DER! n, leger en Vloot enten aangfe-, Zaterdag 6 September 1919. Provinciaal Nieuws - i üll*' a W> 'M f 3 Decern* Broek op loord-Schar- Duin, Zijpe, iret iaïs^ ÖóA ten ty^chen lags .ÜfcTW LID» OUDE N1EDORP. Verg. Gemeen- te ra ad. 2 Sept. Voorz. de Edêl Achtb. lieer J. Nagelhout burgemeester, tevens secretaris, alle raads leden aanwezig. Na opening met welkom werden de ver eischte eeden door allen afgelegd. Wethoudersbenoeming, (vacature Over) gekozen J. Bakker Jnz. Jr. met 4 stem- hi en, de lieer Over verkreeg er 2 en 1 stem blanco. De notulen der vorige vergadering wer den vastgesteld. Tot ambtenaar van den Burg. Stand werd gekozen inplaats van den heer A. Strijbis Az. die bedankte, de heer Jb. Pluister. Nadat verschillende adressen zijn gelezen betreffende salarisverhooging van Burge meester, Secretaris en Ontvanger, wordt na bespreking met algemeene stemmen be sloten om de door Gedeputeerde Staten voorgestelde salarieering te accepteeren. Bij rondvraag brengt de heer Rempt nog in herinnering dat het salaris van den veldwachter Kooijman ook z.i. niet in overeenstemming is met de tijdsomstandïg heden. Op voorstel van den voorzitter wordt goedgevonden om dit met de begrooting met het rapport der Staatscommissie te behandelen. Op voorstel van J. Wit wordt goedge vonden het schoolhek te Zijdewind te la ten repareeren. Hierna sluiting. WORMERVEER. Gemeenteraad. Dinsdag j.l. had de vergadering van den gemeenteraad plaats. Vooraf werden de nieuwe leden geinstalleerd. De heeren R. P. F. Hulselmans (R.-K.), A. C. Wijkhui zen (A.-R.) en P. Klinkenberg (E. B.) leg den de vereischte eeden af en gaven dus openlijk getuigenis van hun geloof in God. Het overige tiental vergenoegde zich met een „belofte" van trouw aan de grond ,wet en de wetten des Rijks. De Voorzitter riep den nieuw-benoemden leden en inzonderheid het vrouwelijke lid, mej. Kromde Vries, het welkom toe. Daarna werd overgegaan tot de benoe ming van 2 wethouders. Gekozen werden B. W. Binnendijk en JoW. de Boer (S.D.) Tot leden der Gascoinmissie werden be iioemd de heeren: H. Hofland S. D) N Oosterbuis, (S. D.), F. Schilthuis (V. D.) en P. Klinkenberg (E. B.) Tot leden der financiëele commissie J. Schaap (Lib.), P Waterdrinker (S. D.^en A. C. Wijkhuizen (A. R.) Tot leden van de commissie voor het raadsverslag werden gekozen H. Hofland IS. D.) en mej Krom—de Vries (S. D.), Eigenaardig dat onze vriend Hulselmans buiten alle commissies werd gehouden, i Een lid der Provinciale Staten van Niïd.- Holiand is zeker niet „intellectueel" ge noeg in vergelijking met de „bewusten" uer roode fractie, waarvan er bij zijn niet slechts stotteren en niet spreken kunnen. Op voorstel van wethouder de Boer. Vverd de rekening van htet distributiebedrijf 1919 aangehouden tot de volgende vergade ring, omdat bedoelde rekening zoo helder 'schijnt te zijn als koffiedik! De gemeente Wormerveer moet in to taal f229.000 leenen, waarvan i ISO.000 v. .3. kosten der distributie, f 20.000 voor aan deden Zaanland, f 25.000 voor kosten Steun comité en f 4000 voor de eleetrific3tie der Btraatlantaars, In verband met het aanhouden der re kening van het distributiebedrijf stelde wet houder de Boer voor om ook de geld- leening van f 180.000 aan te houden en de overige leeningen aan te gaan. Aichs wordt besloten. Bij punt 8: verbouw van Wet gemeente- huis, kosten f 2000 stelde de heer Hof land (S. D.) voor aanhouding tot ide vol gende vergadering. Dan kunnen B. en W. met een beter voorstel komen, Wet