TWEEDE BLAD. Smaak. er en ill laar sra: 'i K.Ö. f Q.T5 10,88 erkrijgbaar bij kN BAK, Zaad- Llkmaai'. [Enkel i? '3LK. Vrijdag 9 April i920. Provinciaal blauws nieuwe niedorp. .r. K. Kies vereen. Door de besturen derf 3 "R. K. Kiesvereenigingen is besloten op Donderdag 22 April een Propalganda- evrgadering te houden, ten doel Hebbende de politieke ontwikkeling der vrouwen, voor welke de vergadering alleen toegankelijk ?al zijn. Als spr. za! optreden de heer b. Tb', de Wolf vsn Amsterdam. hoorn. obdam. wam m ü&g Sf B 02^. logram. 20 ct p. V» ^3 de goedkttoprtfe. 1/3 Litorbus 45 et. Is is Is nt. 46 50 pond. per pond, arkfprijs. v©»i?4 23. ISvl mmm, aSSZ2$53eZ3Z3bEB3Sa5S5a rrrr.\ •- --J-V1 jia jn«. y. bescheiden om- pspecteur met dag- Et salaris. Br. oncL I0URE, id. NIEUWE NIEDORP. Raadsver- vadering. De Raad dezer gemeente vergaderde Woensdag 7 April natn- 2 uur, aanwezig allen, Burgemeester Koopman, Voorz.. de heer Harenhuizen secretaris, benevens was aanwezig de heer Meijer, directeur van het Gasba- dri]f alhier en 1 belangstellende. Na opening, lezing en goedkeuring der notulen. Naar aanleiding van het genotuleerde verzocht de heer Gooierd mededeeiingen omtrent het ingewon nen advies voor den aankoop van goed- koope kleeding. De Sec benevens de veldwachter Pool lichtten dit toe, waaruit ons bleek dat men hiermede de burgers niet zou bevoordeelen. De heer Gooierd ging hiermee aceoord. Ingekomen stukken: a. Een exemplaar der verordening be treffende de toelating der kinderen uit deze gemeente tot de openbare lagere school te Hoorn. b. Bericht dat het regiement van orde yoor de raadsvergaderingen aihier door Ged. Staten voor kennisgeving, is aan genomen. c. Het suppletoire kohier voor den H. O. en het besluit tot verkoop vaq grond aan de bouwvereenigmg alhier. Beide door Ged. Staten goedgekeurd Het proces-verbaal van kasverificatie over net 1ste kwartaal 1920, aangevende dat in kas was en moest zijn de som van f 1017.54. d. Verzoek van de Vereeniging van gasfabrikanten wanneer alhier reductie op gasprijzen wordt verleend, deze niet meer toe te passen. e. Missive van de Afd. n. h. van den Ned. Bond van Gemeenteambtenaren, voor betere salarieering der ambtena ren werkzaam ter secretarie. Deze laatste twee voor kennisgeving ter ziide gelegd, daar dezelve voor de ze gemeente niet van toepassing zijn. f. Rapport van den heer Meijer Direc teur der Gasfabriek aihier omtrent de aanschaffing van een nieuwe gashouder. Voorz. verzocht den Directeur van i gasbedrijf dit nader te willen toe- -h* :n. directeur merkte op dat we in de g geven omstandigheid met één gas- ■öouder geen bedrijfszekerheid hebben. S-Jien wii malheur zouden krijgen staat het bedrijf terstond stop, wat niet ver antwoord zou zijn. g. In verband hiermede werd een voorstel van de gascommissie voorgele zen om over te gaan, hetzij tot het bouwen van een nieuwen gashouder met een inhoud van 100Ü kub. M. en .welke eventueel later gebracht kon wor den op 2000 kub. M., hetzij tot het bouwen van een gashouder van 600 kub. M. direct uitgebreid tot 1200 ku bieke Meter. Een en ander werd nog duidelijk ge maakt en was door genoemde commis sie opgaaf van prijs ingewonnen, de voorkeur werd gegeven om den aan koop zoo mogelijk bij eene