B eu V/. stellen voor not safaris vail ae Gemeente tei brengen op J -150 Z. h. t>t. goedgekeurd Rondvraag. Do. lieer Mgoij wijst op den onlnmdbaren toes land van den Kapelveg. Doze weg is jn zoodanige conditie, dat als twee rijtuigen elkander moeten passeeron, er een op den dijk moet worden getild. (Gelach.) De Voorzitter zegt, dat aan L. Cornclisso toestemming is gegeven om da wal op te rui men en in den weg le gooien. Voorts zal dan datgene, wat er builen dat gedeelte ligt, door da 'gemeente wordau opgeruimd. Dezen weg zou den vorigen winter worden ver beterd, doch daar er geen werkeloosheid was, is er van afgezien. Voorts vraagt da heer Mooij naar den toe slag van petroleum over December 101S. Dit is nooit terug gegeven. Voorzitter: Dit wordt moeilijk en is van geen bcltèkeuis, niemand heirft er om ge vraagd. Do lieer Mooij ontkent d.t; cv is wel onn gevraagd, door hem zelf e. a. Bovendien is de Voorzitter ycrpiielit om de besluiten van den Baad u.t te voeren. De Yoorz.ttcr beaamt dit en zegt onder zoek loc. Nog meerdere kluchten over slechte wegen enz lie Voorzitter zegt onderzoek toe. Daarna ging de Raad In geheime zitting ter behandeling reclames II. O. Do openbare vergadering werd voortgezet lont 7 30 tot vaststelling der gem.-begrooting. OOST KNOLLENDAM. OOST KNOLLENDAM. Bedankt. Dn. J. L. Brinkerink, van Oost Knollendam', die reeds hét beroep naar de N. Herv. Gemeente le Wcstzaan had aangenomen, heeft nader voor dit beroep bedankt. Hij heeft beslolen bin nenkort emeritaat aan te vragen, om met 't s>og op den gezondheidstoestand van zijn gezin In Gelderland te gaan wonen; 11a esnigen tijd sycnscht hij zich daar weer beroepbaar te stel len. NIBBIX WOUD. NIBBIXWOUD. Feestelijke opening van het Gemeentelijk Electrisch Bedrijf. Woens- avond werd het Gem. Electr. Bedrijf ton ge- m'eentehuize feestelijk geopend door de hoeren Burgemeester en Wethouders, terwijl mede aan wezig waren- de Raadsleden, twee oud-Raadefe- den, die destijds mede het besluit tot eleclriticatie genomen hadden, de dagelijksche besturen van tie Banne Nibbixwoud en Hauwert, de Dis- Iricfs-ingenieur van het P.E.N., de gemeente ontvanger en de administrateur. Na een hartelijk woord van welkom aan allen, sprak de burgemeester o.m. het volgende: "Mijne heeren! Op dezen gpdenkwaardigen dag, waarop het electrieiteitsnet voor deze gemeente geheel gereed is gekomen, en ondér Droom ia gebracht, hebben B. en W. gemeend, O le moeten uitnoodigen om bij deze feestelijke opening tegenwoordig te zijn. Wanneer wij hedenavond de genreenle zien bauen in een- zee van licht, dan gaan enze ge dachten onwillekeurig'terug naar den winter van 19181919 met zijn lange lichllooze avon den en mogen wij ons van harte verheugen, dat Wij van die misère voor goed Zijn verlost. Spr. memoreert uitvoerig de wordings-ge- stchiedeiiis van deze eleclriticatie. Voor 't eerst kwam de zaak ter sprake in de Raadsvergadering van 10 April 1912, naar aanleiding van een verzoek van de toenmalige commissie lot Stichting eener electrisehe centrale voor West- Friesland. Nu eens werd een voorstel verworpen, dan weer staakten de 3temmen, een volgenden keer ion de zaak nader onderzocht worden, dan Weer werd het besluit verdaagd, totdat ten slotte