer, met moeder naar liuis, bbjde bij den Goddelijken Weldoener te ziin geweest. Het geluk hetwelk die Joodsche kindertjes ten deel viel, dat kunnen ook onze neefjes en nichtjes, zoo dikwijls mogelijk genieten 1ja zelfs dagelijksch. Jezus houdt zooveel van kinderen, maar vooral van brave kinderen. Velen van jullie riaonenwef hun, eerste H' c°mmunie ge- daan. TV at was dat 'n heerlijke das* hé Aten dag toen je O. L. Heer in je reine' w ona;chuldige hartjes mocht on': Vangen! Een dag dien je nooit zult ver geten 1 Immers Jezus kwam toen zelf bii ie en nam Zijn intrek in je hart. Evenals wel eer die Joodsche kindertjes, bij Jezus moch ten komen en zich drukken aan Zijn borst evenzoo mogen jullie bü Hem komen en jé heve Meester drukken aan je onschuldig kinderhart, in innige omhelzing. Kr~J} eIko'i dag opnieuw kan je dat geluk fcan Tafeltdag wanneer jullie aanzitten tomen en t deS, Heeren ma§" Jo bij Jezus n Jezus komt graag bij jullie. ,Wat, 'n groot voorrecht dan hè... altijd. O. H Heer bij je te hebben I Zorgt dan ook dat je Dien lieven Meester niet bedroeft, maar büjlt Hem altijd trouw, een kind van Hem. Hier op aarde zio je Hem slechts in 'n nederige broodgedaante, jmaar eens wanneer ie altijd goed en braaf geleefd heb, zal je Hem mogen zien, in al Zijn luister en pracht, in den schoonen Hemel. Ja Jezus is goed en Hij bemint de kin deren zoo. Knielt dan dikwijls neer aan de Communiebank, want: Kleine kind'ren mogen kogmen Naar den priester, stil en zacht, Die, met 't heilig Brood des Heeren., Aan het altaar op hen wacht. 7 Kleine kind'ren mogen komen, En de zoete, Lieve Heer Daalt vol liefde hoe is 't mogelijk J f In hun kleine hartjes neer. Kleine kind'ren mogen komen; Maar dan moet hun hartje rein, -, Blank als sneeuw, en zonder zondq, I Als dé eng'len-harten zijn. Kleine kind'ren mogen komenl... Ach, ik bid u, Jezus zoet, Maak mijn hart, als d'eng'len harteft Heet van reinen liefdegloed. Het gaat al uitstekend met het inzenaen van de teekeningen.voor onzen wedstrijd. Ik heb er al verscheidene ontvangen, maar toch: het moet nog beter gaan. Jelui krijgen nu nog ruim 14 dagen den tijd om je teekeningen op te zenden. uiterlijk Dinsdag 22 April moeten ze alle in mijn bezit zijn, dus wie nog niet is begonnen, kan zelfs nu nog meedoen. Maar denken jelui er om, dat je de teekenin gen direct aan mijn adres zendt en niet, zooals sommigen deden, aan het bureau te Haarlem. Op het adres mag alleen staan: AAN DE REDACTIE VAN DE KINDERKRANT, HOF 6, ALKMAAR. Alleen dan heb je de zekere kans, dat je tee- kemng in mijn bezit komt. Opgepast dus! En nu ter herinnering herhaal ik nóg eens, wat ik de vorige week al zeide: Lezen jelui allemaal dit nog eens even goed en oplettend na om alle mogelijke abuizen te voorkomen: De teekeningen moeten geteekend zijn op een vel papier, dat minstens zoo groot is als een bladzijde uit een schoolschrift en de-teekening daarop moet minstens zoo groot zijn als het vierkant van een briefkaart. Dus daarmede op de éérste plaats moeten jelui rekening houden. Verder heb je mogen teekenen wat je maar wilde en mocht je dus ook een voorbeeld natee- kenen. Ook mogen de teekeningen gekleurd of geschilderd zijn. Maar met carbon-papier of met Andere door- drukmiddelen mag natuurlijk niet geteekend zijn. Vervolgens moeten jelui de volgende voor schriften in acht nemen: de teekening, dus niet aan den achter- "rv, v °P een apart briefje, maar onder de iceRcning zelf moeten staan: je naam, je voor namen voluit, je leeftijd en je volledig adres I (dus woonplaats, straat en huisnummer). Ook