RECHTSZAKEN. ALKMAAR GtiilS KLilaNEN, Rijwiel-lantaarns. SPORT EN SPEL öe Tr©©ns»©sS@. Laat h Krebbesteeg Tel 671 Kerk en School Voor de R K. Priesters in Weenen BtirpHijks Stand Telegrafisch Weerbericht Handel en iarkf AGENDA. R. K. VEREEN1GINGSGEB0UW „ST. WILUBRORD". foensdag 22 Sept.: 8 uur Comité „Hulp in Nood". ionderdag 23 Sept.: 7 uur Eestuur R. K. Volksbond. eterdag 25 Sept.: 2—3 uur Contributiebeta- iing R. K. Bouwvakbond. - 6—7 uur Zitting Wiuterzorg. 7—8 uur Bureau van Advies. 6—9 uur opgaat van lid van Ondersteu ningsfonds en VVed.steun, alsook vaor R. K. Arbeiders Coöperatieve levensverzekering „Concordia". Attentie. Hedetn laatste dag voor op gaaf voor gewoon lid Onderst.fonds. Daarna kan men zich opgeven als lid van d3 R. K. Centrale Ziekenkas. 8—9 uur contribuliebetaling „V. A. F. C.". MAN N EN CON G, --ris (LAAT). Dinsdagavond 7.30 uur repetitie. ST. JOSEPHSGEZELLEN. NIEUWSTRAAT. Zondag 12—12V2 uur contributie- tetaien. Voor de leden der St. Dominicusparo- ;hie te 5 uur of te 6V2 uur congregatie n de St. Dominicuskerk. Eiken Zondag na de Hoogmis tot 1 uur .ontribulie betalen. (Gezellen in de groote aal, patronaalsledeii in de kleine zaal.) Maandag S1/*—9/A Sociale cursus. Dinsdag voor de leden der St. Lau- entius-parochie llk8V2 uur Congre gatie. Voor a 11 e n om 8V2 uur bijeenkomst Miemvstraat. moge rusten, verklaar Ik de gewone zitting der Staten-Generaal geopend." Hare Majesteit de Koningin, verge zeld. van Zijne Koninklijke Hoogheid, den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg, en voorafgegaan door de Commissie, verlaat de Vergaderzaal. De Voorzitter sluit, nadat de Commissie in 'de zaal is teruggekeerd, de vereenig- de vergadering. BOND VAN BIETENVERBOUWERS. Maandagmorgen werden alle nog niet aan gesloten Bietenverbouwers boven Purmerend in het café „Central" alhier, opgeroepen tot een vergadering ter bespreking van het ver voer der bieten (welk onderwerp echter al lerminst besproken werd. (Verslagg.) Voorzitter de heer Simon de Bc©r; secre taris de lieer T. Kostelijk. De Voorzitter opent do vergadering en licht voor de aanwezigen, die nog niet aangesloten zijn en dus niet op'de hoogte van het wezen der coöperatieve bielenfabnek, deel ea strek king van dezen oproep uit. Men beoogt hoofdzakelijk de niet aangeslotenen te deen aansluiten, omdat alléén door samenwerking iets te bereiken valt. Een Schrijven is ingekomen van den heer P. Verburg, voorzitter der Coöperatie, de er in dit schrijven den nadruk op legt, dat alle K-'onvorlvniw r: 7.1 di non een moe'en slll'tén. wagen gereden volgeladen met kisten, T— uitgeloofd. Wat werkten de grooten Tb ode te 'Alkmaar inhoudend f4 gerold - stoer, wat waren de kleinen dikwijls ver toen zij voor de 'koekkraam van Cocado fEREENIGDE VERGADERING VAN DE BEIDE KAMERS OP DINSDAG 21 SEPT. 1920 TOT OPENING VAN DE GEWONE ZITTING DER STATEN GENERAAL De heer Van Voorst tot Voorst die den ,'oorzitterszetel bekleedt, opent, nadat de, 'eden zich in de Ridderzaal op het Binnen - ïof 'vereenigd hebben, des namiddags te lïalf een uur de vergadering en doet door Ier, Griffier van de Eerste Kamer voorlezen ten Koninklijk besluit van "16 September 1920, nr. 25 houdende zijn benoeming tot 'oorzitter van de Eerste Kamer, gedurende ie zitting die heden zal aanvangen. De Voorzitter benoemt een commissie die Hare Majesteit de Koningin in het Gebouw zal ontvangen en uitleiden. De Ministers, HooMen van Ministerieele iepartementen en de leden van den Raad van State