de Raad, na velerlei teleurstellingen besloot, bij gebrek aan koper, het net in ijzer te bouwen. Toen echter bleek, dat een naburige gemeente, die nog later met haar besluit gekomen was, wèl koper zou krijgen, heerschte er groote ontstem ming bij den raad, en werd de heele zaak weer afgewimpeld. Toen de winter 19181919 naderde en be isend was, dat er geen petroleum zou te krij gen zjjd, waagde do Burgemeester in navol ging van de gemeentebesturen van Blokker en Midwoud, nog een poging en toen werd ge boren het plan van de bekende crisis-uitgaven van f <13.(XX). Er werd slechts geteekend voor f 5562. zoodot dit plan ook, we mogen nu zeggen „ge lukkig", mislukte. Van het plan om het dorp Nibbixwoud alleen te verlichten, kwam, dank zij de kundige adviezen van den heer van '1 hiel, niets terecht. De zomer van 1919 nader de intussehen en ziet: „liet dagliet in den Oosten". Den Ten Kei 1919 besloot de raad koper Sail to koppen 5 f 1.10 per K.G, den 23en Juli d.n.v. werd mot algemeene stemmen besloten tob stichting van een Gem. Electr. Bedrijf en de bouw dor netten opgedragen aan het P.E.N. Op Maandag 28 Juli werd de eerste paal ge zet van het K,M. lange nel en 'den aden Nov. ties namiddags half 9 brandde hot electrisehe jicht voor -"t eerst in onze gemeente. Eigenaar dig is, dot, toen het bekend werd, dat het dien datum branden zou, er maar weinige menschen waren, die liet wilden geloovon en door die vele twijfelaars, begon spr. vertrouwen ook le wankelen. Hij het nogmaals informeeran bij den hoer v. Thiol, doch kreeg toen 'u antwoord, ecu Napoleon waardig: „De ingenieur van Tiiiel breekt zijn woord niet". En daarmee was alio twijfel opgelost. Het P.E.N. heeft woord gehouden en daarom brengt spr. hier een hartelijk woord van hulde voor de wijze, waarop liet P.E.N. zich. van zijn taak lieeft gekweten. Nu echter ons aller wensch is vervuld en wij van de zegeningen van het electrisch licht pro- fiteeren, rust op spr. nog de plicht een woord van dank te brengen aan allen die tot de tot standkoming daarvan "hebben meegewerkt. Een woord van dank aan den heer v. Thiol Wor zijn kundige adviezen en de aangename «menwerking met het gemeentebestuur. Een woord van dank aan de bamiebesturen van Nibbixwoud en Hauwert. Zij toch hebben aiet alleen in figuurlijken, maar ook in eigenlij ken zin de hinderpalen uit den weg 'geruimd. Die welwillende medewerking wordt door het gemeentebestuur ten hoogste gewaardeerd. Een woord van dank aan het bestuur van de Boerenleenbank. Waar andere gemeentebe sturen ontzettend veel moeite hebben cara een leening te sluiten, slaagde ons gemeentebestuur halingsonderwija. Inzake do eleotrificaitia van da Staxn- uirect mei een ïeening van 1 'kl.OQD. tegen billijke rente. Ik wensch, aldus eindigde spr. dal. al de genen, die bij het Gem. Electr. Bedrijf betrok ken ziju, hun laak met liefde, met toewijding en nauwgezette plichtsbetrachting mogen ver vullen, dat de electriJicatie in de nog resteeren- de gedeelten onzer gemeente spoedig lot stand moge komen en dat, met het nieuwe licht, onze ge-meento een nieuw tijdperk van Woei en welvaart moge tegemoet gaan. Mijne Heeren, ik verzoek u het glas ad fundurn le ledigen op den groei, den Moei, de welvaart en voorspoed