TWEEDE BLAD. KRCOÜRANT GRAPJES Om den haard fel LMmïït™8™k" -*• ZATERDAG 12 APRIL 1SI9. Jezus verbergt zich Provinciaal Nieuws. GÖEÖE VRIJDAG. KT1 IA/IE WIL .KlIILEM*' BRIEVENBUS onzen 'ÏWelk' een diepe vernederüig, voor talker en Meester: te moeten vluohten, en Mcui te verbergen, om de woede der fnen- ochen zijne -eigene schepselen te ontkomen, 'pilde'de Zoon Gods niet gesteenigd worden als godslasteraar. Het is om deze ong&ho-orde vernedering -van onzen aanbiddelijken Verlosser zoo tref fend en zoo aanschouwelijk mogelijk voor 1 sHlen, dat onze Moeder, de H. Kerk, de eiewoonte heeft ingevoerd, van Passie-Zon- lag tot Paasch-Zaterdag, het kruisbeeld te Sekten. Ook de beelden der Heiligen zijn in dien tijd niet mees zichtbaar. En geen ■wonder 1 Nu de heerlijkheid des Meesters schuilgaat, is het alleszins biLlijk,, dat ook de dienaren op hunne beurt verdwenen. Toen zij dan steenen opnamen, pm Hem 4e dooden, verborg Jezus Zich onder de Volksmenigte, en gaat den tempel uit. Z-jjn \afr is nijg niet gekomen, nog is niet alles volbracht, wat de Profeten aangaande den Zoon des menschen voorspeld hebben. Ze ker. de Verlosser der menschen zal wel ster ven, om ons met Zijnen hemelschen Vader te verzoenen; niet echter den dood der stee- niging, maar dén dood des kruizes. Ais Hij van de aarde zal zijn opgeheven, zal Hij alles tot- Zich trekken. Dan zal de boom (Ier vervloeking, voor allen die van goeden .wille zijn, een boom van zegening worden: nu echter verbergt Hij zich. Herinneren wij ons hier dien droevigsten Aller dagen, waarop de eerste zonde gepleegd Werd; toen Adam en Eva, beiden zoo diep- «schuldig, zich cok verborgen voor de hei lige oogen van God. Teneinde nu aan hen, en tegelijk aan hunne gansche nakomeling schap. do verzekering der vergiffenis te Schenken is Jezus Christus gekomen, en ach nu ook verbergt Hij zichzelven. Dio voor zijne Heiligen een kleed weeft van lieilge- nade en van onsterfelijkheid,-.is zwak ge Worden, om ons sterk te maken. Beseft het good: do eerste menschen ver borgen zich voor God, en nu verbergt zich (God voor de menschen doch slechts he len. Want komen zal de dag, waarop zij Zelvcn, voor wie Hij nu schijnt te vluchten, jot de heuvelen zullen roepen hen te be dekken, maar te vergeefs. Die dag, waarop lij den Zoon des menschen zullen zien ko men, gezeten op de wolken des hemels in tnacht en majesteit. Geachte lezer en lezeres! Verbergen wij >ns thans voor de menschen, opdat wij ons 'ten, op dien allerverschrikkelij tóten dqg, niet behoeven te verborgen vpoy God. Ons verbergen voor de menschen, dat be keek ent: bij geheel ons optreden, bij ons gaan en staan, bij al ons doen en laten, niet de ijdele lofprijzing der menschen zoe ken, maar alleen de eer en de glorie van .God nastreven. Daar is, zoo zegt de H. Bernardus, "een pijltje, dat zoo lichtelijk rondvliegt, een pijl tje, dat tegelijk zoo gemakkelijk treft, maar toch geenszins eene lichte wonde veroor zaakt: het pijltje der ijdele glorie' (welke nog! leeft een kwartier na onzen dood) dat des te dieper doordringt, naarmate Jiet fijner geslepen eo scherper gepunt is. Luisteren wij daarom naar het woord van den H. Apostel Paulus: „Wie est ïliet begee rte; naar jjdele glorie." Laten we toeh