vereenigen zich te één uur des namiddags mede in de Ridderzaal. Hare Majesteit de Koningin, vergezeld ,'an Zijne Koninklijke Hoogheid, den Prins der Nederlanden, Hertog van Mecklenburg kort daarna in de Ridderzaal aangekomen, ivordt door de Commissie in de Vergader zaal binnengeleid, neemt plaats op den Troon en houdt, terwijl Zijne Koninklijke Hoogheid de Prins naast Haar gezeten Is, de volgende rede: „Mijne Heeren, Wederom valt mij een voorrecht te beurt in uw midden te mogen spreken van werken des vredes. Al is de oorlogsfakkel in Europa nog niet geheel gebluscht, zoo heeft God ons toch' vergund voortdurend werkzaam te zijn tot herstel van het door den oorlog verbroken evenwicht. Desniettemin blijft die aanhoudende duur ie van de eerste levemsbahoeftén ook in kare gevolgen zorgwekkend. Volle toewij ding en groot beleid zullen alleen cïe ap lossing kunnen brengen van da vraag stukken, welke zij ais voorlegt. Met de vreemde mogendheden worden betrekkingen onderhouden, die over het algemeen tot voldoening aanleiding geven Intusschen blijft de toestand in Europa, onzeker. Daarbij zijn de vooruitKicliteti welke door den Volkenbond werden ge opend ten aanzien van do toekomstige Staten-verhoudingien nog niet in vervulling gegaan. Onder deze omstandigheden blijf ik be dacht op maatregelen tot sterking van de weerkracht van ons volle, gepaard met vermindering van den persoonlijken en yeldelijken druk van dien militairen dienst Ofschoon de Rijksmiddelen tot dusver hoven verwachting vloeiden zal toch ver sterking (ter inkomsten niet kunnen uit blijven. Eenerzijds kan stellig niet gera kend worden op een voortduren vairi'de zoo belangrijke stijging der ontvangsten; anderzijds nemen de uitgaven in niet min dere mate toe. Voorts zijn nog verschil lende maatregelen in voorbereiding, dj© ook belangrijke ol'fers van 's Rijks schat kist zullen vragen. Overtuigd dat dia on derscheidene belastingen ©en zéér zwarén druk op mijn volk leggen, acht ik de uiterste spaarzaamheid geboden. s In het vertouwen, dat ook do plaatse lijke overheid zich doordrongen zal be- toonen van dezen eisch, wordt een ver- hooging van de algemeene Rijksuitkearing aan de gemeenten bij' wjjze van rnoodmaat regel voorbereid. Ontwapen tot gedeeltelijke herziening van de Grondwet zijn in dit zittingsjaar te ver wachten. Een voorstel lot technische verbetering van de Kieswet zal U bereiken. Algelieéle herziening van de Wei 101 Tege- ifng van net Middelbaar Onderwijs aai' wor den voorgesteld. Bene wettelijke regeling van het Middelbaar en Lager Landbouwonderwijs is in vergevor derden slaat van voorbereiding. Ingediend zal worden een wetsontwerp in zake de huisindustrie, een ontwerp-Landhouw- ongevallenwet en een ontwerp tot instelling van Gezond he i ris die n sten. Een welsontjverp tot herziening van de grondslagen der Gewestelijke eii plaatselijke bestuursinrichting in Nederlandsch Indië is daar le lande in behandeling en zal U in den loop van het zittingsjaar te-r overweging worden aangeboden. Mede zullen U voorstellen bereiken tot ver sterking der middelen van Nederlandsch In- die en tol ontginning van de aardoIie-bronn/41 van Djambi. Met de li ede, dat Gods zegen op Uw arbeid hielen ver bouwers zich aan een mekten sluiten, sluiten. De Voorzitter bespreekt het slechte er voer der bieten, dat verhelpen wordt door aansluiting, misschien op een tienjarig con tract, alle leden die zicli aansluiten bij den bond genieten van do tallooze voordeden als beter