eerste voorstel is te goedkoop. Met^ 12—1 stemmen werd een voorstel nottand C.s. aangenomen om f700 toe te «taan voor Wet Parkfeest der kinderen Te gen: J. W. Dekker. De h-eer Schrijver (S. D.) bracht de g'roentenvoorziening jn deze gemeente ter sprake en achtte de winstmarge der han delaren in aardappelen en groenten te Vroot, waar Wij schoon gelijk in had. besloten wordt een commissie te be noemen bestaande uit 3 sociaal-democra ten Schrijver Hofland, en mej. Krom de Vries, die de „Voedseloommissie" zullen Vormen en wel spoedigi met plannen voor gemeentelijke groentenvoorziening zullen komen. Ook werd nog een commissie ingesteld Voor de loonregeling en de rechtspositie ,van het gemeente-personeel, bestaande uit F. Schildhuis (V. D.),.P. Waterdrinker (S. D.) en N. Oosterhhis (S. D.) En hiermede was deze vergadering af- geloopen. Brandstoffendistribttie. Gedurende de maand September is verkrijgbaar op de (bonnen van het zo'merrantsoen (roode kl.): |op bon 5 A en 5 B ieder een H.L. Istukkolen. Tot 1 October zijn slechts gel dig: 1 de bonnen voor de zomereenheid ■(groene kleur) 2 de bonnen van het zo- (nerrantsoen (roode kleur). Wie voor deze bonnen nog geen brandstof Weeft ontvan gen, zorge er voor de bonnen uiterlijk 27 Sept. a.s. bij den handelaar in te leveren, daar na 29 Sept. deze bonnen niet meer jdoor het distributiekantoor in ontvangst jworden genomen. Reductie op brandstoffen (behalve antra ciet) zal verleend wonden aan hen, die een bruto-inkomen hebben Van minder dan 2000. Wie voor deze reductie ia aan merking, wil komen, moet zich ten spoedig ste vervoegen aan het distributiekantoor Voor brandstoffen aan den- Wandelweg. Zij, die in aanmerking komen voor een extra-Verstrekking van brandstoffen- als ka merbewoners oi voor studeeries- en werk-1 kamers moeten zich vóór 15 Sept. a.s. schriftelijk met een desbetreffend verzoek wenden tot den Directeur der brandstof fen-distributie. SCHOORL. Raadsvergadering. Dinsdagmorge nriep onze Burgemeester hel welkom toe aan de nieuwe raadsleden. Hier na legden achtereenvolgens de heeren de eeden af, terwijl de heer Lührs de belofte deed. Vervolgens werd overgegaan tot wehlou- dersverkiezing. Als le wethouder werd ge kozen de heer A. v. Lienen Sz. (lib., aftr. met 4 st. legen 2 op den heer Polle en I blanco. Nadat bij 2 volgende stemmingen de heeren ognum 3, Polle 2 en 2 si blanco waren uitgebracht, werd bij 3e stemming de lieer R. Wognum (vrijz.-dem.) gekozen met 4 st. tegen 2 st. op den heer G. Polle (kath., aftr.) en 1 blanco. De heeren ognum en van Lienen namen hun benoeming aan. Hierna moest een commissie van 2 leden worden gekozen voor het G. E. B. Als no. 1 werd gekozen de heer D. Duin Wz. met C st. en 1 .blanco. Als no. 2 de heer G. Polle met 4 st. tegen 2 op den heer den Das en 1 op den heer Bijl. Ook de heeren Duin en Polle namen hun benoeming aan. Als 3e lid der commissie wordt door B. en W. een der wethouders aangewezen. In behandeling werd genomen een ingek. sluk van Ged, St. dd. 23 Juli j.l., meL onder werp: Herziening jaarwedde Burg, Sew. en Ontv„ welk college onze gemeente wegens haar uitgebreidheid en vele vreemdelingen in de 3e klasse indeelen, ofschoon zij volgens zielental tot de 2e kl. zou' behooren. De legenw. salarissen bedragen resp. Burg. aan vang f 1300, klimt na 12 densljarein lol f 1600, Secr. f1200—f1500, Onlv. f600-f8JÖ. Voor stel. Ged St. luidde in dezelfde volsorde f 1500—f1900, f 1100—f1800, f700—f 1000. Ook was ingekomen een schrijven v. d. Bond van Gem.