uns. lelea. itie TWEEDE BLAU. Jkmaar. alk. ider- ,at en alk, iefde >1, salpeter, 4 irari en nieuw) aat 29, Pu rol. Dinsdag 4 November 1919. lieten. jw fc Eitk b. aan iruik. barsten, kloven, huid, gesprongen en en wintervoeten p 30 en GO et. Drogisten. 3 en, dat is werk roor zijn aan de nsbroek, groote i partij si «lellen per stulc. voort. tlavenneer, iedeu aau Voederbieten ÏOOO K.G. res 30 d 40 H.L. i te koop. r, maar. vengenoemde SEEK Co. relke de heer en niet meer P. L. VAN anleggen van men, Planten end, 1 COr 4 [WAABDEN [END, esthandel Provinciaal flauws HARENKARSPEL. HARENKARSPEL. Gemeenteraad De raad vergaderde Woensdagmiddag vol tallig. De notulen werden goedgekeurd. De Voorzit Ier deelde mede, dat voor een school te Dirkshoru 3 nieuwe kachels zijn lang'ekocht voor f55 per stuk. Er was gere kend op f 70 a 75. Gedurende Augustus is 9157 eu September 10782 M3. gas verbruikt. Van de Yereenigiaa tot Christelijke verple ging van krankzinnigen is bericht ingekomen, dat het verpleeggeld met f 100 verhoogd is. Voor rekening van deze gemeente worden 2 patiënten verpleegd. De Voorz. zegt, dal de kosten in deze inrichtingen tamelijk wat hooger zijn dan in de Provinciale gestictiteu. Echter komt dit niet op rekening van de gemeente, omdat de betrokken families of de kerkbesturen deze meerdere kosten betalen. Ik ben er wel voor, zei voorzitter, om aan eiken wensch zoo mogelijk tegemoet te komen, doch de kosten voor de gemeeul© mogen niet boven het uormaia komen. Ingekomen was een ontslagaanvrage van den heer Van 't Hof, onderwijzer te Kerk buurt. 7 jaar, zei voorzitter, is de heer van 't Hof daar tot aller tevredenheid geweest en B. en W. stellen dan ook voor om het ont slag op de meest eervolle wijze te verleu nen, met ingang van de gevraagde datum, 1 Dec. Werd verleend Een oproep is inmiddels geplaatst in de „Vacature" en de Katb. Sohool" en 5 sol licitanten, welke allen tijdelijk werkzaam zijn, zoodat in de vacature tijdig kan worden voorzien. Ingekomen waren de verslagen van het herhalingsonder wijs voor meisjes, waaruit we opmerkten, dat vrij veel verzuimen zijn voor gekomen. Goedgekeurd waren teruggekomen de ko hieren schoolgeld over hel 3e kw. Ingekomen was een adres van de afd. Heerhugowaard van den B. v. N. O., met verzoek het verhoogde salaris volgens de nieuwe regeling uit te keeren. B. en W. meeneu hierop niet te moeien ingaan, omdat deze uitkeering van af 1 Ja nuari zou moeten geschieden en dan een geld- leening zou noodig zijn. Er is aan de onderwijzers reeds een maal een voorschot verleend en het is de bedoe ling ook dit in het laatst van deze maand weer te doen. Op deze manier kan een g leening voorkomen worden. Het Rijk wacht echter wel lang met deze uitbetaling. Da raad ging met deze regeling volkotnon iccoord. Van den Burgemeester vau Oudkarspel ïs bericht ingekomen, hoe de regeling van het salaris voor den hulpkeurmeestar is voor gesteld. De Voorz. deelde mee, dat na de her haalde oproeping zich 7 sollicitanten heb ben aangemeld, waarvan er 4 voor een onder houd zijn opgeroepen; 2 daarvan waren ver schenen, n.l. de hearen Ven to te Munten dam en Fljclink te Hoogezand, welke per sonen op de aanbeveling zijn geplaatst Van den hoer Smeets was een dankbe tuiging ingekomen voor de verandering, wel ke aan zijn woning is aangebracht. De Voorz. deelde mee, voor rekening van de gemeente 2 M3. puin te hebben aange kocht voor T 75 ejn voor f 40 nieuwe gordij nen voor het uieuwo schoollokaal in het Waarland. Voor het ontvangen van herhalingsonder- wijs hebben zich te Kerkbuurt 19, te Waar land 8 en te Dirkshoru 10 jongens aange meld. Van den heer Inspecteur der Telefonie was een belangrijk schrijven ingekomen, waarin werd