"BINNENLAND Binnenlandsch Nieuws. Uit onze Oost Kerk en School Gemengd Nieuw Korte Berichten *24' STAATSLOTERIJ. Vpam personeel enz., heboen op een congres de extremistische politiek verworpen en een motie aangenomen, waarin zii verklaren aanhangers ie ziin van de Anisteidamsche Internationale. Men wenschte verder niet de syndicalistische actie ondergeschikt te maken aan de politiek der socialisten, zelfs niet indien de richtlijnen weiden aan gegeven door Moskou. In Weenen zijn honderd en vijftig ar beiders, die in. de stedelijke meelpakhuizen werkten, gevangen genomen, omdat zij maandenlang reeds, eiken dag ieder een twintig kilo meel adden gestolen. Zij sneden de zakken open en lieten het meel 1-oopen in de wijde hamsterzakken van huil broek. Nu wil'en alle collega's in de stedelijke pakhuizen staken, indien de dieven niet'on- iniddeliijk worden vrijgelaten! Een officieele m-ededeeling meldt, dat er te Fiume vie-r gevallen van. builenpest zijn geconstateerd in bet ziekenhuis. De autori teiten hebben de noodige maatregelen ge nomen. Het scheepsverkeer is tot het hoogst noodzakelijke beperkt. D'Annunzio bezocht de zieken en sprak hnn moed in. Een busk ruit fabriek op v;jf Iv. M. van de stad Mantua is in do lucht gevlogen. Er vielen zeven dooden en verschillende gewon den. Talrijke huizen ziin ingestort. Do heer Guestres is een slimme Parij- «enaar, die graag wat verdient. En het daarbij nie.t al te nauw neemt met zijn consciëntie. Hij verdiende, tot eergisteren, 50 fr. per dag met het inleveren bij de politie van rat tenstaarten (waarop, zooals men weet, in verband met het algemeene offensief tegen de Parijsche ratten, een premie is gesteld), tot dat Week, dat deze staarten geen echte Raapten waren, doch kunstig nagemaakte sa. dat Guestres den dood van geen enkele fat op het geweten heeft. GEVAAR VOOR 'T HEILIG LAwD. Aan de Belgische „Standaard'' wordt uit Ro- ie het volgende geschreven, waaruit blijkt, welk een groot, ja dubbel gevaar de Katholieke kerk in Palestina dreigt ,,'t Gevaar is groot en dringend in 't H. Land, vooral voor ons katholieken. Onder het Turksche regiem genoten we er, dank zij. de capitulaties, een bevoorrechte plaats. Met de Turken zijn in feite ook de capitulaties verdwe nen. Engeland heeft het mandaat over Pales tina bekomenten voordeele der J»den; ten voordeele ook der protestanten, vree zen we, alleszins ten nadeele van Frankrijk, en van de katholieken der geheele wereld. Waarlijk tragische ontgoocheling der historie! Wij, christenen en katholieken, we hebben de etuwen door de Turken bevochten. We hebben de eeuwen door hun verjaging uit het H. Land van God afgesmeekt; en nu ze er weg zijn, wor den wij er ook bedreigd en zouden we den toe- Stand van voorheen gaan wenschen. Frankrijk, Jat door ongeêvenaarden heldenmoed van al oijn kinderen, in Europa de zege behaalde over dan gemeenen vijand, wordt door een verbon dene in 't Oosten overwonnen en verliest er een zijner meest verdiende en vereerende voorrech ten. In 't Oosten is Frankrijk de katholieke natie ilij uitstek, Engeland die protestantsche. In 't Oosten is de Fransche taal dank zij het onder wijs der missionarissen en zusters, draagster der katholieke gedachte, de Engelsche integen deel voortplantster der protestantsche anti-ka- Hiolieke loochening. Dat zijn feiten: wie in 't Oosten Frandijd zegt, zegt Katholiek; Ing'es' Integendeel klinkt er protestant. Zoo we hier reeds herhaalde malen de ver dediging van Frankrijk namen tegenover En geland, dan is 't alleen in naam der rechtvaar digheid en in 't belang der katholieke kerk: veor Waarheid en