-Ambtenaren, welke voorstel de als volgt in volgorde: f 1800—f2200, f 1700 —f2100, f 1100—f 1500. Op voorstel van den heer Duin werd dat van God. St. met alg. stemme naangenomen Bij de rondvraag vroeg de heer Lührs de raadsvergaderingen des nam, of .-> avondis te houden, daar dit voor een raadslid-werk man de geschiktste lijd is. De Voorz. beloofde dit punt in een verg. van B. en W. ter sprake te brengen. De lieer Bijl bracht ter sprake dc gevaar lijke overwegen nabij de halte der tram, in verband met de in den laatslen tijd voor gekomen aanrijdingen en zou gaarne afdoen de maatregelen zien genomen. De Voorz. zeide, dat spr. hieromtrent met het bestuur der H. S. M. had geconfereerd, welk bestuur het laatste ongeluk echter ge heel aan onvoorzichtigheid van den voer man toeschreef. Hierna werd de vergadering onder een woord van dank gesloten. AKERSLOOT. Gemeenteraad Dins dagavond vergaderde de Raad dezer gemeen te, waarbij allen aanwezig waren. De Voorz. roept de leden liet welkom toe. De Voorz. hoopt en vertrouwt, dat allen voor de be langen der gemeente hunne best© krachten) zullen geven. De leden leggen de vereischte eeden af. Daarna stemming voor wethouders. De heer Groot verwierf 7, de heer N. Meijnei 4 en de heer J. van 't Hof 3 stemmen, zoo dat gekozen zijn de heeren M. Groot en N. Meijne. Beide nemen do benoeming aan. Hierna worden dc notulen der vorige ver gadering goedgekeurd Verder werden goedgekeurd de wijzigingen Suppl. begrooling en post onvoorziene uil gaven en de politieverordening, alsmede de verordening regelende de betaling der on- derwijzersjaarwedden. Dc heer Groot verzoekt bij de rondvraag ran gemeentewege subsidie te verleen en tot dekking der kosten van de Burgerwacht en stelt voor een bedrag van f201). De heer Helder is daar beslist tegen en zegt, dat bij het minste opstootje de Burger wacht de revolutie in de hand werkt. Do heer N.Meijne zegt, dat met kalm op treden der Burgerwacht veel kwaad is te keeren en dat andere gemeenten toch wel subsidie geven De heer van 't Hof is het eens met den heer Helder en verklaart tegen l© zullen stemmen. De heer Groot verdedigde zijn voorstel en werd na stemming van 4 voor en 3 tegen aangenomen. Tegen stemden de heeren Hel der, van 't ITof en Koppes. Daarna werd de vergadering gesloten. ambtswoning van Burgemeester of Secretaris aan gekochte perceel wordt bepaald op 360 gulden. B. eu W. hadden gemeend ook hier 250 guklen te moeten stellen in verband met de zeer lage salarissen der Gemeente-Ambtenaren, die blij ven beneden die der hooiden der Schoten. Die heer Dekker meende ook de huurprijs niet le mogen opdrijven, doch vond 250 gulden te laag. De hee rj. Apeldoorn vindt de prijs veel te gering. De voorzitter leest een staaltje voor van hu ren in verschillende plaatsen voor ambtswo ningen, waaruit blijkt dat deze'meest beneden de 1250 blijven. Hij wijst er tevens op, dat dit als een tegemoetkoming kan worden beschouwd in de geringo salarissen der gemeento-ambtenai. Hel voorstel van den heer Dekker, de huur prijs cup 1360 te bepalen, wordt met 1 stem tegen aangenomen. Van de woningbouwvereeniging „St. Joseph' te Egmond-Binnen was een verzoek ingekomen om een voorscnot tot bouw van 6 woningen. Na enkele beschouwingen en verklaringen door den voorzitter, besloot de Raad hierop in te gaan, en nadat de plannen, door de ge zondheidscommissie zijn goedgekeurd, de aan vragen tot het Rijk te richten. Het voorschot zal moeten bedragen pl.m. 32000 gulden, ter