meegedeeld, dat de telefoon met in gang van 1 Januari aan het Rijk komt. Gevraagd werd: le. do betrokken amb tenaren met ingang van dien dalum eervol ontslag te verleenen als gemeente-aihb-tena- ren; 2e. of do gemeente met do kostelooze be stelling van telegrammen buiten den koste- loozen kring wil doorgaan; 3s. of het gemeentebestuur accoord gaat met de kantooruren van 9—1, 2—3 en 6—7 on 4e. of. het Rijk de vrije beschikking kan Krijgen over de teietooncel. Besloten werd: le. aan den heer J. Smit eu zijn vrouw met ingang van 1 Januair eer vol ontslag te verleeneu; 2e. met kostelooze bestelling buiten den kosleloozen kring door te gaan, wat de ges ïnecnte ongeveer f390 'sjaars kost; 3e. om inlichtingen in te winnen of het gewenscht is voor de morgenuren een an dere regeling te makeu, b.v van 8—10 of van 11—1 uur.. Met de namiddaguren ging de raad ac coord. ts. om het Rijk de vrije beschikking over etelefooncel Ie geven, mits zo voor het i «nel-houd daarvan zorgen. oorz. deelde mee, dat vrijstelling is m u i? VOi°l' meisie's na de school 96 uur handwerkouderwijs te geven. Hierna dc begroeting. bov^df MM zieltn°gestegen werd aange- andere manier wel te vinden is. Besloten werd het salaris voor don opzioh- ter van de begraafplaats te brengen van fo op 1125. De heer de Vrios zag het liever op f 150 bepaald^ doch de voorz achtte dat niet noo- riiS.T1"» °0k het snoeihout heeft. Boven- «ien heeft kij ook vrij wonen. Besloten werd aan het verzoek van den lf Lnit SaU g6voIg fe g°vcn Eet Lij- aanbouwen van een boet je lie n: ut n.e or liet salaris van den huipkeurmeester werd aanvaard. Dit werd dus bepaald op f 1500—f 2000 met f 50 vergoeding voor de fiets. De post schoolbibliotheek werd gebracht van f 20 op f 40. B. er\, W. stelden voor om het salaris van de verloskundige mei f200 te verhoogen. Zij heeft op 't oogenblik f 525 en vrjj wonen. De heer Francis zeide voor de verhooging te zijn, doch merkte tevens op, dat dit hier een dure geschiedenis is. Deze dienst kost ons veel geld en daar profiteert ook "St Maarten van. Die heeft geen verloskundige. De verloskundige vraagt bier vo^r baar hulp f 7.50 en daar f 8 Wij betalen hier nog f 825 bij of ongeveer f 20 per verlossing. Zou het niet goed zijn met St. Maarten eens een praatje te houden om te hooren of ze niet genegen zijn ons wat tegemoet te komen Vorder zou ik nog wel voor willen stallen om aan de verloskundige f 50 vergoeding voor de fiets te geven. De heeren de Vries en Bakker gingen met dit laatste volkomen accoord. .Do Voorz. was er wel voor met St. Maarten eens een praatje te houden. Vergoeding voor de fiets achtte de Voorz. niet gewenscht, om dat ook da veldwachter dit niet heeft. Vergoeding voor de fiets werd met 4—3 stemmen verworpen. Het voorstel van B. en W nomen. De verhoogde regeling zal ingaan 1 Jan. 1919 De subsidie van het Burgerlijk Arm bi. turn- word gebracht van f 3009 op f 3700. Zoo noodig zal een kasgeldiesning worden aangegaan van ten hoogste f 10.000. Besloten werd den toeslag op brandstof fen voor de bedeelden te handhaven in elk geval zoolang de distributie voortduurt. De begrooting werd hierna goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf van f 62102.34 en een post onvoorzien groot f 1447.271^. De begrooting voor het Burgerlijk Armbe stuur werd goedgekeurd met een ontvangst en uitgaaf woot f 7016 met een post onvoor zien groot f 28. Voor het levensmiddelenbedrijf is opge maakt een begrooting op f 3000 met f 400 on voorzien. B. en W. stellen voor ooi voor f 100 deel te nemen in het aandeelenkapitaal voor een landbouwtentoonstelling te Schagen en f50 in do okslen bij te dragen. Allen voor. Op verzoek werd aan den heer W. Zut eervol ontslag verleend als 3e