m m m j rm Bi w BUITENLAND NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD VOOR NOORD-HOLLAND feuilleton No. 48 Vrijdag 27 Februari 1920. 14e Jaargang De Vierde Nederlandsche jaarbeurs, Het witte huis. iti iii -ri— Abonnementsprijs: Per kwartaalf 2,—, franco per post f 2.50; Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0.45 hooger. Verschijnt dagelijks Byreaisï HOF 6, ALKMAAR. - TeSefcsm; redacti^sÏÏ: 433' Advertentieprijs: Van 15 regels f 1.25; elke regel meer l 0,25; Reclames per regel f 0.75Rubriek „Vraag en aan bod" bij vooruitbetaling per plaatsing f 0.60. i iüan aüa abonnó's wordt op ssnvrRBg gratis een polis verstrekt, weike hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrag van fSOO,—f 400,—f200,-, f100,—f60,—f35,— f 15.— (i (Slot). Na in ons vorig artikel eenige a 1 ge in een e beschouwingen gewijd te hebben, jan de Utrechtsche Jaarbeurs van lieden willen wij thans de Jaarbeurs eens meer in bijzonderheden bezien, zóó als zij het Utrechtsche stadsleven in deze dagen be- heerscht, zóó als zij zich vertoont aan en indruk maakt op den ernstigen bezoeker. Utrecht is vól van de Jaarbeurs, letterlijk en figuurlijk. 't ls „Jaarbeurs" ailes, wat te Utrecht He klok slaat! En dat is geen wonder. Immers: zoowel de gemeente als de bevolking hebben bij de Jaarbeurs het grootste belang, en 't heeft fijn beteekenis, dat de burgemeester van Utrecht na het overlijden van den energieken mede-initia tie! nemer Van Zijst het voorzitterschap .van den Raad van Beheer aanvaardde, dat de Utrechtsche autoriteiten geen moeiten en geen kosten sparen om het ijaarbeurs-instituut te doen groeien en bloeien, en dat de gemeente Utrecht zeli ook met een stand op de beurs vertegen woordigd is. De jaarbeurs brengt enorme sommen binnen Utrecht's veste, en talloos zijn He burgers, die hun deel daarvan genieten. De Jaarbeurs-drukte en -bedrijvigheid, Wekt er een feestelijke, des avonds som wijlen ietwat rumoerige stemming, en goedmoedige Utrechtenaren staan n,u eti Üan eens stil en vragen zichzelf luid-op: af: s,Is dat nou onze dooie stad?" Dat „dooie" laten wij natuurlijk voor verantwoording van de zóó sprekende JJtrechtenaren en schrijven wij toe aan het feit, dat niet alleen geen profeet in zijn eigen land is geëerd, doch dat over 't Algemeen de profeten ook hun eigen land diet eeren. Of Utrecht ook in letterlijken zin vo] is van de Jaarbeurs? Dank zij vooraf getroffen maatregelen gelukte het ons, den eersten nacht onder dak te komen in een.... Vegetariërshotei ,(en dat, terwijl voor Utrecht in deze da gen nog wel dispensatie is verleend), al- Waar wij tot de ontdekking! kwamen, dat vegetariërs per slot van rekening ook dood gewone menschen zijn en slapen in een bed, net ais ieder ander. Om een tweeden nacht ons hoofd neer te kunnen leggen, moesten wij ons wenden tot den „h,ulp-voor-onbehuisden"-dienst, Welken de Jaarbeurscommissie voortreffe lijk heeft ingericht: voor eenon-zacht' prijsje hielp men ons aan een logeergele- genheid bóven eencafé ('t kan verkee- ren! 't Vegetariërshotel w.as geheel „droog Weiegd" terrein!) Tusschen haakjes: go cd kóóp is er in rfeze dagen in Utrecht niets! Zelfs de loopjongens, die u wat echter niet veej loodig is van wege de ve'.e wegwijzende Dorden en banieren op de plaats uwer pestemming brengen, gevoelen neiging hun tarieven tot op Jaarbeurs-niveau op te schrc.even! JVat nu de Jaarbeurs zelf betreft: wij zeiden reeds, dat de deelneming geenszins bevredigend en nog minder ge noegzaam geacht mag worden en dat" 't op zichzelf geen gelukkig teeken is, daf de vierde jaarbeurs minder deelneming heeft weten te trekken dan de derde. i Hieruit moet men echter niet afleiden,' dat de Jaarbeurs zooals zij thans zich toont niet van groote beteekenis is en