VEREENIGING TOT 'ONT.WÜCKE- l LING VAN DEN LANDBOUW IN HOLLAND'S NOORDER KWARTIER. Dinsdagmorgen hield de vereeniging lot ontwikkeling van den Landbouw in Holland's Noorderkwartier haar voor» jaarsvergadering in het café „Renses" te Stompetoren. Aanwezig waren pl.m. 60 heeren. Te half elf opende de heer D. de Boer Dz. voorzitter, de vergadering. Hii heette alle aanwezigen welkom en herdacnt dankbaar het besluit: deze ver gadering in spr.'s geboorteplaats, Stom petoren, te houden, de plaats, welke hoogstens kan heeten het centrum van ecu polder, waar bii de drooglegging twee plekken werden gereserveerd voor liet stichten van kerken en scholen. Bijzonder welkom heette spr. de gas ten uit deze omgeving. Men vindt in deze omgeving op land bouwgebied in hoofdzaak den gemeng- den bedrijfsvorm van melkerii en vet- weidc-rij, bedrijven, welke minder dan rationeele fokkerii en rationeele land en tuinbouw het nut van toegepaste landbouwwetenschap hebben gevoeld. U vergunt mij vervolgde de heer de Boer, wel een poging om aan 'te toonen de onmisbaarheid van landbouworgani satie. In Utrecht werd door den voorzitter van een nationale vergadering geme moreerd, dat niet Augustus 1914 op so ciaal en economisch gebied, een periode is afgesloten, welke wei nimmer zal terugkomen. Het pas verschenen socia- lisatie-rapport der S. D. A. P., wijst bii de motiveering op een bekenden uitwas van de tegenwoordige maatschappij, n.l. op de geweldige concentratie van ka pitaal bit sommige bedrijven, dat naast voordeeiige productiewijze beoogt het beheerschen, zoowel nationaal als inter nationaal van die bedrijven, ten behoe ve van enkelen en ten nadeele van bree- de lagen in de maatschappij, welke tot dusver hiertegen niets kunnen doen. De in de Vereenigde Staten indertijd ingevoerde anti-trust-maatregelen heb ben weinig resultaat gehad en alleen gediend om de vindingrijkheid op dit gebied te verhoogen. Hier mag ook de landbouw niet on verschillig blijven. Enkele onderdeden worden beheerscht door machten, die buiten den eigenlijken landbouw staan. Alleen een voldoend georganiseerde landbouw kan hier met succes meepra ten. Spr. besluit met den wensch, dat de te houden besprekingen in het voor deel van den landbouw mogen zijn. (Applaus). De notulen werden ongewijzigd vast gesteld. Medcdeelingen: 3 nieuwe leden zijn toegetreden. Het bestuur adviseert de leden indi vidueel lid te worden van de Wesi-Frie- sche Kanaalvereeniging. Afwijzend is beschikt op een verzoek om lid te worden van de wolveefok- vereeniging. De heer J. Blaauboer is benoemd tot afgevaardigde naar de algetneene ver gadering. Ten aanzien van de vee-arbitrage is een commissie ingesteld om in studie te nemen het vraagstuk: hoe op meer practische wijze de vee-arbitrage door te voeren. Het bestuur zal confereeren met het bestuur der varkensfokvereeniging. Een schrijven is ingekomen van het Neclerlandsch Landbouwcomité inzake de uitvoering der invaliditeitswet De heeren K. A. Kaan, C. Nobel, j. A. \V ai boer, G. W. ,W aiboer en H. I. Avis zijn benoemd tot leden der ploeg- commissie. De heer Breebaart is be noemd tot plaatsvervanger. Verschenen is een brochure voor het opfokken van kalveren. nrrekomen stukken 3 kennisgevingen met redenen van af wezigheid op deze vergadering. Een schrijven van het Nederlandsch Landbouwcomité om te geraken tot de oprichting van een vast tentoonstellings gebouw voor den landbouw. Het comité zou het op prijsstelten het oordeel der vergadering te vernemen. In beginsel gevoelt het bestuur er wei iets voor, maar ook wel voor losse, ver plaatsbare gebouwen. De heer Breebaart zegt, dat enkele jaren geleden het verplaatsen van de losse ge bouwen tegenviel. Als Holland's