VIERDE BLAD. Zaterdag 25 October 1919. Provinciaal Nieuws u.1 opgeheven. assendelft. t i i i S.TAAAT VAN OORLOG EN VAN BELEG Bij K. B. is mei ingang van 14 October op geheven do staat van oorlog in de verschillende geaeelten van het grondgebied des Rijks, in ijion staat verklaard bij 14. B. van 5 Aug. 1911 Van 10 Aug. 1914 en van 11 Febr. 1915, en met ingang van dien datum eveneens opgeheven de Staal van beleg in de volgende gedeelten van het gicndgebied des Bijks: do het territoriaal zeegebied; c2. de eilanden Texel, Vlieland, Terschelling Ameland, Schiermonnikoog, Rottumeroog en Ahk go. de gemeenten Zaandam en Bergen. LEZING VERZEKERINGSWETTEN. Vanwege den Raad van Arbeid te Hoorn wor den op verschillende plaatsen lezingen gehouden ever de verzekeringswetten, inzonderheid ook jn verhand met het land- en tuinbouwbedrijf. .Wij raaen elke werkgevers- en arbeiders-orga nisatie, die meent, dat zoodanige lezing ook voor haar van belang kan zijn aan, zicli persoonlijk ie wenden tot bureaux van den Raad van Arbeid te Hcorn, teneinde aldaar nader over tijd en plaats cverleg te plegen. j *lT VELD.. 'JD VELD. E, k. Volksbond. De afd 'fc Veld van den Ned. E K. Volsbond hield Dinsdag j.l haiar maandelijksahe vergadering, in het lokaal van don heer Schiebroek, Openings gebed door 'den Geestelijk .Adviseur, kap. Bekkering, waarna een welkomstwoord door den voorzitter, die Bieb verheugde over de flinke opkomst. Notulen werden met een klein» wijzi ging vastgesteld. Aanwerving nieuwe leden had het ge volg dat 1 lid en 3 donateurs zich aan melden. Verslag afgevaardigde Oentr. Raad werd p-nder dank en luid applaus toegejuicht Bij de ingekomen stukken was oan gen schrij ven van den L. T B. export, hier door worden de leden in de gelegenheid ge--.- -i -oedkoio-pe winterprovisie van voor uoenmc onderneming te betrekken, o.m aardappelen, groenten, peulvruchten, enz. werd voor kennisgeving aangenomen. Bespreking feestvergadeilng d.d 7. No-v. a.s Patroon van den Bond „St. Willi- hrordus", werd door den Geest. Advi seur nader kenbaar gemaakt, Na eenige gedachtenw-isselmg werd als volgt voor gesteld: de Geestelijk Adviseur zal zich schriftelijk wenden tot den WelBerw, hear Hosman, kap. te Alkmiaar, om dezen bekwamen redenaar uit te noodigen dien avond een feestrede voor onze al'd. ta houden. Alle aanwezige leden besloten, 'des morgens de H. Mis te 7 uur te Kullen bijwonen, en met insigne getooid ter ld. Tafel te naderen. Overigens zal in deze feestvergadering gelegenheid gegeven worden voor een atangnumnier of een voordracht. .Wenschelijk wordt geacht vóór de ver gadering bijl den Geest. Adviseur of het Bestuur den inhoud daarvan kenbaar te Jong Het lokaal van den heer O, werd hiervoor gekozen, Volgde punt 6. bespreking belasting (H. Owat door den secr. in 't kort werd toegelicht, tevens werd door. hem -voorgesteld, een adres te zenden aian ien Gemeenteraad, waarvan hij den in houd duidelijk maakte. Wij willen hiervan alleen de memorie van toelichting laten volgen Memorie van Toelichting, behioo- ïenda bij het adres van de afdeeiing 't Veld van den Ned. E K. Volksbond en den Ned. E K. Bond van Bloemist-, Tuin- en Landarbeiders gevestigd te Oude Niedorp, tot wijziging der verordening op de heffing der plaatselijke directe lie-las t-ing naar het inkomen in de gemeente (Oude Niedorp, Nieuwe Niedorp of Ha- renkarspel). Het behoeft o. igeen betoog, dat een aftrek van f601).