geen grootschen, indrukwekkenden indruk maakt Geenszins! Met de cataloog in de liand zijn wij de gansche Jaarbeurs afgedrenteld; stand na stand hebben wij ófwel bezocht ötvvel zóó gemonsterd, dat wij wisten, wat zij be vatten, en wanneer wij dan nagaan, wat de jaarbeurs biedt, dan voelen wij ons trotsch op onze Nederlandsche industrie, dan vragen wij ons af: welk artikel zou de Nederlandsche industrie wel niet kun nen leveren?! En nu waren nog vele industrieelen niet vertegenwoordigd! Nu leverde dc Jaar beurs noodzakelijkerwijze nog een onjuist en een onvolledig beeld, van wat de Ne derlandsche industrie vermag! Thans bevat de jaarbeurs reeds ruim 650Ü monsterkamers en tafelvlakken teza men, terwijl nog zeer, zéér vele fabrikanten hun tentoonstellingen onderbrachten in winkels, in stallen, in pakhuizen, in schuren en in particuliere huizen. Ai houden wij staande, dat de Jaar beurs eerst dan volledig aan haar doel zal beantwoorden, wanneer vrijwel geen en kel industrieel meer van de jaartours afwe zig blijft, wat thans te Utrecht gebo den wordt, maakt op zichzelf reeds een overweldigenden indruk en biedt voorze ker zóó reeds de mogelijkheid, dat talloos velen cn industrieelen ën koopers zich de Jaarbeurs ten nutte maken. Een wandeling over de zeven jaarbeurs terreinen en langs de elders stand-ho udende industrieën zal den lezer hiervan overtui gen. Op het Vredenburg waarvan een deel niet rnct stands betimmerd kon worden, omdat het alreeds in beslag wordt geno- rneu do;or het eerste metselwerk van hei vaste jaarbeursgebouw is een speciaaj Handelspaviljoen aangelegd, alwaar we min of meer officieeie vertegenwoordigingen vinden ais de afdeeiing Handel van het Departement van Landbouw, Nijverheid en Handel, de Commissie voor den Neder- landschZuidAfrikaanschen Handel, de Maatschappij van Nijverheid, de Vereeni- ging Nedcrlandsch Fabrikaat, het Centraal Normalisatie-bureau, het Bureau'voor Han delsinlichtingen, enz Hiernaast vinden wij een stand van het Ministerie van Koloniën daar geplaatst mei de bedoeling, den binnen- en buitenland- schen bezoeker kennis te doen nemen van de talrijke, veelsoortige en belangrijke ar tikelen, welke Neèr.and's koloniën opbren gen, en welke nog veel mécr dan zulks tot op heden het geval is algemeen dienstbaar gemaakt kunnen worden. Het belang' van dergelijke al dan niet officieeie vertegenwoordigingen moet men niet onderschatten. Om eens een bepaald instituut even naar voren te halen: van hoe groot belang kan het vooral in deze dagen niet we zen, dat het „Bureau voor Handelsinlichtin- gen" daar is om den Nederiandschen koop man, die zich tot op heden blind staarde op de reeds gewonnen en geëxploiteerde afzetgebieden en die thans nood ge dwongen wel moét omzien naar ander afzetgebied, in te lichten betreffende de mogelijkheid van een en ander? Ailes, wat elk geoorloofd Nederlandse!) zakenbelang hier te lande of in den vreem de bevorderen kan, of het betreft propa.- ganda voor later aan te knoopen verbin dingen of welk onpartijdig zakelijk onder zoek ook, waarmede liet hoofdelijk belang van eenig bedrijf op het gebied van land bouw, handel, nijverheid, scheepvaart, vis- scherij, of verkeer is gemoeid, behoort tot den werkkring van dit bureau. En blijkens het verleden functionneert het bureau met succes. Nu wij toch over de min of meer offi cieeie vertegenwoordigingen op de Jaar beurs spreken, zij hiér alvast vermeld, dat op het Lucas Bolwerk de handclsattache's van de bij de Nederlandsche Regeering geaccrediteerde gezantschappen ,urn stands hebben opgeslagen. In lange rijen vinden wij hier vertegen woordigd Frankrijk, Zwitserland, Japan, Noorwegen, Portugal, Oostenrijk, Duitsch- land, België, Tsjecho-Slowakije, Roeme nië. China, Zweden, Finland, alsook