ambtenaar van den Burgerlijken Stand. Beuound werd de heer J. de Groot. Voor de arbeidsbemiddeling zullen 6 per sonen worden aangewezen eu een commissie voor advies, 3 uit werkgevers- en 3 uit werknemerskringen. Hierna werd de vergadering gesloten. WAARLAND. WAARLAND, Alhier overleed Mej. A- Stoop- Zul. De overledene zal de eerste zijn die op hei R. R. Kerkhof van de nieuwe parochie Kerk H. Wulfram te waarland ter aarde wordt besteld. SPANBROEK Raadsvergadering (Vgrvokg.) De heer Koning zeide, bij den post klokluider dat de klokluider hem aan gesproken had en verzocht om duurietoa- slag. Die man verdient thans f6 por jaar Dc heer Wijnker vroeg of een klokluider inoodig was, lerwijl de heer ivo man vroeg of het ean verordening is, dit eiken Zondag morgen cm 8 uur de ldok geluid wordt Voor den post diep- en schoon,louden var, sloolen enz., was f 15 uitgetrokken. Hierbij merkte de Burgemeester op, dat de rings!oot tot aan,het huis van Schu.temaker erg bevuild is. Schuitemaker moet den riool schoonhouden en gooit ligt vuil dan op tien kant, waar Boon het vandaan haalt, maar deze laatste wacht er altijd m©a tot er teen paar karrevrachten liggen. NU is er in den raad van Opmeer besloten zoo vervolgt spr. om Spanbroek to ver zoeken het vuil voor rekening dier beide ge meenten le laten weghalen. Daarom stelde spr. voor, dat Spanbroek ook mee betaalt in do onkosten, Goedgevonden. De jaarwedde van den veldwachter was gebracht van f 500 op f 800 in verband met do ophefiing van bet distributie-bedrijf. De heer Sehippor vroeg, of de veldwachter nog meer bronnen van inkomsten had. De Burgemeester; somde ds verschillende baantjes op: f 300 als veldwachter le Opmeer, f 250 en f 100 als bode respectievelijk in Spanbroek en Opmeer. Daarbij krijgt hij nog vergoeding voor kleeding en fiets en boven dien nog f 70 voor het schoonhouden van hel raadhuis. Voor den post li ooistekers was f30 uitge trokken Dit gaf den lieer Konten aanleiding om do vraag te stellen, of Soanliroek alleen die f 30 moest betalen. De Burgemeester beaamde dit. Toen de post Gezondheidscommissie aan de orde kwam, waarvooir 130.38 uitgetrokken was, vond de Burgemeester gelegenheid mede le doelen, dat de gemeente 1519 inwoners telde en dus 2 cent per persoon betaald werd. Dr. van Balen kreeg sinds lange jarjn f 800 voor de armenpraktijk. De Burgemeester stelde voor dezen post to verhoogen. De dokter is hier bijna 40 jaren in de gemeente en een zeer verdienstelijk dokter, die soms uit privé-middelcn die ar men bijstaat De hoer Komen vroeg, of men hem niet heler een toeslag in dien vorm van era cadeau kon geven. De Burgemeester zei, dal dit geheel buiten de zaak omgaat. De lieer Schippers zou de som willen verdubbelen. De Burgemeester stelde voor f 1200 te geven. De heer Komen ging volkomen met deu Burgemeester mee. Spr. heeft ook gezien, dat de dokter do armen steunde De heer Schipper vond de verhooging niet meer dan billijk. De heer Komen vroeg, of de verhooging van blijvendeu aard was. Voor den dokter 1 vond spr. de verhooging noodig. De Burgemeester zei, dat als er een meu wen dokter komt, bat loon altijd herzien kan worden. De heer Komen was van oordeels dat üe dokter er niet van gediend zou ziju, als men hem een duurtetoesiag gaf en de f KX) verhooging geeft hij misschien toch weer in stilte aan de armen uit Gat voorstel van den Burgemeester werd aisnu goedgekeurd. De post armenverzorging was gebraent van f1000 op f2000. De heer Komen stelde er prijs op, daf men in de gelegenheid is voor de armen ie zorgen. De heer Wijnker was van ïoecning, dat de bedeeling toch bijna niets Uithaalde Als de menschen van gewone burgers niets kre gen, was het nog niets gedaan. De gemeente-bügrooting, dienst 