— voor een belasting plichtige, die ongehuwd en van f800,— voor een belastingplichtige die gehuwd, weduwnaar, weduwe of kostwinner is, ten zeerste gewenscht is. Niet minder gewenscht is de kinder aftrek en wil dè inkomsten belasting re kening houden met de graagkraeht der gezinnen, dan mioet ingevoerd worden een progressieve kinderaftrek, immers hoe greater het kinderaantal, hoe -minder de draagkracht. Ue kinderaftrek ondergaat, volgens het geen wij! in ons adres voorstellen, een belangrijke wijziging en begint met f 60. -voor één kind, waarna dit bedrag voor de ie meerdere kinderen telkens nret f10 per kind wordt verhoogd. Een belastingplichtige 'zal dus een af trek kunnen hebben als volgt: ongehuwd 1600 gehuwd zonder kinderen i 800 «met 1 kind f860— met 2 kinderen f930—, niet 3 kin-deren flOlO— met 4 Kinderen f1100.met 5 kinderen f1200 Diet 6 kinderen f1310—, met 7 kinderen f1430—, -met 8 kinderen f 1560 met 9 kinderen f1700—, met 10 kinderen f 1850 Lear bij! deze wijze v.a-n heffing reke ning wordt gehouden, miet de draagkracht der gezinnen, bevelen wij ons voorstel ten zeerste aan en vertrouwen dat het 'gunstig mag worden ontvangen en door IB. en "W overgenomen. De heer de Groot was het volkomen taet den voorzitter eens, dat men tegen woordig in een groiot gezin enorme uit- gave heeft, doch k®n het adres terstond niet in zijh geheel beoordeelen, maar zal als raadslid zoo mogelijk zijh steun hier aan niet onthouden. De heeren S. v" d. Stoop, en O. Jong, drongen er op aan, een dergelijk' adres laan de 3 gemeenteraden te zenden n 1 Oude en Nieuwe Niedorp en Harenkarspel' alzoo besloten, t Voorts werd besloten een verzoek to richten aan den voorzitter van den Raad van Arbeid, om' aian de leiders der orga nisation op te dragen, de sociale wet te» bij' de arbeiders bekend te miakieh. Mededeelingen Geestelijk' Adviseur, le Het voorstel aan de „Jonge Garde" is door kaar aangehouden tot een volgende vergadering. 2e ZijhEerw. is voornemens de te geven sociale cursus te doen aan vangen Donderdag 20 Nov. a s. en voorts iederen 3e Donderdag der maand, de eerste lezing zal zijn bij' den heer Schier broek, 3 e. dat door de afdeeiing regle menten zijn aangekocht, doch dat deze 100 stuks kosten f65. Het bestuur stelden voor, de reglemen ten tegen verminderden prijb te vteïkoo- pen. De heer J. Jong Jna nam! den verkoop op zich, met het resultaat dat men door elkaar f 0.62y2 per reglement betaalde Bij de rondvraag stelt de heer G. Jong zich bereid als pionist de vergadering op te luisteren. De voorzitter dankte hem ,voo|r deze mededeeling. De Geest. Adviseur doet na de rond vraag nog een kleine verklaring1, betref fende de werkloosheidsverzekering^ .Waair na de voorzitter tot sluiting over ging, een woord van dank voor de aangename samenwerking, acht spreker hier op zijn plaats, bovendien hoopt hiji dat de werk zaamheden van dezen avond goede vruch ten mogen voortbrengen. Hierna sluiting -met gebed en den Chris telijke» groet. NIEUW NIEDORP, NIEUWE NtEDORP. Hern enoeffid. Tot meleinneester van den Oosterkamperpolder is herbenoemd de heer Jac. Wit Cz., alhier, HEERHUGÜW AARD. H. 11. WAARD. Ben oemd. De heer Schaar, hoofd van school III alhier is benoemd tot Iloold der Kath. School te Uitgeest. HET ZAND. HET ZAND. Aangenomen