Provinciaal Nieuws DE GROOTE LANDBOUWTENTOON- STELUuG TE SCHAGEN. Hand#! en iarkt (Van onzen eigen Redacteur), Algemeene vergadering. Te 11 uur .werd in liet „Noord-Hollaiidsch koffiehuis''- de 105e algemeene vergade ring van de Holl. Mij. van Landbouw ge houden. De .vergadering was druk bezoclit. De voorzitter, de heer j. v. d. Koogh spieekt de volgende rede uit: Mijne Heeren:, Het is thans na vele jaren, dat wij ons mogen verheugen een algenigené vérga dering in één der Noord-Hollandsche afdee lingen der Maatschappij te mogen houden. Hebben wij reeds het vorig jaar te Go- rinchem het eerste wederkeerén, .ook op dat gebied, tot een normalen toestand ku.\ nen constalceren, thans, nu we, te Sehagen onze jaarvergadering houden, zijn reeds bijna alle distributie-maatregelen verdwe nen op één uitzondering na, de melk. Het is dan ook to hopen, dat de pmstan dighedfen spoedig van dien aard zullen zijn, dat ook dit artikel en de daaraan verbonden industrie geheel buiten re geeringsbemoeiing kan vallen (applaus). Gevaren dreigen nog van alle kanten, en 'niet het minst thans den veestapel. Die zoo 'gevreesde runderpest eischt in België vele slachtoffers en het gevaar is groot dat ook hier te lande deze ziekte zijn intree doei. Ik wil hier nadrukkelijk aanbevelen het meest doeltreffende middgl' om het groote gevaar te voorkomen, namelijk dat iedere landbouwer-veehouder absoluut m,g de werkt met de overheid om deze ziekte te bestrjjden en bij onverhoopt optreden dadelijk aangifte daarvan doet bij de be voegde aangewezen autoriteit. Alleen inet uwe gewaardeerde en on misbare medewerking kan de op U zelf neerkomende schade voorkomen. Voorts is het dringend noodig, dat ik hier n.amens het H. B. uitspreek, dat de regeg ring op spoedige publiciteit van het rap port der Staatscommissie aandringen. Reeds is schriftelijk door ons bij herhaling zulks gedaan. Wij staan voor aangrijpende veranderingen in onze vereeniging. De al gemeen heerschende duurtg voor alle ar tikelen heeft ook hier zijn invloed doen; gelden en is Ih'et hoofdbestuur verplicht u straks voorstellen voor contributie-ver- Koogirrg te moeten doen. Hoewel een be duidende contributie-verhooging wordt voor-gesteld is het hoofdbestuur vol ver trouwen', dat zulks op het ledental geen invloed zal hebben. Immers meer dan ooit is Het een gebiedende eisch', dat de land bouw thans georganiseerd en vereenigd zij. [Hoe krachtiger organisatie, hoe beter kans van slagen. Gedurende dezen zomer heb ik zulks kunnen zien in het buitenland. De Zwitsersche landbouw is een voorbeeld van goede gecentraliseerde organisatig e,\ zijn de resultaten aldaar zeer gunstig. Ini Frankrijk is dit juist het tegenovergestelde hetgeen komt door de verbrokkeling in kleine vereenigingen. Gelukkig begint men ook daar in te zien, dat daar een goede organisatie met voor bijzien van kleine persoonlijkheden nood zakelijk is. Na een aansporing om steeds actief te zijn verklaart spr. de vergadering voor geopend (applaus). Vertegenwoordigd zijn 63 vereenigingen met 59G uit te brengen stemmen. Terwijl de agende wordt afgewerkt hebb'giv de stemmingen plaats. De fe-retaris deelt namens liet Hoofdbe stuur me< e omtrent de proefvelden in liet buitenland, dat zeer binnenkort 't H.B z;ch tot de 'eelers kan wenden voor de uitvoer van ten belangrijke