Noorderkwartier sympathie betu'gt, dan zullen ze wel geld willen zien ook. Spr. meent, dat het vaste jaarbeursge bouw nisscliileii voor dit doeleinde ge bruikt kan worden, (applaus). In dezen geest zal aan het Nederlandsch Landbouwcomité geschreven worden. Rapport der financieele commissie be treffende de rekening en verantwoording over 1919. De ontvangsten bédragen: f 1744.30 en de uitgaven f 1972.52. Er is alzoo- een na- deelig saldo van f228.22. De heer Breebaart deelt mede, dat Hij de rekening acccoril bevonden beeft en dat de bescheiden klopten met de uitgaven. Spr. steit vo-or den penningmeester onder dank te déchargeeren. (applaus). De Voorzitter dankt den heer Breebaart. Benoemingena. van 3 leden vani hét be stuur, wegens periodieke aftreding op, 1 Januari 1921 van de heeren Jm. Blaauboer Kz., K. Zijp Jz. en J. Breebaart Kz., Bij liet bestuur was nog, de volgende aanbeveling ingekomen: K. Kuiper, J, Blaauboer Gz., eh Pr. j. Wqiboer. Gekozen werden de heeren Kuiper, Wai- boer en Blaauboer. b. van 2 leden voor de commissie tot .Wetsherziening wegens bedanken van de heeren: K. De Boer Cz. en P. Hopman. Voordracht van het bestuur de heeren: J. Best Nz., te Berkhout en J. Zijp Kz. ie Venhuizen. Beide heeren werden bij acclamatie ge- fsozen. Bepaling van de plaats waar de e.k'. na jaarsvergadering zat worden gehouden. Voorstel van hét bestuur: Purtnerend. Dit voorstel werd bij acclamatie aangenomen. Het bestuur stelt voor de herziening-; van de statuten een jaar uit te stellen, wegens onvoltailighéid der commissie. Volgens de statuten moet dit om de 5 jaar geschieden. Aldus werd. besloten. Het bestuur stelt voor door hetzelve 4 personen te laten aanwijzen, die ini sa menwerking met een gelijk aantal personen uit de Hpüandsehte Maatschappij van Land bouw een commissie zullen vormen om plannen te beramen en eventueel voorstel len te doen tot reorganisatie van hét iand- bouw-veieenigingsleven in Noord-Holland, eventueel dok in Zuid-Holland, en de wen schélijkheid uit te spieken, dat de .voorzitter van de Hollandsché Maatschappij van Land bouw het voorzitterschap van deze com missie op zidli neemt. De Voorzitter deelt mede, dat er in hét bestuur van Holland's Noorderkwartier stenimen opgingen tot reorganisatie van het landbcuWvercenigingsIeven in Noord- Holland. Besloten werd een commissie te vormen. Deze commissie was niet eenstem mig in haar conclusie, hoe de verbetering moét plaats hebben. Wel was men hét er over eens, dat verbetering giewenscüt is. Er is een tijd geweest, dat een enkele maatschappij het gehèele landbouwbelang in een provincie behartigde. Toen is een pioces voltrokken, waarvan wij de gevol gen onder de oogen hébben te zien. De -wenschélijkheid is nu uitgesproken vcreenigingien op'te richten, welke de on derdeden van het landbouwbedrijf behar tigen meeten. Ter sprake kwam de verhouding tot de Hollandsché Maatschappij van Landbouw. Het bestuur stelt voor een CQ.mmissie te benoemen, welke de algemeens beiangéa moet behartigen. Het bestuursvoorstel werd bij acclamatie aangenomen. Van het dagelijksch bestuur van dé Hol landsché Maatschappij van Landbouw was een schrijven ingekomen, dat de voorzit ter bereid is hét presidium van de commis sie op zich' te nemen. De heer Breebaart spreekt de wenschélijk heid uit vandaag nog; een keuze. te. doen. De heer Olie deelt mede, dat do 1 loliand- sdhe Maatschappij van Landbouw de hee ren Eielwijn, Kulin, Kniseman eii Hooge- water(?), aangewezen hééft. De Voorzitter zegt, dat er binnenkort een bestuursvergadering, zal plaats hebben en dat dan 4 heeren aangewezen zullen wor den. De wenschélijkheid van opleiding van veeverloskundigen in Noord-Holland in verband met de