werk. De heer C. Meereboer, schilder alhier, is aannemer gewerden van het schilderwerk van 30 woon huizen te Anna Paulowna, voor de som van tïOOO BERGEN. BERGEN. De Hanze. Voor de vergade- iing, door deze nog jeugdige R. K. Midden- slands\ereenioing, gehouden 21 dezer, was door het bestuur als spreker ultgenoodigd de heer Lambrechts. Voorzitter Hopman opende de vergadering met den Christelijken groet en gaf het woord aan den spreker. De-ze zegt, geen propagandistische rede te zul len houden, dit zou zijn een herhaling van hetgeen hier reeds eerder gehoord is. Hij heeft zich voorgenomen kort te spreken, de gelegen heid te geven van vragen te stellen, aklus meer piaclische resultaten te hekomen De Middenstand heelt lang gewacht zich te crganlseeren; eerst nu is zij daartoe overgegaan. De Hanze, de standsorganisatie, waaruit we der verschiHende vakafdeelingen kunnen ge vormd worden, is reeds geworden, een krachtige organisatie, ook in ledental. Toch is het noodig, dat allen tot dezen stand behoorenden, clanvan lid werden, het is in hun persoonlijk belang en ook in dat ran den Middenstand in het aigemeen. Vooral in onze dagen, nu het bestaan van dezen stand wordt bedreigd. En toch is voor de Maatschappij noodig een bloeien de, wel™rende Middenstand; deze ia steeds ged weest de kern der Maatschappij. Dit nu heeit men hier begrepen. Maar het is niet voldoende georganiseerd te zijn; van de organisatie moet uitgaan een levendige actie. Spreker gaf aan, hoe deze acüe te voeren, on de Hanze door haar verschillende instellin gen deze actie vergemakkelijkt. Hiern,. gaf spreker gelegenheid vragen te stel len, Onze Z.Èerw. heer Pastoor wensehtte vcoid-f nog iets te zeggen en wel: bij het op richten der Hanze is al dadelijk gesproken ever naaeelen die katholieke neringdoenden reeds ondervonden. Z.Eervv. heeit persoonlijn, daarover zich begeven naar den voorzitler| van de neutrale winkeliersver., aan deze het grenow ettelijk recht der katholieken om op principieelen grondslag vereenigd te zijn aan- jgeloond, en tevens duidelijk uiteen gezet, dat. dit principieele vereenigpn geen afscheiding Le.- doela. Het bedoelt echter samenwerking, die iederatief mogelijk blijft en Z.Eerw. heeft pun ten aangewezen, waarover deze zelfs noodig zcu zijn. De voorz. heeft dit ook ten volle erkend, mochten er dus nog vreesaehtigen zijn, zij kunnen tot de Hanze toetreden, voor schade in hun zaken beslaat geenerlei grond. De gestelde vragen werden door spreker be antwoord, die zeker velen een beter inzicht over de Hanze zal gegeven hebben, en waarna eenige aanwezige niet-leden zich als lid opi- gaven. De hierna volgende verkiezing- van twee bestuursleden gaf tot uitslag, dat gekozen wer den de heeren H. Kruijdenberg en H. Blank. Voorzitter Hopman bracht een woord van dank aan spreker, en aan onzen Z.Eenv. heer Pastoor en emt de beste wenschen voor onze afd. der Hanze, werd deze vergadering dooi" hem met den Christelijken groet gesloten. DE RIJP. DE RIJP. Ned. R. IC Volksbond. Zondagmiddag vergaderde voornoemde veree- nigmg in de zaal van den heer Blokdijk. De vergadering was flink bezocht. Nadat met den Chr. groet en een woord van welkom aan de aanwezige heeren de vergadering door den voorzitter geopend was, werden de notulen voorgelezen en goedgekeurd, vervolgens wer den de nieuwe leden geïnstalleerd, Het