&Zoon p NIEUWS- EN ADVERTENT!EBLAD VOOR NOÖRD-HOLLANT0 Kruiden Pillen Tel. 25 EN Het Hussisohe Paradijs. FEUILLETON. 4 IJ (zeiwijnen. 1U1S en ÜAAL. v< Mo 192 Woensdag 18 Augustus 1920 13e jaargang Communistischs schimptaal. SCHULD EN BOETf ii 1 an j morgonr avonds eoh ids beroemd» idig weer ge- idkooper huis- niet. er reeds baat zullen ook elboer's Krui- Pillen ver koortsigheid, wekken den hen de spijs den stoelgang, aaag en iuge- jelboer's K.nsi- |akje. Wortel- ant per doos, Iveral verkrijg- |an JACOBA BOER te Oude |schiedt franco bedrag. ikeurstokerS: P. a f 1.65 -1.90 -2.15 - 2.40 - 3.25 - 1.65 -2.75 -3.— nmafoons acht op ge- gavoorwaar- IAAT 44. SACHINEHANDEL ERING, TEL. 236. Inrichtingen. i 'an H X 'li X X Vs V* m W is/ê i>k '\X iX ONS BLAD Abonnementsprijs: kwartaalf 8,—, franco p«r post f 2.60; Met Geïllustreerd Zondagsblad f 0,45 hooger. Verschijnt dagelijks Bureau: HOF 6, ALKMAAR. - Telefoon: Advertentieprijs! Van 1b regels f 1.25 elke regel meer f Oli&j Reclames per regel f 0.76; Rubriek „Vraag en iss> bod" by vooruitbetaling per plaatsing f 0.00. Aas silo abonné'a wordt op aanvroag gratis een polis verstrekt, welke hen verzekert tegen ongevallen tot een bedrsg van «600,—, f 400,—, 200,-, «100,—, 160,—, 138,— «DS.— Alleen om onze lezers en lezeressen eens te doen zien.welke gevoelens het revolutio nair-socialistisch volksblad „De Tribune" tegen den Vader der Katholieke Christen heid bezielen, laten wij hier de volgende 'schandelijke tirade uit dit blad volgen. De zoogenaamade „Heilige Vader", hoofd der katholieke kerk en vertegenwoor diger van het hemelsche koninklijk hierop aarde, is over den loop der zaken era stig bezorgt. Geen wonder, terwijl het papendom in liet ketlersche Nederland er nog "iet zoo slecht voorstaat, dreunt in het katholieke Italië met ziin hoofdstad Rome, de bodem waarop de „Heilige Stoel" lust, van den felsten klassenctrtjd. In dezen nood klemt zijne heiligheid zich aan den traditioneelen stroohami vast. hetgeen hij overigens niet onverdien stelijk doet. blijkens het „Motu Proprto" afgedrukt in de „Maasbode" (door pro fane bolsjewiki Maasriool genoemd). Verder wordt Z. H. Paus Benedictus door het lijfblad van David Wijnkoop en Van Ra vesteyn uitgemaakt voor ern ..dienaar van God Mammon". Maar de cynische onbeschaamdheid van dit blad sujgt ten top. wanneer net aan-het eind zijner schandelijke schimppartü schrijft; ,.Het is niet onze bedoeling om onaan genaam of hatelijk te ziin." Men moet tcch van alle schaamtegevoel ontbloot wezen, om dan nog zoo iets op hei papier te durven zetten. Hoe het gesteld is met de heerlijkhe den van het Russische paradijs, waar men ons met alle geweld heen wil drijven leert oen berichtje over de doodstraf in Rusland. Het luidt aldus; „De president van de Russische revolu tionaire rechtbank heeft erkend dat tus schen den 2en Mei eu den 26st«nn Juni om- creeks 600 personen zijn ter dood vercor- ieeld. 273 personen werden gefusilleerd we- wegens het uitlokken van onlusten, 38 wegens verraad, 35 ter zake vpn het ver wekken eener contra-revolutionnaire be weging, 99 wegens moord en 33 om ande- redienen." Nu moet een van deze twee veronder stellingen juist zijn: Ofwel, die. 100 onge- lukkigen na de duizenden en duizenden die reeds vroeger als slachtoffer vielen werden tcffbeht tor dood veroordeeld, d.w.z., dat zij, zelfs in een bolsjewistische maatschappij de doodstraf verdiend had den; ofwel zij werden onschuldig tor dood gebracht. In dit laatste geval zouden wij niet verder behoeven uit te weiden over de zegei (nken van een bo-lsj-ewistischen heilstaat. Maar, zelfs na al de door de Russische revolutiounairen bedreven gruwelen, wil len wij aannemen, dat deze 600 personen zich aan een dergerlijk vergrijp hebben schuldig gemaakt, dat daarop