BINNENLAND Spoor wogdiefslal'eai. Nederland en België Binnenlandsch Nieuws. Verkeer en Posterijen f 1 sneltreinverbindixg Kerk en School Telegrammen te Londen: "eenige leiders daarvan zijn be kend. Sedert worden sterke afdeel ingen. poli tie in eeareedheid gehouden in de buurt van ■ue.Brixtongevangenis. waar de Lord-Mayor van Cork is opgesloten. EEN LUCHTVERKEFRCONFERENTIE. In October zal te Kopenhagen een inter national© lueltbverkeer-eonferentie gehou den worden, waaraan vertegenwoordigers van Noorwegen, Zweden, Duitsehland, Ne derland, Engeland en Denemarken zullen deelnemen, om het Europeesche luchtver keer voor 1S21 te bespreken. NOG EEN DREIGENDE DOKTERS- STAKING. Onlangs maakten we melding van een doktersstaking- in Wennen. In Engeland dreigt nu een zeilde conflict De geneeaheeren in de miin dis tri eten van Nottinghamshire en Derbyshire hebben hun contracten niet de ziekenfondsen der mijnwerkers opgezegd omdat deze fondsen weigtreu tie gevraagde verhoogi-ne van lö sh. 6 pence tot 2ö sh. per lid en per jaar- toe te staan. De doctoren gronden hun eisch op het duurdere leven en de stijging- der prijzen van geneesmiddelen. De mijn- werkers noemen den eisch buitensporig, zij wijzen er op dat 't vethooginxrspercen- tage door de dokters gevraagd, grooter is dan dat van hun loon, vergeleken hij vóór den oorlog. De geneesheereu willen wel voortgaan de 'mijnwerkers te behandelen, doch dan tegen het gewone tarief. Intusschen wordt nu onderhandeld over een bemiddelingsvoorstel. De „Daüy Chronicle'' merkt naar aan- leidinof van het bovenstaande on, dat de vakvoreenigino-smenschen dienen te he-seffe, dat de beoefenaars dor vrije beroepen even goed als zij het slachtoffer ziin van de duurte. Do belastingbetalende middenklas se der vriie beroepen, zegt het blad. staat nog steeds verre ten achier bij alle anderen wat betreft de erkenning van hun aanspra ken op hoogere verdiensten. DE TOESTAND IN ITALIë. Hervatting van den arbeid. In veraon met het gehouden referendum ou der de metaalarbeiders heeft het betrokken co mité de verschillende afdeelingen verzocht maatregelen tc nemen, opdat de arbeiders, de fabrieken, te beginnen met Maandag, zouden verlaten. De hervatting van den arbeid moet plaats hebben op 4 October. Volgens de bladen rijn reeds talrijke fabrieken ontruimd. De agrarische beweging. Terwijl de berichten over de Syndicalistische beweging in de industrieën van Noord-Italië er op wijezen, dat de gematigde, reformistische ele menten de leiding hebben weten tc nemen, maken verschillende bladen melding van toene mende agrapsdhe woelingen in Zuid-Italië. Zoo hebben zich dezer dagen een 50.000 boe ren, inet muziek en vlaggen, uit verschillende plaatsen in de provincie Marsala, vereenigd, ten einde te bespreken, op welke wijze het best alle landerijen van de provincie zijn te bezetten. Reeds is men op versdhillende punten tot de praktijk overgegaan. In de provincie Trapani hebben 100.000 boeren groote landgoederen be zet. Te Civita Castellana hebben boeren, onder aanvoering van een jonge vrouw, die een roode vlag droeg, drie tot vierhonderd H. A. land in jezit genomen. TEGEN DE SOVJET-REGEERJNG. Naar uit Rome gemeld wordt, zal de Italiaan- sche regeering het voorbeeld van Engeland vol gen en de naar Italië afgevaardigde vertegen woordigers der sovjet-regeering niet toelaten. LENIN TEGEN DE SOCIA AL- DEMOCRATEN. Volgens een particulier telegram van de „Rotlhe Fahne", publiceert de „Prawria" van 25 September een schrijven van Lenin aan de Duit- sche en Fransche arbeiders, naar