wijl de gemeente jaarlijks als toeslag op de huren een bedrag van ongeveer 270 gulden zal bijbetalen. De huur der wo-ningen zal be dragen f3.35 per wijeek. De gemeenle zal tiet voorschot eerst uitkeeren als de gelden van het Rijk zijn ontvangen, terwijl nog enkele andere voorwaarden aan dit besluit worden verbonden. De voorzitter acht het een nuttig besluit in het belang der gemeenlenaren, om zoodoende tol een goede woningvoorziening le komen on is verheugd dat do gehcele Baad het biermede eens is. Verder niets aan de orde zijnde wordt de vergadering gesloten. MEDEMBLIK. J u h i 1 De bekende Me- demblikker, dc heer Simon Biersteker, vierde Woensdag zijn 25-jarig jubileum als mecUcij' 'nader toelichten.De kosten werden begroot op f65030'. Doar de gem. Venhuizen den kabel door den Hout laat leggen, zal men, wat de verlichting voor dit de.l der gemeente aan--, gaat, overeenstemming trachten te bekomen met deze gemeente. Op een vraag van den beer Maas, of Zwaag- dijk ook in de plannen van electrische verlich- ling betrokken was, ontving hij ten antwoord, dat de heer Siagler ook rapport zou uitbren gen voor verlichting van Zwaagdijk, zoodat d; ingezetenen met gerustheid kunnen afwachten. Daar dezen winter nog wel geen gebruik zal kunnen worden gemaakt van het eleclrisch licht, besloot men met algemeene stemmen de straat verlichting weder te doen plaats hebben met petroleum ot gaslicht. Tol.wethouders werden benoemd de heeren J. Messchaart en C. Beerepoot, welke de benoe ming aannamen De gemeente-.rekeniug over 1918 vverd vast gesteld in ontvangsten op i G91O0.71, uitgaven i 67537.52a. Ingediend werd de gemeente-bcgrootim, voor 1920, welke voorloopig werd vastgesteld pp f 50301.o7'/2, aan ontvangsten in i !7330.34t/2 aan uitgaven. Naar aanleiding van een verzoek van Mej. A. M. Schmail, gemeente-vroedvrouw vverd haar salaris van f 600 lol f 800 verhoogd. Daar geklaagd vverd over overlast van los loopende honden besloot men middelen te overwegen om daaraan een eiada te maken. Op een vraag van den heer Beerepoot, of de Bouwvereeniging „St. Laurentius" kon voort gaan met de aanbesteding van 10 woningen, werd g antwoord, dat eerst goedkeun, ig op de bouwplannen moet verkregen zijn van den In specteur der Volkswoningbouw. Naar aanleiding van den overlast, dien som-- mige bewoners van den Nieuwen weg' onder vinden van net overtollige water, is den heer Cramer, gemeente-opzichter, opgedragen plan non ter verbetering van den toestand aan deal Raad in te dienen. -,.»s „-jaus ju^v,u.u mcuiup HE1LÖO Raadsvergadering. InslaUa- bezorger te Medembhk en Opperdoes. Het j ,w n, j~ Ilarmouiecorps bracht de ujubUaris een se- EGMOND-BINNEN. Verslag van de vergade- ring van den Raad der gemeente Egpumd-Bim- nen op 'Dinsdag 2 September. Da voorzitter, Mr. P. J. M. van Sonsbeeck, burgemeester, heet de nieuwe leden van harte welkom', nadat zij de vereischte eeden hebben afgelegd. Hij wijst op de moeilijke taak', welke hen wacht, waar meer dan vroeger in de toekomst van de' gemeentebesturen zal worden gevraagd, vooral op sociaal-gebied. Hij hoopt en ver, trouwt, dat de samenwerking zal zijn, gelijk zij steeds mei den ouden Raad geweest is, een drachtig en aangenaam, allen werkene, tu nu belang der gemeente die ons dierbaar Is. Tot -wethouders worden gekozen de hoerein J. de Wit en Groot. De notulen worden gelezen en onveranderd goedgekeurd. Van den heer P. Groen is bericht ingekomen, van den Raad en als voorzitter van het Buv- dat hij om