9. ertfiis. 3 P.M. rkt#n, maaPi iarnsi oen .ijn, sas** lermis ALKMAAR Bij het artikeltje van onzen Burgemeester, y. antoor. mm ieerier, Vrijdag 20 Augustus 1920. baar: ANDE. v_ Burgerlijke Stand Een nacht van verschrikking. ASDEÜIYEN per pond, id. EMWIiPIEN. D, VUfiyStS efoon 324. ele cn halve f Ons Blad AGENDA": R. K. VEREENIGINGSGEBOUW „ST. WILLIBRORD". Vrfjdag 20 Aug.! 8 uur Ledenverg. Traaspotr- ar helders. 2aie:dag 21. Aug.: 23 uur conlribulieibeta- Üng R. K, Bouwvakarbeiders. 57 uur Bureau van Advies. 6—8 uur Zitting Winterzorg. 6—9 uur opgaat voor lid Ziekenfonds, Wed.-sleun, alsook R. K. Arbeiders Coöpe ratieve Levensverz. „Concordia". 8—9 uur conlributiebetalen „V. A. F. C.", JONOELINOSVEREENIGING ST. JOSEPH. De repetities voor de „Jonge Club" tot (voorbereiding van het eerste lustrum be ginnen onmiddeiijk na de Kennis. ST. JOSEPHSGEZELLEN. NIEUWSTRAAT. Zon da gr 12—12V2 uur contributie- tetaien. Voor de leden der St. Dominicusparo- chie te .5 uur of te 6V2 uur congregatie Vi de St. Dominicuskerk. Maandag 8V1—9}k Sociale cursus. Dinsdag voor de leden der St. Lau- rentius-parochie 71/2—8V2 uur Congre gatie. Voor allen om 8V2 uur bijeenkomst Nieu\v:traat. De Raad van Alkmaar heeft de stad gedurende de aanstaande kermis niet drooggelegddat beteekent echter aller minst, dat gedurende die kermis nu al les geoorloofd zal zijn. Integendeel is het den uitgesproken wensdh van den Raad dat het feest, ordelijk gevierd zal worden Het is daarom, dat ik de burgerij op roep om door woord en daad het voor beeld van gepaste feestvreugde te geven; dat daartoe niet behoort hét misbruik of zelfs het meer dan een matig gebruik yan sterken drank beboet ik slechts aan te stippen. Aangezien Lntusschen te vreezen is, dat Ier personen zullen zijn, die allen goe den bedoelingen ten (3 pijl op onordelijke [wijze zullen feestvieren, voeg ik hieraan toe ten eerste de miededeeling, dat de pdlitie gestrenge opdracht heeft tot op treden Jegen die zoódanigen en ten twee de het verzoek aan allen van goeden .wille gn in het bijzonder aan de drank bestrijders om de politiewacht terstond te waarschuwen, indien dronkenschap of andere ordeverstoring ingrijpen van de politie gewenscht maakt en om voorts de politie bij zoodanig ingrijpen behulp zaam te zijn. Maarn, 19 Augustus 1920. De Burgemeester van Alkmaar, W. C. WENDELAAR. Alvorens met een enkel woord het hierboven afgedrukte artikeltje van on zen Burgemeester te releveeren en de beteekems daarvan toe te lichten met een beroep ook onzerzijds op alle weldenkende en vooral op .alle drankbesirijdende burgers van Alkmaar, meenen wii den Burgemeester dankbaar hulde te moeten brengen voor zijn krachtig optreden tegen het drankmis bruik, waarvan bovenstaand artikel blijk geeft. Het blijkt den Burgemeester wèl ernst te zijn met de bestrijding van het drank misbruik, vooral gedurende de komende kermis, nu hij toch in zijn vacantie- oord de Aikmaarsche kwesiie niet ver geten kan en ons vandaar uit nog een artikeltje zendt om toch maar (zoo ieenigszins mogelijk) te voorkomen, dat de kermis