niet gelijk wezen aan dat verachtelijke Insect, dat zichzelven uitspint, om een mugje of een vliegje te vangen! Laten we toch niet gelijk wezen aan dien vogel, die altijd zijn eigen naam uitgalmt en zich in struikgewas en kreupelhout yer- koekkoekt Laten we tobh niet gelijk wezen aan kin deren, die zich vermeien met een veelkleu rige zeepbel, die dra vervliegt en ras uiteen spat! Laten we toch niet gelijk wezen aan dwaze vissohers, die uitvaren, om kostbare pare len op te diepen, en zich tevreden te stel len met nietswaardige schelpen te verzame len! Laten we toch niet voor klatergoud echt goud prijsgeven, den lof van God ver beuren voor den lof der menschen! Wat gij zijt, of wat gij hebt, zijn talenten van God, den Gever van alle goede gaven, om er mede te woekeren tot Zijne eer en tot Zijne glorie, welke gLorie Hij aan geen ander geeft. Als gij dan uw eigen lef na jaagt, steelt gij telkens een diamant van den mantel der Goddelijke Majesteit. Vol gen wii daarom ook deze vermaning van den H. Paulus: ..Hetzij gij ee.t, hetzij gij' drinkt, of iets anders doet, doet alles ter eere Gods." Zeg daarom iederen morgen, bij het ontwaken: „Vandaag, Lieve Jezus 1 al mijne gedachten en begeerten, al mijne woor den en werken, al mijn kruis en ljjden, alles, alles te Uwer eer en te Uwer glorie!'* Alkmaar, 12 April 1919. M. P. A. OOMS, D- P. alleen om Zijn heeréch'applj over' uw eigen hart te bevestigen, maar versterkt Zijn gezag ook onder andereu; doet dit des te liever, nu meer dan ooit de ontwrichte samenleving jaloersch schijnt op den dollen haat van Jeru- zalem's bevolking en Christus' heerschappij met duivelsch geweld schijnt te willen uitdrijven. Neen, nu vooral mag ons volk, door Gods goedheid van zooveel rampen bewaard, niet meestemmen in het koor der Christus-haters 1 Steunt en bevordert dan de uitbreiding der zielzorg, het liefdewerk der arme nieuw paro chiën in het bisdom van Haarlem, opdat Chris tus daar heerschei Giften ontvangt gaarne de Redactie van Sint Bavöj Rector TH. M. P. BEKKEÏiS. Huize Bijdorp, Voorschoten. BTCEZÖÊalSEÜ. „ZIEDAAR UW KONING!" Deze dagen voeren de gedachten van ieder Christen terug naar Jezus' laatste levensdagen: en als een voor ieder begrepen vermaning staat voor ons het lijden vau onzen Heiland, Jie om onze zonden zich zelf maakte tot het onschul dige slachtoffer van den wisselvalligen volks geest: Zondags ingehaald in triomph, omdat Hij de Koning van Sion.was, Vrijdags gehoond, veroordeeld, gekruist, omdat Hij de Koning der Joden was. Bij het „Hosanna' weende Hij, bij het „Kruis Hem" zweeg Hij, de eer ontlokte Hem geen louter rnenschelijke vreugde, de on eer perste Hem geen rnenschelijke klacljt af, want ja, Hij was Koning, doch allereerst over de zie len der menschen, en dat koningschap werd des te meer bevestigd naarmate Hij meer leed, en om dat lijden onze zielen met des te grootei recht zijn eigendom mocht noemen. Dit Koningschap van onzen Heiland, hoe heb ben wij het niet dikwerf beleden met den mond, en alsof wij naijverig waren op de Joden het verloochend door onze daden en zonden! Daarom zijn deze dagen voor ons, voor ieder van ons, dagen van rouwmoedigen inkeer, da gen waarin wij voor onze nalatigheid eerherstel trachten te