het Ned. Koópmans-gikle voor Duitschland en Zwitserland, de Federation of British Industries, het Koloniaal Instituut, afü. Handelsmusëum, dc Ned. Kamer van Koophandel te Brussel en de Leipziger Messe. Welk een pracht-gelegenheid voor Keel den Nederiandschen handel om zonder hoe genaamd eenige moeite in connectie te treden met het buitenland, met al zijn ver schillende bevolkingen, met al zijn verschil lende behoeften. Het mag op hoogen prijs gesteld wor den, dat de buitertlandsche mogendheden zich zóó ernstig voor onze Jaarbeurs in teresseeren;" al is het voorbeeld wat beschamend, het moge niettemin van prik kelenden invloed zijn. Op het Vredenburg treffen ons verder de stands van machines en werktuigen, metaal-waren en -bewerking, eiectricireiï. sanitaire artikelen, goud en zilver, rub ber. steenkool, turf, enz. Het JaarbeursbeSUur heeft er zorg voor gedragen, dat de ntin of meer aanverwante industrie-groepen zooveel mogelijk bij el kander werden gehouden, wat door den bezoeker voorzeker op prijs gesteld wordt en de vergejijking,öer aangeboden artike len in kwaliteit en prijs niet weinig verge makkelijkt. Atzonderlijke vermelding dient gemaakt te worden van wat de cine stand op dc Neude biedt: in de zeer groote nronsterr,uimte stelt de aviateur rokker hier de vliegtui gen van zijn eigen fabrikaat en vinding ten toen, voorzeker een bijzondere at tractie voor de "Jaarbeursbezoekers. De belangstelling voor deze stand is zeer groot, al zullen Wel nergens zoo weinig.... bestellingen genoteerd worden als juist hier! Heel van nabij kan het Nederlandsche publiek nu (weer) eens kennis nemen van de Vliegtuigtechniek, en wij twijfelen niet. of na afloop van deze Jaarbeurs za| de vliegkunst in Nederland wederom yeej aan populairiteit gewonnen hebben. Het Janskerkhof draagt een eompiex van standings, waarin de hout- en bouwmate rialen-, de glas- en aardewerk-industrieën zijn ondergebracht. Hier valt het op, dat de machtige „Sfinx' afwezig: bleef: één van diè industrieën, waarin zóóveel vraag is, dat de orders welhaast niet uitgevoerd kunnen worden en dat men meende ten eigen proiijtc de Jaarbeurs te moeten veronachtzamen. Op het Lukas Bolwerk hebben zich behoudens de reeds door ons genoemde handeisattaché's van vreemde mogendhe den de fabrikanten vereenigd van" meu- beien, kurk en borstelwerk, sportartikelen,, speelgoed en huishoudelijke en luxe artike len (anders dan van glas- en aardewerk). Flier staat tevens een houten woning van de welbekende firma „Padox" tentoonge steld; wij bezochten deze aanstonds nadat Z.Exc. Minister Aalberse de noodwoning in oogenschouw had genomen, en de vertegenwoordiger wist ens met begrijpe lijke voldoening en trots te vertellen, dat de minister getroffen geweest was door het praktische-voor-dezen-tijd, dat hij in deze noodwoning' gedemonstreerd zag; de minister noemde het „een mooi idee" en zeide ervan overtuigd te wezen, dat de stevigheid van een dergelijke woning niets te wenschen overlaat. Wie weet. welke gevolgen dit bezoek van Minister Aalberse nog! heeft voor de nood-huisvesting van het woningnood-lij dende Nederlandsche volk! Op Tivoli vinden wij bijeen de boek handelaren, drukkers en uitgevers, papier- indusirieeien, fabrikanten van leder en le derwaren, benevens eenigie deelnemers uit de groep voedings- en genotmiddelen'. Uit de drukkers- en uitgeverswereld is de deelneming dit jaar opmerkelijk veel min der dan verleden jaar; men schrijft dit toe aan het feit, dat de prijzen in dat bedrijf niet alleen zeer hoog zijn, doch tengevolge van collectieve contracten en larieven 'de concurrentie in eigenlijken zin tevens uitsluiten. Aan de rij van schoenen-stands komt hier geen eind! De schoenfabrikanten toonetr alzoo te behoorentot de groep van hen, die