aanleiding geven zal tot weer zinwekkend misbruik van drank. .Moge het burgemeesterlijk woord in vruchtbare aarde vallen! Het is zoo goéd gemeend, .het verdiént zoozeer, een vruchtbaren bo dem te vinden. Het is zoo goed gemeend.goed gemeend jegens henv die zich och!"zoo lichtelijk aan drank te buiten gaan, die zich zoo zwak voelen tegenover dae mon Alkohol Hoeveel ellende zullen die zwakke lingen voor zichzelf en hunne gezin nen kunnen voorkomen, wanneer zij nu het nog tijd is het welgemeende woord van den burgemeester ernstig ter harte nemen! Hoevee! minder leed, hoeveel minder wroeging, hoeveel minder tranen, hoe veel minder armoede! Goed gemeend is het burgemeesterlijk woord voorzeker ook jegens de café- en restauranthouders: wij zijn er ons ten volle bewust van, dat deze bur gers van Alkmaar niet verantwoordelijk geste.d kunnen worden voor alle even- tue-Cie schandalen van (drankmisbruik g>e- durende de kermis: de meest stuitende vormen van drankmisbruik buiten de cafe's en restaurants toch kunnen zij hoegenaamd nie. verhinderen doch véél goeds kan er o.i. feu deze toch. bereikt róufcij,idierl aiie aife': cn rest au- KVC-3LC runthouders nauwkeurig en angstvallig 1 spreken, toezien, aan wie(n) er bier en an-' d-ere dranken geschonken worden. In geen enkele -drankgelegenheid wor de ook maar één glaasje geschonken, dat voor den kermishouder „te veel" moet betten, dan zal er reeds véél gewonneal zijn, en dan gelooven wij voor ons, dat „de proef 'friet de café- en restaurant houders", waarover in de jongste Raads zitting gesprokén .werd, na de kermis als „gelukt" zal worden beschouwd. Tot groot voordeel van de café- en restauranthouders zelf, want daarom moet de aanmaning van den Burgemees ter jegens de café- en restaurant-houders vooral zoo goed gemeend genoemd wor den, omdat daarbij de humane bedoeling voorzit, een zekere catagorie van burgers niet ontijdig uit hun broo'd te stooten, de Burgemeester zou od zoo gaamé zien, dat de fijdens cleze kermis plaats hebbende gebeurtenissen geen aanleiding en geen dwingende oorzaak vormen om tegen "de café- en restauranthouders Op voor dezen weinig aangename wijze op te treden. In zijn artikeltje doet de Burgemeester een beroep op alle 'weldenkende burgers van "Alkmaar ën meer i'n het bijzonder op ae araiiKoestrijdcrs om naar "Best vermo gen het (Tra n/misTi ruik 'te helpen weren, ae ppBfiï. zoo ItoodTig in TMiten, zelfs bij te staan jn bepaalde gevallen. Den ijver onzer drankbestrijders in aan merking genomen, twijfelen wij niet, of dit woord is aan geen doovemiansoor gezegd. Moge het zoo zijn. Vijand a'/kohdl is machtig, dat der halve op hét voorbeeld van Ben Bur gemeester alle strijders ih grobt-inensche- lijke liefde optreden, daar, waar drank gebruik in misbruik ontaardt. Inmiddels zouden we het nog veel pret tiger vinden, indien een optreden van politie en drankweer gedurende de kermis niet noodig bleek! EEN KWATTAMOLEN. Ter gelegenheid van de kermis heeft de heer Schellinker, Magdelenenstraat, zijn étalages bijzonder traai Ingericht. De étalage aan de