Kerk en School. "SPORT ÉN SPEL*" Provinciaal Nieuws Leger m V'oot Telegrafisch Weerbericht Scheepstijdingen Handel en Ifarkt kl «Uzelfde positie als de geit, waardoor hij' gehoopt had dea leeuw te lokken. In de verte, meur dichterbij dan tevoren, "hoorde hij weer hel brullen van den leeuw. Een oogenblik verloor Jolian alle zetfbe- heersching. Hij smeekte, raasde en dreigde, maar zij luisterden met leedvermaak. Annie hoorde hem ook en zij riep hem op kalmen leen tce.- Johan!..,, Johan! En toen weer: Wees moedig, lieve man! Johan was wanhopend. Hij werd daarop stil Zijn borst hijgde, het was also! zijn hoofd zo-u barsten, teen hij moeite deed om zijn zelfbehcersehing terug te krijgen. Sam zei tergend: Kijk maar eens goed, morgenavond sta je daar zeil. Jolian antwoordde niet Hij spande al zijn krachten in om een zittende houding aan te nemen. Annie stond doodstil, dicht bij den stok, waaraan zij vast stond. Zij deed geen poging om zich los te ruk ken en ze sprak geen woord. Heel rustig en stil stond ze, rechtop, in het licht dei- maan. Een- of tweemaal bewoog ze naar hoofd een weinig. Verder verroerde zij zich niet, en teen, ditmaal van meer nabij, het brullen van den leeuw weerklonk, bleef zn even roerloos en «ogenschijnlijk onverschil lig als levoien. 't Was alsof Johan door haar meer moed kteeg. Hij zat stil onafgebroken op Annie te staren, zoodal hij niets anders om zich heen zag dan Annie alleen. Alleen toen nel ontzettend geluid van den leeuw dichter en dichterbij kwam, beving een rilling hem van het hoofd tot de voeten. Dichtbij stonden Peter Carson en Sam Wel lor met hun wapens in de hand. Het af schuwelijke van liet tooneel, dat ze zelf be werkt liadden, maakte ook indruk op ne» en ze spraken alleen fluisterend en bewogen zich zelden. Zij ook keken zwijgend toe en zoo gingen de seconden voorbij. Plotseling was 't alsof een donderslag de stilte verbrak. Het was de leeuw, die heel dichtbij was geko men en nu een schuilplaats zocht tusschen de boomeu nabij de piek, waar Annie stond. Het beest brulde weei^ alsof het zijn be vreemding en wantrouwen te kennen wilde geven over het feit, dat een levend wezen onbewegelijk in 't maanlicht stond, niet let tend op zijn tegenwoordigheid. De echo van liet laatste zware gebrul stierf langzaam weg iu de diepte van het woud, Al spande bij ook ai ziju krachten in om zich te vermannen, toch beefde Jolian over al z'n ledematen en kwam telkens een kreu nend geluid over zijn lippen. Zijn oogen sta ken en brandden, zóó strak had bij zijn blik gevestigd op de eenzame gestalte, midden in het door de maan verlichte struikgewas. Zelfs Peter Carson en Satn Weiier voelden zich niet meer op hun gemak. En Annie Ore ride zich heel langzaam en voorzichtig om, om te kunnen kijken in de richting, waarvan het geluid scheen te komen. Ze scheen tenminste den dood te willen zien, alsi die op haar af zou springen. De intense stilte van den Afrika ansfchen nacht onthulde hen als met een kleed. Een maal zagen zij' een struik bewegen, toen