overvol zitten met voorraden, welke tegen de be dongen prijzen geen afnemers vinden in het binnenland en in verband met de iage valuta door het buitenland niet be iaard kunnen worden. Ol de Jaartours hun in deze omstandig heden wanneer zij hun prijzen niet ver iagen veel baten zal, lijkt ons een wèl gewettigde vraag. Doch niet onmogelijk is het, dar ter beurze nog een prijzen-niveau „ontdekt" wordt, waarop te handelen valt. De faarbeursterreinen Maliebaan-noord en Maliebaan-zuid zijn van een zóódanige uitgestrektheid, dat de Jaarbeurscommis sie zeer verstandig handelde door midden in een restaurant te plaatsen, waar men zij het dan ook tegen onpretcig-hooge prij zen wat op zijn verhaal kan komen van den vermoeienden tocht over het kiezel langs de eindelooze rijen van stands. Afaiiebaan-noord is .voor het grootste deel in beslag genomen door voedings- en genotmiddelen industrie, Maliebaan-zuid door de kleeding-nijverheid. G&iijk wij reeds opmerkten zijn uit eerst genoemde industrie de „ersatzen" verdwe nen, wat den goeden naam van het Neder landsche product in binnen- en buitenland s.echts ten goede kan komen; Wat de kieeding-industrie betreft, valt hetzelfde op te merken als bij de schoen industrie: de vertegenwoordiging is enorm en de Duiischers en Oostenrijkers, die on ze jaarbeurs bezoeken, moeten wel met ieede oog-en hier constateeren, dat de aard- sche goederen toch zeer..,, ongelijk ver deeld zijn! Zoo iieten wij zeer vluchtig en 't zij eeriijk bekend zeer onvolledig de industrieën, weike op de Jaarbeurs verte genwoordigd zijn, de revue passeeren. Wij twijfelen er echter niet aan, of de lezer zal eenigen jndruk gekregen hebben van de veeiheid, welke de Jaarbeurs biedt en hij zai met ons overtuigd geworden zijn, dat deze Jaarbeurs, ondanks de ruimschoots ge me mere orde bijkomstige om standigheden zoo als zij is, van héél groot belang moet worden genoemd. Als onzen totaal indruk zouden wij wil len geven: Er ontbreekt nog heel veel aan, doch men kan 't er mee doen, cn niémand zal de Jaarbeurs bezoeken, zonder materieel of.... geestelijk iets rijker geworden te zijn. Ja, ook geestelijk! Want al is het niet in de eerste plaats de bedoeling van een Jaarbeurs: een ten toonstelling te-zijn, degenen, die er heen gaan alleen om aandachtig alles te bekijken, en te bestudeeren, zullen er veel ééren. Vooral de tentoongestelde producten uit onze koloniën (al is daaraan nog; lang niet genoeg zorg besteed) verdient in dit opzicht de aandacht van oud en jong. Hoe weinigen zijn er b.v., die weten, Hoe koffie en thee. en rijst en katoen groeit, hoe rubber gewonnen wordt. Mcgen de bezoekers van de Jaarbeurs èn omwille van koopmanschap, én omwille van wetenschappelijke leering! legio zijn, het succes van de jaarbeurs toch hangt niet aiieen van de deelneming af, doch wordt voor een welhaast even groot deel "ook bewerkt door de hoegrootheid van de be zoekersmassa. Wij zouden een ieder willen aanraden? Bezoekt de Nederlandsche Jaarbeurs! De Jaarbeurs is uw bezoek overwaard, sn gij zult er uw nut mede doen. DE NEDERLAAG DER ENGELSCHE REGEERING. Wij meldden gisteren, daf Asquith ia Paisley een schitterende overwinning heeft behaald, wat een nederlaag beteekent voor de coalitieregeering. als wier tegenstander de oud-minister in het krijt trad- Want het moge waar zijn, dat Asquith's persoonlij ke bekwaamheden tot zijn stembusoverwin ning bijdroegen, wij weten maar al te gied. dat in een verkiezingsstrijd lang niet enkel de persoon weegt. Dit klemt te meer, waar Asquith in zijn redevoeringen heftig te keer ging tegen de nationalisatie-ideeën der ar beiderspartij en dus een deel der arbeiders van zich afstootte en de regeering van Lloyd George al evenmin vriendelijk be handelde. De conclusie is