moet onder de teekening staan de hand- teeReuiug van .vader óf moeder, als bevestiging hunnerzijds, dat de teekening heuscil door jelui zelf gemaakt is. Dim moeten jelui er voor zorgen, dat }e vol doende postzegels op het pakje of op de enve loppe plakt en dat de postzegels goed vast zit ten, wan anders zou ik strafport moeten betalen en dèt zullen jelui toch niet van mij vergen, nietwaar? Jelui kunnen er dan ook op rekenen, indien je zending niet voldoende gefraneeerd mocht zijn, dat 11. ze van de post niet aanneem. Dan zou de kans bestaan, dat je teekening dus verloren ging. En dat zou jammer zijn van al de moeite. Denkt er dus om, dat je de teekening niet als drukwerk mag verzenden. Ziezoo, nu geloof ik daf jelui alles weer eens goed weten, wat ik je te vertellen had. Als er voldoende deelnemers zijn voorloo- pig reken ik op 2O0 dan heb ik 22 mooie prijzen beschikbaar, namelijk: 1 Vlechtdoos; 1 Merkdoos; 1 Bouwdoos; 9 prachtige leesboe ken; 5 St. Bavo-platen; 5 wandprenten. Te zamen 22 reuze-mooie prijzen. Doen er echter maar 100 kinderen mee, dan verloot ik maar 11 prijzen: voor ieder 10-tal kinderen één prijs, met een premie voor het 100-tal. Aan den wedstrijd kunnen alle neefjes en nichtjes deelnemen- Wel te rusten. OOM KOOS. MIJN WENSCH NAAR VERHOOOINO, Ik zit op school in de vierde klas En leerde er vele dingen, De meeste leerde ik heel ras Al was het maar het zingen. Enkele zaken gingen niet zoo vlug, Sommige _zelfs heel erg stug. Toch hoop ik maar te worden verhoogd, Van de vierde naar de vijfde klas, Ik heb hensch mijn best er voor gedaan, Om te krijgen dezen pas. En reken wel, dat het zal gaan, Want ook mijn vader helpt mij er aan, Toch ben ik wel een beetje bang, Want als ik eens bleef zitten Een heel vol jaar duurt toch zoo lang. 't Is om er van te snikken, Maar gaat 't goed, dan laat ik 't u weten Geloof m' oom, ik zal 't niet vergeten, 'öngez. door Arie T. te St. Paneras.) IN DE GROENE WEI. Bij ons al in de groene wei Daar spelen wij vroolijk en zoo blij, Daar zoeken wij uit het mooie groen Zoo vaak een prachtig mooien bloem. Als wij daarna dan huiswaarts keeren, Dan gaan wij na genoten pret, Om morgen weer op school te leeren, In 't vroege avonduur naar bed. '(Ingez. door Dins G. te Egmond a.d. Hoef.) OP HUN-PLAATS GEZET. In 'den trein zit een heer met grooten net» ie- genover twee lachende opgeschoten jongens. Heer: „U lacht zeker om mijn grooten neus?" Eén der jongens: Jawel, niiinheer." Heer: „Welnu, dan zal ik jullie de geschiede nis van mijn neus eens vertellen. Ik had n.l. eer tijds fccuac tussehe-ti drie neuzen. En weet u waarom ik deze uitverkoos?" Jongen: nieuwsgierig: „Neen." Heer: „Wel, doodeenvoudig, omdat de twee ander, zor 's jelui, snotneuzen waren." UIT DE SCHOOL. Meester: „En dit, jongens, stelt voor den platten grond van Haarlem." Een aer jongens: „En gisteren zei u, dat de aarde rond is." SLECHT VERBETERD. Moeder: „Nietwaar Herman, onze Hector is een kostbaar, een bekoorlijk dier. Hij mag lede ren dag met ons eten." Vader: „Toe vrouw praat zoo niet van een redeloos dier! Men zegt van een dier niet het eet, maar men zegt, het vreet met ons." (Ingez. door Nico H. te St. Paneras.) EEN LEUKERD. „Vlegel," sprak de burgemeester tot een knaapje dat hem in het voorbijgaan niet groette, „waarom neem jij je pet niet af?" „Het is mijn pet niet mijnheer, ik heb mijn hrcerüen pet op. VERRADEN. Ma, vraagt de kleine Piet, waarom doet u de koekjes in het trommeltje? Mama: „Dan blijven ze versch, vent". Pietje: „Maar het trommeltje gaat zoo moei lijk open, mama." (Ingez. door Jacob A. te St. Paneras.) Om van ons ruil- en verzamelhoekie Be- bruik te maken, zendt men mij maar een brief je„ waarin duidelijk staat gesehreven wat men wenscht, met vermelding van vol ledigen naam en adres. Dan zet ik dat in de Kinder krant en de verzainelaartjes weten dan waar ze elkaar kunnen vinden. De briefjes moeten in enveloppe gezonden worden. AAN DB REDACTIE VAN DE KINDERKRANT. HOF 6, ALKMAAR. Ik heb 8 Oosienriiksohe. 