do dood straf móést volgen. Daaruit blijkt dan. dat men het in 't Russische Paradijs, wat in tal van ande re landen wel kan, niet buiten den gru- welijken doodstraf kan stellen, wat voor de Bolsjewisten nu juist geen eeretitel is. Er blijkt uit die cijfers verder, dat slechts 35 personen werden veroordeeld ter zake van het verwekken eener coia- tra-revolutie-beweging. Het excuus, dait de regeering tot die 600 executies uit zelf behoud zou gedwongen zijn, gaat dus ook niet op. Het getal 35 is, ook in 't Russi sche Paradijs, nog al schappelijk. En de andere veroordeelingen? Deze zijn alle puur en alleen het ge volg blijkbaar van de heerlijkheden, die in dit aardsehe Communistische Paradijs te genieten vallen. *273 personen deser teerden zóó, dat zij gefusileerd werdlen, Louter en alleen natuurlijk, omdat zij het zoo opperbest hadden onder de vaderlij ke Bolsjewistische heerschappij. Ond>sr deze personen zijn ook ongetwijfeld zeer vele slachtoffers te rekenen uit het z.g. arbeidérslcger, hot leger, waarin de ar beiders niet d'en knoet gedwongen worden te werken. Twee-en-veertig personen werden ter dood veroordeeld (let wel; ter dood), we gens misdaad, 45 wegens het verwekken van onlusten, 99 nota bene, wegens moord En dat alles van 2 Mei tot 26 Juni. O heerlijk land. waar zoo geroofd en gemoord wordt, of zoo lichtzinnig met de doodstraf wordt omgesprongen. O land, van vrijheid en broederschap! Misschien maar wij betwijfelen het sterk was het aantal veroordeelingen onder „Vadertje Tsaar" niet minder groot. Maar wij verhelen het niet, dat wij op gezag van de Ret-beloofde-Iandvoor- spellers, er op rekenden dat de door hen voorspelde heilstaat er aantrekkelijker zon uitzien en niet in die mate zou veront rust worden door dieven en moordenaars als nu in Rusland het geval blijkt te zijn. BUITENLAND DE POOLSCHE TEGENAANVAL. Wanneer het Poolsehe tegenoffensief, onder persoonlijke leiding van Pilsoedski oxi den Russischen linkervleugel begon nen, succes heeft, dan zou niet alleen de militaire toestand om Warschau- aaiuaaa& kelijk verbeteren, maar onder de be- siaundo omstandigheden zou de geheele uitslag van den -oorlog* verander Bij Gora Kewerja van de vesting Domelin uit deden de Polen een kraehligen aanval, d'ie blijkbaar de verovering van de linie Sicdioe-Janow-Brest-LRowsk ten doei heeft, en in geval hij slaagt, den op Warschau en de andere vestingen aan rukkende Russen, de toch al gebrekkige achterwaar tsche verbinding kan afsnij den. Maandagavond hadden de Polen reeds de linie Garwolin-Tsjelechof, ten zuiden van Loekow bereikt, en bedreigen ernstig de verbinding Siedloe-Bjida. Men zal dit nieuwe gedeelte van bet corlogs- tooneel in de komende dagen goed in het oog moeten houden. In het Westen hebben de Russen hun cavalerie weer meer vooruitgebraoht. Men vertelde Maandag in Warschau, dat de spoorweg Warschau-Alexandro-wo tusschen Wlozlaw en Nieszjawe door de Russen beschoten was, echter van den noordelijken oever van den Weichsel af. Het laatste Poolsehe legerbericht van bet Noordfront luidt: Het verdere verloop van het begonnen tegen-offensief van onzen noordervleugel is, niettegenstaande de moeilijke om- j tan dagheden, gunstig voor ons. Niette genstaande de zware verliezen en don verbitterden tegenstand van den vijand, die in dezen sector met 10 divisies tegen over ons staat, gaan onze alueeJingen over de geheele linie voorwaarts. Heden word Chiechanow door ons genomen. De vijand begint reeds op verschillende pun ten paniekachtig terug te trekken. Onze vliegers, d'ie ons offensief ondersteunen, beschieten den terugtrekkenden vijand en vermeerderen de verwarring. Het aan tal gevangenen is aanzienlijk. Onze suc cessen hebben ook een gnnstigen invloed gehad op onze troepen te Warschau, vooral daar