gjewijzigde toestanden. De inleider, de heer Dr. D. L. Bakker, zegt dat er een rapport is uitgebracht over de wijze van opleiding van veeverloskun- digen. Er is echter gevraagd of het wensch'e- lijk zou zijn een opleiding te openen. De wenschélijkheid zou moeten blijken uit den grooten drang) naar veeverloskun dige hulp. Pl.m. 10 jaar geleden waren in Noord- Holland boven het Noordzeekanaal 5 prac- tiseerende veeartsen gevestigd. Nu zij'n er veel meer en aan de veeiartsenijkundige hoogeschool te Utrech'c zijp 200 studenten ingeschreven. Wensdht men meer veeverloskundige hulp, dan moet men de veeartsen een be hoorlijk bestaan verzekeren. De veeartsen gaan meer en meer aan verloskundige practij'k doen. De commissie tot onderzoek dezer kwes tie adviseert dan ook eerst uit te laten ma ken in hoeverre men de opleiding wenscht. De hr. Stapel gelooft niet, dat er onder de meerdere veeartsen veel zijn, die aan veé- verloskunde doen. Ze doen meer aan melk- kéuring, enz. De heer Kuiper spijjt liét, dat een dergelijk advies gekomen is. 't Lijkt spr. wenschelijk dat er meer veeverloskundigen opgeleid worden. Spr. adviseert de zaak door te zetten, (instemming). De heer Qpvers onderschrijft h'et ge sprokene van de hieeren Stapel en Kuiper. Spr. is overtuigd, dat de lust voor veever lossingen bij de veeartsen niet zoo sterk is. De heer Stapel zegt, dat hem door den heer De Leur meegedeeld is, dat aan de noogeschool te Utrecht de veeyerloskuride niet zoo goed geleerd wordt. De heer Smeding- wensoht, dat door het bestuur een enquête ingesteld wordt, in welke streken meer veeverloskundige hulp noiodig is. Blijkt het, dat ergens rr.eér hulp noodig is, dan moet het bestuur middelen beramen om die te verstrekken De heeren Govors en Groot gaan met "net ïcfee van den heer Smeding mede. De heer Dr. Bakker beweert, dat de-s te meer veeartsen Zich ergens zuilen vesti gen, des te meer zij aan veeverloskundige hulp zullen doen. recr spa', Tgt net zwaartepunt edffïer hi'er: er moeten zoo goaf mogelijke voe- verioflLundfgem zijn en veevertoskunaige hulp moet ook zoo goed mogelijk' zijn. De bewering dat het onderwijs in bet betreffend vak aan de hoogeschool niet goed is, acht spr. onjuist. Het onderwijs is er op 't oogenblik zeer goed verzorgd. Spr. ondersteunt sterk het voorstel van den beer Smeding. Het voorstel van den heer Smeding werd bij acclamatie aangenomen. Verbetering scheepvaartverbindingen in en naar West-Friesland. In verband hiermede is een schrij ven van het Provinciaal Bestuur van Noord-Holland ingekomen. De voorzitter zegt, dat door Gedeputeer de stateji gevraagd is hoe men zich de richting, diepte, enz. van de kanalen zou indenken voos- de kanalisatie van West- Friesland. Br is geld bijeengebracht orn een voor loopig onderzoek in te stellen Bij' liet Provinciaal Bestuur is de indruk ge vestigd. dat de ingeslagen weg- Van dm ka ,naa]vereeniging niet bevorderlijk zal wezen "voor den spoedigen gang van zaken. Br aal dan ook waarschijnlijk, naast de oude, een nieuwe (offioieele) com missie benoemd worden. Spr. stelt voor met de nieuwe plannen mee te gaan. Den lieer Breebaart komt het voor, dat bet de juiste weg is de beide oommis- sie's in elkaar op te lossen. Besloten wordt de zaak voortgang te laten maken, zooals ze tot nu toe ging. De vergadering werd vervolgens geschorst 'Pc half twee heropent da voorzatter de vergadering. praetorijeproevingen. Rapporteur de beer O. Nobels. iW)j| meenen met deze niededeeling te kunnen volstaan omdat wfijf ettelijke maain den geleden bet rajpport in zijn geheel' ge plaatst hebben. Allen zij1 nog medegedeeld, dat de heer Nobel een woord van hulde en dank bracht aan mevrouw wed. "Wiaiboer, die haar land gratis