BINNENLAND Binnenlandsch Nieuws. Gemengd Nieuws Korte Berichten 42i' STAATSLOTERIJ. i elegrammen ge <ius cteze week' belangrijke politieke •beurlenissen verwachten. Toen te Bandon, .graafschap Cork, Zon dagochtend een politie-sergeant de kerk bin nentrad om de Mis bij te wonen, werd hij doodgeschoten door twee mannen, die plotse ling te voorschijn sprongen van achter een deur. i Behalve orde-verstoringen van minder be- teekenis. is het sedert Vrijdag te Belfast kalm irebleven. Er ziin nu door de opstootjes zeventien dooden en ongeveer 200 gewonden Twee kustwachters zijn gisteren doodge schoten bij Berehaven. Drie manschappen van de Constabulary zijn in Limerick door geweerschoten gewond. GEMEHSSdBUIÏEHL. BERiCHTEM, Moderne Weldadigheid. Er wordt thatas in Duitsehlaad en niet alle/au in Duitschland zwendfcl gedreven in en met alles. In den jong st, en tijd bij voorkeur in weldadigheidsson- deraeming-en. Een hoofdambtenaar in bot rijksrainisterie van arbeid hoeft een me dewerker van. die „Voes. Ztg." verteld, dat thans te Berlijn meer dan twee hon derd mensehen leven van weldadigheicL - bodrog. Zij richten vereeniginyen op met éen edel doel, een mooien naam, bedelen gold en gebruikten dit 'geld ton eigen ba te. Een voorbeeld: een reserve-officier ■kocht een drukkerij, die niet rendeerde. Hij maakte echter ds onderneming winstgevend langs den omweg van de „weldadigheid" door oen vereenigïng te stichten, handbedieningen te verzamelt t voor een weldadigheidscolleete, door mid del ^aci den verkoop van prentbriefkaar ten, die hij natuurlijk drukte en waaraan hij honderdduizenden mark verdiende. Als „colporteurs" voor deze weldadig heidsinstellingen worden liefst gewezen officieren genomen van goeden naam. La den laatsten tijd heeft de politie 'n ti|ental van die ondernemingen onschade lijk gemaakt, die namen droegen als: „Deutsche Lesebund, Burg er bund, Bauertabund. Kriegerwaisendaink, West- ëstliche Kulturbuod. Nu houdt de politie zich bezig mot eed ettchting de „Aufbauzentrale". die bet «bedrag vau 1.200.000 Mark gccclpc-f'teerd heeft ton griste van de Duitschers, dia in Dpper-Silezië moeten deelnemen aan de volks-stemming. Van dat geld is echter bijna niets meer over, zoorder dat er oen oent besteed is aan liet eigenlijke doel. Uit het rapport van den Franschen senator 'Hubert over de begrootiner >van bui- ienlandsche zaken blijk,L dat Albert Tho mas als directeur van het internationale 'bu reau van den Arbeid in het rrelnei ontvangt 328.5-00 fis. Twee van zijn elf medewerkers, m-oegere redacteuren van de „Humanité", onüvangen ais salaris resp. 60 en 4-0 dui zend frs.. de negen anderen te zamen on- gtveer 200.000 francs. De overvloedige Fransche oogst dreigt te niet te gaan, omdat er geen handen ge noeg ziin om hem binnen te halen. Senator Cauvin heeft tot de pers een drin genden oproep gericht, waarin hij verklaart, dat iedereen: mannen, vrouwen, kinderen en grijsaaids te hulp moeten komen. Voor de kinderen, die thans vacantie hebben, zou het boivendien ten heilzame luchtkuur zijn. De su.at moet. volgens den senator, maar en kele werken, die niet zoo'n haast hebben, laten rusten opdat de daaimede belaste j/erkkrachien beschikbaar komen voor den logstIndien geen hulp van af ie kanten en iedereen komt, zullen de volte aren op hei land verrotten. De Fransche Kamer heeft een wefsvoor. voorsicl aangenomen