aanleiding van het debat over bet tweede congres der Commu mstische Internationale. Het schrijven eindigt met de woorden: Het is hoog tijd, dat aan de zeer schadelijke illusie omtrent de mogelijkheid van een overeenstemming o£ vrede met Di tt- mann en Crispien, met den rechtervleugel der Onafhankelijke socialisten in Duitsehland, clc Engelsche onafhankel.ke arbeiderspartij de Fran sche socialistische partij enz. een eind wordt gemaakt. Het is hoog tijd, dat de revolutionaire arbeiders hun gelederen van dergelijke elemen ten zuiveren en een werkelijke eensgezinde par tij van het proletariaat vormen, GEMEKSÖE BÜITEKL OSKsCHTESi De bijzondere spoorwegpoliiie te Parijs is een uitgebreide organisatie misdadigers op liet spoor gekomen, die zieli ongeveer Een jaar onledig hield met het stelen van geladen goedcrenwaggons en daarna den inhoud verkocht. Met behjulp va.n valsche papieren en geleidebrieven wis sen de dieven zich van de wagens mees ter te maken. Reeds heeft de politie zes arrestaties gedaamt, terwijl nog een 25-tal personen onder Verdenking staan. Het noodwea- in Z.- en O. Enankrijk houdt aan. Op de re-ede van Toulon zijn .loer de-n storm verschillende vaartuigen van hun ankers geslagen. Het hoe ge water in het' gebied van St. Jean-de-Mariennc heeft een groote ramp Veroorzaakt. In de streek van Montiers zijn alle verbindingen verbroken. Sindp vijf ddagen woedt eenn noodweer van Avignon tot Nice. Na tien maanden droog te wisselen onweders cyclonen,, hagel en geweldige regenval elkaar af. Twee ambtenaren va.n het Fransche ministerie van buitenlandsdie zaken blij ken zich schuLclig te hpbb-en gemaakt aan .Verduistering op groote schaal van bouw materialen, aan den staat toebehoorende !n bestemd vonr woningbouw in de ver woeste'gebieden. De een. had zich Van de materialen een prachtige villa laten zetten en had zich tells van de werklieden van den staat oediend om die villa te bouwen. De ander iad. vt eveneens een huis voor zichizelf van laten zetten. t De Bciersche ministerraad keurde het .voorstel der rijksrejgeer^ng omtrent da Instelling van een diplomatiek rijks vertegenwoordiger te Munchen goed. Het Pruisische gezantschap in Munchten zal worden opgeheven. Te Gladbach is een spoorwego.pzich- ter gevangen genomen, onder beschuldi ging zich twee jaar lang spoorwegmate- rieel ter waarde van 21/2 millioen mark te hebben "toegeëigend. De man moet de dief stallen hebben bedreven met eenige me deplichtigen, -wier arrestatie t-e wachten is. De oogst der late perziken I11 het ge bied van den Loven-Rij 11 is ongekend overvloedig. De kleinste twijgen dragen zooveel vruchten, dat ze gestut moeten worden en onder den last dreigen te bre ken. Hoewel do prijzen bijzonder laag zijr, nl. 60 tot 80 Mk. per honderd pond, worden in sommige gemeenten, zooals Gimbsheim en Bad Salzig honderdduizen den verdiend. Veel wordt opgekocht voor de coiiservenfabrieken. Ook de pruimen en vooral de kwetsenoogst is zeer rijk. Te Jena heeft de politie vier bandie ten gearresteerd, toen zij per auto aan kwamen om twee kas'ooden van de fabrie ken van Zeiss, die 800,000 Mk. loongelden vervoerden, .te berooven. In het Rijnseh-Westfaalschp nijver heid,sgei.iied heersch|t onder de bevolking grocie bezorgdheid over de aardappclvoor- ziening in den aanstaanden winter. De aanvoer is uiterst gering en wordt' nog belemmerd door den tegenstand van het spocrwegper.