gezondheidsredenen bedankt als lid gerlijk Armbestuur. Deze mededeeiing wordt voor kennisgeving aangenomen, nadat de voor zitter met enkele woorden zijn spijt heeft bet- toond, dat de heer Groen gedwongen is heen te gaan, hem toewenschend een spoedig herstel. Vervolgens wordt aangeboden de begrooling voor 1919. Een commissie bestaande uit de heeren J. Apeldoorn, A. Dekker en Q. Oly, wordt benoemd oor deze te onderzoeken en hierover rapport uit te Brengen. Vastgesteld worden de huurprijzen voor de onderwijzerswót- ningen te Egmond-Binnen en te .Egmond a.d. Hoef. Na enskele discussies, waarbij de heer Dekker vraagt of deze beide woningen wel ge-- Hjkwnardig zijn, en de heer Oly den huurprijs laag wil honden, wordt het voorstel van B. en Wl, de huurprijs op f250 te stellen, met al gemeene stemmen aangenomen. I>c huurprijs van tiet door de gemeente alsi renade. Verschillende cadeaux werden Ikmu overhandigd Door de ingezetenen van Me demblik en Opperdoes was met lijsten ge circuleerd ter inteekening, met goed gevolg De zaal in het Zuslersgesticht was versierd en velen kwamen den jubilaris setukweu- sehen. Onvermoeid brengt hij nog steeds de medicijnen bij de patiënten. De heer Vlaming sprak namens den heer Biersteker eer- woord van danlc, Raadsvergadering. Dc Voorz opent de vergadering, de Secr, leest de notu'-au. De nieuw gekozen raadsleden leggen do eeden af. Voorz feliciteert de heeren, doet ©en be roep op allen, opdat wij in goede harmo nie in 't belang der gemeente moge werken Alsnu worden de notulen goedgekeurd. Eenige staatjes van oninbare posten leest Voorz. voor, deelt mede, dat de meeste ziju vertrokken plus enkele onvermogendeu. De heer Breier informeert naar den post Bakker (faillissement). Voorz. deelt een en ander hieromtrent mede; legen de posten dan ook geen be zwaren. Alsnu verkiezing wethouders. Bij eerste stemming gekozen de heer P. Schoutsen met 6 legen 1 blanco; bij 2e stemming de lieer P. Kooij met 5 tegen 2 blanco; beide heeren neme nde benoeming aan. Hierna sluiting, II ARE N K ARS FEL. Raadsvergadering De Raad dezer gemeente vergaderde Dinsdag, en was voltallig. De vuorzitter neette in het bijzonder de nieuwe leden Bakker, Francis en de Vries van harte welkom. Daarna had de becediging plaats, waarna de voorzitter allen geluk wenschte. Ik hoop, dat nu eendrachtig kan worden sa mengewerkt en geen persoonlijke invloeden zulks zullen verijdelen, dan zal zeker onder Gods zegen ons werk wel goed gaan. Dankbetuiging was ingekomen van den keur meester, voor de salarisverhooging en tevens van denzellde een schrijven, dat hij ontslag vraagt wegens benoeming te den Haag. Voorzitter deelde verder mede, dat de werk zaamheden aan het postkantoor voltooid zijn. Het verslag der gasfabriek zal circulceren. Als wethouders werden benoemd de heeren J. de Groot en P. Borst, beiden met 6 van de 7 stemmen. De voorzitter feliciteert de beide heeren met hun benoeming en hoopt, dat de samenwerking mag blijven, zooals deze- tot heden geweest is. De gefneente-rekening en de rekening van liet levensmiddeienbedrijf werden vastgesteld. In de vonge vergadering was aangehouden het voorstel betreflende verhooging van de, salarissen van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. De Baad besloot met het voorstel van Ged. Staten mee te gaan, waardoor de sa larissen zullen worden, voor den Burgemeester f 1400—f 1700, voor den Secretaris f 1500 f1800, voor den ontvanger f800—f 1000. Het salaris van den veldwachter werd op voorstel van B. en W. gebracht van f 725 op flOOO, met vrij wonen en flOO voor kleeding. De pensioengrondslag werd vastgesteld op f1175.