tegen de propagand toi beperking van het kinderaantal. Velschillende scc. sprekers verzetten zich Krchtig tegen de onverwachte stemming, welke niet op de agenda stond. Villain is in vcorloopige vrijheid ge beld. Bij zijn verhoor heeft hii verklaard ia »!en valstrik te zijn getoopen, welke zijn poli ■jeke vijanden hem gespannen zouden hebben De Engelsche bladen vernemen d.d. 24 Juli uit Athene, dat ce Grek-en Adriaao- p-el hebben bezet, de Turken trokken terug op Kirk Kiliisse. Morgen trekt koning Alex ander de stad, welke ongedeerd ,is. binnen. Het Gricksche communiqué van 23 Juiji meldt, dat Rodosto op 20 Juli door de Grie ken is bezet. De naticnalen vluchtten met achteilatuig van een groote hoeveelheid materiaal. tn Thracië zijn de Grieken volgens de „Daliy Tel." reeds cp marsch naar Tsja- taldja. De hocding van de sherifiinsche troe pen verplichtte generaal C-ouraud zich een weg te hanen naar Damascus, waar de Eu- ropeeschc wijk spoedig moest worden bezet. Amerikaans che belastingambtenaren hebben, naar een Radio-bericht meldt, aan b.oord van een belastingkotter. na een jacht over een afstand van tien mijl in de baai 'van San Francisco. Zondag het Russische trans portschip „Romday" genomen, waarvan het bezit door met elkaar in conflict zijnde Rus sische groepen werd opgeëischt. De jacht werd gehouden naar aanleiding ,van vertoo- gen van de zgn. Kerensky-groep. 's Morgens vroeg werd het schip aan den soVjet-kapi tein ntnomen. Het Engelsche Lagerhuis heeft de tweede lezing aangenomen van het wetsont werp, waarbij bepaald wordt, dat het minis terie van levensmiddel en voorziening, de Mi" nistry of food, nog zal blijven bestaan tot SI Aug. 1022, met dien verstande echter dat het eerder zSl kunnen worden opgehe sen als zijn bestaan niet meer noodig is. De toestand in de wereld maakte het. zoo zette de minister van de levensmiddelenvoor- ïiening. de heer McCurdy. uiteen, nog noo dig, dat het departement bleef bestaan. Voor verschillende levensmiddelen was distributie en prijsbepaling nog noodig en dn het biji- zonder wees de minister op suiker en boter. Te Verviers zijn vier Duitecliera ver oordeeld tot veertig dagen gevangenissiraf ®n betaling der jff/oceftkofttjea; zij zijn in Juni gearresteerd, toen zij te Bupen prot- pagandag'eisehrift; n verspreidden tegen de Belgische bezetting. Te Chicago ligt het tramverkeer «til, ten gevolge van een staking van 300 etectri- ciens. De oonrespondent van de „Times" te New-York weet te vertellen, dat deze staking het werk van Boyle. een bestuurder van de "Electrical Wotks Trade Union, zou zün uit wraak, dat men hem met gevange nisstraf voor afpersing had laten boeten. Dezelfde correspondent vertelt, dat Boyle jarenlang van zijn positie ak vakvereoni- gingsbestunrder heeft misbruik gemaakt. öm oplichterpen te plegen, waarmee hij een fortuin van 80.000 p-st, zou bijeen gekregen hebben. Hij wist, onder belofte v>an protectie den menschen allerlei bedragen af te zetten en om niet al te erg in den kijkert te ioopen» moest men het geld maar in plooien van zijn parapluie werpen. Deze hadf lijj altijd bij zfch zelfs bii het mooiste weer van de wereld en daarom had men hem al den bijnaam ge geven van „Umbrella Mike." Uk 0Ü0FGEEST EN BRAUTiGASrl FILMEN Te Washington was de regeeringsafgó- vaardigde voor de werknemers O ude- geest.. Te Genua was het Braufcigam. Voor de