partij te velde goedgekeurde aardappelen. Verder heeft de Voorzitter een telegram ontvangen, dat de eerste tarwe du- nenkort naar het buitenland gezonden kajy worden. Het onderwijs len plaftelaiule in paarden- tn veekennis heeft zich zeer uitgebreid. De commissie voor de selectie van iard» appelen zal haar werk voorloopig voortzetten. Het werpt goede resultaten af. Tusschen de zaaizaadvereeniging Anna-.Pau- lowna is ten overeenkomst gesloten. Spreker beveelt de Z. A. P. warm aan. Het Jaarverslag 1919-1920 wordt na enkele bemerkingen van den afgevaardigde van Vlaai-dingen aangenomen De heer Theunissen, Amsterdam, vraagt of den steun van Hongarije alleen van phiiantre» pischen aard is, of dat hieraan ook een com» mercieel doel ten grondslag ligt. We moe ten connecties met het Oosten aauknoopeui De Voorzitter deelt hierop mede, dat zoo wel bij de Ned. Commissie als bij de Hon- gaarscha commissie de bedoeling voorzit, dat deze steun moet leiden tot vasta connecties. De heer Pool doet hierop mededcelmgen omtrent de onderlinge brandverzekering. Onderwijl komen Z.Exc. de Minister eui le heer Kakebeeke ter vergadering. De Voorzitter heet hen van harte welkom en spreekt zijn voldoening uit over dat bezoek. (Luid applaus,) Het verslag wordt met applaus aange nomen. Vervolgens is aan de orde het voorstel van het H.B. om de contributie te brengen op f5 voor de gewone leden. Het Hoofdbestuur geeft hierbij de volgende toelichting: Wanneer men de memorie van toelichting bij do Legrooting 1920 nagaat, dan zal men daaruit kunnen zien, dat het Hoofdbestuur zicli toen genoodzaakt beeft gezien, de be» grooling sluitende te maken met een post vooi buitengewone ontvangsten vain f25.000 en daarbij mededeelde le rekenen op éèu pfcrrtutj bij den uitvoer van goedgekeurde gewassen, maar deelde daarbij tevens mede, zoude dit geheel of gedeeltelijk mislukken, dan zal de rekening 1920 met een belangrijk tekort sluiten. Wederom stond Uw Hoofdbestuur voor den plicht U ten hegrooling met zulk een twy» lelachligcn post ter goedkeuring voor te leg gen en liet meent die verantwoordelijkheid oiel langer te mogen dragen. Do contributie, destijds bepaald op f3.— per lid, waarvan de helft nog aan de Krin gen en Afdeelingen wordt afgedragen, is, in verband mei de uitbreiding van dan arbeid der Maatschappij, in het geheef niet meer in evenredigheid met de behoeften. Het is daarom, dat het Hoofdbestuur U, in verband met een gezonde financieels politiek, meent te moeten voorstellen, de contributie vanaf 1921 te brengen op f5.per lid, waaruit geboren wordt, dat de Maatschappij op gezonde beenen komt te staan. De Voorzitter deelt nog mede, dat verw schillende amendementen zijn ingekomen, be- oogende een grootere uitkeering aan de af delingen. Spr. merkt op, dat f0.50 grootere uitk ering een derving van f6000 voor de algemeene kas beleekent. De afgevaardigde van .Goeree en O verf ia k- tóa kan met een noodzakelijke verhooging tot f5.medegaan, mits aan de afdeelir.» gen in den Kring gezamenlijk f2.50 wordt uitgekeerd. De afgevaardigde van Vlaardingen toont aan, dat bet H.B. steeds oppervlakkig de afd,elingen heeft ingelost. Spr valt het H.B. in dgze zeer aan. Spr. voorziet bi de contr.v butieverhooging een groote uittocht van leden. Verschillende afgevaardigden verklaren zich voor het voorstel