1920, werd goedgekeurd iu ontvangst en uitgaaf van f 28.358.861/2. De Burgemeester deelde nu mede, dat de schuld der gemeente op 1 Januari 1920 f 23.200 zal bedragen De begrooting van bet Burgerlijk Armbe stuur bedroeg aan ontvangsten f 1132.20 en aan uitgaven f 1385.81i/a» alzo» een nadeelig saldo van f 253.511/2. De heer Wijnker zou maar bedeeling wil len geven, als er een batig saldo was. üe Burgemeester merkte op, dat de ge meente dan meer subsidie moet geven. De heer Komen sloot zich bij den beer Wijnker aan. De heer Wijnker zou desnoods meer be lasting willen heffen. Dc heer Schipper zei, dat de heer Wijn ker de gemoeule dus voor wil lateu gaan. Nadat de heer Stam nog opgemerkt nad, dat de armen veel krijgen, werd deze be grooting ook goedgekeurd. De begrooting van het Gemeentelijk Elec- trich bedrijf weid goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf van f 8814 De begroeting van het- Levensmddelenbe- drijr werd vastgesteld met een ontvangst van f 44.500 en uitgaaf van f43 320 mot- een post onvoorzien van f 120. Hierbij is inbegrepen 1/10 prijsverschil. Rondvraag. Do hoor Stam vroeg, of er nög geeisr:elec- trisch licht kwapi. -i.-afV*.- Dc Burgemeester dee d:-, mede, dat de riem van do machine in da - coöperatieve malerij gebarsten is, zoo-dal er dus-geen stroom ge leverd kan wedren. Verder roost er een wijzi ging in de installatie komen.- waarvan de kosten f209 bedragen. Spr. meende, dat de kosten voor de firma Soho-uten en pijper moeien komen. Lr zullen echter wel '5 'a 6 dagen overheen gaan vo-or we licht krijgen. De heer Komen vroeg, of de machinerie niet goed in orde was. De Burgemeester antwoordde, dat ze wel in orde was. Spr. heeft echter met Schouten cn Pijper mondeling contract gesloten, doch hij was tan oordcel, dat rvn good zakenman dc kosten voor eigen rekening zou némen. Spr. wildo zich verbitaion, met den heer van Tiel om hel ijzsrdraad te vervangen door het koperdraad, dat in voorraad voorhanden is. Dc heer Schipper zou nu ©en goed contract willen afsluiten, als er weer een gesloten moet worden. De Burgemeester deed uog de toezegging, dal hij een telegram naar Bloemcndaal zal zenden -van dan volgenden nihoud: „Wan neer worden transförinatiehuisjes gebouwd in de gemeenten Spanbroek cn Opmeer?" üe hoer van Tie! had spr. d t aangeraden. De hoer Wijnker had klachten vernomen over de burgerwacht. De burgerwachters hebben geweren en senerpe patronen in huis cu springen soms raar met de wapenen cm. Do Burgemeester meende, dat dit de vrij willige landstorm is. Dc heer Wijnker vroeg, of iedereen wei met wapens vertrouwd is. Spr. jveet een per soon, die er in elk geval niet mee ver trouwd is. Dc Burgemeester had reeds maatregelen getroffen. De persoon in kwestie heeft geen wapenen meer. De lieer Komen vernam van den gemeente ontvanger, dat deze zijn woning gaarne ver beterd zag. Anders zou hij zich genoodzaakt zien do gemeente te verlaten Do Burgemeester zei, dat hij aan deu Mi nister van Financiën een brief gezonden <4n daarin twee vragen gesteld had Eén dezer vragen was: „Is het Rijk bereid, de woning van den game. .nte-o-nt vanger, wel ke e\enlueel zal woeden gebouwd of aange kocht,!, o huren of blijven huren voor dezen functionaris?" Ook heeft spr. den toestand van de woning in den brief geschetst. De heer Konten kon den ontvanger dus geruststellen. Er wordt oen actie voor hem gevoerd. De burgemeester opperde de mogelijkheid, dat de ontvanger misschien wel een gedeelte der school kon betrekken, welke loch waar schijnlijk itgekrompen zal worden. De Raad ging nu over in com.té ter be handeling van oen enkele reclame van den H, O NIBBIXJVOUD. NIBBJXWOUD. Raadsvergade ring. Vergadering van den Raad