de vijandelijke druk op Zag reb en Domby reeds sterk vermindert. Hardnekkige gevechten hadden den löden 16en in de omgeving van Radmymin plaats en in den noordelijken sector van het bruggelioofd, dat door Posener troe pen verdedigd wordt. Onze troepen deden alle vijandelijke aanvallen mislukken en gingen meer dan eens tot tegenaanval len over. Zjj behielden niet alleen hnn eigen linie, doch drongen tot de vijande lijke stellingen door. Talrijke gevange nen, waaronder de commandant van een bolsjewistische brigade en een bolsjewis tische commissaris, vielen in onze han den. Van het Mill en front wordt gemeld, dat ook daar de Poolsehe troepen, onder leiding van den opperbevelhebber den tegenaanval organiseérden. Na een marseh van 40 K.M. langs de Wieprez bereikte de 14de divisie 'a mid dags Garwolin en omsingelde zoo den vijand, die bij Marejewitsj trachtte den Weichsel over to trekken. De linkervleu gel van het vierde leger heeft een tegen aanval bij Koch afgeslagen, waarbij een kanon, 14 machinegeweren en 200 gevan genen in onze handen vielen. Onze le gers gaan in snelle marschen voorwaarts, Om de Russen, die bij Sokal, op den linkeroever van den jBoeg waren gekomen terug te slaan, weoSél ook aan bet Zuid front een tegenaanval bevolen. Ten noor den van Zloczow en Zborow, evenals aan do Strypa werden plaatselijke aanvallen afgeslagen. DE CONFERENTIE TE MINSK. Volgens een. tele?: am uit -Warschau is de Poolsehe delegatie eerst gisteren uit Warschau naar Minsk vertrokken. Zij be staat, behalve de beide onder- ministers, Domski en Wreblcwski uit generaal Li- towsk en zes leden van den rijksdag. Naar de „Times" verneemt, is Radek tot voorzitter gekozen van de Sovjet-de legatie te Minsk. Uit Krakau wordt gemeld, dat gisteren de eerste bijeenkomst van de wapenstil- siandscommissie plaats vond. Na eon we- derxijdsek onderzoek der volmachten werd van Poolsehe zijde onmiddellijk om bekendmaking der voorwaarden verzocht die met een uitvoerig verslag der dele gatie per koerier naar Warschau werden overgebracht. De koerier zal waarschijn lijk eerst hedenavond in Warschau aan komen, zoodat do beslissing deze week nauwelijks meer te verwachten is. ENGELAND EN DE RUSSISCII- POOLSCHF, KWESTIE. Omtrent de Lagerhuiszitlinsr van Maan dag valt nog te melden, dat na de verklaring van Bonar Law de heeren Asquith, namens de onafhankelijke liberalen en Clynes namens de arbeiderspartij, met die verklaring instem ming betuigden. Daarop nam Llopd Georgé höt woord. Hij wees op de critiek. waaraan de ming betuigden. Darop nam Llovd George niet handelend kon optreden zoolang er geen eenstemmigheid bestond. Het is duide.ijk dat de bondgenooten ien opzichte van Rus land en Poien niet allen dezelfde meening zijn toegedaan. Wat zou er gewonden zijn, als de kwestie in den volkenbond was ter sprake gebracht in plaats van In den opper sten raad? Rusland heeft geweigerd een afvaardiging van den volkenbond te ontvangen en de Russische regeering heeft verklaard, dat zij zich in geen geval bij een tusschenlcomst van den volkenbond zou neerleggen. Vervolgens zei de eerste minister dat hij met zijn collega's krachltig voor den vrede gestreden had. Hij hoopte spoedig in staat te ziin om aan het Huis bescheiden over te leggen, waaruilt aan de volksvertegen woordiging en het land zou blijken, dat de regeering in haar politiek jegens Polen steeds een vaste lijn heeft gevolgd. Zij is geen haarbreedte afgeweken van de poliltiek, welke inzake deze kwestie eenmaal was aan genomen. In het Hoogerhuis heeft graaf Curzon bij het indienen van het voorstel tolt verda ging van het Huis betreffende den Russi&ch- PooTschen oorlog opgemerkt, dat Engeland over troepen noch geld beschikte om zich in dergelijke oorlogen te mengen. De open- bane meening in