vervoer, cbemikers, tax verdors, schecps- opmelers, enz. Een der aanwezigen vraagt of de aanslui ting ook mogelijk is voor bouwers uil de gemeen La De Rijp, enz. De Voorzitter antwoordt bevestigend De Secretaris ligt nogmaals hel deel van den oproep toe; men wil de bouwers, die buiten den Bond staan, niet aan zich zei ven overlaten, maar hen vereenigen met de Centrale. De Voorzitter licht het 10-jarig contract toe, de bietienprijs mc©t in overeenretmming met den suikerprijs zijn, vandaar gezamen lijk contract, dat echter voor ieder persoonlijk niet langer dan één jaar absoluut bindend is. De bóer de Veer vraagt, of de fabriek „Hol land" genoegen neemt met het aanstellen van cliemikers, taxeerders, scheepsopmee.s enz. De Voorzitter zegt, dat dia fabr.ek daw volkomen genoegen mede neemt, Verschillende aanwezigen voelen er niets voor thans het 10-jarig contract le ter.kenen. De Secretaris gceri toe, dat n-ien 't beste doet deze zaak nog eens te bedenken, terwijl het zelfs niet mogelijk is thans dit contract te teekenen; men kan 'echter wel lidvan den bond worden, wat best vereenighaar is met het lidmaatschap dor coöperatie. Lang en breed worden alsnog de aanslui ting bij den bord, de eventueele voor- en na- d-relen besproken, terwijl ook van de getégén- heid om vragen te stellen ruimschoots gebruik gemaakt wordt. Verschillende aanwezigen geven zien ten slotte als lid van den Bond van Bieten-ver bouwers op, waarna de vergadering met een woord van dank voor de opkomst gesloten wordt, MOTIE. t De Nationale Bond van Handels- en Kan toorbedienden „Marcurius" afdeeüng Alkmaar, beeft in een ledenvergadering de volgende motie aangenomen: De Nationale Bo-nd van Handels- ©n Kan toorbedienden „Marcurius" afdeeling Alkmaar, goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van den 30en Maart 1918, Staatsblad no. 6; bijeen in zijne ledenvergadering van den 17den Se pi ember 1920 in Café „Central" te Alkmaar des avonds 8 uur; vernomen hebbende dat het in de hod e ling van de Regaaring ligt om de Arbeidswet 1919 voor de kantoren op de lange, baan te schuiven; overtuigd dat de meaning der Regeering als zou de 45-urige werkweek voor de kantoor bedienden vrijwel ingeburgerd zijn, absoluut onjuist is; I besluit: te. tegen een langer uilstellen der ,n voe ring van genoemde wet ten krachtigste te prolesteeren en cp den'meesten spoed aan te dringen; 2e. deze motie ter kennis te brengen van Zijne Excellentie den Minisler van Arbeid, het Bondsbesiuur on van dé plaatselijke pers en gaal over tot de orde van den dag. Alkmaar 17 September 1920. (get.) P. REIJMER, mij; f Voorzitter.' A i S. SOUGé, 1 Secretaris. WINKELWEEK. In aansluiting pp de lijst van win keliers die mededoen aan de winkel week kunnen wii nog- .melden, dat hier aan ook meedoen de firma Wijdeman, Magdal-en-enstraatAlkmaarsch Waren huis, Langestraat en de beer j. B. H. Willers, Laat. BEKROOND. Op de Internationale Tentoonstelling' van Hotel-, Restaurant en Koffiehuis- bedrijf, gehouden in het Paleis van Volksvlijt te Amsterdam is het merk „Oude Boll" van Boll en Dunlop's Dis tilleerderij .te Rotterdam bekroond met de Hoogste Onderscheiding Gouden Medaille, Eerste prijs in open mede dinging. Hoofdvertegenwoordiger voor Nrd.