mits er een verhoogde uit- k; ering aan de afdeelingen aan verbonden is. De afd. Hoorn stelt voor f2 uit te keeren. De afd. Weslland zag gaarne een pro gressieve contributieverhooging. De afd. Amsterdam stelt voer f2 aan de afdeelingen uit te keeren en f0,50 aan de kringen. De afd. Scholen zal tegenstemmen, omdat er 7/jo weinig voor de melkveehouders wordt gedaan. De Voorzitter sluit de discussies en wil tot stemming overgaan. De keer Theunissen vindt de zaak le er-u» sitg om ze zoo haastig' af de handelen., Nu er geen tijd meer is met het aog op de komst van do Koningin, stelt spr. voor dit punt aan te hóuden tot een volgende algeni. vergadering, die b.v., over een week of vier gehouden zal worden te Amstedram. Na nog tenige discussies wordt besloten de fiuanc.eele zaken op een binnenkort bijeen to rcepen vergadering te bespreken. Dp verschillende grieven en de antwoorden van het H.B. zullen in tiet orgaan bekend gemaakt worden, opdat deze in de afdes- lingsvergaderingen kunnen worden besproken. De afgevaardigde van Zoetermeer-Zegwaard houdt ten warm pleidooi om de volgende Jaarvergadering in Zoetermeer-Zegwaard te doen houden. Dit voorstel wordt onder luid applaus aan genomen. Be voorzatter wenscht de afgevaardigde geluk met deziet beslissing. De afgevaardigde dankt da vergadering en geeft d« verzekering, dat de heérén goed zullen worden ontvangen. Vervolgens worden de uitslagen der gebonden stemmingen bekend gemaakt. T)»b lid van het H. B. uit Noord-Holland in de plaate van deai heer Breebaart wor.lt gekozen de hoer "Kruaamatntot Lid van het Ti. B. uit de provincie Zuid-Holland in de plaats van den heer F. S. Overwater wordt gekozen de heer van Ex ter; tot lid van de iinfl.uc.erle commissie in de plaats van den lieer M. J. de Lint wordt gekozen da lieer Post en tot commissaris voor de Onderlinge Brandverzekering door liet over lijden van den lieer .J Leeuwenburgh de heer P. W van Houten. Do Voorzitter zegt de afdeelingen dank voor da diensten door hen bewezen. Van de afd. keenaster is nog een vraag ingekomen betreffende de uitvoering van de Scheurwet. Hierop zal in de eerstvolgende vergadering antwoord worden gegeven. De Voorzitter dankt Z.Exc. voor zijne tegen woordigheid en alle leden voor de; aange name manier waarop zij dc discussies geveerd hebhetn en sluit hierna de vergadering te ruim 1 uur. Het bezoek der Koningin. Buiten komende heersclvt er eeni groote drukte. Velen spoeden zich' naar het ten- toonstelingsterreia', terwijl anderen zich opstellen langs den weg of naar het sta tion gaan. Het loopt tegen den jijd, dar de Koningin zal arriveeren. Te 1,47 rijdt do Koninklijke trein bestaan de .uit 'a'tecomotfef m*. de koninkl. wimpel voorop eii) 4 wagons. Zoodra de trein stil staat speelt het plaatselijk muziekcorps 't „Wilhelmus". Vervolgens stijgt IT. M. met haar gevolg bestaande uit de dame du Palais Mevr. van Reijgersberg—Versluis geb. Schimmelpenninck v. d. Óoijen, de hofdame Joiikvrouwe de Marees van Swin- derende kamerheer en particulier secre taris Baron van Geen; de dienstdoend: Grootmeester Baron Bentinck' en de Ad judant Geij van Rittius, uit en wordt door den Burgemeester den heer ComelLssén. ontvangen. De trein werd begeleid door den inspecteur Cox, den ingenieur Phelix en den hoofdcondbcteur Bettink. Toen H. M. buiten kwam