Magdelenenstraat bevat een molen geheel uit kwattaree- pen opgebouwd. In deze molen is een spiritusmotor aangebracht, die de wie ken doet draaien. Verder is de molen geheel electrisch verlicht, hetgeen een zeer aardig effect maakt. Voorts be vinden zich in de étalage twee oliegra vures (naar Kever) die zonder lijst ver krijgbaar zijn bij inlevering van 150 kwatta-soldaatjes. In de étalage aan de Achterstraat is een toren gebouwd van Verhagen's ontbijtkoek. Boven deze to ren hangt een prachtige voetbal, die men kan verkrijgen bii.de inlevering yan de naam „Verhagens Ontbijtkoek'' sa men te stellen uit letters, die bit iede re koek verpakt zijn. De heer Schellinger bewees ons de attentie een ontbijtkoek voor proef toe té zenden. Wij hebben deze zending dankbaar en de koek met smaak opge geten. want heerlijk smaakte ze! KAASMARKT. De aanvoer van heden was 136 sta pels, wegende 105.000 Kilo. De hoog ste prits voor de Boerenedammers was f80, voor de Fabrieksedammers f 81.50 Fabriekscommissie f75, Boerencommis- sie f78. Middelbare f75. Het vorig jaar was de aanvoer 83.437 Kilo, terwijl de hoogste prijs die toen betaald is, was f64. Trots alle verwachting, dat de kaas vandaag goedkooper zou zijn, werd er als hoogste markt 2V2 gulden meer be taald dan de vorige week. De handel was goed ondanks den tragen aanvang. Het schijnt, dat de aanvraag voor melk niet zoo groot is als oorspronkelijk wel verwacht werd, waardoor er meer kaas kan gemaakt worden. GESLAAGD. Gisteren slaagde te 's-Gravenhage als Ieeraar in de Fransche Taal Middelb. Onderw. (Acte A), de heer Will. Ver meulen, onderwijzer aan de R. K. Jon gensscholen alhier. De geslaagde werd opgeleid door den heer F. Delachaux. DE KERMIS. Op de kermis zullen o.a. ook te zien zijn merkwaardige spelingen der na tuur. Deze zijn te bewonderen in een eenvoudig tentje op de Nieuwesloot, recht voor het Oude Postkantoor. Zij, die van natuurlijke historie houden of nog liever, zij die gaarne zeldzame monstertic-s zien, moeten daar eens bin- nenloopen. Je ziet er een biggetje met twee kop pen een veulentje., half paard half rund. een kalfje met twee koppen, twee bek ken en vier oogen een schaap met apen kop, enz. enz. Deze verzameling mis- boren diertjes wordt nog. merkwaardi ger door het geraamte van een mam- mouthkop en een opgezette slangen- dooder. NAAMLOOZE VENNOOTSCHAPPEN. In St. Crt. 161 zijn de wijzigingen op genomen van de volgende naamlooze ven nootschappen. „Het Landb ouwka ntoor Noord-Holland" voor den handel in hulpmeststóffen, land bouwwerktuigen en krachtvoeders alhier. Nocrd-Hoïl. Landhbuwcrediet, alhier. A. 'F. Kerrebijn's Glashandel ajjiler. NIEUWE BOND VAN ZUIVEL' FABRIEKEN. Heden (Vrijdag) middag vergaderde de nieuwe bend van Zuivelfabrieken in het café „De Jager" van den heer Koetsveld, Waagplein alhier. De voorzitter, de Beer Jac. "Met, opent de vergadering en heet aften welkom in "Bet bijzonder de nieuwe leden de heeren koop lieden en de vertegenwoordigers der pers. Vandaag is bet een '"dier gewichtigste momenten, die wfj beleven. Wij meende goed te doen, u o-p re roepen 01111 de Hierna worden de notulen gelezen en westie betreffende het iiaasmaken te be- goedgekeuhJ. De voorzitter deelt mede: 1. dat momen teel zijn aangesloten 31 fabrieken. 