arbeiderswetgeving ia ver band mat bet vredesverdrag te Versail les is liet Edo Fiminen. De ..Volkskrant" schrijft hieromtrent: „V ij kunnen heel goed. zien, dat een so ciaal-democraat een verte.gen woorduyenr de functie wordt opgedragen. Maar het behoeft niet toujours perrix, niet altij'd een sociaal-democraat te zijn. Tegen de aanwijzing van Dh. Fimmen bestond in de gegeven omstaniMighedieu een zeer ernstig bezwaar. Db. Fimmen is, in twee woorden ge zegd, de man van den boycot vaar Hon garije, Men heeft ra het buitenland al Neder land met Fimmen vereenzelvigd en ons land in de schoenen geschoven, dat het den boycot van Hongarije heeft bewerkt. Kapitein Bijleveld, die een levensmid del enlreiii geleidde en caze vertegen woordiger te Boedapest hebben die fabel te niet gedaan. Maar nu zal het in het buitenland een zeer zonderlingen indruk malcen dat Edo Fimmen in die mate het vertrouwen on zer regeering' bezit, dat zij geen beteren wist aan te wijtzen om do werknemers te vorf eg enwo or digen. In het buitenland zal men een ver keerde conclusie uit het feit trekken, en vcor do werknemers, die in het N. V. V. en het I. V. V. hun ideaal niet zien, is het ontmoedigend; dat de groote drijf kracht .daarvan, na Oudegeest en Brauti- gam cfen vertegenwoordigende functie is opgedragen. I Zoo is het; men kan om den schijn van partijdigheid' te vermijden wel eens in 't andere uiterste vallen; dan wordt uuen partijdig tegenover eigen partijgenanten! UiT DEN NIEUWEN TOEKOMSTSTAAT! Gisteren deelden wij in onze buitenland- sche rubriek, nog wel op gezag van een te Potrograd verschijnend blad mede, d.ait in de gesocialiseerde Russische fabi i?ken zich enkel in de maand Juni 217 stakin gen hebben voorgedaan. Twintig van deze stakingen gingen gepaard met geweld plegingen. Door de bedreiging, de arbei ders in. concentratiekampen dwangarbeid te doen verrichten, werd hieraan een ein de gemaakt. Met politieke lezingen zal men nu trach ten de arbeiders tot betere gedachten te brengen. In verband hiermee witten wij ook nog wijzen op een artikel van niemand minder dan van Maxim Gorki, den ouden strij der tegen het Ozaren-regiem, een artikel, dat dezer dagen in een groot deel van de Russische pers circuleerde en waar van de befaamde schrijver het bolsje wisme beschuldigt van vernietiging van. den werklust in Rusland. Nooit heeft het Russische volk zoo de lijn getrokken als thans. Het is werkon als een schande gaan beschouwen, schrijft Gorki. Wij weten nu langzamerhand, hce het er in het bolsjewistisch aards-paradijs zal uitzien, waarvan Wijnkoop dagelijks in de Tribune de nadering voorspelt. DE DUIïSCHE KOLEN. De correspondent van het „Hbl." meldt d.d. 25 dezer uit Essen: In zooal niet diplomatieke dan toch zakelijk goed ingelichte kringen is men van meeniug, dat de gevaren, welke de Buitsck-Nederland'scke overeenkomst vol gens de uitlatingen van minister Simons schenen te dreigen, tot onbeteekenende moeilijkheden zijn teruggebracht. De hpop neemt toe, dat dank zij den steun der mijnwerkers naast de verplichtingen te genover de Entente ook die tegenover Nederland nagekomen kunnen worden. Het vertoog, dat van zeer gezaghebben de zijde aan de N ed er Ionische regeering werd gezonden en dat zonder voorbehoud van beleekenis het Nederlandsche stand punt ten aanzien der verplichtingen yam Duitschland aanvaardt, bewijst, dat de Duitschers