van de gemeente Nib bixwoud. Na deze gloedvolle rede, kreeg de heer van 'Thiel het woord. -Spr. was zeer gevoelig voor de woorden van dank en hulde, die de bur gemeester aan hel P.E.N. en hem persoonlijk had gebracht. Ilij zelf bracht zoo mogelijk nog meer hulde aan den Burgemeester voor de wijze, waarop hij steeds allerlei verwikkelingen en kwesties heeft weten op te lossen. Dal de zaak zulk een gunstig' verloop heelt gehad, cn er met zulk een bekwamen spoed is gewerkt, dat dankt de gemeente Nibbixwoud zeer zeker mode aan den ijver en de toewijding van haar Burgemeester. 'De besprekingen die hij met liem1 en met den 'Raad gehad heeft, hebben Kj spr. de meeste aangename indrukken achtergelaten. Hij kan zich die heele voorgeschiedenis niet goed meer herinneren, „maar heeren", aldus spr. -„gij nroogt met recht zeggen: een beschermende.engel heeft over ons gewaakt". Het net .is nu solide en betrekkelijk goedkoop. Want sedert het gemeentebestuur liet besluit nam, is de ko- pejprijs weder enorm gestegen, en deze zal zeer zeker vooreerst niet meer dalen tot 11.40 Spr. wenscht dat de eleetrificatie moge blijken le zijn een zegen voor de gemeente. Hij wenscht Nibbixwoud v;4l succes met ziju electrisch be drijf. De administrateur, de heer Bot, bedankt het gemeentebestuur voor zjjn benoeming. Hij belooft le zullen trachten door nauwgezette plichtsbetrachting het -vertrouwen waardig te worden. De geaneonte-seciCtaris, de heer H, Galis, richt eveneens een woord van gelukwensch lol liet gemeentebestuur cn een woord van hulde aan de barmebcsturen voor de medewer king, die zij hebben verleend. De heer Zlwagerman, lid van den Raad, hoopl, dat alles wat er neg aan het net ge beuren moet, ook spoedig geschieden zal, zoo dot ook Hauwert en Zwaagdijk volop van het licht zullen kunnen genieten. Nu volgden nog c-enige uren van prettig sa menzijn, waarbij menig hartelijk woord ge sproken werd. Voor de jongelui was er dansgelegenheid in café Steur. AKERSLOOT AKEPuSLOOT. Raadsvergadering op- Woensdag 26 Nov. 'Tegenwoordig 5 lo den. Van de heeren Berkhout en Reeling was bericht gekomen Verhinderd te zijn. De notulen werden geleaeln en goedge keurd. Hoofdschotel: Ingekomen stukken. a. Dankbetuiging Gemeen te-void wach ter- voor zijne salairisvarhooging'. b. Verzoek van den lijnwcrkor A'. Deijlen, om aijii sajairis van f 300 op f 600 te brengen, omreden aijlno werk zaamheden zijn uitgebreid. De voorzitter beaamde die vermeerde ring van werkzaamheden door ©r o.a>. op te wijzen, dat er ©en massa meters aijmi bijgekomen, "die elke maand moeten won den nagezien en opgenomen. De lijtevverker «ag zijn salaris van f300 tot f400 gebracht. c. Een idem van "den gemeente-op zichter Poland om zijn salaris van f125 op f300 te brongen. In den breed© werd de werkkring van dezen functionaris besprokein en er met klem op aangedrongen, dat vooral het Schouw -en de wegen er toe zouden b.