der ge meente, gehouden den 31 en October 1919 voormiddags 10 uur. Tegenwoordig alle leden, benevens de Armineesters D. Ruiter, P Oorter en O. Schoenmaker. Voorzitter de Burgemeester. De voorzitter o-pent met een welkom de vergadering, waarna de notulen der vorige vorgadering worden gelezen, goed gekeurd en ge teekend. Alsnu wordt in overleg met de Arm- meeaters eone lijst opgemaakt van da armste ingezetenen dezer gemeente, aan wie weder toeslag op brandstof en melk zal worden gegeven. Bepaald wordt eene toeslag te geven op de brandstof, van 50 pCt., waarvan de gemeente 25 pOt. en de Armisnfond- sen ook 25 pOt. zullen bijdragen Verder wordt bepaald op de melk 4 cent per liter'toeslag te geven, voor een bepaald aantal liters per gezin, waarvian de Gemeente 2 oent en de Armenfo-nd- sen ook 2 cents perliter zullen bijbe talen. Hierna liet werk van de Armnaeesters 'geëindigd aijnde, bedankt de voorzitter hen voor riunne moeite en verlaten doze do - vergadering Daarna deeii de heer de Wit. mede, dat de mest op de bulleweid te Hauw-ert is gebracht. Alsnu worden gelezen de ingekomen stukken. 1. Bericht van den Betaalmeester te Hoorn, dat aan den Ontvanger dezer Ge meente is betaald de som van f 1098.95 2. Van Ged Staten berioht. dat de verordening regelende de samenstelling en den werkkring der commissie van Rij stand in het beheer van het Gemeentelijk Eleotriciteitsbedrijf, voor kennisgeving aan genomen, 3. Van Ged Staten goedgekeurd terug de verordening, regelend^ den dienst van het GEB. alhier. 4. Van Ged Staten goedgekeurd terug- de geldleening, groot f 40.000, ten be hoeve van het G.E B. alhier. 5. Van Ged Staten beticht van ont vangst van de verordening tot aanvul ling der Algemeens Politieverordening. 6. Van den Directeur van den Dienst der Werkloosheidsverzekering en Arbeids bemiddeling, bericht inzake de werkloos heidsverzekering van steen*a'brieksarbftider3 7. Van dezelfde eene uRnoodiging tot bijwoning eener vergadering, te houden t© Amsterdam, 's-Hertogenboeoh en te Zwolle ten einde aldaar te bespreken de liqui datie van het Kon. Nat Steuncomité. 8. Van het Ministerie van Arbeid en van Binnenlandsoho Zaken eene circu laire, betreffende overgangsmaatregelen, in verband met ds liquidatie van het Kon. Nat. Steuncomité 9. Van het schoolbestuur van de parochie van den H. Joseph te Zwaagdijk, eene dankbetuiging voor de verleende jaarlijk se!] e subsidie van f40. 10. Van het Hoofdbestuur van den Ned Goud van Gent. Ambtenaren, eens aanspo ring to1 bouw van woningen voor da Gem. Ambtenaren over te gaan Dsze stukken worden allen voor kennis geving aangenomen. 11. Van ;le commissie tot wering van schoolverzuim te Nibbixwo-ud, het verzoek •gene jaarlijksche subsidie te mogen ont vangen om 'hiervan de administratie te bestrijden en sigaren on een an ander aan te schaffen, om de vergaderingen wat te veraangenamen. Wordt besloten aan do oommissie bij hare vergaderingen, koffie en sigaren te doen verstrekken en de berioodigdhed-eiii ten behoeve dor admins-tratie te doen be talen door do gemeente. 12. Van God Siaten onder eenige op merkingen terug de rekening dezer ge meente, dienst 1918. Wordt besloten aan deze opmerkingen te voldoen. 13 Naar aanleiding dezer wijziging dei- rekening 1918, moet do begrooting voor 1920 worden gewijzigd, Wo-rdt alzo o besloten. 14 Hierna stellen B. en W voor. het presentiegeld van de Raadsleden te verhoo gen en te brengen van f 1 op f2 per lid voor elke bijgewoonde Zitting, ingaande 1 Januari 1920. Wordt goedgevonden dit aan Ged. Sta ten voor te dragen, 15 Verder stelt do voorzatter voo-r, de jaarwedden van elk der wethouders te verhoogen met f35, en vast te steller^ op f70, ook Ingaiamde roet 1 Jan. 1920 Wordt a-lzoo besloten, 16. Alsnu stellen B en W. voor, het maximum bedrag van de te heffen belasting naar het inkomen uit de verordening to verwijderen. Wordt goedgevonden en besloten. 