voornemens zijn de overeen komst loyaal uit te voeren, zooals sjj er ook naar- streven, de overeenkomst van Spa Loyaal uit te voeren. Een zeer gezaghebbend koilendeskun- dlge, die krachtig eon lans voor Neder land gebroken heeft, verklaarde mfj he den, dat de Duiteche rogeerlng alles za! doen om de kalenlevering overeenkomstig het contract te doen geschieden. Het is mogelijk, dat de uitvoer niet zander stoor nis zal geschieden. Het gerucht echter, als zou er in Augustus ten gevolge der verplichting tegenover -de Entente nieta aan Nederland, kunnen geiesaijd Hpfl&eft, blijkt lojosi ftLarja te ziin, w Op de heden te Bochum gehouden con ferentie dor mij nwerkenegdd elegeerdeai jm- zaka de kolanlevertag yan Spa jus boven dien duidelijk gebleken, 'dat de mijn wer kers de uitvoering der Nederlaadsche overeenkomst dringend wensohen mat hot Top de levonsmiddelenvoorziening. en zie hiervoor de rubriek Buiten land.) NOG NW GENOEG VAN HE BEFLNE PARTIJTJES! De kleine partijen, tot zelfs de Eco nomischs Bond van mr. Treub, hebben haar overbodigheid in de Kamer dubbel en dwars bewezen, zou men zoo meenen. Toch schijnen er nog menseigen, die daar anders over denken. Naar het bureau V. D. verneemt, heb ben de ge pensionneer de en gegageeidie Indische militairen het plan opgevat, om bij de verkiezingen In 1922 met een eigen candi'daal uit te komen. Men heeft daar voor het oog laten vallen op den heer S. J. Ady, gepensionneerd onider-luitenaint O.-I. leger, thans O.-I. ambtenaar met ver lof hier te lande. Deze candidaatstelling staat hoofdzake lijk in. verband met het feit, dat de In- .Indisohe gepensionneerdcu teleurgesteld zijn over- de wijze waarop door de Tweede Kamer de verhoogingen v.an de voor 1 Januari 1920 toegekende pensioenen werd behandeld. Voorts zal - gestreefd worden naar verkrijging van weduwe- en weezen- pensioenen, alsmede verzekering der pen sioenen van hen, die voor 1917 zijn gfe- pensionaeerd. INVOER VAN AARDAPPELEN IN DUITSOIILAND. De termijn voor den invoer van vroege aardappelen in Duitse!) land is, naar het Gentr. Bureau der Veilingen mededeelt, tot 31 Juli verlengd. De tot nu toe vereischte „Ausnahme- scheiae"' zijn thans niet meer noodzake lijk, zoodat eok de laatste belemmering voor den vrijen invoer opgeheven is. De N. U. M. heeft de garantiestelling inmiddels van f 200 telt f 50 verminderd, terwijl vrijwel aan iederen exporteur zoo veel consenten verstrekt worden, als hij heeft aangevraagd. PFNSiüENVERHOUGING SPOOR WEGPERSONEEL. Naar aanleiding vaa het feit, dat de uitbetaling van de pensioensverhooging voer Rijkspersoneel reeds aanving, heelt het Bes.uur vaa den Bond van Gepen- siennserden bij _ue N edeieandsche Spoor wegen bij Regeer ing' en -Directie aange- di'oiigen op maatrego.ea tot spoedige uit- beca.iug van de 40 püt. verhooging op de pensioenen van he. gapensionueerd spoor wegpersoneel, «a..j voor, naar de Minister van Waterstaat heeit menegedeeld, de m-eaeweruing van ue Staten-Generaal ver- eischt wordt, terwijl spoedige behandeling dezer zaak door den Minister is toegezegd. Do Volkstelling 1320. Naar de „Tel." verneemt heeft d© Com missaris dor Koningin in de provincie Noord-Holland aan de liurgemoesters in_<lie provincie bekend gemaakt, dat die inmistor van Binnenlandsciio zaken, afgezien heeft van hot voorneaieii, om dé volkstelling, we gens te hooge kosten dit jaar niet