L -.. - - - I rt i r WIJDE WORMER. WIJDE WORMER. Raadsverga dering De Raad dezer gemeente, ver gaderde Donderdag j.l Voorzitter de heer H. ter Oock, Burge meester Na opening werden de notulen gelezen en onveranderd goedgekeurd. Uit de ingekomen stukken bleek, dat het waterschap de W.-Wormer een stukje grond nabij het Dijkhuis in erfpacht san de gemeente wilde afstaan om aldaar een Burgemeesters woning en gem'ecmte- secretarie te bouwen. 2. dat Dr Suermondt adviseerde de school te West Wijde-Wormer in verband met. de heerschende roodvonk te sluiten. Hieraan was reeds gevolg gegeven. 3. bericht van den commissaris der Koningin, inhoudende ontslag van den heer P. Vijzelaar als gemeen re Yfeldwach ter te Wijde-Wormer in zijne benoeming als zoodanig te Medemblik. In verband hiermede deelde do voorzit ter mede, dat op het verzoek van den Burgemeester van Medemblik het ontslag en zijn herneming vlug in zijn werk was gegaan, doch dat do polit'ed'ensten te W.-Wormer tijdelijk zullen worden waargenomen door den Rijksveldwachter Faber, totdat de nieuw-benoemde in fune tie zal zijn gelreden. In de begrooting van het Burg. Arm bestuur was een verhoogde subsidie op genomen van f1200. Doordat de collecte langs de huizen, die andere jaren gebruikelijk was., af geschaft is, moest men het van f'lOOO. op f1200.brengen Bij de behandeling der gemi. ente-beerroo ting werd besloten, de balooning van ie wethouder? te bepalen op f50.voor ïlk en het presentiegeld der raadsleden te brengen op f 3.per bijgewoonde vergadering 5n verband met de ingekomen verzoe ken om verhooging van het salaris van den gemeente-veldwaeh'er, werd besloten Rit te brengen op f1125, plus f150 toe lage voor kleeding en rij Viel, en vrij' wonen, terwijl hij' wederom in de gele genheid zal worden gesteld het bode- ïchap v,an het waterschap waar te ne men, dat een inkomen van f175.met ziich brengt. Het totaal inkomen van den veldwach ter zal dan bedragen f 1450 en vrij ivonen. Algemeen was men van gevoelen dat niets dan politiediensten door den veld wachter worden verricht. De oude functionaris P. Vijzelaar werd een bedrag ineens van f 250 als te kort voor 1919 toegekend. In verband met een ingekomen aires, van de schoonmaakster van de school aan don Wester-Kruisweg werd beslo ten de vergoeding als zoodanig te ver- hoogen en te brengen op f140per jaar waarna billijkheidshalve dat van de schoon maakster van de school te Neck even eens werf verhoogd. Op voorstel van den heer de Jong werd het bedrag voor de brandweer ver hoogd, zoomede dat der schoolmddelcn. Op voorstel van de hecrcn Sluis t-n de Jong werf in verband met de duurte de post onderhoud huizen en gebouwen gebracht van f 100.op f 300 De subsidie van het fanfare-corps „Kunst na Arbeid" werd ingevolge zijn verzoek van f25 op f50 gebracht. Op voorstel van den heer N. Al, werf de post „schoolfeestje" van f 15Ó tot f300 opgevoerd. Bestond aanvankelijk het plan als sub sidie voor den handelscursus te Purmer- snd een bedrag uit te trekken, hieraan meende men nog niet te kunnen vol doen, omdat, van het bestuur van dien cursus nog een schrijven daaromtrent zou worden ingewacht, waaruit blijken zou of leerlingen uit W.