17. Thans stellen B en W. voor, het thans in aanbouw zijnde Eleclriciteite net, uit te breiden door ook den Achter-Wijzend aan te sluiten. Gezien het advies van de commissie van Advies, wordt hiertoe met algemeens stemmen besloten. Hierna gaat de vergadering over in geheime zitting voor liet behandelen vam reclames tegen den aanslag in den Hoofd. Omslag, dienst 1919. Do vergadering weder openbaar zijnde, deelt de voorzitter mede. dat Woensdag 5, November a.s het G.E.B kan worden geopend. Spreker vraagt of men dit feeste lijk wil doen geschieden. Do heer Wit heeft bezwaren. Deze zijn niet tegen het feestelijk openen, doch hij gelooft niet dat Woensdagavond a,.s alles klaar zal zijn in do dorpen Nibbix- woud en Hauwert. Vooral te Haiuwert is nog zeer veel te do-en. De andere heeren deden gsheiel biet gevoelen van den heer- Wit waarom wordt besloten de .eestelijke opening uit te stellen totdat het werk zieker klaar is. Hierna wordt bepaald de straatlantaarns tot 's avonds half elf te doen branden. Verder wordt besloten de prijs van het K.W.U. voor motoren te bepalen op 20 cl. Rij de rondvraag deelt de heer Zwagerman mede, dat een inwoner dezer gemeente zijne suikerbonnen verkoopt tegen 5 cent per bon aan een winkelier. De Burgemeester zegt toe hiernaar te doen informeer-en. Do heer Vriend stelt voor, aan de crisis ambtenaren oen toeslag te geven. Dit wordt verwezen naar B. en W. Hierna sluiting onder dankzegging. KROMMENIE KROMMENIE. Vel leden week vergader de de Raad dezer gemeente onder presidii ma van de heer Klerk, Burgemeester. Alle leden waren aanwezig. Ingekomen een adres van de afdösling Krommenie, van den Bond viain Openbare Bedrijven, verzoekende Oliékleiediereii voor de werklieden der gemeenfcereiuiging piet praeadvies vnn B. en W ,dat met de aan schaffing reeda wias begonnen. Verder een verzoek van de Ohr. Bond van gemeentewerklieden om verbeg-enwoor- digars in het scheidsgerecht. Voorz. verklaarde dat aan dat verzoek was voldaian door de benoeming van de heer H. Albers alsvoorzitter en de heer A!, v dVring, als plaatsvervanger De laatste bleek echter te jo-ng zoo- 'da-fc een einder moeit worden benoemd. Vervolgens een beroep op de raad, van den heer A. Krudver, voor een door B en W. geweigerde bouwvergunning Hierover ontstond een langdurige dis- cussie, wij! enkele gevallen van ver nieuwing in afwijking der bouwverorde ning waren toegestaan. Besloten werd deze vergunning te ver- leenen, maar voortaan de hand te hots» den aan de gemeentelijke bouw^crorde ning. Een voorstel tot opneming eener schoon heidsbepaling in de bouwverordening weid aangenomen met bijvoeging dat voor ge vallen bedoeld in dit art., beroep op den raad openstaat. Aangenomen werd een wijziging van de verordening op de heffing van eert hoofd, omslag, voor ongehuwden als eerste levensonderhoud op f 6ÜÜ.voor ge huwde op f800,plus f 'iOOvoor elk kind, ||i Aangenomen werd het voorstel tot het aangaan eener geldleening groot f91000, tegen een rente van ten hoogste 6 pOt, Zoo ook een kasgeldleening van f 125.000 Aangenomen werd een voorstel tot in krimping der vergunningen tot verkoop van sterke drank in het klein van 12 tot 5. Aangenomen werd een voorsbei om de Koningin te verzoeken een extra bezol diging toe te kennen voor handwerk ouderwijs, op de Openbare en de Kath. school buiten de gewone schooluren. Hierna werd begonnen met de behande ling der begrooting. Voor dat men hier toe overging stelde B. en W voor, alsnog de subsidie voor de bewaarschool van f 600 op f 1500 te brengen. Door