weerklonken luide hoera's. Vervolgens stijgt H. M. met Baron Bentint en Mevr. Reijgerberg in de èerste auto. In de tweede namen dé overigen plaats en in de derde de burge meester., Langs de stationstraat, Laan, Laagzijde Markt, Noord wordt naar het tentoonstel llimgsterrein gereden. Aan de Nieuwstraat wordt H. M. door de kinderen van de Nieuwstraat onder leiding van den onder wijzer ,W. Porta het .Wilhelmus toegezon gen. De auto's bleven zoolang: staan. De jonge juffrouw Gr. Krauw'l biedt onder de woorden „Als je blieft, Koningin" H. M. een bouquet bloemen aan. Overal wordt. H. M. hartelijk en enthousiast toegejuicht. Zoodra zij het ter rein oprijdt weerklinken uit duizenden kea len luide hoera's. Met Hoeden, petten, Stok ken en handen wordt H. M. toegewuifd'. Zij nijgt naar alle kanten. Op het terrein wordt den ring omgereden naar de Konin klijke loge. Daar stijgt H. M. en haar gevolg |uit en wordt door den burgemeester aan het bestuur van de tentoonstelling voorgesteld. In de Koninklijke loge merken we ook op Z.Exc. den Minister van Landbouw. Onderwijl speelt het muziekcorps „Har monie" van "Wieringen, dat reeds den ge hëeiert (lag op Het' terrein gespeeld hééft liét „Wilhelmus". De tribune ïs slechts matig bezet, daarentegen staat om den ring enorm voel publiek. Onmiddelijk na aankomst woidt list be kroonde vee den ring rondgeleid voorbij de Koninklijke lege. De Heer Stapel te Hoogwoud licht H. M, omtrent een en, ander bi Tijdens deze demonstratie komen 4 vliegtuigen uit Het vliegkamp „dc Kooij" boven het terrein en maken „loopings' voor H. M. Van het geheel .wordt een filmopname gemaakt. Na de demonstratie begeeft H. M. zich' te voet langs de tentoonstelling en onder houdzich met verschillende exposanten. Aan den Burgemeester van Beemstgn de heer Koopman overhandigt zij de door haar .uitgeloofde medaille voor een lj/s- jarigen stier. In de §tand van den Handelsraad van den L. T. B. houdt H. M. zich geruimen tijd op. Zij laat zich uitlegging geven door den Pres.-Comm.. Een derde prijs winner, had zijn bewijs daarvan op laten tóngen era er aan toegevoegd: „Speciaal gemgst met L T. Be-koeken". Ook in de stand van Landré en Glia- iderman Amsterdam, landbouwwerktuigen houdt H. M. zich langen tijd op. H. M. uit haar tevredenheid over hetgegti zij ge zien heeft en zet haar tocht langs de stands voort. In het gebouw voor de afdee ling Weten schap en organisatie vertoeft Id. M. juijm een uur. Te 4 uur stijgt het gezelschap in de auto's en begeert zich naar het Raadhuis, alwaar zij wederom enthousiast wordt toe- ge jiuichd. <Jp het bordes blijft H. M. eenige oogen- biikKen staau eu krukt de enorme menschen (massa vriendelijk glimlachend toe. In de gang worden de wethouders en the gemeentesecretaris voorgesteld, térwijl in cle Raadszaal de leden van den Raacl en Het Hoofdcomité worden voorgesteld. Hl M. onderhoud zidi op zeer minzame wijze met allen en jjankt in het bijzonder den Heer Breebaart, voor hetgeen Hij voor» deze tentoonstelling heeft gedaan. De dochter van den lieer Hopman, wet houder, .overhandigt H. M. eeri fraai hou quel. Nadat H. M. zich eenigen tijd met de heeren heeft onderhouden biedt Mvr. CornelissenHouwing geholpen door de jongedames Hopman en Kuipers de thee aan. Als H. M. zich voor het open raam vertoont breekt er een oorverdoovgnd