te hou den Liid KSBIJ DRAGE AAN DEN A.N.WH. Het antwoord vain den Minister van Waterstaat, op da vragen wan den heer Mendels, in zake een beu vorigen jaro ge daan. verzonk van het dagelajikisch lbi&- stuur van den A. N. W. B.. Toeristen- band voor Nederland, «si een Rijks-bij drage, luidt: De afdoening van hei adres van clou A. N. W. B. hoeft in verhand met het inwinnen van adviezen eeiiige vertra ging ondervonden. Thans heeft hii aan den Bond te ken nen gegeven, dat hij bereid is te bevor deren, dat door zijn Departement een jaarlijkseh subsidie in de" koetien van de bemoteiingen van adressant met wegwij zers en waanschuvvingsbiorden laags de openbare wegen wordt verleend ten be drage van 1:3 dier kosten mits door an dere belanghebbenden en belangstellen- dlen, buiten adressant eveneens 1/3 der bedeelde kosten wordt gewaarborgd. KEURINGSDIENSTEN. Bij K. B. is bepaald, dat een keurings dienst moet gevestigd zijn in de gemeen ten 's-Hertogenboseh, Eindhoven, Breda, Arnhem, Nijmegen, Zmtphen, 's-Graven- hage, Botterdam, Leiden, Dordrecht, Am sterdam, Haarlem, Allernaar, Goes, Utrecht, Zv, olie, Enschedé, en Maastricht. DE OUDE LEGENDE. Naar aanleiding van een desbetrefflen- de vraag van den heer van RavesteJjn, heeft de Minister van Bimienbandsehe Zaken medegedeeld, dat bij het vea-trek van den voormaligen Duitsehien keizer uit het Duiteehe hoofdkwartier geen Nederlandsch opper- of hoofdofficier aanwezig is geweest. BUUB BROOD EN DURE MELK. Uit Maastricht schrijft men aan hot „Vad." Den eersten dag nadat het wittebrood! hier zonder bons kon worden verkocht, hebben de bakkers het maar «ventjes met vier cent opgeslagen en den prija van 32 op 86 cent per 800 gram gebracht. De melk werd direct op 20 cent de Ritcr toehracht, «n dat in «en stad met een groot aantal tuberculeuze fabrieksarbeiders an hoogste percentage aan kindersterfte. De verontwaardiging over dioa hoogea melk prijs is dan ook algemeen en wordt er niet minder op als men weet. dat verschillende mielkslijters (juist die personen, die het meest op de melk verdienen) nog herhaaldelijk met de melk knoeien, één hunner heeft dien veeL zeggenden bijnaam van Watarklaoske. Nog de vorige week weiden voor het kantonge- gerechi aevjen diei; ffielky^kaoeieira tot geldboeten van 23.— tot 50.— veroor deeld. Een hunner kreeg zelfs gevange nisstraf. La geen. jaren is ar zulk een overyloedigen hooi- en grasoogat ge- weest, maar toch, wordt de hoter hier voor 6.60 par kilo verkocht, sieren kos ten 18 cent. Geen plaats in het land; waar het var kens- «n iundlvlosech zoo duiur wordt var- kocht als te Maastricht, DE NIEUWE SMOKKELWOEDE. Men schrijft aan het ,>Hbld.": (Nu de marken wat meer waardi zijn ge worden. gaat het aan onze o-ogstgrens als in 't ergste van den oorlogstijd. Ja. haast nog erger; toen waren h^t tenminste hoofdzake lijk maar vrouwen en ouden van dagen, "die aan dé grens de smokkelwaar van de Hollan ders overnamen, maar tegenwoordig komen allerhande ongure elementen, totaal gedemo raliseerd door den oorlog, gevolgd door huiselijke ellende, in troepen vereenigd en goed gewapend, de grenzen over op eenzame plaatsen, om mee te nemen wat van hun gading is. Vooral boter en kaas zijn den laatsten tijd zeer gewilde artikelen en wel doen onze kommiezen en de mannen van de militaire politie wat ze 'kunnen, maar door bun be trekkelijk gering aantal, gepaard