- or.feel, dat nu hier, can daar weigert aardappelen te vervoeren, vóór het zeil voldoende hoeveelheden tegen ma tige prijzen heelt kunnen inslaan. De re geering is tegen deze eigenmachtige da den maar slapjes opgetreden. De aardappelprijzen schommelden op 't oogenbiik sterk op en neer. Terwijl de leverings overeenkomsten van verbouwers en handelaars met gemeentebesturen door gaans prijzen van 30 M. per ILL. voor schrijven worden in tal van plaatsen prij zen van 50 tot 70 Mark verlangd, cischoon deskundigen op landbouwgebied 25 tot 30 Mark voldoende achten. Daar invoer uit Nederland wegens den lagen markenkoers onmogelijk is, biijft het iiijverlieidsgebicd op de provincies Hannover en Saksen aan gewezen en juist in Hannover verlangen die verbouwers prijzen van 50 tot 70 Mk. De vooruitzichten zijn slechter, daar dp oogst waarschijnlijk maar middelmatig zaJ uitvallen en de aardappelen door den lang duriger! regen overaL zeer hebben gcLedieu. Dat een onvoldoende voorziening met aardappelen dezen winter nog tot aLler- lei onverkwikkelijke gebeurtenissen kan leiden, behoeft geen betoog. Gisteren lagen er in de buitenhaven van New-York meer dan 25 groote stoom schepen, w.o. alle slagschepen van lijet Atlantische eskader. Deze schepen waren er niet in geslaagd naar buiten te komen, daar zij werden opgehouden door dien mist, die sedert Vrijdag over de New-Yorksehe wateren ligt. den bekenden Sneevliet als diens schaduw, v half 5 volgt de otflcieele ontvangst duo IN BIJZIJN OER EUROPEESCHE AUTORITEITEN. De berichten uit Insulinde wijzen er op, dat daar de bolsjewistisch® propaganda in vollen gane is Het Bolsjewisme of Com munisme behoeft geen vasten voet meer in onze Oost te krijgen; het heeft daar dien- voet reeds. Dat klopt vrijwel met David's verzeke ring in de „Tribune", dat zoowel in Neder- landsch als Britsch-indië voor het commu nisme zal worden gewerkt (lees: wordt ge werkt). In dit verband verdient een bericht in het katholieke tijdschrift .,St. Claverbond". scherpe aandacht zoowel van de autoritei ten in Nederland als in Indië. In Mei j.l. zoo schrijft bovenstaand tijdschrift had te Djokja in het Loge- gebouw een buitengewone vergadering plaats van „Boedi Oetomo", de tot dan toe gematigde politieke partij, waarin voorna melijk do Javaansche intelleetueelen en hoogei'e standen georganiseerd ziin. Onder de gasten werden opgemerkt de heer Jonquière, Resident van Diokja, twee assistent-residenten en andere Europeesche autoriteiten. De vergadering werd geleid door Raden iMas Woerjaningrat, hoofdregent van Solo, terwijl de ondervoorzitterstocl was ingeno men door Radèn Mas Rio Gondoatmodjo. Doel van deze vergadering was de poli tieke richting der vereeniging definitief te bepalen. Tot nu toe had zij den parlemen tairen weg bewandeld. Vele leden waren echter van meening dat men zich aaa moest sluiten bii de revolutionnair-politie- ke concentratie, die in December 1.1. ja op gericht. Na hevige discussies en een onomwon den verklaring van Dwidjosewoio, dat de revolutionnaire concentratie ten deel had de omvorming der maatschappij buiten alle wettelijkheid om. werd met groote meerderheid besloten ziek solidair te ver klaren met de revolutionnaire beweging. Tot zoover „St Claverbond.'' Aangenomen dat dit bericht juist is, en wij hebben geen reden om aan de juist heid er van te twijfelen, dan kan vast gesteld worden, dat als gasten, dus als uitgenoodigden bü een vergadering van revolutionnairen te Djokja. verschenen de autoriteiten van dit residentschap en zulks in het Loge-gebouw met den Resident aan 't hoofd. Een ernstig onderzoek van gouverne- tnentswege naar het door „St. Claverbond" openbaar gemaakt, even pijnlijk als ver rassend nienws, mag