hoe ra los. Door de vereenigingen „Euphonia", „Excelsior" en „Harmonie" te Sehagen era „Euphonia" te Scha'gerbrug wordt onder directie van den heer J,ac. Jansen de wel komstgroet en de hulde aan de Koningin gedicht door M. Visser uitgevoerd. Na afloop «wordt er luid geapplaudiseerd. Vervolgens komt H. M. naar beneden; en spreekt den lieer ter Halt, ondgrkapel meester te Helder, den "dirigent en énkélé zangeressen recht hartelijk roe. Nadat de politie ruim baan gemaakt heeft, hetgeen geen gemakkelijk wérk was, rijden de auto's voor, stijgt het gezelschap in ai wordt onder luide toejuichingen naar het station gereden. Avondfeesten. .Te 8 uur wordt de eiectrische verlichting ontsitoken en maakt in de nu drukke straten een prachtig effect. De kennis is tot laat in eten avond druk 'bezocht, er heerscht een gezgfiige stém- ming. Te 8 uur wordt door het muziek corps „Harmonie" te Wieringen opj de gedempte Laan onder directie van den lieer P. Bruut een schitterend concert gQ geven. Te 9 uur maakt H. M. een rondrit ■dooi' de g©illumineerde straten. Wederom is de belangstelling enorm en is het pu bliek zeer enthousiast Zoo is dan de eerste dag van de Schager tentoonstelling schitterend verkropen. Mo gen de volgende dagen eveneens zoo vér •loop-en. begunstigd door prachtig weert Vermelden wii ten slotte nog de uit slagen van den eersten veedag: 1ND1VIDUEELE KLASSEN. A. Geregistreerd vee: Klasse I. Stierkalveren. Rubriek 1. Stierkalveren, geboren in Maart of April 1920. Maximum aantal prijzen 4 bronzen medailles. Aantal in zendingen 8. Prijzen werden uitgeloofd aan: jonge Max 15, geboren 2 Maart 1920. .eigen. Jb. Kaan Kz. Jr. te \Vie- ringerwaard. 2. Jonge Max N. R. 3166S; 4 Max 10 N.R. 1295S; 5 Dieiuwertje 5 N. R. 7096R.3 Majacaba 2 N.R. 37241S 6 Franco 3 N. R. 299237 Majacaba N. R. 14602R. opbr. M. als 2-jarige: 3523 K.G. melk; 3.05 pCt. vet; 281 melk dagen. Maxkniliaan 10. .geboren 30 Maart 1920. Eigen. N. Kaan Kz. te Wieringer- waar. 2 Jonge Max N.R. 3166S; 4 Max 10 N. R. 1295S; 5 Dieuwertje 5 N. R. 7096R3 Maartje 28 N. R. 37229S; 6 Franco 3 N.R. 2992S; 7 Maartje 3 N. R. 3561R; opbr. M. als 2-jarige: 3134 K.G. melk; 3.33 pCt. vet; 326 melk- dageln. Neeltje's Max, geboren 7 Maart 1920. Eig. N. Stammes, te Nieuwe Niedorp. 2 Maart je's Max N.R. 3832S; 4 jonge Max N. R. 3166S; 5 Maartje N. R. 18192R1; 3 Keeltje 2 N- (R. 31673Ropbr. M. als 2-jarigeh 3344 K.G. melk; 3.32 pCt. vet; 303 melkdagen. Rubriek 2. Stierkalveren, geboren in Januari of Februari 1920. Max. aantal prijzen 4 bronzen medailles. Aantal in zendingen 3. Prijzen werden uitgeloofd aan: Klaas geboren 12 Februari 1920. Eig. Jb. Kooit Cz. te Nieuwe Niedorp. 2 Maartje's Max N.R. 3832S; 4 Jonge Max N. R. 3166S; 5 Maartje N.R. 18192 R; 3 Klazina 2 F, 37; 6 Arnold N.R. 2884S7 Klazina N.R. 19385R; Moe der nog in onderzoek. Rubriek 3. Stierkalveren geboren in November of December 1919. Max. aan tal prijzen 4 bronzen medailles. Inzen dingen 2. Prijzen werden uitgeloofd aan: Jan Buringa. geboren 15 December 1919. Eig. K. Koster Jz. te Midwoud. 2 Jan NVR. 2565S; 4 Jan. II' F.R. 4617; 5 Bonte Netje 5 N.R. 3430; 3 Bitringa 52 N.R. 34429S; 6 Pe! Buringa F.R. 4262; 7 Buringa 25 F.R. 12039; opbr. M. als 8-jarige; 4688 K.G. melk; 3.65 pCt. vet; 301 melkdagen. Klasse TI. jarige stieren. Rubriek 4. Stieren geboren vóór No vember 1919 of daarmee gelijk gestel den. Prijzen: Eereprijs, groot zilveren medaille uitgeloofd door H. M. de Ko ningin; le prijs verguld zilveren me daille; 2e prijs zilveren medaille; 3e prijs bronzen medaille. Inzendingen 16. 