voor de beproevingen beschikbaar stelde (applaus.) De voorzatter beweert zeker die tolk der vergadering te zijn, als hij1 de com missie belast, met de beproeving dank zegt, voor hare bemoeiingen. Beproeving braïntepiuiten en birandblusch- middelen. De heer H'. J. Avis leidt dit punt in en zegt, dat men gemeend heeft deze beproeving te moeten uitbreiden tot een tentoonstelling. De plattelaiidsgemeentebesituren zullen dienaangaande een curculaire ontvangen. Aan „Holland's Noorderkwartier" is ge vraagd om een subsidie van f150. De voorzitter dankt den heer Avis voor zijn toelichting. Algemeen wordt het plan' goedgevonden. Bevorderen van goed melken. De heer Nobel deelt mede, dat men niet proefrnelken kan, wegens het heer- sehen van liet mond- en klauwzeer. Den heer Breebaart lijkt het 't beste toe dit punt van de agenda uit te stellen. Aldus besloten. Het uitreiken van diploma's voor gced ploegen en voor andera werkzaamheden in het akkerbouwbedrijf. Be lieer Nobel zegt, dat er gesproken is over diploma's uitreiken als goed bouwknecht. Een commissie is bencemd om deze zaak te onderzoeken. In deze commissie werd ge.vraagd, of het wel practised was een diploma uit te rei ken. als goed bouwknecht. De commissie adviseerde geen diploma als goed bouwknecht uit te reiken, maar diplo ma's voor verschillende werkzaamheden: be handelen zaaima.chine, wieclmachine, zelfbin- der en .schelfbinder. Voor elk onderdeel af zonderlijk. De heer Breebaart meent, dat het op dez.3 manier aan zijn doel beantwoorden kan. De beer Smeaing geeft in overweging één diploma uit te reiken, waarop vermeld, in welke vakken iemand onderzocht is. Besloten wordt de commissie op te dragen een weg te zoeken Vaststelling van de begrooting 1920 De begroeting sluit in ontvangst en uit gaaf met een bedrag van f2003 22, waar onder een post onvoorzien pro memorie. De heer Breebaart meent, dat de posten: „verkoop lijsten goed melken" en „voor be vordering goed melken" vervallen kunnen. Dan bespaart men f 150. De heer Nobel zegt, dat men een subsidia vian f 100 krijgt voor de 2 posten; men heeft dus een voordeel van 1'50 De begrooting wordt gewijzigd, in overeen stemming met de opmerking van den heer Breebaart Rondvraag. De heer Breebaart geeft in overweging zich tot de regeering te wenden om maatregelen te treffen tegen het aanvoeren van dieren aan de markt, welke lijden aan mond- en klauw zeer. (Naderhand neemt bij dit voorstel terug.) De beer Willig wil in elke prov(inc£e een commissie van twee personen benoemen om de sloolen te onderzoeken. De beer Olie brengt den voorzitter dame voor de prettige, aangename en humoristische leiding Spr hoopt, dat de voorzitter zoo door zal gaan (Applaus,) De Voorzitter dankt den heer Olie voor zijn woorden Vervolgens gaat hij over tot sluiting Hij dankt de pers voor hare tegenwoordigheid. De heeren van do pers, aldus de Voorzitter, zijn nienschen, die de dingen in de krant schrijven, zooals wij ze hadden b oho oren te zeggen. (Gelach Spr. dankt dan allen voor den loop der vergadering en lioopt, dat alle besluiten, welke genomen zijij, in het belang der vereen'igjmg blijken te zijn. (Applaus.) HEILOO. HEILOO. L. E. T. T. Dinsdagavond hield de Land- en Tuinbouwtentoonstel ling (L. E. T. TA een goed bezochte vergadering in café Helder. De Voorz. de heer M. Mulder, opent de vergade ring en verheugt zich over de groote opkomst. Daarna lezing der notulen die onveranderd worden vastgesteld. De convocatie bevatte slechts een punt, programma Tentoonstelling. De heer J. v. Gemeren, voorzitter der regelingscommissie zette verschillende punten uiteen en lichtte ze verder toe. Over het algemeen kunnen we mededee- len dat de geldprijzen voor