dunkt ons niet uit blijven. EEN VREEMDE BENOEMING. Er gebeuren in Indië meer vreemde din gen. Op een huishoudelijke vergadering der afdeeling Batavia van het NecT. Ind. On derwijzersgenootschap. gehouden op 3 Fe bruari j.l. stelde da onderwijzer G. J. v Munster ziclv voor als communist en gedu rende zijn verblijf In ons land volgde hij Onlangs nu is deze Van Munster tot leeraar benoemd aan de kweekschool voor inlandsche onderwijzers te Blitar op Java, Begrijpelijk, dat het ..Kath. Schoolblad" van Ned. Indië over die 'benoeming min stens zijn verwondering uitspreekt Maar wisten de autoriteiten van' wie deze benoeming tot leeraar afhing dan niet dat Van Munster communist is? Wat moeien de goedgezinden in Neder land en Indië van zoon benoeming wel denken? OVEREENSTEMMING IN 'T ZICHT. Volgens bericht uit Brussel aan de ,,Msb." zal de Libre Belgique" een offici euze mededeeling openbaar maken, waarin een nieuwe basis voor de bervatting der onderhandelingen in zake de Wielingen wordt aangegeven. De Belgische regeering zou bereid zijn aan Nederland toe te staan, dat de vaar geulen der Wielingen in geval van oorlog door Nederlandsche oorlogsschepen ge bruikt worden. Daartegenover zal de Belgische regee ring van Nederland vragen een krachtige militaire bescherming van Nederlandsch Lirnbrg tegen een eventueeien in val waar door België zich van die ziide bedreigd' gevoelt Dit zal volgens het blad; dat. gelijk be- ■kentd is, zeer nauwe betrekkingen onder houdt niet het hoofd der Belgische regee ring. een nieuwe basis zijn voor de komen de onderhandelingen Nog wordt uit Brussel aan het Rotter- clamsche blad gemeld, dat Mr. Patijn, se cretaris-generaal van het Nederlandsche ministerie van Buitenlandsche Zaken die te Brussel vertoeft aan een vertegenwoor diger der „Li'bre Belgique" o.m. het vol gende verklaard heeft; Laat mij u zeggen, dat wat betreft de kwestie der Wielingen, er een zeer aanne melijke oplossing bestaat, die de rechten en belangen van beide landc-n waarborgt. Holland is van het levendig verlangen bezield, dat er e,en toenadering tot België tot stand kome. In 1914 en gedurende den oorlog hebben wij onze sympathie voor uw land laten blijken. Nederland heeft van Belgische zijde niet deze sympathie kun nen constateeren. Dat is te betreuren Ik hoop edhter, dat deze toenadering, welke, naar wij meenen. uw Minister Delacroix wenscht en welke ook wij in alle oprecht heid wens'chen. dit zal verwezenlijken. Over de Wielingen wilde mr. Patijn ver der niet spreken, wijl, zeide hii. de onder handelingen wellicht zullen hervat worden. Vervolgens sprak mr. Paliin het bericht tegen, ais zoude de Belgische iegeering een nota gericht hebben tot Nederland in zake de activisten. De Nederlanosche regeering heeft niets met hen uit te staan. Het mee- rendeel der publieke opinie veroordeelt het activisme. Op de vraag of Nederland zou deelnemen aan het Fransch-Be'gïsche militaire ver bond, antwoordde mr. Patiin: Gii begrijpt, dat het moeilijk is daarop te antwoorden. De huidige omstandigheden en betrekkin gen zijn weinig geschikt voor deigelijl.e onderhandelingen. Ten slotte zeide mr. Patiin op d.e vraag betreffende Limburg, dat Nederland nim mer doorgang zou veiieenen over zijn grondgebied. DE ONDERWIJSWET IN DE EERSTE KAMER. Do Eerste Kamer is bijeengeroepen 0F Dinsdag 5 October a.s.- des avonds half 9. Aan de orde wordt gesteld de behandeling van. liet ontwoip Lager Onderwijswet. ZE BLIJVEN ER BUITEN. Op den vri.iz.