-Wormer er aan deelnamen. Bij de rondvroeg vroeg de heer Haan of het niet mogelijk was dezen winter aan arme lieden wederom toeslag op de melk te geven. Naar aanleiding hiervan besloot men om in overleg met het Burg. Armbestuur te bepalen, wie toeslag noodig had en men zal hot dan aan diegenen toe kennen De hoer O. Sluis stelde daarna eenige vragen betreffende de nieuw te bouwen Burgemeesterswoning met gemeen te-secre farie, welke door den voorzitter werden beantwoord. Hierna werf de openbare vergadering gesloten om over te gaan in geheime zit ting ter behandeling' van een reclame van den Hoofd. Omslag van J Marees. ALXMAAJL OPRICHTING BOT E RC ONTROLE—ST ATiON. (V crvolg.) Na de artjkelsgewijze behandeling der statuten, waarbij men nog al eens stuitte op drukfoutjes, werden de ontwerp-statu- »en, behoudens enkele wijzigingen meest van redacfioneelen aard, goedgekeurd. Enkele aanwezigen gaven nog ten 'op- ziente van het een of ander den wenscb te kennen sommige bepalingen in de sta fuien vast te leggen, waartegenover weer van andere zijde werd opgemerkt dat de statuten wel wat veel bepalingen bevatten welke in het Huishoudelijk Reglement voorgeschreven konden worden. De ontwerper der statuten, Dr. Scheij, gaf daarop te kennen, dat rekening is ge houden met de voorschriften der Kon. be sluiten, waarbij voor verschillende zaken wordt geëischt dat zij in de statuten zijn omschreven; anderzijds is zooveel mogelijk vermeden in de statuten op te nemen, wat jn het Huishoudelijk Reglement thuis be hoort. Overigens zal met de uitgesproken wen- schcn bij het samenstellen van het Huis houdelijk reglement zooveel mogelijk re kening1 worden gehouden. Blijkens de vastgestelde statuten zal de Vereen. „Het Botercontrolestation Ncord- Holianc"' te \uiKortiiig B.C.N.H.) geves tigd zijn te Alkmaar. Zij is eene insteltingi van den Bond van Zuivelfabrieken in Noord-Holland, van de Vereeniging van Zuivelfabrikanten in Nederland en van den R.-K. Diocesanen Land- en Tuinbouwbond in het Diocees Haarlem. De vereeniging Heeft ten doel voor Hare aangeslotenen de gelegenheid te scheppen zich te plaatsen onder eene onder Rijks- toezicht staande controle, overeenkomstig de bepalingen van de voor de boter-contro- lestitions 'geldende Rijksvoorschriiten, ten einde aan hunne afnemers zekerheid te kunnen geven voor het ontvangen van on- vervalsciite Nederlandsche boter, zonder voor de gezondheid schadelijke, bederfwe rende stoffen, en met een normaal water gehalte. Zij tracht dit doel te bereiken door de oprichting en exploitatie van een boter controlestation, het uitreiken van een Rijks- botermerk en het volledigi controleeren dcor deskundige personen van het bedrijf der aangeslotenen. De controle op de bedrijven der aange slotenen berust op: a. het toezicht op het bedrijf en de boekhouding b. het scheikundig onderzoek van grond stoffen, producten en bijproducten; c. jhjet toezicht op het gebruik der ver strekte