geven. Wat past die Paaschbiecht en Paaschcom- munie toch volop in de heteekenis van dezen tijd Mogen wij U dan een middel voorstellen, om die huldiging van Christus' Koningschap nog krachtdadiger te maken? Zorgt dan, dat gij deze dagen gebruikt niet SCHAGEN. De Paaschlentoonstelline. Op de Paaschtentoonstelling te Schagen, 0 April ge houden, werden de volgende onderscheidingen toegestaan: A. Paarden: 1. Merriën, geboren 1016 of vroeger: le prijs f 15, P. Visser Az., Wierin- gerwaard; extra le pr. A. P. Timmerman, Scha gen; 2e pr. f 10, A. D. Groneman, Wieringer- waard, 3e pr. f 5, dezelfde. 2. Merriën, geb. in 1017: le pr. 15, H. J. E. van Hoorn, Wie- ringerwaard; 2e pr. f 10, dezelfde; extra 2e pr. A. D. Groneman, Wieringeiwaard; 3e pr. f 5, dezelfde. 3. Paarden, geboren in 1018: 3e pr. f 5, A. D. Groneman, Wieringerwaard. Warmbloed. 1. Merriën-, geb. in 1016 of vroe ger: le pr. f 15, J. de Veer, Schagen; extra le prijs P. Raap, Schagerwaard2e pr. f 10, D. P. Timmerman, Schagen3e pr. f 5, J. Zijp, Moer beek; 2. Merriën geb. in 1017: 2e pr., f 10, P. Rustenburg, Anna Paulcwna; 3. Paarden, geb. in 1918: 2e pr. 15, J. K. Boontjes, Scha gen; 3e pr. f 5,- J. C. Slikker, Haringhuizen. B. Rundvee. Voor de beste, fijnste en zwaarst gemeste koe, afgewisseld: le,pr. 25, P. Wit, Winkel; 2e pr. f 15, Schenk, „Zeeoogst" Winkel; 3e pr. 10, P. Wit, Winkel; 4e pr. f 5, C. Butter, Oudcarspel. 2. Voor idem, niet afge wisseld: le pr. f 25, Korteweg, Zevenbergen; 2e pr. f 10, Schenk, „Zeeoogst"; 3e pr. 5, P. Kistemaker, Kolhom. 3. Voor idem vaam, met lioogstens 2 breede tanden: le pr. f 25, P. Kistemaker, Kolhom; 2e pr. f 15, dezelfde; 3e pr. f 10. P. Kooij, Wieringerwaard; 4e pr. f 5, R. Waiboer Cz., {Anna Paulowna. C. Rijstieren: Zuiver zwartbont, inlandsch ras: 1. voor den besten rijstier, geb. in 1917 of yroeger: le pr. f 20, T. Grootes, Barsingerhorn, 2. Voor den besten pinkstiér, geboren in 1918: le pr. f 30, K. Slik, Barsingerhorn; 2e pr. f 15, A. Francis, Barsingerhorn; 3e pr. f 5, D. Kaan I<z., Wieringerwaard. D. Melk- en fokvee, kleur als bij stieren. 1. Voor de beste melkkoe, die gekalfd heeft na Januari 1019: le pr. f 10, H. v. d. Woude, Schagen; 2e pr. 5,'dezelfde. 2. Voor idem, ge boren in 1916, gekalfd als voren: le pr. 10, J. Nanmis, Anna Paulowna, 2e pr. 5, dezelf de. 3. Voor idem melkvaars, gekalfd als boven. Geen prijs toegekend. E. Wolvee. 1. Voor de beste ooischapen, met of zonder lammeren, 4 stuks: le pr. 10, M. C. de Graaf, Ailïia Paulowna; 2e pr. f 5, P. v. d. Oord, Barsingerhorn. 2. Voor idem over- houders, 10 stuks: le pr. 10, A. Francis, Schagen; 2e pr. 7.50, Jb. Grool, Hoogwoud; 3e pr. 5, S. van Haagen-, 'Schagen; 4e pr. f 2.56, G. Stuy. Winkel. 3. Voor idem ram van inlandsch gekruist ras, geb. in 1917 of vroeger. Geen prijs toegekend. 4. Voor den besten jarigen ram, van inlandsch gekruist ras: le pr. f 5, P. van Oord, Barsingerhorn; 2e pr. f 2.50, A Grootea, Schagen. F. Bokken en geiten: l< Voor den besten Saanebok, uit het buitenland geïmporteerd: Geen prijs toegekend. 2. Voor idem hok, an inlandsch of gekruist ras: 2e pr. f 2.50, 5. Wagemaker, Schagen. 3. Voor idem geit: le pr. 5, S. Wa genmaker, Schagen. G. Varkens. 