2. dat de nieuwe bond er in geslaagd is kolen te verkrijgen. '3. dat er een protest gericht is aan "den jmütnister tegen het ministerieel Besluit' om na 4 September geen ongemerkte kaas het land meer uit te laten voeren. 4. Dat er een commissie naar den mi nister is geweest om het merken te be strijden. 'Later is er een onderhoud' ge weest miet den heer Swaying, en hét bestuur van Tiet coutroleëtation in Bet landbouwhuis, zonder resultaat. Wat betreft de boter- en "Uaastoeslag wordt medegedeeld, dat van den heer No bel bericht is ontvangen, dat de boter- toeslag aan vele fabrieken is uitgekeerd en dat de kaastoeslag nog niet is uit gekeerd. Hiervan is tot op lieden 2 maanden na datum van het schrijven nog niets gekomen. De heer Kaaij deelt mede, dat er nu eer een saldo is, en dat blijkt, dat het saldo nu juist riïet zoo gering is. Het geld wordt echter niet uitgekeerd, daar men denkt 't tekort v. d. F.N.Z. er mede te uekken. Spr. weet niet in Boeverre wij Verplicht zijn daaraan mede te bo talen. Hij gelooft, dat het dan ook' Bet beste zaï zjjn eens te trachten hbt geld los te krijgen. 4 De kaascommissie is echter niet bijzon der open in haai handelen. De toestand 'wordt nooit bloot gelegd. Spr. betwijfelt of het saldo aan de F. N. Z. toekomt. Hij zou een onderzoek in willen stellen. De zaak zal men onderzoeken en trach ten tot een goede oplossing te brengen,. Bespreking kaasmerken. De voorzitter zegt, dat we voor een groote vraag staan. Wat zullen en wat moeten we doen; daar de datum van 4 Sept. voor de deur staat. Spr. zou hieromtrent gaarne een uit spraak willen hebben van de vergadering Spr. wijst trog op het protest van de zelf- kazende boeren, 'in Purmerend is "do heer Dr. Scheij op de vergadering gekomen. Daar hij niet op die vergadering, be hoorde is hem het woord geweigerd, het geen tot gevolg heeft gehad, dat er Ver schillende ingezonden stukken in de bla den zijn verschenen. De meening van den voorzitter is, dat men niet over moet gaan tot het merken Er is nog vuil genoeg aan de lucht. De heer Keg deelt mode, dat waarschijn lijk voor oude kaas dispensatie maatre gelen genomen worden. De heer Grondsma deelt mede, dat hem is gezegd, dat de beslissing zoo geval len is, dat na 4 September geen onge controleerde kaas meer uit het land mag. De heer Vonk zou wel willen vernemen wat we kunnen bereiken met niet merken .De voorzitter merkt op, dat de Rijks- merken nog niet voldoen. De merken zijn niet op de kaas te houden. Spr. vraagt Zich dan af, waar moet die ongemerkte kaas heen. Op die vv;ijze, meent, spr. dat er nog vuil genoeg aan de lucht hangt. De heer Slagter vraagt of er uit hét buitenland al eeiiige vraag is naar ge merkte kaas. De handelaren zTeggen dat er absoluut geen vraag is naar merken. De heer Sjagter meent, dat dit een zwaar argument is om aan te voeren. Wam néér we van het Rijks-merk geen dub