-dem. landdag heeft mr. Marchant gezegd, dat e.i. er in een fusie veel goeds zit. „als ze ons er maar buiten laten." Bii de laatste verkiezingen waren or to veel partijen, daarom is vereeniging van een aana] dier partiien goed. We zul len ons. dan. in de fusie van <lie partijen ver heugen. De vrijzinnig-democraten blijven er evenwel buiten." LOONREGELING SPOORWEGPER SONEEL. De door den Minister van Waterstaat in gestelde loónraad voor Nederlandsch Spoor wegpersoneel heeft, het resultaat van zijn ar beid gepubliceerd in een pntwerp-loonrege- ling, dat bij de directie ia ingediend. Voor het personeel in jaarloon, over 15 klassen verdeeld, loopen da voorgestelde salarissen van 1664 als minimum tot 5300 als maximum. De uurloomen vari eeren. van 0,71 tot 1,11. WETTELIJKE WINKELSLUITING. De Middenstandsraad heeft zich. tot den minister van L., N. en H. gewend met het dringen! verzoek de indiening van een wets ontwerp tot wettelijke regeling van de win kelsluiting, waaromtrent voor eenigen tijd door dezen Raad van, den minister een con cept-ontwerp met biibeh.ooren.dia memorie van toelichting is aangeboden, zooveel mo gelijk te bespoedigen, daar het hem gebleken is dat sommige gemeentebesturen o.a. Roer' mond, de indiening van plaatselijke veror deningen hebben opgeschort omdat zij ver wachten, dat binnen afoienbaren tijd een algemeen© wettelijke regeling tot stand komt. Ook betoogt adressant, dat ailge-meene regeling spoedig gewenscht is, omdat som mige plaatselijke verordeningen aanleiding geven tot ongewenschte toestanden, o.m. to Heerlen waar de grens tusschen deze plaats en. de gemeente Hoensbroek ongeveer loopt in het midden van een der straten, JOURNALISTIEK-CONGRES. Verschenen is het officieel programma van het Journalistiek-Congres. op 16 en 17 October te Rotterdam te houden. Daaruit blijkt, dat het congres Zaterdag middag half twee zal worden geopend. Dien middag wordt behandeld „De economische positie van den eeesteliiksn werker." Om bet Gemeentebestuur van Rotterdam, ia het nieuwe raadhuis. Daarna, om 6 uur. de maaltijd, aan boord van het s.s. „Rotter dam," aangeboden door Od directie van de Holland-Amerika Lijn. De congres-gangers zullen vooraf nog een korten boottocht maken, aangeboden door de gemeente. Zondagmorgen 10 uur wordt het congres hervat met behandeling van: „De anony- miteit in de pers." 's Middags 2 uur volgt dan de behandeling van JJe overheid en de pers." FEDERATIE VAN RIJKSWE.RKLIEDEN Eenige bestuurders der Federatie van Rijks- werklieden, aangesloten bij de Centrale, te we ten de heeren Baak, van Loo, Boeve, Blom en Hemmers, zijn Maandag in buitengewone au diëntie ontvangen 'bij den Minister van Oorlog. Besproken werden de loon- en arbeidsvoor waarden der remonterijders, zoomede het wo ningvraagstuk te Haarlem. Het georganiseerd overleg voor het personeel der Artillerie-Inrichtingen maakte mede een punt van bespreking uit, zoomede de ontstem ming onder de werklieden vanwege de groeps- indeeling. Mede werd er op aangedrongen, om het tij delijk -personeel bij de verschillende regimenten zoolang mogelijk in dienst te houden en werd er de aandacht op gevestigd dat nog zoovele rijks- werklieden den kindertoeslag nog niet hadden ontvangen. WINKELS LANGS BE ZUID-LIMBURG- SCHE GRENS. Op de vragen van het lid der Tweede Ka mer, Henri Hermans, betreflende het nemen van maatregelen tegen het oprichten van win kels langs de grenzen van Zuid-Limburg, heeft Minister van IJsselstein als volgt geantwoord: Het is mij bekend, dat o.m. langs de grenzen van Zuid-Limburg een groot aantal winkels is opgericht om dagelijks belangrijke hoeveelheden