het groole beest er achter kroop, Daarop zagen zij zijn oogen gfcefan als koten vuur. Maar nóg deed hij zijn sprong niet. Mis schien vond bij hel vreemd, dat de vrouw stil bleef staan, zich zelfs niet bewoog en niet vluchtte voor tiet vreeselijke van zijn gebrul. In zekeren zin was het feit, dat Annie vastgebonden stond, haar redding, want was zij vrij geweest, ze zou gevlucht zijn, en clan zou het grooie beest bp haar toegesprongen zijn. Maar zij stond vast en de leeuw scheen niet te begrijpen wat bij van die onbeweeglijkheid denken moest. Hij vermoedde onraad, gevaar, dc een ol andere list. Misschien herinnerde het beest zich wel den dooden stier, dien hij eens ge vonden had, maar onaangeroerd had laten liggen, en die toen door hyena's in stukken was gescheurd en opgegeten, wat hun eigen docd tengevolge luid gehad Hij getooide misschien wel, dat iets dergelijks het geval was met deze weerlooze gestalte, dia niet eens op de vlucht gedreven werd door zijn donderend geluid Er was hier in eik geval iets vreemds, en na nog een hevig gebrul,, kroop hij achter de bccmen weg. Peter, fluisterde Sam, zien bet zweet van het voorhoofd wisscuend. Peter, ga haar eens losmaken, tk kan dat niet langer ïanzjsa. 11<ik durf niet, stamelde Peter klop jer tandend. Johan hief zijn hoofd in de hoogte en keek laar hen Dan kunnen jullie haat- toch in eik ge val' doodschieten, zei hij, met groote moeite spiekend, want zijn mond was droog en stijf. Jullie hadden ons niet in de gevange nis moeten helpen ,jij niet en zij niet, mom pelde Sam Eet spijt me, dat we 't gedaan hebben, zei Johan Sam hield zijn pistool in de hoogte en liet liet weer zakken. Zijn hand-en beefden zóó, dal hij niet schieten kon. Peter, zei hij weer, ga haar losma ken, ik houd 't niet langer uit. Ik durf niet, bracht Peter weer uit. Hadden, we maar wat brandewijn. Hij verwenselite Johan Waarom -hacl je ook niet meer brande wijn? vrceg hij klaar liet zou beter zijn geweest, als ze zich stil hadden gehouden, want de op prooi beluste leeuw ,die door angst voor het on bekende een tijdlang in toom was gehouden, was nu dol van den honger. Van de onbe weeglijke gedaante, die in 't maanlicht stond, wist hij niet wat hij denken moest. Maar mannen, die samen fluisteren-, waren hem bekend genoeg Zij waren natuurlijk gevaarlijk en het was het beste hun uit den weg te blijven, maar aan een dergelijk ge vaar Was hij al eens meer ontsnapt Als lui1 niet zoo'n hevigen honger liad gehad, zoi| de leeuw stellig op een afstand van hen ge bleven zijn, maar nu was hij in, een toestand om alles te wagen, alleen mn zijn honger te kunnen stilten. Terwijl Peter en Sam en Johan met ont zetlenden angst stonden te kijken naar de gastalle aan het touw, was de leeuw in een kring geLaopei en sloop voorzichtig, als een kat op een vogeltje, van achteren op hen toe. Zijn oogen gloeiden als kolen, maar ze zagen 't niet: de leeuw sloop zóó zachtjes vooruit, dal ze 't niet hoorden. Toen hij op ongeveer tien voet afstand was, dook hij in el