dan ook gewet tigd. dat het volk afkeerig wordt van de veel-beloven. maar weinig-geven politiek van Llovd George en een anderen koers uit wil. Wij laten nog eenige persstemmen over den uitslag volgen; De „Daily Mail" zegt: ,.Er is niets ge heimzinnigs omtrent de redenen, die een te genstander der regeering overwinnend uit <le stembus deed komen en haar medestander onder aan de lijst deed komen. Asquith's terugkeer naar Westminster klinkt als een waarschuwing voor een po- pulairen opstand tegen de coalitie; zij is terzelfder tijd een vewijt aan de oppositie, de zwakste in de politieke geschiedenis, we gens haar mislukking de openbare meening in het Lagerhuis kenbaar te maken." De „Times": „Asquith is zegevierend ge kozen en zal, naar wij vernemen, a.s. Maan dag zijn plaats in het Lagerhuis wedler innemen. Wij heeten hem welkom bij zijn terugkeer in het parlement, niettegenstaan de wij in veel met hem verschilden om trent ziin politiek en zijn gebrek aan be slissingen in de eersle perioden van den oorlog. Wii gelooven dat hii er veel toe zal bijdragen om het stralend prestige van het Lagerhuis te verhoogen. Hij is een grooter parlementair dan eenig ander, die nu in het Lagerhuis zit en hij is steeds een trouwe wachter geweest van de rechten en privile ges van het parlement. Wij zijn er zeker van dat hij niet zal dulden dat de leden van het Huis zullen behandeld worden met die minachtende onverschilligheid, die het optreden van het Kabinet het laatste jaar heeft gekenmerkt. Om deze reden, meer dan eenig ander, verlangden zooveel mannen en vrouwen, die altijd in hun politiek tegenover Asquith stonden, er naar hem weder in Westminster te zien-'' De „Daily Chronicle" zooals bekend liet officieuze Lloyd George-orgaanverbergt handig haar spijt en schrijft: ..Alle libera len. van den eersten minister af. zullen er zich over verheugen dat Asquith terug is in het parlement, en wij gelooven dat hun voldoening daarover gedeeld wordt door de meeste hunner landgenoo'en. zonder onder scheid van partij. 114.) „Is Gods hand niet in alles zichtbaar?" iViel Laura hem met aandoening in de rede >)0, zoo- gij au niet volhardt, laadt ge de snoodste ondankbaarheid op u. God heeft M zijne liefderijke stem, die u tot Hem roept, weder doen hooren, dit is wellicht ua laatste maal, zoo gij thans niet luis teren wilt, keert Hij zich voor altijd van H aL. gq hebt zijne genade verbeurd °A-Z?|fc..V0!°r immer verloren. Zelfs, dat -lij mij ,uwia geliefde vriendin waaraan gq al te zeer gehecht zijt, plot seling ontvioeren, was een middel toe uwe bekeering. Wees tooh niet doof als gij geroepen wordt, t «IH heb den rechten weg ïngeslaaen teh hopp dien niet meer te verlaten. Hoe drkwqls heeft die goede pastotor mij;, altijd onder bedekte termen, aangemaand om de kerk te bezoeken, en ik heb er niet naar ■willen luisteren. .„Onder bedekte termen? Hoe drukte Herwaarde zich dan uit?" „Hij Waocht mij! het nieuwe altaarstuk Komen zien, en dit was niets dan $eg liefderijk verwijt, dat ik mij nooit meer in de kerk vertoonde. Eindelijk voldeed ik aan zijn verlangen, het was op den Zondag waarvan ik zioo ev.en sprak". „Was het een prachtig stuk? Wat stelde 't voor?" „In zooverre ik er kennis van heb, was hat een goed geslaagde voorstelling van da verrijzenis. Zij maakte op mij aen diépen indruk en scheen mij een aan maning om uit mijn staat van onverschil ligheid op te staan en te gelijk met mijn Zaligmaker te verrijzen". „Nu hopr ik welk een omkeering er in u plaats hoeft gevonden. Wilt gij mij nu beloven eenige boeken van mij te doorle zen, welke de Djuitsche philosofen op goe den grond bestrijden? Want gij' zult altijd nog moeilijkheden ondervinden, en deze moeten voorgoed uit den weg worden ge ruimd." „Ik wil dit