voorstel |van den heer Jb. Fucks om boele te heffen bij verzuim der vergaderingen werd krachtig bestreden dooi" den geesl. ad'v., alhoewel de voorsteller de goede bedoelingen op den voorgrond stelde achtte spr. het een ieder tot zijn plicht, dat een elk zjjn kameraden zcoveel mogelijk medebrengt naar de vergade ringen. Het voorstel kon dan ook maar drie stemmen verwerven. Vervolgens werd besloten den 19en November een feestavond te houden, leden, waarop dien dag alle leden verzocht Alsdan zal optreden de Tooneelvereeniging „Leo XIII". uit Pu mierend. Op 17 November zal een H, Mis worden opgedragen voor de leden, waarop alle leden verzocht worden dien oag, getooid met het insigne, ter 'II Tafel te naderen. Vervolgens kwam het bestuursvoorstel ter sprake, de contributie te verhoogen, dit ten gevolge van het duurder worden van het Bondsorgaan. Besloten werd de contributie te brengen op 11 oent. Eengige heeren waren nog voor verdere verhoogingen en spraken den wensch uit 12 cent contributie te heSen, maai de voorzitter achtte het gewenscht niet meer te heffen dan noodig was, en deze maatregel is noodig yopr tijdelijk, aangezien de „VolksL krant" waarschijnlijk spoedig een dagblad zal worden en dan ook wel los van den bond zal geraken. Daarna had voorlezing plaats van het uitgebreid verslag van den Cenlralen Raad. Ingekomen was nog een Schrijven, waarin de wenscheiijkheid naar voren gebracht werd een Consum-enten-vereeniging op te richten ter verkrijging van goedkoope levensmiddelen. Dit schrijven werd voor kennisgeving aangenomen omdat de wenschelijkh?j.d hiervan niet werd ingezien. Bij de rondvraag spreken zich nog eemge jonge leden uit over het oprichten eener Too neelvereeniging, doch de voorzitter zei, clal het de wansch is van den Geest. Adviseur dit aan te houden tot een volgende vergadering. Niets meer aan de orde zijnde, sloot de voorzitter met den Chr, groet en een woord van dank aan de aanwezige heeren, de verg. ASSENDELFT. R. K. Volk sb'ond. Na de opening, die op gebruikelijk wijze plaats had, door den voorzitter, den heer H. v. Gelderen, werden de notulen gelezen en goedgekeurd. De secretaris ontving den dank der vergadering vcor zijn accurate hijlmuding. Onder de ingekomen stukken was er een over coöperatieven inkoop van aardappelen en groen ten, waarmee een kleine groep instemming be tuigde. Medegedeeld werd dat op Zondag 26 Dek het stichtingsfeest der afdeeiing zal gevierfl worden, waarbij aan de leden verzocht werd 's morgens getooid met het insigne tot de H. Tafel te naderen, 's Avonds half 8 ieestver- gadering, bij welke gelegenheid het bondsvaandel zal worden overhandigd. Door de tooneelclub zullen worden opgevoerd het drama „Pastor Bonus" in 3 bedrijven en het blijspel „De Nachtwacht op de Maan". Het bestuursvoorstel aangaande de contri- butieveriiooging zal worden toegelichll op een ergadering, waarvoor een spreker zal warden uitgen-oodigd om de noodzakelijkheid van de verheoging in het belang van het R. K. Ver- eenigingsleven aan te tonnen. Vervolgens wer den 5 nieuwe leden met een toepasselijk woord dcor de-n voorz. geïnstalleerd. Met een warme opwekking 015. den Apo- logetisc-l,ien cursus, die week aan week door c-nze Eerw. Geest. Adv. wordt gegeven, trouw bij te wonen, sloot de voorzitter deze bijeen komst. Her halingsomderwijs. Deze nuttige instelling is