tiaar, maakte toen plotseling een sprong door de lucht en viel brullend op Peter Car son, aan, hem gillend langs den grond slee pen d. Sam zwaaide in liet rond en in zijn angst gaf hij het beest een Jlag, dien de leeuw nauwelijks veelde, maar beantwoordde met het uitslaan van zijn vree-selijken klaw, die de zijde van den man hall' open reed. Peter Carson gaf weer een ontzeltenden gil, toen de leeuw hem tusschen zijn klauwen greep en rustig met hem wegliep naar eet» heslolen plekje, in het boseh, op een paar honderd meter afstand Jolian strompelde overeind, met verwil derde oogen en hijgend naar adem. Hij wisL nauwelijks wat er gebeurd was of boe het kwam, dat zijn vijanden zoo plotseling ver dwenen waren. Wankelend liep hij naar, de plaats, waar Annie stond. Jolian liet zich naast haar op zijn knieën vallen en begon het dikke touw, waarmee haar handen gebonden waren, door te bijten. !n een paar minuten was ze vrij. Op haar beurt bevrijdde ze hem, en 'samen, hand in hand, nog angstig en bevend van blijdschap en groote dankbaarheid, spoedden zij zich weg van deze plaats van verschrikking naar iiun huis en in veiligheid, om opnieuw een gelukkig leven ta beginnen. Z. C. ROOSTER DER RETUA1TEN voor Mannen in bet Sint-Clemensnuis te Noordwijkerhout, 4—7 Sept. Amsterdamsche Club „S. Igna- ,ius", Vergoeding f5.Eerw. Leider P. Re demptorist. 'J12 Sept. Heeren Vin Gentianen, f7.50, P. Augustijn. 14—17 Sept. Gehuwde Middenstand van Loosduinen en Den Haag, f7.50, P. Carmtli-et. 202d Sept. Patornaatsledea uit Loosdui- i:en, f5.—, P. Dominicaan. 25—28 Sept. R. K. Volksbond uit Haarlem en Omstreken, f5.P. Franciscaan. 30 lept.3 Oot. Amsterdamsche Patronaten bond; £5.—, P. Augustijn. 912 Oct. Mannen-Congregatie uit Alkmaar, 1 7.50, P. Capucijn. lö—19 Oct. Anisterdiiiusohe Volksbond van de Club „S. Ignatius", f 5 P. Redemptorist 23—26 Oct. Propagandaclub ,,S Alplionsus' Amsterdam, f5.—, P. d. HH. Harten. 211—31 Oct. Ongeil S. JasephsgezeHen uit Den Haag, f5.—, P. Franciscaan. 4—7 Nov. Gehuwden van den gewonen stand, f 5.P. Franciscaan. 91 2Nov. Leden van den Politiebond „8. Micliaêt", f5.P Dominicaan... 15—18 Nov. Gehuwde Volksbonders uit Loosduineu, f 5.P. d. H II. Harten. 2023 Nov. Ongehuwde» van den gewc- en stand, f 5.—, P. Capucijn. 27—30 iVov. Mannen en Jongelingen, f5. P. 'Carn.ctL't 25 Lee. Ongehuwde Volendammers, f5. P. Augustiju. 7—10 Lee. Gehuwden van Sassenheim, f 5.P .Jezuïet. 1316 Lec. Middenstanders van builen, f7.50, P. d. H H. Harten. 18—21 Lee. Gehuwde Yolendammers, f5.—, i'. Redemptorist, 23—26 Lec. Ongthuwden, f 5—, P. Car rreliet. ROOSTER DER RETRAITEN voor Vrouwen in „De Thabori' te Rotterdam. 5—8 Sept. Patronaatsineisjes Haarlem, Ver goeding f 5,Eerw. Leider P. Augustijn. 8—11 rept. Meisjes gewonen stand, (Vol tallig). 15—, P. Redemptorist. 13—16 Sept. Congregatie Par. K.H. Engel Lew. Den Haag, 15—, P. v. d. H H, Harten. lib-22 Sept. Patronaatsineisjes Den Haag en andere deelneemsters. (Voltallig) 15.P, Ca pucijn, 2225 Sept. Ongehuwde Leden der Maria- Yereeniging Loosduinen, f 7.5U, P. Dominicaan. 