- Holland is de beer I. A. Zuurbier, Ko ningsweg B 40, Alkmaar. waarin een orgel verpakt was. Boven op deze kisten zaten een viertal per sonen. Juist op .den hoek bij de Groote Kerk steken de rails van 'de A. T. M. een eindje boven de straatsteenen uit. Het wiel van den wagen reed hier tegen aan hetgeen een zoo groote schok veroor zaakte, .dat de vier bovenste kisten van den wagen afvielen. Ook de personen die hier op zaten, vielen mede. Een van hen W. B. geraakte dermate in de knel, dat zijn sleutelbeen brak. Hïi werd naar huis vervoerd, alwaar Dr. Dirken de eerste hulp „verleende. De andere drie personen kwamen er be- te'r af, behoudens enkele schrammen kwamen zii met den schrik vrij. De materieele schade is gering. .Hedenmiddag werd W. B. per rij tuig paar het ziekenhuis overgebracht. DE LANDBOUWTENTOON STELLING. Wii .ontvingen heden de Catalogus van Rijstieren, melkvee, rundvee, wol- vee, varkens, pluimvee, groenten en fruit, .te houden op morgen 22 Sept. Het aantal inzendingen overtrof onze verwachtingen; het telt bijna 450. Bij wijze yan proef, zal dit iaar het vuurwerk afgestoken worden op het gemeentelijk sportterrein. De toegang zal voor een ieder vrij zijn. Na afloop van het vuurwerk is er concert op het Hofplein. HINDERWET. Burg. en Weth. brengen ter algemeene ken nis, dat heden op dc gemeente-seqieta-rié tér inzage is gelegd bet aan ben ingediende Lei- zoek met bijlagen van W. F. Stoel Jr., han delende onder de firma W. F. Stoel Zoon, scheepsbouwmeester alhier, om vergunning lot bet uilbieidipn vari een scheepswerf encon- slrucliewerkplaats, door hel bijplaatsen van vijf eleelro-motocen van 4, 10, 3/10, U/2 en 25 P.K. voor bet aandrijven van verschil lende. machines en werktuigen in hol percéél Eilandswal, wijk C, Nrs. 10, 11 en 12. Bezwaren tegen deze ^uitbreiding kunnen worden ia/edi&nd ten raadhuize dezer ge meente, mondeling op Dinsdag 5 October e.k., ,s voormiddag» te elf' uur en schriftelijk vóór of op dien tijd. HUT ADRES VOOR fcaasd over hun eigen prestatie! Deze wedstrijd heeft bewezen, dat onze Roomscbe Alkmaarschë jongens op athle- tiek gebied best kunnrii meedoen. Dit blijke uit den hier volgenden uitslag: Om half twee floot de kid er voor den aanvang van een slagbalniatclï. „Flink" won van „Hohzis" met 34—24 punten en daajmce de medaille, uitgeloofd door „Hoh zis". Hardloopen, 50 Meter, adspiranten,. prijswinnaar C. Pater. Hardloopen 50 Meter groep 2 Casp. Groot, 100 Meier groep 3 Cor Eeken, 100 Meter groep 4 Otto van Os. Verspringen kleine afd. Piet v. d. Bosch, 3.85 M. Verspringen groote afd. Ant. Groenland, 4.80 M. Hoogspringen kleine afd., een medaille uitgeloofd door den WelEerw. Heer v. Haaster, Jan Koppers, 1.10 M. Groote afd. le prijs, een medaille, uiige loofd door „Flink", Jan Impink, 1.45 M. 2e prijs Joh. Overtoom 1.35 M. Duitsche driesprong kleine afd. Cor Veer 8.40 M. Groote afd. Jn. de Nijs 9.40 M. Drie-heenloop le prijs het duo Koppers en v. d. Bosch1. 2e prijs het duo G. Sta en E. de Vries. Diuurloop 600 Meter, le prijs Jn. Impink, 2e prijs 'Joh. Overtoom. Baidrijven L. de Nijs. Estafettenloop 6 maal 100 M. werd ge wonnen door het zestal van „Flink", De vejd-bal match, waarvoor een medaii le was uitgeloofd door den heer Overtoom wérd tot nader te bepalen datum uitgesteld. Donderdagavond te 8 uur zal in hét Si. Aloysius-Patronaat de uitreiking der prij zen plaats hebben. EX. HOOFDAKTE. Amsterdam. 17/18 Sept. Geëx. 14 ©and, Gesl. heeren D. Scliwantje, Scliagen; A. Treffers, Den Helder; J. Ulchake, Ooet- huiaen; K. IJi'f, Beorhster; en H. van dér Zee, Mediemblik. -gyivafrcgBaËLb RIJKSPOSTSPAARBANK. Opgave uitsluitend betreffende liet Post kantoor Alkmaar over de maand Augustus 1920. Op Spaarbankboekjes uitgegeven le Alk maar en elctors, werd in den loop der maand te Alkmaar ingelegd f 51.780.89(*)en lerugbe- laald f 52.