Kerk! Ter plaatse mochter ,tv,e in Palestina den godsdienstigen toestand agaan; we hebben er den heüzamen invlocj ier Fransche kloosterlingen bewonderd in scho- Jwi, weeshuizen en hospitalen; we weten dat de Fransche katholieken en die vormen ooi, 't historische Frankrijk, dat we allen hoogachten sn bewonderen we weten dat de Fransche Saholieken met recht fier waren over hun voor lachten in Palestina en dat geen enkel offer ooit to groot scheen voor hun liefde tot de H. lTlanlsen. Ilelaas! nu zijn 't nogmaals de Fran- lobe kloosterlingen en katholieken die het diep >te getroffen worden door Frankrijk's neder laag in het PI. Land. 't Is de plicht van ieder katholiek, getrouw ïan de traditie der kruisvaarders, zich over 1 lot der H. Plaatsen te bekommeren: God Vil het! zoo luidde de kreet der kruisvaarders.' Inderdaad, er dreigt ernstig gevaar voor ons Katholieken in 't H. Land, n.l. het indringen der Zinonisten en de propaganda der Protestanten. REGEERI86 TAST OÖGR, Inzake don kinderbijslag t-asit de Regee- ri»K door. Bijslag van het eeiste kind af. En voor alle ambtenaren, onverschillig of '.ij veel verdienen of weinig. Twee en oen half procent toeslag per kind het een maximum van 200. Inderdaad, dat is doortasten. Deze maatregel zal hoogstwaarschijnlijk J» de kringen, waar kinderrijke gezinnen jii'oekend ziin. met hoon worden ontvangen. Des te meer reden is er voor on.s Katho- 'ickea om het besluit krachtig toe te 'vichen. Wij Katholieken willen geen oogenblik wachten om onze Regeering met dit besluit geluk to wenschen en er onze voldoening 2n vreugde over uit te spreken. Niet enkel schrijft do „Geld." wijl esde-r ons de kinoerrijke gezinnen het tal rijkst ziin, niet alleen, omdat, wii in znïk .ten maatregel waardeering mogen zien >«ar do stillen in den lande, die jegens God' ys-aans Kerk en Siaat hun plichten in h-eili- rsa trouw 'vervullen.... terwijl er een «rarcJd van weelde en genót en zelfzucht om Ven hanen leeft.... maar ook, omdat ten de kinderbijslag voor onzen tijd het geëigende en moest doeltreffends w;LLl is tor bevrediging van werkelijke fe-e. too .".sa. - v v 'v ,- vV.' De Alg. It.-K. Werkgevorsivereeniging heeft spaarplicht gevraagd voor de jongge zellen want de smijten rniet 't vele geld. dat zij verdienen. De statistieken wijzen op een ontstellende verhoog'ing der belastingen op publieke ver makelijkheden. maar het ziin de kinder rijke gezinnen niet, die deze belastingen opbrengen. Hoe hoog ce 1-oonen ook mogen zajn, in een talrijk gezin hangt de sombere zorg dia- gelijks in huis en slechts kinderbijslag kan haar verdrijven. En zoolang de katholieke opvatting, die reeds door Minister Loeff in zijn Wetsontwerp op het arbeidsconitrakt is verdedigd, waar blijft, dat de arbeids kracht (welke betaald moet worden! niet is te scheiden van den persoon des arbeiders, zoolang zal d.e kinderbijslag, welke ten slotte niets anders is dan gezansloon. rusten op een waarachtig chriateljjken grondslag." Inderdaad, onze Regeering verdient hulde en dank voor haar doortasten in zake den kinderbijslag. FEDERATIE VAN R. K. VROU WENBONDEN IN NEDERLAND. In „Cen-akel" te Tilburg trad voor de daar vergaderde leidsters der Eoomsche Vrouwenbeweging o.m. als spreker op Mr. van der Heijden met het onderwerp: „De rechtspositie der vrouw". Spr. ontwikkelde zijn betoog uit de spreuk van den beroemden Rijkskanse lier uit de dagen van keizerin Elisabeth Francis Bekum: „Hij wilde_niet begrijpen om goed te kunnen handelen." Gij echter, aldus spr. tot de vergadering wilt wél begrijpen om goed te kunnen handelen.... Na te hebben uiteengezet wat