Holl. frima te doen. De heer Gooierd informeert met het oog op den 8-uren dag of zoowel de 45-urige werkweek niet meer personeel noodig zal zijn. Ten tweede komt het vreemd voor dat bii aankoop van een nieuwe gas houder aan een Holl. firma de voor keur wordt gegeven, met deze lage mar- kenlcoers kan men naar ik meen, goed- kooper bii een Duitsche firma koopen. Ten derde is het bedrijf verzekerd tegen stormschade? Directeur: Het personeel zal hierdoor niet behoeven te worden uitgebreid met het invoeren van de 45-urige werkweek en het aanbrengen van een tweeden gashouder. De heer Gaaierd: .Worden ze dan niet afgejakkerd. Directeur: Minder dan nu. De heer Visser: Gezien de toestand in Duitschland met de stakingen, boven- dien moet men van de koopsom ter stond 2/3 storten waarvan Vs "direct ge plaatst wordt op een Duitsche Bank. Spr. meende dat de gascommissie goed zou doen de voorkeur te geven aan een Ned. firma. De heer Gaaierd: bii soliede firma's heb je dan toch geen last. De heer Visser: In 't Roergebied is het thans ook weer minder veilig, ver onderstel dat die bank waar het geld gedeponeerd is geplunderd wordt. De heer Gaaierd meent dat men dan bii een soliede firma nog ge.en last heeft, zii ,zal zich weer opwerken en alles komt in orde. De heer Visser: Bovendien het meeste materiaal komt toch uit Duitschland en Zw het prijsverschil niet tegen de ri sico opwegen. Tri heer Gaaierd: veronderstel dat rnpp gestort moet worden niets meer terugjrczien Wprdt, dan zijn we waarschiinujk nog gpedkooper klaar'dan c.Jmre^V u°° hoog loopt het prijsver- scnil met, bovendien hier zijn toch ver tegenwoordigers van Duitsche firma's. Y?°rZ- f°° ver zijn we nog niet, het rfor ?rinVrr? moet er een gashou- zen Van 1000 kub" M' we" De heer Gaaierd wenscht dat de Di recteur eerst nog meer inlichtingen ver strekt. Verslag der laatstgehouden ver- sanering der gascommissie volgde. tensge cijfers werden door den Dir 8a?°£2d' vva;,rL!'f ons duidelijk werd ff* gasverbruik voor de bc o-rs duurder zal zij:» >w3ruiK-c,rs vaii hier. De heer Wiike': Volgens het laatste rapport is, geloof ik ook in die rich ting besloten, 'k acht het raadzaam een gecombineerde vergadering te houden met den raad van Winkel, dit is een teer punt. De heer Visser: Wü wijken van ons punt af. de vraag is deze een gashou der van 600 of 1000 kub. M., bovendien of de gemeente een geldleening van pl.m. f50.000 voor dit doel wenscht aan te gaan. De heer Wilke voor Nieuwe Niedorp de helft. Voorzitter acht het beter f60.000 te noemen, wat voor onze gemeente zal zijn f 30.000. (Wordt vervolgd.) LANGENDIJK. LANGEN DIJK. L. T. B. De R. K. Land en Tuinbouwbond vergaderde Dinsdaga vond. Na opening lezing der notulen weike werden goedgekeurd. Hierna was aan de orde de beschrij vingsbrief voor de Alg. vergadering van den Noordermarktbond. Een voorstel inzake den eiscli om in eiken wagon van 10.000 k.g, twee laders te plaat sen lokte eenige discussie uit. Hoewel me>n een zoodanig punt wel goed vindt, wordt het door de vergaderingi als een bouwers- belang beschouwd dat een koopman zelf zijn personeel mag uitkiezen. Het optreden van de Transportarbcidersbond is der ver gadering niet sympathiek. Opgemerkt wordt dat ook de misstand der bouwers zeer groo te partijen door een man of kleinere partij en soms door kinderen laten lossen uit den weg dient te worden geruimd. Over het punt schorsing van leden die de besluiten der vereeniging niet nakomen en beboeting door van hen 5 pCt. markt- geld te heffen wordt zeer druk gediscussi eerd. De heer D. Bruin meent en alleu. zijn het hiermee eens, dat deze maatregel ook op de andere markten moet worden toege past o.