-. Nadat een commissie voor schouw der ge- m'eentelanderijen was aangewezen, kwam de rondvraag aan do orde. Na eenige punten bij de rondvraag besproken te lvebbeu volgdo sluiting. HOOGKARSPEL. Gemeenteraad. Aan-- wezig alle leden, de heeren P. Stapel, J. Mus- schaart, iG. Beerepoot, die herkozen waren en do heeren C. G. Maas, D. Beemster Mz., P. Galis en K. Schuurman, die voor 't eerst zit ting namen. Alle leden legden in handen van den voorzitter den heer D. Branker Tz., de vereischte ver klaringen onder eede af, behalve de heeren H Galis en K. Schuurman, die de belofte af legden. Ingekomen waren een dankbetuiging van den heer W'. J. Pontvuijst, telefoonhouder en van Mej. T. v. d. Veer, ambtenares aan het distributiebedrijf, voor de verhooging hunner salarissen. Ingekomen was een rapport van den heer W> Slagter, ingenieur le Utrecht, inzake de electrieiteitsvoorziening van het deel van het dorp langs den straatweg; den Nieuwen weg, den Stationsweg en de Wijz-end. In een volgende vergadering zal dc heer Slagter dit rapport tie der Raadsleden. De voorzitter feliciteert den Raad. Daarna voorlezing der notulen, die on- veranderd werden goedgekeurd. Van Ged. Staten goedgekeurd ontvangen de geldleening met bijlagen ov er 1919. Van den heer y d. Aarde dankbetuiging voor toeslag pensioen. Van de L.E.T.T. dankbetui ging' voor de aangeboden medailles. Van v. Steeg, dat hij zijn benoeming als telagraaikan-- toorhouder en besteller aanneemt, onder dank betuiging. Van do Gemeente Litnmen een schrijc ven van 30 Juli dat zij geen andere zienswijze heeft omtrent behardingskosten en onderhoud Hoogcweg. Alle voor kennisgeving aangenomen. Een schrijven van de Holl. Mij. van Land bouw, aid. Heiloo, waarin wordt geklaagd over liet staan met do daarbij gaande vervulling van woonwagens. De voorzitter van dc afd. Heiloo licht dit schrijven nader toe. De'voorzitter en meerdere heeren deelen zijn meening niet. Ingekomen een verzoek van Mej. Pool, wijk verpleegster, Wed. v. d. Horst en van den weg werker om dat gedeelte woning' te mogen huren welke werd gebruikt door Mej. Adolf. B. en W. adviseeren, dit gedeelte niet te verhuren, daar de brandstoffen-Commissie en andere distributie dit verblijf in gebruik heelt., Goedgevonden. Een schrijven van J. Metselaar, gep. weg-, werker, om vergoeding, daar hij van de f2.49 welke hij ontvangt van de Rijksverz.-bank moei lijk kan leven, nu zijn andere inkomsten, mede door werkeloosheid sterk verminderd zijn. Wordt in handen gesteld van B. en W. om prae-advies. Id. van J. Ha use om' verhooging salaris voor schoonmaken school en aanmaken kachels enz., dit loon is f180.— per jaar. Alsvoren Id. van bewoners van Heerenweg om' een ge-- deelte der boomen aan dien weg te vellen, daar die het licht onderscheppen, tevens voor verbetring der weg.. Alsvoren. Id. van J. Ruiter, hoofd der school om de Gemeentewoning bij school no. 1, welke onder hands door hem is verhuurd tot Januari 1922 aan- Taks de huur over te doen apn de Ge meente, zoodat die de verdere verhuur op zich zou nemen. Om verschillende reden adv. B. en W. hierop afwijzend te beschikken, daar de verantwoor delijkheid als zoodanig op hem rust. Zonder liootd. stemming goedgekeurd. Een schrijven van Ged. Staten omtrent her ziening jaarwedden Burgemeester, Secretaris en Gemeente-ontvanger. Tevens een schrijven van den bond van Gem1.