rechtspo,- sitie is, gat spr. aan dat het t-otaaL der speciale rechten en verplichtingen der vrouw tweeërlei zijn n.l. publiek rechte lijke en privaatrechtelijke. In den breede besprak hij de bekende en in 't oog loopende scheeve verhoudin gen, die ontstaan zijn en waardoor de vrouw onrecht wordt aangedaan. Ook be handelde hij de achterstelling der vrouw in onze huwelijkswetgeving. Na te hebben aangetoond hoe schrome lijk veel fouten er in onze Wetgeving zijn nopens de vrouw, zeide spr.: „Strij den is uw volste recht". Dé Rcomsehe vrouwen moeten aandacht geven aan wat zij inde Wet worden tekort gedaan. De strijd echter moet steunen op de naas tenliefde. Alleen in en ona Christus is sociaal werk vruchtbaar. Prof. J. D. J. Aengenent, behandelde het bevolkingsvraagstuk, meer bijzonder do mcederschapszorg, moederpremie enz. Spr. ging uitvoerig na: le Wat ver staat men onder moederschapszorg. 2e. Welke is de geschiedenis der beweging veer moederscliapszorg. 3e Wat hebben wij, Katholieken er van te denken. Onder het eeiwte punt wordt verstaan: alle pegen orn de moeders in den tijd rond om de bevalling te hulp te kamen door particulier initiatief of van overheids wege. In het' tweede punt zijn de eisehen ver vuld welke door de moderne actie voor moederschapszorg worden gesteld en die zeer uiteenkopend zijn. Beknopt samenge bracht komen die eisehen der verschil lende stellers op het volgende neer: Ver bod van den staat van het arbeiden dom vrouwen zekeren tijd voor en na de be valling; premie-vrije uitkeering bij de be valling: uitkeci'ing voor niet-arbeidsters; toeslag veer meer bemiddelde moeders, premie van dén Staat voor die moeders welke zelf do kinderen zoogen; moeder- Icon, zoolang de kinderen leerplichtig zijn; toevluchtsoorden van Staatswege vcor zui gelingen en zwangere verlaten vrouwen; huizen waar de bevalling kan geschieden en waar de moeder kan uitrusten. De aangehaalde eisehen schakelen ge heel uit de zorgen voor de moeder van wege de naastenliefde. Spr. gaf een over zicht over de wijze waarop zich do actie veer moederzorg in perioden had ontwik keld. In de tweede periode werd er vorm aan gegeven doordat in Australië beslo ten werd aan iedere vrouw bij bevalling uitkeering te geven. Bij invoering der Ziektewet ten onzent wordt zwangerschap me.t ziekte gelijk gesteL-d. Die wet ver plicht de arbeidsters zich te' verzekeren. Er zal in de Ziektewet echter wijziging moeten gebracht worden aangaande ook den duur der uitkeering. Betreffende het derde punt, hoe wij n.l. over moederzorg moeten denken, zegt Prof. Aengenent dat toe te juichen Valt het particulier initia tief, hulp in de huisblouding en door gangshuizen. De ncoden uit de zonde ontstaan moe ten g', bnigd werden. Eveneens valt toe te juichen subsidie van overheidswege, veeris alle pogingen van regeeringswege om het moederschap te eeren, liet tegen gaan van zekere films1, bevordering van stations werk, goed Icon aan vrouwelijk personeM om daardoor ook te voorkótaie-n dat d ezen zich niet overgeven aan slechte praetijken; arbeidsverbod voor en na de bevalling, dat is mede bescherming van het jonge leven. De ongehuwde moeder behoeft daar niet van te worden uitge sloten- Aanbevelenswaardig is de verplichting door de Ziektewet Talma bedoeld waarbij arbeidsters zich moeten verzekeren. Men moet evenwel de zwangerschap niet als ziekte beschouwen, doch verzekering- t-echnisch kan men 't zo-o aannemen zonder ons standpunt te loochenen. Werd dat ni,ef gedaan dan zou er aanleiding gegeven worden tot verkeerde praktijken. Spr. herinnerde aan het Kamerdebat op 10 April 1913 tusschen