*n overloopen te voorkomen. De heer C. Kramer meent dat het niet veel zal uilhalen, omdat geschorsten hunne producten door asderen zullen laten veilen Die dit doen zouden ook gestraft moeten dit als van zelf sprekend volgt, worden. De meening der vergadering is dat Verschillende leden spreken h'uime af keuring uit dat vorig jaar o.a. met de wor telen veel te lankmoedig door iiet bestuur is opgetreden en toen de overtreders zon der pardon en zwaar willen straffen. De vergadering vereenigt zich met hei schorsing en boete voorstel. Hierna is aan de orde het voorstel van Oudkarspel om tot opheffing van verplicht veilen te besluiten. De voorz. zegt dat dit punt al zooveel is besproken en zou in deze de afgevaar digden vrij mandaat willen geven. Het Be stuur ziet geen reden orn af te wijken van het eenmaal ingenomen standpunt. Eenige leden yerkiaren zich tegen ver plicht veilen, anderen zouden uien en wor telen vrij willen laten. Bij stemming verklaren 23 leden zich voor en 18 tegen verplicht veilen. Thans wordt door eeutgo leden voorgesteld de uion en wortelen vrij te laten. Het voor en tegen wordt besproken. Da voorz. zegt dat wij nu geen voorstel meer op de beschrijvings brief kunnen brengen. De heeren M. Zijp Jz. ea. keuren het af dat niet tijdig een vergadering is uitge schreven en hierdoor ae gelegenheid is voorbijgegaan om dit punt voor 'te stellen. De voorz. zegt dat het Bestuur voor de moeilijkheid stond om twee vergaderin gen te moeten houden, terwijl in Febru- ari ook nog vergadering is gehouden cn toen in deze geen stemmen zijn opgegaan. De secretaris voegt hieraan toe, dat men wel aan het vergaderen kan blijven als men heden een besmit neemt en morgen gaat men weer een ander standpunt innemen. De heer D. van Kleef zegt, dat men het den eenen tijd wel eens anders be schouwd dan den andere. Spr. vindt dat er schade geleden wordt door het niet uit de hand mogen verkoc- pen van wortelen en uien. De secretaris zegt, er anders over te denken, maar als de vergadering zooveel heil ziet ni dit punt, welnu hij is niet bang of men zal in de N. M. B. gerust wel de gelegenheid geven om dit punt in de alg. verga-dering te bespreken. Spr. zou echter toch wel uitgemaakt willen zien, hoe hier de vergadering er over denkt. Bij stemming verklaren 29 leden zich' tegen en 14 leden zich' voor verplicht veilen van wortelen en uien. Het voorstel om in plaats van per 100 K.G. per 50 KG. te veilen wordt met 25 tegen 10 stemmen van de hand gewezen. üij monde van den heer P. Groen wordt mededeeling gedaan van een bespreking in geooma meerde vergadering, der 3 markt- besturen en, „koophandel" inzake een re geling voor het overleggen der producten bij wagengebrek enz. Deze voor iedere categorie billijke regeling kan de goedkeu ring der vergadering wegdragen.' Tot afgevaaidigtden naar de N. M. B. worden hierna