27—30 Sept. Gehuwde Leden Maria-Congre- gatie Par. 11 .Laurentius Alkmaar, 7.50, P. Augustijn. 10—13 Oct. Meisjes gewonen stand. (Vcllal- lig.) f5.P. Cancel iet. 1316 Oct. Jonge Dames middenstand. (Vol tallig.) 17.50, P. Jezuïet. 1821 Ócl. Maria-Cottgregatie Par, H. Agnes Den Haag, P. Franciscaan 2427 Oct. Gehuwde Leden der Congre gatie der II. Familie. Dordrecht. P. Domini caan. 27—30 Sept. Meisjes gewonen stand (Voltal lig). f5.—, P. Carmetiet. 2—5 Nov. Huisnr. eders, f5P. Francis caan. 7—10 Nov. Ongehuwde Leden der Congre gatie der H. Familie, Dordrecht, P. Domini caan. 10—13 Nov. Jonge Dames middenstand, f7.50, P. Franciscaan. 15—18 Nov. Gehuwde Dames middenstand, f7.50, P. Capucijn. 21—24 Nov. Meisjes gewonen stand, f5. P. v. d. H.H. Harten, 24—7 Nov. Ongehuwde Dames middenstand, f7.50, P. Carmeliet. 29 Nov.—2 Dec. Huismoeders, f5.P. Redemptorist. 8—11 Dec. Meisjes gewonen stand, 15, P. Augustijn, 1316 Dec. Jonge Dames defligen stand, f 12.50, P. Dominicaan. 18—21 Dec. Jonge Dames middenstand, f7.05, P. Redeinporist. 21—24 Dec. Meisjes gewonen stand, 15. P. Capucijn 27—30 Dec. Jonge Dames middenstand, f7.50, P. Jezuïet. ■!L 1 1 .VOETBALUITSLAGEN. De uilslag van de op Donderdag ge houden voetbalmatch F. V. O. Blamw- Wit tegon V. A. F, G. combinatie is 1—0 Cl I II ■1IIL..II III - I LI Hg EQMOND AAN DEN HOEF. EGMOND AAN DEN HOEF. Voor- ui tg1 an gr. Ons Egmond staat wel in liet teeken van den vooruitgang. Bo venaan op ons Roomsch programma staat de nieuwe kerk. Wij ontveinzen het ons niet, dat er groote finantiëele moeilijkheden te overwinnen zijn, voor tot den bouw kan worden ove'rgegaan. Maar voor de Katholieke zaak werden immer de beurzen ontsloten, en ook hier zal de som, die noodig .is om te kunnen beginnen, wel gevonden wor den. Binnenkort zal een aanvang gemaakt worden met het villa-park. Reeds werd er in dit blad op gewezen, dat daar in slechts voordeel kan schuilen voor de gemeentenaren: werklieden zullen er arbeid kunnen vinden, handelaars, een afzetgebied, ten de belastingpen ningen door de villabewoners te stor ten zullen ook wel welkom zijn. De R. Kath. Woningbouw heeft, naar we meenen, nog .steeds plannen aan hangig. voor arbeiders-woningen in on ze buurt. De .wegenverbetering is urgent; trou wens van twee «zijden wordt er ge werkt voor verbetering. Daar is eerst het plan—Lommen de Burgemeester van Castriciun zat het ons wel niet euvel duiden, dat wij zijn naam ver binden aan niet plan tot verbreeding van den straatweg „van Castricum tot Bergen; en vervolgens de ontwer pen van de .Rijwieipadvereeniging Nrd.