1. Voor de beste vette varkens, 2 stuks; le pr. f 10, J. Verduijn, Burgerbrug; 2e pr. 5, K. Schagen, Wieringerwaard; 3e pr. f 2.50, J., Bruin, Burgerbrug. 2. Voor idem fokzeug met biggen: le pf. 10, J. Snijder, Dirkshorn; 2e pr. 5, TL v. d. Woude, Schagen. 3. Voor idem, beeft Geen prijs toegekend. H. Pluimgedierte. 1. Voor den scnoonsten toom kippen van inlandsch ras: le j,|. f 2.50, G. Boon, Heer Hugowaard. 2. Voor idem Leghorn: geen prijs toegekend; 3. voor idem Buff Orping ton: le pr. 2.50, D. Stammes, Heer Hugo waard; 2e pr. f 1.50, W. Govers, St. Maarten. 4. Voör idem Wyandotte, geen pr. toegekend. 5. Voor idem vreemde of raskippen, niet in het programma vermeld: geen prijs toegekend. 1. Konijnen. 1. Voor de twee zwaarste en ge zamenlijk gewicht, le pr. f 2.50, M. Dekker, ruitjehorn; 2e pr. f 1.50, A. Kiezeling, Scha gen. 2. Voor de mooiste voedster met jongen: le pr. 2.50, A. Zander, Callantsoog; 2e pr. 1.50, N. Schot, Oudcarspel. Buitengewone prijzen. 1De belangrijkste col lectieve inzending van voorwerpen in betrekking tot den landbouw: le pr. medaille, firma J. Ur- glama, Schagen; 2e pr., idem, Boeke en Huide- lcooper, Haarlem3e pr. idem, A. Jonk, Kolhorn. 2. Enkele voorwerpen: le pr., medaille, A. Jonk, Kolhorn, 2e pr. idem, A. Peereboom, N. Niedorp, 3e pr. idem, Ambachtsschool, Hoorn. 3. Andere inzendingen, ter beoordeeling van de jury. le pr. medaille, W. Prins, Schagen; 2e pr. idem, J. Met, H-eerhugowaaid3e pr. G. Tates, Schagen. 4. Verzameling hoornen en heesters, geen prijs toegekend; 5. bloeiende planten en Bladplanten, idem. Ais keunneseters traden op: voor paarden, koudbloed: J. Liudenberg, C. Blaauboer en K. J. Kaan, alle Anna Paulowna; voor paarden, warmbloed: Jac. Veer, Schagen, N. D, Kaan, Wieringerwaard, G. Schooit, Dirkshorn. Voor vet rundvee: C. Keijzer, Haarlem, C. Brommer, Alkmaar, P.* Giin, Amsterdam; C. Oostermau, Oudesluis; A. Strijbis, Zuidsdiarwoude. Voor rijstieren: J. Spaans, Urkel; E. Koster, Berk hout; F. A. F. Groneman, N. N. Melk en fokvee: A. v. d. Oord, J. Blaanboer en G v. d, Oord, Barsingerhorn; K. Zijp, N. N. Wolvee: E. Co vers, Alkmaar; H. W. Keesom, Texel; J. Buis en A. Schenk, Schagen. Varkens: D. A. Luiting, K. Brands, Alkmaar; J. Kweldam, Schagen. Kippen en konijnen: K. Groot, Nieuwe Niedorp; C. Kistemaker, Winkel; N. Jol, AlkmaarPh. Roep, Schagen. Buitengewone prijzen: S. Sme ding, Schagen; J. L. Wissekerke, Kolhorn; M. Wissekerke, Anna Paulowna; Jz. Kooij, Wie ringerwaard; P. Sluis, Barsingerhorn, WOllMER. Distributie. In de week an 12 19 April worden de volgende artikelen gedis tribueerd: 1 ons rijst, Va ons gort. zoolang de voorraad strekt, 2 ons gr. erwten. 8 ons capu- cijners, 1 pakje pudding, 1 pakje Jul tien ne- soepgroenten, 1 stuk premier zeep, 1 pak kaar sen en 14 pak schemerlichten met glas per ge zin, 2 pakjes kindermeel voor kinderen tot 1% jaar. It* Gezouten -runclvleesoh' ia aam. gekomen, het zal bij de slager# (verkocht wffrden 5 f 0.75 per B4 E.G. 