levensmiddelen aan Duitschers te verk'oopen. De Minister erkent, dat zulks smokkelprak- tijken in de hand kan werken. Maatregelen hier tegen zijn bereids genomen en wel bij beschik- J king van den Minister van Financiën, d.d. 23', Juli en 25 Augustus 1920. f Bij de eerste beschikking is de handel in de grenssteden op markten en openbare wegen verboden voor ten uitvoer verboden goederen, terwijl, behoudens door den betrokken inspec teur der invoerrechten en accijnzen te verlee- r.en uitzonderingen, dergelijke handel binnen een strook van 300 meter van de landgrenzen voor alle artikelen verboden is. De tweede beschikking bevat speciale be palingen voor de gemeente ICerkrade. Bovendien wordt ter voorkoming van smokkelarij voort durend strenge controle uitgeoefend. CENTRALISEERING DER R.-K. POLITIEKE PROPAGANDA. Zondag had in Hotel du Commerce te Am sterdam een vergadering plaats van de leiders der politieke propaganda in de kieskringen van Nederland om te komen tot Centraliseering der Folitiek'e Propaganda, De heer B. Th. de Wolf, die de vergadering leidde, bracht in herinnering wat gedurende de laatste dagen door 'het Centraal Propaganda- Bureau was gedaan en bepleitte de totstandko ming van een nationale centraliseering der poli tieke propaganda. Deze zou provinciaal-krings gewijze kunnen worden ingericht met een cen- tralen raad van 18 leden uit iederen rijkskies- kriug. Eenige aanwezigen hadden hiertegen bezwaar. Dc heer Van Alfen uit den Bosch wees op den eigenaardigen toestand in Brabant, waar de pro paganda geheel anders gevoerd wordt dan in het Noorden; de heer Rohling, Friesland en mej. Visser, Utrecht, betoogden, dat de leiding moest uitgaan van de kiezers-organisaties. Odk de heer Jansen, Den Haag, was van deze meening en wensdhte bovendien, dat de propaganda zioh zou centraliseeren in algeineene richting, zoodat zij zich ook met godsdienstige en sociale vraagstuk ken zou bezighouden. Nadat de heer B. Th. de Wolf met nadruk had verklaard, dat de natio nale centralisatie ondergeschikt zou zijn aan den Algemeenen Bond en dat zij zich zeker_?u' onthouden van inmenging in de politieke leif. der plaatselijke kiesvereenigingen, tcrwiji de vraag of ook de godsdienstige en socia pro paganda ter hand zou worden genomic" in de te benoemen commissie kan worden overgelaten werd de'commissie aangewezen. nuze commis sie bestaat uit de dames Visser, Utrecht en Groenewegen, Den Haag en de heeren: Van Al fen, 's-Hertogenbosch; Sloenhelr, Arnhem; Jan sen, Den Haag; Boekraad, Leiden; Steinmetz Amsterdam; v. d. Drift, Helder. Brinkman, Haarlem; Mes, Zeeland; Oudhoorri, Utrecht; Rohling, Friesland; Kuipers, Overijsel en Slui ters, Groningen. De volgende bijeenkomst zal plaats hebben te Utrecht. BERLIJNVLLSSINGEN Het „Hbld." meldt, (dat er binnenkort' met de Maatschappij Zeeland besprekin gen zullen warden gehouden betreffende een sue 1 treinVerbinding yain Herlijn naar yiLssingea. j GEEN, VERBINDING MEEE- De 33 paarden van den. paardentram- Weg .VeendaroTer A pel, fcuLlen 2 October ».s. yerkocht worden jen den 4—6 en 7 October zullen alle losise en vaste bezit tingen der Maatschappij lender den ha mer worden gebracht. De Verbinding inet de Groningscne veenkoloniën; bestaat dan niet meer. iW STAATSLOTERIJ. .Vi-tds Klasse. Vijfde I.ijstï. Trekking van 28 September. 2000, No. 3784. 1500, No. 2031. 1000, No. 1159, 3692, 16416, 20297. f 409, No. 4423, 1567-1, 189U2. 209, No. 630, 2769, 15396, 1337» 20841. J, 100, No. 37, 1943, 2097, 3544, 609"af 9300, 10390, 13012, 13055, 1-115/ 15425,17560,18760,21452, 316314 22248. PRIJZEN VAN 71. 