verschillende rubrieken belangrijk zijn herzien. Het bestuur stelt voor art. 1 der Al- gemeene voorwaarden te wijzigen, daar door wordt mogelijk gemaakt, dat bii de verschillende rubrieken de deelname-vatj buiten de gemeente mogelijk wordt. Zoo zal voor de rubriek de beste melkkoe de deelname van buiten de gemeente en voor de gemeente de geldprijzen ge lijk zijn in twee rubrieken. Voor de rubriek vet vee zal behalve de gewone geldprijzen een medaille wor den beschikbaar gesteld. In het program zal niet meer worden gevraagd 4 stuks v.an de beste melk koeien van een eigenaar omdat dit is gebleken om .vele redenen bezwaarlijk te zijn. Het is het bestuur gebleken dat wan neer het bekroonde vee in de ring gaat de niet bekroonde dadelijk of heel spo dig van het terrein af eraan- Dit acht 'net bestuur ongewenscht. Hii stelt voor om de bepaling te maken dat het vee tot 3 uur op het terrein aanwezig moet bliiven, mede in verband wijziging pro gram dat zegt, dat alle vee met uitzon dering van paarden op een dag ten toongesteld zal worden. .Wordt mét al- gemeene stemmen aangenomen. De rubriek „Het beste paard" heeft het bestuur gemeend te moeten splitsen in twee rubrieken en wel van 3—-4Vs jaar én 5 jaar en oiider. "Dit wordt aangenomen. De rubriek „Hengsten" komt te ver vallen aangezien de eigenaars bezwaren hebben hun dieren zoo lang te laten staan, gebleken is dat zij liever mee doen met concours hippiaue. Omtrent de bokken en geiten deelt hst bestuur mede. dat er dit jaar een groo te demonstratie aan verbonden is, waar over hii 'niet in bijzonderheden wenscht te treden om; de zaak vooruit te loo- pen. De mooiste verzameling groenten voor kweekers. Hier is gebleken dat bef ernst is met het bestuur om deze ru briek eens i n overeenstemming te bren gen met de geldprijzen voor vee. De prijzen werden op f10, f5 en f2.50 vastgesteld. Fruit. De prijzen werden door het be stuur voor de grootste verzameling op f5, f3 f2 en fl voorgesteld en de geld prijzen voor afzonderlijke nummers' niet meer toe te kennen. De Voorzitter licht dit punt nader toe. Op voorstel van den heer Smits was besloten hierin een wijziging te bren gen, wijl de prijzen zeer laag waren in vergelijking met andere rubrieken. De heer Smits zou gaarne de afzon derlijke nummers behouden zien, deze geven een goeden kijk op de soorten welke benoorden het IJ. in N.-Hollancl gekweekt kunnen worden, speciaal voor onzen zandgrond acht hii dit overwe gend en stelt voor deze rubrieken on gewijzigd te behouden. De heer v. Gemeren gaat hierin mee, echter de keuring zooals die geschiedt voldoet hem niet. Het is hem een raad- sel hoe de jury het eene jaar die vrucht als de beste bekroond en het andere jaar een ander soort, z.i. wordt gelet op de giootst aangevoerde vruchten, wat niet het doel is. Na lange bespreking wordt het voor ste!Smits aangenomen. Etalage-wedstrijd. Het bestuur stelt voor wederom 5 eerste prijzen a f3 en 5 tweede a fl.50 beschikbaar te stellen. De heer Maas Geesteranus voelt meer voor flinke prijzen, liever dan 3 prijzen, men moet trachten hier meer animo voor te maken. De heer v. Gemeren deelt mede, dat men voor etalages 5 prijzen moet be schikbaar hebben, omreden men ver schillende branches heeft voor winkel- etalage. Het bestuursvoorstel werd daarop on gewijzigd aangenomen. Tentoonstellingsterrein. Het bestuur had de vorige vergadering een vrij mandaat gekregen om naar een terrein om 'te zien. Iets bijzonders Icon zij nog niet mededeelen. Verschillende toezeg gingen waren gedaan, waarvoor zij de aanbieders dankbaar waren. De heer Zeeman wilde weer zijn ter rein beschikbaar stellen voor het con cours hippique, doch voor de tentoon stelling achtte hii het beter dat