10 Ensrelsehe, 3 Zwitserscbe. 1 Italiaanaobe. 2 Beiersohe, 5 Bel gische. 2 Fransohe, 7 Duitsche. 1 Denemark- sche, 3 Japansehe, 1 Amerikaansche en 3 Zweedsehe postzegels: alle verschillend. Deze wil ik ruilen voor andere buiteniandsche post zegels. Martien Pater. Tuinstr. No. 14. Alk maar. Ik heb 75 dubbele postzegels waarbü 10 van Amerika, 2 van Italië. 3 van China. 20 van Duitschiand. 20 van Engeland, enz. enz-, die ik ruilen wil voor andere. Nico BosmÈfn, Diebbel- straat No. 7 te Alkmaar. Ik heb nog een plakzegelalbumer staan 26 zegels in, die ik wil ruilen (3 zegels voor een' Kwatta-soldaatje). Joh. Gieli3, Slempad BI 5 Heiioo. Martha en Aleida v. d. B. te Hilversum. Hartelijk dank voor jelui mooie prentbrief kaart en het welgemeende biischrift Neen. wat die postzegel beteekende weet ik niet! Schrij ven. jelui mij dat eensl Alida M- te Uitgeest. I; beb mijn paparassen nog eer nagezocht, doch geen ouden brie van je gevonden. Toch is 't we' mogelijk, dat ik hem nog ergen OTxreborcen heb en dat ik bet nog eens terug vind. In iede geval heb ie nu toch een brief is terug. O. ik maak Let nu wee: best en bet deed mii plezier t< vernemen, dat jelui ook allen goed gezond ziin. Wat zal dé1 een pret zijn als jelui van den zomer in Nieuwkoop gaan lo geeren. Stuur ie mii dan uil Nieuwkoop eens een prentbrief kaart. Ja. toch zeker f Dag hooi Ali. Ario T. te St. Paneras. Zoo je ziet, heb ik je versje geplaatst; Het was heusch wel aardig, maar.... je zal al wel gezien hebben, dat ik er een boel aan hei moeten veranderen. Joh. G. Heiioo. Beste Joh. ik vind het veiligste, dat jij in het vervolg op ie briefkaar ten geliik ieder ander ook een postzegel plakt, en dat je ook trouw ie leeftiid vermeldt. Zal ie dat doen? Piet K. te Spierdijk. Heb je ie teekening al op gezonden? Zoo niet. dan doe ie het deze of de volgende week toch wel. is 't niet? Agnes v. d B. te Egmond a.3. Hoef. Zeker, dat was 'n mooi versje, dèt vind ik ook. Maar., alleen versjes, die ie zélf hebt gemaakt, kunnen geplaatst wor den en niet 700 eentje, dat je op sobool hebt geleerd. De wet (dit iB zooveel als de politie) verbiedt mii dit en ie begrijpt., van de gevangenis ben ik bang. Het is ook heelemaal niet noo dig. dat ie versjes stuurt, vol doende is aan de wedstrijden mee te doen, 30ms een briefje of briefkaart te schrijven en.... de Kinderkrant trouw heele maal te leizen. Jan V. te Zaandam. Bests Jan, je was even als nog enkele kinderen te vroeg met de toezending van ie teekeningi. Ja., hoor. 't- is je eigen schuld. Je zult dus een nieuwe teeke ning moeten inzenden, omdat je de voorschriften niet was na gekomen en dat is nu éénmaal regel, dat wij ons aan de afspra ken houden. Ik reken natuurlijk op een nieuwe teekening. want je wil toch meedoeh aan den wedstrijd? Wat mooi en indruk wekkend hè- die Stillen Omme gang in Amsterdam. Jii kan ©*- van meepraten. Vond ie 't niet fiin, dat ie den kapelaan mocht dienen? Nu. Janneman. zal ie de groeten terug doen aan je grootouders, je tante als je hen schrijft of spreekt aan je ouders? Dag ÏJgjiJ

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 9