mat fouten bij de organisatie, bereiken ze op geen par ten na, wat er bereikt behoort te worden. Ze ziin. willen ze geen gevaar loopen om overmand en afgemaakt te worden, in de eenzaamste 6treiken genoodzaakt in eikaars nabijheid te surveilleer en. tengevolge waar van geheele grenssti'ooken totaal onbewaakt gelaiten moeten worden, zooaat de steeds goed ingelichte smokkelaars daar geschikt hun slag kunnen slaan. MISLUKTE POGING TOT INBRAAK. Zondagmorgen omstreeks 2 uur trachtten 3 dieven in te breken in het pakhuis van den heer van Chsten in de Keucheniusatraat fci Amsterdam, door zich toegang te ver schaffen door een tuimelraam. Zii werden echter op heeterdaad betrapt door 2 agenten, die er in slaagden twee hunner te arrestee ren. De derde nam de vlucht, doch word eveneens gegrepen door een particulieren nachtwaker. De vleeschvergiftigina: te Wormerveer heeft zich onrustbarend uitgebreid. Er zijn nu reeds ongeveer 40 personen, ongesteld ge worden. Door de politie wordt een gestreng onderzoek ingesteld. Onder het personeel der secretarie te Wormerveer heerscht hevige gisting naar aanleiding van de houding van den Burge meester tegenover hen. In de eerstvolgende raadszitting zal dienaangaande eene inter pellatie worden ingediend. Ook tusscken Bur gemeester Cluysenaar en den secretaris heeft steeds eene gespannen verhouding be staan. De „Graafsche Crt." meldt, dat door Uden in tamelijke vaart een auto met dron ken opperlieden reed. die eens „uit" waren, 't Gezang dat uit de auto o,psteeg leek meer op geknal en geschreeuw. Te Renkum is een jongetje, dat de dorpsstraat wilde oversteken en daardoor achter elkaa iidende hooiwagens doorliep door de juist passeeiende auto van Dr. B. uit Oosterbeek aangereden, waardoor hel kind kwam te vallen. Gelukkig reed de au to, die door Dr. B. zelf bestuurd werd een kalm gangetje. Daaraan is het te danken dat het ongeval betrekkelijk goed afliep. Het ventje werd bewusteloos opgenomen. Eerst vreesde men voor hersenschudding, doch later bleek het nog al mee (e vallen. Men schrijft uit Wijnbergen aan de Geld.: De gevreesde ziekte, het mond- en klauwzeer, breidt zich ook hier vreeselijk uit. Er is bijna geen weide, waarin het vee niet aan deze ziekte lijdende is. Verscheiden kal veren en ook melkkoeien ziin aan de gevol gen gestorven. Een schadepost, ook door het Verlies der melk, voor den boerenstand. Vanaf 1 Augustus wordt de gaspiijs in den Bosch 23 cent voor de gewone meters en 23.8 cent voor de muntmeters In de Peel, fussehen Deume en Venray staat de haver op de ontginningen over het algemeen zeer slechts. Men schrijft dat toe aan de vraatzucht der emelten. die in de Peelstreek hoe langer hoe meer voorkomen. Te Deume betaalt men voor eene rog- gebindster thans f 4.daags. Dat is 400 pCt. meer dan voor den oorlog. De tabak te Drulen legt buitengewoon mooi aan. Men is met 't afbreken begonnen. Door den Rijkskeurmeester is tegen den landbouwer H. te Haaren procesverbaal opgemaakt voor het niet opgeven van Mond en Klauwzeer. Bij een rund der Wed. v. d. M. te Haa ren is door den veearts een geval van milt vuur geconstateerd; het kadaver is onder politietoezicht verbrand. Omtrent den doodslag gepleegd op een Duiischer uit Hamboni. kan nog het volgende worden gemeld: De aangehouden dader E. J. G. uit Bo_ cholt wiens broeder dezer dagen is doodge schoten kreeg twist met een Duifscher over een stuk vet, dat naar ziin meening hem was ontnomen. De Duitschei- kreeg dade lijk een slag tegen het hoofd, tengevolge waarvan hii bewusteloos neerviel. De dood volgde een uur later. Een 10-jarig meisje viel in het diepe vaarwater achter de Citadelkazerne m den Bosch. De 19-jarige zoon van den Adj.