rijksbotermerken. Ieder aangeslotene verbindt zich, uitdruk kelijk en zonder eenig voorbehoud tegen over het bestuur, in 'een rechtsgeldig ge- teekende en op zegel gestelde verklaring te voldoen aan o.m. de navolgende be palingen, waaronder de algemeen geldende voorschriften, vastgesteld door den Muns ter, de Centrale Commissie gehoord, te weten a. Hij zal geen andere boter bereiden ci doen bereiden, voorban 'en of in bewaring hebben, verhandelen of doen verhandelen, verwerken of doen verwerken, vcpakken of doen verpakken, vervoeren of doen ver voeren. afleveren of doen afleveren of ter aflevering gereed hebben, verzenden, doen verzenden of ter verzending gereed hebbc, dan die voldoet aan artikel 1 c' r Boterwet, luidende: „in den zin dezer Wet is boter het vetartikel, waarin geen andere vetbestanddeelen voor komen dan die van melk afkomstig zijn", en waarvan bovendien de bereiding staat onder controle van een onder Rijkstoezicht staand botercontrolestation. Hij zal rechtstreeks, noch zijdelings be trokken mogen zijn bij de bereiding van of den handel in margarine (margarine in den zin der Boterwet) of andere, hetzij op zich zelf, hetzij in vereeniging met an dere stoffen, voor de consumptie geschikte vetten of oliën, die kunnen strekken tof vervalsching van boter. Een aangeslotene zal een bedrag van f 10 000 storten in de kas van het station, wanneer hij opzettelijk boter, met welke stof dan ook, heeft vervalscht of doen ver- valschen. Op haar verzoek weid de vooilocpige commissie volmacht gegeven wanneer daartoe ten behoeve van het verkrijgen der Kon. goedkeuring op de statuten aanlei ding mocht blijken te bestaan eventueeie redactiewijzigingen in de statuten aan te brengen. Voorts werd op haar verzoek de veor- loopige commissie gemachtigd de werk zaamheden voor het later te benoemen be stuur voorloopig uit te voeren en dus de voorkomende zaken, als die in verband met de aanvrage der Kon. goedkeuring, af te doen. Een en ander mede in ver band met de wenschelijkheid, dat op 1 Januari a.s. het Botercontrolestation Nrd.- Holiand in werking zal treden. De voorloopige commissie bestaat uit de heeren H. K. Koster, voorz., G. Nobel, secretaris, T. Nawijn, H. Ruijtcr, N. Com mandeur, H. Davelaar, J. Best Nz., D. C. de Waal en Dr. L. T. C. Scheij als ad- viseerend lid. Van den heer Ruijter, vertegenwoordiger van den L. T. B., was bericht ingekomen, dat hij verhinderd was deze vergadering bij te wonen; Bij rondvraag gaven alle aanwezigen zich op als deelnemers aan de oprichting. De voorzitter wenschte de vergadering geluk met dit resultaat en sprak de hoop uit, dat de instelling er toe zou bijdragen het Noord-Hollandsch product te verbete ren. Bij de ronavtaag werd op een de-.p-'-v-uUiCude vraag meuegeaeeld, dat 65 personen uit N„ord- Ho-llana zijn aangesloten bij het Boter Controle station „Zuid-Holland'Wanneer echter het Boter Controle-station ,Noord-Hotiaudis op gericht, zullen zij zich na 1 Januari bij „Noord- Heiland hebben aan Ie s'uilen, wijl zij elders geen aansluiting meer zuilen kunnen krijgen. Op een