beitje voordeel hebben helpt het ons niet. De heer Kaaij merkt op, dat de merken op den langen duur wel voldoen Spr. wijst er op, dat men over het algemeent egen het merken is. Spr',s opinie Is dat de eene he.ft merkt en de andere, li-elft niet. De bruikbaarheid v.d. merken is natuurlijk oen factor. De heer Schroder heeft zich wal eens af gevraagd of het merken geen afbreuk zal doen ia het buitenland. De heer Winkelman merkt op, dat de heeren de verzekering moeten geven, dat de gemerkte kaas, ook al geraakt het merk er af, uitgevoeid kan wonden. Die zekerheid kunnen zij niet geven. Spr. meent dat men de heeren daarmedo het meest in het nauw brengt De heer Schroder zegt, dat men zich dan -in beginsel voor het merken verklaart. De Voorzitter merkt op, dat men voor een moeilijk parket staat. Spr. is er tegen direct het hoofd te buigen. Bij 'spr. staat de overtuiging vast, dat dit een poging van de adviseurs vain den Minister is om alles op het spel te zetten. Men wil ons als het ware de das omdoen. Willen "wij .niet merken, dam valt het héefe oontro-lestation. Spr. vindt de handelwijze zoo, dat er reden is om te protestearen. (De vergadering duurt voort), HET CIRCUS GEARRIVEERD. Het Circus Corty Althoff arriveerde Be denmiddag te 1 uur met 29 wagens aan het station alhier; om half drie kwamen de wagens op het Dodenveld. Een en ander trok natuurlijk nogal de aandacht van het publiek'. Naar men ons mededeelde zou men on geveer 6 uur klaar zijn met het trans porteeren der wagens. VERTREK WEENSCHE KINDEREN. Gisterenmiddag te 2 uur zijn een dertig tal Weensche .kinderen wederom- vertrok ken naar hun heimat. Naar wij verne men zal binnenkort wederom een' trans port kinderen van hier vertrekken. DE KATHOLIEKE ORGANISATIES TE ALKMAAR. Plaatselijk Comité der K. S. A. Mr. A. J. M. Leesberg, Gudegracht, Voorz., Will. Vermeulen, Hofstraat 25a, Secr. Ned R. K. Volksbond. G. van Veen, Ver dronken Oord 56, Voorz., B. M. v. d. Bosch, 2e Kanaalstraat 11, Secr. Afd. Gewone leden. R. Snel, Snaarmans- laan 91, Voorz. H. Rijkenbelg, Baan- siraat 10a, Secr. Afd. Bakkersgezellen, S. f. Blankendaal, Landdwarsstraat 12, Voorz.; P.Snee kes, Noorderkade 7, Secretaris. Afd Kleermakersgezellen, P. Verhagen v. d. Woudestra-at 45, Voorz., J. R. Pop- ma, Westerweg 38, Secretaris, Atd. Typografen J. N. Gejas, Landstraat Voorz., C. Oldenburg, Tulpstraat E 6, Secr. Afd Handels-, Kantoor- en Winkelbedien den. R. G. van Mastrigt, v. d. Woude straat 3, Voorz., F. Eggers, Nieuwlan- dersingel 10, secretaris. Afd. Bouwvakarbeiders, M. H. Kempen, v. d. Woudestraat 77, Voorz., P, W. v. d. Broek, Keizerstraat 5, Secr. Afd. Spoor- en Tramwegpersoneel, J. Veen- huis, Laat 74, Voorz., H. Krielen. Stati onstraat 58, Secr. Afd. Meubelmakers, Stoffeerders en Be hangers, J. Admiraal. Kennemersingel 30. Voorz., H. Koopmeiners, 2e Ka-" naalstraat 13, Secr. Afd. Metaalbewerkers, J. Mannes, 2e Landdwarsstraat 11, Voorz., H. H. Smorenberg, Landstr. 