2e pr. Constantijn 19, S 752, geboren 2 Maart 1919. Eig. Jb. Jimmink te Bar- siugerhorn. 2 Constantijn N.R. 3212S; 4 [an. N.R. 1072S; 5. Kruit 2 N. R. 17176S3 Anna II N.R.. 12146S; 6 Max N.R. 716S; 7 Annstl N.R. 8492R; opbr. M. als 2-jarige: 4640 K.G. melk; 3.50 pCt. vet, B. f. Eerv. verm. Constantijn, 23, S 753, ge boren 8 Maart 1919. Eig, R. Kistema- ker tie Bobeldijk. 2 Constantijn N R. 3212S; 4 Jan N.R. 1072S; 5 Kruit 2 N.R. '17176S; 3 Klaasje 4 N. R. 19195R; 6 Julius S. 548; 7. Klaasje 2 N.R. 8507; opbr. M. als 2-jarige. 3758 K.G. melk; 3.73 pCt. vet; 315 melkdagen. (Wordt vervolgd) BROEK OP LANGENDIJK. BR. OP LANGENDIJK. Begrafe- nisvereen. Donderdag j.I. hield de Begrafenis-Vereeniging „De laatste eer" haar 7e Jaarvergadering. In goed gekozen woorden opende de Voorzitter de vergadering er op wij zende dat de eerbied betoond wordt die erlangd is, alleen vestigde spreker de aandacht op bet we! eens al te nieuwsgierige publiek op de algemeene begraafplaats. Dat ook daar alle eerbied betoond wordt, zuilen wii .trachten te bewerken. De notulen werden onder dankzeg» ging goedgekeurd en aanvaard. De Secretaris deelde mede dat de lijkkisten 10 pCt. duurder waren, doch dit beteekent, dat thans bit 'den koop geen 10 pCt. provisie is inbegrepen. Die 10 pCt. provisie werd betaald aan he'n die het lijk kisten, of dengene die als timmerman den kist betrok van de fabriek. Voorts dat de eigenaar der kistenfabriek tevreden was met de re sultaten zijner onderneming. Uit hef jaarverslag „blees dat er 22 begrafenissen hadden plaats gehad, na melijk 9 leden, en 13 niet-leden wer den ter aarde besteld door de Ver- eeniging. Het ledental bedroeg 815. waarvan ruim 700 contribueerden. Het personeel onderging geene verandering en klachten over het een of ander kwa men niet in. De ontvangst-en waren ge weest f768.36. Uitgaven f634,11. Ba tig „saldo f 134.25 kasgeld f280.49, van 1918.1919. 1 otaal kasgeld heden f414.75 Bit monde van den heer C. Timmer man werd de vergadering medegedeeld dat alles in orde bevonden was. Aan de Commissie voor onderzoek 1920-R21 werd toegevoegd de hoer G. Heinis. Voorgesteld werd eene aflossing te do-en van f100 der loopende schuld. Goedgevonden. De aftredende heeren F. v. d. Molen, L. Molenaar en Alb. i'choon werden herkozen, en namen hunne benoeming allen aan. Daarna bracht de Secretaris rapport uit over de afdeelingen der Langendijker Boud. Een adres was ingekomen van de heeren rondzeggers om het loon van f3 ooT'5 te brengen. Aangenomen en zal zal de adviseur dit verder ter kennisse brengen. De post bodeloon werd op verzoek van den bode van f62.50 op,f75 ge bracht. De costuumbewaarders zullen een gratificatie ontvangen van f5 en wordt voorts het salaris op f30 be paald. Ook de Penningmeester ontving voor dit jaar eene 'gratificatie van f 10. Het contract der rijders werd met een iaar verlengd. Daarna sluiting. ZAANDAM. ZAANDAM. Geslaagd. Voor het examen hoofdakte is geslaagd te Amsterdam mej. E. M. Oostmeijer al hier. ANNA PAULQWNA. ANNA F'AULOWNA. Geslaagd. Voor het examen hoofdakte is geslaagd te