-j- hooren, terwijl hij1 tevens den wegwer ker diens taak zal aanwijzen. Het voorstel om het salaris op f300 te' brengen werd afgestemd, een ander om het op "f 250 te brengen aangenomen. Volgens rooster van aftreding van 't Burgerlijk Armbestuur was de heer J. Besse Ha. aan do beurt van aftreding. In zijne plaats werd met algemeene stemmen de heer W. Sehermetrhorn hp>- noemd De voorzitter deelde mede, dat zijn onderhoud met den Directeur van Alkmaar Pakket ,uit Zijn isolement to bevrijden weinig resultaat had, daar genoemde di rectie zulke finanrieele voorwaarden had dat gezien de toch al ruime tevreden- heidsbetuigingen voor gem eenten aren over hun belastingbiljet, het maar w'ijfe zal zijn in ons lot" te berusten. Bij de rondvraag geeft de heer Meijtuei den wensoh te kennen, dat het z.i. hoogst wensohelijk zou zajta, indien een verEoek1 tot het gemeentebestuur van Dimmen werd verricht om den weg van den Uitgeesten weg, tot de grens van Akersloot in be hoorlijken toestand te brengen. Nu wie ooit dien weg bij aanhoudend slecht weer, hetzij te voet of per as langs wil, kan van den moerassigen, in treurk gen toestand profitoeren. De heer Koppies vestigde nu den aan dacht op alle verkeerswegen in onze gig- raente en vindt geen -woorden genoeg om den treturigen, modderigen staat te schetsen, en aei dat onmiddellijke ver betering een eiscil was en, .zoo- er momten- teel geen arbeiders beschikbaar wareh, hijl gaarne zijn personeel! disponibel stelde En ons raadslid had gelijk, want zooals de wegen thans ztijn, dieinen zijl niet om het vreemdelingenverkeer te bevor deren, maar wel om vreemdelingen tg weren. Hetzelfde raadslid wees er op, dat de flauwheid en do flikkering van het Elec trisch licht er wèl op weee, dat hett. ij kei! draad doo-rksot perdraad moest vervangen worden. De heer Groot vroeg inlichtingen om trent het plan spoorlijnHoornU:'(tgees(t Daaromtrent- kon slechts medegedeeld war den, dat hoewel 't voor ónze genteen lfc( zeer wenschelijk zou Zijn, oase gemeente .nog niet in 't plan is opgenomen, Be heer Van 't Hof besprak nog 't hor- meer werd .besloten to overleggen met en te informeer cn bijj den heeir Inspec teur van het P. 0. N. Hierna ging de Raad in comité ovor om over reclames togen 'den hoofdei ijken omslag te oo-rdeelcn Spoorweg HoornUitgeest. Op do ver gadering Woensdag- te Piurmgrërid gehou den waren ook eenige genoodigden uit onze gemeen l.o aanwezig. Op de kaart in de vergadorzajal opgehangen bleek 't dat Akersloot niet in 't plan was 'opge nomen, Bén pnzer verfegenwoorViigeref wees daar met enkele, zakelijke woorden op, ook op ons isolement cn. daarom' ons belang voor die lijp, zoodait, toeni een oommissie voor voorbereidende werk zaamheden en nadere uitwerking van liet, plan werd benoemd, do stemming onzer geachten gemeente-secretaris, den AV.Ed. heel" D. van Gentt toil lid dier commissie aanwees. Wij vertrouwen dat on zo belangen in die zaak aan goede handen zijin. KERKLIJSTEN. H. Laureniius. Heden eerste Zondag; van den Advent, buitengewone collecte voor een nieuw Se minarie Hageveld, te half 7, kw. voor 8 de stille H.H. Missen, half 11 Hoogmis, h. 1 en! 1 uur Kiatech1. te 3 uur Bijbel en Liturgie 6 uur Broederschapslof met predl waarna Congreg. v. d. H. Aloysius. Ma. 7 uur Congreg. der meisjes. Di. half 8 Congregatie'dli mannen.; Wo. half 8 Congr. der vrouwen. Do. en Vr. om 7 uur Lof. Do. van half 7 tot half 8 gelegenheid om te biechten. Do. morgens van half 8 tot half 10 uitstelling van het Allerh. Vrij. geen biech'thooren voor onze jeug dige communicanten. Za. biechthooren