het in het dorp werd gehouden. Het bestuur was nog in onderhande ling, doch meende het aanbod van Zee man zeer dankbaar te willen aanvaar den, dan zou de tentoonstelling op het „Promonade"-terrein kunnen gehouden worden. Daarna dankt de voorzitter de aan wezigen voor de belangstelling waarme de de agenda was afgewerkt. Het was hem een voldoening geweest deze ver gadering te leiden, ede zeker tot den grooteren bloei v. d. L.E.T.T. en Heiloo zou leiden. ENKHUIZEN. ENK HUIZEN. Tuinen. Ook hier trek ken die tuinen der fa. Sluis en Groot ieder zijn aandacht. De Hyacinten in al zijn kleuren maken een geheel tapijt ook de Indische-kers ziet men reeds bloeien - Tuberculose. Op initiatief van de afdeeling Enkhuizen van hot Witte Kruis, hield Dr. Vos, geneesheer-dirco- teur van het. volkssanatorium te Hellen- doern een lezing in de Westfriesche-Munt over de tuberculose. De heer B. H. Vos geeft een uiteen zetting van de verschillende gevallen van tuberculose, en geeft do middelen aan ter bestrijding. Br sterven in ons land jaarlijks 120ÜÖ menschen aan tuberculose dit is 1-7 deel van alle sterfgevallen. Het aantal lijders bedraagt pl.m. 50000 Het meest komt voor longtubereulosa vooral bij' kinderen. Ook in de hersenen komt deze ziekte voor. Van da 100 gevallen komen pl.m. 64 gevallen van long tuber culose voor. Gelukkig is deze verschrikkelijke ziekte niet ongeneeslijk, is zelfs gemakkelijk te genezen, als de ziekte niet al te ver is gevorderd. Het gelukte Robert Kooh. de baccillen te ontdekken, waardoor de knobbels wer den veroorzaakt. Bezie baccillen werden ook aangetroffen in het speeksel van den lijder, ook in de melk van aangetaste koeien hetzelfde verschijnsel. Be middelen van bestrijding zijn veel vuldig en algemeen. Het beste middel is verwijdering van den patient uit zijn om geving. Verder moet de uiterste zindelijk heid worden betracht. Het gereedschap dat de patient gebruikt moet apart wor den gehouden. De lijder mag vooral niet op den grond spuwen. De slaap- en woonvertrekken moeten zindelijk zijn en luchtig. Verder moet ons volk sterk wor den gemaakt, goede voeding maakt het lichaam teler bestand tegen de ziekte. Tijdens den oorlog is door slechte voe ding het getal lijders verschrikkelijk toe- genomen. Met lichtbeelden toonde spre ker aan de vergadering da cv ■Kiillcnd^ sanatoria's. Ook waren treffend de ver. schillende grafische vooisJeUingoi i:i de verschillende landen door de vtavcteUcnda besmettelijke /riekten vcTt-orwsakt. Do tu berculose maakt in ons land rnerr slacht offers dan al de andere bosiricaciijkc ziek ten tezamen. Dr. Borst donk c namens de aanwezigen den lircr Vos. ZAANDAM. ZAANDAM. Door het Rijk aan kasgeld gl e h o 1 p e n. Bij de behan deling van een interpellatie in den Zaan- danisdiên Gemeenteraad, betreffende de uitkeering uit de tijdelijke werkloos hcids kassen, waaromtrent werd meegedeeld, dat B. en W. en het Burgerlijk Arm bestuur de nocdige stapvcii hadden ge daan en toezegging verkregen, dec-:.Ie burgemeester Ter Laan ook nog mede, dat de Minister van Financiën tevens toezegging had gedaan, dat liet Rijk Zaandam aan kasgeld zal helpen tor een bedrag van een millioen gulden. De gemeenteraad heeft verder het be drag' van de tijdelijke geldleening tei voorziening in de behoefte van kasgeld over het jaar 1920 met eer. millioen verhoogd en gebracht op f3.500.000. Het Gem e eln te blad. Het Ge meenteblad heeft voor de zooveélste maai weder een punt van bespreking in den Raad uitgemaakt. De uitgevers van de plaatselijke bla den hadden eenigen tijd geleden het aanbod gedaan om alle gemeentelijk^ publicaties gratis te plaatsen, mits dan het Gemeenteblad zoi; worden opgehe ven. Naar aanleiding: hiervan