vraag ci de aangeslotenen bij „Zuid- Hcllana" ieder voor zich zullen moeten opzeg gen, deelde de heer Nobel mode, dat dit niet behceft, wijl mei ^Zuid-Hoiland" is overeen gekomen, dat het voluoende is wanneer net bestuur van „Noord-Holland" mcdrfeeling doet van de oprichting van net Boter Controle-sta tion alhier en dan voor de aangeslotenen col lectief opzegging doet. De voorzitter bracht vervolgens een woord van dank aan de commissie voor haar ar beid, in hel bijzonder aan Dr. Sc-ieij, als ontwerper der statuten en aan de aanwezigen voor de betoonde belangstelling, waarna hij de vergadering sloot. KEüKLUSTEfi. SCHAGEN. Zo. om' 7 uur voor M. de Meel—Win- nubst. 10 uur voor de Parochie, half 2 Kat., om' 7 uur Lof. Ma. 7 uur voor de leden Broed. Ged. Aanb. 8 uur voor Mevr. B. TH. Heiligers Koelman. Di. 7 uur v. d. Leden Br. H. Hart, 8 uur voor I. de Pater en E. Hobbelman. Wo. om1 7 uur voor C. Komen en T. Tames, om 8 u,ur gez. H. Mis voor H, Boeje en A. Plukker. Do. om 7 ,u;ur voor O. Schouten wed. J. Kee en familie, om 8 uur He H, Mis voor J. M. Koelmfan en Mej. C. Kruier en fam. 7 uur Lof. Vr. Vasten- en Onthoudingsdag, om! 7 uur voor D. Koning en A. Weel, om! 8 uur voor I. Boots. Za. Allerheiligen, te vieren als Zondag. Om 7 uur voor M. Dorbeck, A. M. Dor- beck en overl. ouders, 10 uur v. d. Parochie 7 uur Lof. Zo. Eerste dag van het Veertigurengebed out 7 uur v. d. leden R. K. Volksbond. ANNA PAULOWNA. Zo. 26 Oct. half 8 voor Corn. Hwiberts en overl. kinderen, 10 uur voor de paro chie. Na de Hoogmis Cath., 3 uur Lof. Ma. kw. over 8 voor Petrus Prins en overl. echtgenoote. Di. kw. over 8 voof Geertruida van Duin hoven. Wo. kw. over 8 voor overledene. Do. kw. over 8 voor overledene. Vr. kw. over 8 voor Geertruida van Duin hoven, biechthooren van 4—8. Za. Allerheiligen, half 8 voor de leden van den Ned. R. K. Volksbond (met alg-em. H. Communie), 10 uur v. d: parochie. DE RIJP. Zo. half 8 voor Nicolaas Ridder, 10 uur voor de parochie. 7 uur lof met ro ze nh. Ma. om 8 uur voor Engel Commandeur. Di. om 8 uur voor Marga. Duin hsvr. van Joannes Poel. Wo. om 8 uur voor Cornelia Zweep, als lid v. Piëtas. Vr. om 8 uur' voor Rika Portegies, vigi lie v. Allerheiligen geb. Vastendag. Biecht hooren van 6—8 uur. 7 uur Lof ter eere v. het H. Hart. Za. Allerlkiligén. Half 8 lofenis v. d. gel. zielen, 10 uur v. d. parochie. Om 7 uur Lof met r> zenhoedje. RINNEGOM. Zo. om 7 uur v. d. gel. zielen, half 10 Hoogmis, v. d. parochie, 1 uur Katech. 2 uur de Vespers met rozenh. Ma. om 7 uur voor Corn, de Wit v. Am- stenT m. Di. om 7 uur voor G. de Wit—Zuurbier. Wo. om 7 uur voor M. v. d. Molen. Do. om 7 uur voor P. Henneman—Ad miraal. Van 4—6 biechth. in plaats van Vrijdag, Half 7 Lof met rozenh. Vr. Vigilie van Allerheiligen, geboden Vastendag, omi 7 uur voor M. Noort—Cor- nelisse. Den geheelen dag biechthooren, behalve van 12—3, geen Katech. Za. Feestdag v. Allerheiligen, te vieren als Zondag, omi 7 uur voor J. Baart, M. Bakkum en overl. kind, half 10 Hoogmis, v. d. parochie. Onder de H H. Missen schaalcoll. v. h. Sieradenfonds, 