Talma en Aalberse en waarbij de tegenwoordige minister van Arbeid, destijds Kamerlid, een amen dement indiende waarin hij voorstond dia4 indien door onzedelijkheid bevalling voor deed de ziekteverzekering dan niet geldig zou zijn. Uit moraliteitsargument wilde Aalberse gehuwde en ongehuwde moeders niet op een lijn stelle,n. AJs jur^d^sch ,axg ment had hij toen tevens aangevoerd uajt het met rechtsgeldig 'is zich te verzekeren tegen aedeLooze daden, anders is er conflict tusi- schen Ziektewet en Burgerlijke wet. Talma bestreed Aalberse door te wij-, zen op de venerische ziekte. Verder zegt Prof. Aengenent dat voor arbeiders die te kort kamen de vrijwil lige verzekering zou kunnen worden inge voerd. Het moederschap moet niet verlaagd worden tot Staatsfunctie. Het moeder schap een taak noemen voor de gemeen schap is het hjuwelijk verlagen. Het kind behoort den Staat niet rechtstreeks, 't' is van man en vrouw; die spreken dan ook van „ons kind". Het moederschap is geen praastatie in dienst der gemeenschap aL sturen de god- delooze fdeeen der socialisten het in die richting. Instellingen voor moederzorg kunnen beter overgelaten worden aan het par ticulier initiatief. De R. K. Vrouwenbonden zouden een zeer groot werk van christelijke Gharitas kunnen vinden in de moederzorg. Met vertrouwen moet in deze hulp van de Roomsclie Vrouwenbonden yerwacht kunnen worden. TEGENSPRAAK. Het bericht dat prins Heinrich van Pruisen broeder van ex-keizer Wilhelm, voorgoed zijn verbüjf in Nederlandi zou komen vestigen' is, naar de „N. Crt." van zeer ingelichte zijide verneemt, van allen grond ontbloot. Het gerucht kan zijn ontstaan uit het feit, dat prins Heinrich eerlang voor een acht of tiental dagen te Doorn wordt verwacht. VERHOOGING VAN DEN WITTE BROOD-PRIJS. Gisteren, Maandag, is te Amsterdam de prijs van het wittebrood met ten minste 2 cent per 8oo gram verhoogd. Deze prijsverhooging staat in verband met den bloemprijs. POSTCHèQUE- EN GIRODIENST. Bij het wetsontwerp, in hoofdzaak ten doel hebbende centralisatie van den postchèque- en girodienst, door oprichting van agentschappen en inrichting van den dienst als staatsbedrijf, op de leest van de Bedrijvenwet waarte gen de Tweede Kamer bezwaar maakte werd ook beoogd de invoering van enkele ver beteringen, diie noch bij de schriftelijke be handeling, noch bij de .beraadslagingen beden king hebben ontmoet. Daartoe behoorde: 1. het geven van gelegenheid om sommige handelingen kosteloos te verrichten. 2. het verhoogen van de rente voor rekening houders 3. eene aanvulling van de bepalingen omtrent belegging. Voor de verwerping van bedoeld wetsontwerp zijn deze wijzigingen in de bestaande regeling teen mede ter zijde gesteld. Aangezien zij ech ter evenzeer als vroeger noodig en nuttig wor den geacht en zij geen verband hebben gehouden met de motieven der verwerping, hebben de Ministers van Waterstaat en van Financiën, een nieuw wetsontwerp te dezer zake inge diend. In overeenstemming met de vroegere gegeven toelichting, wordt o.a. medegedeeld, dat het de bedoeling is, de over de saldo's, der rekening courant te geven rente, (door den Minister van Waterstaat in overleg met zijn ambtgenoot van Financiën vast te stellen) voorloopig te bepa len op 2 pCt. 