ö21.5üy2. Derliahe minder ingelegd dan terugbetaald f 210.61V2. Hieronder 113 'formulieren ad f 1.—, in spaerbankzegels van 5 cent en 27 formulieren ad f 1—, in spaarbankzegels van 1 cent (Schoolsporen). Het aantal, le Alkmaar nieuw uitgegeven, spaarbankboekje-» bedroeg 55. Op Slaatsschuldboekjes w-eid niets inge schreven of afgeschreven. DE MELKVOORZIENiNG DER GROOTE STEDEN. De Bond van Zuivelfabrieken in Noord- Holland vergaderde Vrijdag huishoudelijk. Het doel v. d. verg. was schrijft „De Cri." de houding vast te stellen inzake de door den Minister gewilde verplichte meik'.evering voor de groote steden, die in het a.s. winterseizoen melk tekort ontvangen. De Minister wil at fabriek een vergoeding geven van 17V2 cent per Liter, benevens 1 Va cent voor p-astourisatie. Algemeen was men van meening, dat het belang van de iabriéken meebracht, voor de regeerings maatregelen mede te werke-n. Aan den vertegenwoordiger van de Bond in het bestuur van den F.N.Z. werd opge dragen, dat Bestuur te bewegen, den Mi nister er toe te brengen om aan de fabrie ken een vergoeding voor bedrijfsonkosten te verstrekken, wanneer aan de melkin richting-en daarvoor o-ok' een vergoeding g-egevén wordt. Wanneer de Minister Hiervoor niet is te vinden, dan zal de Bond desondanks zijn medewerking bij de melklevering v©r leenen. Ter vergadering kwam duidelijk naar voren, dat het bij de bestaande melk verordening te Amsterdam, die een mini mum vetgehalte van 2.9 pCt. vercischt, zeer wel mogelijk' is, ontro-om-de melk voor volle melk te lev-er-en-, aangezi-en, het vét gehalte van de wintermeik meestal bov©n de 3 pCt. ©11 tot den 3.4 pCt. loopt. Een betaling naar het vetgehalte der melk' werd dan ook hét meest rationeel geoordeeld. (Nagekomen). Ter eere van den H. Anthonius en St. Vincentius. Uit Egmond aan Zee f 1. 68 diverse Tabellarische Kantoorboe ken geregeld voorradig. L. FRANKENBERG. Langestraat 28. Telefoon 150. EEN DROEVIG ONGEVAL. Hedenmorgen omstreeks 11 uur heeft er bii de Groote Kerk, hoek Koorstraat een droevig pngeval plaats gehad. Vanaf de Koorsfraat kwam een platte GYMNASTIEKWEDSTRIJD. Zondag had op -bet Gem. Sportterrein een gymnastiekwedstrijd plaats, uitgeschre ven door de Pai ro-ri aa tsgym 11 asli ekv-ereeni - ging „Hohzis" in samenwerking met de R. K. Gymnastiekvereeniging „Flink", bei de Rijksgroepen, waarvan de heer J. Haak man leider is. t Weer hield zich_ goed -en bijwijlen kwamj het Sepiemberzon-netje de vroolijk© stemming onder de jonge Gymnasten nog verh'óogen. Er waren prijzen waaronder medailles ARR. RECHTBANK TE ALKMAAR. Zitting van Dinsdag 21 September. UITSPRAKEN. A. K. landbouwer te Venhuizen (mis handeling). Eisch: 1 maand gevangenis straf. Uitspraak: f40 ho-eto subs. 40 dagen hechtenis. J. d. H. koopman te Alkmaar, (huis vredebreuk). Eisch: f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak: f 10 boete subs 10 dagen hechtenis. J. Z. arbeider te Heer-Hugowaard (be leediging). Eisch: f 15 boete subs. 15 dager, hechtenis. Uitspraak: f10 boete subs. 10 dagen hechtenis. K. B. landbouwer, Berkhout (diefstal) Eisch: f25 subs. 10 dagen hechtenis. Uit spraak f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis J. d. V. scharenslijper, zwervend (mis handeling) Eisch': f25 bceje subs. 25 da gen hechtenis. Uitspraak conform den eisch J. K., verlofhouder, Anna Paulowna, (overtreding plaatselijke belasting) Eisch f5 boete subs. 5 