't Verdient aanbeveling 't vlecsch 24 uur in het water te zetten en dit een kc' r of 3 t.» ververscheu. Broodkaarten worden uitge reikt naar gewoonten in de Cent. Keuken. Dinsdag en [Woensdag van 911H en van -2514 uur. Te Oost-knollendam Donderdag middag van 3—5 uur in de openb. school. OUDE NIEDOBP. Polder gemaal. Wegens zwaro onder houdskosten van den tegenwoor- digen watermolen in den Tjad- dinxjijtpolder, wat voor dit jaar 1100 a 1200 zou beloopen en overwegende, dat bet waterschap slechts een oppervlakte van ruim 24 H.A. beslaat, - besloten stenu gerechtigde ingelanden om de te genwoordige molen zoo eenigs- zins mogelijk te vervangen door een Amerikaanschen windmolen. Slootgaardpolder. Woens dag vergad-erdenistemgerechtigd© I ingelanden van den Slootgaard polder ten lokale van de Wed. P. ET. Bruin. De begrooting voor 1919 werd vastgesteld en de lasten bepaald op 17,per H. A. Het salaris van den watermo. lenaar werd met aller instem ming bepaald op 50 benevens gratis gebruik van ongeveer 0.90.00 H. A. wei en, bouwland. Besloten werd een grondig on derzoek in te stellen naar den onderüoudsplicht van de -Zijde- winder brug en het gedeelte" weg ten oosten en westen van d-e spoorbaan, wat hoogstwaar schijnlijk een reeks van jaren ten onrechte door polder Sloot gaard is onderhouden. In den molen zal een ijzeren xolvloer met dito rollen worden aangebracht ter vergemakkelij king van het z.g. kruien. Het Bestuur ontving machti ging tot het uitvoeren der voot- genomen werkzaamheden. WORMER. Burgerlijke stand. Geboren: Jan, v. W. Binken en van L. E. Tritz. Neeltje, 4. v. G. Kramer en van N. Bark. Gerrit, z. van O. Vas en van If. Boot. Anna, d. v. O. Heijne en van M. Groen. Frederik, z. van L. Musman en van M. Dapper. Saapke. <L van K. de Boer en v. H. Olthuis. Jacob Leendert, a. v. D. Lek en van W. Bijl. Grietje, d. v. J. Veken en van N. Bakker. Overleden; Hillegonda Krijt. 80 jaar. Johannes Cornelia Koning, 7 jaar. Abram .Simon Butar, 18 jaar. Wolmet Leeg water. 18 jaar (van Jisp.) Getrouwd: Simon Luttik en Neeltje Groot. De godslamp, hangt nu uitgedoofd; Het altaar staat van pracht ber-oofd; 't Is droef in 't Huis des H-eeren. Zie, Jezus zelf, ach, Hij ging heen, 't Is treuren nu en stil geween, Tot Hij zal wederkeeren. Knielt, kin-deren, nu aandachtig neer, Eu ziet eens op naar Uwen Heer, Gekruist om onze zonden. Beziet de doornenkroon eens goed, - Beschouwt dat lichaam, ganseh bebloed, Telt, zoo ge kunt, de wonden. Toor u, voor u stierf Hij deez' dood, \Kat is Zijn liefde eindloos groot! Geeft gij daar niets voor weder? Bied Hem uw hartje, dierbaar kind. Houd hem steeds voo-r uw hesten vrind Bemin Hem trouw en teeder. Aerbazend!.Wat heb ik me deze week 8m boel briefjes te beantwoorden gehad. Daarmee gaat heel wat ruimte van ons C'"10, thans gemoeid en bovendien heeft w» ria^-i Vai| mlJ,n beslaggenomen, LlMP f i jelui toch even vertellen, G-t ik al o\4 r de honderd teekeningen voor t-A wedstrijd heb ontvangen. Wie zL (of n,lne nog uiet toe»Mïd, kan dit in de aanstaande week nog doen, want mn ioln- ET2 AnrB alId6^ek®nTeïl Dins- g 2- Apul alle m myn bezit zijn en hlebben lelui dus nog precies 10 dagen den tijd nib!