gaarne", wais het antwoord, „daar ik mij ni©t herinnerde, dat gij zulke geschriften in uw bezit had, was ik reeds voornemens die zelf te koopen, een be wijs, dat het met mijn terugkeer ernst is" „En waaraan hebben wij de wonderbare Verandering, zoowel lichamelijk als geoste lijk, in mijn© goede moeder te danken?.. O, .hod verlang ik haiar te zien,, haar yan aangezicht tot aangezicht te aanschouwen haar aan mijn hart te drukken en uit te stamelen, hoe onuitsprekelijk gelukkig mjj het denkbeeld maakt, dat wij nog voor elkander kunnen leven". „Ach, dit behoeft gij niet te vragen, zonder twijfel is dit het werk van den pastoor". „Dia goede man, die edele priester, hij is haar zeker dagelijks komen bezoeken en het is hem gelukt haar door zijne vrome vermaningen van die lieillooze zwaar moedigheid en onrust te genezen, die reeds zulke noodlottige gevolgen hebben gehad. ,.IV gissingen zijn de mijne; de waar dige geestelijke beeft zeer veel invloed op haar, dien hij ten goede wist aan le wenden. Ilij heeft ik ben er van overtuigd niet den minsten dwang met haai" gebruikt maar als een vriend haar vertrouwen ge wonnen, en hetgeen hij haar meer heeft doen gevoelen dan wel gezegd, namelijk welke vertroostingen het Catholicisnie voor bedroefde en bezwaarde zielen in zich bevat, deed -haar, zoo ik gis, verder het oor l-eenen aan zijn wijze raadgevingen on vermaningen, waarvan wij zulk een goede uitwerking zien". „En he-bben de onrustbarende tooneelen zich niet meer herhaald?" „Na uwe verdwijning nog enkele malen, wij hebben toep zeer veel met haar te do'en rrehad". J En Edward verhaalde, hoe zij tot twee malen toe ontvlucht was en al de ge volgen daarvan, en bpa hem op de plaats waar hij het gelhk' had haar weer te vin den, op de wonderlijkste wijze het treu rige bericht gewerd, dat zijn geliefde vriendin voor altijd verloren was. „Ik vond daar", zeide hij, „in handen, waar ik het zeker 't minst kon verwachten uw medaillon terug, de o-ude man die het in zijn bezit had, was dn kennis met een zeeman, van wien hij het voor u zoo kostbare kleinood ter bewaring ontvan gen had Dc zeema.n zocht ik oj> en cleze versterkte bij mij de gissing,'dat ge bij oen schipbreuk waart omgekomen. O, hoe was ik torn te moede. .Welk een verschil. de dag van toen of die van heden". „En hebt ge het medaillon terug?" vroeg Laura met belangstelling. „Ik kon gec-n voldoende bewijzen leve ren dat ik cr recht op had", was liet ant woord, „'thans nu ik hét genoegen smaak u weergevonden te hebben, zal ik er op nieuw werk vati maken." i „Dit bewijs te leveren kon u toch niet moieilijk gevallen zijn", sprak Laura ver drietig, „indien gij het portret van mijn vader, dat door dien woestaard op dien noodlottigen nacht van mijn ontvoering zoo verhavend is en zich zeker nog we) tehuis bevindt, vertoond had. Mij dunkt op die wijze ware de twijfel geweken", ,,'t 'Kan zijn, dat g© gelijk hebt, gij! moet 't mij echter vergeven, dat ik er niet aan heb gedacht. Ik behoef u niet te zeggen, dat ik het mij zoo dierbaar voor werp gaarne als een herinnering van u in' mijn bezit zag, een voorrecht, dat mij ze ker niet door uwe goede moeder betwist zou zijn". „Ik wil dit gaarne gelooven", zeide zij met een beminnelijken glimlach, ten be wijze hoe aangenaam 't haar was, dat hij' aan al wat op haar betrekking had, zoo veel waarde hechtte. „O, wat duurt die reis mij vreeselijk lang", vervolgde zij na een poos,, terwijl zij zich onrustig heen en w eer bewoog", zooals wij doen 'wanneer wij ons geduld te veel zien beproefd. Op hetzelfde oogenblik hield de diligence stil, zij wrselde van paaTden en de passagiers namen deze ge- lcgenheid waar om eenige verver,sehingec' te gebruiken. '(Wordt vervolgd)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1