2 uur Vespers met rozenh. Na de Hoogmis en na de Vespers gel. om te biechten. HEEMSKERK. Zo. om 7 uur en half 9 de stille H. H. Missen, 10 uur de Hoogmis, half 2 Cat., half 3 Vespers met Rozenh. daarna Rozenkrans voor Clarina Veenboer hvr. Jac. Fatels als lid der Westl. Proc. en ver gadering der Zeiatricen H. Hart bij de Ew. Zusters, te half 7 H. Familie. Ma. de H.H. Missen te half 8 en 8 u. overige dagen te 7 uur, half 8 en 8 uur. Do. des avonds te half 7 Lof ter eere van het Allerh. Sacrament des Altaars met Rozenhoedje en voorgeschreven gebeden. Vr. Vigilie van Allerheiligen, geboden Vasten- en Onthcudingsdag, na de H.H. Missen en nam. van 4 uur af gel. om te biechten. Za. Feestdag van Allerheiligen te vie ren ais Zondag, de H.H. Missen als op Zondag, nam. 'half 3 Vespers met Rozenh. daarna biechthooren zoolang er biechtelin gen zijn. In deze week Cat. als naar gewoonte en biechthooren voor de kinderen der 3e en 4e klasse. MONNIKENDAM. Zo. De H. Communie wordt uitgereikt te kw. vóór 7, kw. over 8 en 9 uur, Vroegmis half 8, Hoogmis 10 uur, nam. te 2 uur Cat, te 3 uur Lof. Woensdag omi 7 uur Lof met rozenkrans. Vr. Vasten- en Onthoudingsdag. Van 5 tot 8 biechthooren. Za. Allerheiligen, te vieren als Zondag. De godsdienstoefeningen zcosls op de Zon dagen. Van half 45 biechthooren. Dagelijks Communie-uitreiken om 6, 7 en 8 uur. Deze week Catechismus volgens gew. ('T KALF (Gem. Zaandam). Zo. half 8 vroegmis, 10 uur Hoogmis, 2 uur Kat., kw. voor 3 Vespers. Do. om 7 uur Lof. Vr. Vigilie van Allerheiligen, geboden Vasten met Onthouding. Van 68 gelegen heid om te biechten. Za. Hoogfeest van Allerheiligen, te vie ren als Zondag. De H.H. Missen om li. 8 en 10 uur de Hoogmis. Omi 3 uur Vespers met' Rozenh., daarna gelegenh. tot biechten. Kat. volgens gewoonte. OBDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, half 2 Katechismus, half 3 Vespers. Vr. van 5—half 8 biechthooren. Za. Vroegmis half 8, Hoogmis 10 uur, half 3 Vespers, daarna biechthooren tot half 8. De gebeden worden verzocht voor Griet je Huiberts, huisvr. van Jan Knijn die met de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den is voorzien en voor David Visser die in den Heer is overleden. UITGEEST. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur, Half 2 Catechismus, half 3 .Vespers en gebeden. In deze week Catechismus naar gew. Ma. en volgende dagen dë H.H. Missen te half 8 en half 9. Di. Feest der H. Apostelen Simon en Judas. 7 uur Lof. Do. half 9 gez!. H. Mis, 7 uur Lof. Vr. Vigiliedag van Allerheiligen geboden Vastendag, om 4 uur Biechthooren. Za. Feest van Alle Heiligen te vieren als Zondag', de H. Missen gelijk op Zondag, 4 uur biechthooreni, 7 uur Lof. KROMMENIE. Zo. 7 uur uitreiking der IT. Communie, half 8 Vroeg; 10 uur Hoogmis, half 2 Catechismus, half 3 Lof r, uzenhoedje. Do. des avonds lialf 8 Lof met Rozenh. Vr. Vastendag!, nam'. 6-9 uur biechth'. Za. Verplichting' de H. Mis te hooren en Zondag te houden. De H.H. Missen te K. 7 en 8 uur, 10 uur Hoogmis, SPIERDIJK. Zo. half 8 voor de gemeente. 