- Kennemeriand. Eindelijk zal de gemeenteraad binnen kort voor een belangrijke beslissing .ge plaatst worden: de waterleiding. Het schijnt, dat onze gemeente als no. 2 op de agenda staat om in het provin ciale wareneidingsnet te .worden opge nomen. Heiloo is dezer dagen feeste lijk geopend, im is de beurt aan Eg- mond. De raadsleden hier zullen zeker de voorstellen even gunstig .ontvangen als in Heiloo het geval was.'Het geldt hier een belang yan de gezondheid der ingezetenen en daarbij een levensbe lang voor den Hoef in het bijzonder. Als we weten, dat er op dit oogenblik meer dan 150 vreemdelingen in ons dorpje verblijven, dan zal niemand ont kennen kunnen, 'dat op.net vreemdelin-1 genbezoek een deel van veler inkom sten steunt. Nu i's het aan geen twii- ;'el onderhevig, dat dit bezoek door het aanwezig zijn van een waterleiding slechts lean toenemen. Vergeten mag ook niet worden, dat wat nu onder gunstige voorwaarden verkregea kan worden, later misschien alleen met groote kosten zou bereikbaar zijn. Zoo wit ons niet vergissen, zou de aanleg, thans kosteloos geschieden. Jrlet staat voor ons vast, oat de provincie in de aansluiting der Egmonden een schade post te boeken zal hebben. Nu zij .toch onze gemeente wenscht op te nemen in haar net, zal de Raad deze plannen zeker wel bevorderen. Hadden we niet het recht, te zeggen, dat Egmond staat in het teeken van den vooruitgang HEER HUQOWAARD. HEER HUQOWAARD. Burg. Stand. Geboren: Maria Geertruida, djoditer van Jan Qioen en van Antje Komen. Corner's, zoon van Klaas Kooij en van Janke de Vries. Nee.tje Antje, dochter van Dirk Grootes en van Jantje Hoogland. Joseph, zoon van Johannes Wester en van A'iarijtje Kuipers. A.dert, zcon van Louis de YJFit en van Adriana Neefjes. Theodora, Petronella, dochter van Jan Leering en. van Agatha Kruijer. Nicolaas, zoon van heodorus Wester en van Cornelia Blank. Deeltje Hendrika, dochter van Floris Hitte ma en van Jantje Zwart. Ondertrouwd: Cornejis Petrus van Leeu wen en Catharina Konijn, beiden alhier. Getrouwd: Pieter K.kkert van Alkmaar en Neeltje Kosieiijk alhier. Overleden: Maartje Laan, oud 65 jaar, wc-duwc van Pieter Jongkind. Jacob Jong, oud 55 jaar, echtgenoote van Antje Kok. Neeltje Smit, oud 6 maanden, dochter van Cornelis Smit en van Helena Betlern. Jan Rood, oud 78 jaren, echtgenoot van An tje Hoogeboom. 'T VELD. "f iVELD. Vertrek Kapelaan Bekkering Door liet PI. Comité van de K. S. A. werd namens de parochianen aan den WelEerw. Heer A. J. Bekkering een som van f3io. aangeboden l>ij zijn vertrek naar Vlissingen. DEN HELDER, ONGELUK. i Dinsdagavond geraakte een knaapje dat op een sieeperswggen gezeten was, in de Spoorstraat pjet zijn been tusschen een wiai en bord van den wagen bekneld, zoodat hij een been brak'. Nadat hij in een nabijzijnd Buis geholpen was, werd hij naar zijn woning vervoerd. MOTORONGELUK. Woensdagavond half acht wilde de heer C. G., Lan;, straat alhier, zijn motor be rijden .en sp.ong hij doordat de achter- opzit ,te hoog was aangebracht mis, waardoor hij met den motor door de etalge .van den kruidenier C. C. M- reed. De r,uit werd verbrijzeld en de motor beschadigd. Persoonlijke ongelukken kwa men gelukkig niet voor. BRIEVENMALEN. NAAR OOST-INDiE. De Directeur van liet Postkantoor Am sterdam brengt ter kennis, dat brievenmalen zullen worden verzonden riaar N. O.