- Ambtenaren in Nd.-Holiand omtrent de rega ling der jaarwedden en toelichting dat deze jaarwedden die zich niet bij de tegenwoordige levensstandaard- en behoeften aanpassen, drin gend herziening behoeven. Wethouders hebben voorgesteld zegt de voor zitter deze gemeente in de 4e klasse in Ie dcelen. Dan zullen de salarissen zijn voor Bui gemeester van f 18CX>f 2300, Secretaris f 170O-— 12100, Gemeente-ontvanger 1900f1200. Zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. Verkiezing wethouders. Met 6 tegen 1 stem gekozen de heeren Maas Gecsteranus en Bak ker. CommissieReclame H. O. Gekozen Maas Geesleranus en Bakker. Gemeente-rekening over 1918. Sluit met een nadeelig saldo: van 18854.76. Gemeente-rekening over 1919. Deze werd vastgesteld in ontvangsten en uitgaven op f 67719.71 met een post van f703.voor on voorziene uitgaven. Deze rekening zal in druk verschijnen terwijl de leden der Raad hiervan een afschrift zullen ontvangen. In de commissie werden benoemd v. 't Veer, Klaasse en Mulder. Deze zullen in volgende vergadering rapport uit brengen waarna de be- grcoting zal worden vastgesteld. Ook de begrooling Electriscli Bedrijf en Bur gerlijk Armbestuur zal door dezelfde com missie worden nagazien en rapport worden uit gebracht. Nog werden in eomm'. Eleclrisch Bedrijf ge kozen de heeren Sengers en van 't Veer, ter wijl de voorzitter door B. en W. wordt be noemd. Rondvraag. De heer Vohl zou het op prijs stellen een commissie benoemd te zien tot oi» öerhoud en verbetering der wegen. De voor zitter juicht dit voorstel toe. Deze commissie moet echter volgens de wet door B. en W. worden voorgesteld, waarom dit tot een volgende vergadering wordt aangehouden. De heer Maas Gcesteranus brengt een b'egroo- tlUfS met kostenuit voor het plaat e \u:i 3 lantaarns aan den Straatweg vam' de Stati onsweg zuid op«. Kzsici: ol.m. m l aanleg cns. f900.-. Na langdurige gcdachlenwisseling werd dit punt tot een volgende vergadering aangehouden. Daarna ging de Raad in comité tol be handeling sup. kc'ii'-r H.O LIMMEN. Raadsvergadering. Nn epe- mtig installatie van den Raad. De voorzitter heet in welgekozen woorden den nieuwen Baad hartelijk welkom. Daarna onderzoek der geloofsbrieven van Jb'. Aduchein. wa onderzoek der comm adviseert deze bij monde van den heer Dckk i (ot toe lating. Na aflegging der vereischte eeden, r.e ml ook deze zitting. Daarna voorlezing der notu len, die werden goedgekeurd. De voorzitter doet mededeeiing, da in ver band met de vraag van den lieer Metselaar, in de vorige vergadering, sintels voor behar' ding van den weg zullen worden aapgevoerï. en de verdere beiiarding na de kermis zal doorgaan, verder deelt hij mede, dat van hei crediet voor aanschaften registers en huisnoiu- mering geen gebruik zal worden gemaakt, daar de volkstelling een jaar later zal plaats hebbca 7an Ged. Stalen goedgekeurd terugontvangen: Besluit doorgaan der kermis op 22 en 23 Sept. e.!;., id. Koh. heffing schoolgeld voor 1919-fö23.