had een sa- menspreking plaats met bedoelde uit gevers, waar ook gesproken werd over de schadeloosstelling, die de gemeente bii tusschentij'dsche opheffing zou heb ben te betalen aan uitgever, redacteur en adverteerders, die contracten heb ben loopen en waarbij ook van gedach ten werd gewisseld over een door de uitgevers aan de gemeente aan te bie den vergoeding. Als uitvloeisel der besprekingen schrijft „Hb." werd overeengekomen een contract op te maken, dat aan 'de uitgevers ter beoordeeling zou worden toegezonden. In stede van het laatste ging echter een dier bladen het contract in zijn kolommen afdrukken, voorzien van een commentaar, waardoor de in druk gewékt werd, als zouden de uitge vers het concejDt-eontract hebben te aan vaarden of te verwerpen, terwijl ook geen melding werd gemaakt van een be geleidend schrijven, waarbij nog de mo- geliikheid geopend werd om te wach ten tot November (het einde van den jaargang! wanneer de opheffing een voudiger kon geschieden, omdat dan geen vergoeding aan bii het blad be trokken personen zou behoeven gege ven te worden. Dit achtte men zoo- zeer in strijd met de goede trouw, dat de commissie voor de bedrijven met wie de conferentie had plaats gehad haar mandaat neerlegde, terwijl ook B. en W. zich op het stand punt stelden dat op deze wijze niet ver der kon worden onderhandeld. Op grond hiervan deden B. en W. dan ook het voorstel voorshands geen verdere stappen te doen, doch de zaak te laten zooals ze is. Wilden de uitge vers toch nog op de zaak terugkomen, dan moesten zii eerst maar verontschul digingen aanbieden. Nadat hieromtrent een korte discus sie plaats had werd het voorstel van B. en W. aangenomen, zoodat voor- loopig alles bii het oude blijft. Echter zal toch waarschijnlijk in het najaar de quaestie wel weer op het tapijt komen. HOORN. HOORN. Met St. Crt. 71 zijn.de statuten verzonden van de Vereeniging van oudleerlingen der Rijkstuinbouw- winterschool te Hoorn. PURMER. PURMER. Met St. Crt._71 zijn dé akten verzonden van de Coöp. Boeren leenbank „De Purmer." UITSLAG VEILING gehouden bij opbod op Dinsdag 13 April 1920, ten overstaan van den nolaris Mr. A. P. II. de Lange, van de volgende huizen en erven te Alkmaar, als: I. Heerenhuis met erf en tuin aan de Laat No 132, groot 2 A. 40 cA, f 14775. 2'. Heerenhuis met erf, aan den Stations» .weg No. 27, groot 1 A. 22 c.A., f 8000 3 Heerenhuis met erf, aan den Stalio-ns weg'No. 29, groot 1 A. 19 cA., f 80-30. 4. Heerenhuis met erf, aan den Slalions- .weg No. 31, groot 1 A. 10 cA, 118000. 5. Heerenhuis met erf, aan den Stations-, weg No. 33, groot 1 A. 13 cA., f8200. 6. Ileereiihuis met erf en steeg, aan det Stationsweg No 35, gr. 1 A. 79 cA., f 10700. 7 Winkel- en woonhuis met pakhuis en erf," aan het Payglop No. 13, groot A.. 81 cAhenevens een onverdeeld 1/1 naastbijliggende steeg, f 1G500— 8 Huis, ingericht tot caé, aan de Voor- meer No 8, hoek Sandersbuurt, groot 79 cA., 13000.—.' j 9. Kuis en erf, aan de Verlengde Land,» straat No 7, groot 1 A. 55 cA., f1500 10. Husi en erf, aan de Verlengde Land» straat No 9, groot 1 A 17 cA., f 1480 II. Huis en erf, oan de Verlengde Land» straat No 11, groot 1 A. 19 c.A, f1330.—. 12 Huis en erf, aan de Verlengde Land» straat No 13, groot 1 A 21 cA., ft450.—- 13 Huis en erf, aan de Gedempte Laan», sloot No. 30, groot 39 oA., f905—. 1 14 Heerenhuis met voor- en achtertuin, aan 'den Kennemerstraatweg No. Jl, genaamd „Vredelust", groot 3 aren, f13525.—. Totaal f96215.—. De afslag en combinatiën blijven bepaald: op Dinsdag 20 April 1920, des avonds 6 uur, in het café „Het Gulden Vlies" van den heer, W Mooii aan de Koor=tra-ai te Alkmaar.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 6