10 uur voor de levende leden van het Rozen krans-broederschap. Om kw. voor 2 Cal, Kalf 3 Lof met voorgeschreven gebeden. Ma. om 8 uur voor Trijntje Comman deur, elders voor Outje School en Trijntje Commandeur. Di. om 8 uur voor Cornelis Duin JAz. en kinderen, elders voor Cornelis Appel man. Wo. Om' 8 uur voor Joes Neefjes Marg. Elders en Joh. Neefjes elders voor Ber nard ide Jong'. Do. om 7 uur bij de Zusters, voor fam. de Jong', om' 9 uur Jaargetijde voor Da vid Komen en Antje Braas. Vr. om 8 uur voor Jan Stam en Geer tje Schilder, om' 9 uur voor Jan Klaver en Lentje Schilder. Za. Om half 8 voor R. A. D. Cornelis Kuijper, om 10 uur voor de gemeente. Ma. Di. en Wo. slechts ééne H. Mis en wel te 8 uur. Vr. Vigiliedag voor Alle Heiligen gebo- dene Vastendag: Zaterdag feestdag' van Alle Heiligen te vieren als Zondag. Vr. van 5 uur af gelegenheid om te biechten er. Zaterdag na de Vespers zoo lang er achtereenvolgens mensdien zijn. De gebeden worden verzocht voor Llisa- sabeth Langendijk, Joanna Scltiffel, Evert de Haan en 'Agatha van Kampen die met de laatste H.H. Sacramenten der Sterven den zijn voorzien en voor Cornelis Bos die in den Heer is overleden. HEER-HUGOWAARD. (Par. H. Hart). Zo. om 7 uur voor de Parodiie, om 10 uur voor leden v. d. Rozenkrans, half 3 Lof. Ma. om 7 uur voor de wed. v. Dijk. Di. om 7 uur voor Nicolaas Vlaming. Wo. om 9 uur gez. jaarget. voor Elisa beth Westmeijer geb. Zweekhorst Do. om' 7 uur tot zekere intentie. Vr. om 7 uur voor overl. ouders. Za. Om 7 .uur voor Simon Groen, 10 uur voor de Parochie, half 3 Lof. 'T ZAND. Zo. half 8 de stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis. Daarna Cat. Om half 3 Lof ter eere van Maria met Rozenh. Di. om 8 uur gez. H. Mis ter eere v. d. H, Antonius. Do. half 8 Lof ter eere v. h. Allerh. Sacrament met Rozenh. Vr. Vigilie geboden Vastendag, te 4 uur gel, otn te biechten. Za. Allerheiligen. Te vieren als Zondag. Om half 8 stille H. Mis, 10 uur de Hoog mis, half 3 Lof met Rozenh. waarna gel. om te biechten. In den ondertrouw zijn opgenomen: Gerardus Meereboer weduwnaar van Elis. Jacoba de Moei en Maria Anna Alberta Keet wed. van Joannes Cornelis Maria Mul. Gedurende d e Octobermaand zal het Ro zenh. enz. gebeden worden na de H. Mis, behalve op de dagen waarop het 's avonds Lof is. EDAM. Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kw. over 2 Kat., 3 uur Lof t. e. v. d. H Maagd met rozenkrans enz. Di. de IT. Mis in het Weeshuis. Do. om! 7 uur Lof t. e. v. d. H. Maagd met rozenkrans. Vr. Geboden Vastendag. Van 5—8 gel. om te biechten. Za. Feestd. v. Allerheiligen te vieren als Zondag. Half 8 de Vroegmis, 10 uur de Hoogmis, 3 uur Vespers met rozenkrans daarna gel. om te biechten tot 6 uur. Gewone Katechismus, beh. Zaterdag: EGMOND AAN ZEE. Zo. onder de H.H. Missen collecte voor de schulddelging der kerk, omi 7 u. Vroeg mis, om 10 uur de Hoogmis, half 2 Cate chismus om half 3 Congregatie der H. Familie, om 7 uur Lof met Octobergebe- den. Ma. om 8 uur de IT. Mis, waaronder Octobergebeden, om kwart voor 12 Ca techismus. Di. om 8 uur de H. Mis, waaronder Oc tobergebeden, 's middags 3 uur gelegen heid om te biechten voor de kolonie-kin- deren. Wo. om 8 uur de H. Mis, om kwart voor 12 Catechismus, om 7 uur Lof ter eere van den H. Joseph' met Octobergebe den. Do. om 8 uur de H. Mis, waaronder de Octobergebeden, Vr. Vigilie van Allerheiligen, geboden vastendag, om 8 uur de H. Mis, met Oc tobergebeden, om kwart voor 12 Catechis mus, nam. van 3—8 gel. om te biechten. 