-Indië per s.s. „Johan de Witt" van de S. Mij. Nederland. Het zeoposttarief is op deze zendingen van toepassing. Laatste bus lichting ten Hoofdpostkantore te Amster dam 20 Aug. 8 uur 's avonds, aanteekening tot 6 uur 's avonds; voor groote partijen drukwerk aanmerkelijk vroeger. In verband met de beperkte openstelling der bijkantoren aldaar kunnen aangetee- kende stukken aldaar worden oangoeoden tot 2 uur 's middags. Postpakketten voor N. O.-Indië en Egyp te met deze gelegenheid te verzendén kun nen worden aangeboden aan bureel Pakket- post Warmoesstraat aldaar tot 20 Augustus 12 |uar 's middags. GESLAAGD. Voor de hoofdakte slaagde dezer' dagen onze stadgenoot de beer H. W. Muts. MET ONTSLAG. Aan den dienstplichtige K. vaar Tfiïj'n, van liet 21e reg. inf. te Den Heider, is het bewijs van ontslag uit den dienst bij de militie te land uitgereikt. BUITENLANDSCH VERBLIJF, Bij beschikking van den Min. van: Oor log is aan den dienstplichtige H. de Jong, van het 21e reg. inf. te Den Heider, toe stemming verleend tot verblijf in Amerika. VRIJSTELLING. Bij Kon. Besluit is aan den dienstplichtige A. Reinstna, van het 21e reg. inf. te Den Helder vrijstelling van den dienst bij de militie verleend, wegens kostwinnerschap. OVERPLAATSING. De kapitein M. J. J. Lavoo, die wordt overgeplaatst van het 21e rog. inf. te Den Helder, bij het 10e reg, inf. te Haarlem, zal op 1 September e.k'. zijn nieuwe be stemming yoigen. UITSTEL. Bij beschikking van den Minister van Oorlog is aan den dienstplichtige R. Vo gelzang, van het 21e reg. inf. te Pen Hel der, uitstel van eerste oefening verleend. i—ujumcwBgsy' DE POOLSCH-RUSSISCHE OORLOG. WARSCHAU. Over het geheele front wor den. de Bolsjewisten om Warschau teruggesla gen. Zij ontruimen Brest-L'itowsk Duizenden Bolsjewisten zijn gevangen ge nomen. i Drie ronde divisie's zijn bij Warschau ver nietigd. STRIJD OM KATTOWITZ. BEUTHEN. De „Telegraph Union" meldt, dat de Poolsciie tegenbeweging in vollen gang is. De Polen hebben het heete randgebied van Opf.er-Silezië bezet. Ce plaatsen Schoftinitz en Eitenau vormen het centrum. Zij tevinden zich ten getale van 2000 man in opmarseh naar Kaltowitz en hebben een aantal plaatsen om Kattowitz bezet. De Sicberhcits-polizei heeft zware gevech ten met de Polen geleverd. DE ONLUSTEN IN KATTOWITZ. KATTOWITZ. 19 Aug. (V. D.) Terwijl gisteren de Eransche militairen zich niet lieten zien, waren zijl heden weder mees ter van de stad. Tie drie urn- 's middag-; rukten Eransck© infanterie cavalerie en af- deehngen machinegeweren door do stad en trokken naar het theater dat zij' ge heel bezettan. De menigte kwam van allo zijden naar het theater toestroomen, waar na de Eranschen de cavalerie lieten in grijpen. Hierbij werd een aantai I personen, gewond. Om 3 uur trokken de Eranschen met machinegeweren en gepantserde auto's door de stad en vuurden met korte tus- schenpcoaen. Het aantal slachtoffers is nog niet bekend. DE STRIJD OM WARSCHAU. WARSGHaU. 