-On- der-Off. van Veen, die daar juist met zijn vader kwam aangewandeld, begaf zich on middellijk gekleed te water. De drenkelinge klemde zich echter aan de armen en beenen vaa haar redder vast. Dit ziende begaf ook de reeds op jaren zijnde Adj.Onder-Off. zich te water en wist redder en drenkelinge op het droge te brengen. Voorwaar een moedig stukje dat zich daar in alle stilte afspeelde. De pluk der Engelsche krozen is in het land van Maas en Waal begonnen. De op brengst Is middelmatig, wat 'n uitzondering mag genoemd worden. Meestal kot van dit gewas door de vroege nachtvorsten weinig terecht. De roggepogst in het land van. Maas Eebstb Klasse. - Eerste Lijst Trekking van 23 Juli f 5000, No. 22868, 1000, No. 6502. 400, No. 2263, 10165. 200, No. 33, 3497, 19236. f 100, No. 6053, 7075, 8929. PRIJZEN VAN 20. 88 2854 60S2 84l6 11G72 13895 17258 20501 87 2860 5099 8410 11702 13910 17278 20U1J 189 2890 5200 8180 11763 13995 17293 2071b 239 2931 5215 8522 11817 14016 17312 20 rel 254 2912 5317 £591 11820 14053 1731-1 £9710 382 2952 5472 8626 11972 14113 17550 £'„"97 492 3019 5484 8654 12040 14291 17470 20840 526 3031 5517 8764 12077 14313 1752Ü £0%0 551 8128 5707 8785 12093 14344 17641 2ÜH5 586 3145 572S 8928 12156 1437S 17691 20906 600 3191 5832 8989 12243 14426 17706 £0916 695 3270 5833 9074 32202 14447 17825 20954 736 3271 5862 9099 12263 14462 17855 21019 829 3274 5905 9119 12281 14503 17920 21.109 918 3280 5914 9123 12349 14533 37976 21123 931 3307 5919 9148 12412 14559 18022 212Ü5 847 3380 C0'28 9161 1243-5 14672 18064 21339 957 34S7 6050 9240 12365 14729 1S075 £1334 865 3515 6114 9272 12656 16042 1814l 21363 1017 353-2 6132 9293 12668 15243 18189 2' '09 1025 3561 6154 9317 12691 15275 15273 2'467 1188 8591 6205 9376 12760 15281 1 :;0 - 214S8 1220 3317 6270 938-4 1 2826 15310 IS'34 21512 1514 3674 6607 866S 1S091 15642 18593 21734 1550 3676 6724 975-5 13092 15693 18653 21784 1586 3724 6830 9813 13115 1 5707 1 81-"5 21893 1624 3726 6864 9615 13117 15823 18693 21926 1647 3827 6916 9843 13222 l--«jl 18705 21928 1648 3846 6956 9995 13283 15870 18799 21980 IS'C 3892 6965 9993 13303 15926 18846 22046 1856 3930 6991 1006,2 33323 16103 18885 22085 1907 3986 7053 10079 18380 16197 18904 22105 1915 3954 7076 10136 13389 16258 1C-P05 22128 19-20 3972 7094 10186 13345 16235 18r«6 22167 1083 4C0 7213 10228 1 3355 1 6295 1 92-29 22213 1003 4053 7609 10244 13269 16308 19233 22219 1995 4058 7557 10310 13422 16316 19502 22221 2053 4091 77-25 10379 13427 16889 19527 22393 2161 4331 7732 10430 13403 16448 19569 22413 2'288 4333 7819 10-577 13189 16490 19687 2241-4 2330 4339 7S27 10582 13491 16507 19735 22439 2364 4393 7852 1 0616 13508 16562 19759 224-56 2380 4462 7877 10651 13827 16570 19775 22465 2437 4464 7886 10730 13546 16629 19826 22471 2462 4.501 7930 10811 13559 16642 19861 22490 2466 4559 7937 10817 13.566 16736 19868 22532 2515 4568 7963 10318 13573 16785 19978 22567 2534- 4613 8020 1OS80 13618 16804 20083 22-572 2637 4644 8065 10G08 13G26 16871 20U9 22-599 2653 4676 8126 10946 13668 16885 20154 