'sjaars, over ronde sommen van i ioo. Het maximum van f io.ooo voor ren- tegevende bedragen is niet gehandhaafd, om dat bet niet-geven van rente over sommen bo ven f 10.000 belemmerend werkt op het gebruik maken van den dienst. BIJ DE INGEZETENEN GEPLAATST. Het mag als bekend ondersteld worden, dat het voor vele gemeenten moeilijk is om leenin- gen te plaatsen. Dit strekten B. en W. van Westdongeradeel (Friesl.) tot aanleiding om te trachten bij de ingezetenen der gemeente de .geldleening te plaatsen. Daartoe is aan de daar voor in aanmerking komende inwoners een cir culaire gezonden, 't Resultaat is zeer bevredi gend geweest. Na een paar dagen .was de lee ring meer dan volteekend. Met de inschrijvers is overeengekomen de gelden te leenen tegen 6 oct. 4 pari. DE KATHOLIEKENDAG TE EINDHOVEN. Gisteren had te Eindhoven, onder overgrootc bewijzen van belangstelling de Katholiekendag plaats voor het Bisdom den Bosch. Als sprekers traden op de burgemeester van Eindhoven, de heer A. Verdijk, J. de Vlam, voorzitter van het uitvoerend comité, de Wei- Eerwaarde heer H. van Swelm, rector te Woen- sel, de WelEerw. heer W. van Kessel uit Vught die voor den boerenstand sprak. Dr. Gerard Brom sprak voor de hoogere standen en de R.K. Werkgevers; de heer A. van Rijen, wet houder van Tilburg voor den werkliedenstand en de heer Mr. J. B. Bomans over den Ambte naarsstand. Nog voerden het woord Mr. Dr. Schneider uit Delden; mevr. W. Brouns-v. Besouw uit 's Bosch, de heer Uyen uit Woensel en de Zeer Eerw. heer Pastoor Donders. Z. D. H. Mgr. A. F. Diepen, bisschop van 's-Bosch, sprak het slotwoord, waarin de aan sporing vervat was, om toch vooral onze Chr. Regeering te steunen, die in zoo zware tijden het schip van Staat moet besturen en die van vele zijden en niet altijd met eerlijke middelen wordt aangevallen. De roe Diocesane Katholiekendag te Eindho ven had, evenals zijn voorgangers, een schitte rend verloop. BOLSJEWISTISCHE PROPAGANDA IN ONZE OOST. Een. medewerker van de ..Daily Tel.", zoo wordt uit Londen aan de „N. R. Ort." ge- meldt. verzekert, dat uit betrouwbare inlich tingen blijkt, dat die bolsjewiki in ■Nea.- Indië, met name Java, voet trachten, te krijgen. Hij zegt, dat het bekend is, dat de bolsjewiki over Amsterdam belangrijke be dragen aan goud naar Java hebben gezon den onder vooiwendsaJ van handels!''a ns-ac- ties. Verdere tufzonderneaen over de2e aan gelegenheid' zullen vermoedelijk spoedig medegedeeld kunnen worden. CONFLICT AAN DE OOST-JA VA-TRAM. Uit Weltevreden wordt d.d. 16 d-eaej door Aireta geseind, dat waarschijnlijk zeer spoedig staking zal uitbreken aan de Oost- Java-tram. Maatregelen ziin getroffen. Het Marine-etablisseanent zegde hnlp toe. Euro peanen zullen de treinen rijden. Er aal een beperkte dienst gereden worden. De staking is niet gemotiveerd. De saarissen zijn bote'r aan die der nieuwe Staatsspoor-regeling. DE PEST IN INDIë. Te Toaari zijn viif gevallen van pest voor" gekomen met doodelijken afloop. DE jaOOGEJüRW. PATER L. T.liEISSf LENG ZIEK. Vrijdagavond is in het St. Franciscus- Gasthuls te Rotterdam ter verpleging opge nomen de HoogEervv. Pater Ludovicus TheissLing, magister-generaal der Domini caner-orde, die cp een doorreis te Rotter dam vertoefde Hoewel de H, E. Pater aan hooge koorts leed, was ee toestand weer veel toeter, zoodat een bevredigend verloop te verwachten is. EEN KIND ONDER HET ZAND BE DOLVEN. Zaterdagmiddag, omstreeks 5 uur, is op bet Scheveningsche strand, bij den Westduinweg, een zevenjarig jongetje uit een Scheveningsche visschersfamilie, dat daar speelde met twee andere kinderen, bij het spel onder bet zand ge raakt. De beide andere kinderen meenden, toen zij naar buis gingen, dat het jongetje reeds was heengegaan en dachten over zijn verdwijning niet verder na, Toen de ouders bij bet zoeken naar bun kind ook inlichtingen kregen van de kameraadjes, konden dezen de plaats aanwijzen waar gespeeld was, Omstreaks middernacht werd daar 't lijkje