alleen van 6—8 uur. Bij het begin v. Advent moeten de kinderen die Ieeren voor de pi. H. Com. tweemaal per week ter Kat. komen. De meisjes Maandags en Donderdag, de jon gens Dinsdag en Vrijdag te 12 \111r in het Patronaat. Wo. 8 uur gezongen H. Mis voor de leden v. d. Broederschap v. d. H. Geest Do. 9 uur gez. H. Mis voor de leden v. h. genootschap der Gedi Aanbidding. Vr. 8 uur gezongen H. Mis voor de leden van het Gèn. van het Allerh. Hart van jezus. St. Dominicus. Zo. le Zondag van den Advent. Heden onder de diensten schaalcoilecte voor 't Seminarie Hageveld. Na iden middag1 ten 'half 1 Catechis mus, om 3 uur Vesper, 5 uur Congre gatie voor de afd. mannen en 0111 half 7 voor de afdl jongelingen der H. Fam. Ma. nam1.' osn 5 uur gelegenheid om te biechten. Di. le der maand en tevens 12de der 15 Dinsdaagsch'e devotie ter eere van St. Do minicus. Om 9 uur gez. dienst, luun. om half 5 vergadering der leden van de 3e Orde, om1 '7 uur Lof. Wo. des avonds 7 u.ur Congregatie v. d. afd. vrouwen der H. Fam'. Do. des avonds 5 uur gelegenheid ont te biechten, onï 7 uur Congregatie voor de afd meisjes der H. Familie. Vr. le der maand om 9 uur gez. dienst, des avonds 7 uur Lof. Zaterdagavond om 7 uur Lof. Ma. deè avonds half 8 aanbidding! van het H. Sacrament voor 'de leden van den Bond van 't H. Sacrament. St. Josefkerk. Zo. le Zondag v. d. Advent, half 8 en 9 uur stille H. Missen, half 11 Hoog mis, half 7 Lof. Ma. half 5 gel. om' te biechten, 7 «u- Lof ter eere v. d. H. Petrus Mart. Pa troon der zieken. Di. 12 der 15 Dinsdagen ter eere v. d. H. Vader Dominicus, volle aflaat, onder de H. Mis van half 8 algemeene H. Communie voor de kinderen der ,eering van Pater van der Eisen, 7 uur Lof met gebeden en gez. ter eere v. d'. H. Vader Dominicus. Wo. 9 uur gez. Jaarstond v. Maria Morsch, geb. Slijkerman. Do. feest v. d, H. Barbara, Patrones voor een zaligen dood, van 57 uur gel. om te biechten, 7 uur Lof ter eere van 't Allerh. Sacrament. Vr. le Vrijdag der .rn'aand, bijzonder toegewijd aan 't' Goddelijk Hart v. Jezus half 8 gez. H. Mis met uitstelling v. h. Allerheiligste, 7 uur Lof met gez. en eere boete aan het Goddelijk Hart. Za le Zaterdag der maand, volle af laat. A.s. Zondag: le Zondag der maand,, volle aflaat, de Eucharistische dag: in on ze kerk de geheele dag uitstelling van het Allerheiligste, half 7 Lof en Processie ter eere der Koningin v. di. Allerh'. Ro zenkrans. BURGERBRUG. Zo. half 8 voor overl. familie Hoed jes, kw. voor 10 voor de Par. Na de Hoogmis leering. 2 uur Lof met Rozenh. Ma. Om 8 uur voor Arie Schouten, Zijn hsvr. Geertruida Polder en kinderen. Dj. om1 8 uur voor overl. fam. Blanken- 'daal. Wo. Om' 8 uur voor Petrus Kraakman en Elisabeth Commandeur. Do. örn 8 uur voor Nicolaas Blaauw, Maria Groot en overl. fam'. Vr. om 7 uur Communieuitr. om 8 uur gez. H. Mis voor leden Ap; des Gebeds en Br. H. Hart, Za. om' 8 uur voor Gerarda' Biootlioofd' en "hsvr. Aliardus Kruijer. Van 3—half 5 en van 7Kalf 8 bieclitli. In de week gewone leering. R1NNEGOM. Zo. le Zond', v. di. Advent, om! 7 uur de li. Mis v. d. oveii. leden en wejd. der Vinc.