gekozen de heeren L. Schrij ver, P. Duijves, J, Zijp Jz., D. Bruin en D. van Kleef, plaatsvervangend de heeren W. Goudsbloem en Jb. Zijp Dz. De Voorz. deelt mede dat de beschrij vingsbrief voor den L. T. B. helaas nog' niet is gearriveerd en deze dus niet kan behandeld worden. De leden zien echter niet tegen een vergadering op, dus zullen we maar een vergadering uitschrijven als de papieren er zijn. Bij de rondvraag komt de vvensdf naar voren een bestelbiljet voor koper rit riool, manden, zakken enz. bij de leden te ver spreiden, wat zal gebeuren. De heer J. Zijp Jz, spreekt over Het aan schaffen van aardappel jproeimachines tfaor de vereeniging. Er komen echter zoo veel bezwaren naar vc-rcn, dat men bever acht hier niet op in te gaan. De heer C. Kramer spreekt over oplfef- öag dér Prov. Comm., vooral naar aan- iêiding van tfe laatste' gebeurtenissen. D-é secretaris méént, dat al ii het den rrirtcji tijd de veifeeflSc k'arit tslnclcoppr dit nog geer. motief is om middelen te beramen tót omverwerping; der organisatie, 't Is wel mogelijk dat er verkeerd gehan deld is, ook dat er misschien buiten de schuld der leiders niet in Het belang der bouwers! af gewerkt, maar zoowel spr. voor zichzelf zelf overtuigd is, steeds in liet werkelijk belang der bouwers te hlebbèn gesproken en gehandeld, zoo fen hij Van de leiders niet anders denken. Op deze zaak wordt niet verder inge gaan. De heer D. van Kleef keurt Het veilen op monster af. Ook ainderen hebben Hier tegen bezwaren en vooral wordt afgekeurd het zoo maar tussehèn vallen op ,de vei ling zonder volgnummer, als men ziet, dat de markt o-ploopt. Hierna' sluit de Voorz. de vergaderingi ijiet gebed. LANGEND! f K. Spaanse he griep Alhier doen zich meerdere gevallen van Alhier doen zich meerdere gevallen van Spaansc'he griep voor. In Oudkarspel heerseht deze ziekte vooral erg. In som mige gezinnen zijn 4 personen aange tast. ENKHUIZEN. ENKHUIZEN. Benoemd. De heejr A. J. Huijt, stationschef alhier, is be noemd als Koodanis te Heerlen. WESTWOUD. WJSSTWOUD. Zanguitvoering. Het kinderzangkoor gaf onder leiding van den heer IC de Boer, zijn laatste uitvoering in dit seizoen. Met opgewektheid werd hot programma van 12 liedjes zeer goed afgewerkt. Voor afwisseling werden eenige toonoelstukken dear de kinderen gehouden, terwijl dooi de oudere leerlingen een paar nummers voor piano en viool op zeer verdienste lijke wijze werden ten gehoor» gebracht Ook de kleppermarsch viel zeer in den smaak van het publiek. TWTSK. TWTSK. Boerenleenbank. De jaarvergadering der boerenleenbank was slecht bezocht. De hoeren K. Ham, D. Appel en J. Stam werden herkozen als bestuursleden. De heer J. Dammes werd als kassier herbenoemd De rekening sloot in ontvangsten en uitgaven met een be drag van f 106.234.62. Het ledental steeg tot 120. De winst bedroeg £G93.43, WESTWOUD. WESTWOUD. Mond- en klauw zeer. Het mond- en klauwzeer neemt nog steeds toe en richt vooral onder het jong vee gwo-te verwoestingen aan. Op een dag verloor de heer van Diepen alhier, 6 kalveren 13 lammeren en een paar schapen. BOVENKARSPEL BOVEN KARSPEL. Burgerwacht. Begunstigd door het schoone lontcweer had onder groobe belangstelling geduren de de drie kermisdagen de schietwedstrijd der Burgerwacht