Amsterdam, Mej. M. J. van Rommel, 'alhier. gestolen door den arbeider P. D. ui* Broek op JLangendijk. Bekl. had de ge stolen draad, een hoeveelheid van 10 K.G. voor f 15 gekocht. O. M. eischt écn maand gev. straf. Bekl. vraagt dat deze straf voorwaar delijk zou gemaakt worden. Een v e r g j s s i n g. P. v. T. bioscoophouder, Den Hel der m eende van den Burgemeester dooi loopende vergunning ontvangen te heb ben tot het geven van Bioscoopvoorstel lingen, zoodat hii „het verder volstrekt niet noodig achtte de overheid schrifte lijk met zijn voorstellingen in kennis te stellen. Het blijkt echter dat hii enkel voor avondvoorstellingen vergunning had, dit was echter niet het geval voor mid dagvoorstellingen, en evenmin indien de prijzen varieerend waren. P. v. T. moet zijn vergissing thans erg bezuren, want O. M. eischt f 17.50 boete s.ubs. 20 dagen hechtenis. Poping tot omkoopeu. K. S. van Berkhout, niet verschenen, heeft gepoogd -een politieagent te Hoorn met fl om te koopen om geen proces-verbaal tegen hem op te ma ken. Dit kost hem vanwege O. M. eer. eisch van f50 boete subs. 25 dagen hechtenis. B e 1 e edigiiig en d oo ds b ed r eiging. N. K., Spanbroek, J. R., Hoogwoud en C. A. Spanbroek, hebben 'in deti nacht van 28 op 29 Maart na net ver laten van het café Groot te Veenhuizen, de veldwachter langs den Lagen Hod' bit het naar huis gaan beleedigd en met den dood bedreigd. Bekl. ontken nen. O. M. eischt tegen N. K. en J. R. elk 4 maanden gev. straf, en tegen' C. A. f25 boete- subs. 25 dagen hecht Bestelt uw visitekaarten bii L. FRANKENBERG, Langestraat 28. Monsterboek ter inzage. Spoedige le vering, groote Letterk-euze. ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. NIEUWE ZAKEN. Zitting van Dinsdag 7 Sept. Wederspanni gheid. Acht jongelieden staan terecht we gens wederspannigheid in vere-eniging omdat zij, na bemaald verzoek daar toe-, geweigerd hebben, het café van den heer P. Groot te Veenhuizen te verlaten. De acht beklaagden zijnN. K., land bouwer. Spanbroek, F. N. K., schip persknecht, Opmeer, N. S., .rijwielher steller, Spanbroek, C. A. koopman, Spanbroek, C. B., melkrijder, Opmeer, J. R., arbeider, Hoogwoud, R. de V. era Sjoerd dc V., arbeiders te Heer- hugowaard, niet verschenen C. B. Het gezelschap bevond zich in den nacht yan 28 o-p 29 Maart i.l. in het café .Groot, toen tei half twee iedereen naar huis' ging werden de 8 lustige gezellen aangezocht om -eveneens naar huis te gaan, wat zii vlakaf weigerden, zij bleven tot aan het officïeele sLui- tings-uur (3' uur) .en weigerden zelfs gehoor te geven aan liet verzoek van twee veldwachters. Bekl. beweerden, dat kastelein Groot hen na de aanzegging van sluiten nog drank em sigjiren verschaft heeft, wat door Groot echter geloochend wordt. O. M. eischt tegen ieder der beklaag den f15 boete subs. 15 dagen lvecht. Heling. C. K. van Zuidscharwoude staat te recht wegens heling van koperdraad -.11.1.1»,iimia PUKMEKLND, lü Sepi. Afslagver. ,,lieém= ster Punterend en Omstreken". Aangevoerd 117 zak aardappelen fl.50277'/e per zak; 327 zak slabóonen f 2,653 90, 26 zak snij» boon-en f0.953 per zak; 3210 KG. peren f0.211.12, 1240 K.G. zo-ete appelen 1546 ct. pa i'K.G.28 perziken f 9 20 per 100 st. 220 komkommers f5.9010 60 per 100 stuks; 3957 mand augurken: middel 6775 ct., bas» tgrd 8285 ct., fijn f2 903.55, stek 4042 ct., bommen 34—37 ct. per mand; 280 stuks bloemkool f 512, 200 stuks roode kool f 4.91 —8.70, 20 stuks savoije kool f16 20 per 100 stuks; 20 mand spruitkool f 1.30—145 pe: dub. mand (45 pond); 200 bos andijvie"!2 71 —3.20, 10 bos selderij f5, 25 bas rabarbd f 1.60 per 100 bos19500 bieten f 934 pei t000«fhks; 200 bos wortelen f7—7.50 per J.01 bos; 310 zak uien f0.95170 per zak (25 K.G). Handel vlug. ALKMAAR, 11 Sept. Veemarkt. 