alhier begonnen. De deelname nan de 3 schelen is vrij bevredigend, zij kon echter beter zijn. Hoe er nog ouders zijn, die hun kinderen nog van die nuttige instelling afhouden, blijft een raadsel. Het aantal deel nemers bedraagt oan school no. 1 In het Zuid-Einde 9; in de Kerkbuurt aan school 2 is dat aantal 7 en aan school no. 3 inliet Noord-Einde zijn er 12 leerlingen. Personalia. In plaats van den heer J. Fris, in leven sub-ontvanger alhier, is be noemd als zoodanig, de heer A. Fris, zoon van den overledene, zoodat het kantoor in het zelfde huis blijft. Tot lijdelijk onderwijzer aan school no. 3 is benoemd de heer J. Aaijes alhier. AKERSLOOT. AKERSLOOT. Prop aganda club Leo XlII. Maandag vergaderde de Propa gandaclub Leo XIII in het lokaal van den lieer C. Schoon. De Voorz. opende de vergadering met gebed en den christelijken groet en h-ette vervogens alle leden welkom. Daarna weiden de notulen, bij afwezig- lieid van den secretaris, door den 2den| com missaris voorgelezen en onveranderd goed gekeurd. Volgt voorlezing van den beschrijvings brief V. P. U. waarin wordt medegedeeld, dat 27 October a.s. eene vergadering te Delft zal plaats hebben. Met algemeene stemmen werd de voor zitter als afgevaardigde gekozen. Verder werden door den voorzitter ver schillende werkzaamheden medegedeeld, en nog enkele punten van het reglement be handeld Voorz. spoorde de leden aan zcoveel mogelijk des Zondags in den namiddag de godsdienstoefeningen bij te wonen en vooral eiken eersten Zondag; der maand tot ü'e H. Tafel te naderen. Daarna werd door den penningmeester rekening en verantwoording gedaan. Voor behulpzaam' zijn bij' het boeken afgeven der Leesbibliotheek van den Volks bond stelden zich 5 leden disponibel als mede 3 leden voor reserve. Tot bestuursleden der Tooneelvereeni ging werden respectievelijk gekozen de heeren P. de Groot Voorz., C. Tiebie Sec. en A. Leijen Penning!». Nadat de Voorz. nog; een aansporing" deed, om lid te wordien van de vakvereeni- ging en dan ook propaganda te gaan ma ken, werd de vergadering door den Voor zitter gesloten. URSEM. URSEM. R. K. Ziekenfonds. Maan dag: 20 Oct. j.l. hield het R. K. Zieken fonds zijn gewone jaarvergadering in café Zuurbier. Na opening en lezing der notulen werd het jaarverslag voorgelezen waaruit o.a. bleek, dat aan contributie mas geind f427.70 en aan donateursgelden f54. De uiikeeringen bedroegen in het afgeloopen boekjaar f619.50. Het geldelijk bezit der vereeniging bedroeg nog f203.09V2, waar van f 187.21 is geplaatst op de boeren leenbank. Door de z.g. Spaansche ziekte was het fonds ongeveer f250 armer ge worden. Een lid en twee donateurs waren aan die ziekte bezweken. Enkele donateurs en leden waren vertrokken naar een an dere gemeente of hadden bedankt, Daar tegenover stond de aanwinst van 14 nieu we leden en 1 donateur, zoodat Üe ver eeniging op 1 October j.l. 87 leden en 47 donateurs telde. Het aftredende lid van het bestuur H. Kenter, werd herkozen. Het bestuur kreeg machtiging van ieder lid een extra contributie van f 1 te innen, zoo dra liet geldelijk Bezit tot f100 was ge daald. De Voorzitter gaf nog een ui L Gazetting van enkele gevallen yan invaliditeitsverze kering. De sluiting Had mét de gewone plichtple gingen plaats. UITGEEST. UITGEEST. B e n o e m d. Tot Hoofd der R, K. School alhier is benoemd met ingang van! 1 