plaats. In vier .afdeelin gen, naar gelang der geoefendheid werd door een 110-tal mannen deelgenomen Heel prachtig werd ges-choten, want van een maximum van 40 punten behaalde verreweg de meesien in vijf schoten, van 20 tot 38 punten. Onder groote animo wer den dan ook de prijzen aan do winnaars uitgereikt door den burgemeester dezer gemeente. Z.Ed.Achtb sprak de mannen hartelijk toe en reikte de gouden medaille aan den heer Jac. do Boer Sr. dia 40 punten had behaald over. Ook da heer J. Bosch werd hartelijk gehuldigd bij' het overreiken v. d. 2e prijs de zilveren me daille De uitslag der wedstrijd was al3 vogt: Klasse I. resp. Jac. de Boer Sr40 punten S. Rood Oz. 38, J. Boon Jnz 38 en J. Kraakman 37 punten. Klasse II. J Boech 38. D. Duijö 37 O. Doodeman 37 J. Kaptein en J. Deen Dz. beiden 35 punten. Klasse III. K. Klein Sa 36 W. Visser 35 P. N-euvel 33 en J. de Vries 29 punten. Klasse IV. G. Hoek 34 W Bonnema 33, P. Botman Pa., 33 en J. Haakman 33 punten, terwijl W. Deen de z.g. poedelprijs met 2 punten verwierf. Al de prijswinners werden meer o' min der waardevolle prijzen uitgereikt, on de animo onder de deelnemers waa zeer groot Waarlijk een groot suooes voor de commissie. HOORN. Zuivelconsulent. Bij Kon Besluit is bevorderd tot hoofdassistent bij den dienst der Rijkszuivelconsulenten, de heer P. Eriks Jzn., alhier. OBDAM. Burg. Stand over Maart. Geboren: lamis, zoon van Johannes van Diepen, en van Antje Boots. Johanna, d. van Nioolaas Jonker en van Jansje van Diepen. Petrus Johannes, z. van Convelis Bakker en van Anna Schouten, jaco-bus Nicolaas, z. van Johannes Cath'arinus Die ting en van Jansje Vcenboer. Jan Pieter, zoon van Siewertfonker en van Jansje Slot. Overleden: Pieter Smit, ongehuwd, oud 20 jaar. Jan Klerk', weduwnaar van Elisa beth Hes, oud 80 jaar. Catfiarina Bregitta Bijvoet, ould 5 jaar, cn Nicolaas Bijvoet cud 2 jaar, d. en z. van Wilhelmus Bijvoet n van Aaltje Stam. HARENKARSPEL. HARENKARSPEL. Burg. Stand over Maart. GeborenWilhelmus Adrianus, z. v. Jacob1 Wester en Margaretha Adriana Bruin. Willem, z. v. Laurentius Stoop en Trijntje van Duin. Cornelis, z. v. Martinus Broer- sen en Cornelia Veldman. Albert, z. v. Al- bert de Groot en Ida de Groot, Johanna Anna, d. v. Jozef Groen en Cornelia Geer- huidga Muileboc-m. Maaltje, d. v. Pieter Kleijer en Antje Kooij. Anna Maria, d. v. Lewie Vervalt cn Maria Joseph!na Magda- lena de Block. A'.idg WiliteLmina, d. v Ni- ccteas Jonker cn Masprtje EngeringK. Hen drilcus Adrianus,. z. y. Tateob' Blokdijk én Cornelia de Wit. Ondertrouwd: Gerrit Leijen en Maartje Cornelia Schoen. Rens Dirk Slilc en Jannetje Delver. Hendrik van den Brink' en Eliza beth de Kraker. Cornells Biersteker en Dieu werfje Stoop. GehuwdKlaas Kostelijk en CatKarina Maria Wink. Gerrit Leijen en Maartje Cor nelia Schoen. Rens Dirk Slik ea Janne tje Delver. OverledenCornelia Grasboer, oud 73 jaar weduwe van Cornelis Kramer, eerder van Martians Hoek. Hendrik Spaansen, oud 47 jaar, echtgenoot van Barbera Glas. Jacob Bruin, oud 73 jaar, echtgenoot van Marijtje Engeringh, eerder weduwnaar van Gerritje Entes. Jan Kruijer, oud 49 jaar, echtgenoot van Sijtje Boekei. ZAANDAM. ZAANDAM. Benoemd. In de com missie, in 1920 belast met het examen voor M. O. in de handelswetenschappen en L. O. in de beginselen der handels kennis voor de dezen zomer te houden examens M. O. (akte K. XII en Q. is o.a. benoemd tot lid de heer Joh. Bon man, directeur der handelsschool, alhier, TEXEL. TEXEL. Studiebeurzen. Naar wij ver nemen bestaat er thans gelegenheid aan da Zeevaartschool alhier een studiebeurs te ver krijgen. 