21a. Hoogfeest van Allerheiligen te vie ren als Zoudag: omi half 8 de Vroegmis, om' 10 uur de Hoogmis, om| 2 uur Vespers met Octobergebeden, daarna gel. om te biechten tot 8 uur, dan moeten de kin deren komen biechten van de Zondagsche leering. N.B. Vanaf 1 November is de Vroegmis weer oim half 8. LIMMEN. Zo. Kalf 8 de stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, kw. over 1 Cat, 2 uur Vesp: met roz. en gebeden, daarna H. Fam. afd:. vrouwen. Ma., Di., en Wo. kwart voor 8 comïnu- nieoefeningi voor die leeringkinderen, om 7 uur Lof met roz. Do. om 8 uur algem. Communie 'der kinderen. Za. half 8 de stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis, 2 uur Vesp met roz. daarna H. Fam'. afd. mannen. WORMERVEERi. Zo. de H.H. Missen te IMf S en 10 uur. 's-Middags te kw. ovdt 2 Catechismus 3 uur Vespers. Ma. Di. en Wo. te 8 uur de H. Mis. Do. te 8 uur gez. H. Mis en 's avonds te 7 uur Lof ter eere van Het ÏJ. Sacra ment mot Rozenh. Vr. Vigiliedag van Allerheiligen geboden Vastendag te 8 uur de IT. Mis en 's av, van 5-7 gel. om' te biechten. Za. Feestdag' van Allerheiliger., !e vk>> ren als Zondag. De H. H. M.ssen te 7 en 9 uur, des avonds van 6-8 uur gel, om^ te biechten. Cat. volgens gewoonte. AKERSLOOT. Zot. if. 8 v. een overl. vader1 en moedér, 10 urr -tor de Parochie, half 3 Lof met Ro zen!) oei je lied 107. Ma. voor Brigitta Rcnkel. Di. Feest van de H. Ap. Simon en Ju das, de ld. Mis voor Joannes Hollenbergf en Catharina Briefjes. Wo. voor Nicolaas Veermeer cn Catha rina Kom. Do. voor Maria Zentveldt huisvr. van Joannes Overpelt. Vr. Vigilie Vastendag. De H. Mis voor Maria Kaptein. Za. Allerheiligen. Om half 8 voor de Parochie. 10 uur voor Dirk en Trijntje Adrichem, half 3 Lof met Rozenh. cn ,ied 85Van 5—7 biechtgelegenh. De viering ran Allerzielendag is vast gesteld op Maandag 3 November. Zo. Eerste Zond. der maand, half I v. Cornelis Nelis en Cornelia Visch. 10 uur voor de Parochie. De gebeden worden verzocht voor Jo annes Cornz. Dekker die met de laatste H.H. Sacramenten1 der Stervenden zijn voorzien. HEILOO. Zo. om 7 uur tui zekere inf., half 9 tot int., 10 uur voor de Parodiie, 1 uur de', Cat., half 3 Congregatie (vrouweuafd.), om 7 uur Lof met preek en Octobergebe den. Ma. half 8 voor Mattheus v. Vc-en, on( half 9 voor overl. fam. de Waard. Di. half S voor Joanne Kampen, om 9 uur voor J. G. Herm. Corn. Deunen-.