dagen hechtenis. Uit spraak conform dc-n eisch'. L. L., rijwielmaker, Helder, (béleedi- gingen) Eisch: f 15 bceie sub-s. 10 da gen hechtenis. Uitspraak: f 15 boete subs. 15 'dagen hechtenis. C. J. M., los werkman, Zaandam,, (diefstal). Eisch 3 maanden gev. straf voorwaardelijk met proeftijd van 3 jaren Uitspraak: nader instructie gelast. M. R., z.'b., Alkmaar, (beleediging) Eisch f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uit spraak conform den eisch'. D. G. en P. G. beiden visschers te Eg- mond aan Zeo (Mishandeling en weder- spannigheid) Eisch eik 4 maanden gev. straf. Uitsprak 2 maanden gev. straf. J. B., koopman Zuid-Scharvoude, (Mis handeling) Eisch f25 bceie subs. 25 da gen hechtenis. Uitspraak f40 boete subs. 40 dage-n hechtenis. S., arbeider Heerh'ugowaard, (Mis handeling) Eisch f25 bcete subs. 25 da gen hechtenis. Uitspraak conform eisch. J. v. D. landbouwer te Zijpe (Mis handeling) Eisch f10 boete subs. 10 dagen hechtenis. Uitspraak 'f20 bc-ete subs. 20 dagen hechtenis. A. R., veriofhouder Alkmaar, (Belee diging en mishandoiing) Eisch' f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak con form eisch. J. S., visscher Helder (Mishandeling) Eisch f25 boete s'ubs 25 dagen- hechtenis Uitspraak conform eisch'. J. B., arbeider, Zuid-Scharwoude, (Ver niéling) Eisch f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis Uitspraak f 10 boete subs. 10 dagen hechtenis. B. J. P., manufacturier, (Overtreding rectamevero-rdening) Eisch: vernietiging van het vonnis, van den kantonrechter en ontslag van rechtsvervolging. Uiispr. conform den eisch'. H. D., visscher Egmond aan Zee, (Ver nieling) Eisch f 15 boete subs. 15 dagen hechtenis. Uitspraak: conform eisch. C. v. H., stucadoor Alkmaar, (Mishan deling) Eisch f20 boete subs. 20 dagen hechtenis. Uitspraak f30 boete subs. 30 -dagen hechtenis. P. d. V., arbeider Castricum, (Diefstal) Eisch ten uitvoerlegging van een voor waardelijk vonnis (8 maanden gev. straf) Uitspraak conform eisch. Ch'. O., arbeider, Wormer, (Diefstal), Eisch als boven (5 maand. gev. straf) Uit spraak: conform ei-sch'. NIEUWE ZAKEN. Een- zakken roller. J. d. V., 19 jaar, schipper, god., (Alk maar) staat terecht wegens zakkenrol lerij. Bekl. heeft op Maandag 23 Aug. tijdens de kermis te Alkmaar op de Ge dempte Nieuwesloot de p-ortemonnaie ge rold van C. R. Keizer, scholier te Hel der, welke portemonuai-e f3.10 bevatte. Bekl. bekent. Hij heeft eveneens 'de porternonnaie van J. de Eanne, diens*- rus stond. Be'kl. was zonder werk én verlangde geld voor Het kermis vie ren, welk verlangen echter door zijn ouders niet ingewilligd werd, waarom hij op deze wijze geld trachtte te verkrijgen. O. M. eischt 8 maanden gev. straf. Mr. P. J. Offers pleit clementie op grond daarvan, dat de huiselijke omstan digheden voor bekl. ongunstig waren en hem met nog andere toestanden zoo ver gebracht hebben. De benadeelde spreekt ten slotte nog eenige woorden ten voordeele van bekl. en verzoekt ook om clementie. A4 e-deplichtigh'eid aan een ont vluchting. A'. W., z.b., Noord-Scharwoude is bek!, van medeplichtigheid aan de ontvluchting van een gevangene. Op 23 Maart 1.1. werd de zoon H. O., door den Rijksveldwachter C. Conïjn te Alkmaar overgebracht van het Huis van bewaring naar het R. O. G. te Alk maar, toen zij onderweg A. W. (de moe der van den gevangene) per fiets ont moettenDe gevangene heelt zich bij liet zlon zijner moeder onmiddelijk los gerukt, ds fiets gegrepen eri is wegi gevlucht. De veldwachter