't Rijk heeft daarvoor financieelen steun toegezegd. Mond- en klauwzeer. Het mond- en klauwzeer heeft zich over ons eiland uitga- breid. Deze besmettelijke veeziekte heèrscht hier echter in een bijzondere lichte graad; onder het vee heelt zoo goed als geen sterf geval plaats en verschillende statten wordan in de Texelsche couranten weder als genazen, aangekondigd. Vise hafslag. Aan den vischafslag te Oudeschild zijn in de maand Maart 4615Ü K.G. garnalen aangevoerd. Door elkaar was de prijs 15 cent per K.G. Door ongeveer 30 schuiten wordt aan de garnalen-visscherij deelgenomen Onderwijzer. De voordracht opgemaakt naar de betrekking van onderwijzer te Den Burg is als volgt: 1. P. B. Riteoo Den Helder 2. G. Argelo, Terschelling. 3. M. Quant, Den Helder. j ."k' Ki Enchusiaiia. Men schrijft ons uit Enkhuizen: Een onzer vrienden, kenner van de Enkhuizer gesohiedanis, schrijft naar aan leiding van onzen brief VII, waarin orea de verdedigingswerken der stad een en an der werd opgemerkt, het volgende: De omtrek der stad vctór 1580 teen de tweede uitbreiding en versterking kwam, was de volgende (de schrijver heeft zoo veel mogelijk aansluiting gezocht bij den tegenwoordigen toestand). Er liep 'een dijk van het tegenwoordige Sijbrandsplein langs de ziuidzijde van het Plantsoen, die zich voortzette als Wier- dijk tot de haven. Ook strekte zich van het Sijbrantgplein langs den Visseheifj- dijk tot het Noord (de tegenwoordige Donkerst raat, maar bij de Enkhuizers neg wel bekend als het Noord) oen muur uit, waarop twee blokhuizen geplaatst waren, waarvan de naam onbekend is. Tusschen dezen muur en den bedoelden dijk, dus op de plaats van het tegen woordige plantsoen was een haven, de Vissohershaven. Weer van het Sijbraaiieploin, waar de Noorderpoort was, beschermd door het lort Altena, liep de muur langs het Spaanscli leger en de Oudegracht door, tót daar, waar thans de -heer Nauta zijn bakkerij heeft cn waar de Westerpoort stond. (Dus niet die, welke tlian3 den toegang tot de Streek opent, zooals ik abusie velijk te kennen heb gegeven) Op dit ge deelte muurs vond men 3 torens of blok huizen, de eerste ongeveer over Ruim zicht, genaamd de Pon rus toren, één over den Ouden Doelen, de Christoffeltoren, en één op den hoek van de Oudegracht „de Spij tbroek". Verder liep de stadsmuur van di toen malige Westerpoort lang» de Prinsen straat (in de wandeling Tabakstraat) en de Paktuinen tot aan de Zuider- of Kee- fceripoorf, nu genaamd Erommedaris. Ook dit laatste geldt dus als een ver betering op mijn eerste beschrijving, waarin ik gedacht heb aan de plaats, die men tegenwoordig Keetenpoort neemt, na bij de Dakloozen. Verder liep de grens der stad, d o daar door geen muur wercf aangegeven, door de Bocht. Dit is dus wel eon stadsdeel, dat het be3t zijn oude type heeft be waard. De haven die daarvoor lag werd be schermd door den En gelachen toren (ver dwenen) en den