-verecm, half 10 Hoogmis v. d. pa rochie, 1 uur Katecli., 2 uur Vesp. met rozenh. Onder de H.H. Missen collecte Sein. Hageveld. Ma. 7 uur voor C. Admiraal— Gaart- huis. D. om' 7 ,u,ui VQ01: F. P. en C. Uaari huis. Wo. om' 7 ,uur voor G. de Wit—Zuur bier. Om) 2 uur maandei. vergadi. der 3e Orde. Do. om1 7 uur voor C. Apeldoorn— de Waard', van Kalf 6half 7 biechth., om half 7 Lof met rozenh'. Vr. le Vrijd'. der maand, om 7 ,uur gez. H. Mis met ujtst. v. d. lev. 911 o.verl. leden v. h. Gen. v. h'. H. Hart, van, 4.half 7 biechth., half 7 Lof met rozenh. Za. ont 7 uur voor J. Liefting. Gz. Zo. o.s. om' 7 uur voor J. A. Apeldoorn. CASTRICUM. Zo. om 7 uur de H. Mis, 10 uur Hoog mis, 1 uur Cath1., 2 uur Vespers, daarna Congregatie van Maria, Ma., Di. en Do. de H.H. Missen te 7 uur, 8 uur en half 9. Wo. oml 7 en 8 u.ur Üe H. Mis, 9 uur gitz. jaargetijde voor Cath1. die Nij's. Do. van 5—6 gelegenheid ©m te biechten. Vr. 6 uur bij de Eerw. Zusters, om! 7 uur gez. H. Mis voor de leden van 't H. Hart, oiiu 8 uur da H. Mis, h'alf 7 Lof met eerherstel'. Za. om1 6 uur bij' de Eervv. Zusters, om 7 en 8 uur de H. Mis, van 48 gelegen heid om te biechten, half 7 Lof ter eere van iYiaria. SPIERDIJK. Zo. half 8 voor 'irijntje Commandeur, kw. over 8 voor de gemeente, 10 uur voor W. Duin, G. Klaver en Jac. Duin. Heden collecte voor het nieuw le bou wen Seminarie door Z. D. H. den Bis schop ten dringenste aanbevolen. Om kw. over 1 Cath., half 3 Lof en Rozenkrans. Ma. om' 7 uur voor R. A. D. B. van Geldorp, om' 8 uur voor Jan Schilder en Geertje v. Diepen, om 9 uur voor Arie Klaver en Trijntje Roemer. Di. om' 8 uur voor Trijntje Ruiter Pd., onv 9 uur voor Dirk van Kampen en Neeltje Klaver, elders voor 1 eeuw is Schil der en Maartje v. Leeuwen. Wo. om1 8 uur voor Adrianus Scheuten, om 9 uur voor Nicolaas en Eiis. Schilder elders voor Teeuwis Schilder en Maartje v. Leeuwen. Do. om 8 uur voor Dirk' Schilder en Steintje Commandeur, om 9 uur voor Pe- troneiia Dekker, elders voor Teeuwis Schil der en Maartje v. Leeuwen. Van 67 en Zaterdag van 57 gelegen heid om te biechten. .Vr. Eerste Vrijdag: dier maand ten 8 uur gez. Jaarg. voor de weidioeners van Kerk Armen en School, om 9 uur voor Pieter de Haan en Grietje Klaver, elders voor Gerbrand Cornelisse Klaver en Sieberta Beers. Om' half 3 nam. Lof en opdracht v. h'. H. Hart. Za. Om 8 u.ur voor R. A. D. van Gel- dorp, kw. over 8 voor Geertje- van Baar en Dirk v. Kampen, oin 9 uur voor Simon Zuurbier, Alida de Jongi en Petronella Dek ker. De gebeden worden verzocht voor So phia Groot en Elisabeth Langendijk die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden zijn voorzien en voor Evert die Haan en Adrianus Schouten die in den Heer zijn overleden. 'T ZAND. Zo. half 8 de stille H. Mis, 10 uur de Hoogmis. Na de Hoogmis de Catechismus, half 3 Lof ter eere v. Maria. Heden collecte Sent. Hageveld1. Di. om 8 uur gez. H. Mis ter eere v. d. H. Antonius. Wo. Feestdag v. dl. H. Franciscus Xave- rius, om 8 uur de H. Mis voor de lev. leden d'er Broederschap v. d. H. Geest. Do. om 4 uur gel. te biechten. Vr. Om 8 uur g'ez. H. Mis, 's avonds half 8 Lof ter eere v. h. H. Hart. Za. van 23 en verder van 5 uur af gelegenheid om te biechten. Deze week Catechismus naar gewoonte WORMERVEER. Zo. de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. 