19 Aug. Be slag- bij! War schau gaait afwisselend op en neer. In den morgen wierpen de Ptolen nieuwe troepen in den strijd; de Russische aanvallen zijn ieta zwakker geworden. Aan beide zijden wordt naar de definitieve beslissing gta- zocht. De uitslag, van den strijd is niet te voorzien. In liet Poolsciie leger is de discipline nog overfioersehend; desgrtiën !'i;h aeld zaam; liet leger strijdt dapper. Daarente gen hebben de Polen verschillende na doelen aan hun zijde, die veel gewicht in de schaal leggen. Ten eerste zijn de troepen doodelijk vermoeid, ten tweedy wordt het groote ge brék aan officieren merkbaar, tengevolge daarvan is de verbinding tusschen de verschillende deeipji van het leger los; de aanvoering is niet genoeg in een hand en is niet energiek genoeg. De Poten over treffen de Russen in artillerie!, WERVINGEN VOOR HET ROOD'S LEGER. KONIGSBEIRG-. 19 Aug. Naar de „Ko- nigsbergeir Allgemeine Ztg'." meldt, wor- deai de wervingen va,ri het roodo leger in Grtelsburg en Neidenburg' ijverig voort gezek HET TEGENOFFENSIEF DER POLEN. BERLIJN. 19 Aug. Volgens een bericht uit Konigsbergen brandt de stad Stras burg in West Pruisen op verschillende plaateen. De stad Lauterburg zou reeds weder door de Polen genomen zijln. DE ONLUSTEN IN OPPER-SILEZIE. BERLIJN, 19 Aug. Volgens de laatste be nch leu uit Opper-Silezië zijn heden in Katto witz Jevensmiddetenonluslen uitgebroken. In Kaltowitz beheerschlen de Fransohen heden het veld; de commandant der Fransche bezet ting is door den Eranschen divisie-comman dant uit Oppein afgelost geworden. De Fran sche soldaten hebben zioh in het theater ge barricadeerd. Uit een paulsernuto der Fran- schen werd meerdere malen geschoten, waar bij een man gedood weid. Het telegrafisch ver keer niet Kattowitz is verbroken. I1ET ZWARTE RAS. NEW-YORK, 19 Aug. 3000 gedelegeerden van <!e Liga van de Afiikaanscbe stalen na men oen resolutie aan, die den negers ver bied!, in liet leger van de blanken militairen dienst te verrichten, zonder ue toestemming van de gehe&Lc icgerbovolkiiig der wereld Gelijktijdig verklaarde de vergadering riaS? voor de onafhankelijkheid van het zwarte ral en zijn bezit in Afrika. Dr. VHRDUIN IN VRIJHEID 1 BRUSSEL. 20 Aug. (V. D.) Dr. Verdunt, voorzitter van den Vlaatnschen Oud Strij ders Bond, die tengevolge yan de ge beurtenissen van 29 Juli l.l. werd gearre steerd is vcorloopig in vrijheid gesteld. Verwachting: Zwakke tot matigen, Noorde lijke lol Noord-Westel. wind, betrokken tot zwaarbewolkt, wellicht nog enkele regenbuien, laler stijging van temperatuur. Zon onder 8.15. Zon op 5.52 Maan op 1.35 n nt. Maan onder 10 44 nm LICHTEN OP. De lichten op rijwielen (.il motorrijwielen mcelen ontstoken zijn van hedenavond 8.45 tot morgenochtend 5.22 Op rij- en voertuigen van 9.15 tot J.52. STOOMVAARTLIJNEN. STV. MIJ. NEDERLAND. v AMBON arriveerde 18 Augustus van Ko penhagen te Hamburg. CELEBES (uitreis) passeerde 18 Aug. Gibraltar. GROTIUS (uitreis) passeerde 19 A'ugus lus Dur.geness. VONDEL (thuisreis) vertrok 16 Augus tus van Sabang. KON. NED. STB. MIJ. ALKMAAR, van Newyork naar Stock holm, 18 Augustus Dunnet