12, Secr. Afd. Tabaksbewerkers, P. Oudejans, Var- nebroek, 8, Voorz., J. van Riet. Lin delaan 91. Secr. Afd. Transportarbeiders, P. Blokker Achterstraat 14a, Voorz., f. Ooster kamp, Varnebroek 27, Secr. Afd. Fabrieksarbeiders, H. Keijsper, Ken nemersingel 23, Voorz., f. J. Wor tel, Ropjeskuil 24, Secr. Aid. Gemeentewerklieden, J. Molenkamp Westerlaan, Voorz., E. BeemsterboeT Clarissebuurt 1, Secr. Afd. Lederbewerkers, M. Westerbeek, Lin degracht 5, Voorz., C. J. Hoeben, Akerslaan 18, Secr. Propagandaclub Pius X, H. Smorenberg, Landstraat 12, Voorz., H. Koopmei ners. 2e Kanaalstraat 13, Secr. Rederijkerskamer „Vondel", L. Bakker Voorz., Toussainfstr. h. Prins Hen- drikstr., A. E. A. Buissink, Vogelen zang 8, Secr. Ondersteuningsfonds „St. Antonius van Pa dua. J. Vreeker, Uitenboschstraat, Voorz., W. van Westen, Overdiepad 46. Secr. Hulp in Nood, S. Swart, Achterweze! 30, Voorz., J. H. F. Mührerg DrebbeJ- straat 5 Secr. Winterzorg St. Joannes, G. A. Keijsjier, Stuartstraat 6, Voorz., J. Molenkamp, VC'esterJaau, Secr. Ned. R. K. Bond van Post-, Telegr.- en Telefoonpersoneel „St. Petrus" a'fdee- Iing „St. Jozef" J. Kops, Tuinstraat 6. Voorz., S. Klein, Oudegr. 281, Secr Afd. Zuivelbereiders. C. de Boer, Uitweg 2, Voorz., J. C. Groot, le Landdwars straat 16, Secr. (in de nieuw gebouw de woningen). Afd. Bloemist- Land- en Tuinbouwarbei- ders, C. J. Bierman, Akerslaan no. 4, voorz., W. Kaandorp, Rijksstraatweg 44, Secretaris. Bureau van Advies: Zittingsuur 7—8 in het gebouw St. Wiiiibrord, Ambtena ren: G. van Veen en H. E. Bosman. R. K. Middenstandsvereeniging „de Han ze", C. W. Keijsper, Laat 197 Voorz., G. J. W. Goes, Huigbrouwerstr. 18 Secretaris. Afd. Bakkerspatroons, J. Bel, Magdalena- straat 7, Voorz., J. J. G. Stavenuiter, Hoistraat 8, Secr. Atd. Schoenwinkeliers, J. C. L. Wijdeman. i Magdalenastraat 16, Voorz. Afd. Schoenmakerspatroons. W. Immink Castricum, Voorz.; J. C. Wouters, Varnebroek 47, Secr. Afd Meikslijters, J. Bos. Lindelaan 80, Voorz. J. v. d. Eng Ruijterstraat 1. Secretaris. Afd Schilderspatroons, G. W. de Munk Ritsevoort 40, Voorz., W. Beukers,' Middenpad te Bergen, Secr. Afd Electro-technische werkgevers, G. J. Genefaas, Huigbrouwerstraat 4. Vocrz. G. P. J. Pedroli, Langestraat 10, Secr. Afd. Bouwvakpatroons, Chr. M. van La tum, Schermerweg 1, Voorz., M.' Hoo- gervorst, Oudegracht 82, Secr. R. K. Vrouwenbond mej. M. Boom, Verdronkenoord 71, Voorzitster, S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Secretaresse. Afd. Liefdewerk „St. Francisea Romana" M. Paleari Voorz.st., Fnidsen 125. S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Se cretaresse. Mariavereeniging A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Voorz., Mej. G. Denneman. wognumsche buurt 12, Secretaresse Onderafd. „St. Agnesbond", A. v. Diepen. Spoorstraat E 3, Voorzitster; R. v. Latum, le Tuindwarsstraat 14, Se cretaresse. Onderafd. „St. Annavereeniging", A. v. Die pen, Spoorstr. E 3, Voorzitster, mej. G. Denneman, Wognumsche buurt Secretaresse. „Voor Eer en Deugd" Mevr. Henne- man Leijen, Luttik-Oudorp 40, voor- ztsteir; A. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Secretaresse. R. K. Int. Ver. ter Bescherming van Meis jes „St. Martha-vereeniging" M. Dir ken—Blans, Oudegracht 287, Pres.e. S. Keuls—Schrader, Oudegracht 205, Secretaresse. R. K. Land- en Tuinbouwbond, H» Klaver, .Westdijk, Voorz., S. P. Kaptein, Ka- naa.kade 44. Secr. R. K. Handeisreizigersvereeniging, Z. Klaa- zen, Zijdam 4, Voorzitter, B. H. E. Feldmann, Kanaalkade 10, Secr. R. K. Anibtenarenvereeniging, W. G. >ch, Steenenbrug, Voorz., J. J. Willemsen, Vogelenzang 21, Secr. R. K. Bond voor groote gezinnen, J. H. Jacobse, Oudegracht 285, Voorz., G. A. Keijsper, Stuartstraat 6, Secr. Propagandaclub St. Petrus, A. J. Kühne, Boterstr. 22, Voorz., O. A. Keijsper. Stuartstraat 6, Secr. R. K. Bond van Dienstplichtigen: F. J. Hout. Spoorstraat 63, Voorz., J. N. Bleeker, Stationsstraat 43, Secr. Propagandaclub „St. Laurentius" H. Koop meiners, 2de Kanaalstr. 13, Voorz., tevens tijdelijk 1ste Secr. „Herwonnen Levenskracht" M- Ooster- wijk, Zeglis 53, Voorzitter, H. Koop jneiners, 2e Kanaalstr. 13, Secr. Afd. Alkmaar en Omstreken van de Dioc. Vereen, van R. K. Bijz. Onderwij zers in 't Bisdom Haarlem, H. Ammer- dorfer (te Ursem) Voorz.; H. van Zant- yoort, Zevenhuizen 6, Secr. R. K. Korfbalclub „Tot Ons Plezier" de heer TH. v. Diepen, Spoorstraat E 3, Voorz.; I. Schneiders, Mient 9, Secr. R. K. Reclasseeringsvereeniging G. Pie- ters, Geestersïngel 33, Voor/-., J. Kloet, Oudegracht 261, Secr. R. K. Ver. van Naaisters en Alcliermeis- jes, mej. N. Stroomer, Hofstraat, Voor- zitster, mej. W. M. Pannekeet, Oudegr. 214. Secretaresse. R. K. Gemengde Tooneelvereeniging „in ter Nos". T. E. M. J. Mudde, Breed- straat 31, Voorzitter, Mej. L. Ver hoeve, Ritsevoort 20 le secretaresse. R. K. Tooneelvereeniging „De Jonge -Club", W. Vermeulen, Hofstraat 25a. Voorzitter regisseur; Jo. P. Venneu Ie'n, Magdalenenstraat B 3, Secr. R. K. Voetbalvereeniging V. A F. C., J. F. M. Endel, Langesir. 61. Voorzitter, C. Smit. Scharlo-o 4. Secretaris. R. K. Gemengde Tooneelvereeniging ,.Al- berdingk Thijm": Voorzi ter i'. J. vuil Kessel Laat 129; Secretaris L. Coret Laat, 142, Tooneeüeider W. Vermeu len, Hofstraat 25a. Weduwensteun. J. Vlaming, Oudegracht 130, Voorz.; E. Beemsterboer, Cia- rissenbuurt, Secr. St. LaurenthiskoorTh J. Vermeulen, LuttikOudorp 14, Voorz.; Will. Vermeulen, Hofstraat 25a, Secr.; A. Klooster, Hekelstraat 11, Directeur. St. Dominieuskoor: Verhoeve, Ritse voort 20, Voorz.; W. Klaverweijden, Kweerenpad 19, Secr.; j. H. Ons hoorn, Emmastraat 19, directeur. St. jozefkoor: jac. Al. Koningsweg 45, directe r voorz.T. Dolle, Gedemp te Nieawesioot 27, secr. R. K. Bouwvereeniging „Goed Wonen" R. van Mastrigt, v. d. Woudestr. 2, Voorzitter, J. N. Bleeker, Stationstr. 