31 4017 7ü21 9810 12886 15223 17G6-1 29-533 290 4326 7046 9367 13049 15240 17662 2076? 369 4659 7419 9879 13062 15289 17833 2077t 434 4711 7458 9921 13124 15543 17897 20829 628 4781 7469 101-14 13199 155S7 17252 20834 6-51 4859 7489 10155 13487 15672 18115 20SÖ6 672 4864 7567 10280 13560 3575» 18123 20S93 782 5204 7893 10295 33-570 15773 18267 21093 - 881. 5258 8014 1 0350 13685 15932 18363 21101 1125 5278 8140 10411 13785 36012 18385 21226 1437 5283 8154 10703 13828 16118 13403 21370 1444 5294 8256 10762 13892 16155 18-197 21475 1477 5435 8297 11014 13930 16267 18545 21500 1640 5634 8325 11125 14069 36290 18725 21507 1732 508 1 83-11 11445 1-1105 16424 18917 21535 1788 5755 8353 11505 14202 16-179 19010 21C53 2081 5797 8.517 31599 14253 16586 19113 21823 2378 5864 8539 11752 14502 16659 19244 21S5S 2381 6056 8581 11760 14505 36716 19322 22044 3455 6073 S735 1182! 14537 16729 19327 22253 2566 6206 S795 11851 14538 16967 19321 22345 2720 6295 8837 1189-1 14724 16990 19933 22350 2822 6459 8866 11916 14753 17123 199-53 22354 3078 6482 9116 11934 14908 17138 19980 22409 3105 6738 9324 12035 14987 1718-4 20018 22514 3139 6751 9357 12096 15002 17203 20020 22515 3223 6770 9441 12153 15035 1 7211 20163 22051' 3313 6773 9430 12312 15073 17318 20180 22734' 3626 6311 9558 12580 15082 1 7-548 20376 22752 3730 6867 9590 1 2708 1 5131 17570 20-419 22775 38S9 691 9761 12315 1-5177 17620 20-12-1 22958 3Ö25 6570 NIETEN 18 2853 5899 9426 12296 14973 1719-7 199.30' 55 2879 5959 «430 12365 14974 17277 199.54, 88 2949 5960 95-56 12384 15037 17281 19979 93 2978 596 1 9581 12-1-10 151X53 17307 20040 100 2991 5975 9597 12-196 1-5079 17,3-11 20118 101 2995 5987 9669 12506 15120 #7362 20141, 169 6048 6008 9750 12515 15128 17357 20171 238 3051 6066 9772 12607 15179 17107 20173 309 3036 6093 9787 12630 15192 17424 20210 367 3037 6125 9S31 12660 15212 17476 20272 368 3077 6-233 9925 12664 1522Ö 17551 20293, 373 3130 6244 10061 12701 15248 17566 203111) 378 3157 6275 100S9 12741 15271 17610 2038», 388 3158 6298 10107 12796 15283 1761.4 20383 410 3193 6304 10113 12.881 15316 17616 20403) 421 3214 6307 10142 12893 1532-1 17635 20443. 502 3232 6323 10223 13010 15332 17702 204.53' 512 3244 6339 10329 13035 15333 17776 204831 525 3249 6391 10365 13090 15349 17787 20512' 648 3258 6425 10366 13157 15360 17799 20C39 65-1 3287 6579 10373 13172 15395 17829 20678 613 3295 6599 10-115 13261 15466 17851 20693 623 3327 6606 10481 18332 15486 17941 2073T 625 3331 6644 10521 13343 15560 18105 20703 689 3377 6691 10516 13360 15618 18107 2Ü80C 703 3420 6715 10592 13362 15619 18128 20862 706 3445 6747 10593 13404 15623 18214 29874 743 3491 6774 10636 13407 15770 18260 3094? 763 3557 6787 10642 13518 15780 18277 20m 788 3560 6825 10666 13550 15793 18389 2098Ï 800 3589 6856 10708 13557 15S97 18430 21061 882 3684 6915 10727 13567 15915 18437 21143, 883 3742 6925 1071)6 13586 15918 18505 21242 955 3760 6996 10862 13839 15965 18521 2129? 986 3839 7011 10873 13936 15968 18605 21291, 1067 3849 7056 10898 13961 16029 18672 21311 1177 3882 7130 10934 13979 16108 18681 21S43 1187 3922 7270 10936 14043 16110 18689 21360 1193 3956 7310 10939 14045 16125 186GS 2144Q 1248 4012 7323 11015 14082 16182 18712 21444 1302 4042 7427 110,56 14095 16185 18792 21461! 1340 4109 7543 11069 14102 16211 18794 21478 1369 4118 7590 11080 14103 16231 18805 21482 1375 4183 7623 11033 14119 16232 188G9 2152? 