- n. Wo. half 8 voor Anna Boekei hsvr. va? Nic. v. Leeuwen, half 9 voor Adr. Kcppes. Do. half 8 voor Joanna Vermeulen Dee- lib. Op Kapel ter eere v. O. L. Vr. iet Nood uit dankbaarheid. Vr. half 8 voor Willein Wessel en Antj» Kos. B. Rolee en Ouurtje Groot. Za. 7 uur voor de Parochie, half 9 tot int., 10 uur voor Cath'. Swart Kaptein. half 3 Vespers, waarna Rozenh. voor anna Vermeulen Deelis als lid v. d. T<£;. Roz. lederen avond 7 uur Lof met 1 'O tobergebeden. De gebeden worden verzocht voor Ca tharina Sengers Bos, die met de laatst* H.H. Sacramenten der Stervenden is voor» zien. CASTR1CUM. Zo. om 7 uur de H. Mis, 10 uur A Hoogmis, 1 uur Cath., 2 uur Derde Orde daarna Congregatie van Maria, half 7 Lot van Maria. Ma. Wo. en Do. de H.H. Missen 8 uur en half 9. Di. om 7 uur en 8 uur de H. .Mts. uur gez. Jaargetijde voo Joanrna 7Bui- raai Brakenhoff. Vr. om 6 uur bij de Eervv. Zusiers, 7 en S uur de H. Mis. Van 4—8 gtl om te biechten. Vastendag. Za. om 7 uur de H. Mis, 10 uur de Hoogmis, half 2 Vespers daarna Zielen- vespers. SCHOORL. Zo. half S Vroegmis, 10 uur Hoogmis, kw. over 1 Cat., 2 uur Lof met rozen kransgebed. Ma. kw. voor 8 H. Mis, waarna rozen kransgebed. Di. om 9 uur gez. H. Mis met Venj Creator, uit dankbaarheid, waarna rozen kransgebed, des avonds 7 uur vergadering van de derde Orde. Wo. kw. voor 8 de H. Mis, waarna ro zenkransgebed. Do. om 8 uur de H. Mis, en 's avonds 7 uur Lof met rozenkransgebed. Vr. Vigilie van Allerheiligen, gebodeni Vastendag, de H. Mis om kw. voor 8 waarna rozenkransgebed, nam. biechthoo ren van 3—7 uur. Za. Hoogfeest van Allerheiligen, gebo den te vieren als Zondag, de H.H. Missen om half 8 en 10 uur, nanu 2 uur Lof mei roze nkransgebed Dez. week Catechismus gewoon, beli: Vrijdag. i De gebeden worden verzocht voor Ni colaas Dekker die met de laatste H.H, Sacramenten der Stervenden is voorzieti.- BERGEN. Zo. de H.H. Missen te 7 uur, half 9 en IC uur de Hoogmis, 1 uur Katechismus. 2 uur Lof, half 3 Congr. der H. Fam: afd, vrouwen, half 5 Maria-Congregatie, afd; Meisjes, 6 uur Mariacongregatie afd. jon» gens. Deze week eiken avond om 7 uur Lof met Rozenhoedje. Do. nam. Kinderbiechthooren dan moe ten alle meisjes komen biechten. Vr. Vigilie van Alle Heiligen, geboden Vasten- en Qnth.-dag, des nam. van 5 tot half 9 biechtgelegenheid. Za. Feestdag van Alle Heiligen te vie ren als Zondag; de H.H. Missen te 7 tuur» half 9 en 10 uur de Hoogmis, 2 uur de Vespers en half 3 Congregatie der H. Fa milie afd. mannen, des avonds van O—? gelegenheid om te biechten. De gebeden worden verzocht voor Joatï na Rengs hvr. van Antoon Faase die in den Heer is overleden. BURGERBRUG. Zo. half S voor overl. fam'. Hoedjes; kw. voor 10 voor de par. Na de Hoognii? leering, 2 uur Lof met Octoberoefenirigeny Ma. half 8 voor Nic. Blaauw, Maria Groot en overl. fam1. Di. half 9 gez. jaargetijde voor Petrus! de Moei. U o. Half 8. yoor Cornelis Bnuja eö Adriana Blauw. Do. half 8 voot Petrus Schilder en Aud4 Wijnker. Vr. half 8 voor Gerarda Blooithoofd, hsvr. All. Kruijer, van 3-h'alf 5 en yao 7-^ half 8 biechthooren. Za. half 8 tot zek. int., kw. voor 10 y. A parochie, 2 uur Lof met Octoberoefemnge% Van half 2-2 en na het Lof biechthoo* ren. In de week gewone leering, beha'V* Zaterdags i, „J J

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 10