Engeland en overal ver langt, dat zoo mogelijk een rechtvaardige en eervolle vrede zal worden nagestreefd. In dien zin heeft Engeland raad gegeven aan de Poolsehe regeering en thans juist is van den Italiaanschen bondgenoot telegrafisch bericht ontvangen, dat die raad zijn volko men en geestdriftigen steun heeft. Het Parlement is tot 19' Oct. met va canltie gegaan. In de motie, die over het uiteengaan besliste, werd de clausule opge nomen. dat in dringende gevallen het La gerhuis binnen 48 uren zal bijeen geroepen worden SOCIALISTEN DIE ZICH TEGEN DE SOVJET-REGEERING UITSPREKEN. Zaterdag heeft te Londen de National Socialist Partij, die voortaan Social Demo cratie Federation zal heeten, vergaderd. In deze bijeenkomst werd scherpe critiek geoe fend op de nieuwe communistische partij, die zich geen ophouwen, maar slechts afbre ken ten doel stelt, zooals de voorzitter, het parlementslid Irving uiteenzette. De heer Hijndman, de veteraan uit de B-ritsche ar beidersbeweging, diende een motie in. waar in wordt verklaard dat men het denkbeeld van een algemeene staking om gewapende interventie te beletten in het Poolsch-Rus- sische conflict wel wil steunen, mits de on afhankelijkheid van Polen verzekerd is. Een uitvoerig debat ontspon zich naar aanleiding van deze motie. Het bleek dat niemand van het bolsjewisme welks re- su'ta'ien men thans in Rusland ziet iets wilde weten, maar dat men toch ook van oordeel was, dat er geen sprake mocht zijn van een oorlog om den Russen een regee- ringsvonn te seven, dien m,en beter achtte dan de tegenwoordige. De Russen moesten voor hun eigen zaken zorgen. Maar voelde men niets er voor om tegen de Sovjetregee- ring te vechten, evenmin wilde men er van weten, om er voor te vechten. En enkele sprekers oefenden critiek op de houding van zekere arbeidersleiders, die om de onafhan kelijkheid van Polen geen zier zich bleken te bekommeren, maar die er alleen op uit waren om de Sovjet-regeering te steunen. De heer Cluse die namens het partijbestuur sprak, zeide: Wij zijn niet er voor om een staking te steunen, ten eindg een bolsjewis tische revolutie te ontketenen, wii ziin alleen voor een staking als middel ter voorkoming van een oorlog. De motie van Hyndman werd aangenomen Tsaikovsky, die lid was van de voorloo- pige regeering te Archangel, en van Parijs zich dezer dagen naar Londen begaf woon de de vergadering bij. Hij zette uileen. dat de Russische boeren tegen de tirannie der bolsjewiki opstonden en verklaarde dat Wrangel bij de boeren steun vond. FRANKRIJK EN ENGELAND. Een Reuter-bericht meldt, dat do En- gelsche gezant te Parijs en de Fr ari sche secretaris-generaal van het ministe rie van buiteniandsche zaken verschil lende combinaties hebben besproken, wel ke aan de beide geallieerde regeeringen een grondslag zouuen kunnen geven oor een 'gemeenschappelijke actie voor kun politiek in Oost-Europa. De Fransche bladen betreuren het, dat de redevoering van LLoyd George het Britsch-Fransche incident niet nader tot een oplossing heeeft gebracht. Maar, zegt St. Brice, dat was te voorzien. De be sprekingen 'hier tusschen Lord Derby en Paléoloigue wezen daarop. Het is ook niet gemakkelijk om een geuieenachappehjke basis 'te vinden voor twee zoo uiteenloo- pende richtingen. Uit de redevoeringen van Lloyd George en ÏBonar Law blijkt aLleen, dat de Eoigelsche regeemig niets van Wrangel wil weten zoolang er nog een'kans bestaat, dat het ïRussiscii-Buolsck conflict wordt opgelost. De Eoigehcken houden vol, gelijk te hebben geii.ad. den Polen aan te radon de voorwaarden van Kamenef te aanvaarden. Men mag blij zijn, dat de diplomaten niet hun toe vlucht hebben genomen tot de dubbelzin nigheid van een formule, omdat deze gevaarLijk is, daar zij het gevaar slecht bewimpelt en