* ji.enk,eü Jejui 01' om< dat je de'teelce- inngon direct aan mijn adres zendt, en niet. Haarlem m,mi^ei1 de<3eU' i"et bui'eau te BEDAOT™reVA1vg en Staan: AAN DE BOTC°iïbZ(ïk ™EEKKAHI. NmU mi óók all heb je de zekere kans, dat je teekenteJ <niin bezit komt. ning 111 £00 ia 't ook met alle andere stukken «n dieven: ze moeten mij rechtstreeks worden toegezonden aan het hiea- vermeide adres. «t? 11 7°™ nummer hoop ik jelui te rte-mn, jaoe de prijzen zullen worden «He? Wei te roeten GEEN LEENTJE-BL UB SPELEN. Juffrouw tot jongen in de trein die zit te hof-sten en de dame daarmee hindert. „Jongen heb j-e geen zakdoek." „Ja juffrouw," zeide de jongen, „maar ik 'ben niet gewoon beirn uit te leenen!" - EEN GOEDE WENSCH. Willempjè (die zijn les zit te leeren): Ik wou maar dat ik gehieel onthouder was! Tante: Wel, waarom kind? Willempje: O, dan kon ik alles geheel ont houden. KIPPENSOEP. Dokter (tot een boeren, r) Je man is vandaag minder g-oed dan gisteren. Wat heb je 'm te eten gegeven? Boerin Wel, kippensoep, net zooals u dat hebt voorgeschreven. Dokter: En hoe heb je die soep dan klaargemaakt? Boerin: Twee handen vol iho-oizaad, een beetje haver, en toen heb ik er nog maar 'n lepel meel bijgedaan, precies zooals w-e altijd 'n kippensoep voor de kuikens klaar maken, 't smaakte hem wel niet erg maar 't was voor z'n eigen bestwiL EEN ECHTE DEUGNIET. Onderwijzeres tot Jantje die heel ondeu gend is: Ik kan eir niet bij ondeugende jongen, waar je die streken vandaan heb. Jantje: (heel leuk) Dan moet n het bankje nemen juffrouw, (Ingez. door Cornells U. te Nieuw-Yennep) Ik heb een (volledig) Boon's album van de „Vaderland&che Geschiedenis" met 112 plaatjes en een Lindeboom-album met H4 plaatjes (ook volledig). Deze beide albums wil ik ruilen, de eerste vo-or 150 Kwatta-sol- daatjes en de tweede voor 100 soldaatjes. Jan Prederi-ks, Kopjestuil No. 82 Alkmaajj Ik heb 72 blauwe Verkade-bons, die ik gaarne wil ruilen voor po gels van Rus- tend, Italië, Japan, Ohina en Neder andsoh- Indië. Ik geef een bon tegen een postzegel Paulus Ro-ot, Starnmeer (De Rijp) N.-H. Ik heb ruim 1% ons zilverpapier, dat ik wil ruiten voor Kwatta-solda-atjes. He geef de heem vol voor 50 Kwatta-soldaatjes. Nelly Kramer, Vijlheerenstraat 3, Resnova- plein, Heemstede. OOM KOUS. Jiuisje B. te Heer Hugowaard. - Dunk je voor do goede wensohen in het mij toe gezonden versje. Jammer genoeg was het *00^ plaatsing minder geschikt. AP°«>nia N. te Egmond-Binnen. Wat U, -, hmshoudentje moet dat bij jelui zyn, blijkens je versje; maar al even jammer als voor ons nichtje J'ansje is het wel jam mer, dat hét versje voor plaatsing onge schikt is. Lena N. te Hpemstede. Wel kind, meen je het nu heusch, als je vraagt om een standje? Neen met dien langen brief te schrij ven heb je 't niet verdiend al is 't waar, dat die lang-e epistels mij soms wel wat veel werk veroorzaken, vó-oral in tijden dat ik 'het met de wedstrijden wat druk heb. Maar je verdiende een standje, pmdat je niet de volle onderteekening onder je brief had s-taan en bovendien je brief niet aan mijn eigen adres zond, wat nog erger .is. Pas op hoor, niet meer doen. Ziezoo, dat stan-dje is weer achter den rug. Van Huub heb ik nu g^en briefje ontvangen. Had hij er geen bij gedaan of zou het in Haarlem weg geraakt zijn? Dat zou me spijten. Wat 'n leuke-bak was dat met die kleine Dora Neen, beste L-enie, dat mag ik nie-t, ik mag vooraf ge-en oordeel ge-ven over de ontvan gen teekeningen, ik kan desnoods alleen zeggen „heel aardig". Dag L-enie, de groe ten terug aan allen.. Gorne-lis G., te Alkmaar. Het is nu ge lukkig nog in oixle gekomen; maar in 't vervolg opgep-as-t, hoor, want je ziet nu eens welk een last er door veroorzaakt wordt. Nico' S. té- Nieuw Vennep. 