22626 2658 4712 8169 10S6S 13694 16986 20156 22629 2663 4734 8237 10988 13720 17041 20223 22689 2703 4784 82-55 11157 13762 17104 20263 22726 2743 4827 82-58 11476 13796 17162 20319 228.53 2750 4829 8337 11556 13821 17209 20-446 22«R9 2821 4847 8355 11659 Ï3a37 17228 20465 22928 2837 48,54 8384 11663 13864 17255 20471 22964 2851 4954 en Waal is begonnen en levert een zeer be- vredigende opbrengst. Te Babberich is voor den tweeden keer in een week ingebroken.Thans verschaften de dieven zich toegang tot de woning van den winkelier Hoogveld en ontvreemdden eene partij vet erj chocolade. De poliiie is naar Ellen vertrekken om de inbrekers, ver moedelijk Duitschers, op te sporen. Eenige weken geleden is bij B. G. te DinX perlo een som van 15Q00 mark gesto,en. Donderdag ziin in verband hiermede, twee Duiischeis uit Duisburg in hechtenis ge nomen. De agent-rechercheur van Brunssuia veikocht dezer dagen een hond voor den prijs van f 175.Daar kocht men tvroe" ger een paard voor. 9 Te Wijk bii Duurstede viel een drie jarig kind van H. G. in een ton met kokend water tengevolge waarvan het zoo deerlijk werd vermand, dat het kind daarna is ctver- leden. Bij het zwemmen in den Riin onder de gemeente Heteren is verdronken de heel de M. uit Ede. Ondanks ijverig dreggen heeft men ziin lijk nog niet kunnen vinden Sergeant J. S. van het 13e Reg. iniaa- terie te Roermond, is bij het zwemmen in den Heelder Peei nabij Grashem verdronken De Amsiercianische politie heeft de hand gelegd op een 17-jarig meisie. dat er van (verdacht wordt vier postwissels te heb ben verduisterd. DE PUOLSCre-BU&SiSGHE WAPEN STILSTAND. LONDEN, 2u a u i. Lloyd George lieeft, in het Lagerhuis in antwoord op een desbetreffende vraag, verklaard, dat liet bericht dat de Sovjet-» egeering liet Ea- gelsclic voorste! om de vredesconferen tie te Londen te hom:en heeft aange nomen, juist is. Hij stelde voor de ver tegenwoordigers ner geallieerde mogend heden aan de conlerenUe te doen deelne men» Lloyd George voegde er aan toe, fdat de Engelsche regeering ovei flit on derwérp met de geallieerde regeeringen van gedachten wisselde. In antwoord op andere vragen,zeido Lloyd George, dat, nu de Sovjet-regee- ring in het sluiten van een wapenstil stand met Polen had toegestemd, de En gelsche regeeiing in de komst der Russi sche haaideisdelegati' li.ad bewilligd. Hij voegde er aan toe, dat hij zeer veel hoop had op het tot stand komen van den vrede, waarnaar de wereld snakte. BERLIJN, 20 Juli. Volgens een hier ontvangen draadloos bericht uit Moskou, heeft de opperste Russische legerleiding in een draadlooze mededeeling het 'opper ste Poolsche legerbestuur uitgenoodigd den 30sten Juli 's ochtends om acht uur op den straatweg BaranowitsjiBrest Li- towsk, onder dekking van de witte vlag, onder handelaars te zenden om over den wapenstilstand te beraadslagen. DB- DOKTEN IN VRIJHEID GESTELD)f BERLIJN, 2u Juli. Naar de „Lokal Aiw aeiger" verneemt, is dr. Darten, die op. Last van het rijksgerecht te .Wiesbaden in hechtenis was genomen, en naar lipt niet-bezette gebied wa3 gebracht, door toedoen van de Duitseke rijksregeerin® wederom op vrije voeten goste-d. (Een ander Wolff-berieht uit frankfori zegt» dat dr. DorLen naar Leipzig is ver* ,'voerd, en dat er in Frankfort noch n» A ui, uz ie.ai yan z.»jn V - 'L-aa L.)

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2