Drommodaris. Deze haven werd afgesloten door de Blauwpoort. Wij blijven onzen vriend daaibaar voor deze rectificatie en verduidelijking. R- LOTING BLIJVEND GEDEELTE TE DEN HELDER EN HOORN. Nu de loting voor hét z.g, blijvend ge- ueeite bij de infanterie en de vesting-artil lerie weder word! gehouden, is hét niet ondienstig thans nog eens ten behoeve van belanghebbenden de ter zake bestaande be palingen onder de aandacht te brengen. De loting geschiedt zoowel bij de infan terie ate bij de vesting-artillerie voor elk garnizoen afsonderlijk'. Aan de loting nemen deel al de manschappen, die tegelijk Hunne eersle-oefening vervullen en neg gaan rang bekieeden,. Van de manschappen die aan loling deelnemen, wotfdt, zoowei bij de infanterie 'als bij de vestingartillerie, voor elk garnizoen een» IotingfiSjst opgemaakt, in alphsbètistfie volgorde feinner nament 13e loting wórdt in Het openbaar gleHoudess ten overstaan van den Commandeereude- Offirier, in tegenwoordigheid van de daar toe door dezen aan te wijzen officieren, en geschiedt dooi" middel van lotingsbiljet ten. De manschappen, die aan de loting deelnemen, zijn zooveel mogelijk daarbf tegenwoordigzij worden tot het trekken van een nummer opgeroepen in de volgor de, waarin zij op de lötingslijst vermeld zijn. Ieder man trekt zelf een nummer stelt dit ter Jfand aan den commandeerendc officier, die hét overluid voorleest en hef daarna aan den man teruggeeft! Voor hem, die aali de loting deelneemt, doch' niet daaibij tegenwoordig is, wordt hét nummer getrokken door den coinmandeerende offi cier deze doet hét ter hand stellen aau hem, voor wien hét getrokken is. De aanwijzing van de manschappen voor Het blijvend gedeelte geschiedt in de volg orde van de bij de loting getrokken num mers, te beginnen bij het laagste uit alle manschappen, die aan de loiing hebben deelgenomen. Voor hen, die aan het aldus samengestelde blijvend gedeelte komen te ontbreken, hetzij doordat zij na de loting tc-t een rang worden benoemd, hetzij oni andere reden, worden geen andere man schappen lot voltapigmaking van dat ge deelte aangewezen. Van de aanwijzing wordt binnen vijf dagen na de loting aam el- ken aangewezene kennis gegeven. Belangrijk is voorts de bepaling, dat ieder aangewezene, behoudens goedkeu ring van den Commandeerende officia:, bevoegd is zijn dienst bij hét blijvend ge deelte geheel of voor een dool te doét» vervullen door een ander milicien, die de eerste-oefening, .reeft volbracht en tot cén der cnderdeélen van het korps in hetzelfdo garnizoen behoort; (deze behoeft dus niet tot dezelfde lichting te behooren). De com mandeerende officier kan, alvorens zijn goedkeuring: ce verieenen, de overlegging, vorderen van een bewijs, dat hij, die de dienst bij het blijvend gedeelte voor een ander zal vervullen, zich tijdens zijn groot- verlof goed heeft giedragen. De nummerwisselaars moeten de nocdige opgaven ïan den commandeerc-nde offi cier doen ten minste één maand vóór de* aanvaqg van den dienst bij hét blijvend gedeelte; met toestemming van dien com mandant Kan echter van dezen termijn worden afgeweken. Deze loting zal te Den Helder en Hoorn worden gehouden op Dinsdag 20 April a.s. KR" AD INGEKOMEN PERSONEN. P. Bakker v.k. Nieuwp.laan 28 Den Haag, z.ber. J. j. Beereiits r.k. P. Hen drikstraat 8 Heij huijsen manufacturier. P. Nijssen r.k. L. Gudorp 177 Haarlem, granietwerker. H. Petter n.h. Stat.