nutteloos, omdat de- feiten het geschiL wel zullen berechten. „L'E- ciair" schrijft; Wij zouden de houding van Lloyd George tegenover de Engelsche bol sjewisten niet mogen beoordcolen, indien het alleen om binnenlandsche kwesties ging; maar hij heeft, door de stelling der Sovjet te Londen tot de zijne te ma ken, het confLict tusschen de Franschjc en EngeLscke politiek onderstreept. Lord Derby en Paleologue mogen een formule vinden voor de Engelsch-Fransche soli dariteit, de geheele wereld zou tocb weten, dat dit verbond zonder effect ge maakt kan worden in de meest ernstige kwesties. „L'Ueuvre" laa,t zich zeer schamper uit. Het bLad zegt: Lloyd George en Bonar Law hebben twee groote redevoeringen gehouden. Noch de een, noch de ander heelt 'de naam van Frankrijk genoemd. „L'Action Francaise" concludeert uit deze redevoeringen, 'dat de sovjet te Londen den particuLaristiscken geest bij LLoyd George heeft versterkt en den Europee- achen geest heeft verzwakt. De „Figaro" geiuigt, dat de beide Engelsche staatslie den de PooLscke quaestie zuiver van Bn- gelsch standpunt hebben bezien. Zij wil den het arbeidersgevaar in eigen land bezweren en de Kamers op reces zenuen, maar 'hierdoor stellen zij de moest ernstige zaken uit. Dat is een verkeerde taktiek. «&&1ENGU& ËUiïENL. BERICHTE:*!. DE DOM VAN KEULEN. Duitsche bladen bevatten een oproep voor den Keulschen dom. Sedert een lange reeks van jaren is be kend, dat het machtige bouwwerk ernstig to lilden heeft van verweering der steenen en daardoor aan groot gevaar is blootge steld. Voor den oorlog werd voortdurend aan lierstel der bedreigde plaatsen gearbeid. De dom was nimmer vrij van stellingen en zal do eersto tientallen van jaren ook niet vrij daarvan woiden. Wegens gebrek aan de noodige geldmiddelen moesten in Sep tember 1919 de werkzaamheden geheel wor. den stilgelegd, daar anders het nog be- schikbare kapitaal in. enkele maanden zou ziin opgebruikt. Dit stopzetten van den zoo noodzakalijken jVrij naar het Engejseh van A. S, Swan] Geautoriseerde vertaliej 4b.i „Oom Claude, hoe wist U zoo precies dat ik naar papa verlangde Het scheen mij toe dat ik geen dag meer wachten kon." „Ja, dat begreep ik Wel, en ik heb dan ook voor alles gezorgd. Ze verwachten ons daar ginds, met theedrinken zullen we er zijn, en dan wacht ons een heerlijke Kalme, prettige Zondag." „Maar weten ze soms al iets omtrent Geoffrey," vroeg Clara opeens verschriKt. „Neen, beste, dat heb ia aan jou overgela ten. Je moet het maar op den tijd dien je het Oeste vindt, en op je eigen manier vertellen. Als je op Branethorpe Komt zou ik je raden tlleen te zeggen, dat ge met zekerln il Weet lat ze naar Canada vertrokken zijn. Je kunt irotsch zijn op je Werk, kind, door Gods ge- lade heb je Geoffrey Faussit van een bijna Fissen ojidergsng gered." „Ik heb alleen een beetje geholpen. Zijn vrouw heeft het eigenlijke werk gedaan, oom Claude," antwoordde Clara maar haar oogen schitterden van blijdschap. Den volgenden middag om vijf uur zat Clar? in de gezellige huiskamer op Felcote, hartelijk verwelkomd door haar vader en zijn v.ouw. Die twee Waren zoo echt gelukkig met elkaar, en het was in liet oudé huis zoo weinig veranderd, dat Clara een heel bijzondere vreugde gevoelde zich hier te bevinden. „We moeten je vooiloopig maar niet laten gaan", sprak Mabel de vroegere lady Gres- ley, terwijl Clara's vader en oom Claude naar boven waren gegaan om een sigaar te rooken op Mr. Anerley's werkkamer, „Wat zou je er van denken als je mj eens rustig hier bleef „O neen Mabsl, daarvoor heb ik mijn Werk te lief gekregen. Je hebt er geen denkbeeld van, wat een heerlijk leven het is, voor ande ren te mogen zorgen. Ik zou ei onmogelijk van kunnen afzien." „Zelfs niet om onzentwil „Vader en gij hebt mij niet noodig. Ti