's Middags te kw'. over 2 Catechis mus en te 3 uur Vespers. Ma., Di. en Wo. de H. Mis ten 8 ure. Di. Debatingclub. Do. te 8 uur. gez. H. Mis, om 7 uur Lof met Rozenhoedje, half 8 S-oc. Cursus. Vr. en Za. te 8 uur de H. Mis en Zaterdagavond! van 46 en van 18 uur gelegenheid om1 te biechten. Catec'n. gewoon. LIMMEN. Zo. half 8 de stille H. Mis,10 uur de Hoogmis, kw. over 1 Cat., 2 uur Vesp. met roz. daarna H. Fam, afdl mannen. Do. om 9 uur gez. maandstond! voor Joannes Glorie. Vr. Kalf 8 oefen1, y. eerherstel, daarna gez. H. Mis, ont 7 uur Lof ter eere v. hl H. Hart met litanie en toewijding^ Cat. naar gewoonte. De gebeden worden verzocht voor Ali da Wempe die in den Heer is overleden!. OUDE NIEDORP. Zo. dè H.H. Missen om' 7 en 10 uur. Cat. Wailf 2 en kw. voor 2, hdH 3 Vesp. met Roz., kw. over 3 EdelwaCht. Do. 11am1. 3 uur 'H. Kruisweg', waarna kort Lof, biechtgeleg. tot half 5. Vr. le Vr. der niaandi, om kW. voor 8 gez. H. Mis, nami. 3 uur Lof met predl Za. natte 3 uur Marialof met RoZ, BERGEN. Zo. le Zondagi v. di. Advent, de H.H. Missen jtiei 7 (uur half 9 en 10 nut', 1 uur Katech., 2 uur Lof, half 3 Congr. dm* H. Familie afd, vrouwen, hjallf 4 Maria-Congr-, afd. meisjes, 6 uur Maria-Congr. afd. jou- gens. Ma. Feestdag! V. d. H'. Andreas Apostel. Dag: van devotie. Di. oml 9 uur gezongen jaargetijde y. Elisabeth Kaandorp1. Wo. Feestdag! van dien H. Franc. Xav. 9 uur gez. jaargetijde voor Alidlai Rekker h'svr. van Piet Min. Do. van 5—7 uur biechtgelegenheid. Om' 7, uur Lof ter eere v. b. H. Sacrament. Vr. Eerste Vrijdag der rn'aand. Om 7 uur-gez. H. Mis voor de levende en overl. leden v. dl broederschap van het Godde lijk Hart. Des avonds 7 uur Lof ter eere v. 't IT. Hart. Nam>. Kindefbiechthooren. Za. h'alf 8 H. Mis m'et' uitstelling van Hei Allerh. Saer.. waaronder algemeene Kinder? communie bij' gelegenheid' van het feest vaii dien H. Franc. Xav., dat Zondag a'.s. ga vierd wordt. Des avonds van 5n. 9 gei om' te biechten. De gebeden worden verzocht voorbarig Kraakman hsvr. van Jan Wokke en Hen drik van Ruiten die niet de laatste H.H' óacra'nienten der Stervenden zijn voorzien, AKERSLOOT. Zo. Eerste Zondag van den. Advent. Om Iialf 8 voor Theod. Schoon, 10 uur voor de Parochie, half 2 Cat., half 3 Vesp. lied 3. Collecte voor het seminarie Hage veld. Ma. Om 8 uur voor Joanna, Gaal wed; Joannes AI. Dj. voor Catfa'arina de Wakrd wed. Ger- ardus Apeidoorn. Wo. voor Pieter Groen. Do. voor Henricus- Petrus Dekker. Var, 57 biechtgelegenheid. Vr. Eerste Vrijdag' der maand, om 8 „cr uitreiking van de H. Communie, om 0 uur gez. H. Mis voor de leden van Lk&i Genootschap. Za. voor Maria Kaptein. Zo. half 8 voor de Parochie, 10 uur voor Pieter Schut en Naatje Rijs. De gebeden worden verzodit vcor Anna Kooriens, huisvr. van Gerrit Verduin die met de laatste H.H. Sacramenten der Ster venden is voorzien. MONNIKENDAM. Zo. De H. Communie wordt uitgereikt ie. kw. vóór 7, kw. over 8 en 9 uur, Vroegmis half 8, Hoogmis 10 uur, nam, te 2 uur Cat., 3 uur Vespers. Dagelijks Communie-uitreiken om 6, 7! en 8 uur. Dagelijks tweemaal Cat. Wo. te 7 uur Lof met rozenkrans y.d, bekeering van ons "vaderland. Vr. half 8 gez. H. Mis, te 7 uur Lof ter eere van het H. Hart. Za. de feestdag van den H. Nicolaas, patroon der Kerk, die gelezen H. Mis te li. 8. Te 10 uur plechtige Hoogmis met ieest- predicatie door den Eerw'. lieer Westg'eesL- kapelaan te Amsterdam, 's avondis 7 pur Lof. De gebeden worden verzocht voor Ja4 cobus de Wit die met de laatste Ii.H. S,a3 cramenten der Stervenden is voorzien. 