-weg 130 Anna Paulowna rest.-bed. G. v. d. Vat g.k. Oudegracht 171 Delft, sigaren maker. H. Strankinga, n.h. Nieiiwpoorts- laan 215 H. H. Waard smid. j. jong r.k. N. P. Laan 146 Nieuwe Niedorp landbouwer, j. Vink n.h. Keizerstr. 22 Rotterdam, sigarenm. A. C. v. d. Veer r.k. Laai 156 Oudorp, melkslijter. !W. Vrinds n.h. en r.k. Stuartstraat 14 Den Haag, kellner. H. Snel r.k. van der Wou- destraat 43, Heiloo z.ber. S. v. Kammen g.k. Uitenboschstraat 29 Harlingen, ma chinale houtbewerker. A. Bakkenis n.h. Ie Landdwarsstraat 25 Heiloo electri- cien. A. H. de Geus n.h. Nieuwpoortsl. 119 Warmenhuizen, z.ber. G. Vennik n. h. Westerweg 11 Schagen, d.b. A. v. Dijk r.k. Eikelenbergstraat 48 Akersloot arbeider. A. Selhorst g.k. Oudegracht 165 Hilversum, z.ber. J. P. A. Lamers n.h. Tulpstraat 7 Ede, sergeant-majoor. A. Schoen-Boerman n.h. Nieuwesloot 23 Zeist z.ber. H. de Boer r.k. Zevenhui zen 7 Schoten, spoorwegbeambte. A. Graaf r.k. Zevenhuizen 7 Schoten, d.b A. Gosterlee n.h. Dahliastraat 2 Noord- Scharwoude bouwk. opz. Wed. G. Kui per n.h. Westerweg 11 Schagen z.ber. H. J. Muelink n.h. Bergerweg 10 Gro ningen, kok. F. H. van Riel r.k. Schar- loo 9 Bergen, timmerman. C. J. Taaie n.h. Geestersingel 53 Baarn, z.ber. L. Timmerman n.h. Bagijnenstraat 9 Edam winkelier. E. Geurden r.k. Varnebroek 34 Apeldoorn huish. A. Burger-Steijn d.g. Toussaintstraat 10 Koedijk, z.ber. Wed. j. Butter—de Waard n.h. Karen- huis. Beemster huish. L. A. Schouten g. Koorstraat 47, Bussum, z.ber. S. Kager r.k. Hoeverweg 27 Warmenhuizen, arb. B. Veen n.h. Kennemerstraatweg 40 Bo- venkarspei gep. gem. am'ot. J. Swier n.h. Spoorstraat 7 Schagen, banketbakker. S. Boorsma n.h. Verdronkenoord 94 Won- seradeel d.'o. G. J. Vermeulen r.k. Tous saintstraat 15 ter Aar timmerman. G. Dalenberg n.h. Fnidsen 111 Zijpe d.b. W. F. List r.k. Laat 83 Doetinchem, z.ber. C. H. van den Bovenkamp n.h. Keizerstraat 22 Wijk aan Zee en Duin, z.ber. J. Schoer, n.h. Eandrachtsstraat 2 Harenkarspel arb. K. Veken r.k. Dub- be'ebuurt 10 Wognum, z.ber. J. E. Scho ten r.k. Oudegracht 33 Beverwijk, z.ber. M. Wolvers g.k. Bierkade 10 Helder d.b. M. D. Klomp n.h. Verdronkenoord 107 Koedijk, d.b. P. C. J. Winkel r.k. Emmastraat Grootebroek, liefdez. C. M. Haakman r.k. Schoutenstraat 16 Texel, z.ber. S. Visser o.r. Houttil 5 Egmond aan Zee, d.b. C. Sodekampff n.h. Hout- til 36 A'dam, sigarumi. M. D'haene, r.k. Verdronkenoord 82 Haariemmerhe- de en Spaarnw. A. E. M. A. Berends e.l. Verdronkenoord 20 Amsterdam, win keljuffr. B. D. F. Pekelharing r.k. he- kelstraat 14 Heerlen, klerk, wLiekies Oebles d.g. Ritsevoort 20 Ede, z.b. T. I angereis, n. h. Kennemerstraatweg 94 Schagen, huish. J. W. H. Braam ntt. Kinheimstraat 23 Hoorn, etaleur, ri. Martens e.l. Laai 137 Velsen modiste. J. van Waveren r.k. van Teijüngenstr. 14 Voorburg, schrijver Ned. IJz. Sp.w. D. van Ameide n.h. Laat 151 Nieuwer Am stel. H. Schut, g.k. ForestusstraM 15 Uitgeest, meubelni. G. W. Dickhon rk.. Lombardsteeg 3 Utrecht, z.berF. C. Habecht e.li. Lombardsteeg? 3 Utrecht zonder beroept

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 5