't Is dat je Nico heet, maar anders geloof ik haast dat ik niet aan je verlangen zou hebben vol daan je een briefje terug te schrijven, en wel... omdat je het briefje niet rechtstreeks aan mijn adres zond. Dus je boft met je naam. En nu nog wat anders, beste Nio, je v-erwaoht een briefje van mij terug, maar je vertelt niks over jezelf, je vertelt mij zelfs niet eens höe oud je bent e-n dat behoor ik toch te weten. Onder je teeke- uin® stond ook je leeftijd niet, zoodat die voor den wedstrijd nog niet in orde is. Ik zal maar denken, dat je als nieuweling de Kinderkrant nog niet aandachtig genoeg hebt gelezen, en geef je daarom gelegenheid nog de fout te herstellen. Dan heb je net mooie gelegenheid eens een flink en brief te schrijven over je zelf en misschien ook over de schoonheden van je woonplaats. Wel, Nio, ben je tevreden over zoo'n lan gen brief. Ik geloof v,ast, dat je zoo'n groote. niet verwacht had. Maar nu verwacht ik v-an jou ook 'n lange terug. Hannic N. te Heemstede. Je briefje w,as aan het verkeerde adres en het ge volg ervan is, dat ik 'het in den loop van deze week p,as in handen kreeg. Ja hoor, ik zal er eens over denken een volgend-en keer weer een anderen wedstrijd te geven. Die groeten terug aan pa, moe en zusjes en broer en voor jezelf een goederentrein voL Cornelia U. te Nieuw-Vennep. Dat is een heele verandering in .ie leven als ie van school gaat, vind je ook niet. Wat heerlijk anders het prachtig© feest dat ie on 8 Mei te wa.ab.ten staat, wanneer ie ie plechtige H. Communie zult doen. Vindt je !t leuk om moeder bij de schoonmaak te helpen! Ik denk, van wel, want dat is precies zoo'n werkje voor meisjes die ai zoo groot worden, dat ze niet meer naar school behoeven. Petronella 8. to Oude Niedorp. Dat was me een heele brief, welken ie mii schreef en dan over zooveel onderwerpen; 't is verbazend! Hoe krijg je 't allemaal bij elkaar! Vind je het zoo fijn dat je van school af gaat! Ik zou veel liever nog wat er op blijven om te leeren. Dat zal een heerlijk feest zijn wanneer jü je Plech tige H. Communie mag doen. Gelukkig dat jelui allemaal zoo gezond zijn. Ja, wii gaan wel vooruit met het bouwen van Roomsehe scholen en daarom is het zoo prettig dat er nu bij jelui ook een komt. Die drie-jarig-e nesten zijn haast altijd zulke leuke plagers en plaagsters. De harteiike groeten terug aan allemaal. Nelly K„ te Heemstede. Wel plezierig, dat de nieuwe woning jelui zoo goed bevalt. Wat zullen jelui daar genieten in die mooie omgeving. Als we nu maar een mooien zomer krijgen, dan.dan wou ik. dat ik ook in Heemstede woonde. Voor je ruilbriefje zal ik zorgen. Dag Nelly. Damxnie v. L. te Haarlem. Wel, beste jon gen, daarmee heb je een goed besluit genomen. Ik hoop, dat ik nog dikwijls je naam onder den kringi van mijn neefjes zal ontmoeten. Vooral vind ik het leuk, dat je bij je eerste teekening zoo'n vriendelijk briefje schreef. Zeker, je mag mij gerust ook eens je schooltee- keningen sturen, maar.... ik zeg 'tja vooraf: je krijgt ze dan niet meer terug en... ze gelden niet voor den