43, Secretaris. ST. VINCENTiUS-VEREENlGlNG. Bijzondere Raad: Th. v. d. K/ei voorzitter, Luttik Oudorp 94; Leo Speet, Secr. Prins-Hendrikstraat 14; C. M. B. Wanna, vice-voorzitterA. G. Bos, pen ningmeester, Oudegradit 133. Conferentie St. Dwmin.cus: W. G. Kusters, Voorzitter, Spoorstraat 91W. Matth ij s-en, Secretaris, Konnemerstraatweg 49 J. Marjot, vice-voorzitter; A. G. Bos, penningmeester, Oudegracht 138; A. Verberne magazijnmeester. Conferentie St. Laurentius. Ai. Lohman, Voorzitter, Veid.onkenoord 102; Will. Vermeulen, Secretaris, Hofstraat 25a, Jos. Vermeulen, vice-voorzitter; W. S. Wijnands, penningmeester, Laat 37a; C. Ark, magazij nmeester. Vereen, v. Kinderbescherming in het A'r- roud. Afkimaar. Th!. v. d. Klei, Voorzit ter, Luttik Oudorp 94; A. G. Bos, Secr Oudegracht 133; C. Ark, penningmees ter, H outfit 24. St. Vincenuus Bibliotheek'. G. LobacH", Voorzitter,'Veidronkénoord 46; C. Ark Secr. pennlfrgmecster, FTöuttil 24. BOND VAN R. K. PROP. CLUBS. Bond van R. K. Prop. Clubs, onderafd. Ned. R. K. Volksbond, Kring den Hel der, omvattend: van Uitgeest en Krom menie tot Een Helder. Voorz. H. Koop meiners. Kanaalstr. 13; Secr. H. Smo renberg, Landstraat 12. GEBOREN: 18 Aug. Maria Leopoldine Louise, van Nicolas Pierre Isaac Slikker en An- tje Meinoiuwtje Krans. ONDERTROUWD: Hendrik Veurink en Catharina Visser. Evert van Dijk en Adriana Everdina Spruit. Pieter Has en Lijlia Emelie Juliette Arther. Reinder Westrik en Alida Johanna Moraal. Jan Rolff en Christina Tiemeijer. Johannes Theo doras Antonius Kuhne en Margaretha Geertruida Honig. GETROUWD: 20 Aug. Johannes Odulphus Kramer, en Alida Maria Boon. (Slot.) Ofschoon zij' niet togen elkaar spraken wierp Annie nu en dan Johaa een bemoedigenden blik toe alsof ze hem smeekte om ook moedig te ziijln. Nu kwam-en zij a. h. struikgewas, waar een geit stond vasLgebonden aan oon lang en sterk touw, dat bevestigd was aam een dikken slok, stevig in den grond gestoken, üp cenigen nfsland was een dicht geboomte, waarachter het Johan's plan was geweest zich to verljergen en den leeuw nf te wach ten, die, gelokt door bet geblaat van de geilt» voor den dag zou komen en de kans zou geven op een schot. Hier zijn we, zei Peter, weer in eon duivelsch lachen uitbarstend Nu zullen we eens kijken, nu begint de grap. Laat d« geit les Sarn Zelfs nu hadden Johan en Annic nog geen flauw vermoeden van hetgeen komen zou. Ze waren voorbereid op den dood, maar iq welken vorm die komen zou wisten zij niet Ze twijfelden er geen oogenbük aan, dal zt van kant gemaakt zouden worden, doch hel eeniga dal zc vreemd vonden was, dat hus moordenaars hen juist op deze plek brachten, Wat ga je doen'1 vroeg Johan plotseling op een toon, aie hoog en schel was gewor den. Want Peler haa Annie vooruit geduwl en hij en Sam begonnen haar vast te bin den aan hel losse eind van het touWj waan aan de geil had gebonden gestaan en waan van hel andere eind nog aan de® stok bei vestigd zat Wat ga je doen? schreeuwde hij wce( en terwijl hij sprak, hoorde hij in de verli het doffe gebrul van een leeuw, die zijl prooi zocht. Hij liep naar voren en probeer de Peter op zij le auwen. Met ®en vloei draaide de schurk zioh om en wierp heQ tegen den grond met zulk een lievigen slaj ojl zijn hoofd, dat hij cenigp oogenblikkei bewusteloos bleef liggen. Toen hij bij kwau Lig hij onder de boomen en zag, dat Anni stond vastgebonden aan betzelfde touw cf m

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 5