van onder het zand te voor schijn gebracht. DROEVIGE DOOD. In den nacht van 4 op 5 Juli j.l. had zekere Th. J., oud 32 jaar, te Helmond, die geruimen tijd verpleegd was in het Krankzinnigengesticht St. Servatius te Venray, heimelijk de ouderlijke woning verlaten. Alle moeite werd gedaan om J. terug te vrinden, doch alles bleef vruchteloos. De vorige week waren eenige landbouwers onder de gemeente BaJkel bezig met aardappel- rooien en vonden zij een manshoofd, gedeelte lijk in staat van ontbinding verkeerende. Na verder zoeken vond men in een dicht boschje, ongeveer 70 meter van de plaats, waar het hoofd was gevonden, het lijk van J., dat reeds in zoodanigen toestand verkeerde, dat men er doorheen kOn kijken. Verdere aanwijzingen maken het hoogstwaarschijnlijk, dat J, zich in een vlaag van waanzin door ophanging van het leven beroofd heeft. EEN LAAGHARTIGE AANRANDING. Zaterdagavond na afloop van de marktcol- portage is -de Katholieke Gardist, de heer P. A. Merks te 's-Gravenhage op laaghartige wijze rustig mishandeld. De „Msb." vertelt als volgt de toedracht van dit geval: „Reeds in den vooravond was den voorzit ter van de Katholieke Garde, den heer H. Chr. Jansen, ter oore gekomen, dat de commu nisten, dien avond iets tegen de propagandisten van de Katholieke Garde zouden ondernemen. Er was dan ook den geheelen avond van de zijde der communisten bijzondere belangstelling bij de tent der Katholieke Garde. Lou de Vis ser. mevrouw Wolda-v. d. Puil en andere kop stukken der Haagsdie communisten waren er met groot gevolg aanwezig. Het ontbrak' als ge woonlijk niet aan de noodige debatten, waarbij van de zijde der communisten uitlatingen als „zwarte reactie" cn „Roomsch ploertendom'' opgeld deden. Aan het slot Het mevrouw Wolda zich nog tot een der Gardisten als volgt uit: „Ga jij nou morgen bidden; ik zal mijn com munistisch stelsel wel ver-der uitwerken." De heer Merks had na afloop van de markt enige zijner collega's-propagandisten naar huis gebracht om ze tegen eventueele aanvallen te beschermen. Toen hij later alleen naar huis te rugkeerde en in de Warmoezierstraat kwam, waar hij woont, werd hij plotseling door een in dividu overvallen en zoodanig mishandeld, dat hij bewusteloos neerviel. In dien toestand werd hij gevonden dioór een slagersknecht,' die hem naar het ziekenhuis bracht, waar hij weder tot bewustzijn kwam en werd verbonden. Hij was ernstig aan beide wangen verwond, terwijl zijn neusbeen was verbrijzeld. Na verbonden te zijn, koor hij zich weder naar zijn woning begeven. Het is te hopen, dat de laaghartige aanrander ■wordt opgespoord, opdat hij naar verdienste worde gestraft. De Communisten moeten ondervinden, dat zij niet in Rusland zijn. „De Tijd'' vermeldt dat de Fransohe draltkeisfirma Taride in ons land een kaart verkoopt van Europa, waarop -de nieuwe grenswijzigingen zijn aangegeven. Men is zoo vind in gr rijk g-eweest Zeeuwscit-Vlaande- ren en een stukje van Limbu-rar met de hoofdstad •Maastricht alvast de Belgische kleur te geven. De directie der stoomtramwegmaat- sehappij Oostelijk Groningen heeft ter be zuiniging aan ongeveer dertig personen ontslag aangezegd. Een raadslid te Wisch (Geld) heeft voorgesteld het vliegen op Zondag ter gele genheid der kermis te verbieden. De gemeenteraad heeft dit voorstel met 5 stemmen tegen, verworpen. In de kweekerii van den heer Arent- sen te Varsseveld (Geld.j zijn thans enkele peren te zien, die zwaarder dan een kilo wegen Te Voorburg is na 11 iaren een de serteur ontdekt, die al dien tiid in betrek king is geweest als „vrouwelijke" dienst bode. waarvan vijf iaren bij eene zeer hoog staande familie aldaar. Het was van dezen .vrouweliiken" man bekend, dat zii zich ijfp» Klassk. Eehste Lijst. Trekking van 20 September. TOOO, No, 16917, 2010S, 21677. 