Januari 1920, de heer C. N. Schaar,. Hoofd eener Openbare ScHool te Heer- Hugowaard. HerKaling:sonderwijs. Den 3en November begint het herhalingsonderwijs a. d. R. K- School alhier. Zij, die hieraan nog1 wensclien deel te nemen, hebben ziel) te vervoegen bij den \VeIEerw, heer Ka pelaan. HEILOO. HEILOO. Overgang zaak. Omtrent de overgang van de zaak van den heer J. Ooms (niet S. Ooms en Co.) kunnen wij m-ededeelen, dat er slechts sprake is van verkoop. Wanneer de verkoop door gaat, zal de heer J. Ooms, onze plaats mettertijd verlaten. Hij houdt echter de wijnhandel aan zich' zelf. ZAANDAM. ZAANDAM. Met „St. Crt. 224 zijn üe Statuten verzonden van de burgerwacht alhier. HEEMSKERK. HEEMSKERK. Met St. Crt. 224 zijn verzonden de statuten van de gewapende burgerwacht alhier. WIJDE WORMER. WIJDE WORMER. Roodvonk. Alfiier h'eerscht in zoodanige mate de roodvonk, dat een 'der o. 1. scholen is gesloten. SCHERMERHORN. SCHERMERHORN. V o Ik shu is ves ting. Bij K. B. is toegelaten als vereeni ging, yitslutiend ter verbetering der volks- huisv. werkzaam, de Woningbouwvereen. „Schermerhorn" alhier. EGMOND AAN ZEE. EGMOND AAN ZEE. R. K. Vacan- tiekolonies. Naar wij vernemen, is de publiek verkochte boschkolonie te Heerle (N.-Br.) aangekocht voor de R. K. Vacan- tie-Kolonie alhier. Door verbouwing zal dit huis naar de eischen worden ingericht voor een 100-tal kinderen; een huiskapel zal gr aan verbonden zijn. GASTRIC,UM. CASTRIGUM. Jachtovertr eding. Nu de donkere avonden zijn aangebroken, zijn de st.i oopers weer in hun nopjes, vooral wanneer dat gepaard gaat met ruw en onstuimig weder, dan zijn ze geregeld in de duinen. Van iemand die verleden week met het slechte weer 's avonds ongeveer 11 uur van het gesticht „Duin en Bo-seh" kwam1 hoorden wij dat op een alstand van nog geen 200 meter van den gestichtsweg wel vier lichtbakken werden waar genomen. Do stroopers zijn dus weer in hun element. Doch de jachtopzieners en met hun den rijksveldwachter Koelewijn ook. Verleden week hebben zij er weer twee te pakken gehad en wel van Egmond-Binuen. Met de lantaarns wer den nog twee konijntjes in beslag genomen. Met is zeker toe te juichen dat deze wild- slrcopers achter de veeren worden gezeten. Liefhebbers van een konijnen-boutje moeten derhalve op hun hoede zijn. Goed w onen. Er begint schot in te ko men. Dezer dagen is de tweede termijn van het voorschot, verleend door de Regeering aan de bouwvereeniging „Goed Wonen", kunnen worden uitbetaald. Nu nog aan de vereeniging ..St. Joseph" en de zaken kunnen weder voort gang hebben. Kalk eieren. De eieren welke door de regeering in Juli in beslag genomen werden bij de alhier wonende handelaar E. L., zijn thans, geschat en door de regeering geveild te Amster dam. De man is intusschen door het kan tongerecht te Alkmaar veroordeeld tot een boete van '1300.—. Burg. S tan d. Geboren: Johanna Gerarda, (1. v. J. A. Baltus en A. Leifting. Ondertrouwd: T. Ooms, 25 j. en Wl. Jacobs, 21 jaar Ie Castricum. II. Hoek, 27 jaar te d'e Rijp eu M. Lute, 23 jaar. D. Hogenstyn, 28 jaar en L. Mooij, 25 jaar. te Castricum'. Overleden: Lea F. Wallig, 79. jaar le Am sterdam', Fngelbertus Lute, 9 maanden te Cas tricum. Hendrik Botter, 63 jaar te Alkmaar. Iilaske Vellinga, 73 jaar te Amsterdam1. Abra ham J. Brilleman, 68 jaar, le Amsterdam. Pic- ter de Graaf, 47 jaar, te