'T KALF (Gem. Zaandam). Zo. half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis', 2 uur Kat., kw. voor 3 Vespers. Wo. cm' 8 uur gezongen H. Mis. Do. om 7 uur Lof. Vr. om' 8 uur giezongen H. Mis, des! avonds om1 7 uur Lof. Za. om' 9 uur g;ez. Requiem; Kat. volgens" gewoonte. OBDAM. Zo. lialf 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis",-1 half 2 Katechismus, half 3 Vespers. Di. te 9 uur jaargetijde voor WilhèlminaJ l Stuijt, huisvr. van Petrus Dekker. Wo. te 9 uur jaargetijde voor Catha-i rina Munster, huisvr. van Petrus Trompt. Do. van half 4—5 biechthooren. Vr. gez. H. Mis, lialf 7 Lof met eereboete aan het Allerh. Hart van Jesus. Za. van 3—half 5 en van Iialf 6 tof Half 8 biechthooren. WAARLAND. Zo. half 8 voor de parochie, 10 pur voor overl. familie Blankendaal. Ma. Kalf 8 voor Anna Zut hsvr. van Jan Stoop. Di. Iialf 8 Jaardienst voor Anna Blait- kendaal—Bos. Wo. half 8 voor P. Nieuwbóer en Catli. v. Schagen. Do. half 8 voor Wigbèrtus Groeit. Vr. half 8 gezongen H. Mis voor Joan*' nes van Schalk en Wilhelmina Bakker. 21a. om 9 uur maandstond voor CwCr n.elia Noordstrandi. Zo. h'allf 8 (voor de parochie, 10 uur vcor! Simon Ligthart ein overl. familie. Heden half 2 Cat., Iialf 3 Lof ter eere van het H. Hart. Vr. a.s. le Vrijd'agi dier maand, half 8 jgezj. H. Mis. Heden collecte voor het Seminarie Hal- ge veld. De gebeden worden verzocht voor Anna' Zut hsvr. van Jan Stoop en Cornelia Noord strand die in den Heer zijn overleden. UITGEEST. Zo. Heden eerste Zondag! van den Ad vent en begin v. li. Kerkelijk jaar, de H.H. Missen te half 8 en 10 uur. In beide col lecte voor het Seminarie Hagjeveld, half 2 Catechismus, h'alf 3 (Vespers, en Rozenh. Ma. en volgende diagen de H. Missen te Half 8 en half 9. Catechismus naar gewoonte. Do. half 9 giezongen H. Mis. Van 6—8 uur biechthooren.- Vr. eerste Vrijdag' dier maand', om h!- 9 giezongen H. Mis, 7 uur Lof. Za. Om' 4 uur Biechthooren) 7 uur Lof, SCHOORL. Zo. Half 8 Vroegmis, 10 uur Hoogmis) kw. over 1 Catechismus, 2 uur Vespers. Wo. om' 8 uur giezongen H. Mis voor de levendie leden van de Broederschap van den H. Geest. Do. nam', van 3—5 bieehthooren'. Vr. oml 8 uur gez. H. Mis en des aV. om 7 uur Lof ter eere v. li. H. Hart. Za. nam', van 3—7 biechthooren- Deze week Catechismus gewoon. De gebeden worden verzocht voor Ni-ï colaas Dekker, Anna Zwagerman en Cor nelis Zwagerman die met die laatste H.rfc Sacramenten der Stervenden 2Üju voorziea HEER—HUGOWAARD. (Par. K- Hart). Zo. om 7 uur voor A. Zut, hsVr. van, J, Stoop, 10 uur voor dia Parochie, pfflf half 3 Lof. Ma. Half 8. voor overl. faitte Gromt—Det lis, om 8 uur voor mej. CatHL Egberts DL^ lialf 3 voor Jacobus Zwemtoer, 9 uur gez. jaargetijde voor Af ra BrHMl Wo. half 8 tot zekere uiteifoe. I Do lialf 8 voor J. Wed en N. oe Boen, Vr.'om Half 8 m- en bverl. leden broedersch. H. ftate Za. half S Voor P. y. Langen ea Ca® Jonker.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1919 | | pagina 10