400, No. 4898, 7918, 13308, 1439A 16119, 18601. No. 15841, 1611-2, 16611 200, 100, No. 811, 3444, 7545, 13333,15SL4A 16062, 18736, 13942, 1'RIJZEN VAN ƒ70. 108 3092 6793 10328 13583 15Ö69 17873 20168 121 3241 6328 10334 13592 15585 17924 20253 126 3434 69S8 1 0417 13702 1 5784 17.662 20166 144 3717 70-32 10507 13765 15913 1S012 20476 162 3755 7293 10644 13749 15929-18052 20567 294 3913 7523 10678 1375G 1C006 1S959 20015 322 3944 7544 Ï06S9 13.836 1C019 IS167 20079 333 3963 7583 10792 13971 16121 1S21S 20S15 356 4011 76!5 10863 13976 16177 18266 2097? 375 4056 7638 10868 14027 16220 1S306 21071 439 4081 7676 11229 14104 16268 1S636 21-54!) 574 4123 7751 11364 14298 16107 18766 2106$ 679 4255 8186 11491 14406 16721 19039 21780 762 4395 8316 11498 14425 16783 19053 21SG5 886 4018 8496 13614 14461 16837 19077 21911' 1065 4917 8.540 11098 14528 16868 19104 21971 1222 4930 8599 11968 14,:69 16873 19115 22030. 12S5 4990 8628 12063 14698 17047 19162 22082 1312 *484 6071 12064 14801 17126 19220 221.I'S 1415 6646 8807 12103 14915 17MR 19284 22"49 2475 5913 8812 12132 14929 17165 19294 22425, 1494 5986 8800 12319 14f>'-3 17257 19332 22493 1634 5991 9007 125J7 15038 1 7329 19384 22531) 1(367 6C05 9036 12577 15072 17423 19416 22545 1691 6022 9203 12662 1.5130 17425 10435 22578 1723 6024 9223 13048 15184 17465 19486 22001 1994 6038 9255 13101 15272 17585 19577 2267S 2174 6285 6330 1320S 15367 17642 19580 22733 2198 6-151 9484 13230 15406 17007 19646 22835, 2305 6478 9996 13378 15423 17674 19695 22843 2453 6741 10003 13479 15427 17697 19717 22861! 2894 6702 10326 13-181 15434 17800 19844 2297L 1 47 53 61 122 127 131 183 272 273 288 331 331 352 511 547 560 578 593 769 792 803 804 836 865 873 892 909 910 927 968 1003 1022 1059 1045 1070 1101 1106 1144 1181 1186 1216 1259 1336 1344 1403 1418 1435 1470 1490 1546 1560 1633 1657 1661 1689 1839 1740 1739 1778 1850 1890 1921 1.974 1976 2042 2110 2152 2153 2182 2203 2205 2216 2225 2279 2328 2343 2-368 2533 1 2546 2562 2662 2698 2730 2742 2835 2-346 2887 2391 2943 2954 3001 3014 3052 3076 3099 3155 3179 3190 319-1 3275 3326 3374 3374 3379 3446 3472 3484 3528 3621 3654 3703 3730 8770 3801 38.50 3918 8926 3967 4007 4017 4045 4078 4108 4111 4194 4258 4269 4274 4304 4310 4335 4345 4442 4448 4474 4492 4496 4533 4541 4602 4610 46.58 4688 4714 4715 4721 4753 4778 4753 4913 4921 4981 4 934 5144 5218 5285 5367 5393 5506 5543 coo 1 5563 5590 5594 5599 5013 5630 5637 5659 5663 5679 5828 5S42 5023 5929 6034 6043 6063 6078 6152 6155 6159 6249 6250 6273 6306 6313 6322 6337 6351 6396 6428 6428 6430 6465 6506 6509 6543 6554 6577 6592 6595 6597 6627 6652 6657 6067 6734 6772 6804 6806 6829 6843 6914- 6973 7003 7022 7055 7138 71.53 7154 7158 7168 7204 7216 7281 7284 7329 7342 7360 7397 7435 7438 7486 7504 7520 7565 7575 7565 7616 7734 7747 7784 7826 7904 8005 S053 S079 8095 8128 8161 8206 8222 8274 8326 8119 84-28 8437 8493 8549 8603 8662 8730 8770 8731 8832 8858 8861 S880 8900 8SCS NIETEN 8927 11918 8958 12601 8970 12021 8984 12105 9012 12141 9040 12163 9041 12192 9054 12-209 9059 12317 9072 12334 9167 12408 9230 12.554 9230 12554 9271 12559 9282 12562 9318 12601 9322 12636 9452 12633 9512 12648 9516 12651 9571 12657 9599 12684 9688 12736 9706 12760 9725 12774 9807 12804 9849 12823 9967 12910 9985 13000 10019 13024 10022 13029 10052 13050 10141 13071 10151 13102 10164 13107 10174 13186 10191 13196 10203 13218 10250 13245 10281 13255 10430 