wedstrijd. Dag Dammie-neefl Piet W., te Alkmaar. Wel Piet, wat was jij royaal! Waarvoor sloot jii een nog geldige 3-cents postzegël int Dat behoefde toch niet. Ik heb de 8 centen maar voor het St. Antonius- brood geofferd. Anna W. te Bergen. De onderteekening van vaderj onder de teekening voor den wedstrijd was, meen ik, niet in orde; want het komt mij wè( wat zonderling voor, dat jo vader precies eender schrijft als jijzelf. Wil je mij dat raadsel eens oplossen! Dank je dverigena voor je aar dige briefje. Kijk dat vond ik nu een aardige kennismaking, ik u eet nu meteen, dat ik in de toekomst nog méér nichtjes en. neefjes uit Bergen te wsHi+en heb, ik bedoel je zusjes en broertjes, ze den bepaalden leeftijd hebben en.... mii als hun oom begeeren. Theo V. te Egmond Binnen. Papa had groot gelijk, dat hij een extra mooie teekening van je verlangde en geen zin had zün naam te zetten onder een teekening-, die dat niet ver' diende.Hoe ik je werk vind ma« ik niet zeggen. Over de teekeningen zal de jurie (dat is de commissie van beoordeeling) te beschikken krijgen. Wel gefeliciteerd er mee. dat je ver hoogd ben. Schrijf je mii nog een» een brief? Dag Theo, Martha v. d. B. te Hilversum. Hoe heb ik 't nu? Ben je soms -weer ziek. maar dan zoo erg, dat je niet eens schrijven kan. of heb je 't tegenwoordig zoo verschrik kelijk druk, dat je er geen tijd voor kon vinden? Bij de veie brieven, die ik den laateten. tijd kreeg, viel het mij toch vreemd er sedert een paar weken geen een uit Hilversum te hebben ontvangen. Laat je mjj eens gauw weten, wat de oorzaak was? Ik hoop dan maar dat je niet ziek ben. De groeten hoor, ook aan vader, moeder en Leida. Jo T., te St. Pancras. Nu» ik kon wel zien, dat het voor het eerst was, want hoezeer je ook hoopte dat je „grapjes" goed zouden zijn, tón ik er toch geen een van gebruiken. Alleen door jelui zelf-gemaakte grapjes be hoef je te zenden. Maar het is niet verplichtend je daaraan moe te maken, voldoende is van tijd tot tijd een briefje te schrij ven, verder deel te nemen aan de wedstrijden, entrou-w ons krantje te lezen. Jan en Marie F. te Alkmaar. Beste Jan, je had een vorige maal vergeten je leeftijd op te geven en daarom werd toen je briefje voor bet Ruilhoekje niet geplaatst en vroeg ik je mij je leeftijd als nog te melden. De zaak is nu in orde en dus krijg je je zin. De groeten terug, ook vooral aan Marie. Cor en Nioo Z. te Ursum. Neen maar, die fout zal ik dan nog maar gauw herstellen en al is 't wel wat laat, Oor. geloof mij. ik meen het toch oven goed als ik je nu nog feliciteer met j« verjaardag van verleden week. Het grapje heb ik geplaatst om jelui een plezier te doen, maar.... toch was het geen nieuw, want heusch ik had hot vroeger al eens in een krant ge lezen. Ja, versjes maken is zoo ge makkelijk niet, dat bleek ook nu weer, want het rijmpje over jelui konijntjes was ook niet ge" schikt te maken, boe ik er ook mijn best voor deed. Het moot anders bij jelui wel oen lievelust zijn til.-,sollen de koelen ©n konijnen. Adrian us P„ le BpaarnÜammeSki polder. Neen., h-oor AtJrL dat er nog wat aan den achterkant geteekend stond hindert zoo etg niet. Pa had, du» gelhk. Daal j

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 5