Castricum. Getrouwd: II. Steevens en C. van Duin. Be s m et te 1 ij k e ziekte. Wederom' is een geval van Diphteritis geconstateerd in deze gemeente en wel ten huize van M. Duin Czn. ZAANDAM. ZAANDAM. Bij Ivon. Besluit is de lieer J. E. iW. Duijs, alhier, met ingang van '9' October vcor den tijd van zes jaar benoemd tot plaats vervangend bezoldigd lid van de verzekerings raad le Den Haag. JULIANADORB. JULIANADORP. Verknoping. Bij het b'oelhiüs van den heer G. de Boorde, polder liet Koegras, werden 19 fokschapen in een koop verkocht voor 1736 gulden, dat wordt met de onkosten gemiddeld de ongehoorde prijs van uim' 95 gld. per stuk. DE KATHOLIEKE ORGANISATIES TE ALKMAAR. Ned, R. K. Volksbond. G. van Veen, Ver dronken Oord 56, Voorz., W. Gtoof, Uitenboschstraat 1, Secr. Afd. Gewone leden. R. Snel, Snaarmans laan 91, Voorz. H. Rijkenberg, Baan- straat 10a, Secr. Afd. Bakkersgezellen. 'A'. W. Bernard; Hoogstr. 3, Voorz., P. Sneekes, Noor- deritade 7, Secretaris. Afd Kleermakersgezellen, P. Verhagen v. d. Woudestraat 45, Voorz., Th. Nieu- wenhuizen, St. Annastraat 8, Secr. Afd. Typografen J. N. Gejas, Landstraat Voorz., J. Hink, Langelaan 4. Secr. Afd. Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den. R. G. van Mastrigt, v. d. Woude straat 3, Voorz., A. C. J. v. d. Steele, v. d. .Woudestraat 67, Secr. Afd. Bouwvakarbeiders, M. H. Kempen, y. d. Woudestraat 77, Voorz., P. W. V. d. Broek, Keizerstraat 5, Secr. Afd. Spoor- eu Tramwegpersoneel, j. Veen- Huis, Laat 74, Voorz., Ii. Krielen. Stati onstraat 58, Secr. Afd. Meubelmakers, Stoffeerders er. Be-' Hangers, J. Admiraal. Kennemersiuget 30. Voorz., H. Koopmeiners, 2c Ka naalstraat 13, Secr. Afd. Metaalbewerkers, J. Mannes, Limtnen Hoek 34, Voorz., H. li. Smorcnberg( Landstraat 12, Secr. Afd. Tabaksbewerkers, P. Oudejans, Var» nebroek, 8, Voorz., J. van Riet, Lin» delaan 91. Secr. Afd. Transportarbeiders, W. Groot, Uiten boschstraat 1 Voorz., J. Oostèrkamp, Vaincbroek 27, Secr. Afd. Fabrieksarbeiders, j. Tellcmaa. Var- nebroek 27, Voorz., L. J. Tcllciuan. Varnebroek 27, secr. Afd. Gemeentewerklieden, J. Molenkamp, .Westerlaan, Voorz., E. Beenrsterboei, Clarissebuurt 1, Secr. Afd. Lederbewerkers, M. Westerbeek, Lin degracht 5, Voorz., c. J. Hoeben, Akerslaan 18, Secr. Propagandaclub Pius X, li. Smoreubergv Landstraat 12, Voorz., Ii. Koopmei ners. 2e Kanaalstraat 13, Secr. Rederijkerskamer „Vondel", L. Bakker. Voorz., Toussaintslr. li. Prins Hen- drikstr., A. E. A. Buissink, Vogelen zang 8, Secr. Ondersteuningsfonds „St. Atitonius van Pa dua. J. Vreeker, Uitenboschstraat, Voorz., W. van .Westen, Overdiepad 46. Secr. Hulp in Nood, S. Swart, Achterwezel 30, Voorz., j. H. F. Mühren, Drebbel straat 5 Secr. Winterzorg St. Joannes, G. A. Keijsper, Stuartstraat 6, Voorz., J. Molenkamp, Westerlaan, Secr. Ned. R. K. Bond van Post-, Telegr.- ei: Telefoonpersoneel „St. Petrus" afdee iing „St. Jozef" J. Kops, Tuinstraat 6. Voorz., S. Klein, Oudegr. 2S1, Secr. Afd. Zuivelbereiders. C. de Boer, Uitweg 2, Voorz., J. C. Groot, le Landdivars- straat 16, Secr. (in de nieuw gebouw de woningen). Afd. Bloemist- Land- en i uinbouwarbeï- ders, C. J. Bierman, Akerslaan no. 4, voorz., W. Kaandorp, Rijksstraatweg 44, Secretaris. Bureau van Advies: Zittingsuur 78 ifl hst gebouw St. Willibrord, Ambtena ren: G. van Veen en H. E. Bosman. R. K. Middenstandsvereeniging „de Han ze", C. W. Keijsper, Laat 197 Voorz., J. F. M. Endel, Langestraat 61, Secr. Afd. Bakkerspatroons, J. Bel, Magdalena- straat 7, Voorz., A. Overtoom, Sdiste)- dc.