49 koeiei. en osren f550—950, 9 nuchtere kalveren f 15 40, 67 vette schapen f6080, vette varkens per Ned. pond f2 90—3,15, maegre idem f90 —1.25, biggen, 10 'vv. 14560, 11 bokken en geiten f 10—35 per stuk. 13 Sept. 14 kceien en ossen f425725, 10 vette kalveren f 160220, per Ned. pond 23 nuchtere kalveren f2560, 45 vette schapen f60—90, 259 vette varkens per Ned. pond' Cl 78—188. BROEK OP LANGENDIJK, 11 Sept. Laii- gedijker Grocntenveiling. Bloemkool le soort f6.50—12.70, 2e soort f2.60— 2 90 per 106 stuks; roode, kool fl.50270, pek- kool f4.40 5.G0, witte kool f 1.602.60 per 100 K.G. wortelen f3.70—3 90 per ICO bos; school- meesters f6.40—7 90, blauwe f7.909 20, e'» genkeimers f7.10, 'gladblaadjes f8 90, gele r.ep f 9.60—10.40, drielingen t'5.606 30, uienf4,6€ 5,90 por 100 K.G. Aanvo-er 15.200 st. bloemkool, 46.100 K.G roode kool, 9200 K.G. wille kooi, 11.500 K.G. gele kool, 1150 bos wortelen, 5400 K.G aard» appelen, 11.100 K.G. uien, 5100 KG. gete nep en 4400 K.G. drielingen. NOORD-SCHARWOUDE, 11 Sep. Worelen f2—2.30, nep f99 50, drielingen f5.10—5 70, Sen f5.30—5.60, bonte f 1.302.20, roode kool f 1.60—3 90, gele kool f 1.40—6 30, witte kool f2.40, schoolmeesters f7508.70, tigenh. 4 80, blauwo f 6—8 40. bravo's 5.20, schollen f 7.30—7 80, driel. 290—410, kriel 1.40— 180, bloemkool f9 10—10.3(5, mid bloemkool f'2.70—3.00. HEILÜO, J.0 Sept. Corp Veilingvertcn. „St. Willibrortius". Snijhoonen f 10,1031.20, enk zonder draad f 20.53—29, id. mét draad f 11.20 —28, tros f2J*L0—32 10, dubbele f4—17.50, alles cr 101) K.G. HOOG KATSPEL-, Vereen. „Dia Een dracht". 11 Sept. BI. aardappelen i4.75, 45 380 bloemkolen lo aoort f 11.40—16.10, 2e' aoort f 6.30—9.50, 3e soort (2.80—5.30, 3650 K.G. witte kool f 1.70, 22.125 K.G. roode knot f 1.30>—1.990, 8500 K.G. gela kool f 5.20—5.60, 154 zak slabconen f 0.90 f2 65, 185 baal ïiien gr. f2.70—2.85, kl. f 5.20. ZUID ER-KOGGE. Roode kool i'1.30— 150, bloemkool le soort, f 14.70, 2e soort f9.70, 3e soort f3, per 100 stuks slaboonen f 0*15—2.25 per zak, ijzers pieren f 0.30, Bon Lpuis f 0.7S, Williams f 0.63, Druiven f 0.72 aLles per Ejjpgsram. ANNa-BAUEÜWNA. 10 Sept. gnoote aard appelen f6.209. Drieling|eiü f3.805.90, Slaboonen f 11.75-17, Stoijhoonen f21.75 alles per 100 K.G. BOVENKARSPhL. 11 Sept. Orcote mui zen f2.25—3, blauwe f4,25-4.50, bonte f5 30—5.55, Uien groote gele f 2.85—3.1$ kleine fl.50—5.20, te bloemkool f S.75 20.50, 2e bloemkool f5.25—11.60, 3e f Ü.G0— S.40,Roode kool f 1.60—(5A0, gele kool f5.30—5.80, witte kool f 1.30-1.50, bieten aroote f 12.50—23, slaboonen f 0.20—2.90, OPGEDRAGEN. Aan de heeren Langendijk en Zuidsclier wonde te te Noord-Schkrwoude en Kloos terboer te Broek op; Langendijk is opge- dragen den bouw van 42 arheidersworuij gen" to Laren N.TI. voor de som va* 'i'39.100 gulden, s

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3