13307 10533 13322 10541 13342 10586 13380 10660 13444 10699 13459 10737 13525 10766 13579 10775 13600 10791 13612 10810 13653 10843 13654 10903 13704 10949 13706 10966 13731 10350 13736 11029 13783 11084 13S12 11029 13783 11173 13841 11176 13855 11180 13875 11254 13959 11280 13966 11282 13963 11306 13982 113Ö5 13991 11368 14025 11410 14073 11433 14187 11443 14213 11444 1-1250 11479 14280 11183 14471 11-193 14456 11561 14499 11564 14621 11C00 14-562 11624 14562 11674 14605 11CS6 140,07 11701 1461-1 11779 14638 11795 .14721 11805 14739 11807 14743 11846 14772 11847 14793 11881 1810L 11888 14803 14827 17908 14854 17914 14879 179-15 14882 Ï7963 14894 18049 14931 1S096 14938 18134 14940 18136 14990 18185 14931 18197 15077 18221 15112 18237 15122 18237 15121 18239 15142 1 8242 15152 1S248 15178 1S344 15228 18371 15250 18415 15319 1S438 15340 18478 15365 1 8481 15399 18516 15415 1 8519 15433 18543 15512 18574 15514 18588 15520 18656 15549 18659 15.550 18697 15586 18716 15630 18735 15689 1S760 15733 18874 1.5892 18920 15911 18956 1,5927 18967 15963 18995 15977 18999 18991 19033 15994 19041 16004 19066 16009 19081 16076 19102 16078 J.9108 16114 19109 16128 19209 16183 19269 16241 19343 16262 19360 16303 19368 16436 19375 16445 19388 16460 19396 16482 19453 16492 19463 16617 19483 16662 19496 16617 19483 16779 19571 16869 19584 16923 19600 17009 19641 17016 1 9631 17070 19700 17094 19718 17134 19728 17153 19762 17172 19S05 17178 19957 17185 19973 17188 19935 17204 19998 17230 20070 17308 20104 17344 20130 17378 20146 17433 20157 17445 20230 17448 20244 17463 20260 17484 20279 17537 20283 17603 20325 17656 20360 17739 20385 17757 20388 17764 20437 17778 20454 17864 20515 20529 20540- 20504 20621 20644 2060(7 20669 20674 20682 20683 20696 20718 20713 20756 20788 20794 20S1Ï 208-78 2092 ff 20939 2099S, 2102& 21065, 2106® 21079 2108(1, 21110 21154 2116® 211 oa 212166 212291 2123f 2128® 21311» 21391# 2142» 2U-2f 2145® 21480 2146® 2140Ï, 21-709J 215 lu, 215-24 2155# 2157®, 2160K 2160® 2161S 2165® 2176® 177® 21781 2183® 3186f> 21909? 21931, 220 22027': 2202» 22041® 2205® 22109 221241, 22133' 22i9ri 22-236 22256/ 22265.' 22293 22325/ 22432'; 22449/ 22-162 22483'- 22521?' 22642 22715' ■22753 22759, 227971 22709', 22834, 22353' 22867/ 22894 soms eenige malen per week liet scheren. Te Middelburg is een werkman bij het afbreken van een stelling door een- balk getroffen, bewusteloos opgenomen en in het Gasthuis aan de gevolgen overleden, Te Goirle bii Tilburg is Donderdag nacht brand ontstaan in de katoenfabrie'k van de firma W, van Enschot en Zoon. D< machinekamer, de spoelerii en -de kantof ren zijn geheel uitgebrand. Alles was ver--, zekerd. Aan de landbouwers, die in het land van Cuydk schade op hun aardappelen geleden hebt ben ten gevolge van de Maasdoorbraak bijl Cuyk in Februari j.l. wordt thans van regeoj ringswege een schadevergoeding verleend van f 6.50 per 100 K.G. De 44-jarige arbeider W. C. v. H., uit Krimpen a.d. IJssel, is Zaterdagmorgen van.eer steiger op de scheepswerf der firma A. Vuijk fil Zonen te Ca-ppelie op de IJssel gevallen. Hij wij onmiddellijk dood. De man laat een vrouw en S kjinderen achter. Te Honselaarsdijk is het 4-jarig d-ocüj tertje van den landbouwer L. S., nabij de ouderf, lijke woning in de sloot geraakt en verdroulkierf Het lijkje werd spoedig gevonden, diaar men dr klompjes van het kind zag drijven. De landbouwer J. Z. aan de Zwet te Wé teringen (Z. H.) viel eenige dagen gei-Jen va^ een hooiwagen, met het gevolg dat hij gistere^ onder hevige pijnen is overLdep

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2