Head gep. DELFT, vertrok 18 Augustus van Car- tliagena naar Rotterdam. HAARLEM arriveerde 17 Augustus vaa Amsterdam te Arica. HERCULES vertrok 18 Augustus van Baltimore naar Norboik. HELENA arriveerde 19 Augustus van Londen te Amsterdam. POLLUX vertrok 19 Augustus van Am sterdam naar Mumbles. TELLUS vertrok 18 Augustus van Lis sabon naar Cadix. VENUS, van Amsterdam naar Alexan dria, 18 Augustus Cascaes gep. ZEUS vertrok 19 Augustus van Ain- sterdam naar Lissabon. CLIO vertrok 18 Augustus van New castle naar Lissabon. MERCURIUS vertrok 18 Augustus van Fernandina naar Norfolk'. SATURNUS vertrok 16 Augustus yan Malta naar Algiers. STRABO arriveerde 18 Augustus van Hamburg te Kopenhagen. ROTT. LLOYD. MARKEN (uitreis) arriveerde 15 AugtiS tus te Tabang (Verb.) PATRIA (thuisreis) vertrok 17 Augustus van Port Said. SITOEBONDO (uitreis) arriveeide 16 Augustus te Padang, WILIS (uitreis) vertrok 18 Augustus van Southampton. KON. HOLL. LLOYD. GELRIA (thuisreis) vertrok 17 Augustus van Santos. LIMBURGIA (uitreis) vertrok 16 Augus tus van Santos. SALLAND (uitreis) vertrok 15 Augus tus van Baliia. HOLLAND-AFRIKA LIJN. CERES (uitreis) vertrok 11 Augustus van Huelva. HOLLAND1—AMERIKA LIJN. NIEUW AMSTERDAM., van New-York naar Rotterdam, vertrok 19 Augustus 10 uur 40 v.m. van Plymouth. ROTTERDAM, van Rotterdam naar New York, passeerde 18 Augustus v. Cape Race' RIJNDAM vertrok 18 Augustus van1 New-York naar Rotterdam. THEMISTO, .vanHamburg naar Wil mington, passeerde 18 Augustus Lizard. KON. W.-IND. MAILDIENST. VAN RENSSELAER arriveerde 19 Aug. West-Indië te Amsterdam. BERENICE vertrok 19 Augustus van Ain; sterdam naar Paramaribo. HOLLANDBRITSCH-INDIE LIJN. NGORDERDIJK (uitreis) vertrok 17 Aug van Hamburg. IJSSELDIJK (uitreis) arriveerde 16 Aug. te Bombay. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. MOERDIJK vertrok 16 Augustus van Buenos Avres naar Rotterdam. y HOLLAND—ZUID AFRiKA LIJN. KELBEROEN arriveerde 16 Augustus van East London te Port Natal. HI I -TO-ma» ALKMAAR.. 20 Aire. Op de liraaaniai-Ut waren heden aangevoerd totaal 5362 zakken, als: 1247 tarwe f28—3S, 401 rogge £2021, 1445 gerst ciiev. f 2124 50, 1958 haver 118.76 —22.75, 1 bruine boouen f 15, 18 rood mos terdzaad f32, 40 koolzaad, 4 Lirwijzaad. 248 erwten groene f 20.25—30, id. vale f2224. AMSTERDAM, 20 Aug. De aardappelenpnj- zeu waren 'heden: Flakkeesche eigenh. f2 Andijker bonten £7.75, Friese he borgers f4.50, Zeeuwsche bonte £7.05775, idem bl. eigenh. f5.75—6, Andijker blauwe f6, idem. eigenh. £4.05, Ypofder borgers £280—4, Zeeuwseiie eigenh. f 4 75—5.50, Geld ochinoo.rs 55 10. Aanvoer 8 ladingen. BUITEN L. WISSELNOTEERINGJSN. Opgave van MULDER QUAX, Kassiers, Alkmaar, 1.9 Aug. 20 Aug. (Oil. koers) (pirn. 12 uur) Berlijn 6.05 610—6.20 Parijs 21 80 2180 21.90 Brussel 23.20 2315-23.25 Weeneu 1.3 135o 1.45 Londen - lü.'JS 10 97Vs—KG»1# New-York j 3.03 3 05 VREEMD BANKPAPIER. i.j' Duitscl.e Bank (rood) C,l2Vi~6221/» Oostenrijkse!» L30

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 6