C. wilde de vluchteling achtervolgen toen de moeder hem met beide handen vastgreep -en smeekte hem zijn vrijheid te laten, door welke belemmering de gevangene in d0 gelegenheid was zich te verwijderen. Get. C. Conijn houdt vol, dat bekl. met opzet gehandeld heeft en informatie's1 nam om de ontvluchting mogelijk te ma ken; bekl. zou zelf het juiste oogen- blik geweten hebben waarop de gevan genen vervoerd werd. Bekl. loochent elk opzet. O. M, eischt 3 maanden gev. straf. M i s h a n de lings J. N. v. B., 27 jaar, klinker te Allernaar heelt op 5 Juni 1.1. in het café „Rust Wat" te Bergen aan R. Meijer metse laar te Bergen, verschillende steken met een mes toebracht, met het gevolg dat het slachtoffer gedurende 6 weken in de onmogelijkheid verkeerde zijn gewone bezigheden te verrichten. Bekl. bekent, .lii beeft erbter nit-rclfverd-pdio-incr rrp. iiij heeft echter uit-zclfverd-ediging ge handeld, nadat het slachtoffer hem ge tart had en zelfs inet een boksbeugel op zij-n neus sloeg. De griffier leest de eerste verklaringen van bekl. voor, wel ke gegevens volstrekt met deze verde diging niet kloppen. Get. R. Meijer loo chent zelf eerst geslagen te hébben, V0i heeft hij bekl. een flinke vuistslag op den neus toegediend, maar slechts 11a dat bcki. hem een paar messteken in den linkerarm had toegebracht. Get. R. Holeman zegt in dronken toestand ver keerd te hebben, hij kon zich niets meer duidelijk herinneren, maar hij zag wel dat bekl. zich met een flikkerend' voorwerp in de richting van Bet slacht offer bewoog. O. M. gaat het verleden van bekl. na, dat verre van onbevlekt is en eischt voor dit delict 5 maanden gev. straf. GEBOREN: 20 Sept. Chatarie-nne Francoise, d. v, Johannes Theodoras van Wijk en Al- 1-egonda Jaco-miena Wessels. Pet-er- n-ella Hendrika, d. van Albert Scheer en Aaltje Jager. Anna Elisabeth Cla- sina, d. van Hendrik Schipper en Jan netje Hoekm-eijer. OVERLEDEN 19 Sept. Anna Maria Habich wed. van Jacob Elzas, 90 jaar. Verwiu-iiling: Zwalric lot matigen, weste lijke 1ol Noord-OoUelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, weinig of g-.en regen in 't Noo-iv den, in 't zuiden meer kans op regen, zelf de temperatuur. Zon onder 7.1 uur. Zon op 46 uur. Maa-n op 7.02 n.m., ouder 10.34 liur, v. m. V. M. 28 September. PURMEREND, 21 Sep!. 11 staj«Is klei» fabrieksbaas f82, m. rijksmerk f89, 40 s kleine boerenkaas f 81, 2 st. commissie f 8' 1 stapel middelbare f76 per 50 K G. 448y2 K.G. boter. 886 ruhdeie.i, wanrondar 385 veile e 445 -melk- en geide f170450, handel mat»1 56 stieien 52 paarden f200509 53 vei! kalveren ma lig-.; 141 nuchtere kalveren i2 —60; 234 veile varkens f156476, mati; 148 magere varkens f75415, matig; 226 bij gen f 4257, matig1579 schapen f 309 malig; 531 jammeren f2560; kippeneiera f 16—16.50 per 1U0 stuks; 85 zak appelc f312, 140 zak peren f2—15 per zak. AMSTERDAM, 2i Sepi. Ce aardappelprijze waren teilen: Zeeuwsehe bonten 1' 7.758.51, Zeeuwsche blauwen f 8.008.25; Zreu\vsch eicenh. f 5.75—6.25; Zeenwschc t'. eigènl f 5.756.25; Zieawscli© poolers f 4 004.2; Zeeuwsehe industrie f 3.50. Aanvoer 5 ladt gen. BU1TENL. WiSSELNOTEETUNG 121, Opaave van MULDER QUAX, K. sjees. Alkmaar. 20 Sept. 21 Sept. (OU. leers) (plm. VI uur) ■185 - 5.005 10 22 10 21.90—22 23.10 23.00-23 IC I 35 'i.35 H 30 11.27-1129 5 18 '3.20 VREEMD OANKPAPIEJi. Duitsche Bank (rood) 5,20 Oosteiirijksche Bank 1.45 Berlijn Parijs Brussel W reuen Lou-den New-York

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 3