de wethouder Dr. Laberté, te vens voorz. van de commissie voor de bewaas-ech-ool, werd medegedeeld dat bij het niet toekennen van deze veruoogdo subsidie, de bewaarschool zou ophouden te bes-taan. Na langdurige dicussie werd besloten deze post boe te staan. Verder stelde B. en W ook nog oip de begrooting te brengen, een post van f 100.000 in ontvangst en uitgaaf voor bel aanloggen van een nieuwe begraafsplaata. Ook deze werd toegestaan. Door de commissie tot herziening der loonen van gemeenteambtenaren en werk lieden, werd nog voorgesteld het salaris der ambtenaren der B. S te brongen van f 100 op f200. Ook toegestaan Door de commissie, tot onderzoek der begrooting werd voorgesteld de po3t „sa laris der wethouders, welke op de beg roo ting stond voor f800 te verminderen tot f 400, wijl deze po-st tot heden slecht^ f200 bedroeg. Doo-r den heer Schaaper werd voorge steld deze post te brengen op f600. Dit voorstel werd aangenomen. Ook werd door de commissie voorge steld een nieuwe post te zetten van f550 voor presentiegeld wat tot heden niet werd gegeven. Ook goedgekeurd. Hierna stelde vworZ. voor, daar het elf uur was geworden en half acht was ver» gadard, het verdere gedeelte dier begroo ting af te handelen op een volgende ver gaderiag; Wat werd aangenomen MEDEMBLIK. Vergadering Woningbouwvereemi- ging „Volksbelang". De voorzitter, de heer Jb. Berkhout, opent da vergadering met een woord vara welkom, deelt mede, dat de Kon. goed keuring is verkregen. De vereeniging telt nu 59 leden, Geplaatst zijn 120 aandeel-en De secretaris leest de notulen d-e-r vori ge vergadering, welke onveranderd wordiej; goedgekeurd. Verkiezing bestuurslid. Wordt gekozen de heer Q, do Git, welke de benoeming aanneemt. Voorzitter doet mededeelingen van de G aanbiedingen van bouwterreinen, welke zijn ingekomen. De aanbieding van den heer Th. Pronk is de laagste. Daar deze ook voo-r ont» het doelmatigste en mooiste terrein is. zoo stelt het bestuiur voor, dit aan té koop en. De hoor Vlaming noemt nog een temari aam de Oude Hasen, daar er echte? geen aanbieding van is ingekomen zat» kan hier niet op wo-rden ingegaan. Het bestuur vraagt machtiging deze grond te koopen, wat wordt toegestaan. Het bestuur stelt voor, dat arm de be stuursleden 50 cent presentiegeld zal ge geven worden voor bestuursvergaderingen; wat wordt toege-üaan. Het bestuur Vraa r-aphtiging van de leden, om de noodlge werkzaamhe den en handelingen welke noodig zij'n, te mogen doen, om mo spoedig mogelijk' te kunnen komen tot bouwen van 14 woningen. De leden geven door applaus te kennen, liet werken van het bestuur te waardea- ivn, en verleenen het bestuur machtiging) Verschillende wagen worden door den. voorzitter beantwoord. De heer G. A de Jong geeft toelichting over het verschil tussohen de 6 wo ningen voor rijksambtenaren, welke het Rijk geheel betaalt, en ever da 8 woningen welke de vereeniging plaatselijk wenscht te bouwen. Z.Ed zet een en ander breed uiteen, en zegt, dat het bestuur zal trachteral -ruime conditiën te krij'gen. Voor verschillende punten zal advies worden ingewonnen bij' deskundigen. De heer Snel vraagt, of hot geh-eele) terrein wordt gekocht? i i -[ Voorzitter antwoordt van wel. De heer Snel zag gaarne, dat er ter rein beschikbaar werd gesteld voor bouw grond. Voorzitter antwoordt, dal; dit- ook de bedooling is, echter zal dio grond extra moeten worden betaald, dus is niet in den huurprirè inbegrepen. Door,de overige loden wo; v; tri- rondvraag" geen grbrn'k gemr.'- De voor ril ter drukt de loden yr-nr de samenwerking, hoopt op den steun v-Ati don gemeenteraad cu sluit no e-n op rok kend woord, de verg 'tering.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 5