1398 4235 7801 11112 14139 16245 18877 2154», 1481 4321 7850 11181 14142 16306 18887 21559 1483 4369 7862 11270 142C0 16314 1889» 21613 1607 4409 7868 11301 14204 16329 18896 01625 1666 4416 7952 11358 14237 16385 18897 21697 1669 4486 8007 11360 14320 16390 18898 217021 1671 4513 8205 11302 14347 16395 18914 21748 1786 4-515 8238 11437 14349 16496 18925 21793 1794 4547 82-16 11433 14392 1G508 18990 2182a 1844 4594 8254 11437 14403 16509 19068 21S3! 1859 4633 8333 11515 14415 16518 19122 21835 1864 4637 8422 11555 14416 16523 19148 21845 1870 4673 8465 11576 14452 16532 19186 22034 1882 4677 8467 11577 14472 16,539 19214 22034 1886 4752 8612 11601 14474 16540 19333 22078 1887 4830 8526 11625 14481 16593 19346 22095 1916 4867 8561 11647 14541 16630 19372 22132. 1950 4916 8617 11604 14565 16664 19395 22235; 2002 4953 8630 11665 14581 16679 19399 222S8 2008 5025 8677 11688 14660 16765 19418 22293 2012 5150 8679 11726 146S1 16772 19427 22339 2086 516-2 8697 11746 14698 16786 19471 22358 2105 5168 8739 11765 14719 16794 19488 22358 2290 5173 8740 11787 14749 16810 19518 22535' 2342 5212 8809 11926 14750 16825 19581 22548 2345 5247 8810 11945 14755 16850 19601 22593 2391 5303 8830 11954 14756 16860 19630 22605 2433 5311 8897 11966 14763 16830 19651 22725' 2445 5314 8898 120-15 14771 16903 19663 22757, 2447 5336 9022 12079 14774 16905 19884 22778 2496 5431 9084 12091 14811 10660 19716 32796 2536 5443 9086 12100 14832 16966 19733 22814 2537 5459 9091 12157 14836 16972 19753 22S24 2633 6487 9177 12175 14904 17005 19758 22825 2661 5519 9197 12177 14888 17010 19787 22883 2670 5607 9227 12187 14907 17012 19801 22931) 26S0 5631 9243 12235 14922 17024 19811 22973 2762 5654 9349 12245 14923 17098 19841 22987 2765 5697 9393 12277 14932 17120 19889 2849 5829 9420 12-294 14957 17161 19910 In de vorige lijst stond3981 70, m. z. niet'. R.-K. GARNIZOENSKERK TE EDE. 1 October zal t« Ede d« plechtigheid d«r eer- ate- steenlegging d!«r R.-K. garnizoenskerk ta Ede plaats hebben. POLEN EN LITAUFN. WARSCHAU, 27 September. Sapieha, de mi nister van buitenlandsche zaken, ontving giste ren een telegram van de Litausche regeering te Kofno, waarin deze Polen voorstelde, zijn troe pen onmiddelliik' achter de bin van 8 December terug te trekken. Hoewel de Litausche regeerin( in dit telegram noch verklaart haar eigen troe pen van P'oolsch gebied terug te zullen trekken, noch zich aan de beslissing van den raad van den volkenbond te zullen onderwerpen, heeft mi. nister Sapieha haar toch voorgesteld 29 dezer de rechtstreeksdhe onderhandelingen te Socwalk) te hervatten, ter bespreking van de vraagstukkea nopens het vaststellen van een afbakeningslijy Polen zal voorts de noodige waarborgen eischef voor het handhaven van een stipte onzijdigheid door Litauen. De Poolsche afvaardiging ven trekt 28 dezer naar Soewalki. EEN WIT-ROETEENSCHE SOW JET REPUBLIEK. WARSCHAU, 27 September. De bolsjewilft hebben te Minsk een zelfstandige sovjet-repuf' bliek' van Wlt-Roetenië uitgeroepen. DE POOLSCH-RUSSISOHE OORLOG. WARSCHAU, 28 September. De Poolschj troepen hebben Grodno, Rokitno en Szepietowlj. bezet De beroemde bosschen van Bjeliwotsj M( vinden zich geheel in Poolsche banden. LONDEN, 28 September. Bij bun vertrek Kamenetz in Podolië hebben de Bolejowikl station en d« spoorbruggen beooetea de stad geblazen. De universiteit is verwoeW *ri bliotheek én de archieven züfl verbrand. ZURICH, 38 September. Het bbl«jeWi8tI«& legerbericht van 27 dezer meldt, dat op 20 Wertr ten noorden van Kofno de bolsjewiki yerscheR dene plaatsen bezet liebbcty Wij hébben Prosj koerof opgegeven.

Ons Blad : katholiek nieuwsblad voor N-H | 1920 | | pagina 2