- Ingekomen stukken: een schrijven van kwee kers, tuinders en schippers om verbetring der wegen enz., id. van den Bond vin Politie personeel om verbetering van jaarwedde van politie in dienst der Gemeente, volgens bed. schrijven is herziening jaarwedde dringend hoodi zakelijk. Beide in handen van B. en W. ge steld om prae-advies. Benoeming wethouders: Gekozen na tweede stemming de heer O. Pepping en na derde stemming de heer C. Dekker. De voorzitter feliciteert de heeren met het ver trouwen dal de Raadsleden in hen gesteld heb ben. Benoeming coinm. tot onderzoek der b&- zwaarschriften aanslag plaatselijke belasting. Hiervoor werden benoemd de boeren Kooij, Adrichem en Metzeiaar. Vaststelling Gemeenlerekening' over 1918. De heer Dekker brengt rapport uit en na vergelijking boeken en bescheiden, adviseert 'lij deze goed te keuren. Goedgevonden. De rekening sluit met een nadeelijg saldo van f3154.77; Ingekomen een rekening van het Burgerl. Armbestuur o-ver 1919. Ontvangsten f3740.20. Uitgaven f 4189.581/2. Nadeelig saldo f 419.38Va- Wordt na goedkeuring conform vastgesteld. Ingekomen ran Ged. Siaten een schrijven herziening salarissen van Burgemeester, Secre taris en Gemeente-ontvanger. Dit punt, vorige vergadering aangehouden, lokt nogal eenige bespreking uit. De voorzitter doet mededeeiing van een Inge komen schrijven van den Bond van Gemeenlet- Ambtenaren, In welk schrijven dringend do herziening jaarwedde worden aanbevolen. De heer Pepping stelt voor met het voorstel van Ged. Staten mee te gaan en de Gemeente in een hoogere klasse te doen opnemen. Daarop werd het voorstel zonder hofd. stemming aan genomen Rondvraag. De heer Mooij stelt voor om meer sintels aan te koopen om de wegen te verbe teren en deze verbetring door eigen werkeloozeu te doen uitvoeren, temeer daar de werkeloosheid dezen winter wel bedenkelijke afmetingen zal aannemen. De voorzitter zegt, een en ander onder de oogen te zullen zien. Ook vraagt de heer Mooij, wanneer de res titutie van brandstolen en petroleum zal wor-- den uitbetaald. Op een verzoek van do S.D.AJJ is besloten dit te doen, doch men hoort hiervan verder niets. De voorzitter deelt mede dat een gedeelte is terugbetaald en de restant spoedig zal volgen. De voorzitter deelt mede, dat binnen korten tijd de Raad weer vergadert om belangrijke ou de: verpeu af te bandelen. De, Kerkoweg heeft zijn volle aandacht, doch hij vermoedt dat dit omvangrijk werk, dat met groole kosten gejjaard gaat, nieL op de eerstvolgende agenda zal voor komen. Dit eischl belangrijke besprekingen te meer daar voor clit jaar het post wogen verb©! tering al belangrijk is overschreden. Daarna sluiting. DEN HELDER. BENOEMING. Bij Kon. Beslu.: zijn de res.-tweede-Iuitenanf G. van der Held en J. H. B. Kernkamp, van bet 21e reg. infanterie, benoemd tot res.-eerstef luitenant, MET ONBEPAALD VERLOF. De res.-twcede-Iuitenant B. F. Verfaille, van bet 2e bat., 21e reg. infanterie te den Heldeg. is in het genot gesteld van onbepaald (klein) I DiE EX-KROONPRINSES NAAR WIER1NGEN. In verband met de komst der ex-kroonprinses van Duitschland op Wieringcn is den heer Adriaansé, Bloemist alhier opgedragen de tuinen van de pastorie te Oosterland op Wieringen in orde te brengen. BEDRIJFSONOEV ALLEN. Ingeval de opname noodzakelijk wordi geacht als gevolg van een bedrijfsongeval; kunnen de werklieden van de Landmacht voor Rijksrekening in eene ziekeninricii- ting worden opgenomen; Tlii-ins is bepaald.- dat wanneer cleze verpleging langer jnoclit duren- dan 60 dagen, de verpleegkosten van den 61en verpleegdag af, ten laste van belanghebbenden komen. OVERPLAATSING. De res. eerste-luitenant P. Kaag; van lïet 21e reg. infanterie, is overgegaan bij het 27e bataljon landweer-infanterie. i ONDERSCHEIDING. Bil beslissing van den Commands»! Sët! le Divisie is de bronzen gesp v oor 18-ja-i rigen troiiwen dienst toegekend aan deO sergeant D. de Wit, van h<^ jfle reg. in fanterie. 3 i I -7 A...-

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 9