-ekshaven, 8, Secr. Afd. Schoenwinkeliers, J. C. L. Wijdeman,- Magdalenastraat 16, Voorz., J. B, Moeskops Huigbrouwerstraat 6, Secr. Afd. Schoenmakerspatroons, J. C. I.. Wij- ceman Magdalenestraat 16, Voorz., F. j. Feijen Langestraat 59, Secr. Afd. Melkslijters, J. Bos. Lindelaan 80, Voorz. J. y. Eng: Ruijterstraat J. Secretaris. Afd. Schilderspatroons, G. W. de Munk, Ritsevoort 40, Voorz., W. Beukers,- Middenpad te Bergen, 'Secr. Afd. Electro-technischo werkgevers, G. J. Genefaas, Huigbrouwerstraat 4. Vocrz. G. P. J. Pedroli, Langestraat 10, Secr. Afd. Bouwvakpatroons, Chr. M. van La tum, Schermerweg 1, Voorz., M. Hoo- gervorst, Oudegracht 82, Secr. R. K. Vrouwenbond, M. Dorbeck—Kovt- mann, Zaadm. 36, Voorz.st. S. Keuls Schrader, Oudegracht 205, Secr.e. Afd. Liefdewerk „St. Francisca Romana"- M. Paleari Voorz.st., Fnidsen 125, S, Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Se cretaresse. Mariavereeniging, A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Voorz., M. Bruno, Kennemerstraat- weg 1, (secretaresse. Onderafd. „St. Agnesbo-nd", A". V. Diepen. Spoorstraat E 3, Voorzitster; M. Brunc Kennemerstraatweg 1, secretaresse. Onderafd. „St. Annavereeniging", A. v. Die pen, Spoorstraat E 3, Voorzitster; M. Bruno, Kennemerstraatweg 1, Secretar, R. K. Int. Ver. ter Bescheiming van Meis jes „St. Martha-vereenigirig" M. Dir ken— Blans, Oudegracht 2*87, Pres.e^ S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205,- Secretaresse. R. K. Land- en Tuinbouwbond, H. Klaver, Westdijk, Voorz., S. P. Kapteia, Ka- nan,kade 44, Secr. R. K. Handeisreizigersvereeniging, F. Bak, Verdronkenoord 7, Voorz., B. H. E. Feldmann, Kanaalkade 10, Secr. R. K. Ambtenarenvereeniging, .W. G. i' iclf, Steenenbrug, Voorz., J. J. Willcmsen, Vogelenzang 21, Secr. R. K. Bond voor groote gezinnen, J. H. Jacobse, Oudegracht 285, Voorz., O. A. Keijsper, Stuartstraat 6, Secr. Propagandaclub St. Petrus, A. J. KüHne Boterstr. 22, Voorz., G. A. Keijsper. Stuartstraat 6, Secr. R. K. Bond van Dienstplichtigen: F. j. Hout, Spoorstraat 63, Voorz., ij. -T. Bleeker, Stationsstraat 43, Secr. Propagandaclub „St. Laurentius" H. Koop meiners, 2de Kanaalstr. 13, .Voorz., tevens tijdelijk 1ste Secr. „Herwonnen Levenskracht" Tli. Stam, le Kabelstraat 6, Voorz., H. Koopmeiners.- 2e Kanaalstraat 13, Secr. Afd. Alkmaar en Omstreken van de Dioe'. .Vereen, van R. K. Bijz. Onderwij zers in 't Bisdom Haarlem, H. Arnmer- dorfer (te Ursem) Voorz.; H. yanZant- voort, Zevenhuizen 6, Secr. R', ,K. Korfbalclub „Tot Ons Plezier" de Heer Th. v. Diepen, Spoorstraat E 3, iVoorz.; Mej. N. Bakkum. Verdronken oord 57, Secretaresse. R. K. Reclasseeringsvereeniging Voorz. MI. J. L. Veltrup, Laat 115; Secr. G. Pie- ters Geestersingel 33, R. K. Bouwvereeniging „Goed Wonen" R. van Mastricht, v. d. Woudestr. 2. Voorzitter, J. N. Bleeker, Stationsir, 43, Secretaris. R. K. Ver. van Naaisters en 'A'teliertrieis- jes, Mej. W. M. Pannek'eet. Oudegr. 214 Voorzitster, Mej, E. Baars, Oveii- j Idiepad 22, Secretaresse. 1 R, K. Gemengde Tooneelvereeniging i,In> ter Nos", J. Haakman, Ridderstraat ljp Voorz.; J. Lu.jjckx, Ramen 5b,

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 13