ou wen -j niemand heeft mij hier noodig.Gij maakt papa zoo gelukkig dat ik geen oogehblik ook maar de minste zorg over hem heb hij ziet er jaren jongei en frisscher uit." „Hoe lief van je dat te zeggen, Clara. Ik ben je bijna niet laten gaan. Hoelang blijf je eigenlijk „Dat hangt van oom Claude af." „Gisteren heb ik lady Eleanor gesproken Zij schijnen daar te denken dat ze tot zekere hoogte recht op je hebben, maar als 'ze je Maandag naar Branethorpe denken te halen, geef ik je niet mee, hoor." „Nu, voor één avond toch wel," pleitte Clara. „Hoe maken ze het daar allemaal „Niet al te best. De heer Faussit zeil ver oudert zichtbaar. Niets doet zoozeer de levensvreugde en levensfrischheid verdwijnen als familietwisten en het verdriet van de kinderen. Ik zeg telkens tegen je goeden vader dat nij toen. dankbaar moet zijn dat nij in julie drie zulke goede kindei en heeft. Van Evelijn Faussit zijn ook weer rare berichten ingekomen. Waar hebben die kin deren toch dat wilde bloed vandaan Clara antwoordde niet, maar dit gedeelte van het gc.-prek deed haar meer da.n ooit naar de vrienden van Branethorpe Hall verlangen. Toen zij den volgenden morgen wat in den omtrek van Felcote ronddwaalde, zag ze op eens Bryan Faussit op haar afkomen, en ze voelde zich echt blij dat ze eindelijk iemand van de Faussits zag. „Ik breng een "boodschap van moeder," zelf ook zoo innig gelukkig. Maar toch kar ik sprak hij, „wanneer je nu toch eindelijk komt I „Ik zal morgen Komen," spraK ze, „maar I alleen morgen,meer kan ik niet beloven. Papa heeft het zoolang zonder mij moeten doen en wil mij nu voortdurend om zich heen hebben. Natuurlijk gaat ge met mij mee ont bijten, maar We hebben nog een uur den tijd. Wandel een beetje met me rond, ik heb je heel wat te vertellen." Bryan Was in de wolken.dat ze hem zoo har telijk ontving. Nooit Was Clara zoo vertrouwelijk met hem geweest. Hij verborg zijn voldoening niet. „Ze hebben je daarginds veel te lang laten werken, Clara. Je bent veel magerder geworden en al je kleur is Weg. Bevalt dit leven je „Ja, stellig Het is zwaar Werk en er Wordt in menig opzicht veel van mij gevorderd.Ik ge voel mij intusschen iets prettiger dan vroeger mijn leven is vol plichten en dat stemt tot te vredenheid en zelfvoldoening.'" Ze keek hem bij de laatste woorden vroolijk. en opgewekt aan, maar hij bleef ernstig en zijn gelaat versomberde zelfs min of meer. Het kwam niet bij hem op dat Clara de Wilskrachtige uitdrukking van zijn gelaat be wonderde, dat ze met groote blijdschap en zs-lfs met een zekere ontroering den mannelij- ken ernst op zijn schoon, kloek gelaat zag, en dat haar hart rustiger klopt® ia "<e in zijn nabijheid was. Hij was van een heel andere matuur dan Geoffrey, die vroeger al wat men voor hem deed als vanzelf sprekend beschouwde. Ze praatten over alles en nog wat. terwijl ze samen midden door de dorps straat wandelden, onder groote belang stelling der dorpsbewoners, die allen weer verheugd waren, Olara in hun mid den te zien. Maar zoodra ze op den stil len buitenweg kwamen, begon Clara ovei wat haar zoo na aan het bart lag. ,,0, Bryan," sprak ze, „ik ben toch zot. blij je te zien; er is zooveel gebeurd waarvan ik je wou spreken. Wij hebben Geoffrey en zijn vrouw gevonden." Bryan werd vuurrood. „Heb je ze ge vonden," vroeg hij verbaasd. „Maar zijn ze dan niet allang in Canada? Wij had den dat zóó gehoopt, ofschoon mijn moe der voortdurend in angst was en verlan gend naar nieuws." ,,Dan moeten wij haar het een en ander vertellen, Bryan] en we zullen eens goed afspreken, wat we haar precies zullen zeggen. Ik zal je alles omtrent Geoffrey'» vertrek meedeel en. Laten we Fier -ven gaan zitten." (Wordt vervolgd.) M XI tv: V m k'V'I II

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 1